Waar blijft dat geld toch allemaal?" Bij tien procent van de ongelukken is de oorzaak een inhaalfout UE6 A>!!! WAALWIJK HONDERD JAREN RODE KRUIS 19 Oproer WEG VRIJ, DAN PAS VOORBIJ DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 MEI 1967 3 Niet minder toch minder in Veenhuizen Half miljard méér aan belastingen deen cent subsidie Koningin in Canada V.N.-troepen uit Gaza VRIJ De toestand in Midden-Oosten Rob van Houten naar Zurich Cursusjaar Gew. Sociale School afgesloten Afwezig Dr. Hermans "THititiidflM Jubileum bij Schoenfabriek „Rosé" Missionarissen H. Familie houden een noveen Moederdagviering Vrouwenbeweging NKV, afd. Waalwijk Bankroof te Portugal Neen, we hebben ons gezicht niet méé, zegt de Directeur Generaal van het Nederlandse Roode Kruis, de heer A. van Emden, van achter zijn bureau in zijn indrukwekkende, stijlvolle, deftige werk kamer. Het is een der kamers van het statige herenhuis met het Johanniterkruis in de gevel aan de Prinsessegracht te 's-Gravenhage. De sfeer van vroegere glorie is er zichtbaar en voelbaar. Het kan niet op, denkt de geïmponeerde bezoeker. Vooral wanneer hij ge komen is om de vraag te stellen „Waar blijft nu al dat geld, dat ieder jaar voor het Roode Kruis wordt bijeengebracht?" Neen, we hebben ons gezicht niet mee, glimlacht de heer Van Emden. Zo'n deftige huisvesting! Maar we kregen dit huis ten geschenke En Monumentenzorg waakt er over. Het is mooi, maar niet efficiënt. En het maakt zo'n dure indruk Hij kan het zich indenken, dat, wanneer men dit ziet, wanneer men al die mensen telt, die in dienst van het Rode Kruis bezig zijn, men zich af vraagt of dat nu allemaal nódig is. Maar hij heeft een afdoende ma nier om zijn vragende bezoeker tot zwijgen {en tot inzicht) te brengen. Hij gaat simpelweg vertellen welke taken er worden vervuld en nog moe ten worden vervuld. En de bezoeker krijgt de neiging o<m te zeggen; Stop er maar mee! want hij begrijpt wat er komen gaat. Er is nóóit geld ge noeg! Het Rode Kruis heeft een miljoen ledenj die per jaar zo'n 2 a 2Vi mil joen gulden offeren, onafhankelijk van de jaarlijkse „campagne". De meeste contributiebedragen zijn ech ter met de jaren gelijk gebleven, ter wijl daarentegen de kosten schrik wekkend zijn gestegen. De bijdragen worden niet minder, maar ze worden minder waard! Wat er allemaal met dat geld wordt gedaan? Om te begin nen heeft 't Nederlandse Rode Kruis méér taken dan zelfs de organisatie in de Verenigde Staten. Het bezit het beste laboratorium ter wereld. Als een der oudste Rode Kruis-verenigin- gen moet het vaak in onderontwikkel de landen met steun en hulp bijsprin gen. Het kost niet slechts geld, het bepaart ook geld. Om een voorbeeld te noemen: dank zij de Rode Kruis- trombosedienst behoeven vele Neder landers niet naar het ziekenhuis! 300.000 donors vormen de rugge- graat van de bloedtransfusiedienst. 12.000 mensen vormen de Rode Kruis Kolonnes, 4000 helpen bij het Welfarewerk. 1000 hulpposten zijn langs de wegen ingericht. Grote voor raden moet enworden aangehouden, In het strafgasticht Esserheem te Veenhuizen voor langgestraften, zijn donderdagavond 31 gedetineer den in opstand gekomen. Zij ver nielden meubilair en sloegen ruiten in. Bewakers gebruikten traangas granaten om het oproer te bedwin gen. Te hulp geroepen rijkspolitie hoefde niet op te treden. De opstan- digen zullen voor vier weken disci plinair worden gestraft. Andere re- presailes zullen volgens drs. P. Al- lewijn, hoofd directie gevangenis wezen te Den Haag, die vrijdag in Veenhuizen was, niet worden ge troffen. De fiscus heeft in de eerste drie maanden van dit jaar ruim een half miljard gulden meer geïnd dan in dezelfde periode van 1966. In totaal stroomde 4320 miljoen gulden naar de schatkist tegen 3778 miljoen gul den in het eerste kwartaal van vo rig jaar. Aan kohierbelastingen alle heffingen die via een aanslag biljet worden opgelegd werd 1260 (1033) miljoen gulden ontvangen. De opbrengst van niet-kohiar-be- lastingen steeg van 2745 miljoen tot 3060 miljoen gulden. De opbrengst van niet-kohier-be- lastingen bleef overigens 7 percent achter bij een kwart van de raming voor geheel 1967 door het kabinet De Jong. Dit had de opbrengst 241 miljoen hoger geschat dan nu is binnengekomen. De kabinetten Cals en Zijlstra waren nog optimistischer met een raming van 326 miljoen gulden boven de huidige opbrengst. De grootste tegenvallers waren 't achterblijven van de opbrengsten aan omzetbelasting met 83 miljoen gulden, van de benzineaccijns met 84 miljoen gulden en van de divi dendbelastingen met 43 miljoen gul den. Deze verschillen worden door het ministerie van Financiën ver klaard uit het feit dat bij de meeste belastingen de ontvangsten niet ge- lijkmatig over het jaar verdeeld zijn. opdat m enbij rampen hulp kan bie den. Men glimlacht weieens, zegt de heer Van Emden, als het Rode Kruis weer „dekens" heeft gestuurd, maar aan dekens is in zulke gevallen altijd en overal behoefte! De heer Van Emden zit op zijn praatstoel als hij de taken van het Rode Kruis opsomt. Allemaal passe ren ze de revue, het informatiebu reau (vooral vlak na de oorlog zeer belangrijk), de moedermelk- en hoornvliescentrale, het lectuurdepot, de boottochten met de eigen „Henry Dunant" voor chronische, bedlegerige patiënten, die anders nooit buiten zouden komen, de vakantieweken voor invaliden in het Henry Dunant- huis en hij noemt in het bijzonder de vrijwilligers, die daarbij helpen, die soms hun eigen vakantie opoffe ren. En dat alles zonder één cent sub sidie! Vandaar de slagzin: Helpt Uw Rode Kruis helpen! Dat Rode Kruis bestaat alleen dank zij de medewer king van het Nederlandse volk. Zo ook handhaaft het zijn volstrekte on afhankelijkheid. Daarom hoopt het Rode Kruis, bij zijn 100-jarig be staan, dat het Nederlandse volk dit ook thans weer waar maakt. Dat het „zijn" Rode Kruis in staat stelt te helpen waar dat nodig is. En die noodzaak wordt niet geringer, maar steeds groter en uitgebreider. HONDERD JAAR Het Rode Kruis is als het ware ge boren op het slagveld. Hier en daar spreekt men nog van een „Rode Kruis-soldaat". Die tijd is echter voorbij. In de moderne oorlogsvoe ring kan men geen „amateurs" meer gebruiken. Ieder leger heeft zijn ei gen medische dienst. Maar hij het volvoeren van zijn vredestaken ziet het Rode Kruis het arbeidsveld zich steeds uitbreiden. Honderd jaren geleden was het de impulsieve koning Willem III, die kort en goed de stichting van het Ne derlandse Rode Kruis dóórzette. 100 jaren heeft het Rode Kruis gedraaid op de goodwill en de medewerking van het Nederlandse volk. En tot dat volk komt nu de opwekking: Helpt Uw Rode Kruis zijn 100-jarig be staan vieren door het de kans te ge ven, ook in de toekomst zijn taak, de hulp aan de medemens, te volbren- MS gen! In de versierde haven van Mon treal met talloze gepavoiseerde schepen, heeft koningin Juliana donderdagmidag het Nederlandse fregat Van Galen bezocht. Daarop stond ook de bemanning van de tor- pedobootjager Rotterdam aangetre den. De koningin werd ontvangen door de commandanten de kapitein luitenants-ter-zee F. H. Hekman en J. de Boer. Donderdagochtend hadden konin- kin Juliana en prins Bernhard een rondgang gemaakt over de Expo. De koningin bladerde daar onder meer in het meer dan vier meter hoge boek dat in het Nederlandse pavil joen is opgesteld als uiting van vriendschap en erkentelijkheid voor hetgeen de Canadezen voor Neder land deden in de oorlogsjaren. Thank you, Canada, is de titel van het boek. De koningin had ook een kort gesprek met de 17-jarige jon gen Ap Speelman, die een gedicht in het boek had geschreven. Van de kant van de Expo werd meegedeeld, dat de Nederlandse dag meer bezoekers had getrokken dan enige andere landendag op de ten toonstelling. De blauwe vlag van de Verenig de Naties is in Gaza gestreken. De korte plechtigheid betekende 't ein de van de vredebewarende taak, die de troepen van de Verenigde Naties gedurende bijna elf jaar langs de Egyptisch-Israëlische grens hebben vervuld. De 3400 man, komend uit alle delen van het door hen be waakte gebied, zullen zich in een kamp verzamelen in afwachting van repatriëring naar him eigen land. De V.N.-troepen, die als stootblok tussen Egypte' en Israël hebben ge staan, moeten, zoals gemeld, 't land verlaten op verzoek van Egypte. Secretaris-generaal Oe Thant rap porteerde de algemene vergadering der Verenigde Naties, dat hij niet anders kon doen dan het bestands- leger terugtrekken, omdat het gast land dit wil. Hij sprak daarbij zijn diepe bezorgdheid uit voor de vrede in het Midden-Oosten Een automobilist die gaat inhalen, stelt zichzelf en in niet mindere mate zijn medeweggebruikers aan grote risico's bloot. De inhaalma noeuvre omvat een complex van handelingen, die allemaal op foutieve wijze kunnen worden uitgevoerd. Uit de ongevallenregistratie van Rijks- en Gemeentepolitie over 1966 is gebleken, dat alle inhaalfou- ten samen genomen 11,8% van 2,862 ongelukken op de autosnelwegen hebben veroorzaakt. (Uit Zwitserse en Duitse statistieken blijkt dit type ongeval 12% te bedragen op een totaal van 375.979 ongelukken). 0 <?A<rv Wordt onderscheiden naar de soort fout, dan blijkt in 5,7% van de ongevallen de oorzaak te zijn dat naar links wordt uitgeweken om te gaan inhalen op het moment dat de inhaler zelf wordt ingehaald- De ge vaarlijke situaties die hierdoor ont staan, kunnen zonder meer voorko men worden wanneer men een juist gebruik maakt van de op en in de auto aanwezige spiegels. Eerste zorg is daarbij dat deze goed gesteld zijn en wel zodanig, dat binnen- en bui tenspiegel elkaar aanvullen. In de buitenspiegel moet tevens te zien zij n of er zich verkeer naast de auto bevindt. Aan de hand' van de „spie gelbeelden" kan de automobilist zich er van overtuigen of hij zonder gevaar of hinder voor andere weg gebruikers kan gaan inhalen. Is de weg voor, opzij en achter vrij, dan moet sinds 1 januari de bestuurder een teken met zijn richtingaanwij zer geven. Is de zijdelingse ver plaatsing voltooid dus is men naast de in te halen auto gekomen dan dient de richtingaanwijzer uitgeschakeld te worden, ook al blijft men links rijden voor het in- Israël heeft maatregelen genomen om de troepenconcentraties bij zijn grenzen met Syrië en Egypte het hoofd te bieden. De reservisten zijn opgeroepen, maar niets wijst er op dat een mobilisatie aan de gang is. In een verklaring van de strijd krachten werd gezegd: „De Egypti- esche militaire concentraties in Si- naï hebben de toestand ernstig ver stoord en er moesten, maatregelen worden genomen. Het Israëlische leger houdt niet alleen de toestand aan de Egyptische grens, maar ook die aan de grenzen met de andere Arabische landen nauwlettend in 't oog". In de Arabische wereld gaan de oorlogsvoorbereidingen in meer Sta ten verder. Zaterdag 17 juni zal Rob v. Hou ten in Zürich in het Theater am Hechtplatz optreden in het kader van het internationale mime-festi- val, Rencontre Internationale des Jeunes Mimes geheten. Rob van Houten brengt een programma met o.a. onderdelen uit zijn huidige pro gramma Funhouse. halen van meerdere auto's. Bij het weer naar rechts gaan geldt de ver plichting van richting aangeven niet. Overigens mag het richting aangeven op zich nooit als garantie voor veilig inhalen worden be schouwd. Het snelheidsverschil tus sen inhaler en voorligger moet op zijn minst 20 km. zijn, wil de lengte van de inhaalweg redelijk blijven. Een bestuurder die ingehaald wordt, moet in staat zijn alles wat achter hem gebeurt dus inhaal manoeuvres waar te nemen. Dat geldt ook voor beladen vrachtwa gens, waarvan de berijders volledig zijn aangewezen op het uitzicht in de buitenspiegels. Om méér inzicht te verkrijgen op het links achter hen gelegen weggedeelte, willen vrachtwagenchauffeurs die een bre de lading hebben, nogal eens even naar links sturen. Het linker voor- lyiel van vrachtauto's in het oog houden is een zeer belangrijk punt voor bestuurders van personenau to's. Temeer, omdat zij er altijd op bedacht moeten zijn dat een voer tuig dat wordt ingehaald, toch naar links kan uitwijken. Het inhalen van een auto die op de rechter rijstrook met een hoge snelheid op een aanzienlijk langza mer rijdende auto inloopt, kan een gevaarlijke situatie doen ontstaan. De bestuurder van dit laatste voer tuig kan hierdoor in een bijzonder moeilijke situatie gebracht worden hij rijdt in een fuik waaruit hij zich slechts door een „noodrem- ming" kan redden. Wat men dus nooit moet doen is: plotseling ,uit een file breken. Bo vendien is het ook voor het invoe gen van inhalende auto's van be lang om voldoende afstand te hou den op de autosnelweg. Daardoor is het ook mogelijk plotseling af te remmen of te stoppen zonder het gevaar van slippen, kettingbotsin gen etc. Een vuistregel voor afstand houden is: de minimum veilige af stand in meters is gelijk aan de helft van de snelheid. Bij 80 km. dus minstens 40 m. vrijhouden. Bij druk vakantie- en weekend verkeer verliezen autosnelwegen hun eigenlijke karakter en lenen zich niet meer voor snel rijden. De verstandige automobilist zal zijn snelheid en de afstand tot de voor ligger dan aanpassen aan de ver hoogde verkeersintensiteit. Domweg inhalen is in zo'n situatie onverant woord. Onbekendheid bij verkeerspleinen en -rotondes maakt dat vele vakan tiegangers pas op het laatste mo ment naar links uitwijken om voor te sorteren. Met een dergelijke si tuatie dient voortdurend rekening te worden gehouden. ZWARTE ZES richtingaanwijzer uitschakelen als zijdelingse verplaat sing voltooid is DUS HIER! DE SPIEGELS VAN UW AUTO ZIJN ER NIET VOOR NIETS! In het Gemeenschapshuis te Baard wijk werd donderdagavond j.l. het tweede cursusjaar van de Geweste lijke Sociale School van de plaatse lijke Centrales Waalwijk en Dru- nen van het N.K.V. afgesloten en aan de volgende cursisten de getuig schriften uitgereikt: Mevrouw A. M. J. Lombarts- IJpelaar; mej. C. M. Merckx en de heren J. Rij pert, J. Th. ter Borg, M. L, v. d. Berg, J. Klomp, W. v. Beek, A. v. de Brandt, J. L. M. Brok, A. F. de Kruijf, W. Lommers, J. v. d. Pennen, M. C. Beuser, J. Schrauwen, A. Snoeren, C. v. Oijen en H. de Beer, allen uit Drunen; mej. C. v. Vliet en de heren M. C. v. d. Lee, C. Brok, M. A. H. van Daelen, P. Elings, J. v. Heeswijk, B. F. v. Daalen, W. Pullens, M. de Ruijter, N. v. d. Geld, mej. Th. Fij neman, S. v. Leeuwen, J. Boons, M. Schalken, N. Verschuren en R. v. Vliet uit Waalwijk. Na de uitreiking werd aan de cursisten gelegenheid gegeven tot een kort woordje, waarna het offi ciële gedeelte van de avond werd gesloten door de voorzitter van de N.K.V. Centrale Drunen. Na een pauze volgde het optre den van het Cabaretgezelschap H. van den Hoven. De omlijsting van de avond werd aangeboden door de plaatselijke N.K.V. Centrales Dru nen en Waalwijk. EXAMENS Voor het candidaatsexamen elec- troteohniek slaagden aan de Tech nische Hogeschool te Eindhoven de heren B. C. Saleman en C. de Rooy te Waalwijk. E.H.B.O.-ers GESLAAGD Dinsdagavond werd in het Me disch Centrum te Waalwijk 'n aan tal aspirant-EHBO-ers geëxami neerd door Dr. J. Beekman, voor 't E.H.B.O.-diploma. Een gunstige uit slag voor het afgelegde examen werd behaald door de dames E. Dirks, L. v. Dongen, J. Heyda, J. Mombers, G. de Rooij, M. Smits, N. Swart, K. Ver bruggen, T. Vesters, L. Voorhorst, N. de Vos, E. Leij- tens, B. v. d. Leur, A. Kampman en de heren: B. Langenhorst en J. Verhoeven. De geslaagden zijn voor het theo retisch gedeelte opgeleid door Dr. L. Hermans en het practische ge deelte werd verzorgd door de heer J. Schilders, beiden uit Waalwijk. van 22 mei t/m 16 juni Ambrosiusweg 27, Waalwijk Plaatselijke collega's nemen waar. BEROEP UITGEBRACHT Door de Kerkeraad van de Her vormde Gemeente Baardwijk is een beroep uitgebracht op kandidaat J. J. Kooiman te Driebergen. Ds. van 't Kruis hoopt op zondag 4 juni afscheid te nemen van zijn gemeente, wegens vertrek naar Wijk bij Duurstede. DE N.C.V.B., AFD. WAALWIJK, EN OMSTREKEN Het was de, laatste vergadering voor de grote vakantie, die gehou den werd in het Willem van Oranje College; in de maand juni zal er een excursie gemaakt worden. Ds. Van Dam uit Geldrop ver toonde zeer interessante dia's, ge maakt in Israël en Jordanië. Op dinsdag 13 juni zal een excur sie worden gemaakt naar het kas teel Haarzuilens nabij Utrecht, in de namiddag zal een bezoek worden gebracht aan de N.C.R.V.-studio in Hilversum, terwijl de tocht besloten zal worden met een gezellige maal tijd. Het beginpunt van de reis ligt om 8 uur in Sprang-Capelle. Bij Slaats' Schoenfabriek „Rosé" N.V. te Waalwijk, werd donderdag het feit herdacht dat het 35 jaar ge leden was dat de heer H. Broeks bij genoemde N.V. in dienst trad. De jubilaris werd, vergezeld van zijn echtgenote, ontvangen op het directiekantoor, alwaar hij werd toegesproken door de heer C. Slaats in het bijzijn van de overige direc tieleden en de staf, in welke toe spraak de heer Broeks geprezen werd om zijn trouwe dienst aan 't bedrijf, zowel in moeilijke als in goede tijden. Na de heer Slaats voerde ook de bedrijfsleider nog het woord. Na mens de directie ontving de jubila ris cadeaus en werden zijn echtge note bloemen overhandigd. Van de collega's in zijn afdeling ontving de heer Broeks een fraaie schemer lamp. De jubilaris dankte allen voor de woorden tot hem gesproken en voor de ontvangen cadeaus. Vervol gens werd de ere-wijn geschonken en bleef het gezelschap nog enige tijd gezellig bijeen. De Missionarissen van de H. Fa milie, Missiehuis St. Antonius te Kaatsheuvel, hebben o.m. de mate riële zorg voor het onderhoud en eigentijdse opleiding van toekomsti ge missionarissen en voor het werk in de missie zelf. Zij vertrouwen echter dat St. Antonius hun zal blij - ven helpen, en vragen daarom met hen mede te bidden, opdat zij hun apostolaat in binnen- en buitenland zullen kunnen blijven vervullen en de grote helper in nood uw en hun voorspreker zij bij God. Voor dit doel zal een noveen wor den gehouden en de missionarissen zullen het op prijs stellen indien u bij het zenden van brieven op de enveloppe zoudt willen vermelden (Antonius-noveen) ook graag op eventuele girostrookjes en dergelij ke. Dit bespoedigt en vergemakke lijkt hun werk. Hun gironummer is 1071995. - In Manilla zijn 35 personen bij straatgevechten gedood en 27 ge wond, omdat iemand van een po litieke groep was overreden. - In Vietnam zijn in de neutrale zone van Noord- en Zuid-Vietnam 600 Noord- en 75 Zuid-Vietna- mezen en Amerikanen gedood. - In Amsterdam is gisteren een stil le tocht géhouden voor Vietnam, waaraan 10.000 personen deelna men. Alles verliep ordelijk. Op woensdag 17 mei j.l. hield de afdeling Waalwijk van de Vrouwen beweging van het N.K.V. een leden vergadering voor de viering van „Moederdag". De avond werd begonnen met een Eucharistie-viering in de kapel van het Ziekenhuis, die werd opgedra- dragen door de geestelijk adviseur aalmoezenier L. v. Berkel. De leden zongen tezamen enkele liederen en aalmoezenier v. Berkel wees op de plaats van de moeder in het gezin. De man bouwt het huis, aldus de adviseur, maar de vrouw maakt er een „thuis" van, waar men zich vei lig voelt. Wij mensen van 1967 heb ben misschien te veel gewerkt aan het huis, te veel gebouwd aan een welvaartshuis, doch men zou wel eens de vraag kunnen stellen of het ook een „thuis" is. Na de Eucharistie-viering werden de leden in de zaal van de Teresia- school onthaald op koffie met ge bak, terwijl door de verpleegsters van het Ziekenhuis een blijspel „Het Levenselixer" werd opge voerd, dat zeer in de smaak viel en waar iedereen met plezier naar heeft gekeken. Na afloop dankte de voorzitster de speelsters en bood bloemen aan. HARMONIE „ST. JAN" GAAT 4 JUNI OP CONCOURS Aangemoedigd door het succes dat zij vorig jaar op het concours in Noordwij kerhout wist te behalen, gaat de harmonie „St. Jan" binnen kort weer proberen eenzelfde goed-, of zo mogelijk zelfs nog mooier con- coursresultaat te behalen. Ditmaal is haar keuze gevallen op 't Bonds- concours dat de R.K. Federatie te Velddriel heeft georganiseerd. „Sint Jan" neemt hieraan deel op zondag 4 juni a.s., wederom in de derde af deling harmonie. Als verplicht num mer zal zij uitvoeren de 3-delige suite „Promenades" van Gerard Boedijn en als gekozen nummer „Les Bords de la London", een ou verture van Robert Martin. Op zaterdag 28 mei om 8 uur ver leent „St. Jan" haar medewerking aan een concert te Vlijmen, tijdens de muziekfeesten aldaar, ter gele genheid van het 125-jarig bestaan van de harmonie „Concordia". Op dit concert zal zij o.m. ook boven genoemde concoursnummers uitvoe ren, die aldaar door de bekende musicus, de heer Stalmeijer, critisch beoordeeld zullen worden. Het rap port van de heer Stalmeijer zal dus een waardevolle graadmeter zijn voor het peil waarop de concours- nummers worden uitgevoerd. Wij wensen „St. Jan" a.s. zater dag in Vlijmen, maar vooral zondag 4 juni a.s. in Velddriel veel succes. Voor de grote toewijding waarmee de muzikanten, onder de bekwame leiding van directeur Jacq Merkx, de laatste maanden hebben gerepe teerd, zou een goed resultaat een welverdiende beloning zijn. AVOND-JEUGDVIERDAAGSE 1967 START AANSTAANDE WOENSDAGAVOND Reeds 3 jaar achtereen heeft de Jeugdcentrale van de St. Clemens- parochie met groot succes 'n avond- jeugdvierdaagse gehouden. Woens dagavond start de 4e wandeltocht, waaraan ruim 1300 jeugdige wan del-enthousiasten deelnemen. Op woensdag-, donderdag- en vrijdagavond is het vertrek en de aankomst van deze wandeltochten op het plein vóór de sportvelden aan de Akkerlaan. Alleen de laat ste avond, zaterdag, is het vertrek punt: Dr. Schaepmanlaan, op het plein vóór de Bernadettekerk. De deelnemers aan de 15 fcm.- tocht starten de eerste 3 dagen om 6 uur en zaterdags om 4.30 uur. De deelnemers aan de 10 km.-tocht res pectievelijk om 6.15 en 5 uur en de deelnemers aan de 5 km.-tocht alle avonden om 6.30 uur. Tussen 6.30 en 7 uur zaterdag avond worden alle wandelaars op 't Vredesplein terugverwacht, waar hun een grandioze ontvangst zal worden bereid. Na een défilé op 't Raadhuisplein gaat de stoet, opge luisterd door harmonie- en drum bandcorpsen, naar het plein bij de sportvelden in de Akkerlaan, wtar de groepsprijzen en de speldjes voor de volhardende deelnemers (sters) zullen worden uitgereikt. TOTO VOGELLUST De inzet was deze week 19 mei 309.40. Ie Prijs: H. Schafer, Zomerdijk- weg 4, Waalwijk; geraden ƒ309.40. Hij ontvangt 46.41. 2e Prijs: A. Faas, Grotestraat Waalwijk; geraden 309.30. Hij ontvangt 30.94. 3e Prijs: Tini de Ronde, Jan van Riebeekstraat 3, Waalwijk; geraden 309.29. Hij ontvangt 15.47. Prijzen afhalen bij de heer C. v. d. Ven, Grotestraat 75, Waalwijk. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie Dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Vijf jeugdige met valse snorren en zonnebrillen onherkenbaar ge maakte Portugezen, hebben in de badplaats Figueira da Foz een bank beroofd. Ze gingen er vandoor met een buit ter waarde van 3 miljoen 620.000 gulden. De roofoverval zou uitgevoerd zijn om een linkse orga nisatie aan geld te helpen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3