Felle strijd verwacht in 16e Ronde van Waspik W. Timmermans en Zonen USt de Lang Kath. Jonge Middenstandsvereniging gaat 35 jarig bestaan vieren pipo bij ascot Ziekte BROMFIETSRALLY EN DANSAVOND HEEL WASPIK OP DE FILM Een opmerkelijk initiatief van Nederlandse Blindenbond KLUKKLUK BIJ aSGOt DIKKE DEUR BIJ dSCOt Aspiranten Nu ook Pipo's PETRA bij (ISGOt Comité Sprang-Capelle won zaterdag oud-weth. Smolders-beker Bagage Ongevallen Extra kosten REISVERZEKERINGEN tel. 3098 tel. 3626 tel. 3292 Sprang-Capelle Historie De verkiezingen in Neder-Saksen Ontgroening CIRCUS-PIPOWAGEN BIJ dSGOt „Baardwijk" organi seert Chr. v. Herwij nen jeugdtoernooien 'i j Guit Jrnj MO Sprang Wasoik Drunen Waalwijk Land- en Tuinbouw Zondag 11 juni staat de 16e editie van de strijd om de Grote Prijs van Waspik te gebeuren. Deze, in wieier- kringen hoog genoteerde koers geniet ook dit jaar weer de belangstelling van de prominente wieier amateurs. Jammer was het dan ook dat de or ganisatoren een aantal ingeschreven renners aan de KNWU moest afstaan om ze beschikbaar te krijgen voor en kele buitenlandse klassiekers zoals de ronde van Polen, de ronde van Frans Vlaanderen en voor de strijd in het Duitse Verbert. Er blijft echter nog meer dan vol doende talent over om een goede koers te waarborgen. Wellicht zal door de afwezigheid van enkele kop stukken, die veelal een wedstrijd te streng controleren, de strijd zelfs le vendiger worden. Hoe dan ook Frits Hoogerheide, winnaar in 1966, is er alles aan gelegen ook dit jaar ais eer ste de finish te passeren omdat hij dan de fraaie wisselbeker definitief in zijn bezit krijgt. Hij zal echter zware concurrentie vinden bij man nen als Piet Legierse, winnaar in Raamsdonksveer en regelmatig in de prijzen bij verschillende klassiekers, Ted Blom uit Haarlem, de in Waspik wel bekende Wim Paul, kopman van de Arima-ploeg, van Dongen uit Made, Leen van Poortvliet, vorig jaar ook in de prijzen, Kettenis, ac tief in de ronde van Nederland, We- terings uit Hank en J. v. d. Broek uit Kaatsheuvel. Dan starten er uit Oosterhout: Franken, Roovers, Stul- tjens en Vermeren, uit Breda o.a. Oomen en uit Soesterberg A. See- vers, zoon van de opperwachtmeester in Waspik. Bekend klinken ook na men als Minnekus uit Zuidland en de gebroeders Jongkind uit Aalsmeer. Interessant kan ook de onderlinge strijd worden die de ploegen met el kaar gaan uitvechten: de Caballero- ploeg, de Kikkerop uit Etten met o.a. Van wegen, De Crescentploeg uit Rotterdam met Legierse, Barendrecht, Kroonen en v. d. Klooster, de Arima- ploeg met kopman Paul en de renners Van Dongen en Pieters. De twee laatst genoemde ploegen namen ook deel aan de ronde van Nederland, waarin de Crescent zelfs de tweede plaats opeiste. Rond de 100 renners zullen om 3 uur worden weggescho ten om na 100 km de winnaar te kun nen huldigen. Bij de aspiranten, die met 60 man sterk om 1 uur aan een koers van 20 km beginnen, bevindt zidi een jonge knaap uit Waspik die op eigen terrein zijn wielercarière wil begin nen. Frans de Bont van het Vaartje rijdt hier een van zijn eerste wedstrij den. Uit de naaste omgeving komen Vissers en de Wit uit Raamsdonks- veer, Vermeulen uit Dongen, Van Groezen, de Bok en Rombouts uit Made, Prinsen uit Hank, v. d. Wak ker uit Drunen, van Beek uit Waal wijk en Van Dongen uit Prinsebeek, die dit seizoen al heel wat prijzen meepikten. De nieuwelingen storten zich om kwart voor 2 met een kleine 100 ren ners in het 40 km lange avontuur. Hier is Neeskens uit Haarlem een der favorieten. Hij greep vorig jaar bij de adspiranten de Waspikse bloe men. Ook start hier zuidelijk tempe rament met een Italiaanse licentie. Maar vooral de streekgenoten zullen van zioh doen spreken uit Hank, We- terings en de Wit; uit Raamsdonks veer Van Kuyk; uit Dussen v. d. Pluim; uit Drunen Van Delft en Klerkx; uit Oosterhout Stultjens en De Bruyn; uit Made Joossens; uit Den Hout de gebr. Joossen en uit Willebrord Roks. De Waspikse EHBO-vereniging en de Rijkspolitie van Tilburg verlenen het Wielercomité weer hun medewer king. De jury is een West-Brabantse aangelegenheid: KNWU-official J. v. d. Vijver, lid van het hoofdbestuur uit Made. Kamprechter F. v. d. Els- hout uit Made. Wedstrijdcommissa rissen J. Rovers uit Hoeven, J. Kie- boom uit Breda, M. Vrijvogel uit Breda. Commissarissen: H. v. Steen, Willebrord; J. v. d. Broek, Etten; W. v. Gelden, Breda; microfonist is de heer M. Roks uit Breda. De sportcommissie van de Waal wij kse gemeenteambtenaren orga niseerde zaterdag het jaarlijkse tournooi om de „Öud-Wethouder Smold.ers"-beker. De wisselbeker, tot ,i.l. zaterdag in het bezit van Waalwijk II, werd deze keer ge wonnen door Sprang-Capelle. Rond het middaguur kwam de heer K. van Laak, wethouder van perso neelszaken, het jaarlijks tournooi openen. Hij hoopte op een sportief en succesvol verloop. Er werd in twee poules gespeeld. De uitslag daarvan was als volgt: Poule A: Sprang-CapelleWaalwijk II 31 HeusdenDrunen 12 DrunenSprang-Capelle 01 Waalwijk IIHeusden 40 Sprang-CapelleHeusden 20 Waalwijk IIDrunen 20 Poule B: VlijmenWaalwijk I 01 UdenhoutLoon op Zand 12 Loon op ZandWaalwijk I 11 VlijmenUdenhout G'1 Waalwijk IUdenhout 01 Loon op ZandVlijmen 10 Finalewedstrij den UdenhoutWaalwijk II 10 Sprang-CapelleLoon op Zand 10 In zaar 't Vosje te Baardwijk had zaterdagavond de prijsuitreiking plaats, die werd verricht door de heer J. van Heeswij k, wethouder van sportzaken te Waalwijk. Hij had 's middags gezien dat er wel fel, doch ook sportief om de beste plaats was gestreden. In deze ont moeting zag hij een welkome gele genheid de vriendschapsbanden in en om het stadsgewest Waalwijk nauwer aan te halen. Winnaar Sprang-Capelle kreeg de fraaie wisselbeker met nóg 'n eigen beker; 2 Loon op Zand, lauwertak; 3 Udenhout, gouden medaille; 4 Waalwijk II, zilveren medaille. Voor de prijsuitreiking hadden de deelnemers een gezamenlijke kof fietafel, terwijl de sportdag met 'n onderling bal werd besloten. via Makelaar in Assurantiën Grotestraat 341, Waalwijk tel. 04160 4131 Vertegenwoordigers J. Groothuis, Prof. Nolenslaan 9 W. Remmers, v. Vessemstraat 21 G. Dingemans, Victoriestraat 21 v W. de Louw, v. Berckenrodelaan 110 tel. 2147 KANTOOR ALG. BANK NEDERLAND Het kantoor van de Alg. Bank Ne derland, Van der Duinstraat 67 te Sprang-Capelle, is met ingang van 1 juni jl. een volledig bijkantoor geworden. Dit betekent dat het da gelijks geopend is van 9 15.30 u. en vrijdagavond van 17 19 uur. Het kantoor is voorzien van mo derne safe-loketten en nachtkluis- inrichting, dit laatste meer speciaal voor de middenstand en de bedrij ven. PAARDENSPORT Een amazone en 2 ruiters zijn naar Amersfoort geweest om daar een wedstrijd van springen te doen, onder de provincie Noord-Holland, Utrecht, Zuid-Holland en Noord-Brabant, waar mej. C. Kuysten met een tweede prijs werd beloond. Daarna zijn ze naar het concours in Dordrecht getogen, alwaar zij een mooi succes boekte; met het viertal werden zij tweede. In de dressuur werd voor H. v. Bruchem een succes. Hij Bninen enkele dagen zal de Kath. Jonge Middenstandvereniging te Waalwijk (KJM) het 35-jarig bestaan op feestelijke wijze vieren. De festiviteiten zullen worden geopend op vrijdag 16 juni a.s. met een groot jubileumbal in het Lido waarvoor ook de oudleden met hun da mes zijn uitgenodigd. De muziek zal worden verzorgd door „The All Stars" met zang van Frank Scott en Ton Kalberg. Bouk Martens uit Breda zal als conferencier optreden. Het belooft dus een gezellige reünie te worden. Zondagmorgen 18 juni zullen de circa 30 leden van de KJM (vroeger KJMV) in de Kapel van de Eerw. Broeders een H. Mis bijwonen, die zal worden opgedragen door pater Jansen, bedrijfsaalmoezenier in de oostelijke Langstraat. In „Lido" wordt zondagmorgen 18 juni aan de leden en genodigden een koffietafel aangeboden terwijl het programma verder op zondag 18 juni een bromfietsrally vermeldt waarvan 's-middags de start is om 14.00 uur bij de St. Petrusscholen 'n de Grotestraat en de finisch bij het „Lido". De deelnemers maken een tocht van ca. 60 km. Voor deze ralley zijn fraaie prijzen beschik baar gesteld. De hoofdprijs bestaat n.l. uit een beker met incriptie en een fototoestel. Verder ontvangt de 2e prijswinnaar een radiobouwdoos In het kader van zijn landelijke filmactie laat de Nederlande bond in Waspik een film opnemen. De te ver vaardigen film wordt iets bijzonders omdat deze niet, zoals bij een docu mentaire alleen het karakteristieke van de plaats zal tonen, doch omdat het oog van de camera speciaal op de inwoners gericht zal worden. Dit wordt bereikt doordat donderdag, 22 juni een filmopnamewagen door de plaats rijdt om de mensen bij hun huis, op de boerderij, op straat en bij hun werk te filmen. Het is de bedoe ling dat de film ook een beeld van het verenigingsleven zal geven en wel door het houden van een optocht. De opstelling hiervan vindt plaats om 19 uur op het Havenplein, terwijl op de dag van opname eveneens geluidsop namen worden gemaakt. In het komende winterhalfjaar zal de film vertoond worden. Men kan dan zijn familie, bekenden, kinderen en zichzelf eens op het witte doek aanschouwen, hetgeen ongetwij feld zijn bekoring heeft. De Ned. Blindenbond tracht met zijn actie te bereiken, belangstelling en sympathie voor zijn werk te wekken door hier over bij de voorstellingen even de aandacht te vragen. Eén van de doel stellingen van de Ned. Blindenbond, waarbij blinden van alle gezindten zijn aangesloten, is dat blinden eco nomisch onafhankelijk worden. De kosten hieraan verbonden, alsmede aan de vele taken die de bond nog meer heeft worden uit de inkomsten, zoals elke vereniging van niet-blinden die ook heeft, bestreden. Een beroep op de liefdadigheid door geldinzame lingen te organiseren wordt door de Ned. Blindenbond van de hand ge wezen, omdat dit lijnrecht tegen zijn principes indruist. Uit het feit dat de bond sinds '61 door heel Nederland in kleine plaat sen, dorpen en buurtschappen films van het leven van alledag laat opne men, blijkt dat de actie een groot suc ces is. Dat men om zijn propagandis tische sympathieke doeleinden te be reiken een dienende weg heeft inge slagen door met het laten vervaardi gen van films, de plaatsen een dienst van historische betekenis te bewijzen op een manier waaraan de bevolking veel genoegen beleeft, valt alleen toe te juichen. Men moet al van elk voorstellingsvermogen gespeend zijn om niet te beseffen, welk een waar devol document de film in latere ja ren zal zijn. Het ligt in de lijn der verwachting dat de Ned. Blindenbond ook daarom van alle plaatselijke ver enigingen en elke rechtgeaarde inwo ner medewerking voor het slagen van de film zal ondervinden. en de 3e prijswinnaar een brom fietsband. Men kan zich voor deel name aan deze rallye opgeven bij: Rens Klerkx, Grotestraat 313, Waal wijk; K. den Teüling, Wilhelmina- plein 12, Kaatsheuvel en Tiny de Munnik, Julianastraat 21, Drunen. Na de prijsuitreiking wordt de sluitingsavond gehouden op ,,'t Zol- derke", Grotestraat 196. Hier heb ben de KJM-ers thans hun „home". In de loop van de afgelopen 35 jaar heeft ook, zoals vele andere jongerenverenigingen, de KJM te Waalwijk veel ups en downs ge kend, doch de hechte band der ver eniging bleef bestaan. De bijeen komsten op ,,'t Zolderke" waren meest gezelligheidsbijeenkomsten van de jongens( doch sinds een jaar of tien, ook de meisjesleden. De af deling ontplooide in de tijd van haar bestaan diverse activiteiten. Naast de culturele avonden, die op het winterprogramma voorko men, kent de KJM oor de duin- en sneeuwwandelingen en niet te ver geten de carnavalsavonden. Sinds vele jaren organiseert de afdeling ook de intocht van St. Ni- colaas te Waalwijk. In de eerste jaren van haar bestaan heeft de Waalwijkse KJM vooral bekend heid gekregen door de opvoering in 1937 van de Waalwijkse revue ,,'t Is Dikke Mik" onder regie van Christ Klerkx. De opvoering werd een ongekend succes. Onder enor me belangstelling werd in hetzelf- De grote coalitie in Bonn wordt met ernstige spanningen bedreigd door de verrassende overwinning, die de christendemocraten gisteren bij de landdagverkiezingen in Ne- dersaksen boekten en door het vrij gevoelige verlies van de sociaal-de mocraten. De stemmen van de CDU stegen van 37.7 tot 41.7 pet., terwijl die van de SPD van 44.9 tot 43.1 pet. daalden. Aangezien recente landdagverkiezingen in twee andere deelstaten ongeveer dezelfde resul taten te zien gaven, zal de twijfel bij de SPD aan het praktisch nut van de grote coalitie in aanzienlij ke mate toenemen. De zorgen over deze ontwikkeling hebben zelfs de belangstelling voor de rechts-radi- cale N!PD naar het tweede plan ge drukt, hoewel deze partij zijn in trede in de vijfde landdag van W- Duitsland kon doen. Met een per centage van 7 overwon de NPD de 5-procenten-barrière, die de West- duitse partijen de toegang tot de parlementen verschaft. Haar winst ging voor een deel ten koste van de liberale FDP, die van 8.8 tot 6.8 pet daalde. Aan de verkiezingen in Nedersaksen nam ongeveer 80 pet. van de 4.8 miljoen kiesgerechtigden deel. de jaar de tram, Den Bosch-Waal wijk - Tilburg, begraven. Verder werden bekende toneelstukken op gevoerd o.a. „De gehangene met de Koorden" en „Kermisvolk op Kerst mis". Een bijzonder evenement was ieder jaar het ontgroenen van de jonge leden. Door de leden werden ook ieder jaar op het Raadhuisplein fraaie Kerstgroepen gebouwd. Op culturele avonden die door de Jon ge Middenstand werden georgani seerd waren steeds sprekers van naam te gast. Terwijl bijzonder vermelding ver melding verdienen de druk bezoch te KRO avonden die destijds door de KJMV werden georganiseerd. Met trots en voldoening kan de afd. Waalwijk van de KJM op de 35 jaren van haar bestaan terug zien. Er is veel en gbed werk ver richt en dat het zevende lustrum feestelijk wordt gevierd is volko men op zijn plaats. Het huidige be stuur wordt gevormd door: G. Zee- gers, Waalwijk, (voorzitter); T. de Munnik, Drunen, (secretaris); R. Klerkx, Waalwijk, (penningmees ter) Kees den Teuling uit Kaats heuvel en Gerrit Hoévenaars uit Waalwijk (leden). E5" Ook dit jaar zullen de Christ van Herwijnen-jeugdtoernooien voor de A-B-C-junior en en pupillen weer door voetbalvereniging "Baardwijk" georganiseerd worden. Op zaterdag 10 juni om 1.30 uur zullen de C-junioren-wedstrijden aan vangen en op zondag 11 juni om 12 uur de A-junioren. Wanneer we deel nemende verenigingen bekijken, die zijn o.a. Vlijmens© Boys, Waspik, T.G.G., Veerse Boys, Zwaluw VFC, SET, RKTVV en Baardwijk zullen er aardige en spannende wedstrijden te zien zijn. Dan volgen op zaterdag 17 juni de pupillen en zondag 18 juni de B-junioren. Aan deze toernooien nemen deel: Haarsteeg, RKC, Uno Animo, WSC, Nieuwkuijk, RWB, Heusden, RKDVC en Baardwijk. Ook hier zal er spanning zijn. Voor belangstellenden, die graag de jeugd aan het werk zien, zal er op deze da gen dan ook volop te genieten zijn en een gang naar de sportvelden zeker waard. behaalde een eerste prijs en M. Rijken een 4e prijs in springen. Op 27 mei vertrokken zij met 7 ruiters naar een streekwedstrijd. In de dressuur- klasse: J. Koenen le prijs; H. v. Bruohem 2e prijs; A. v. Dijk 3e prijs en M. Rijken 4e prijs. In de dressuurklasse B I: Mej. v. Tilborg le prijs; M. Zwart 3e prijs; G. v. Bruchem 4e prijs. Zij kunnen in het begin van het seizoen al weer op goede wedstrijden terug zien. ZWEMWEDSTRIJDEN De zwemwedstrijden welke zaterdag j.l. in het zwembed 'Zidewinde' werden gehou den zijn bijzonder prettig verlopen. De zwemclubs Drunen, Waalwijk, Dongen, Sprang-Capelle en de Waranda, Oosterhout waren met een groot aantal deelnemers ge komen, wat de sfeer op de wedstrijden ten goede kwam. Er was voor alle deelnemers goede tegenstand. De zwemcïub 'Waranda' uit Oosterhout bleek het sterkst te zijn. De wedstrijden waren georganiseerd door Zwemclub Sprang-Capelle (Z.C.S.C.). GESLAAGD Voor het eindexamen ULO-diploma A slaagden jl. dinsdag te Den Bosch de leer lingen van de Chr. ULO-school te Sprang- Capelle: J. Theunissen te Drongelen en C. P. J. Versteeg, Sprang-Capelle. AVOND-VIERDAAGSE Dinsdagavond jl. is voor de 9e maal in deze gemeente de Avond-Vierdaagse van start gegaan. Voor dit jaarlijks wandel evenement waren dit jaar 280 deelnemers en deelneemsters, verdeeld in enkele groe pen en individuelen. Onder ideale weers omstandigheden werden op de eerste avond door de deelnemers de kilometers afgelegd op het parcours door Kaatsheuvel en de bossen. Woensdagavond is het parcours al tijd naar 's Gravenmoer en donderdag via Kaatsheuvel over 't Hoekje door Sprang, terwijl dan vrijdagavond weer de avond is voor Capelle, de grens van Waspik, waar na de deelnemers in de Schrevelstraat zich op zullen stellen om via de Heistraat en Raadhuisstraat naar het gemeentehuis te trekken. De start in de Schrevelstraat zal plaatshebben om half negen 's avonds. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dok ter H. Winkelman, Kerkstraat, tel. 04167- 2350. KERKDIENSTEN Zondag 11 juni 1967: Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 2.30 uur: ds G. Wursten. Geref. Kerk, 9.30 en 4.30 uur: ds W. R. Barkema. NEO-NIEUWS Zaterdag j.l. speelde het eerste elftal van NEO, Sprang, een vriendschappelijke wed strijd tegen Wijk. Deze oefenwedstrijd werd door NEO met 4 - 3 verloren. In aanmer king moet worden genomen dat met een geheel ander elftal werd gespeeld, waarbij opgemerkt moet worden dat debutant P. Paulides (afkomstig van de betaalde jeugd van F.C. Den Bosch) zeer goed voldeed. Zaterdag spelen de NEO-pupillen B een huldigingswedstrijd en we hopen dat ze zich mogen verheugen in een grote en en thousiaste publieke belangstelling. UITSTAPJE De leden van de Chr. Gemengde Zang vereniging „Looft den Heer" maakten dins dag hun jaarlijkse uitstapje. Per touringcar ging het ditmaal naar de omgeving van Amsterdam. Een bezoek werd gebracht aan het Muiderslot. Daarna ging het naar Val kenveen waar het Ontspanningsoord Oud- Valkenveen werd aangedaan, 's Middags werd het nieuwe Schiphol bezocht, waarna in hotel Amstelhoek te Amstelveen een diner alle eer werd aangedaan. Het gezel schap arriveerde ca. half 12 voldaan thuis. SIMCA-SHOW VAN AUTOBEDRIJF BRABANT N.V. Waspiks autobedrijf Brabant N.V., voor heen Garage Helmo, toonde gedurende en kele dagen een keur van Simca-automobie- len. 'n Tiental types werden in een fraaie omgeving geshowd. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer bevredi gend. Bijzondere aandacht trokken de sim- ca-automatic en de Tourist, een stationcar in prijzen van f. 8645 tot 9795. WASPIK SPEELDE GELIJK TEGEN HNC In. Capelle dwong het eerste team van Waspik de organisatoren van het neder- laagtoernooi H.N.C. een 3 - 3 gelijkspel af. Door Cor Roos en Paul Smits nam Was pik een 2-0 voorsprong, welke door G. de Bie en F. Mandemakers van HNC teniet word gedaan. De slotfase werd nog even spannend toen Mandemakers zijn ploeg naar 3 - 2 schoot. Waspik, dat de gehele wedstrijd dn de meerderheid was kon dit niet accepteren en middels Paul Smits schoot het zich naar een 3 - 3 uitslag. DUIVENSPORT Uitslag St. Quentin, postduivenvereniging 'De Reisduif': H. Smits 1 14; M. Bax 2 4 9 19 21; B. Verduyn 3 5 23; H. Nerings 6 10 11; F. v. Hoof; 7. A. Faro 8; P. v. d. Elshout 12 24; A. Kuyten 13 20; P. Timmers 15; H. Langermans 16; G. Kem- meren 17 22; A. A. de Wit 18; Dré de Wit 25. Uitslag P.V. Waspik', Pont St. Max.: Gebr Selders 1 10 12 20; Ant. Smits 2 4 28- H. Treffers 3 9 14 33; P. de Graauw 5 11 13 21 25 27 34 35 38: W. Donks 6 8 19 29; Th. Gijsman 7 17 24 36; F. v. Onzenoort 15 31; Timmers 16 30; C. de Rooy 18 32; G. Kuyten 22; A. van Tilburg 26. Chateauroux: H. Treffers 1 2 3 5 7 9 11; C. de Rooy 4 10; J. Timmers 6 8. HENK VAN TURNHOUT 3e De Waspikse atleet Henk van Turnhout nam met het vertegenwoordigende team van Zuid-Nederland deel aan wedstrijden te Beverwijk, waar Ned. Zuid uitkwam tegen Noord- en Zuid-Holland. Van Turnhout liep de 400 m. in 50.6 en werd daarmee 3e op deze afstand. SERIE-TOERNOOI Vrijdag 9 juni vinden de laatste wedstrij den plaats in het kader van het serie-toer nooi dat de vereniging KOT mocht uit schrijven in café Rombouts wegens het be halen van het kampioenschap van de Was pikse Biljartbond. Voor deze spannende finale bestaat onder de biljarters veel be langstelling. E.H.B.O. In Raamsdonksveer werden EHBO-wed- strijden gehouden tussen Waalwijk Drunen- Elshout en Waspik. De organiserende ver eniging Raamsdonksveer was van deelname uitgesloten. Waalwijk won de ontmoeting met 105 punten. Drunen werd 2e met 98 punten en Waspik klasseerde zich als 3e en behaalde 95 punten. MEDISCHE DIENST Zaterdag 10 en zondag 11 juni, Waspik en Capelle, dokter R. Wijffels, telef. 250, Waspik. BENOEMD De heer Kamp, onderwijzer aan de Was pikse lagere jongensschool, is per 1 augus tus benoemd aan de Dominicus Savio Ulo school te Lisse. Dit weekeinde houdt de fotoclub Drunen de jaarlijkse club-seizoenafsluiting, waarbij de competitiebeker zal worden uitgereikt en het werk van de leden wordt geëxposeerd. De avond wordt gehouden in 't 'Trefpunt', Asterstraat 5 te Drunen. De bekende Am sterdamse amateur-fotograaf, de heer Joh. Freyns, zal wat over zijn werk in zwart wit vertellen en dia's vertonen en van com mentaar voorzien. De avond vangt aan om 20.00 uur. BURGERLIJKE STAND OVER DE MAAND MEI 1967 Geboorten Marinus zv J van Sluisveld-Slegers; Edbert zv J de Wit-Rekkers; Heidelinda dv A 'Ca- les-Zwaans; Marinus zv M Reuse,r-Fijne- man; Robert zv H Oostendorp-Weel; Ta mara dv J Couwenberg-Klijberg; Melanie dv W Harmeling-van Bohemen; Gerardus zv A Koks-Berkelmans; Martinus zv M v d Wiel-van Rooij; Andreas zv A v d Wiel- van Drunen; Godefridus zv 'C van Loon- van der Staak; Brigit dv J Zondag-van Loon; Maria dv L van Veldhoven-Caron; Wilhelmina dv M Mieris-van der Lee; An gelica dv W van Tilborg-van Os; Maria dv J van den Bergh-Hendriks; Henricus zv N ten Dam-Waals; Johannes zv A van der Sanden-Vermeer. Huwelijken J W M Bink, 28 j. te Waalwijk en J Th M van Huiten 23 j. te Drunen; J B Daemen 20 j. te Zaandam en J C J Jacobs 19 j. te Drunen; F M M Nouwens 28 j. te Ee- then en A W M Klijn 25 j. te Drunen; J van Hees 38 j. te Engelen en A C J de Gouw 32 j. te Drunen; J W M van Bijhen 23 j. te Vlijmen en C E A van Dal 23 j. te Drunen; W P M van Sambeök 25 j. te Drunen en M A Schapendonk 24 j. te Drunen. Overlijden Woutherus Melis, 57 j. echtg. van H. Oos terwaal; L. Oerlemans, 69 j. echtg. van H. de Gouw. AANWINSTEN BIBLIOTHEEK Tolstoj, L.N. Sebastopol-vertellingen. Ervaringen van de schrijver als ar tillerist bij het beleg van Sebasto- pol tijdens de Krimoorlog. Martin, M. Marga. Een zeer werelds en verwend meis je, blijkt niet opgewassen te zijn te gen de problemen van het leven en blijft na driemaal getrouwd' te zijn, eenzaam achter, wachtend op de dood die ze voelt komen. Cohen, S. Het buitenste binnen. Nagenoeg objectieve weergave van de huidige LSD-problematiek, te kens waarschuwing voor ieder, die dit middel bij zichzelf of andere wil toepassen. BESTRIJDING VAN BLADLUIZEN WITTE VLIEG e.d. De tijd is weer aangebroken dat vele van onze kamer- en tuinplan ten onder bladluis en witte vlieg konten. Dit kan de dood van uw geliefde planten betekenen. Wie kent niet het plotseling afsterven van Vergeet-mij-nietje, Primula, He- dera, Gloxinia. Ook de jonge knop pen van rozen moeten het telken- jare ontgelden, ze worden zwaar misvormd. Nu kunt U dit voorko men door de planten te bespuiten met Basudine. Dit middel wordt in de land- en tuinbouw veel toegepast tegen wortel- en uievlieg. Voor de particulier is dit middel in kleine verpakking verkrijgbaar o.a. in 20 cc. flacons, maar ook in de zeer handige spuitbus voor ge bruik op kamerplanten, rozen en sierplanten. Het is noodzakelijk dat steeds wordt gewezen op het grote belang van tijdige bestrijding. Voor al de particulier wacht daar dik wijls te lang mee en begint pas met de bestrijding als het te laat is. Met de bestrijding van Basudine heeft men een directe veilige methode, het gehele jaar door houdt men hiermede de planten vrij van on gedierte en daardoor in onbelem merde groei. Indien schimmel "het wit" op rozen en Gloxinia optreedt (meestal later in juni) stuif dan met Gesal, doodt tegelijkertijd de insekten.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 11