waalwijkse en LanqstRaatse couRant Gouden bruiloft echtpaar N. v, Wezel-v. Hotten Kaatsheuvel Kringwedstrijden B.B. zaterdag in Waspik Grasduiners wandeltocht is dit jaar groots opgezet ik los nog steeds evenveel af, maar toch gaat het me f 100,- minder kosten... Gecostumeerde\oetbalwedstrijd „De Vriendenkring"| -\De Kaaischijters PREMIE SPAARPLAN Wenken voor vakantiegangers naar buitenland Basis voor persoonlijk bezit W. van Cromvoirt in strijd om natio nale jeugdtitel Jaarlijks WSC-tour- nooi op 3 en 4 juni R.K.C. OP ZONDAG 11 JUNI Dagprogramma Ambtenaren uit de Langstraat gaan zaterdag voetballen Programma Jubileum-rallye Soos l'Ecurie Capelle VRIJDAG 2 JUNI 1967 88e JAARGANG No. 44 van A Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc-k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bjj incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Dinsdag heeft het echtpaar N. v. Wezel (75) en H. v. Hoften (77), wonende in de Van Heeswijkstraat 84 te Kaatsheuvel, onder grote be langstelling zijn gouden bruiloft ge vierd. Zoals gebruikelijk hadden de buurtbewoners de woning van de feestelingen door middel van een fraaie ereboog een bijzonder fraaie versiering gegeven. De dag werd in gezet met een plechtige H. Mis in de St. Jozefkerk, die werd gecele breerd door pastoor H. Simkens met assistentie van kapelaan Goyarts. Het bruidspaar reed hierheen ver gezeld door familieleden en feestco mité onder de rytmische klanken van de jeugddrumband van de St. Ber- nardusschool. Tijdens de plechtigheid hield pastoor Simkens een treffende feestpredikatie. Na de eucharistie viering trok het gezelschap naar café restaurant „De Steenbakker", waar 't feest verder werd gevierd. Hier werd in de middaguren een bijzonder druk bezochte receptie gehouden en kon 't gouden paar hier vele bekenden en vrienden ontvangen, waaronder di verse mensen die dhr v. Wezel tijdens zijn werkzaam leven als groentever koper bezocht, 's Avonds waren de buurtbewoners present om hun ge schenk, bestaande uit een kamerlamp en een Smyrna tafelkleed, door de voorzitter van het feestcomité, de heer C. Steenbergen, aan te bieden, hetwelk door het gouden paar en zijn 10 kinderen terecht werd bewonderd. Een uit de buurt geformeerd kinder koortje bracht tijdens dit samenzijn, onder leiding van de heer C. Mekes, enkele liedjes ten gehore en tenslotte bracht de harmonie St. Jan 't bruids paar 's avonds nog een serenade. Zaterdag 3 juni a.s. zullen er in Waspik zon 200 B.B.-ers opereren. De aktiviteiten zullen zich concentre ren rond een pand in het centrum van de gemeente, waarin 6 slachtof fers „dienst zullen doen", die door het oorlogsgeweld zijn getroffen. Het geldt hier een grootscheepse oefening Uit praktische ervaringen op de gemeentesecretarieën is de laatste tijd bij herhaling gebleken, dat het pu bliek in het algemeen vrijwel onbe kend is met de afschaffing van de toeristenkaart-A, zoals die tot 31 de cember 1966 door de gemeenten nog mocht worden uitgereikt. Het „nog even 'n toeristenkaart halen" op het gemeentehuis, nadat alle andere voorbereidingen voor de vakantie al waren getroffen, is er dus niet meer bij. Het grote voordeel en vooral gemak van de nu afgeschafte regeling was nl., dat men doorgaans buiten het topseizoen a la minute over een reisdokument kon beschik ken wanneer dit onverhoopt nodig was. De mogelijkheid tot afgifte van toeristenkaarten-A is thans echter al leen nog voorbehouden aan de briga decommandanten der Koninklijke ma rechaussee aan een grenspost, welke echter beperkt is tot zeer duidelijke spoedgevallen. Voor het overige zijn de toeristenkaarten-A vervangen door toeristenkaarten-B, die echter even als de paspoorten door de provinciale griffie worden afgegeven. Het is zonder meer duidelijk, dat dit tot ge volg heeft dat in het reisseizoen op de griffie dus veel meer aanvragen om een van beide reisdocumenten zullen worden ontvangen dan in voorgaande jaren. Hoewel maatrege len zijn genomen om de behandeling van de aanvragen dit seizoen zo vlot mogelijk te doen verlopen, brengt dit onvermijdelijk mee, dat men in de drukste periode langer dan normaal op zijn paspoort of toeristenkaart zal moeten wachten. Degenen die dit jaar dus met vakantie naar het buitenland willen gaan en over geen geldig reis document beschikken, zullen er goed aan doen tijdig daartoe een aanvraag in te dienen om teleurstellingen te voorkomen. waaraan een 10-tal ploegen uit de kring Tilburg deelnemen, t.w. Was pik, Berkel-Enschot, Drunen, Oister- wijk, Loon op Zand, Kaatsheuvel, Diessen, Dongen, Udenhout 'en Goir- le. Elke ploeg bestaat uit 18 personen. In genoemde volgorde krijgen de ploegen hun opdracht uit te voeren, waaronder het blussen van een brand je in het getroffen pand. Waspik bijt o.l.v. ploegcommandant C. Fit ters de spits af om 9 uur. Goirle zal om 17.00 uur aantreden. Tussen 12 en 14 uur is er een pauze gepland. Om 18.00 uur zal burgemeester Wel ling in café C. Montens op 't Vaartje de prijzen uitreiken en de uitslag van de wedstrijden bekend maken. Daar- Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Sp.aarplan en elk jaar 500,— aflossen op uw hypotheek, dan krijgt u vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken voor de aflossing. (Nou ja, of u moet uw collectie grammofoonplaten eens behoorlijk willen aanvullen.Geïnteresseerd? Vraag dan morgen eens nadere inlichtingen. Alle Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Levensverzekerings maatschappijen en Spaarbanken zullen u graag helpen. na volgt een koffietafel. De jury be staat uit 5 leden van de kring Breda. De oefening vindt plaats met mede werking van de Waspikse brandweer en zal worden bijgewoond door o.a. de provinciaal commandant van Bra bant, de heer Vosselaar uit Oister- wijk, de heer Assis uit Tilburg en de wedstrijdleider, de heer Mijnsbergen uit Tilburg. Het geheel werd voorbe reid door het hoofd zelfbescherming in Waspik, de heer H. Smits, die mo menteel weer een ploeg „op volle sterkte" onder zijn hoede heeft welke bovendien de laatste maanden bijzon der actief is. De deelnemende korp sen moeten zich melden bij café Mon tens vanwaar op hun beurt naar het rampgebied zullen worden gediri geerd. Aan de winnende ploeg zal door burgemeester Becht de wissel beker worden uitgereikt. Burgemees ter Becht van Tilburg is nl. voorzit ter van de kring Tilburg. »i In samenwerking met de carna valsvereniging „De Kaaischijters" heeft de spaarvereniging „De Vrien denkring" (beide gevestigd in café restaurant Molenvliet te Baardwijk) besloten om op vrijdag 7 juli a s. op het terrein van de v-v. Baardwijk een gecostumeerde voetbalwedstrijd te organiseren, tussen een elftal van De Vriendenkring en een elftal van De Kaaischijters. De inzet van dit evenement is een fraaie wisselbeker, die aan het winnende elftal na afloop van de wedstrijd zal worden uitgereikt, door de voorzitter van het organise rende comité. Naast deze wisselbeker, die drie maal achtereen of vijfmaal in to taal moet worden gewonnen, om eigendom te worden, is er nog een mooie beker beschikbaar gesteld, die tijdens een prettige bijeenkomst in café restaurant De Molenvliet (Ad van Cromvoirt) aan de win nende ploeg zal worden uitgereikt, door niemand minder dan Prins Carnaval van De Kaaischijters. De leiding van de wedstrijd is in han den van de heer Jo van Gorkum, die als scheidsrechter zal optreden en die als zodanig zijn sporen reeds dubbel en dwars heeft verdiend. Om zoveel mogelijk belangstelling te krijgen ligt het in de bedoeling om vanaf café restaurant De Molen vliet in optocht naar het speelter rein te vertrekken. Trouwens aan dit evenement zal ook op andere wijze vruchtbaarheid worden gege ven o.a. door aanplakbiljetten etc. De toegang tot het terrein is gra tis. De besturen van beide vereni gingen twijfelen er niet aan of zeer velen zullen getuige willen zijn van een leuke wedstrijd, die misschien wel niet direct hoog staand voetbalspel te zien zal ge ven, maar die in elk geval de toe schouwers veel plezier zal bieden en eens hartelijk zal laten lachen. En daar is het tenslotte toch om begonnen. De jeugdige biljarter W. v. Crom voirt van de BV BSV, gevestigd bij de heer Ad van Cromvoirt, café restaurant Molenvliet te Waalwijk, zal op lo en ll juni a.s. deelnemen aan de eindstrijd om het jeugd kampioenschap van Nederland ex tra klasse klein biljart Hbre sei zoen 1966-1967. De organisatie van deze eind strijd is in handen van de JBV Nij megen en de wedstrijden worden gespeeld in het jeugdbiljartcentrum Papengas 8a te Nijmegen. Daar slechts vier spelers voor dit kam pioenschap ingeschreven hebben, werden geen voorwedstrijden ge speeld, doch werden de deelnemers direct in de finale geplaatst. Behal ve de heer W. van Cromvoirt uit Waalwijk zullen aan deze eindwed- strijd deelnemen C- de Bie uit De venter, J. Bremer uit Kerkrade en G. Klinkert uit Amsterdam. Wij wensen gaarne W. van Cromvoirt het meest denkbare succes in deze zware eindwedstrijd. De RK Waalwijkse v.v. WSC or ganiseert wederom haar jaarlijkse jeugdtournooien. Op zaterdag 3 ju ni is een tournooi voor pupillen ge pland, terwijl op zondag 4 juni de A-junioren tegen elkaar in 't strijd perk zullen treden. Aan het tournooi voor pupillen zullen deelnemen de pupillen van de voetbalvereniging Zwaluw VFC MULO, NEO Vlijmense Boys, Uno Animo, RKC, Taxandria en WSC. Aan de junioren wedstrijden nemen deel Zwaluw VFC, Wilhelmina, de Baronie, LONGA, Internos, Concor dia SVD, TOP en WSC. De wedstrijden worden gespeeld volgens de bepalingen en reglemen ten van de KNVB (serie-wedstrij den) en zullen worden geleid door scheidsrechters van de KNVB of haar onderafdelingen. Bij niet opkomen of wanneer een kwartier na het vastgestelde tijdstip van aanvang een vereniging niet tot spelen gereed is, heeft de betref fende vereniging de wedstrijd ver loren. De wedstrijden voor het pu- pillentournooi duren 2 maal 15 mi nuten en voor het A-juniorentour- nooi 2 maal 2C' minuten. De wedstrijden vangen aan: op zaterdag om 13.00 uur en op zon dag om 12.00 uur. Er wordt gespeeld op het WSC-terrein. In het komende weekend speelt RKC twee wedstrijden en wel za terdag tegen Hoogvliet en zondag tegen WSC. RKC zal beide wed strijden een combinatie van het eerste en tweede elftal in het veld brengen. Zaterdagmiddag om 3 uur is dan op het RKC-terrein de eer ste wedstrijd en wel zoals gezegd tegen Hoogvliet. Hoogvliet komt uit in de 2e klasse van de zater dagamateurs. Zij draaien hier al tijd redelijk goed in mee, hoewel zij dit seizoen op een van de on derste plaatsen geëindigd zijn. Het kan voor de RKC-ers een nuttige oefenwedstrijd worden. Zondagmiddag 2 uur speelt de andere combinatie in Nieuwkuyk tegen WSC. Dit dan t.g.v. het 40- jarig bestaan van de v.v. Nieuw kuyk, die een tournooi houden, waaraan alle Langstraatse clubs meedoen. Dat RKC de beste papie ren heeft kan men wel aannemen, maar in een wedstrijd om een plaats in de halve finale is alles mogelijk. Toon Hermans is in Venetië door een internationale jury uit 15 lan den, uitgesproken tot de beste ko miek van Europa. Elisabeth Zwarzkopff was de beste zange res en Mireille Miathieu kreeg de prijs voor lichte muziek. De Grasduiners hebben het pro gramma voor de gesprekswandeltocht op 11 juni a.s. zo goed als rond. Het gespreksthema van die dag we reld in nood", zoals ook op de affi ches is aangegeven is nogal breed opgevat zodat de diverse gespreks onderwerpen nogal uiteenlopen. Zo wil men onder andere praten over de stoffelijke en geestelijke nood in de wereld. Of de jongeren zich bij de vaak veraf gelegen nood betrokken voelen en of zij er iets aan willen en kunnen doen. Ook over de Grasduiner als zoda nig zal gepraat worden omdat velen een mening over grasduinen hebben of zich een voorstelling maken van de doelstelling. Het kontoktblad dat direkt na de eerste gesprekstocht een feit werd, wordt ook eens onder de loep genomen, enz. enz. De meningen over al deze zaken zul len beslist nogal uiteen lopen waar door levendige discussies zullen ont staan. De groepjes zullen uit onge veer 8 personen bestaan met een ge spreksleider. De gespreksleiders die zijn aangetrokken, waaronder diverse mensen van vorig jaar, komen vrijwel allen uit het bedrijfsleven en het on derwijs. Er wordt naar gestreefd om dit jaar enkele niet-katholieke ge spreksleiders in te schakelen. Dit, wanneer de belangstelling van de zij de van de niet-katholieken groter is dan vorig jaar bet geval was. In dit geval zal ook bij de gebedsdienst een dominee worden gevraagd. De gebedsdienst zal door de deel nemers zelf met populaire gezangen, gebeden en gewoon 'n praatje als iemand daar behoefte aan heeft wor den opgeluisterd. De deelnemers wor den er op deze manier intenser bij betrokken. Blijkens voor jaar slaat dat enorm aan. Om 10 uur wordt vanaf de Linde boom in de Antoniusstraat gestart. Om ongeveer 4 uur hoopt men in de Biezenmortel aan te komen. Onder weg is nog een cola-pauze gepland. In de Biezenmortel zal een kop soep worden aangeboden. Ook is daar ge- De voorbereidende werkzaamhe den van 't door de gemeente Waal wijk te organiseren voetbaltour- nooi zijn thans gereed. Op zaterdag 3 juni a.s. te 12 uur zal op de vel den van het sportpark Olympia, in gang v.v. Baardwijk aan de Akker laan, het beginsignaal gegeven wor den voor de strijd om de „Oud- Wethouder Smoldersbeker", die mo menteel in het bezit is van Waal wijk n. De wedstrijden in de poules zui len 30 minuten duren. Bij de offi ciële loting is onderstaand wed- strijdschema uit de bus gekomen: Poule A: Sprang-CapelleWaalwijk II HeusdenDrunen DrunenSprang-Capelle Waalwijk IIHeusden Sprang-CapelleHeusden Poule B: VlijmenWaalwijk I UdenhoutLoon op Zand Loon op ZandWaalwijk I VlijmenUdenhout Waalwijk IUdenhout Loon op ZandVlijmen Hierna worden de finalewedstrij den gespeeld. Deze wedstrijden du ren 2 x 20 minuten. Tussen 16.30 en 17.15 uur wordt gespeeld om de 3e en 4e plaats door de als nr. 2 in hun poule geëindigde gemeente. De nr. 1 van de poules spelen om de le en 2e plaats tussen 17.20 en 18.05 uur. De deelnemers worden om ±11.15 uur op het sportparkcomplex verwacht. Om 11.45 uur vindt de officiële ontvangst plaats en om 12 uur precies wordt de bal aan het rollen gebracht door een vertegen woordiger van de gemeente Waal wijk, die daartoe wordt uitgenodigd. De prijsuitreiking zal plaats vin den na het gebruiken van de kof fiemaaltijd, die gegeven zal worden in café 't Vosje aan het Laageinde te Baardwijk, om 8 uur. legenheid om zich op te frissen. Met de gebedsdienst wordt het „officiële" gedeelte van de dag afgesloten, waar na de gezellige avond zal worden in gezet. Zo zal de heer Dré Hamers het enorm opgezette kienspel leiden, wat hem beslist is toevertrouwd. Joop Hoffmans van Soos St. Denis zal de plaatjes aan elkaar praten. Tevens zal de Nigeria Prong Prong Equipage met Joosje Zeegers meewerken. Suc ces is hierbij gewaarborgd, gezien hun populariteit in Waalwijk en om geving. Frans Jacobs en Cees Var- rosieau zullen met eigen begeleiding een poosje de Bühne bevolken even als Rietje Floris van het Romantica koor uit Drunen. De geluidsinstalla tie zal verzorgd worden door Joop Hoffmans. Voor de jubileum-rallye van Soos L'Ecurie uit Waalwijk blijkt grote be langstelling te bestaan. Er zijn al veel inschrijvingen binnen, terurijl de er varing leert, dat de meeste deelne mers pas zondagmiddag bij het start lokaal (De Gecroonde Leersse) in schrijven. Het startschot zal zondagmiddag om 1.31 uur op het Raadhuisplein door loco-burgemeester J. van Hees- wijk worden gegeven. De uitreiking van de eerste prijs, 's avonds tijdens de feestavond in de soos, zaal De Gecroonde Leersse, zal eveneens door een van de Waalwijkse wethouders geschieden. Van de zijde van het ge meentebestuur bestaat dus volop be langstelling voor dit auto-, motor- en scooterevenement. Ook zijn er nog wat extra prijzen geschonken. Waal- wijks Belang heeft een fraaie beker in het vooruitzicht gesteld, terwijl het Tilburgse reisbureau Ruys Co., 'n vliegtocht N.L.M., Eindhoven - Am sterdam aanbiedt. Zelfs Radio Vero nica toont belangstelling door het nieuws over de rallye 's middags in 't programma Agenda {12.15 - 12.30 uur) om te roepen. Zondagavond zal de prijsuitreiking en de feestavond worden opgeluisterd door het Waal wijkse orkest Nigeria Prong Prong Equipage en het zangeresje Joosje Zeegers. Waarschijnlijk komt disc- jockey Jan van Veen (Veronica) plaatjes draaien. „DE LUCHTVAART" De postduivenvereniging 'De Luchtvaart', hield samen met de postduivenverenigingen uit Waspik en Raamsdonk een wedvlucht vanuit Corbeil, afstand 380 km. De uitslag was als volgt: A. Faro 1; J. Verschuren 2 14; Gebr. van Eijl 3 43 47; M. 'Baks 4 35; H. Boons 5 9; T. Kieboom 6 21 30 31 37 46 50; H. de Jong 8 32; A. Kuijten 8 27 48; H. Ne- rings 10 29; N. v. Kuirk 11 12; P. Rutters 13 15; P. Maton 16; L. ten Berge 17 40; Dr. de Tong 18; C. Blok 19; A. Klootwijk 20 39 42; W. Martens 22 28; Dré de Wit 23; B. Verduijn 24; G. Treffers 25; C. Fitters 26; W. de Rooij 33; B. Pols 34 45; H. v. Campen jr., 36; J. Schipperen 38; P. v. d. Elshout 41; P. Pluijm 44; N. Smits 49. De postduivenvereniging 'De Luchtvaart' houdt a.s. zondag een wedvlucht vanuit Moulins, afstand 582 km. Inkorven hij het clublokaal De Witte Brug, aan de Nieuwe- vaart. ORANJEVERENIGING „WILHELMINA" De Oranjevereniging „Wilhelmina", al hier, hoopt op 10 juni a.s. in het cultureel centrum 'Zidewinde' een Oranje-avond te houden, zulks ter gelegenheid van het 20- jaiig bestaan. Voor deze avond heeft het bestuur weer beslag kunnen leggen op en kele top-artiesten. Het programma, dat als titel heeft „Uitgoed voor U" ziet er o.m. als volgt uit: als conferencier zal op treden Han Bakker. Voor de teenagers zal aanwezig zijn de bekende zanger van de T.V. en radio Ronny Tober. Voorts zal op treden het overbekende trio „Het Cocktail Trio" onder leiding van Ad van der Gein. Verder verlenen nog hun medewerking Trudi Ddlé, zangeres The Handy Fools, ko misch varieté-nummer en de bekende ham mondorganist Herman Theunissen. De aan vang is precies 8 uut. Omtrent dit 20-jarig bestaan komen wij nog uitvoeriger terug in een volgend nummer van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13