In kringen Lederindustrie heerst ernstige twijfel of overheid doet wat mogelijk is Mevr. Van der Lee ontving tal van reacties op haar succes in ..Tel uit je winst" 3 van der Wiel Finish derde etappe vrijdag in Waalwijk Waalwijk Vrijstaand woonhuis met garage en tuin KEURSLAGER AANBIEDING OM STRIJD TEGEN ONGEZONDE BUITENLANDSE CONCURRENTIE VOL TE KUNNEN HOUDEN OLYMPIADS TOUR Uw gazon maaien zonder snoer-probSemen (gold HO DE KEURSLAGER UW VOORKEURSLAGER DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 MEI 1967 6 Rede voorzitter bedrijfschap voor lederindustrie Invoer gestegen Fiscale stimulering Franse export Regering Route Avondshow Brandweer wedstrijden in Sprang-Capelle Te koop te Waalwijk C. H. van de Zande Nieuwbouw woonhuizen met garage en berging C. H. van de Zande ailes voor een mooi gazon dat gaat elektrisch met de Kabelfix, de enige gazonmaaier waarbij het snoer automatisch op en afrolt. In de Scandi navische landen is de Kabelfix zelfs als enige elektrische maaimachi- ne voor de verkoop toe gelaten - vanwege zijn M. Dekkers hoge veiligheid. Verwisselbare, gepaten teerde veiligheidsmes sen. Werkbreedte 45 cm WOLF-gereedschappen bekende merkartikelen sinds 45 jaar, zijn ver krijgbaar bij A. Hoitgrefe Raadhuisplein 8, Waalwijk P. O. J. Meuiemans Grotestraat 282—284, Waalwijk Van 23 mei tot 29 juni van f23.- voor 117.- Wilt u voor permanent even een afspraak maken? GELDIG VAN 23 T/M 27 MEI Rolette Haché vlees 500 gram 3,30 250 gram 1,48 Verse varkenslever 250 gram 1,38 Slavinken 3 stuks 1,18 Woensdag Kwaliteitsgehakt 500 gr. 1,98 Mager Rundergehakt 3,15 Voor de boterham Gekookt mager spek 150 gram 0,88 Gekookte schouderham 150 gram 1,08 KOOP KEURSLAGERZEGELS 40 pet. SPAARRENTE Stationsstraat 83a Waalwijk Tel. 2884 Tijdens een vorige week gehouden openbare vergadering van het bestuur van het bedrijfschap voor de lederindustrie heeft de heer P. van Heesbeen, voorzitter, gesproken over de situatie in de leder industrie. „Wat de lederindustrie betreft, bleef de toestand ook in 1966 zorgelijk. - Moesten wij in de vergadering van 10 oktober 1966 melding maken van een teruggang in deze bedrijfstak van 144 ondernemingen in 1964 tot 115 in 1965, thanS blijkt, dat in 1966 dat aantal nog 111 bedraagt. - „De moeilijkheden waarmede de lederindustrie te kampen heeft zijn nog voor het overgrote deel van de zelfde aard als die waarover wij 't vorige jaar sumier hebben gespro ken. Zij liggen ook voor de belang rijke deel in hetzelfde vlak als die waarmede o.a. de textielindustrie en de schoenindustrie te kampen hebben", zo vervolgde de heer Van Ileesbeen. „Met betrekking tot de lederindustrie zouden wij een groot deel van ons openingswoord van 10 oktober 1966 kunnen herhalen Wij hebben toen gepleit voor een daadwerkelijk verweer tegen alle dumping-import van leder, hand schoenen en schoenen. In het blad de Nederlandse Le derindustrie van 15 mei 1967 no. 10 lezen wij van de heren van Heek en Bosma over de textielindustrie, welke naar onze mening ook van toepassing zijn op de lederindustrie. De hr Bosma bespreekt de invoer uit Oost-Europa en uit Hongkong en Rood China en de storende invloed daarvan. In zijn slotwoord zegt hij: „Wanneer men dit alles plaatst tegen de achtergrond van de me morie van toelichting van de Minis ter van Economische Zaken in '65, die de textielindustrie hoop had ge geven, dan kan men zich voorstel len hoe verbitterd de stemming in Twente is. En niet alleen in Twen te. Want wat de textielindustrie overkomen is, kan elke bedrijfstak gebeuren, die sluitpost wordt in de handelspolitiek. Met de nadruk op politiek Wanneer Twentse grootindustri ëlen dergelijke kreten slaken dan is er bepaald iets aan de hand. Lie ver doppen zij hun eigen boontjes. „Vanuit de Lederindustrie is bij mijn weten nog niet zo kfas gespro ken. Is de invoer van Nederland in 6 jaar met circa 67% gestegen, daarnaast vergen de grotere schoen importen en lederwarenimporten de aandacht. Deze hebben ook hun repercussies voor d'e lederindustrie. Zo is in 6 jaar de invoer van le deren schoenen bijna verdrievou digd, terwijl daartegenover de uit voer van lederen schoenen in 6 jaar slechts met 14% is toegenomen. Of de Nederlandse Lederindus trie voldoende mogelijkheden be houdt om haar afzetpositie op de binnenlandse markt, alsmede haar exportpositie, te handhaven die door de regering worden genomen. Wat hier gevraagd is, om met de heer van Heek te spreken, geen protectie, maar wel de mogelijk heid om te vechten met gelijke wa penen. Zo is er uit Italië een be langrijke import van leder en spe ciaal van schoenen, tegen zeer lage prijzen. Met betrekking tot de kou senindustrie is er blijkbaar een ver gelijkbare situatie ontstaan. In het „Financieel Dagblad" van 24 maart 1967 stond over de import van kou sen een artikel, dat eveneens op de Lederindustrie van toepassing lijkt. Daaruit mogen wij ons het vol gende citaat veroorloven. „Tegen importen uit Italië, die beneden kostprijs worden verkocht, is wel degelijk bezwaar aan te te kenen. Sommige concurrentievoor waarden van de Nederlandse fabri kant tegenover zijn Italiaanse colle ga zijn nu eenmaal onevenredig. Zolang de sociale - exportvoor waarden niet gelijk zijn en bij gevolg kunnen leiden tot taak er voor te zorgen, dat bijv. d.m.v. mi nimumprijzen aan de eigen indus trie de gelegenheid' wordt geboden om op reële basis met het buiten land te kunnen concurreren". Dit nu wordt ook gevraagd door en voor de Lederindustrie. Als voorbeeld, dat men in landen niet schroomt, om, ondanks EEG en an dere accoord'en wel tot steunmaat regelen over te gaan, moge het vol gende bericht dienen uit „Het Fi nancieel Dagblad" van 31 maart 1967 pag. 2: De Franse regering heeft verdere fiscale maatregelen getroffen om de export te stimuleren. Dit blijkt uit de tekst van twee circulaires van minister Debré, afgedrukt in het Journal Officiel van 29 maart. De eerste circulaire betreft fiscale aftrek van uitgaven verbonden met vestiging in het buitenland. Expor teurs mochten reeds kosten aftrek ken die gemaakt worden door stu dies betreffende de opzet van ver tegenwoordigingen, bureaus e.d. in het buitenland. Deze aftrekpost heeft thans ster ker het karakter van een belasting vrijstelling gekregen. Bovendien is hij uitgebreid tot industriële bedrij ven, mits d.e producten daarvan bestemd zijn voor afzet in het bui tenland werkplaatsen inrichten. Bovendien is het aantal kosten waarvoor vrijstelling wordt ver leend, aanzienlijk uitgebreid. Zij omvatten nu o.a. de uitgaven voor studies ten behoeve van een bui- Na haar succesvolle deelname aan Vara-quiz „Tel uit je winst", hadden wij een gesprekje met de gelukkige winnares mevrouw v. d. Lee-Hamers uit Waalwijk. Als onderwerp had mevr. v. d. Lee ge kozen „Toon Hermans". Op onze vraag, waarom dit onderwerp, antwoorde mevr. v. d. Lee: Ik vind Toon Hermans een geweldig man, niet alleen als kunstenaar, doch ook als mens. Temeer bewonder ik hem omdat hij steeds zelf zijn liedjes maakt en deze op bewonderenswaardige manier brengt, evenals zijn one-man-show. Verder zal hij in zijn liedjes en con ferences nooit iemand beledigen. Hij blijft altijd de echte humorist, die volgens mij met geen andere is te ver gelijken. Reeds als jong meisje had ik een grote bewondering voor hem en had maar één „hobby", het verzamelen van gegevens over „Toon Hermans". Toen ik de kans kreeg, om aan „Tel uit je winst" deel te nemen, heb ik deze kans met beide handen aange grepen en zoals U hekend is met groot succes. Als ik eerlijk moet zijn, deed ik echter aan deze quiz mee, op aanraden van mijn vele vrienden en kennissen, die wel wisten dat ik veel van Toon Hermans wist en dat ik de ze humorist zeer bewonderde. Op on ze vraag of er veel reactie's waren gekomen, naar aanleiding van haar optreden voor de televisie, antwoord de mevr. v. d. Lee, o ja, zeer veel 1 Ik heb ontelbare telegrammen, brie ven en kaarten ontvangen van mensen uit het gehele land. Leuk vond ik het dat er o.a. een telegram bij was van de bekende humoristen de gebr. Van Engelen uit Waalwijk, een kaart van de broeders der St. Petrusscholen, zelfs een gelukwens van een pater Capucijn, die in onze parochie eens een missie had geleid. Van de heer Nic Schafer, een schilder uit Harder- wijk, ontving is een felicitatie en een geschilderd portret van Toon, geno men vanaf een schilderij van hem. De amateur-fotograaf Jan Spari- daans uit Tilburg, die enkele maan den met Toon Hermans achter de schermen heeft gewerkt, zond mij een grote foto van hem, waar ik bijzonder blij mee ben. Kortom ik heb zoveel bewijzen van sympathie ontvangen, dat ik blij ben aan de quiz te hebben meegedaan. Ook mijn man is voor mij een grote steun geweest 'en stond mij steeds met raad en daad bij. Tevens, toen be kend werd dat ik met het onderwerp „Toon Hermans" voor de televisie zou komen, kreeg ik van vele zijden tips over deze grote Limburgse hu morist. In de meeste gevallen, waren deze mij echter reeds bekend. Het was in ieder geval een aanmoediging waar ik dankbaar voor was. Van Toon Hermans zelf heb ik nog niets gehoord, doch iemand, die hem zeer goed kent, verzekerde mij, dat ik daar beslist op kan rekenen. Ik wacht wat dat betreft, dus maar rustig af* hoewel een reactie van de kunstenaar zelf, mij natuurlijk zeer welkom zou zijn Het gehele gezin v. d. Lee-Hamers is vol van Toon Hermans en overal in de gezellige woning prijken foto's- van hem, een bewijs dat hij hier be schouwd wordt als een grote vriend, hetgeen uit het gesprek met de heer en mevr. v. d. Lee-Hamers dan ook duidelijk blijkt. tenlandse vestiging voor personeel, algemene uitgaven en eerste af schrijvingen. De tweede circulaire betreft uit breiding van de al bestaande fis cale faciliteiten voor de oprichting door kleine en middelgrote onder nemingen van collectieve Exportli chamen. Op dit punt bestonden al faciliteiten, maar kennelijk niet vol doende aangezien slechts een klein aantal bedrijven er gebruik van ge maakt heeft. O.a. worden grotere faciliteiten gecreëerd op het gebied van modernisering van het distri butieapparaat en samenwerking tus sen ondernemingen daarbij, voor ver-betering van kwaliteit en pres tatie van de producten, voor ge meenschappelijke inkoopbureaus e.a. Er wordt op gewezen dat deze fis cale vrijstellingen in het algemeen de Franse kleinere ondernemingen zullen versterken in de concurren tiestrijd met buitenlandse bedrij ven". Nu is het ons zeer wel bekend dat de grotere naties zich in me nig opzicht meer kunnen veroor loven dan een klein land als het onze. Zoals ook hier een betrek kelijk kleine bedrijfstak als de Le derindustrie minder pleegt op te vallen dan de grotere. Dat neemt echter niet weg dat er ook in de kringen van de Lederindustrie ernstige twijfel heerst of de Over heid wel doet wat mogelijk is om de strijd tegen ongezonde buiten landse concurrentie vol te kunnen houden. Mede met het oog op be houd van voldoende werkgelegen heid meenden wij nog eens op nieuw de aandacht te mogen vra gen voor de problemen van deze bedrijfstak", aldus de heer P. van Heesbeen. Ook dit jaar doet Olympias Tour Waalwijk weer aan. Komende vrijdag zal de finish voor dit wielerevene- ment nabij het Lido aan de Vijver- laan liggen. Na afloop zal naar alle waarschijnlijkheid 'n avondshow wor den gegeven achter het Lido of op 't Vredesplein. In Waalwijk ligt de finish van de derde etappe Vlissingen - Waalwijk. De renners zullen om 18.45 uur van uit Dongen in Kaatsheuvel arriveren. Via de Hilsestraat, de Marktstraat, Gasthuisstraat, Peperstraat, Hoofd straat en Jan de Rooijstraat arriveert men in Sprang-Capelle vanwaar men via de, Dick Flemmingstraat, Van de Duinstraat, Kerkstraat naar de Meer- dijk in Waalwijk rijdt. Over de Kloosterweg, Antoniusstraat, Noor der Parallelweg, Ambrosiusweg gaat men naar de Vijverlaan, waar twee maal het volgende parcours verreden wordt Vijverlaan, Hoefsvenlaan, Akkerlaan, Groenewcudlaan, Burg. Smeelelaan, Olympiaweg, Akkerlaan, waar dan rond 19.10 uur de eerste renner over de meet gaat. In totaal zijn dan 170 kilometers afgelegd Zaterdagmiddag om 1 uur is de start voor de vierde etappe van Waal wijk naar Geleen, waar men om 17.15 uur hoopt te arriveren. De volgende route wordt dan gevolgd: vanaf Vij verlaan, Akkerlaan, Olympiaweg, Noorder Parallelweg, Wilhelminastr., Vredesplein, Grotestraat, Molenvliet- straat, Laageinde, Loeffstraat, Hoog- einde, Vooreinde naar Drunen. Via de Langstraatweg, Eindstr. Raadhuis plein, Grotestraat en Nieuwkuijkse- weg gaat men richting Nieuwkuijk en vandaar via Helvoirt, Haaren, Ois- terwijk, Moergestel richting Geleen. Tot Nieuwjcuijk is de koers geneutra liseerd. Het ligt in de bedoeling van de or ganisatoren van Olympia's Tour om na afloop van de rit een avondshow te organiseren. Waar dié show ge houden wordt is een duistere zaak, want noch bij politie, noch bij ge meentewerken is hier iets van be kend. Op de affiches staat achter 't Lido, doch de heer Van Hooff heeft geen enkele bevestiging gekregen. De mogelijkheid bestaat ook dat men het Vredesplein wil gebruiken, doch ook hier was geen bevestiging van de kringen. Naar alle waarschijnlijkheid werken aan deze „duistere" show Ronnie Tober en Ria Valk mee. Wat wel vast staat is het wieler- bal, dat 's avonds in het Lido wordt gegeven. De muziek wordt verzorgd door het Duke City Sextet met zang van Bob Smit. Het korps uit Rijen won zater dag met 261 punten de regionale brandweerwedstrijden, die voor de eerste maal in Sprang-Capelle zijn gehouden. De brandweerploeg uit Gilze bleek de beste bevelvoerder te hebben: de heer Reijsterveld. Aan deze nu voor de elfde keer gehouden brandweer wedstrijden na men eenentwintig ploegen uit 13 gemeenten deel. Na Rijen waren de 6 best geklasseerde korpsen: Waal wijk 1 met 253 pnt.; Waalwijk 2 met 2481/2 pnt.; Waspik met 243Vz pnt.; Gilze met 240% pnt.; Tilburg 1 met 239 pnt. en Alphen met 234 pnt. Burgemeester M. van Prooijen reikte in het cultureel centrum Zi- dewinde de prijzen (bekers) uit. Daar was voor de 260 brandweer mannen ook een koffietafel,. De heer Haarmans, commandant van de Tilburgse brandweer en tevens regionaal commandant, dankte de mannen van het korps in Sprang- Capelle voor de uitstekende orga nisatie van deze brandweerdag. K.N.M.T.P. Dinsdag houdt de afdeling Waal wijk van de K.N.M.T.P. een leden avond in Hotel Verwiel. Op deze avond wil men de leden van advies dienen bij het opmaken van de zo- mertuin. Men wil de leden plant- schema's geven en met het levende materiaal hiermee leren werken. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Autosleutels in etui; loonzakje met inhoud; bruine plastic regenjas; ro de wollen herentrui; hamer; geld kistje; fietssleutel; pen; zwart da- meslakjas met witte bies paar rose balletschoentjes; damespolshorloge met flexible bandje; blauwe jekker; kindertasje (lichtblauw met inhoud o.a. een beursje met geld. Verloren: Gouden armband met platte scha kels; fototasje; zwemkaart; bruin jongensregenjasje; zwart-wit meis jesregenjasje. loonzakje van Anita; groene step; zwarte portemonnee; rood-geruite regencape; groene pon cho; plastic etui inh. rijbewijs en garageboekje; verzekeringsbewijs van bromfiets MMD 152; bruin ny lon jongensjack; zwemtas met inh.; portemonnee met inh. en sleutel; rode paraplui; oranje zeiljas; brui ne schooltas met 5 boeken; regen pak (lichtgrijs); zwarte herenporte monnee met inh.; prisma herenhor loge (goudkleurig met gevlochten nylonbandje). in de omgeving van het wandelpark Deze woning bevat o.a. riante hall, kamer ensuite, keuken, kelder; le verdieping: drie slaapkamers met twee vaste wastafels, dou checel; 2e verdieping: grote vliering. Koopprijs 59.900,k.k. Inlichtingen: MAKELAAR-TAXATEUR o.g., lid N.B.M., Thorbeokelaan 20, Waalwijk tel. 3059 in blokken van twee onder een kap met voor- en achtertuin, aan de Laurierstraat te WAALWIJK. Ligging in directe omgeving van uniek natuur- en recreatiegebied. Indeling: riante hall, toilet, bergkast, L-vormige woon/zitkamer, ruime keuken; verdieping: drie slaapkamers, badkamer, balkón, vaste trap naar beplankte zolder. De koopprijs van deze praktische woningen be draagt voordat met de bouw is aangevangen en na aftrek van de Rijkspremie 38.300,en 40.800,— VRIJ OP NAAM. Hypotheek desgewenst tot 90% verkrijgbaar. MAKELAAR-TAXATEUR o.g., lid N.B.M., Thorbeokelaan 20, Waalwijk tel. 3059 Stationsstraat 104106, Waalwijk EZ 22-5 dinsdags s'woendags en donderdags PERMANENT BLOEMENOORDPLEIN 36A - WAALWIJK Telefoon 3859 wti w

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 6