Uitgaan in het weekend Lido usis Sacrum IpoHo Romantica Uit do Langstraat Afwezig Sergeants - 3 JK& 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 JUNI 1967 11 Spion met mijn- gezicht YSie Sandpiper Mondo Cane 1 De Tijger van de zeven zeeën «Jungle Duivels Every day a Hollyday De grote stilte Roestelberg Begrafenis doden brand in Brussel Slijmen Drunen P. J. van de Wouw Loon op Zand Exclusieve kleinmeubelen GROTESTRflflT WAALWIJK Sprang-Capelle Sprang S) tf. Mr Solo, The man from Uncle, krijgt het zeer moeilijk. De leider van Trush heeft een dubbelganger van Solo gecreëerd waardoor hij de echte Solo in handen hoopt te krijgen. Het lukt Trush de twee Solo's te verwis selen, waardoor Trush tevens een zwaar bewaakte geheime formule van een vernietigd wapen in handen kan krijgen. De echte Mr Solo wordt on dertussen zwaar in zijn capaciteiten onderschat. Donderdag, vrijdag en zondag. Elisabeth Taylor en Richard Bur ton vertolken in deze film de hoofd rollen. Laura (Taylor) is een schilde res die haar zoontje naar een kost school brengt. Het hoofd van deze school, Dr Hewitt (Burton), voelt zich aangetrokken tot Laura, waar door na korte tijd een verhouding volgt, waarvan zij beiden weten dat het fout is. Toch weten zij geen van tweeën ertegen te vechten. Zaterdag, maandag en dinsdag. Mondo Cane betekent 'hondse we reld'. Het is meer een reportage dan een film. De makers zijn de halve wereld doorgereisd voor de gewenste opnames. De film laat zien, hoe de een hongert en de ander brast. Hoe de een een leven van ontberingen en de ander van uitspattingen leidt. Mondo Cane is een werk met de grootste tegenstellingen en waarover gezegd wordt „een knuppel in het hoenderhok van onze zg. beschaving'. Vrijdag 11 uur. De Santa Maria, het schip van de oude kaperkapitein 'De Tijger', komt terug van een expeditie naar de schuilplaats aan de Caraïbische kust. De Tijger belooft zijn schip aan die gene, die de moed heeft erom te vechten. Twee mannen, William en Robert, melden zich aan. William wint het gevecht, maar dan moet hij nóg een gevecht leveren, namelijk met Consuelo, de mooie dochter van de Tijger, die meent dat de Santa Ma ria haar rechtens toekomt. Zondag 3 uur. Met Frcmk Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin en Peter Lawford in de hoofdrollen in een komische wes tern, die ondanks de vele komieke si- JU WELEER tuaties spannend is. Sammy Davis is een neger die dolgraag in soldaten uniformen rondloopt. De andere drie zijn de sergeanten. Vooral Sammy zorgt voor de komi sche noten. De sergeanten hebben van hun kolonel opdracht gekregen geen expedities op eigen houtje te ondernemen. Toch doen ze dat om dat zij graag de enkele duizenden „geestdansers" aan het werk willen zien. Op een afstand althans, want zij staan bekend om hun vechtdrift. Sammy zorgt ervoor dat de drie de tocht kunnen ondernemen, terwijl hij zelf ook overal en nergens is. Wan neer de indianen de sergeanten ge vangen nemen is het Sammy die aan de rare toestand een wending weet te geven. Donderdag, vrijdag en zondag. Vier mariniers, met de sergeant Fletcher als commandant, krijgen op dracht een Franse planter, genaamd Bouchard, op te sporen om te weten te komen of radiografisch overge brachte inlichtingen omtrent de lig ging van Japanse mijnenvelden inder daad betrouwbaar en van hemzelf zijn. Op het eiland wemelt het van Ja panners en 'het kleine groepje man nen wordt al gauw na de aanvang met twee verminderd. De twee over- blijvenden moeten dan alle 'gevaren trotseren om Bouchard en zijn doch ter te ontdekken en in veiligheid te brengen. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Aan het begin van het zomersei zoen vertrekt een groepje jongelui naar een vrolijk vakantieoord aan zee om daar gedurende het seizoen te werken. Het zijn allemaal jongelui die kunnen zingen (Freddie and the Dreamers) en aan het strand krijgen ze hun grote kans. Er zal een groot songfestival plaatsvinden die zelfs door de T.V. zal worden uitgezonden. Zondag 3 uur. Deze film speelt zich af in een denkbeeldige stad, waar de mensen een vreemde, door Bergman ontwor pen taal spreken. Het land bevindt zich op de rand van een oorlog waar door de mensen onrustig worden. Een vrouw met haar zuster en zoontje worden gedwongen enige tijd in een hotel te verblijven. Zij zijn ge heel op elkaar aangewezen want zij i spreken de taal van het land niet. De vrouw wordt gedreven naar avon tuurtjes. Haar zuster koestert meer dan de normale genegenheid voor haar zuster. Het zoontje speelt in de gangen cowboy. Met grandioze inten siteit heeft Bergman hier de mens verfilmd. Vrijdag en zaterdag. 18 jaar. Zaterdagavond treden Les Copains weer eens op. Met aan de microfoon John Desmares. Hun repertoire wordt elke week uitgebreid met enkele nieu we Chansons die ze vaak, voordat 't betreffende lied de hoogste top op de hitparade heeft bereikt, al mee nemen. Het komt maar zelden voor dat ze een flop niet voorzien. Zaterdag het Duke City Sextet als vaste gasten met Bob Smit. Hun suc ces is niet te beteugelen. Zondagmid dag The Electric Brothers en zondag avond The All Stars met Ton Kal berg en Frank Scott. Vooral de laat ste doet het bijzonder goed bij de jeugd. Zondagmiddag van 2 tot 6 uur weer dansen op muziek van The Blue Birds, die al heel wat fans hebben bijgeworven sinds ze wat dichter bij Waalwijk zijn gaan optreden. Als vertegenwoordiger van de meer dan 30o slachtoffers die vorige week zijn omgekomen hij de brand in hef warenhuis l'Innoyation. is dinsdag met grote plechtigheid 'n onbekend slachtoffer begraven op het kerkhof van de stad Brussel. Duizenden mensen familiele den. vrienden en anderen die de laatste eer wilden bewijzen aan de velen die de dood hebben gevonden in het vuur, woonden de plechtig heid bij. Temidden van negen ge- indentificeerden en veertig niet ge- indentificeerden werd de kist met het onbekende slachtoffer ter aarde besteld in een gemeenschappelijk graf dat ook de laatste rustplaats zal worden voor de stoffelijke over schotten die nog in het puin van het verwoeste warenhuis zullen worden gevonden. Op dit graf komt een groot monument met de namen van allen van wie men weet of van wie men moet aannemen dat zij in de brand gebleven zijn. Aan de groeve spraken de minister van binnen landse zaken, de burgemeester van Brussel en het hoofd van het l'In- novation-concern. Maak een proefrit bij: H. J. M. APPELS Automobiel- en Garagebedrijf N.Y. Laageindsestoep 1 Waalwijk Tel. 04160 - 2336 na 18.00 uur 4228 DAMKAMPIOENSCHAPPEN Maandag had in café „De Vliedberg" de 8e ronde plaats voor het persoonlijk damkampioenschap Groot Vlijmen en om streken. De uitslagen waren als volgt: le klasse: J. Voormans- Th. v. Overdijk, 2-0; J. Manders - J. v. d. Lee, 0 - 2. 2e klasse: C. de Laat W. Hagen, 2-0; A. v. Rijswijk-L. v. Overdijk 0-2; A. v. Wijk-D. ten Broek, 0-2; J. Fitters - L. Peijnemburg sr., 2-0; C. de Laat - A. van Rijswijk, 0-2. Stand le klasse: 1. J. v. d. Griendt; 2. J. v. d. Lee; 3. R. Jonker; 4. J. Voormans; 5. Th. v. Over dijk; 6. A. de Groot; 7. H. Brok; 8. J. Manders. Stand 2e klasse 1. L. v. Overdijk; 2. D. ten Broek; 3. J. Fitters; 4. A. v. Wijk; 5. A. v. Rijswijk; 6. L. Peijnenburg; 7. G. v. Heertum; 8. K. v. Overdijk; 9. C. de Laat; 10. W. Ha gen. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zaterdag 3 juni wedvlucht van de post duivenvereniging „De Zwaluw" var.uit Moulins, Frankrijk; afstand 585 km. De duiven worden zaterdagmorgen om 5 uur Zondag wedvlucht van „De Zwaluw vanuit Pont St. Max., Frankrijk; afstand 328 km. Inkorven zaterdagmorgen van 8 tot half 10 in café Ant. Klerks. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Zaterdag 3 juni wedvlucht van de post duivenvereniging „De Reisduif" vanuit Li- mogies, Frankrijk. De duiven worden zater dagmorgen om 5 uur gelost. Zondag wedvlucht van de postduivenver eniging De 'Reisduif' vanuit Pont St. Max., afstand 328 km. Inkorven vrijdag 2 juni in café H. Boom-v. d. Wiel. RONDE MIDDEN-BRABANT Zaterdag en zondag wordt de ronde van Midden-Brabant gehouden, waar enkele le den van de wielerclub „De Zwaluw aan deel nemen. Wij zijn .benieuwd wat zij zul len presteren. MEDISCHE DIENST Vanaf zaterdagmórgen 11 uur tot maan dagmorgen 18 uur, uitsluiten voor spoed gevallen, dienst: dokter v. d. Wouw. GEMEENTE VOLIERE De vogelvereniging „De Edelzanger" heeft van B. en W. toestemming gekregen om op het Plantaamplein een volière te bouwen. De bouw alsmede het onderhoud en het be volken van deze volière is door de vogel vereniging op zich genomen. De gemeente heeft de aanplant rond deze volière op zich genomen. „De Edelzangers" houden door de oprichting van deze volière de lief de voor de vogels en het houden van deze dieren te stimuleren. van 7 t/m 27 juni Praktijk wordt waargenomen door: Dr. Overgaag - Tel. 589 Dr. Verhaak - Tel. 223 Voorgeschreven geneesmidde len tijdig laten aanvullen en afhalen s.v.p. ZWEMCLUB DRUNEN Nu het zwemsedzoen is aangebroken komt ook de zwemclub „Drunen" tot activiteit. Op 17 juni zullen in het zwembad in Dru nen wedstrijden worden gehouden in com petitieverband door Waalwijk, 'Dongen, Sprang-'Capelle en Drunen. Drunen komt in dit seizoen geregeld uit in kringwedstrijden, waarin zwemverenigingen uit plaatsen in Midden-Brabant deelnemen. Op 13 augus tus zullen de jaarlijkse Drunense zwem- kampioenschappen worden gehouden. Bij voldoende deelname is men ook van plan een poloteam samen te stellen. BLIKSEMLOTERIJ De eerste prijswinnaar van de Bliksem- loterij, welke in mei in Drunen door de vrienden van de Harmonie werd gehouden, heeft zich gemeld. Blijft nog achter de 2e prijswinnaar, no. 204. Wie no. 204 heeft, wordt een vakantiereis van 4 dagen voor 2 personen naar Duitsland aangeboden. Men kan zich melden bij C. v. d. Zandt, Hor ten tiastraat 12 in Drunen, tel. 908. SCHUTTERIJ VAN ST. HUBERTUS De schutters van het gilde St. Hubertus hebben zondag deelgenomen aan het natio naal schietconcours dat de Nederlandse Fe deratie heeft georganiseerd te Gilze, schut terij Joris, aldaar. De navolgende resultaten zijn behaald: Extra le prijs opgelegd geweer: J. J. Aarts; 2e prijs extra opgelegd: J. Bruurmijn; 4e prijs extra opgelegd: C. Ebbing; 4e prijs Jubileum: A. Bink; 5e prijs personeel ge weer: C. Ebbing; dezelfde schutter had ook nog de 10e prijs Jubileum. Schutter J. Bruurmijn mocht zich tevreden stellen met de 12e prijs jubileum. Gezien de grootte van dit concours zijn dit prachtige resul taten voor St. Hubertus. VETERANEN UNO ANIMO De oudjes van de voetbalvereniging Uno Animo zullen zaterdag 3 juni a.s. aan in ternationaal voetbaltoernooi organiseren voor veteranen. Hieraan zal worden deel genomen door twee ploegen uit België, nl. V.O.G. uit Vorsselaar en Arendonk. De wedstrijden beginnen om 2 uur en zullen om ca. 6 uur zijn geëindigd. VERTREK KAPELAAN LIBERATUS Door zijn overheid is pater Liberatus, Cap., een nieuwe taak toebedeeld. Hij zal over ca. 14 dagen afscheid van zijn pa- roohianen nemen. Zondag, in een preek, heeft hij reeds hiervan kennis gedaan. Hij spoorde als laatste vermaning zijn parochi anen aan de invitatie van Christus" voor „allen" te aanvaarden en zich hijzonder te stellen onder de hoede van de H. Maagd Maria. Vooral de Stichting Jeugdbelangen, die hem bijzonder na aan het hart ligt, be val hij de komende collecte a.s. zondag bij zonder aan. Een stuwend persoon gaat heen, welke op godsdienstig terrein zijn sporen heeft verdiend, vooral in deze onzekere wereld van veranderingen of misschien ver beteringen op religieus gebied. WEDVLUCHT „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging 'De Luchtbode' hield zondag 28 mei haar wedvlucht vanuit Corbeil; afstand 383 km. Deelname 193 duiven. Gelost 6.40 uur. Aankomst eerste duif 11.1.49; laatste prijsduif 11.33.544 u. Overduif: K. Aarts. De uitslag is als volgt: J. v. (Broekhaven 1; M. Vera 2 18 24; P. v. Noye 3; 'Gebr. v. d. Velden 4 25 42; H. v. d. Velden 5; Gebr. Boons 6 11 21 32 43; A. Leermakers 7; A. J. v. Dongen 8 26 18a 46; B. v. Iersel 9 22 27; K. van Esdh 10 12 14 28 29; P. Hooijmayers 13 31; Schapendonk 15 45; H. Leermakers 16 23 37 41; C. IJpelaar 17 30; A. Aarts 19 34 36 47; H. v. d. Linden 20 49; J. van Dongen 33; J. Vera 35; C. IJpelaar 40; G. Schoenmakers 44; K. Aarts 48. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK In zaal Vermeulen heeft dinsdag j.l. de jaarvergadering van de Boerenleenbank Loon op Zand - De Moer plaatsgehad. De opening verrichtte de heer v. d. Loo, die als voorzitter de op 3 mei overleden kas sier de heer Panlus Broeders herdacht. Een ogenblik stilte werd in acht genomen ter nagedachtenis. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren A. v. d. Loo als voorzitter en Ant. de Bie als lid van de Raad van Bestuur her kozen Het aantal leden is nu 206, dat is 9 meer dan in 1965. Uit het jaarverslag bleek een voortgezette en ten aanzien van sommige bedrijfsonderdelen, zelfs een ver snelde groei van de Boerenleenbank. Op 31 december 1966 beliep het totaal der toe vertrouwde gelden een bedrag van f. 5.023.701,70. Op spaarrekeningen werd een bedrag van f. 2.843.634,59 ingeleverd, waartegenover f. 2.606.335,21 werd opge nomen. Het tegoed van 'de 2360 spaarders steeg hierdoor tot 4,3 miljoen gulden. Over 1966 werd een bedrag van f. 149.350,14 aan Tente op de spaarreke ningen bijgeschreven. De tegoeden van de rekening-couranthouders beliepen per de jaarultimo een bedrag van f. 323.351,03. Aan de vraag naar geldleningen tegen hy pothecaire en andere zekerheid kon ook in het verslag in voldoende mate worden vol daan. In totaal werd een bedrag van f 737 400 - aan nieuwe leningen ver strekt,'terwijl f. 299.270,- aan aflossingen werd ontvangen. De uitstaande Tekeningen per 31 dec. beliepen over 1966 een bedrag van 2.5 miljoen gulden. De bedrijfswinst over 1966 was f. 2.968,62. Dit bedrag zal in zijn geheel worden aangewend voor de verdere versterking van de reserve. Van de typische bankdiensten t.w. de aan- en ver- koon van vreemd geld en effecten, de be middeling in bet betalingsverkeer via bank giro bleek ook toenemend gebruik te im gemaakt. De bemiddeling van de bank bij bet afsluiten van verzekeringen is een waar devolle aanwinst van bet dienstenpakket gebleken. Voor het rekening-courantverkeer voor particulieren blijkt veel belangstelling te zijn De Boerenleenbank, blijft attent om bet dienstenpakket dat haar relatie wordt geboden verder uit te breiden. Over de nieuwbouw van de bank in de Kerkstraat kon worden medegedeeld dat het gebouw eind van dit jaar of begin 1968 dn gebruik genomen kan worden. Na de zakelijke afdoening van deze ver gadering hield de heer A. Mastenbroek van het Boedhoudbureau van de N.C.B. te 1U- buïg een inleiding over de fiscale aspecten bij de onteigening e.d. Uitvoerig was hier de onteigening en de werkzaamheden ter sprake van de uitvoeringen en aankopen van electrdciteits- en pijpleidingen. Vele vragen kwamen ter beantwoording. Voor 1967 wordt gedacht aan de oprichting van een nieuwe afdeling nl. Gilde Jong Ne derland. In het jaarverslag wordt dank gej bracht aan de leiders en leidsters van de Stichting voor het jeugdwerk. Het financieel verslag laat een inkomsten zien van f. 16.031,80 en een uitgave van f. 20.167,78, een nadelig saldo dus van f. 4.135,90. De grootste posten waar met verlies wordt gewerkt zijn ballet, gymnas tiek, gidsen en kabouters e.d.; wandelafde ling. De kegelclub en Soos Belphégor laten een debetzijde meer winst. De verjaardags actie had een opbrengst van f. 1.135,62. Het is niet nodig meer bedragen te noemen, want er is een dringend beroep op ieder een om zo vlug mogelijk uit de impasse te komen. Om deze aangelegenheid te be spreken zal op dinsdag 6 juni om 8 uur n.m. een forum-avond in het Cultureel Cen trum worden gehouden, waarbij de Stich ting iedereen uitnodigt. Hier zullen activi teiten naar voren kunnen worden gebracht t.b.v. de Jeugdbelangen. GESLAAGD Te Schiedam slaagde voor de nijverheids- akte NA, mevr. B. M. A. Fens-Verbeek. Zij genoot haar opleiding bij „Mariënburg" te Den Bosch. t Fraaie ladenkastjes in diverse uitvoeringen, zowel in edel- eiken als in notenhout en wor telnoten. Fijn beslag en per fect afgewerkt. Afd. Kleinmeubelen, 2e etage. VV VERGADERING MIJ. VAN LANDBOUW De algemene vergadering van de Bra bantse Maatschappij van Landbouw wordt dit keer gehouden in Sprang-Capelle in het cultureel centrum 'Zddewinde' en wel op woensdag 28 juni. Op deze vergadering, die om half 10 's morgens begint, zal tr A. de Zeeuw, directeur voor de tuinbouw van het ministerie van landbouw, een le- zing houden over het onderwerp:^ „Het on- dernemerschap in de tuinbouw", 's Middags zal een excursie worden gemaakt, waar schijnlijk naar een paar ruilverkavelingsge- bieden in Brabant. VOLLEYBALCLUB OPGERICHT Onder de naam „Explosie '67" is in Sprang-Capelle een volleybalclub opgericht. De club - die speelt in de kleuren groen wit telt reeds 45 leden. Het bestuur wordt gevormd door do heren K. A. de Haan (voorzitter), H. de Bie (secretaris), mei. T. van der Mast (penningmeesteresse), mej. A. van Vuuren en de heer J. Hoeven- berg, die tevens fungeert als trainer. DOKTERSDIENST De doktersdienst zal zaterdagmiddag en zondag worden waargenomen door dokter Van Tuijn te Kaatsheuvel, Vossenbergse- laan 21, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN Zondag 4 juni 1967. Ned. Herv Kerk, Sprang, 9.30 en 2.30 uur: ds G. Wursten. Geref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur. ds L. ten Kate van Groningen. OPBRENGST COLLECTE De in Sprang gehouden collecte ten bate van de Sanatoria Zonnevank en Zonneglo ren heeft f. 443, - opgebracht. ZWEMWEDSTRIJDEN JEUGDBELANGEN De Stichting Jeugdbelangen heeft in een circulaire een jaaroverzicht gegeven over 1966 Naast de gebruikelijke activiteiten heeft de stichting dit jaar getracht het ac cent te verleggen op cultureel terrein o.a. kampen, wandeltochten, creatieve vorming enz. Vorig jaar in semtember is een Jeugd- dag gehouden die bijzonder goed geslaagd was. Ook dit jaar zal er weer een jeugddag op stapel worden gezet, eveneens kampda gen. Vorig jaar werden twee nieuwe afde lingen opgericht, t.w. gymnastiek voor he ren en een jongeren-soos. De laatste heeft de bedoeling, naast de dansavonden, zich op cultureel gebied te gaan begeven Be zingen, discussies). Per 31 december waren 519 léden lid, in de diverse afdelingen. Zaterdagavond a.s. worden door de zwem club Sprang-Capelle in het zwembad Zee winde' zwemwedstrijden georganiseerd, die om 7 uur aanvangen. Er zal in vijf leeftijds groepen worden gezwommen, nl. groep tot 10 jaar, 25 m schoolslag en 25 m rus slag; groep II van 10 tot 12 jaar: 50 m schoolslag en 50 m vrije slag; groep III van 12 - 14 jaar: 50 m schoolslag en 25 m vlin derslag; groep IV van 14 -16 jaar; 1Ö0 m schoolslag en 50 m vlinderslag; ^groep V van 16 jaar en ouder: 100 m vrije slag en 50 m vlinderslag. Verder beneden 14 jaar: 4 x 50 m schoolslag estafette en boven 14 jaar 4 x 50 m wisselslag estafette. Inschnj- ving voor deelname kan plaatsvinden bij de badmeester op bet zwembad. Aan deze wedstrijden zullen verschillende zwemclubs uit de omgeving deelnemen, o.a. „De Wa randa" uit Oostefhout en de zwemclubs van Dongen en Waalwijk. UITSTAPJE De leden van de Chr. gemengde zang vereniging „Looft den Heer" gaan a.s. dins dag per toeringcar hun jaarlijks uitstapje maken. Ditmaal gaat de reis naar Amster dam, met een bezoek aan het nieuwe Schiphol en aan het Muiderslot. 's Avonds wacht het gezelschap een diner in Amstel veen. JAARVERGADERING CHR. ULO-SCHOOL In het schoolgebouw van de Chr. ULO aan de Irenestraat vond dinsdagavond de jaarvergadering plaats, waarvoor slechts geringe belangstelling bestond. De voorzit ter de heer J. A. Bossers sprak een kort welkomstwoord. De secretaris de heer A. Zonneveld was in zijn jaarverslag dankbaar jegens God, Die het mogelijk het mogelijk maakte dat het onderwijs in het afgelopen jaar gestadig voortgang mocht hebben, wees op de uitbreiding van het aantal leerlingen, waardoor zal moeten worden omgezien naar een vijfde leerkracht en deelde mee dat 14 kandidaten slaagden voor het eindexamen en slechts 1 werd afgewezen. Het ledental der vereniging steeg in het afgelopen jaar door een speciale actie met 64 leden tot 102. Verschillende acties, door de leerlin gen gevoerd, brachten mooie bedragen op o.a. voor de Hendr. Pierson-stichting en de Zending. Tenslotte bracht bij warme dank aan het personeel van de school. De penningmeester, de heer M. M. Vos, bracht het financieel verslag uit en zei dat door de verhoging van het aantal leerlin gen de exploitatiekosten praktisch geheel uit de vergoedingen konden worden gedekt. De kascommissie, bestaande uit de heren Bouman en Van Drongelen, bracht bij mon de van eerstgenoemde verslag van hun be vindingen uit en deelde mee dat de boeken tot in de perfectie in orde waren bevonden. Voor 1967 werden in de kascommissie be noemd de heren W. H. Dekkers en J. Seijens. In de bestaande bestuursvacatures door bedanken werden gekozen de heren H. van Driel te Waalwijk en H. Spierings en C. H. van Caem te Sprang-Capelle. De beer A. de Jong te Gorinchem, in specteur Chr. Nat. Schoolonderwijs, sprak over het onderwerp: „De Mammoetwet". De heer De Jong noemde het een vreemde geschiedenis, want de wet is niet zo om vangrijk, maar er zijn wel veel schoolsoor ten en typen en dat is de oorzaak van het woord Mammoet-wet, die het gehele on derwijs moet omvatten. Heel veel betreffen de de uitvoering van de wet was volgens de heer De Jong nog niet geregeld, bijv. de opleiding voor leraren. Het gehele on derwijsstelsel was gebaseerd op standen in de maatschappij, maar waar deze beweeg lijker is geworden, moet daarmee rekening gehouden worden. Aan de hand van een tekening zette de spreker de bedoeling van deze nieuwe wet uiteen, waarbij hij wees op d vele moglijkheden die er voor de leer lingen zullen bestaan, maar daarnaast op de moeilijkheden welke er uit voortvloeien, met als hoofddoel: elk kind onderwijs aan gepast aan aanleg en belangstelling. De mogelijkheid zal bestaan een verkeerde keus te corrigeren, men wil het vele „zitten-blij- ven" voorkomen. Het is niet zo, zegt spr. dat voor vele schalen andere namen zijn gegeven, maar dat het onderwijs toch het zelfde blijft, want het aantal vakken waarin onderwijs wordt gegeven wordt voor de ULO beperkt. Hierbij merkte de heer De Jong op, dat er voor kleine scholen minder mogelijkheden bestaan, omdat het voor een kleine school niet mogelijk zal zijn zoveel vakken-paketten te kiezen, waarom bij aan drong op samenwerking met verschillende scholen uit de omgeivng. Spreker vond het belangrijk zich af te vragen hoe het staat met de vrijheid voor christelijk onderwijs, want het is niet meer zo, dat als men vol doende leerlingen heeft men een school kan stichten. De Chr. school mag wel beginnen, voor eigen rekening, en als men het drie jaar heeft volgehouden, kan -men een plan opzetten om ten volle subsidie te ontvan gen. Het bestuur dient zich daarom nu al af te vragen of er mogelijkheden voor onze streek zijn tot samenwerking of tot fusie te komen om aan de eisen te kunnen vol- doen, aldus spr. mede als antwoord op ge stelde vragen uit de vergadering. De voorzitter dankte de spreker voor zijn uiteenzetting, waarna bij de rondvraag nog enkele verenigingsaangelegenheden aan de orde kwamen en tot slot de voorzitter woor den van dank richtte tot het onderwijzend personeel van de school voor hun ijver in het afgelopen jaar en de vergadering werd gesloten. AVOND-VIERDAAGSE Van dinsdag 6 tot en met vrijdag 9 juni a.s. zal wederom de avond-Vierdaagse wor den gehouden, uitgaande van de wandel- kring Noord-Brabant, welke georganiseerd zal worden door de plaatselijke wandelsport- vereniging „Er op Uit". Aan deze Avond- Vierdaagse kan door iedereen vanaf de leeftijd van 8 jaar worden deelgenomen, zowel in groepsverband als individueel. De afstanden 10 en 15 km per avond. Deel nemers tot en met 8 jaar wandelen elke avond 10 kilometer en deelnemers vanaf 13 jaar en ouder iedere avond 15 km. Het is echter ook toegestaan om een kleinere afstand te wandelen dan volgens de leeftijd zou moeten, doch het is verboden om een grotere afstand te wandelen dan de leef tijd dat toelaat. Alle deelnemers die de avond-vierdaagse volbrengen ontvangen 'n 'herinnering, al naar gelang het aantal ma len dat men aan dit wandelevenement heeft deelgenomen. De deelnemers worden ver zocht zoveel mogelijk gebruik te maken van de voorinschrijving, hetgeen voor de orga nisatoren en voor de deelnemers makkelijk is. Men kan zich vanaf heden in laten schrijven op één der volgende adressen: Bernhardstraat 9, Jan de Rooijstraat 13, Sohrevelstraat 51 en Julianalaan 36. BEJAARDENTOCHT SPRANG Het Bejaardencomité, dat jaarlijks het uitstapje voor de bejaarden van Sprang organiseert, heeft in haar vergadering be sloten dit jaar de tocht voor bejaarden te doen plaatshebben op dinsdag 20 juni a.s. De reis zal gaan door het zuiden van de provincie Noord-Brabant. Het comité zal ter bestrijding van de aan de tocht verbon den kosten een huis-aan-huis-collecte hou den en hoopt dat de inwoners van Sprang hieraan weeT hun financiële steun zullen geven, opdat het comité de bejaarden weer een in alle opzichten verzorgde tocht zal kunnen aanbieden. FEESTELIJKHEDEN Door de Oranjevereniging Juliana te Sprang besloot op zaterdag 19 augustus a.s. een feest te organiseren. Onder meer zullen kinder- en volksspelen worden geor ganiseerd, zodat zowel voor de jeugd als voor de volwassenen een aantrekkelijk pro gramma te wachten staat.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 11