wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend KAATSHEUVEL mannencadeaux Musis Sacrum Lido Romantica Gemeenschapshuis Berg en Dal Apollo Vaderdag - 18 juni VGRWIGlS leöeRwapenhuis Chinese avonturen in China Frankie en Johnny De bruid is niet van gisteren De dief van Damascus Liefhebben The sound of music VOOR ZOALS: Grotestraat 264 Waalwijk Loon op Zand Sprang-CapelSe Capelle In memoriam Dirk Hendrik Oerlemans Drunen VRIJDAG 16 JUNI 1967 88e JAARGANG No. 48 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0,80 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,80 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Jean-Paul Belmondo en Ursula Andress in een film waarin span ning qn sensatie de boventoon voe ren. Belmondo is een jonge mil jonair die om zijn permanente ver veling te verdrijven een wereldreis gaat maken. Wanneer dan bericht komt dat hij zijn fortuin is kwijt geraakt meent hij te moeten ster ven. Een Chinese filosoof die met hem meereist weet echter een an dere „oplossing", zodat Belmondo zijn verloofde niet onverzorgd hoeft achter te laten. De chinees die een prachtig plan in elkaar heeft gezet om Belmondo wat afleiding te be zorgen drijft hem tenslotte in het nauw. Overal denkt Belmondo ge huurde moordenaars te ontmoeten en tenslotte gaat hij met een meis je dat hij in Honkong ontmoette op "de vlucht. Waar hij op zijn weg al niet terecht komt en welke geva ren hij moet trotseren is te zien: Donderdag, vrijdag en zondag. Elvis Presley als Johnny die sa men met zijn vriendin Frankie op treedt op een showboot. Frankie heeft echter een groot bezwaar te gen Johnny omdat hij al zijn geld verspeelt aan de roulettetafel. Wat ze ook probeert om hem van de speeltafel weg te krijgen, niets wil lukken. Totdat John naar een waar zegster gaat die hem vertelt dat wanneer hij een roodharige ontmoet de grootste zorgen voorbij zullen zijn en hij met niemand meer moei lijkheden zal krijgen. Wanneer zijn vriendin Frankie dit ter ore komt gaat zij een plannetje uitwerken want er blijkt inderdaad een rood harig meisje op de boot te zijn ge arriveerd. Zaterdag, maandag en dinsdag. Ipollita (Gina Lollobrigida) die de ster was in tweederangs varié- té's heeft haar carrière opgegeven om te trouwen met een benzine pomphouder. Ze wil haar man vol komen trouw zijn maar met elke man die ze tegenkomt moet ze flir ten of ze wil of met. Tenslotte ziet ze er geen enkel kwaad in. Ze be merk echter al gauw dat ze haar man ontzettend jaloers maakt waar door en zij en haar man tenslotte de huwelijksnormen over boord zetten in een poging van elkaar 'n verzoening af te dwingen. Dat dit ook misverstanden oproept willen ze niet meer zien. Vrijdag 11 uur. Twee uitgekookte dieven in Da mascus maken van druk bezochte redevoeringen gebruik heel wat mensen op te lichten door zakken rollerij. Wanneer zij beiden voor de politie moeten vluchten ontmoet Je- zel een meisje dat hem in haar huis verbergt. Dit meisje gaat het voor Jezel erg moeilijk maken zijn prak tijken voort te zetten. Zondag 3 uur. zondere aantrekkingskracht voor Maria, een jonge novice. Het is moeilijk voor haar zich aan te pas sen aan de regels van het klooster en dikwijls zwerft ze rond in de bergen, waar ze zich aan dagdro men overgeeft. In het klooster is haar veelvuldige afwezigheid een doorn in het oog van haar superi euren. Als ze weer eens te laat is voor het avondeten wordt een en ander aan de Moeder-Overste ge rapporteerd. De Overste is er van overtuigd, dat het voor Maria het beste is het klooster een tijdje te verlaten, totdat ze precies weet wat ze wil. Ze stuurt Maria naar Kap- tein von Trapp die juist vertrekt voor een bezoek aan een barones in Wenen en Maria laat de strakke teugels van zijn strenge opvoeding wat vieren. Na zijn terugkomst is en wordt alles anders. De Kapitein kondigt een huwelijk met een ba rones aan, maar de kinderen geven blijk van misgenoegen. Terug in het klooster blijkt Maria de kapi tein en zijn kinderen ook erg te missen. Maar wie doet Wat Donderdag tot en met zondag en dinsdag en woensdag. Vrijdagavond wordt door de Jon ge Middenstand een groot bal ge organiseerd ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van deze vereni ging. Zaterdagavond treedt het Du ke City Sextet op met Bob Smit. Zondagmiddag is het aan The Elec tric Brothers om de middag muzi kaal op te luisteren. Zondagavond zijn er The All Stars met zang van Ton Kalberg en Frank Scott. Het beatfestijn dat vorige week door St. Denis in Romantica geor ganiseerd is was een groot succes. Volgende week zal er daarom weer iets op het programma staan. Za terdagavond treden Les Copains op met John Desmares. Zaterdagavond is het aan Rythm- en Bluesgroep Funny Faces uit Vtight om hun kunnen te laten ho ren. Hun bekendheid verbreidt nog steeds. Zondagavond zijn er de be kende Ceders met harde beatmu- ziek. Aan de Roestelberg deze zondag een middagoptreden van The En voys uit Tilburg. Deze veelgevraag de band doet het in de omgeving nogal goed zodat het beslist niet aan fans zal ontbreken. Jörn Donner een van de bekend ste filmcritici in Zweden heeft na vier documantaires drie speelfilms gemaakt. Voor de tweede film „lief hebben" heeft hij enkele beroemde filmsterren en een van de beste cameramensen van Ingmar Berg man. Sven Nykvist. bij elkaar ge bracht. De zo pas overleden ac teur Cybulski is een van de merk waardigste acteurs van deze tijd geweest. Altijd droeg hij een zon nebril waar hij ook was en in wel ke film of welk toneelstuk hij ook moest spelen. Daarnaast had hij 'n enorme melodramatische inslag. Harriet Anderson, nu 35 jaar oud, was vaak dé grote ster van Berg man's films. Jörn Donner heeft met „liefheb ben" door zijn openhartige en te vens speelse benadering van de ero tiek lichte noten aangeslagen. Het gaat om een jonge weduwe die 'n man ontmoet. Het gaat haar in eer ste instantie om vrijblijvendheid in de verhouding en vrije liefde. Zij heeft er vaak over gesproken met de jongen maar toch vraagt hij haar tenslotte ten huwelijk. Vrijdag en zaterdag. Oostenrijk, Salzburg. het eind van de dertiger jaren De Alpen rondom Salzburg hebben een bij- A.C. 'KAATSHEUVEL' Maandag j.l. organiseerde de auto mobielclub 'Kaatsheuvel' de tweede clubrit, een kaartleesrit over 'n af stand met ca. 50 km., uitgezet door de heren C. Stokkermans en M. Bre- kelmans. Na enkele uurtjes van pit tig kaartleeswerk kwam de volgende uitslag uit de bus A-klasse: 1. K. Westland - H. van Beurden 123 strafp.; 2. C. Schoen- mawers - A. v. Oversteeg 123 p.; 3. P. Smulders - Hosli, 135 p.; 4. P. Zoontjes - F. de Vries, 144 p.; 5. W. Musters - B. de Wijs 147 p. B-klasse: 1. J. v. d. Laan - mevr. v. d. Laan, 30 p.; 2. C. Bax - mevr. Bax, 270 p.; 3. A. van Gastel - J. Bergmans, 354 p.; 4. mevr. Aussems- mevr. Moonen, 392 p.; 5. J. Berg mans - C. Smans 397 strafpunten. Da de leden van de A.C. Kaats heuvel buiten clubverband ook 'n ge ducht woordje meespreken heeft de equipe L. Ververs - A. v. Oversteeg zaterdag 10 juni j.l. weer eens bewe zen. Bij de 'Radio-rallye' werden zij winnaar van de juniorenklasse met 594 strafpunten. Bij een veld van 300 deelnemers een prachtige prestatie. AGENDA Apollotheater: Donderdag, vrijdag, zaterdag 20.15 uur, zondag 17.- en 20.15 uur, dinsdag en woensdag 20.15 uur: 'The Sound of music'. Alle leeft. Vrijdag y zaterdag 23.45 uur: 'Lief hebben'. Geest. volw. Zondag 15. -■ uur: 'Charge aan de Rode rivier'. Alle leeft. Pr. Mauritsplein: Zaterdag 13. uur: school-handbal- toernooi WEDVLUCHTEN De C.C. Kaatsheuvel-West hielden met 256 duiven een wedvlucht vanuit Clermont, die om 6.05 gelost werden. Aankomst eerste duif 11.57.27; laat ste duif 14.1.1. De uitslag was: P. v. d. Velden 1 3; M,. Snoeren 2 14; F. v. Woensel 4 13; M. Snoeren 5; L. v. d. Velden 6 21 35; L. Meijer 7; A. Mertens 8 26; A. Couwenberg 9 16 29 34 38; C. Spapens 10 41; B. Masseurs 11 36; H. Klis 12; L. v. Boxtel 15 19 20 33; W. Maton 16; J. Kemmeren 17; J. Hamers 22; A. v. Wanrooij 23; R. v. Boxtel 24; J. Snoeren 25 46; J. Hoevenaar 27 43 50; P. v. d. Sanden 28; A. v. Kuijk 30; L. Ver vers 31 47; L. Ververs sr. 32; C. v. Ree 37; J. Monseeurs 39; J. Du- quesnoy 40; J. Muizelaar 42; F. van Woensel jr. 44; J. Verboven 45; J. v. d. Velden 48 49. De Kaatsheuvelse postduivenver eniging hield een wedvlucht met 524 duiven vanuit Orleans. De uitslag was; J. Wellens 1; M. v. Boxtel 2 4 5 9 10 15 20 22 24; J. Vesters 3; H. v. Helvoirt 6; A. Pijnenburg 78; portemonnaies - portefeuilles rijbewijs/autopapierenétui's mappen en clippertassen reis- en documentkoffers bureaugarnituren sigaren/sigarettendozen weekend- en autotassen handschoenen herenparapluies en herenknirps enz. enz. enz. Alleen Uw Speciaalzaak biedt zo'n sortering A. Brouwers 11; J. Cornelissen 12; A. v. Es 13 16; L. v. Geel 14 23; F. Dingemans 17; W. v. Heijst 18; J. v. Heeswijk 19; W. Pijnenburg 21; J. Kemmeren 25. DEELNAME LEVENSSCHOOL Vele jongelui zal het vermoedelijk niet bekend zijn dat zij, wanneer ze in het algemeen gaan werken, zich tot en met hun 16e jaar kunnen melden als deelnemer van de levensschool, ook als zij enkele jaren Mulo of LTS hebben gehad. Voor de twee jaar du rende cursus gaat men een dag per week naar school. Veertien jarige jongens die gaan werken, mo gen slechts vier dagen per week ge durende 8 uren per dag werken en zijn verplicht om één hele dag per week deel te nemen aan de cur sus van een levensschool of een op het beroep gerichte opleiding. Aanmeldingen kunnen geschieden aan de school dagelijk tussen 8 en 5 uur en ook 's avonds bij de directeur, Hilsestraat 3IJ. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Vrijdag, zaterdag en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, terwijl verloskundige M. van Vlerken, Rubensstraat 8, Kaats heuvel, tel. 04167 - 3666, Van Tuijn op deze dagen vervangt voor het on derdeel bevallingen. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jan, Hoofdstraat 34, tel. 04167-2515. NEDERLANDSE RODE KRUIS AFD. LOON OP ZAND-KAATSHEUVEL De naam van het Nederlandse Rode Kruis is de laatste dagen meer genoemd dan anders. Hoe kan het anders, want in de afgelopen dagen is weer een beroep op deze organisatie gedaan in internationaal verband. In de voorbije oorlogsdagen rond om de Israël-kwestie heeft het Rode Kruis weer veel gedaan om wonden te helen, b.oed en geneesmiddelen te zenden, etc. Zo zal ook nu weer in de afdeling Loon op Zand - Kaatsheuvel deze week de zgn. zakjesactie worden gehouden. Huis aan huis zullen de zakjes dezer dagen worden ver spreid en zij zullen op het weekend weer door personen van het Rode Kruis worden opgehaald. De afdeling zal ook nu De Moer erbij betrekken, want dat hoort ook bij de gemeentelijke afdeling. Met de Bloedplasma- actie was De Moer ook vertegenwoordigd. Moge ook deze actie weer succesvol zijn, want het Rode Kruis kan niet zonder de hulp van iedereen. P.V. 'DE LUCHTBODE' De postduivenvereniging 'De Luchtbode' hield zondag 11 juni haar vlucht vanuit Noyon, afstand 270 km. Deelname 86 dui ven. Gelost om 7.5 uur. Aankomst eerste duif 12.8.9; laatste prijsduif 13.26.37 uur. De uitslag is als volgt: A. Beerens 1 3 20; H. v. d. Velden 2 13; K. Aarts 4; M. Vera 5 12; Gebrs. v. d. Velden 6 8 9; H. v. d. Linden 7 17 19; ,A. Leermakers 10 15 22; A. J. van Dongen 11 21; A. Aarts 14 16; C. IJpelaar 18; Gebrs. Boons: Overduif. Inmanden jonge duiven zaterdag van 16 tot 17 uur. Wedvlucht vanuit Orleans op 11 juni, af stand 472 km. Deelname 88 duiven. Gelost om 6 uur. Aankomst eerste duif 14.13.3 u.; laatste prijsduif 15.1.17 uur. De uitslag is als volgt H. v. d. Linden 1 13; K. v. Esch 2 4 16 19; P. Hooymayers 3 5 22; Gebrs. Boons 6; C. IJpelaar 7; B. v. lersel 8 12; M. Maas 9 15; M. Vera 10; H. Leermakers 11; P. v. No-ye 14; J. v. Broekhoven 17 18 21; H. v. d. Velden 20; P. v. Noye: Over duif. DOKTERSDIENST De doktersdienst zal a.s. zaterdagmiddag en zondag worden waargenomen door dok ter K. van Tuijn te Kaatsheuvel, Vossen- bergselaan 21, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN Zondag 18 juni a.s.: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 uur: ds G. Wursten. Geref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds K. A. Schippers van Amersfoort. HERV. KERK SPRANG In verband met de verkiezing voor amts- dragers bij de Ned. Herv. Kerk te Sprang werden door de kerkeraad de volgende dubbeltallen gesteld: voor ouderling in de vacature wegens het bedanken van de heer H. de Bie, de heren H. J. Overweel en H. Quirijns, voor diaken in de vacature ent- staan door het overlijden van wijlen de heer D. Vos, de heren J. Kuijsten en A. Thieleti. De verkiezing zal plaatsvinden op vrijdag 30 juni ,'s avonds, in het catechisatielokaal. HERV. VROUWENVER. LOONSEDIJK De dames van de Herv. Vrouwenvereni ging 'Lidia' aan de Loonsedijk maakten vo rige week een uitstapje per autobus. Eerst ging het naar Amsterdam, waar een bezoek gebracht werd aan het nieuwe Schiphol. Vandaar ging de reis naar Monnikendam. Vandaar werd per boot naar Marken en Volendam gevaren, waar de bus het gezel schap weer opwachtte, die de dames naar Werkhoven bracht, waar hun vroegere pre dikant ds Le'kkerkerker begroet werd, om dan naar Leersum te gaan, waar het gezel schap een warme maaltijd gebruikte. Het gezelschap arriveerde om ca. 11 uur vol daan weer thuis. JAN HENDRIK DE ROOIJ-MARS Op zaterdag 24 juni a.s. zal in Sprang- Capelle weer de jaarlijkse Jan Hendrik de Rooij-mars worden gehouden, die wordt ge organiseerd door de Wandelsportvereniging 'Er op Uit'. Voor de 8e maal zal op 24 juni dit sportevenement plaatsvinden, Aan de vorige marsen namen steeds zo'n 2000 wan- delaars(sters) deel. Het programmaboekje voor deze wandeltocht verscheen, waarin een In Memoriam wordt gewijd aan wijlen notaris Waverijn, die als voorzitter van het ere-comité de vereniging 'Er op Uit' steeds met raad en daad heeft bijgestaan. Burge meester M. van Prooijen wenst in een voor woord de deelnemers hartelijk welkom in de gemeente evenals de voorzitter van 'Er op Uit' de heer P. Hamers. Daarnaast wijd de burgemeester van Prooijen een beschou wing aan de totstandkoming van de sport hal 'Zidewinde', die met het cultureel cen trum en het zwembad een prachtig geheel vormt, het Cultureel Recreatief Centrum 'Zidewinde'. Het programma luidt: 13.00 uur: opening startbureau; 14.00 u.: ontvangst van het ere-comité in 'Zidewin de'; 14.15 uur: toespraak door burgemees ter M. van Prooijen; 14.30 uur: start indi- viduelen en start groepen voor de 25, 15 10 en 5 km marsen; 18.00 - 21.00 uur: con cert door de plaatselijke muziekverenigin gen, waartussen de bekendmaking van de uitslagen. AVOND-VIERDAAGSE Vrijdagavond j.l. werd de 9e avond-vier daagse, uitgaande van de wandelkring Noord-Brabant en georganiseerd door de wandelsportvereniging 'Er op Uit' besloten met de traditionele bloemen en het uitdelen van de herinneringen. In de Sohrevelstraat waren alle deelnemers bij elkaar gekomen waar het fanfarekorps 'Sirena' zich ook had opgesteld om de wandelaars op het laatste gedeelte van het parcours te vergezellen met marsmuziek. Via Heistraat en Raad huisstraat trok de stoet naar het gemeente huis. Hier werden de deelnemers hartelijk toegesproken door burgemeester M. van Prooijen, die de deelnemers geluk wenste met het volbrengen van deze sportieve pres tatie. Hij wees in zijn toespraak op het nut van de wandelsport en hij hoopte dat de vereniging 'Er op Uit', die elk jaar deze avond-vierdaagse organiseert, dit in de toe komst zou blijven doen. De heer P. Hamers, voorzitter van 'Er op Uit', bracht dank aan de burgemeester voor diens toespraak, alsmede aan de leden van de E.H.B.O., de politie en de muzi kanten voor hun verleende medewerking. Spreker hoopte dat alle deelnemers van de avond-vierdaagse weer deel zouden nemen aan de J. H. de Rooij-mars op zaterdag 24 juni, waarvan hij het eerste exemplaar van het programmaboekje overhandigde aan de burgemees ter.' Het bericht oveir het plotseling overlijden, van onze vroegere dorpsgenoot Dirk Hen drik Oerlemans, zal zeker, bij zijn vele ou de vrienden en bekenden, als een zware slag zijn aangekomen. Ook mij heeft het heengaan van 'neef' Dick, zeer getroffen! Ofschoon 'slechts' een zeer verre neef, noemde hij mij steeds 'Oom Jan', dit vol gens een oud gebriuk dér Transvaalse boe ren, die iedere oudere aanspreken, met oom of tante en de jongeren met neef of nicht! Door dat wij gemeenschappelijke interes sen hadden, voerden we een drukke corres pondentie. Veel heeft Dick in zijn brieven verteld over zijn werk en strijd, als pionier in Zuid-AfrikaVeertig jaar geleden vertrok hij, als 21-jarige, uit het kliene Vrijhoeve-'Capelle, naar de uitgestrekte vel den van Transvaal, om daar een goede toe komst op te bouwen. Het leven als 'pionier', da>t steeds zeer zwaar is, werd nóg moeilij ker, door dat het juist viel in de crisistijd van de dertiger jaren! Ondanks de vele te genslagen heeft Dick steeds doorgezet en is het hem gelukt, een 800 ha grote tabaks plantage, als het ware uit de grond te stampen. Bovendien had hij een aanzienlijke veestapel 'Hebron', zoals de nederzetting heet, die 60 km van de stad Potgietersrus is gele gen, werd door Dick, vaak schertsend, maar ook wel met een zekere trots 'Oerle- stad' genoemd! De plantage 'Hebron' was geheel het werk zijner handen, daarbij de laatste jaren bijgestaan door zijn zoons Bartold Dricus en Dirk Jurgen, die nu bei de gehuwd zijn en zelf hun eigen 'plaats' hebben. Jammer is het dat Dick niet langer, van zijn zo zwaar bevochten zege heeft kun nen genieten; 60 jaar, nog temidden van het volle leven, is wel heel vroeg om heen te gaan! Ofschoon zijn nieuwe vaderland, Trans vaal en in het bijzondeT 'Hebron' - zijn levenswerk - hem lief waren geworden, toefden zijn gedachten toch zeer dikwijls in het moederland!!!Bijzonder veel be langstelling had hij steeds voor zijn ge boortestreek en alles wat daar plaats vond; en was zeer gelukkig als in de door mij toe gezonden kranten en uitknipsels, namen of foto's voorkwamen van oude vrienden en bekenden. Zijn verlangen naar ons dorp - waar hij in 1906 in Villa Welgelegen ge boren is - is het mogelijk alleen te begrij pen, door iemand die zelf lang uit het va derland, is weggeweest! Ons medeleven gaat in de eerste plaats uit, naar zijn vrouw, Ursela von Bassewitz, waarmede hij 35 jaar lief en leed heeft gedeeld en naar zijn beide zoons en hun gezinnen; deze laatsten zijn het vooral die de vruchten plukken, van ruim 40 jaar pionierswerk van hun vader! Ook wij zullen onze 'neef' Dick zeer mis sen! 'Baie danlde vir die vriendschap, Dick; Wij sal jou nooit nie vergeet nie, Rus in vrede J. A. Oerlemans. 'DE LUCHTVAART' De P.V. De Luchtvaart, alhier, hield in samenwerking met de postduivenverenigin gen uit Waspik en Raamsdonk een wed vlucht vanuit Orleans, afstand 472 km. De uitslag was als volgt: G. Treffers 1 4 12; M. Bax 2 40 41; B. Verduijn 3; S. Langermans 4 7; J. Kie- boom 6 24; H. v. Campen jr. 8; F. v. Hoof 9; H. Smits 10; A. Klootwijk 11 15 27; B. Pols 13 29; C. Blok 14 18 23 35; P. Pluijm 16 19 31 32; W. Martens 20 21; A. ds Wit 22 43; H. de Jong 17; L. ten Berge 25 28 42; Bebr. v. Eijl 26; H. Ver duijn 30; A. v. Beek 33; D. de Wit 34; J. Rozenbrand 36; J. Verschuren 37 48; A. Bakkeren 38 45; A. Berende 39; J. Jonge- neelen 44; H. v. Campen, sr. 46; H. Rip- zaad 47. De wijlen M. v. Peer-beker kwam voor dit jaar in het bezit van G. Treffers. Zondag a.s. wordt een wedvlucht gehou den vanuit St. Vincent, 1012 km en vanuit Pont St. Maxence, 314 km. ZAALSPORTCLUB 'ZIDEWINDE' Nu onze gemeente over een prachtige sporthal beschikt, is door enkele ingezete nen het initiatief genomen een vereniging op te richten, die zich speciaal op de zaal- sport toelegt, met uitzondering van volley bal en gymnastiek. Teneinde tot de oprich ting van een vereniging te komen zal a.s. dinsdag, 20 juni 1967, in een der zalen van het cultureel centrum 'Zidewinde' een ver gadering worden belegd om de plannen uit te werken. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot een der initiatiefne mers, de heer H. L. Stein, Nieuwevaart 12, alhier, tel. 04168 -567 of 301. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dokter Overgaag. ST. HUBERTUS-GILDE Het St. Hubertus-Gilde behaalde op de Gilde-dag in Esch de eerste prijs bij de gilde-optocht. Dit succes was ook voor een deel te danken aan het feit, dat juist za terdag de tamboers van dit Gilde in nieu we costuums werden gestoken. Zaterdag avond werden deze nieuwe uniformen door de heer Van Lammeren aan de leden over gedragen. ANDRÉ VAN DUIN IN DRUNEN Zandagavond a.s., om 8 uur, zal in de Hoge Braken in Drunen door het kinder koor van de Wilhelminaschool, o.l.v. Jo Manders, een uitvoering worden gegeven. Deze zanguitvoering is de eerste grote uit voering die dit koortje bestaande uit 30 leden - geeft tijdens haar anderhalf-jarig bestaan. Naast een aantal bekende werkjes van Annie M. G. Schmidt staat ook op het programma een zangspel: 'Een Krans van Lentebloemen'. Medewerking aan deze avond geeft ook de bekende parodist An dre v. Duin en de acrobaten 'De Marnel- ly's' uit Tilburg. Verder werken mee Riet je Fionis uit Drunen, Hennie DekkeTS uit Waalwijk en Bert en Hierniet. De show van het kinderkoor is voorbereid door mevrouw Klerks. Kortom een bijzonder leuk en goed programma dat zeer zeker een volle zaal zal trekken. BEJAARDEN OP STAP De bejaarden uit Drunen en Elshout krij gen op dinsdag 27 juni hun jaarlijkse uit stapje aangeboden. Het comité 'Bejaarden- tocht' is met de organisatie daarvan reeds geruimte tijd bezig. Bejaarden die de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt mogen met de ze tocht mee. Echtparen waarvan de man of de vrouw 70 jaar is komen ook in aan merking. Deze week houdt het comité 'Be- jaardentooht' huis-aan-huis een enveloppen- actie ter bestrijding van de kosten. DRUNEN OP DE FILM De Nederlandse Blindenbond gaat op dinsdag 20 juni ook in Drunen filmen. De opnamen worden' dinsdag gemaakt op het Plataanplein, terwijl de filmploeg ook door Drunen zal trekken voor allerlei opnomen. 't Ligt in de bedoeling zoveel mogelijk te fil men en deze winter zal men zichzelf op het witte doek kunnen zien. De Nederland se Blindenbond tracht door deze actie gel den binnen te krijgen om de blinden zoveel mogelijk te steunen en zichzelf economisch onafhankelijk te maken. RONDE VAN DRUNEN Zondag a.s. zal in Drunen de jaarlijkse Ronde van Drunen worden verreden. Het parcours is weer evenals vorig jaar, nabij het sportpark en dus zeer overzichtelijk. Er zal in Drunen weer een sterk rennersveld starten. ZOMERFESTIVAL Na de zeer fortuinlijke start van zondag jl. wordt zaterdag op het Plataanplein het zomerfestival voortgezet met de opening van de volière van de Edelzangers, welke geschonken wordt aan de Drunense ge meenschap, en het optreden van de drum band van S.H.J. en het meisjeskoor 'Ro mantica'. De opening, zondagmiddag door burgemeester Stieger met het lolaten van een 700 duiven, had zeer veel belangstel ling. Burgemeester Stieger prees bij deze opening het initiatief van de winkeliers van het Plataanplein, welke dit festival organi seren en sprak de hoop uit dat dit festival de belangstelling zou krijgen, welke het verdient. Na deze officiële opening vc'"de een zeer goed en keurig verzorgde taptoe van de harmonie 'Drunen' met drumband. I

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13