WAALWIJK LC, ampe ampe fa RAIFFEISENBANK top :orm meubelen Smidje Verholen en de veedieven van Texas r <jOt Bisschopswisselbekertoernooi op terrein van RKC met ruim 2 miljoen spaarders spaarbank en alle bankzaken uitsluitend verkrijgbaar 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 JUNI 1967 7 Voorspeelmiddagen en -avonden Waal wij kse Muziekschool M. Akkermans nieuwe koning „Visscherslust" Tilburg Secretaresse gevraagd Jugiioren-tournoos bij v.v. R.W.B. 5 Theo van Daelen Mark van Daelen 23 6 Jan Spapens Belg Jean Rey voorzitter van Eur. Commissie Speek ter dood veroordeeld van Complete Woning inrichting Ter afsluiting van het schooljaar 1966/67 zullen in de aula van de muziekschool in Waalwijk door leerlingen een aantal openbare voorspeelmiddagen en -avonden worden gehouden, teneinde ouders en overige belangstellenden in de en gelegenheid te stellen kennis te ne ef- men van de werkzaamheden van eP- de school. De diverse data zijn: zaterdag 17 juni om 15.30 uur, voorspeelmiddag door leerlingen van mevrouw Verhoeven-Van Gent (piano) en de heer W. van den Heuvel (AMV en gitaar) maandag 19 juni om 19.30 uur, voorspeelavond door leerlingen van de heren J. Verhoeven (piano) Th. van Wanrooy (accordeon) en H. C. Timm (viool) vrijdag 23 juni om 19.30 uur, AMV-demonstratie door leerlingen van de dames H. Nollen en M. de Wijs zaterdag 24 juni om 15.30 uur, voorspeelmiddag door leerlingen van de heren D. Mooy (fluit), H. C. Timm (piano), Th. van Wanrooy (accordeon) en een koorklasje o.l.v. de heer F. Wihnont woensdag 28 juni om 19.30 uur, voorspeelmiddag door leerlingen van de heren J. Verhoeven (piano), Th. van Kessel (blokfluit) en H.C. Timm (viool) zaterdag 1 juli om 15.30 uur, voorspeelmiddag door leerlingen van de heren J. Moonen (klarinet), L. Verreijt (trompet) en het Mu ziekschool-accordeonorkest o.l.v. de heer Th. van Wanrooy. Zoals gebruikelijk hield de h.s.v. Visscherslust te Waalwijk op zater dag 3 juni j.l. weer hun jaarlijks onderlinge hengelconcours. Het was prima weer. Toen om ongeveer 8 uur de voorzitter, de heer Blom, deze feestavond opende, kon hij de aanwezigen deelnemers, met hun dames, mededelen, dat er niet min der dan 579 stuks gevangen waren, met een totale lengte van 69.49 meter. De nieuwe koninig werd de heer M. Akkermans, die het ko- ningskruis kreeg opgespeld, terwijl zijn vrouw bloemen mocht ontvan gen. De uitslag was: I Sleegers; 2C. v. d. Rijt; 3 H. van Giersbergen; 4 A. Schellekens; 5 A. van Eggelen; 6 J. van Haren; 7 M. Akkermans; 8 K. van Gelder; 9 W. van Engelen; 10 F. van den Brandt. De prijs voor de grootste vis werd gewonnen door de heer van Oos- irum, met een brasem van 41 cm. Hierna kreeg de voorzitter weder- HEEFT HET blouses, rokken, shawls, vesten, jumpers, pantalons, zakdoeken, kraagjes, nylons enz. enz. DOET HET plisseren, ajouren, stoppen, borduren, repareren, vermaken, inkorten enz. enz. Ook voor stofknopen, ceintuurs, gespen enz. in naar; Heuvelstraat 14 om het woord die mededeelde dat de overige prijswinnaars bekend ge maakt zouden worden na de verto ning van de film „De Karper", wel ke geheel in kleuren is opgenomen in de viskwekerij van de O.V.B. te Valkenswaard en laat zien het ont staan, de groei, en de verzorging die deze vissen nodig hebben alvo rens deze vissoort geleverd kan wor den aan de diverse hengelsportver enigingen. Dat deze film bijzonder in de smaak viel bewijst het gewel dige applaus dat na de vertoning uit de zaal opsteeg. Nadat vervol gens elke deelnemer zijn prijs, of prijsje in ontvangst had genomen, was er gelegenheid om te dansen cnder de vrolijke klanken van een boerenkapel. Dat dit feest voort duurde tot in de kleine uurtjes behoeft nauwelijks betoog. PV DE POSTDUIF Zaterdag 3 juni hield De Post duif een wedvlucht vanuit Mou- lins. Deze vlucht werd samen met de Fond Union Midden Brabant gespeeld. De uitslag was: H. Pullens 1 9 13 23; Groeneveld 2 11 24; A. Snoeren 3 15; J. Hamers 4; J. Biekens 5; J. van Bladel 6 8 14; M. v. d. Heuvel 7; A. van Hui ten 10; P. de Laat 12; J. J. Timmer mans 16; Th. Reuser 17; A. van Hilst 18; B. van Riel 19; Duivekam 20; A. Vermeer 21; A. de Leijer 22; G. van Helvoirt 25; A. Schilders 26; Zondag 4 juni hield de Postduif een wedvlucht vanuit St. Euetin, hiervan was de utislag: A Vermeer 1 57; Groeneveld 2 5 23 55 60 86; H. van Boxtel 3 36 84; H. Brata 4 76; H. Pullens 6; J. J. Timmermans 7 11 45 54 85; C. van Gelder 8 64; J. Verhagen jr 9 44; W. Snels 10 61; L. van Zon 12 27; J. Merkx 13 82; P. van Esch 14; Th. Zondag 11 juni a s. vindt op de terreinenvan de Waalwijkse voet balvereniging RKC de finale plaats van de wedstrijden om de zilveren Bisschop wisselbeker van het dio cees 's Hertogenbosch. De wedstrij den worden gespeeld onder auspi ciën van de KNVB en slechts zij, die hoofd- of gewoon junior zijn, mogen aan deze wedstrijden mee doen. Aan deze finale zijn reeds vele voorwedstrijden voorafgegaan en jammer genoeg heeft geen van de Langstraatse clubs kans gezien om deze finale te halen. Uit het bis dom 's Hertogenbosch hebben 6 dis tricten gestreden om ieder afzon derlijk een afgevaardigde te heb ben, De deelnemende ploegen uit de verschillende districten zijn: 's Hertogenbosch Boxtel Eindhoven Woensel Helmond Someren De Kempen De Valk Maasbuurt Boxmeer Tilburg Oirschot Vooruit De wedstrijden duren 2 x 15 mi nuten. Alle ploegen zijn in één pou le ingedeeld en spelen een halve competitie, zodat alle clubs elkaar één keer zullen ontmoeten. Het programma voor die dag is als volgt 12.00 uur: Loting voor de volgorde van de te spelen wedstrijden. 12.15 uur: Vlaggenparade door de deelnemende clubs. 15.45 uur: Prijsuitreiking en slui ting van het tournooi. De organisatie van het tournooi is in handen van RKC. De organi satoren hopen op een grote be langstelling, opdat het een geslaagd tournooi zal mogen worden, tevens begunstigd door goed weer. FEUILLETON door: Han van Hulzen («O ZO. raakte haar nog nauwelijks wat hij zeide, want de wrevel en ergenis op de achtergrond kregen steeds meer vat op haar, tot ze uiteinde lijk al haar zelfbeheersing nodig had om niet toe te schreeuwen dat ze genoeg had van Kitty. Kitty, Kit ty, Kitty De onvolprezen, de on navolgbare, de onovertrefbare Kit ty. Ze werd het moe die naam te horen in verband met alles wat goed en flink vastberaden en re soluut was. Kitty was niet te over treffen, zelfs niet te evenaren. Het was belachelijk en oervervelend om het steeds weer te moeten aan horen. Kitty was Halmars zwakke zijde en al kon ze het hem niet he lemaal kwalijk nemen, een beetje mocht hij toch wei rekening hou den met zijn gehoor. Graag zou ze hem eens een lesje willen geven, hem eens en voor al willen gene zen van zijn waan, zijn schromelij ke overdrijving en overschatting. Halmar zweeg plotseling, hij keek haar verwonderd aan, als be greep hij niet waarom zij daar zat. I IN HOIIAND SDHEBI HIK Zóvelen geven hun vertrouwen aan de Raiffeisenbank. Samen sparen zij meer dan 5 miljard gulden. de Ronde 15 30 37 41; A. Verhoe ven 16 69 77; M. v. d. Heuvel 17; L. van Son 18 26 53 79; Duquesnoy 19 68; P. de Laat 20; A. van Hui ten 21 62 87; J .Hamers 22 29 48 56; A. Schilders 24; H. Schafer 25; Th. v. d. Meijdenberg 28; J. van Bladel 39 50 72 80; A. v. d. Schans SI; A. Spapens 32 74; Adriaanse 33 63 83; J. Biekens 34 59; A. Rekkers 35 38; G. van Helvoirt 40; A. de Leijer 42 46; J. de Jong 43 49 89; J. Mulder 47; G. Schoemans 51 71 90; A. Schilders 52 75; H. Knippels 58; Verhagen sr 65 70; Kuijs 66; B. van Riel 67 73; J. Didden 78; Fr. van Gerven 81 88. Na het zeer geslaagde pupillen- tournooi van enkele weken geleden waarin de RWB-pupillen de grote wisselbeker veroverden, organiseert de Jeugdcommissie van RWB a.s. zaterdag wederom een groot tour nooi, ditmaal voor B- en C-junioren. Twee leeftijdsgroepen dus: C van 12 tot en met 13 jaar, B van 14 tot en met 16 jaar. Er wordt gespeeld op 4 terreinen en in beide afdelin gen start men met 2 poules. De wedstrijden duren 2 x 15 minuten. Voor de C-afdeling treden aan in poule A: SET, WSC, Blauw Geel en RWB. Poule B: RKDVC, RKC, SC 't Zand en RKTVV. In de B-afdeling zijn dit in poule A: WSC, RKTVV, RKDVC en RWB. In poule B: White Boys, BW, RKC en Baardwijk. Er zijn buiten de ereleden-wissel beker, waarom al enkele jaren ge streden wordt, in afd B, en 'n wis selbeker voor de C-junioren, nog andere mooie bekers en lauwertak ken te winnen. Wij kunnen ieder een, vooral de ouders van de voet ballertjes, aanraden om a.s. zater dag, als om 1 uur de ballen gaan rollen, een kijkje te gaan nemen. GILDE ST. AMBROSIUS De stand na 3 wedstrijden van 10 schoten van de koppel wedstrijd van het St. Ambrosius gilde luidt als volgt: Koppel pnt 1 Bertus Kleijberg Cor van Daelen 27 2 Henk Pullens Jan van Oyen 25 3 Jan Janssen Bertus van Daelen 24 4 Jan van Daelen H. de Jong 24 Ger Heesbeen 22 7 Sjef van Huiten Jan van Woensel 20 8 Jan van Leijden Frans van Tuyl 19 9 Mari van Daelen Mevr. van Huiten 19 10 Jan Biinen Tin; Klerx 17 11 L. van Huiten Frans Kleijn 15 Zondag 11 juni zal het Gilde deel nemen aan de Gildedag in Esch. De raad van ministers van de 6 landen van de EEG heeft in Brus sel besloten dat de Belg Jean Rey, op het ogenblik lid van de EEG- commissie, voorzitter zal worden van de nieuwe uitvoerende com missie van de Europese gemeen schappen (EEG, Euratom en EGKS) zo verluidt in Brussel. Dr. S. L. Mansholt wordt een van de vier vice-voorzitters van de nieuwe Ho ge Commissie, die 14 leden gaat tellen en die op 1 juli in de plaats komt van de huidge EEG-commis- sie, Euratomcommissie en Hoge Autoriteit van de EGKS. Een van de andere leden van de nieuwe Europese commissie is mr. E. M. J. A. Sassen, Nederlands lid van de commissie van Euratom. CARBQVIT tegen maag- en darmstoornissen. MUGOLIN (reukloos) voorkoming van muggebeten. Richard Speck, de 25-jarige zee man, die vorig jaar in Chicago acht verpleegsters vermoordde, is maan dag tot de doodstraf veroordeeld. Het vonnis zal op de elektrische stoel worden voltrokken. Verwacht wordt, dat een reeks beroepen te gen het vonnis zal worden aange tekend, waarvan de behandeling maanden, misschien zelfs jaren kan duren. Vooralsnog is de voltrekking van het vonnis vastgesteld op 1 september. TILBURG PIU8PLELN 26-33 tel. 83080 Busdiensten lfln 2 en 6 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur COPYRIGHT SÏUDIO AVAN 53. Eventjes later stonden ze zich al af te drogen aan grote, warme handdoeken, waar de brave neger kok Sambo voor gezorgd had. Deze bracht ook laarzen, sporen, riemen, broeken en flaphoeden en tot grote verwondering van de schurken was er zelfs voor revolvers gezorgd. „Mooi zo", gromde Jantje. „Met zo'n dinsigheidje voel ik me altijd wat veiliger!" „Kan Sambo nog wat makendoen voor nieuwe man- nens?" vroeg toen de brave neger kok. „Je ken ophoepele met je le lijke roetmoppengezicht", snauwde Jantje. En Sambo ging hoofdschud dend heen. „Nieuwe mannens zijn slechte mannens", mompelde hij. „Zij schelden Sambo uit omdat Sambo zwart is. Dat doen goede mannens niet En daar had die Sambo groot gelijk in, vinden wij Maar Jantje en Sjarl bekommerden zich helemaal niet om Sambo. Ze kleedden zich snel aan en Jantje zei: „Hoor 'es, Sjarl. Ik weet niet hoe jij er over denkt, maar we mot te hier weg. Hier is voor ons geen cent te beleve! De kowbois benne mijn een tikkie te ruw. Daarvoor benne we te fijn gebouwd, makker. We motte hier zo gauw mogelijk vandaan zien te komme". „Mijn meenink", gromde Sjarl. die zich intussen in een cowboypak gefrom meld had. „Maar wat wiel jij doen? Wij 'ebben absolumaon keen keld! Wij moet tok een boterhambrood verdien!" „Dat zal makkelijk ge noeg weze", grijnsde Platvink-Jan tje. Ze hehbe ons ieder een schiet- ijzert gegeve. We slippe er dus op een nacht vandoor met de auto van Andy de Stinkerd en dan plege we effe een roofoverval op de bank van dat prutsdorpie hier. Dan benne we rijk, dan gaan we terug naar ons goeie, ouwe Europa en dan zette we van ons leve geen voet meer in de Steets!" Hij bevochtigde zijn lippen met de tong en vroeg: „Zou u er iets voor voelen om een bezoekje te gaan afleggen bij Dokstein U hoeft niets te zeggen, niet zoveel althans, een ongedwongen babbeltje, meer niet en vooral niet het doel van uw komst verraden. Laat hem maar praten, misschien komt hij los Tegenover u zal hij zich laten gaan, u hebt er slag van om met mensen om te gaan, u bezit tact, u. nou ja, het is u toeverrouwd". „Zou Dokstein niet de indruk krijgen dat er wel wat heel erg veel aandacht aan hem geschonken wordt Hij keek haar peinzend aan en zei toen: „Nee,, hij is dat gewend, niet persoonlijk, maar hij weet dat Kitty altijd de mensen opzocht die ziek waren. Het werd zeer op prijs gesteld, ik heb er nog nooit iets onaangenaams over gehoord. Juist omdat Kitty het altijd deed, zal Dokstein geen achterdocht hebben". Ja, dacht Sandar, ik heb tact, maar toch zeker niet zoveel als Kit ty. En dat ik eenzelfde resultaat zal bereiken als Kitty, is ondenk baar. Het zou een schok voor hem zijn Sandra onderdrukte het duivel tje, dat haar deze ironie ingaf, en stemde toe. Ze zou Dokstein gaan opzoeken, maar niet om hem over te halen als hij inderdaad ziek bleek te zijn. Balorig, omdat Sandra hem had afgewezen, wendde Max Boxel zich tot een gemakkelijker te bemachti gen object, dat hij vond in de ty piste1 Lies de Waal. Lies had een aardig snuitje. Ze was vierentwintig en in haar niet meer zo heel jon ge leventje had ze zo het een en ander meegemaakt, dat haar enigs zins cynisch, in ieder geval minder scrupuleus tegenover het leven deed staan dan toen ze nog zeven tien was, de leeftijd waarop ze be vriend raakte met Ton van Gast hoven. Ton was een eenvoudige kantoorbediende en wat hij ver diende was nauwelijks toereikend om in zijn eigen onderhoud te voor zien. Maar Ton was vol goede moed hij was braaf en oppassend, veel te braaf naar de zin van Lies en de hele wereld stond voor hem open. Vol v.ertrouwen in de toekomst ging hij met Lies een serieuze ver kering aan. Na drie jaren gaven ze elkaar een gouden ring en be spraken de mogelijkheid van een huwelijk. Het inkomen van Ton bleef beneden het gemiddelde, maar er heerste welvaart en het zou al gek moeten gaan als hij er niet zijn deel van kreeg. Ze rekenden samen geladen met geestdrift, zij een tikje lusteloos, omdat ze er geen brood inzag en hij kwam tot de slotsom dat, als ze het een beetje zuinig aandeden, er geen vuiltje aan de lucht was. Wie weet kon Lies nog wel even blijven wer ken. Ze hadden wat geld opge spaard, zodat ze het eerst nodige konden kopen voor de inrichting van een woning. Maar toen kwam de grote moeilijkheid: het huis. Ze lieten zich inschrijven bij de huis- vestigingsdienst, kwamen op de wachtlijst te staan en dat was het begin van de ellende. Trouw iedere maand informeerden ze of er al 'n woning was vrijgekomen, doch ze kregen steeds nul op het rekest. De ene maand na de andere ver streek en nadat ze bijna drie ja ren hadden gewacht, bleek er nog geen woning beschikbaar. Er wa ren zovelen, die voorgingen, dat bleken allemaal urgentiegevallen te zijn. Ze overwogen inwoning en spraken er met de wederzijdse ouders over. „Dat is niks gedaan", zei vader De Waal. „Je hebt gezien hoe het met Willem en Trees is ge gaan". Inderdaad had de vrouw van broer Willem het niet met haar schoonmoeder kunnen vinden, ze stonden voortdurend op voet van oorlog. Het ouderpaar van 'Ton toonde zich inschikkelijker, maar ze waren kleinbehuisd en na lang passen en meten kwamen ze tot de conclusie dat er geen ruimte was. Ja, als de nood aan de man kwam maar zover was het toch hopelijk niet En omdat het allemaal zo zon der uitzicht was, werden ze prik kelbaar en kregen ze ruzie, Lies en Ton, soms om een kleinigheid, waaraan ze voorheen, in het voor uitzicht dat het anders zou wor den, vergevensgezind voorbij wa ren gegaan, dat begon nu zwaar te wegen. Ton was een beste jongen en van jalouzie had hij slechts ter loops blijk gegeven net dat tik je dat ze kon verdragen - doch van lieverlede zag ze hem veranderen in een onaangenaam mens. Telkens meende hij er haar aan te moeten herinneren dat ze verloofd was. Ze gaf aanstoot, zei hij, als ze op het strand lag te zonnebaden; het paste niet als ze naar een gebruinde jon geman in een zwembroekje keek. Zelfs op haar kleding begon hij aan merkingen te maken. Het werd van kwaad tot erger omdat Lies 'n eeuwigdurende verkering in het verschiet zag onder een misschien goedbedoelde, maar uiterst enerve rende tirannie, en omdat zij zich, in tegenstelling tot Ton, hoe langer hoe onverschilliger voelde tegen over zijn gedragingen, maakte zij er een einde aan. Als je toch niet kon trouwen, dan. was er mis schien op een andere manier iets van het leven te maken. En toen stortte ze zich in het vermaak en ze ontdekte dat ze veel had moeten ontberen, dat ze zich terwille van een deugdzame verkering veel had moeten ontzeg gen. Nu kon ze zich uitleven en met volle teugen van haar vrijheid genieten. Dansend ging ze haar nieuwe lven tegemoet en op de dansvloer leerde ze andere jongens kennen, met wie ze zich amuseer de. Doch ze bond zich aan geen van hen. Toen kwam Boxel met zijn hof makerijen en omdat, ze hem niet als Sandra doorhad en over wei- nig mensenkennis beschikte, hecht te ze geloof aan zijn mooie praat jes. Boxel was niet zo jong meer, voor haar eigenlijk een oude gek, .maar hij had poen en een wagen, een Vauxhall, waaraan niemand, behalve direkteur Halmar met zijn statige Kaiser, kon tippen, zodat hij meer had dan een jongen uit een danstent haar kon bieden. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7