Mei maand van het geluk! KAATSHEUVEL M. van de Boogaart 25 jaar bij Visser en Smit N.V. WELKOM PRINSENKIND 19 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 APRIL 1967 19 m ZOMERMODE 1 96 7 ZOMERMODE 1967 VePWiel'S leöeRwaRenhuis DAMESTASSEN HANDSCHOENEN PARAPLUIES en REISARTIKELEN waalwijk KSeuter verdronken in waterpartijen 'm Bloemenoord Zaterdag oliebollenaktie voer „Dukdalf' Banketbakkerij VAN MIL Burgemeester v. Erp opende woensdag „Au Bon Marché" in Kaatsheuvel Hoon op Zand Sprang-CapeSIe Waspik Wordt lid van O.W.v.O.C. Sorang Capel!<* J Maandag 1 mei a.s. (Koninginnedag) de gehele dag gesloten in het allernieuwste biedt alléén UW speciaalzaak zo'n sortering in groot assortiment communie- en kindertasjes en parapluitjes Op vrijdag 28 april is het 25 jaar geleden dat de heer M. v. d. Bogaart te Waalwijk als timmerman in dienst trad bij Visser en Smit N.V., aanne mingsbedrijf te Papendrecht. Al spoedig kwamen de bijzondere capa citeiten van de heer v. d. Bogaart op de voorgrond de reeds na 2 jaar volg de zijn benoeming als bedrijfsleider van deze N.V. met een personeels sterkte van 2000 man. Onder leiding van de heer v. d. Bo gaart, kwamen verschillende grote werken tot stand w.o. grote uitbrei dingen aan de suikerfabriek te Sas van Gent, Steenbergen, Breda en Oud-Beijeïland, alsmede aan de cokesf abri eken te Sluiskil. Hij bouw de de aanlegsteigers in de Bergspol- ders voor de boot Kruiningen Bergs- pölder en herbouwde de Woerdense dakpannenfabriek te Woerden. Ver der kwam onder zijn leiding de nieu we melkfabriek „Sterovita" te Rot- w i In verscheidene uitbreidingsplan nen van Waalwijk zijn waterpartijen gegraven, die noodzakelijk zijn voor, de waterhuishouding binnen de ge meente, doch die de bevjoners van de betrokken ivijken met vrees vervul-, den, omdat nl. al herhaaldelijk kinde ren in deze partijen te water zijn ge raakt. Dinsdag jl. eiste het water zijn eerste slachtoffer nl. de 2V2-jarige Monique v. d. Griendt uit de Averuit- straat no. 30. Samen met een buurjongetje van de familie v. d. Amstel had het meis je vóór elf uur in de Averuitstraat gespeeld. Even later waren beide kin deren echter uit de straat verdwenen en hun moeders gingen onmiddellijk op zoek. Op de hoek van de Averuit straat - Coubertinlaan vonden de ang stig wordende moeders een stepje van één van de kinderen, waarop het on derzoek naarstig werd voortgezet. Even later troffen zij in de buurt van de Hazelaarstraat, waar nieuwe wa terpartijen zijn gegraven, het ruim 2- jarige zoontje van de familie v. d. Amstel aan, huilend en tot aan zijn middel nat. Monique werd echter niet gevonden. Het doorweekte jongetje werd onmiddellijk naar huis gebracht en mevr. v. d. Griendt zette 'het on derzoek naar 'het meisje direct voort en even later trof zij haar kind in het water aan „bewusteloos". Met mond- op-mon cl-beademing trachtte de moe der de levensgeesten van 'het kind weer oo te wekken. Toen dit edhter niet lukte, liep zij met het meisje in haar armen naar de bebouwing toe voor hulp. Reeds eerder had mevr. v. d. Griendt, wier man in Duitsland werkt, de politie gewaarschuwd, die op dat moment arriveerde en het kind onmiddellijk naar 't ziekenhuis over bracht, onderweg voortgaande met de mond-op-mond-beademing. In 't zie kenhuis, waar dokters gereed stonden voor hulpverlening, kon echter ook zuurstofbehandeling 'het kind niet meer redden. Alle pogingen bleken vruchteloos. De 'heer v. d. Griendt keerde onmiddellijk vanuit Duitsland in Waalwijk terug. Het gezin telde 2 kinderen nl. de 2 Vi jaar oude Mo nique en een 10 maanden oude baby. Dit tragisch voorval, dat de familie v. d. Griendt heeft getroffen, moet voor de ouders die in de buurt van de waterpartijen wonen, een waar schuwing zijn en een teken dat de ui terste waakzaamheid blijft geboden, want ondanks het gevaar, zoeken kleine kinderen juist deze waterpar tijen graag op voor hun spel, daar de ze waterpartijen grote aantrekkings kracht voor de kinderen blijken te hebben. De heer J. Kobben, direkteur van Gemeentewerken, vertelde ons, dat elk, idee dat binnenkomt ter beveili ging van de waterpartijen, direkt wordt beoroefd. Tot op heden is nog geen goede afrastering gevonden. De waterpartijen, die een grote aantrek kingskracht bij de jeugd hebben, heb ben een diepte van 70 - 90 cm. terdam tot stand, alsmede de buizen- fabriek „Excelsior" en de uitbreiding van de Waterleidings-Maatsohappij Noord-West-Brabant te Oosterhout en Seppe, terwijl hij een nieuw Wa terleidingbedrijf bouwde in Nieuw Lekkerland en Ablasserdam, zowel bouwkundig en mechanisch. Onder zijn leiding werden bruggen gebouwd o.a. in Well in Limburg en in Helvoirt en Waalwijk over het af wateringskanaal. Hij bouwde rioolge malen in Sas van Gent, Sluiskil en Terneuzen. Thans worden onder zijn leiding uitgevoerd; De uitbreiding van de Electr. Cen trale PZEM te Vlissingen. Het bou wen van een Waterleidingbedrijf te Huijbergen. Rioolgemalen te Rotter dam en Middelburg. Het bouwen van 'n brug over de Merwede, Dordreöht- Papendrecht. Het bouwen van een brug over het Beatrixkanaarl te Eind hoven. Het bouwen van reinwaterkel- ders met opjaagstations te Nieuw- dorp en Souburg. Een respectabel aantal werken, waarover deze be kwame Waalwijker de supervisie heeft. De heer v. d. Bogaart studeerde, na de lagere school te hebben doorlopen, aan de ambachtschool LTS te Tilburg, .hij volgde 5 jaar de avond-teken- school te Waalwijk, studeerde 4 jaar schriftelijk bij P.B.N.A. te Arnhem en twee jaar studeerde hij te Utrecht in de moderne bedrijfsorganisatie N.A.P.B. In verband met zijn 25-jarig jubi leum werd de heer v. d. Bogaart reeds door directie en chefs van af delingen gehuldigd te Papendrecht, waarna hij recipieerde in hotel ..Zwijndrecht" te Zwijndrecht. Tij dens deze receptie kwamen vele op drachtgevers, architecten en vertegen woordigers van adviesbureaus de heer v. d. Bogaart gelukwensen aan bieden. Van de directie mocht hij te vens een geschenk onder couvert, een autoradio en een prachtige klok in ontvangst nemen. Vanmiddag recipi- eert hij in hotel Verwiel voor familie leden, vrienden en kennissen en ook hier zal het hem en zijn gezin niet aan belangstelling ontbreken. Een aantal zeer actieve en voort varende mensen, hebben op zater dag 29 april a.s. weer een oliebol lenactie georganiseerd. In het ver leden is gebleken dat deze lieden hun vak best verstaan en dat zij kwalitatief gezien een zeer smake lijk, of beter uitgedrukt een heer lijk gerecht maken, van wat door gaans oliebollen worden genoemd- De plannen zijn deze keer weer grootser opgezet dan voorheen, zo wel wat betreft omzet als organi satie. 's Morgens tussen tien uur en •half elf gaan de auto's met verko pers en verkoopsters van start naar alle delen van Waalwijk, om de bol len vers en warm aan de man te brengen. U zult zich afvragen, waarom dit nu eigënlijk gedaan wordt en wat de reden is van al de^te activiteiten. Zoals reeds bij velen bekend, is aan de Blijde In- comstenlaan, 2e Zeine en Vondel straat in Waalwijk-zuid het nieuwe Verenigingsgebouw „Dukdalf" ver rezen. Dit gebouw is momenteel geheel gereed en zal eind mei of ficieel worden geopend. Dit gebouw is een daadwerkelijke uitvoering van het streven naar mo gelijkheden de onderlinge binding en saamhorigheid te verbeteren en onze jeugd op verantwoorde wijze op te vangen, teneinde het gemeen schapsbelang te kunnen dienen. Via de oliebollenactie trachten de or ganisatoren door een verbeterde fi nanciële siutatie het streven zo goed mogelijk te doen slagen. Een beroep op de gemeenschap om van de olie bollenactie een succes te maken, is naar wij menen dan ook gemo tiveerd. BUKGELIJKE STAND Geboren: Gerardus N' A zv J P G Kremers-IJpelaar; Martina C dv C H van Eekert-van Weezei; Esther M dv A G J Weiitmans-Gerritsen; Maria J H C dv J F Schuurmans- Hamers; Berry M zv A M Verhoef- Vogel; Marie J Y dv C P IJpelaar- Alias; Johannes G F M zv P M M van Esch-van Daalen; Luciën A R zv A J J de Leijer-Janssen; Paulus A J zv H G de Bonth-Geelen te Vlijmen; Judith dv A J E de Brou- wer-Kuijpers. Overleden Adrianus J Kleijberg 61 j echtg M A de Klijn; Gerrit J Op de Weeh 38 j echtg J M van Dongen te Waspik. Huwelijksaangiften: L C Timmer mans 24 j te Waalwijk en W Haver- hals 18 i te Sprang-Capelle; P c A van Oers 24 j en A M van Raven- stein 24 j beiden te Waalwijk. Huwelijken: W A A Damen 23 j en M H G van den Heuvel 22 j beiden te Waalwijk; W A Veraa 34 j en A W H Nijssen 25 j beiden te Waal wijk; M van Oosterhout 20 j te Sprang-Capelle en A A. M van der Kolk 20 j te Waalwijk; W. Loonen 28 j te Geertruidenberg en T M van Boxtel 24 j te Waalwijk; AHA M Platvoet 25 j te Tilburg en G C J van Hilst 28 i te Waalwijk. Ingekomen: P' J Sluis en gezin van Hilversum; M v d Wiel en echtg van Drunen; R H, M D. E A D, N en I W van Dongen van Oudenbosch; K W Frotscher van Gelsenkirchen (DL); A J M Baan van Roermond; M J de Jong en gezin van Hoeven; S A van Oosterhout van Sprang-Capelle; J C Verduijn van Raamsdonk. Vertrokken: J M H Cleijne en ge zin naar Vleuten De Meern; A W J Beekmans naar Den Bosch; Tirtah naar Zwollerkerspel; S P Bettonvil- ie en gezin naar Doetichem; AAM van der Kolk naar Sprang-Capelle; P J A M van Eeuwijk en gezin naar Eindhoven; C Saeijs naar Utrecht. WEDVLUCHTEN De Kaatsheuvelse postduivenver eniging hield zondag met 529 dui ven een wedvlucht vanuit St. Quen- tin. De uitslag was als volgt: J. v. Heeswijk 1; A. Brouwers 2; F. v. d. Assem 3 26; G. v. d. Linden 4 12; M. Lensvelt 5 50; W. Kemme- ren, 6 37; C. Heijs 7;. G. Schrauwers 8 29 33 52 54; H. v. Nieuwstadt 9 13; J. v. Bavel 10; J. Vesters 11; L. Geel 14 15 20 21 23; M. v. Boxtel 16; B. Vesters 17; H. v. Mierlo 18; W. Snaphaan 19 41; A. Montee 22 57; A. v. d'. Hoven 24 31 45; J. Da- men 25; A. Pijnenburg 27; H. v. Helvoirt 28 56; J. Cornelissen 30; H. Brouwers 32; N. Damen 34; J. Brouwers 35; G. v. Gooi 36; B. v. Heesch 38; F. Damen 39 59; J. Voogd 40 44; A. Grootswagers 42; M. Ver vers 43; J. M. Damen 46; G. Evers 47; A. de Bie 48; A. v. Es 49; J. v. Riel 51 60; C. v. d. Ven 53; Sj. Mo lenschot 55; F. v. d. Linden 58. De C.C. Kaatsheuvel en Kaats heuvel-West hielden een wedvlucht vanuit St. Chislain. Gelost om 13 uur: eerste duif 15.41.59, laatste duif 17.6.59. Uitslag: P. v. d. Velden 1 13 31; C. M. Snoe ren 2 50 63; A. Couwenberg 3 4 17 54; Th. Netten 5 56; P. v. d. San- den 6 51 69; H. v. Son 7; M. v. Cor- stanje 8 39; H. Klis 9; K. de Wit 10 55 60; F. v. Woensel jr. 11 19 42; L. Ververs 12; J. Remmeren 14 30; M Brokx 15 18 48; G. v. Ree 16 45; A. Mertens 20 27; Jac. v. Boxtel 21 68; J. v. Woensel 22 29 61; G. Savel- kous 23; G. v. d. Linden 25 67; G. Witteveen 26 46 75; F. v. Woensel 28; A. Lugters 32 41; P. Hendriks 33 64; C. Hamers 34; L. Meijer 35; Jac. Kemmeren 36 58; Jac. Hoeve- naars 37; C. v. Dongen 38; J. v. d. Velden 40; A. Dirksen 44 71; J. v. Kuijk 45 56; J. Verboven 47 53; C. Moreval 49; K. v. Boxtel 52; A. Ver vers 57; P. Nerings 59; L. Snoeren 62; J. Hamers 65; A. Montee 71; C. Spapens 72; C. v. Wezel 73; W. La- ros 74. Vrijdag inmanden voor St. Quen- tin en Vilvoorde van 7 tot 8 uur. BLOEMSCHIKKEN IN DE HERFST Bij voldoende deelname organi seert de Volksuniversiteit in de maanden september en oktober 'n cursus .Bloemschikken in de herfst'. Deze cursus zal worden gegeven door de heer F. Mertens uit Rot terdam gedurende vier a vijf avon den. Tegen een vergoeding van 7,50 kan men hieraan deelnemen, verhoogd met eventuele kosten van materiaal. Niet alleen de leden van de Volksuniversiteit, maar ook an dere belangstellenden die daartoe geïntroduceerd worden, kunnen voor deze cursus inschrijven. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de prak tijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rij ckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. v. Tuyn te Kaatsheuvel worden waargeno men door collega H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167- 2350, terwijl voor het onderdeel be vallingen de dienst wordt waarge nomen door verloskundige M. van Vlerken, Rubensstraat 8, Kaatsheu vel, tel. 04167-3666. PASTORIEDIEN ST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag vanaf 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pas torie van de parochie H.H. Martela ren van Gorcum, Erasstraat 6, te Kaatsheuvel, tel. 2517. Wordt uw baby op dezelfde dag geboren als het PRINSENKIND en U stelt ons hiervan in kennis, dan verhogen wij Uw feestvreugde door U ons nieuwe geboortgebak te schenken als speciale attentie, (zie onze etalage) „Als ge iets doet, doe het dan goed en maak er geen half werk van" is het devies van de heer Cha- vanu en hij heeft opnieuw blijk gegeven, dat dit devies zijn lijf spreuk mag zijn. Woensdagmorgen om half elf wa ren een 20-tal genodigden met bur gemeester Van Erp met echtgenote, pastoor v. d. Spijker, architect Prins met echtgenote en de diverse uit voerders van het werk, dat meer speciaal het exterieur betrof aan wezig, toen de heer Chavanu een kort welkom sprak en daarbij ver diend grote dank bracht aan ar chitect Prins en het team van uit voerders, de Fa. Kleijngeld, het Electr. Technisch Bureau Biemans, en het schildersbedrijf Snels voor de keurige samenwerking, waardoor het aangenomen werk royaal in de vastgestelde tijd kon worden opge leverd. Burgemester Van Erp kreeg toen een reuzensleutel aangeboden door een dochtertje van de heer Chava nu om symbolisch de zaak, afgeslo ten met een mamouthslot, te ope nen. Op zijn bekende welsprekend heid liet de burgemeester even de groei van de zaak passeren, begon nen in een tijd. toen de heer Gerard Chavanu. nu de eigenaar, als 4-ja- rige knaap in Kaatsheuvel kwam, waar papa Chavanu een zaak open de tegenover de kerk. Gingen de grote broeders elders in het bedrijfsleven, de jongste bleef de zaak van vader getrouw en verpandde daaraan zijn gehele werklust. Het succes is niet uitge bleven en zijn harde werken kreeg in de voltooiing van deze verhou ding het bewijs, dat al is het be drijfsleven dan zeker niet gemak kelijker geworden er nog iets te bereiken is. Hij feliciteerde de heer Chavanu met deze modernisering, die een sieraad mag genoemd wor den van d'e winkelstand ter plaatse. Hij sp~ak de hoop uit. dat de zaak zal blijven crescenderen, wat in de fiaaste toekomst zeker niet zal uit blijven wanneer de plannen van 't gemeentebestuur werkelijkheid zijn geworden behalve de aanleg van een groot parkeerterrein, waar nu het gemeentehuis staat, ook de op zet, om het oude centrum speciaal tot. een winkelcentrum te maken, zubeu uitgevoerd worden. Hij wen ste de heer Chavanu toe, dat Au Bon Marché een goede marktplaats zal worden. Ia de namiddag volgde een recep tie, die een overdruk bezoek kreeg van de vele zakenrelaties, midden standers. vrienden en kennissen. Een schat van bloemen, naast ontel bare cadeaus waren een bewijs van de sympathie, die «aar deze her opening uitging. Wij wensen de heer Chavanu alles, wat hij van deze modernisering van zijn speci aalzaak verwacht, toe. AGENDA Apollotheater Donderdag 20.15 uur, vrijdag 20.15 uur, zondag 18.45 en 21.00 uur; ,.G-ma.n Jerry Cotton". 14 jaar. Zaterdag 18.45 en 21.00 uur. dins dag 20.15 en woensdag 20.15 uur: ..Blond en brutaal". 18 jaar. Vrijdag 23.00 en zaterdag 23.45 uur: „Danseres der miljoenen". G. volw. Zondag 15.00 uur: „Duel zonder ge nade". Alle leeft. Gildenbond Donderdag 20.00 uur: jaarvergade ring „St. Willibrordus". Levensschool Donderdag 20.00 uur: sluiting win terseizoen Volksuniversiteit met voor dracht door Otto Sternman. Parkeerterrein Efteling Zaterdag 15.00 uur: start „Schoen rally". P.V. „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging „De Luchtbode" hie'd zondag 23 at'll haar vlucht vanuit St. Ouentin. Afstand 235 km. Deelname 287 duiven, Gelost om 13 00 uur. Aan komst eerste duif 17-12-49 uur; laatste prijsduif 18-18-27 uur. Overduif M. Vera. De uitslag is als volgt: A. Kuyten 1: G. Schoenmakers 2 44 48 70; M Vera 3 5 16 24 30 34 39 45 49 67; H. v. d. Linden 4 7 60; K. v. Esch 6 10 20 72; P. v. Noije 8; A. T. v. Dongen 9 54; H. Leermakers 11 13 37 47; André v. d. Velden 12; K. Aarts 14 28 31 53 65; H. v. d. VeWen 15; P. v. d. Velden 17; A. Aarts 18 36; A. Leermakers 19 51 71; Gebrs. Boons 21 26 41 46; M. v. d. Vel den 22 29 58; Gebrs. v. d. Ve'den 23 25 42 50 57; T. v. Dongen 27; W. v. Nob> 32; C. ITne'aar 33 35 38 43 61 62; A. de Kort 40' C. v. Dongen 52; H. Vera 55: Gebrs. WouteTs 56; C. Schapendonk 59 66; Pi Hooijmaiiers 63: P. v. Leest 64; J. van Dongen P.N., 68; J. Vera 69. RECEPTIE PRINSENKIND De burgemeester van Loon op Zand, de Edelachtb. Heer Van Erp, zal bij gelegen heid van de a.s. gebeurtenissen in het prin selijk gezin aan de vooravond van de vie ring van de verjaardag van H.M. de ko ningin met zijn echtgenote recipiëren in 't Cultureel Centrum te Loon op Zand op zondag 30 april van half 9 tot half 10. Na ontvangst door de burgemeester geeft het Centraal Oranjecomité voor de genodigden, om ca; half 10, de gelegenheid tot een fees telijk samenzijn om op deze wijze de fees telijkheden mee te vieren in ons gewaar deerd Oranjehuis. DOKTERSDIENST Het weekend zaterdag 29 en zendag 30 april zal de doktersdienst, alhier, worden waargenomen door dokter A. de Vries. v. Rijckevorselstraat 6. a'b'er. teil. 04166 - 250 Op donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag) wordt de dienst waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167 -2550. BENOEMD De heer B. 1. P. Langenhorst, candidaat- notaris te Waalwijk, is tot waarnemend no taris op het kantoor van wijlen notaris J. Waverijn benoemd. DOKTERSDIENST Zet-rdaemiddsg zal de doktersdienst -•o-den waargenomen door dokter H Win- k-'man, Kerkstraat Sprang, telef. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN Zondag 30 april; Ned. Herv K-rk Snrang, 9 30 uur: Ds Westland van Wicrdnn (beves tiging Ds G. Wursten), 2.30 uur: intrede Ds Wursten. Geref. Kerk, 9.30 en 4.30 uur: Ds Bar- kema. KINDERMATINEE Voor de s-hooVaande jeugd zal a.s. «man dag in „Zidewinde" een kindermatin-e den gegeven, waarhij de ieugd om ba'f 16 en om 11 uur een feestelijk proi-amma ze' worden aangeboden. Aan de leerlingen van de kleuters-hool zal door de r'aatse'iiko Oranjeverenigingen een tractafe worden aATwboden. SCHOOI, MET DF, BI1BEL CAPELLF. Hedenavond 7 45 uur -a' 4e a'eemene vergadering worden gehouden van de schoolvereniging „School met do Biibel Heistraat Oapel'e. Naast de gewone agen da-punten komt o.m. aan de orde: goed keuring verhogmg geldlening in verhand met waarborgsom inzake nieuwbouw school op verkiezing rn 2 bestuursleden wegens aftredinfT van dp heren H R iik-rs -n J. Sm'ts dl" 7-oh met herkiesbaar stellen. DODENHERDENKING Fvenah vorige iaren zal 'h onze gemeen te weer de -!pdenherdenlcmg plaatsvinden, die wordt gehouden op woensdag 3 mei a.s. Om 7 uur zal in de Ncd. H--v. Kerk te Sorang een herdenkingsdienst plaatshebben, die gal worden geleid doer ds G. Wursten waarbij een collecte voo- de g-zamen'ii1'0 mi'itaire fondsen zal worden gehouden Na deze dienst zal om 7.45 uur hij de kerk 'n sto"t worden geformeerd, die een stille tocht zal maken naar het jan de Rooij-mo- nument aan de Tilburgseweg, waar om 8 uur 2 minuten stilte in acht zal worden ge nomen. „Kunst na Arbeid" zal vervolgens het Wilhelmus en „Blijf bij mij Heer" uit voeren, waarna gelegenheid wordt geboden bloemen aan de voet van het monument te leggen AFSCHEID Ds LEKKERKERKER Zondag 7 mei. a.s. om 'half 3 hoopt Ds Lekke-kërker afscheid te nemen van de Ned. Herv. gemeente aan de T oonsedijk, in ve-band met zijn emiritaat Tot consulent tijdens de vacature is benoemd Ds Heijboer van 's-Gravenmoer. KERKVOOGD-ADMINISTRATEUR Tot kerkvoogd-administrateur van de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsediik is we gens het bedanken ren de heer H. Michaël, benoemd de be— G Ke-w SOLISTENCONCOURS He* fanfarecorps ..Sirens" houdt heden avond 8 uur in café W. Kuis -n so'isten- concours. Als jury treden op de heren A. van Loon en A. N. van der Heijden uit Vlijmen. OPBRENGST COLLECTE De gehouden collecte voor de vereniging „Het Hoogeland" heeft f. 269.68 opge bracht. Hartelijk dank aan allen die hier toe hebben bijgedragen. 22 39; C. Fitters 23; B. Verduyn 24; Verschuren 25 35; Bebr. v. Eyl 26; J. Kie- boom II, 28 37 38; M. v. Dongen 29; A. de Wit 30; J. Smits 31; A. de Wit 32; H. de jong 34; A. Faro 40; J. Schipperen 4! 42; J. v. Tilborgh 45; L. ten Berge 46 50; H. v. Campen sr. 47; W. de Rooij 48. Zondag a.s. wordt een wedvlucht gehou den vanuit Noyon, afstand 277 km. VIERING KONINGINNEDAG v De gezamenlijke plaatselijke oranjever enigingen zullen koninginnedag vieren met ds schoolkinderen in het cultureel centrum „Zidewinde" op 1 mei a.s. Voor de school kinderen zal optreden het Duo Hermans- Jansen. Dit duo brengt een speciaal kinder programma o.a. sketches; parodieën; buik spreken en komisch goochelen. Va,n 9.30 tot 10.30 uur zullen komen de schoolkinderen van de heide scholen aan de Zuidhollandse- dijk en de school in de Heistraat. Van 11 tot 12 uur de scholen van Sprang en Ca-' pelle. VIERING GEBOORTE ORANJETELG Nu de geboorte van de 'Oranjetelg zolang op zich laat wachten en mede in verband met het feit, 'dat de zalen van het cultureel centrum „Zidewinde" de 'laatste drb avon den van deze week bezet zijn, zal de vie ring van de geboorte, van de Oranjetelg thans plaatsvinden op maandag 1 mei a.s. De plaatselijke Oranjeverenigingen zul'en die avond een groot Oranjebal houden waaraan medewerking zal verlenen een or kest uit Kaatsheuvel. Aanvang 8 uur. De samenzang met medewerking van de plaat selijke muziekverenigingen zal op de ge boortedag wel dooreaan CONCERT De plaatselijke muziekvereniging Kunst na Arbeid zal met medewerking van de muziekvereniging „Kunst en Vriendschap" uit Meeuwen, alsmede het dameskoor „SoH Deo Gloria" uit 's-Gravenmoer en de „Ro zenknopjes", alhier, op zaterdagavond 29 april a.s. een con-ert verzorgen in het cul tureel centrum „Zidewinde" De muziek verenigingen staan onder leiding van de b»er Breeyaard en het dameskoor onder leiding ven d- heer Christ. De leid'mg van de Rozenknonics is in handen valt de heer Van Gestel uit Tilburg. Aanvang 8 uur. GESLAAGD RIKCONCOURS In café 'De Anjer' van Th. v. d Broek organiseerden 'De Vrolijke Rikkers', rond een lustrumviering, een -groot rikconcours. Het evenement mag in al'e opzichten ge slaagd genoemd worden. De uitslag was I. Dré de Wit, 229 pnt.; 2. C. -Roos. 228; 3, W, Kamp. 223; 4. B. Kanters, 177; 5. T Kuvten, 185; 6. G. v. d. Ley. 165; 7. H Smits, 164; 8, A. de Rooy, 162; 9. B. v. Helvert, 161; 10. H. Langermans; 11. Dré Kamp, 155 punten. De hoofdpriis over de verschillende wedstrijddagen werd .ge wonnen door W. Kamp met 446 punten. Het laagst aanta' punten op de laatste wed strijddag behaalde M. de Zeeuw, n'. 1.66 punt. OUDEN VAN DAGEN Het comité Recreatie Beiaarden heeft het traditionele uitstapje voor Waspiks beiaar den gepland op woensdag 31 me met als reisroute: Drunen. He'voirt. Crorovcrt. Vught, ITzeren Man, Tilburg (dierentuin) Hilvarenheek (Beekse Bergen). I andgoed De Utrecht, Wasnik. Voor het eerst dit jaar zal er van de deelnemers (vanaf 65 jaar) een kleine bijdrage van minimaal f. 2, - per persoon worden gevraagd omdat het comité het niet iuis-t vindt elk jaar een be roep op de bevolking te doen. 11 fAAR SCHUIMZUIGERS De karnavalsvere-niring 'De Schuimzui- gers' heeft al gedurende 11 jaar een wezen lijk aandeel geleverd in de plaatselijke fes tiviteiten van Maoneblusserslaand. En nu zelfs van een officiële carnavalsviering geen sprake meer was bleven de leden van deze vereniging 'het schuim zuigen. De dub doorstond deze crisis en zal het toejuichen dat er voor het komende jaar weer de no dige initiatieven ziin genomen. Hoe kan ook. 11 jaar is voor pen karnavalsclub pen kroonjaar dat gevierd moet warden. Dat gebeurt dan zaterdag 29 aprü. Om 4 uur komen de 'ede.n in café Van den Broek bii- een om zich te prepareren op een voetbal wedstrijd tegen 'De Vossenkopnen' uit Waalwijk, 's- Avonds volgt er een feesteliike h'leenkomsf met koffietafel en veel muziek en natuurlijk nog meer karnavalleske tintjes. KAMPIOENSWEDSTRIJD VOOR WASPIK 2 Het tweede elftal van Waspik kan zondag kampioen worden en promoveren naar de le klas Brabantse Bond. De laatste wed strijd speelt het tem in Nieuwkuijk. Zon dag 1.1. haalde Waspik twee zeer kostbare puntjes uit 'Geertruidenberg waar onder HEREN VOLLEYBALVERENIGING Minimum leeftijd 15 jaar Opgeven bij: A. Pruissers Jan de Rooystraat 19, Sprang; H. Vos, v. Assendelftstraat 68, Waalwijk. GROOT OR ANIECONCERT Op zaterdag 29 april a.s. zal door de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" een concert gegeven worden in het cultureel Centrum „Zidewinde" ter gelegenheid van do verjaardag van H.'M Koningin Ju'iana. Verdere medewerking hieraan verlenen de muziekverenigingen 'Kunst en Vriendschap' uit Meeuwen, het dameskoor 'Soli Deo Glo ria' uit 's-Gravenmoer en het jeugdkoor 'De Rozenknopjes' uit CaDelle. De aanvang van het concert is om 19,30 uur. De toe gang is gratis. P.V. „DE LUCHTVAART" De postduivenvereniging „De Luchtvaart", alhier, hield in samenwerking met de post duivenverenigingen uit Raamsdonk en Was pik een wedvlucht vanuit St. Oueptin, af stand 240 km. De uitslag van de eerst? 50 aankomende duiven was a's voVt: M. Baks 1 12 27; N. Smits 2 33 44 49; Dr. Smits 3 4: A. van Beek 5 43; G. Kern- meren 6 15; S. La.ng°rmans 7; J. Selders 8 19: A. Klootwijk 9: H. v. Campen. ir 10; P. Zijlmans 11; C. Blok 13 36: A. Bakke ren 14: W. Martens 16 17; B. Pols 18: P v. d. Elshout 20; H. Boons 21; F. v. Hoof h: ■•'--panning Right 'Oh 2 met 0 - 1 kon worden bedwongen Right 'Oh was een moei'iik te overw-nnen tegenstander en Waspik mo"ht van geluk spreken dat de Bergemare-n verzuimden in de 28e minuut een strafschop te h*-nut*en. Een kwartier na rust lanceerde Willy Vervoort Cor Roos, die daarop het enige doelpunt van de wed strijd liet aantekenen. De enige hindernis die de b'auw-witten nog moeten nemen is Nieuwkuijk. DE REISDUIF Uits'ag St. Quentin: M. Bax 1 8 16: N. Smits 2 21 23 26 29; H. Smits 3 4: Kom meren 5 9 28; S. Langermans 6; J. Selders 7 10: P. v. d. Elshout 11; H. Boom 12; F. v. Hoof 13 22; C. Fitters 14 32 33; R Verduvn 15: M. v. Dongen 17 30; Ant. de Wit 18; Joh. Smits 19; Dré de Wit 20; A. Faro 25; P. Kuyten 2 7; J. Jongenelen 31. MEDISCHE DIENST Zaterdag 29 en zondag 30 am-il wordt de doktersdienst in Waspik en Canelle waar genomen door dokter R. F. Wijffels, telef. 250, Waspik. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, Waspik, 30 april. 9.30 uur: ds G. J. Voortman uit Dussen; 14.30 uur: Ds Rebel, Waspik.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 19