Record-deelname aan RKC- sportdag voor de jeugd Feestavond harmonie-drumband »Marijke« in Sprang-Gapelle RKDVC-Drunen nam zondag nieuwe kantine ingebruik in september start Waalwijkse Muziekschool nieuwe cursus W. van Noije onderscheiden met ere medaille in zilver DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 MEI 1967 ZEVEN LEDEN GEHULDIGD Veel prijzen WSC-Zigo 2-4 Vlijmense Boys— ReuseB Sport 5—1 Haarsteeg wint toernooi RKDVC Door vereniging zelf gebouwd Prijzenswaardig Kostganger vermoordt hospita Tribune? Arme landen Restauratie bij busstation op Vredesplein Dit zegt uir. Van Hall: f¥9islykte ra®f@verval Jaarverslag Muziekschool Waalwijkse en Langstraatse courant Hoofdredakteur: JAN TIELEN 88e Jaargang no. 42 bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Dr. van Beurdenstr. 8, Kaatsheuvel Telegramadres: „ECHO" Dit weekeinde hebben er bij RKC weer enige activiteiten plaats gehad. Op de eerste plaats dan de sport dag voor de jeugd, die dit jaar i.v.m. het behaalde kampioenschap groot ser was opgezet dan andere jaren. Er waren diverse onderdelen zo als sprint, hoogspringen, doelschie- ten etc., waarin men zich kon laten gelden. Uitslagen A-pupillen: 1 Th. van Drunen; 2 A. Sabel; 3 H. Koens. B-pupillen: 1 H. de Werd; 2 S. Tim mermans; 3 T. de Vaan. Junioren A: 1 Sj. Leijtens; 2 G. Süoss; 3 W. Leijtens. Junioren B: 1 C. van Riel; 2 W. Waarts; 3 M. v. d. Hoven. Verder werd er voor de junioren nog een cross gehouden in de om geving van het RKC-terrein, waar van de uitslag was als volgt: 1 W. Schoemans; 2 J. v. Assen; 3 A. Hesselberth, 's Middags werd er een voetbal- tournooi gehouden voor pupillen en daarvan was de uitslag: 1 Ajax; 2 Sparta; 3 Fortuna; 4 Benfica. Er was een recorddeelname van 130 personen, waarvan de jongste slechts 4 jaar was. De prijsuitrei king vond plaats door de heer G. Kelder, voorzitter van RKC. Er wa ren waardevolle prijzen te verdie nen, waaronder voetbaltassen, bad tassen, trainingspakken, vishengels en verder vele mooie prijzen. In de middag konden de deelnemers nog genieten van de Cup-final. De or ganisatie van deze dag was in han den van de heren P. van Engelen, J. de Werd en Sj. van. Broekhoven, terwijl als speaker fungeerde J. v. Pruissen. Deze mensen en hun ver dere medewerkers verdienen een pluim voor de wijze waarop een en ander in elkaar gezet was. In het kader van het nederlaag- tournooi voetbalden de veteranen thuis tegen Waspik en deze wed strijd werd na een 30 ruststand met 40 gewonnen. Zaterdagavond werd door de sup portersvereniging „Vrienden van RKC" een avond aangeboden aan bestuur, elftal, elftalcommissie en verdere genodigden bij de heer J. In een vooral door WSC slecht en sloom gespeelde wedstrijd, is het Ziigo gelukt zich in de volgende ronde te plaatsen; overigens een ge heel onnodige nederlaag voor de Waalwijkers, die tot 16 minuten na rust een verdiende voorsprong had den. Oim half drie trapte de rood witte aanvalsleider af en Zigo ver wierf een kleine veldmeerderheid, doch aangezien de Tilburgers bij 't lossen van schoten hun vizier zeer slecht hadden afgesteld, kwam daar ook niets van terecht. Nadat Ale- wijn voor doel gevloerd werd, zon der nadelige gevolgen voor Zigo, scoorde hij in de 35e minuut met 'n oerhard schot, na een mooie voorzet van de goed opgerukte De Ronde. Tot aan de thee ging het spel goed op en neer en beide doelwachters konden steeds erger voorkomen, zo dat WSC met een verdiende 10 voorsprongging rusten. Na de rust een dergelijk spelbeeld, dodh er zouden enige doelpunten méér worden gescoord als in de eer ste speelhelft. In de 15e minuut los te de rood-witte rechtsbuiten een ver, hard en goed gericht schot, dat onhoudbaar bleek voor goalie Dek kers en dit betekende 11. Zes mi nuten later werd uit een misver stand door de WSC-defensie het 2e Zigo-doelpunt geboren, 12, doch in dezelfde minuut was het weer ge lijk toen Sjef v. d. Steen op een doorspeelbal instoof en hard in schoot; 22. Er werd reeds aan een verlenging gedacht, maar niet door Zigo, want door twee absoluut on nodige doelpunten kwamen zij op 23 en in de 37e minuut zelfs op 24. De oorzaak van de defentie- fouten kunnen we toeschrijven aan de te zware druk op het WSC-doel, dat voortkwam door de gistermid dag slecht draaiende WSC-.vleugels, zowel links als rechts. Ook iets meer agressiviteit bij enkele voorhoede spelers was wel gewenst geweest. Enkele minuten voor tijd miste Zi go nog een strafschop, doch dit is slechts voor het archief. Jammer dat WSC de boot miste voor een goed oefenprogram doch dat had den zij zelf in de hand. Timmermans. Het was een grandio ze avond, waarbij het muzikale ge deelte verzorgd werd door het Clow Master Trio, verrijkt met een gast optreden van conferencier Bernard. Het was min of meer een officiële afsluiting van de festiviteiten, die bij alle aanwezigen zeer in de smaak gevallen is. Zondag nam RKC met het twee de elftal deel aan het Mr. Heere- tournooi van Veerse Boys. Ondanks het feit, dat zij, behoudens de fina le, tegen eerste elftallen speelden, mbg het resultaat, een 2e plaats, uitstekend genoemd worden. Hier volgen nog de uitslagen: Madese Boys SCO—RKC VCW—RKC ZundertRKC WSC—RKc RKC 0—2 0—0 0—0 0—1 0—1 Finale: Veerse Boys 2RKC 2 20 - De motie van wantrouwen tegen de regering in Frankrijk is ver worpen met 244 tegen 236 stem men. De Gaulle zijn mannen kun nen na vermoedelijk een half jaar regeren zonder de Kamers. Door deze overwinning komen Vlijmense Boys in de volgende ron de KNVB-Beker. De overwinning was volkomen verdiend, omdat de voorhoede de kansen benutte. Reu- sel was in het veld heus niet de mindere, maar de afwerking voor doel was te slecht voor succes. In het begin ging het spel goed op en neer en Reusel begon zelfs iets beter te spelen, maar succes bleef uit. Vlijmen kwam uit de verdruk king en v. O verdijk kreeg een kans, maar schoot naast. Even later kwam de bal weer bij v. O verdijk, die 'n goede pass gaf naar de jeugdige v. I Overdijk, die fraai inschoot; 10. Dan kwam Reusel in de aanval, maar voor doel gekomen, ontbrak het juiste schot of doelman De Wijs bracht redding. Dan kwam Vlijmen weer aan bod; de bal kwam bij de vrijstaande H. v. Overdijk, die geen fout maakte en 20 liet aanteke nen. Bij een volgende aanval van Vlijmen schoot Oremans naast. Na de rust kregen de Boys de wind mee en het was al spoedig Verschuuren die er 30 van maak te. Reusel zette alles op alles, maar doelman De Wijs was in grootse vorm en redde een zeker schijnend doelpunt. Dan kwamen de Boys an dermaal opzetten en het werd 40. Reusel ging vanaf de aftrap op het Boys-doel af en de linksbuiten bracht de stand op 41. Reusel bleef nog even in de aanval, maar weer kwamen de Boys opzetten en het was Oremans die zijn hard wer ken beloond zag met een mooi doel punt; 51. Hierbij bleef het. Met enig feestelijk vertoon nam de voetbalvereniging R.K.D.V.C. uit Drunen zondag de kleedaccommodatie en cantine in gebruik, die voor een belangrijk deel door de vereniging zelf is gebouwd. Tevens werd de nieuwe geluidsinstallatie beproefd. Bij deze gelegenheid sprak bur gemeester Mr. H. Stieger van Drunen een feestelijk woord. Verder werd aan de plechtigheid gestalte gegeven door de organisatie van een senioren-voetbaltournooi. 'AS&iÉi'. Het voetbaltournooi van RKDVC is gespeeld in 2 poules, waaruit de finalisten, Baardwijk en Haarsteeg voortkwamen. In poule 1 waren de uitslagen: Zwajluw VFCRKDVC 0—-4; BaardWijkZwaluw VFC 31 en RKDVC—Baardwijk 1—3. In poule 2: RWB—RKSSS 0—0; HaarsteegRWB 31 en RKSSS Haarsteeg 17. Dit hield in dat om de 3e en 4e plaats RKDVC tegen RWB moest spelen, welke wedstrijd door RWB met 7—1 gewonnen werd. De fina le tussen Baardwijk en Haarsteeg was zeer spannend. De ruststand was 21 voor Haarsteeg en de eind stand' 22. Na de verlenging was hieraan geen verandering gekomen, zodat iedere ploeg vijf strafschop pen kreeg te nemen. Haarsteeg be nutte vier van de schoten en werd winnaar. Uit de recente historie van sport park en voetbalvereniging haalde de burgemeester enkele feiten aan, waarbij hij vertelde dat er van de zijde van R.K.D.V.C. in 't verleden nogal wat bedenkingen waren ge uit tegen de plaats waar het ge meentebestuur deze nieuwe accom modatie had gepland, n.l. tussen de kom van het dorp en het natuurge bied. Thans, nu het park alweer ge- ruimq tijd in gebruik is, hoort men echter alleen maar goeds over de keuze van het gemeentebestuur en de wijze waarop het is gerealiseerd. Een belangrijke fase in het bestaan van de voetbalvereniging noemde de burgemeester de uitbreiding van het aantal kleedkamers van 3 tot 5; de aanleg van warm- en koudwater- douches, de bouw van een cantine van 13 bij 6 meter en de aanleg van een geluidsinstallatie voor het ge hele complex. Een vereniging trou wens die dit qha ledental zeer zeker waard is. Uit de woorden van de voorzit ter van R.K.D.V.C., de heer A. J. Vernooy, had, de burgemeester ech ter wel begrepen dat de vereniging nog meer noten op haar zang heeft, doch hij kon R.K.D.V.C. de verze kering geven dat op medewerking van het gemeentebestuur kon wor den gerekend. Bijzonder prijzenswaardig noem de Mr. H. Stieger het, dat de uit breiding van de accommodatie door initiatief van het verenigingsbestuur en door de daadwerkelijke inbreng van de leden was kunnen worden verwezenlijkt en toen men dan ook met het voorstel kwam, sloeg dit meteen bij het gemeentebestuur in. Hoewel ik er van overtuigd men, al dus de burgemeester, dat de bouw een hele opgave is geweest, is door onze steun, eigen middelen, hulp van de plaatselijke industrie en ar beidskracht van de leden iets fraais tot stand gekomen. De burgemees ter sprak de wens uit dat èn voet balsport èn tal van andere sporten ii\ de toekomst in het sportpark 'n gastvrij onderdak zouden vinden. De rol van de sportraad wil de bur gemeester in dezen niet verwaar lozen. Men is op de goede weg en gaarnè geeft het gemeentebestuur ruime armslag'om nog tal van nieu we activiteiten tot ontwikkeling te kunnen brengen. De voorzitter van RKDVC bracht gaarne dank aan -het gemeentebe stuur, met wiens hulp het mogelijk was geweest aan de slag te gaan en De 24-jarige gescheiden vrouw Y. K. uit Rijswijk is vrijdag door haar kostganger, de 29-jarige verkoper A. de R., vermoord. Het lijk van de vrouw werd, verpakt in een militaire plunjezak, gevonden in een kast op de kamer van de dader. Deze kon spoedig daarna door de Delftse po litie worden aangehouden. De man heeft reeds een bekentenis afgelegd. Bij sectie is komen vast te staan dat de vrouw door verbrijzeling van de schedel en wurging om het leven is gebracht. deelde mede dat de bestuurderen 24.000 beschikbaar hadden gesteld voor de aanschaf van materialen enz. Dit bedrag was bestemd voor de uitbreiding van het aantal kleed kamers tot vijf, maar verder ook niet. De werkkracht van bestuur en leden van RKDVC hadden het ech ter mogelijk gemaakt ook een can tine en een luidsprekersinstallatie te bouwen. Door het goedkoop be schikbaar stellen van bouwmateria len, had bovendien de plaatselijke industrie haar steentje bijgedragen. Verder bleek uit de woorden van de heer Vernooij, dat het bestuur van RKDVC nog niet aan het ein de van zijn latijn was. In de toe komst vroeg hij de bouw van een tribune te overwegen en de huidige huurovereenkomst te continueren. Deze overeenkomst houdt in, dat de vereniging een deel van de en treegelden als huurbedrag afstaat. Tenslotte deelde hij nog mede, dat het onderhoud van het complex, resp. het beheer van de cantine door de heer en mevrouw Brok voor hun rekening waren genomen. In de voor deze gelegenheid ver sierde zaal van de Chr. Volksbond te Sprang, kwamen jl. zaterdag avond de leden van de harmonie en drumband „Marijke" met hunne dames in feestelijk samenzijn bij een ter gelegenheid van het 20-ja rig bestaan. De voorzitter van „Marijke", de heer G. Vos, heette in zijn openings woord allen hartelijk welkom, in 't bijzonder het gemeentebestuur, bur gemeester M. v. Prooijen, de wet houders Jac. Vos en F. Minnaard en de gemeentesecretaris de heer Zon neveld. Hij bracht de oprichtings vergadering in herinnering en zei dat een 60-tal personen die toen aanwezig waren, van mening waren dat in een dorpsgemeenschap een muziekkorps niet meer gemist kon worden. Zeven van hen, die zich toen als lid opgaven van de harmo nie, die de naam „Marijke" kreeg, zijn thans nog lid en dat is met het bestuur de kern waarop de vereni ging draait. De voorzitter zei nog dat het bestuur naast deze feest avond nog meer op het programma heeft om het 20-jarig bestaan te vieren, maar die plannen moeten nog verder worden uitgewerkt. De voorzitter heette vervolgens nog in het bijzonder welkom het eer-lid van „Marijke", de heer J. vari der Mast, en gaf daarna het woord aan burgemeester v. Prooijen voor de huldiging van het zevental dat van af de oprichting lid van „Marijke was. De burgemeester sprak er z'n blijdschap over uit, deze avond aan wezig te mogen zijn. Al was „Ma rijke" dan op een regenachtige dag opgericht - zoals de voorz. had ge memoreerd - wij mogen toch con stateren dat „Marijke" niet in het water is gevallen, maar heeft mogen groeien tot een krachtige vereni ging, waarop de gemeenschap en ook 't gemeentebestuur trots kon zijn. Men kan niet buiten een muziek vereniging en de burgemeester denkt hierbij ook aan de serenades die bij bijzondere gelegenheden als gouden bruiloften enz. worden ge bracht. Bovendien wordt ook hier mee het culturele leven in stand ge houden. „Marijke" heeft dit altijd gedaan en daarmee vele mensen vreugde en genot gegeven bij het luisteren naar de muziek, maar ook de saamhorigheid onder de leden versterkt. De burgemeester was blij dat er naast de harmonie een klei ne broer was ontstaan, de drum band, die in Kerkrade zo'n prachtig resultaat wist te behalen, wat wij mogen zien als een succes voor de gehele vereniging „Marijke". Spre ker complimenteerde de vereniging met het 20-jarig bestaan. Dat de leden ook komen en gaan, blijkt uit het feit dat maar zeven leden vanaf de oprichting lid zijn gebleven, die de voorzitter terecht de kern noem de. Zij verdienen de dank van de gemeenschap van Sprang en van 't gemeentebestuur, want zij hebben steeds weer gezorgd dat de vereni ging na een inzinking weer opbloei de. De burgemeester ging dan over tot deze zeven leden persoonlijk met een kort woord te huldigen en hen de verenigingsspeld op de borst te spelden. Het waren in de eerste plaats de heer G. Vos, die sinds 8 jaar voorzitter vain „Marijke" is en stimulerend moet optreden, waar voor hij de dank van de vereniging verdient, H. Koenen, die 19 jaar be stuurslid was en ook het oudste lid van „Marijke", J. de Bie, A. Kruijff, bekend als leider van de Boerenka- pel, C. Maijers, J. de Rooij en H. v. Zeist. Voor elk van hen had de burgemeester een speciaal woordje, zij hadden de vereniging al die ja ren geschraagd en hij wekte hen en de hele vereniging op hun steun aan „Marijke" te blijven geven, op dat zij nog meer tot verdere bloei zou komen tot heil van de gemeen schap en „Marijke" ook 't 25-jarig-, 40-jarig- en 50-jarig bestaan zou mogen vieren. De heer G. Vos dankte als voor zitter de burgemeester voor zijn be reidwilligheid deze huldiging te ver richten. Hij sprak daarbij de hoop uit dat de goede verstandhouding die steeds tussen „Marijke" en het gemeentebestuur heeft bestaan, be stendigd zou blijven en hoopte dat „Marijke" tot in lengte van dagen zal blijven bestaan. De leden met hunne dames zaten hierna aan een goed verzorgde kof fietafel aan, evenals de directeuren van harmonie en drumband, de he ren P. Stolk en A. v. Best uit Kaats heuvel met hunne dames. Het ver dere van de feestavond werd o.m. verzorgd door De Rianta's uit Waal wijk, die er de stemming goed in wisten te houden. Bij de onderhandelingen in de Ken- nedy-ronde is onvoldoende aandacht geschonken aan de positie van de ontwikkelingslanden. Het gevaar be staat, dat uit het resultaat van de Kennedy-ronde wordt afgeleid, dat de GATT (Algemene overeenkomst inzake tarieven en handel in het ka der waarvan de Kennedy-ronde wordt uitgevoerd) in de praktijk meer ten bate van de geïndustrialiseerde lan den dan van de ontwikkelingslanden functioneert. Dat zei minister-presi dent P. de Jong zaterdag op het jaar lijks congres van de Europese bewe ging Nederland in Nijmegen. De BBA buslijndiensten in Waal wijk zullen belangrijke wijzigingen ondergaan. Op de voorpagina kan men uitvoerig over de route-wijzi ging lezen. Men wil ook de service voor de buspasagiers verbeteren. Zo is de gemeente in onderhande ling met de heer Van der Lee uit Waalwijk, die op het Vredesplein bij het nieuwe busstation een res tauratie wil exploiteren. Dit zou 'n belangrijke verbetering betekenen. Ook zullen op het Vredesplein abri's (wachthuisjes) worden ge plaatst, zodat men met slecht weer geen toevlucht meer behoeft te zoe ken in de hal van de Nijverheids school. Het BBA-kantoortje op het Stationsplein komt te vervallen. Men wil nu een post op het Vredes plein inrichten, waar men dan ook goederen en dergelijke kan afhalen. In september a.s. begint de Waal wijkse Muziekschool aan haar der de schooljaar. De nog jonge muziek school stelt zich ten doel, iedereen die er voor voelt tegen geringe ver goeding (o.a. mogelijk door gemeen telijke subsidie) in de gelegenheid te stellen muziekonderwijs te vol gen. Het onderwijs aan de muziek school is ingedeeld in: basisonder wijs (Algemene Muzikale Vorming) met daarop voortbouwend het in- trumentale onderwijs. Moderne onderzoekingen hebben aangetoond, dat bijna ieder kind in meerdere of mindere mate ontvan kelijk is voor muziek. Bewust wil len wij de nog sluimerende muzi kale vermogens (zin voor ritme, melodie, samenklank, vorm etc.) zo vroeg mogelijk activeren en tot ont wikkeling brengen. Zodra het kind is overgegaan naar de 2e klas lage re school, is het mogelijk 1 x per week deel te nemen aan groepsles sen voor Algemene Muzikale Vor ming (A.M.V.). Uitgangspunt voor deze A.M.V.-lessen is het kweken van musiceervreugde aan de hand van 't eenvoudige kinder- en volks lied. Een creatieve instelling zowel van de leerkracht als van de leer ling staat daarbij voorop. Zeker in de eerste tijd worden al te techni sche lees- en tref oefeningen en het domweg aanleren van feiten ge weerd. Vanzelfsprekend kunnen de kinderen ook op iets latere leeftijd nog deelnemen aan het A.M.V.-on- derwijs. Het is de bedoeling, dat er per 1 september a.s. ook groepjes worden samengesteld uit leerlingen die dan zijn overgegaan naar de 3e, 4e en 5e klas lagere school. Het lesgeld voor de A.M.V. be draagt 18,per kind per jaar, lestijd 1 x 45 min. per week. In verband met de planning van de lessen, zullen aanmeldingen voor het nieuwe schooljaar na 1 juli niet meer mogelijk zijn. Voor het geven van verdere in lichtingen is de directeur bereid „Ik geloof niet dat een nieuwe burgemeester van Amsterdam, zoals de zaak nu ligt, voor de moeilijk heden een oplossing kan brengen, wanneer niet aan de volgende ver eisten is voldaan: a. de gemeente moet in staat worden gesteld allerlei voorzienin gen voor de jeugd te treffen. b. het manschappentekort bij de politie moet worden opgeheven. c. de structuur van de hand having der openbare orde moet grondig worden bezien, zodat een hoofdcommissaris niet langer drie opdrachtgevers heeft: de burge meester, de officier van justitie en de minister van Binnenlandse Zaken", aldus burgemeester Van Hall. Dertig tot de tanden bewapende politiemannen hebben een uitste kend voorbereide roofoverval op 't postkantoor te Roosendaal verij deld. Op het moment dat een bende van zes Belgen en Nederlanders wilde toeslaan, omsingelden de po- litie-agenten met karabijnen en ge trokken revolvers de zes mannen. Zij hadden in twee auto's 't ogen blik afgewacht waarop de laatste man, die de sleutels van de kluis in zijn zak had, het postkantoor zou verlaten. De politie was geruime tijd vóór de voorgenomen overval ingelicht. iedereen tijdens het spreekuur te ontvangen: iedere woensdag van 2 tot 3 en van 7 tot 8 uur, behalve tij dens vacanties en op vrije dagen. In het jaarverslag van de Waal wijkse Muziekschool over 1966 blijkt dat de Muziekschool nu de beschik king heeft over vijf leslokalen, 'n direkteurskamer en een aula. Na de algemene muzikale vorming hebben de leerlingen de keus uit de volgende instrumenten: blokfluit, gitaar, accordeon, piano, viool, cel lo, fluit, klarinet, koper en boven dien kan'men zich nog bekwamen in solozang. Aan de school zijn 26 leraren ver bonden. Op 1 september van het vorig jaar hadden zich 454 leerlin gen opgegeven, waaronder 48 bui ten-leerlingen uit plaatsen van Doe veren tot Kaatsheuvel en 's Herto genbosch tot Waspik. Voor de op leiding harmonie en fanfare heb ben zich van het Waalwijkse St. Crispijn drie man opgegeven, van het Raamsd'onkse St. Bavo twee man en van het Waspikse Volks vermaak en Volksvlijt drie blazers. De aula van de school werd be halve als (receptiélokaal van het Waalwijkse symfonierorkest en het accordeonorkest Accordeola 10 keer gebruikt voor concerten, voorspeel middagen e.d. Het instrumentarium werd met 2 piano's uitgebreid. Bij een accordeonconcours in Helmond behaalden drie leerlingen van de accordeonklas prijzen. Het muziek- sehoolaccordeonorkest gaf 28 mei een concert voor de Oisterwijkse Muziekschool en nam deel aan en concert van het Waalwijkse Accor deola op 22 oktober. Burgemeester Van Erp feliciteert de heer W. van Noije. Opnieuw is koninklijk metaal neer- geregend in LoopopZand. Dit keer was het voor Willem van Noije, die 40 jaar in dienst is bij de N.V. G. v. Lier. Vrijdagmorgen om 11 uur werd de heer Willem van Noije met zijn familie aan huis afgehaald om een feest op de zaak, N.V. G. van Lier mee te maken. Bij aankomst werden allen door de directie begroet waarbij de oudste directeur de heer fan van Lier de heer van Noije toesprak. Voor de 40 jaren dat de jubilaris bij hem werkzaam wes prees hij de heer van Noije 'en bracht hem hartelijke complimenten over namen directie en alle medewerkers. Veertig jaren van bijzonder actief werk en zelfs voornaam werk is een felicitatie waard. Hij was n.l. steeds monteur in dit 'bedrijf, bij tij en ontij steeds paraat stond om het bedrijf be hulpzaam te zijn. Heel het machine park en al wat daarbij behoort om een bedrijf te laten lopen is onder zijn handen geweest. Het is een verant woordelijke baan, aldus de directeur, die hem na aan het hart heeft gele gen. Hij hoopte danook dat de jubi laris nog enige jaren in het bedrijf zal mogen doorbrengen in een goede gezondheid, want nu is hij 61 jaar. Als blijk van dankbaarheid overhan digde de directeur hem een couvert met inhoud en een gouden horloge met inscriptie. Aan Mevrouw van Noije-v: d. Velden bood hij een doos bonbons aan. en ook zij werd harte lijk in de hulde betrokken. Verras send voor de iubilaris was dat bur gemeester van Erp aanwezig was. Hij sprak in de bewoordingen van de I Heer van Lier eveneens tot de heer van Noije en schilderde een vergelijk tussen 40 jaar geleden en nu. Veel is er in een bedrijf in die periode ver anderd en ook is er veel goeds ver richt door directie en werknemers ten gunste van het product. De heer van Noije heeft dit 40 jaar lang in het zelfde bedrijf mogen zien en er aan mogen meewerken. „Een mooie staat van dienst is ook van groot belang in de maatschappelijke en sociale sa menleving" zo zei de burgemeester. Hij kon mededelen dat het H.M. de koningin had behaagd de heer W. v. Noije de Zilveren medaille te verle nen verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, welke hij de jubila ris opspeldde. De heer J. van Lier dankte de bur gemeester hartelijk voor deze mede werking voor de verleende onder scheiding namens de heer v. Noije. Hierna werd een versnapering aan geboden en om 5 uur volgde een hul diging van het hele personeel. De heer Hoogendoorn sprak namens al len zijn gelukwensen tot de heer van Noije en bood hem een Scheerapoa- raat aan terwijl Mevr. v. Noije in de bloemenhulde mocht delen. De Tech- nisch-directeur, de heer Van Mierlo. sprak nog tot de jubilaris en kon het feest besluiten. Hij had alle respect voor de heer van Noije en diens werk, want veel hebben zij samen gedaan op technisch en mechanisch gebied. In Bos en Duin is de jubilaris en zijn familie een diner aangeboden. Kort- om een bijzonder mooie dag voor de fam. van Noije en voor de Fa. G. v. Lier. (I

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5