wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu Uitgaan in het weekend Musis Sacrum Apollo Romantica Lido Gemeenschapshuis Voortaa Soos St. Denis laat vrijdag Les Cruches naar Waalwijk komen koop ik meer effecten voor hetzelfde geld... PREMIE SPAARPLAN Show! BEATAVOND IN ROMANTICA Les Cruches Strip-tease Shenandoah In de macht van de Vampier Nachtelijk spel Raspoetïn, de waan zinnige monnik Anders dan jij en ik Basis voor persoonlijk bezit Batman '66 Nieuws van soos L'Ecurie Ant. v. Duinkerken ontvangt P.C. Hooftprijs Laatste avond Speelgoedweek '67 van 10 tot 17 juni Concert Brabants Orkest kader Holland Festival Top-Orkest van C.B.S. VRIJDAG 9 JUNI 1967 88e JAARGANG No. 46 Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent VAn het Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Veel jonge danseressen dromen ervan beroemd te worden. Dat dit maar voor enkelen: is weggelegd zien zij dan niet. Ariane is lid van het „Ballets Modernes". Ook zij wil graag beroemd worden. Wanneer zij echter haar plaats moet prijs ge ven aan een vriendin van de finan- cieerder van de groep gaat zij twij felen aan haar capaciteiten en woe dend neemt ze haar ontslag. Zo komt ze tenslotte terecht in de strip tease. Maar daar vindt zij geen be vrediging zodat zij nog altijd terug verlangt naar het serieuze ballet. Na onder andere enkele tegensla gen in de liefde bereikt zij tenslot te toch haar doel. Donderdag, vrijdag en zondag. 18 j. De Amerikaanse burgeroorlog in Virginia Amerika, in 1863, gaat in feite alle zuiderlingen aan. Toch blijft de familie Anderson neutraal' en laat de oorlog over zich heen gaan als een /onweer dat wel over gaat. De familie Andersori bestaat uit 6 zoons, een dochter en een schoondochter. Wanneer de jongste zoon, Boy genaamd, doordat hij 'n soldatenpet draagt gevangen geno men wordt en wordt aangezien voor soldaat is het met het rustige' le ven van de Andersons gedaan. Zij gaan hun Boy zoeken, laten duizen den gevangenen ontsnappen, maar Boy blijft onvindbaar. Wanneer zij besluiten naar huis terug te gaan blijkt hun zoon James en zijn vrouw vermoord. De oudste zoon Jacobis gesneuveld en Pa Anderson's levens lust is verdwenen. Alleen Boy zou de toestand nog wat draaglijk kun nen maken. Zondag 3 uur. Dr. Callistrates, een gruwelijke vampier, gebruikt mensen met ge vaarlijke geestelijke afwijkingen voor zijn experimenten. Een jonge dokter en diens verloofde vallen in handen van Callistrates en slechts op het nippertje weten beiden zich in veiligheid te brengen. Callistra- tus komt tenslotte om het leven. Zaterdag, maandag en dinsdag. Twee mannen die alles willen en twee vrouwen die alles doen. Vrijdagavond. ten eerste Batman en Robin te ver slaan en ten tweede om daarna de wereldmacht in handen te krijgen. Het dynamische duo zal haar han den vol hebben aan de plannen van deze misdadigers. Donderdag, vrijdag en zondag. Raspoetin weet door een vrouw op miraculeuze wijze van de dood te redden dat hij eigenschappen bezit die anderen niet hebben. Hoewél hij monnik is ontleent hij aan zijn daad het recht de dochter te ver leiden. Hij wordt uit de Orde ge stoten omdat hij zijn „bovennatuur lijke krachten" naar eigen goed dunken wenst te gebruiken. Zijn grote verlangen met de Tsarina in contact te komen gaat ten koste van enkele hofdames. Hofdame So- nia dwingt hij zelfmoord te plegen. Daarna worden verschillende aan slagen op de waanzinnige monnik gepleegd waarbij enkelen hun le ven laten. Tenslotte lukt het een van hen een einde te maken aan het schrikbewind van de waanzin nige monnik. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Een 18-jarige jongen, Klaus, gaat steeds meer verering voelen voor zijn klasgenoot Manfred, die een sterk vrouwelijke inslag heeft. Zijn ouders verbieden hem nog langer vriendschappelijke betrekkingen te onderhouden met Manfred. Zij we ten hem in contact te brengen met een meisje, waardoor hij Manfred vergeet. Deze wordt echter jaloers en beschuldigt de ouders van zijn vroegere vriend van koppelarij. Er komt een rechtzaak, waarbij de moeder van Klaus tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld wordt. Vrijdag en zaterdag. Nachtfilm. Vrijdagavond organiseert soos St. Denis een beatfestijn in Romantica. In de tienerrubriek kan men hier meer over lezen. Behalve het op treden van Les Cruches, worden er ook platen van achter de discobar gedraaid. Zaterdagavond spelen de Sound Specials in Romantica. De fans van Bob Smit kunnen zaterdagavond in het Lido terecht als daar het Duke city Sextet speelt uiteraard met zang van Bob Smit. Zondagmiddag matinee met The Ceders. Het orkest Cor Luyten speelt zondagavond. Dit ensemble is tot een groot orkest uitgegroeid. Momenteel kent het een bezetting van 8 personen. In het Gemeenschapshuis speelt zaterdagavond de bekende beatband The Explosions. Zondagavond zor gen The Flying Dutchmen, die in Waalwijk en omgeving een grote bekendheid genieten, dat de tieners en twens zich in het Gemeenschaps huis niet behoeven te vervelen. Degenen die ook zondagmiddag willen dansen kunnen (hiervoor te recht in De Roestelberg, waar van 2 tot 6 uur het bekende Kaatsheu- velse orkest The Blue Birds spelen. Aan gezelligheid ontbreekt het in De Roestelberg nooit. Ja, elk jaar betaalt het Rijk honderd gulden mee aan mijn aandelen. En dat kunt ook voor elkaar krijgen! Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar voor 500,- aan effectenbewijzen kopen, dan krijgt u vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken om eens een extra aandeeltje te kopen. (Of u moet persé die lege bladen Ghana in uw postzegelalbum willen opvullen....) Hoe dan ook, alle Banken, Spaarbanken, Boerenleenbanken,Raiffeisenbanken en Hypotheekbanken zullen u. graag inlichten over het Premie Spaarplan. Miljonair Bruce Wayne en zijn pleegzoon Dick Grayson leiden schijnbaar een rustig bestaan. Maar in werkelijkheid trotseren zij aller lei gevaren als het dynamische duo Batman en Robin. Zij krijgen het deze keer te doen met de 4 berucht ste misdadigers Katvrouw, de nar, pinguin en de raadselman. Deze hebben hun krachten gebundeld om Zondag 11 juni a.s. is er weer een 'gewone' (toch altijd gezellige) soos- avond bij 'L'Ecurie', waarbij zonder twijfel nog eens uitvoerig nagekaart zal worden over de zeer geslaagde autorallye van jl. zondag. Verder is er in de maand juni elke zondagavond soos en tot besluit van dit jubileumseizoen draait 'L'Ecurie' nog op 8, 9 en 12 juli a.s. (Waal- wijkse kermis). Het hele oeuvre van de dichter- essayist Anton van Duinkerken is be kroond met de P. C. Hooftprijs '66, de staatsprijs voor letterkunde. Deze hoogste literaire onderschei ding van Nederland is hem toege kend door de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, dr Klompé, op advies van een jury onder voorzitterschap van prof. dr L. Brummel. De minister zal hem de prijs overhandigen op 4 juli in het Muiderslot. WAALWI]K - Soos St. Denis heeft weer wat. Het aktieve bestuur van deze Waalwijkse jongerensociëteit organiseert vrijdagavond een grote beatavond in Romantica. In samenwerking met het Orkesten bureau Tilburg treedt vrijdag de bekende CBS-topband Les Cruches op. Als welkome afwisseling zullen de disc-jockey's Joop Hoffmans en Harry Hens plaatjes draaien. Dat de vrijdagavond een bij uitstek geschikte avond is om wat te organiseren heeft Soos St. Denis het afgelopen jaar ervaren, met het ,,Weekend-café" en het Cabaret der Onbekenden. Deze twee evenementen trokken telkens volle zalen. Het idee om ook in de zomermaanden voor de jeugd uit de Lang straat wat op vrijdag te organiseren is dan ook niet vreemd. heeft nog steeds zangles, ter wijl hij in zijn vrije tijd zich bezig houdt met zijn creatieve ideeën op papier uit te werken. John van der Ven is de muzika le spil van het orkest. Hij maakt de arrangementen, komponeert en neemt bovendien nog de orgelpartij en de tweede stem voor zijn rekening. John stu deert nog steeds en besteedt daarna al zijn vrije tijd aan de muziek. O Evert van Kuik, 21 jaar, is nog de enige cruches, die overdag een 'taak heetft gevonden en kan dit uitstekend combineren met de muziek, vooral omdat zijn werk hiermede direkt ver band houdt. Zijn enige hobby is muziek. Will Coolen is 20 jaar en stu deert overdag ijverig bas, óók string-bas, want hij wil verder komen in de muziek. Er komt immers nog een tijd na de beat- muziek. O Jos van den Dries is met zijn 16 jaar de benjamin van de band, maar desalniettemin stu deert Jos gemiddeld 3 uur per dag op zijn drums. (Tot erger nis van de buren). Zaterdagavond sluit soos St. De- nis het seizoen 1966-'67 af. In sa menwerking met verschillende or ganisaties wordt er dan in de soos (zaal Van Helvoirt) een grandioos bierfeest op touw gezet. Dit evene ment moet als slotstuk van het zo succesvolle tweede seizoen dienen. Als we op het afgelopen jaar te rugkijken mogen we gerust zeggen dat het een succesvol seizoen was. Nimmer heeft 'n soos zo'n landelij ke bekendheid gekregen. Het Ca baret der Onbekenden trok avond aan avond volle zalen. Deelnemers uit het gehele land kwamen naar Waalwijk. De KRO verzorgde een Binnen het kader van de „Fédé- rat'on Européenne des Jouets" zal dit jaar ook in Nederland, voor het eerst, een Speelgoedweek worden gehouden. Deze vindt plaats van 10 tot 17 juni a.s. „Speelgoed kan er toe bijdragen dat een kind opgroeit tot een even wichtig mens. Maar het kan ook bijdragen tot het tegendeel. Daar om is de keuze van het juiste speel goed zo belangrijk": dat is één van de uitgangspunten van de Commis sie Speelgoedweek. Door middel van een aantal- aktiviteiten wil men voorlichten over goed speelgoed en nieuwe (minder bekende) speel- en spelmogelijkheden, óók in de zo mervakantie-periode. Als onderdeel van het program ma in dit eerste jaar zijn 23 kinder tehuizen door de Kommissie Speel goedweek geadopteerd. Aan de kin deren, in deze tehuizen aanwezig of verpleegd, zal gratis speelgoed worden uitgereikt: individueel en voor groepsverbruik. De aktie gaat op 12 juni, tijdens een bijeenkomst m het Carlton Hotel in Amsterdam, officieel van start. Op 13 juni zul len in een lO-tat- plaatsen in ons land, soortgelijke bijeenkomsten worden belegd. Alle kinderen ontvangen in de week van 10 tot 17 juni bij aan koop van een zeker bedrag (mini maal 2,50) het „Speelboek" ca deau: een geschenk van de Commis sie Speelgoedweek aan de Neder landse jeugd. De medewerkende speelgoedzaken hangen tijdens de Speelgoedweek een speciale vlag *uit, zij tonen een affiche en zij heb ben ballonnen voor de kinderen be schikbaar. In het kader van het Holland Fes tival zal Het Brabants Orkest o-l.v. Hein Jordans een concert geven in de Stadsschouwburg te Tilburg op zondag 18 juni 1967 om 20.00 uur. Het programma voor dit concert werd als volgt samengesteld: Strawinsky - Oedipus Rex, een pre mière voor Het Brabants Orkest, met medewerking van het Konink lijk Mannenkoor La Bonne Espé- rance uit Eindhoven (ingestudeerd door Piet v. d. Goor) en de solisten: Consuelo Rubio - sopraan Jocarto; Lode Devos - tenor - Oedipus; Henk Meijer - tenor - Le Berger; Jules Bastin - bas-bariton - Tiresias - Cré- on - Le Messager; Bernhard Kruy- sen - declamator. Na de paüze zal onder leiding van de componist Louis Toebosch als gastdirigent zijn compositie „Age- na" in première gaan. Daarna zal het concert worden besloten met „El Amor Brujo" van de Falla, waaraan solistische medewerking zal worden verleend door de so praan Consuelo Rubio. radio-opname van één uur uit de soos. In dit programma werd de werkwijze van St. Denis toegelicht. Voeg daarbij de gezellige soosavon- aen en de vele feestavonden van verenigingen die in de soos gehou den werden, dan mag gerust ge steld worden dat men een succes vol seizoen afsluit. Over de plannen van het volgend jaar laat het soosbestuur zich nog niet los. Men loopt wegr met groot se ideeën rond. Een van deze plan nen is waarschijnlijk een vervolg op het Cabaret der Onbekenden. Wat het wordt hoort men in sep tember bij de aanvang van 't nieu we seizoen. Het ligt in de bedoeling om op de vrijdagen in de maand juni (met uitzondering van 16 juni) beat- avonden in Romantica te organise ren. Alle leden van Soos St. Denis hebben tegen een lage prijs toe gang. Ook niet leden zijn van har te welkom. Bijzonder sympathiek is het gebaar van het soosbestuur om ook de leden van Soos l'Ecurie van de toegangsprijs die voor St. Denis geldt, te laten profiteren. Om ook nog een beetje soos-sfeer te brengen zal als afwisseling tus sen het optreden van het orkest, vanuit de disco-bar die speciaal hiervoor geplaatst wordt, plaatjes worden gedraaid Om van succes verzekerd te zijn heeft men voor vrijdagavond niemand minder dan het top-orkest Les Cruches geën- gaeerd. Om iedereen in de gele genheid te stellen dit dansfestijn bij te wonen is het aanvangsuur op 20.30 uur gesteld. Volgens Vara's „Teenscene" (laat ste VARA-gids '66) waren Les Cruches het enige „Niet-Randstad- Holland-orkest", dat in 1966 tot 'n nationale populariteit kwam. De tot nu toe verschenen platen van Les Cruches hebben het ook buitenge woon goed gedaan: I'm gonna be a father, Walkin and Strolling; Keep off, I try to find; It's always me, Nose for trouble; Will you always love me, Mam and Dad. Les Cruches zijn hard op weg om met hun exclusieve sound aan de top van de vaderlandse beat-wereld te komen. Tot nog toe kwam het orkest driemaal voor de TV, de eerste maal voor de KRO's tiener programma „Waauw", de tweede maal voor VARA's Fanclub en de derde maal bij onze zuiderburen. (Tienerklanken-België) De orkestleden zijn: Frans Biezen, zang; John van der Ven, orgel en zang; Evert van Kuik, gitaar; Will Coolen, bas; Jos van den Dries, drums. Frans Biezen, 20 jaar oud, is de lead-singer, die met zijn warme stem dat aparte cachet geeft aan de sound, waarmee Les Cruches er zijn uitgekomen. Hij LES CRUCHES

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9