waaLwij kse en UnqstRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend top orni AiM Musis Sscram Lido lamantiea Gemeenschapshuis Berg en Bal meubelen Voor uw communicantje Dameshorloge PROGRAMMA viering Koninginnedag maandag 1 mei, te Waalwijk Gemeentebegroting Vlijmen nu sluitend Duel zonder genade Jongenshorloge Ardennenoffensief 1944 De Duiveisclub Addergebroed Danseres der miljoenen Blond en brutaal Deze man is gevaarlijk van Complete Woning inrichting De economische toestand in Nederland Koopt een goed en degelijk horloge met 1 jaar schriftelijke garantie en 2 jaar gratis verzekering. Doublé ketting met kruisje vanaf f 4.95 Centraal Oranje-Comité „gConinginnedag" Besoijen ,,ïrouw aan Oranje" „Oranje Boven" Baardwijk „Oranjehuis" Centrum steekt allen op 1 mei de vlag uit VRIJDAG 28 APRIL 1967 88e JAARGANG No. 34 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit b!ad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" De film 'Ardennen Offensief 1944' eindigt met een boodschap aan de vrije wereld. Nog steeds vinden over al oorlogen plaats en de boodschap is bedoeld voor de mensen die de oor log niet willen zien als een politiek instrument. In het Ardennen-offensief hebben, tienduizenden soldaten van vijande lijke zowel als van geallieerde zijde de dood gevonden. In deze recon structie heeft men alles zo getrouw mogelijk nagebootst. Er werd zelfs een heel dorp gebouwd, waaraan men 6 maanden had gewerkt. In 12 minu ten wordt het weer met de grond ge lijk gemaakt. De spanning leidt on getwijfeld naar een grote climax. De Duitsers moeten met hun honderden logge tanks telkens weer benzine tan ken bij een depot. De Amerikanen lokken de tanks echter een heel eind bij de depóts vandaan zodat een he vige strijd in het voordeel van de Amerikanen volgt. Toch geven de Duitsers nog niet op. Zij weten het Amerikaanse depót te vinden maar hun laatste poging om benzine in te slaan zal ook mislukken. Donderdag tot en met dinsdag. De duiveisclub bestaat uit mensen van adellijke afkomst, die op heime lijke bijeenkomsten en grote feesten zich te buiten gaan aan uitspattingen. Lord Netherden is de leider, maar zijn vrouw, die het niet langer kan verdragen, vertrekt met haar zoontje Jason. Wanneer Jason ouder wordt en zijn ouders zijn gestorven wil hij zijn erfbezittingen in ontvangst ne men maar zijn neef Thomas was hem voor en zet de wilde tradities voort. Jason wil dan door middel van listen alles aan de openbaarheid prijsgeven, zodat de praktijken van de club stop gezet zullen moeten worden en Jason zijn erfgoed in bezit kan nemen. Vrijdag 12 uur. Onder de toeschouwers op de vee houderstentoonstelling bevinden zich Martha Evans en haar dochter, die juist met. een boomloze stier en vier koeien uit Engeland in Amerika zijn gearriveerd. Iedereen lacht hen echter uit om de boomloze stier, want nie mand ziet er een fokstier in. Door hun doorzettingsvermogen lukt het hen, na veel avonturen, toch te bewij zen dat zij een goede fokstier hebben en hun bestaan ermee op kunnen bouwen. Zondag 3 uur. Engeland wordt na Amerika en 't Europese Contingent opgeschrikt VLIJMEN Burgemeester mr. L. Schweitzer kon de raadsleden dins dagavond de verheugende medede ling doen, dat de gemeentebegro ting sluitend is. en dat er zelfs 'n batig saldo van 45.000,is. Dit is mogelijk geworden door een uit kering van het rijk. Uitvoerig stond de raad stil bij het voorstel tot uitbreiding van de begraafplaats op de Vliedberg en sluiting van de prot. begraafplaats. De raadsleden vonden het moeizaam' ruilen met diverse grondeigenaren te lastig. Zij wilden liever wachten tot in het ruilverkavelingsobject grond vrij kwam. Ook had de raad bezwaren tegen de prijsverhoging van de bouwgrond in Nieuwkuyk. Wethouder C. Lermakers wees er echter op dat hier wel degelijk re kening was gehouden met de markt waarde. De heer Van de Vaan vroeg of het mogelijk was dat de KPJ voor een aanmerkelijk lagere huur dan nu het geval is, de tot gymzaal ver bouwde .patronaat in Nieuwkuyk kon huren. De burgemeester ont vouwde een nieuw plan voor een siertuin rond het sportpark. Zoals bekend hebben G.S. het plan voor een verkeerstuin, met het oog op de krappe financiën afgekeurd. door inbraken die op klaarlichte dag gepleegd worden. Inspecteur Henri komt tot de conclusie dat hier een groep artiesten aan de gang moet zijn, die, waar zij ook komen, hun slag slaan. Het hoofd van 't bewuste groepje blijkt een vrouw te zijn. Toch is zij het, die een journalist, die hen op het spoor kwam redt van een ze kere dood. Hierdoor is het natuurlijk met de misdadige praktijken afgelo pen. Maar voordat 'het zover gekomen is zijn er nog heel wat spannende avonturen te heieven. In deze thriller poogt een man zich op een uiterst geraffineerde wijze van zijn vrouw te ontdoen. Het is een spannende doch niet erg onderhou dende film gewerden. Maker Fergu son is een man die op meer dan een doel tegelijk richt. Hij gaat een beetje sex niet uit de weg, houdt de span ning hoog met intriges en moordaan slagen en hij wil het werk dan ook nog als artistiek hoogstaand yerko- pen. Jerry Gotton, de held van vele ro manseries, heeft men nu in een film held veranderd. Hij is F.B.I.-man en krijgt opdracht een serie roofmoorden op te lossen. Als vagebond verkleedt ziet hij kans lid van de bende te wor den die deze roofmoorden op zijn ge weten schijnt te hebben. En dan be gint voor hem het gevaarlijkste werk. Wanneer een Franse edelman na de oorlog naar zijn landgoed wil te rugkeren 'bemerkt hij, dat een Neder landse haar intrek in zijn huis heeft genomen. Zij wil het landgoed wel afgeven, echter op de voorwaarde dat de edelman haar een juweel kan te rugbezorgen dat haar ontstolen is. En esn edelman kan natuurlijk niet wei geren. The All Stars treden zondagavond op met zang van de oude bekende Ton Kalberg en de al veel gevraagde Frank Scott. Zondagmiddag staan The Electric Brothers op het podium en zondagavond de zo lang verwacht te John Kristel! met zijn beroemde dansorkest. Ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin, maandagmiddag dansen met The Rowdies en 's-avonds met The All Stars met zang van Ton Kalberg en Frank Scott. Donderdag (Hemelvaartsdag) 's-middags dansen met de Ceders en 's-avonds weer The All Stars. De eigen ruimte werd voor Soos St. Denis te klein. Het „Cabaret der Onbekenden" trok steeds meer jon geren, zodat men voor de finale 'heeft besloten naar Romantica te gaan. De ze grote finale, waarin o.a. de Waal- wijkse Joosje Zeegers en de Prong Prong Nigeria Equipage, wordt vrij dagavond gehouden. Zaterdagavond zijn er Les Compains met John Desmares en op het Oranje bal zijn er The Sound Specials. Zaterdagavond treden The Ceders op. Al hélemaal ingeburgerd bij de Waalwijlcse Beatliefhebbers zijn ze nu regelmatige bezoekers van Waalwijk geworden. Op het Oranjebal van zondag treden The Sheridans op. Zondagmiddag en maandagavond spelen The Swinging Fellows in Berg en Dal. Oude bekenden die voorgaan de jaren steeds groot succes hadden. De beatgroep The Emvoys uit Tilburg zijn voor velen reeds 'békend van jl. zondag toen zij bij het publiek enorm in de smaak bleken te vbllen. Zij spe len maandagmiddag. TILBURG PIUSPLEIN 26-33 tel. 33080 Busdiensten lijn 2 en 6 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur N'ederland mag de hoop koeste ren, dat de weg naar herstel van het economisch evenwicht zonder financiële of economische crisisver schijnselen kan worden afgelegd. Maar daartoe moet wel aan een aantal factoren en omstandigheden worden voldaan, die voor overheid en bevolking beperking van hun aanspraken in houden. Dit laat dr. M. W. Holtrop. pre sident van De Nederlandsche Bank, weten in het jaarverslag over 1966, waarmee hij zijn loopbaan als hoogste bankier van het land af sluit. N'a drie ambtstermijnen van totaal 21 jaar draagt hij 1 mei zijn functie over aan prof. J. Zijlstra. doublé, 17 steens, schokvrij met onbreekbare veer vanaf f42,50 waterwerend, schokvrij, 17 steens met onbreekbare veer vanaf f 32,50 Aug. PIJNENBURG N.V. Heuvelstraat 61, Hoek Willem II straat - Telefoon 04250-34868* - "Tilburg 10.15 uur: JEUGD DÉFILÉ, met deelname van lagere scholen sportverenigingen met medewerking van muziekverenigingen en drumbands. De verschillende groepen trekken tevoren vanuit de wijken naar het Vredesplein. Na aankomst op het Raadhuisplein is er een vlaggenparade, waama toespraak door de Edelaohtb. Heer Burgemeester. Het défilé wordt besloten met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. ORANJEVERENIGING 9.00 uur: Traktatie voor de kinderen van de kleuterscholen. De ouders gelieven er voor te zorgen dat de kinderen maandag morgen om 9 uur aan de school zijn, alwaar de traktatie zal worden uitgereikt. 9.00 - 10.30 uur: Bezorging aan huis van de traktatie voor de bejaarden. 13.00 uur: Opstelling kinderoptocht op de speelplaats van de Ireneséhool aan de Molenstraat. 13.45 uur: Vertrek kinderoptocht van Molenstraat - Besoyense- straat - Samarja - Kasteellaan naar Burg. Moonenlaan. Medewerking verleent de drumband van de gymnastiekver eniging Kracht door Vlugheid. Na aankomst op feestterrein prijsuitreiking door de jury (40 prijzen ter waarde van 150,-). Alle kinderen die aan de optocht meedoen ont vangen een extra traktatie. 14.15 uur: Start oriëntatietocht-speurtooht door het stadsdeel Be- soyen vanaf de speelplaats van de St. Jozefschool Grotestraat. 14.30 uur: Aanvang der kinderspelen voor de kinderen van de le tot en met de 4e klas op het feestterrein aan de Burg. Moonenlaan. 20.00 uur: AVONDVOORSTELLING. In de grote zaal van het Willem van Oranje College zal voor ons optreden de bekende radio- en T.V.-artiest Rien van Nunen met zijn gezelschap in: STIEFBEEN EN SHOW. Medewerkers: Rien van Nunen als Toon Stief been; Ton Eekenaar als conferencier-humorist; Wim Bos als accordeonist-trompettist en Annie de Reuver als de charmante radio- en T.V.-ster. Entree f. 1, - kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Gelegenheid tot gebruik van consumpties. SPECIAAL PROGRAMMA VOOR DE TIENERS op zaterdag 29 april a.s. Op zaterdagavond, aanvang 8 uur, wordt voor de jongelui uit Besoyen een gezellige avond georganiseerd in de grote zaal van het Willem van Oranje College. Voor de pauze zul len optreden De Daffodils; Het Waalwijkse Accordeonorkest en de kam pioene songfestival '67. Na de pauze: Het Beatorkest BLITZ 1966. Entree f. 1, - kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Gelegenheid tot gebruik van oonsumpties. ORANJEVERENIGING Waalwijk-Zuid 7.45 uur: H. Mis voor de oorlogsslachtoffers. 13.30 uur: Kinderspelen voor de meisjes en jongens van de klas sen 1 tot en met 4 van de lagere scholen op het terrein can de Vondelstraat. 14.00 uur: Fietstocht voor meisjes en jongens van de klassen 5 en 6. Start vanaf café „De Lindenboom". 19.00 uur: Taptoe, te verzorgen door het jaöhthoomcorps „Comu Copiae" en jeugddrumband „Ons Genoegen" op het terrein ten westen van de Kerk. 20.00 uur: GROOT ORANJEBAL; muziek wordt verzorgd door „De Wavo's". Toegang uitsluitend voor bewoners van Waal wijk-Zuid 'boven de 18 jaar. ORANJEVERENIGING 14.00 uur: Samenkomst van alle schoolkinderen voor 'het Ge meenschapshuis, vanwaar met harmonie St. Jan getrokken wordt naar de speelweide. 14.30 uur: Kinderspelen voor alle schoolgaande kinderen. 16.00 uur: Prijsuitreiking. ORANJEVERENIGING 8.30 uur: H. Mis t.i.v. H.M. Koningin Juliana. 14.00 uur: Film is Musis Sacrum voor de meisjes van klas 1 tot en met 4 der lagere school; na afloop tractatie. 16.00 uur: Idem voor de jongens van de klassen 1 tot en met 4. 15.00 uur: Fiets-oriëntatietocht voor meisjes en jongens van de klassen 5 en 6. Start vanaf speelplaats St. Petrusschool. Alle deelnemers ontvangen tractatie, terwijl voor de winnaars een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar is. Een vriendelijk verzoek van de gezamenlijk Oranjeverenigingen van Waalwijk aan alle inwoners

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13