wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRarrt Vrijdagavond in siotavond van Tilburg Israël Spaarvereniging De Vriendenkring druk bezochte vergadering hield pipo bij. ascot u. Kerkkoor St. Jan maakte zondag geslaagd uitstapje I. C. Mortier nx üapona"- C. Mortier n.v. Kaatsheuvel L C. Mortier n.v. W. Iimermatss en Zonen C. Ësriser nx IN STADSSCHOUWBURG UWOMM Selectie-elftallen zaterdagvoet bal speelden oefenwedstrijden VAN MIL Aardbeienmandjes Kunstveiling Met de Ongevallen Ziekte DIKKE DEUR BIJ dSGOt Een practisch Vaderdag- geschenk Eindstanden pupillen-competitie 99 strip Klasse B Munitie-schip in Utrecht de Sucht in gevlogen Geef Vader Streek-avond Mulo in Waalwijk start in september KLUKKLUK BIJ dSGOt BANKETBAKKERIJ Wenken voor vakantiegangers naar buitenland Voor Vaderdag Bagage Extra kosten REISVERZEKERINGEN CIRCUS-PIPOWAGEN BIJ dSGOt Betere resultaten op zornervakbeurs koffers en leder waren dan in 1966 „Het" Vaderdag- geschenk 19.95 RKC—RKDVC finale toernooi „v.v. Nieuwkuijk" ,uüi\ ili'iU II VRIJDAG 16 JUNI 1967 De ucho vad het Zuióen 88e JAARGANG No. 48 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" Woensdagmiddag 7 juni is in Til burg van start gegaan een aktie ten bate van de economische hulp verlening aan het Israëlische volk, welke als motto meekreeg „10 Da gen voor Israël". De aktie wordt besloten op vrijdagavond 16 juni met een grote siotavond in de Til- burgse Stadsschouwburg. Aan de ze avond werken tal van bekende en begaafde artiesten geheel be langeloos mee. Als gastvrouwe zal optreden de bekende Televisie-in terviewster, Mies Bouwman. De avond wordt geopend met 'n door Manus van der Kamp gere gisseerde film „Portret van het mo derne Israël", welke film door de KRO-TV voor een speciale verto ning is afgestaan. Verder treden die avond op de akteur Hans Tiemeijer de pianist-liedjes-zanger Jules de Corte, de aktrice Martine Crefcoeur de akteur Albert van Dalsum, het zangduo Les JShaloms, de voor drachtkunstenares Sonja Brill, het Dekany Kwartet, het Brabants Ka merorkest, de Tilburgse Ballet school o.l.v. Els Mulders, het Til burgse zangeresje Els van de Vran- de, de musical-star Jenny Arean, Adèle Bloemendaal (de beide laat ste artiesten zijn van de toneel groep „Ensemble"), terwijl het slot- optreden verzorgd zal worden door Lex Goudsmit en Tabe Bas, die 'n aantal liedjes zullen zingen uit de musical „Anatevka". De burgemeester van Tilburg, Mr. C. J. G. Becht heeft zich be reid verklaard om de avond met een kort woord te openen. Tevens zal namens de ambassadeur van Israël, de eerste ambassade-secreta ris, de heer Dr. Jacob Cohen, van zijn belangstelling blijk geven. Zoals geannonceerd zal de voor stelling te ca. 11.00 uur onderbro ken worden voor een grote kunst veiling o-l.v. de bekende veiling meester Herman Krikhaar uit Am sterdam. Meer dan 50 beeldende kunstenaars, voornamelijk uit Bra bant en Limburg hebben werken voor deze veiling beschikbaar ge steld. Uit Amsterdam zijn werken ont vangen van Hans van Norden en Harrie van Kruiningen, uit Baarn van H. C. Escher, uit Breda van Frans Verhaak en Huub Leijen- deckers, uit Limburg zijn o.m. wer ken ontvangen van Arthur Spron- ken, Ad de Haas, Ko Sarneel, Appie Dielsma, Godfried Pieters, Hans Memerink, Lo van de Linden, Ge rard Schoffelen, Gene Eggen, Fons Bemdmans, Thur Romans en Giel Serpenti. De werken zullen vanaf woens dag 14 juni tentoongesteld worden in de foyer van het Studio-theater van de Stadsschouwburg, waar men gelegenheid heeft schriftelijk bie dingen te d|oen. (Deze biedingen worden door de veilingmeester als eerste op de siotavond bij elk werk bekend gemaakt Aan het eind van de avond zal door Mies Bouwman het eindbedrag van de aktie be kend gemaakt worden. is de electrische HEGGESCHAAR van Black Decker Nu hegknippen zonder moeite en klaar is vader. Prijs vanaf 109. Grotestraat 127, WAALWIJK Pupillencompetitie Kaatsheuvel, Sprang-Capelle, Waspik en 's Gra venmoer. Eindstanden van het sei zoen 1966-1967. Klasse A: Berkdijk 1018 SSC '55 A 10—16 Sprang A 109 HNC 10—7 ONI 10—5 Waspik A 105 Klasse B. Sprang B 1221 White Boys 1212 SSC '55 B 12—8* Waspik B 125 2 winstpunten in mindering. EEN ZOMER ZONDER VLIEGEN Nu in goudkleurige houder. Drogisterij Parfumerie Stationsstraat 63 Waalwijk Op zondag 11 juni jl. hield de spaarvereniging 'De Vriendenkring' gevestigd bij de heer Ad van Crom- voirt (café-rest. De Molenvliet) een druk bezochte ledenvergadering. Na de opening door de voorzitter, de heer de Haan, werden de prijzen, die van de loterij waren overgescho ten, verloot, onder de leden die ter vergadering aanwezig waren. Hierna werd een kascommissie be noemd en het programma voor het komende jaar vastgesteld. Op zondag 1 oktober zal de jaarvergadering worden gehouden. Er zijn drie be stuursleden periodiek aftredend die allen herkiesbaar zijn. Het zijn de heren M. Eekels, C. Krol en P. van Esch. De nieuwe functie's zullen in de bestuursvergadering worden gere geld. Het voornaamste punt van de agenda vormde de gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen een elftal van 'De Vriendenkring' en van de carna valsvereniging 'De Kaayschijters' op vrijdag 7 juli a.s. Deze wedstrijd zal 's avonds om half 8 op het Baard wijkterrein worden gespeeld Hoewel de vvoetbalcommissde alles reeds heeft geregeld zullen de verras singen pas op 't voetbalveld te voor schijn komen. Er zullen eëhter twee verpleegsters en twee agenten voor 't vervullen van deze functie's moeten worden opgeleid, doch gezien het en thousiasme voor beide verenigingen, Een geselecteerd elftal van de A-klasse speelde zaterdag een hul digingswedstrijd tegen kampioen Berkdijk. In deze wedstrijd zag men uitstekend voetbal van beide elf tallen. De wedstrijd werd gewon nen door Berkdijk met 10 door een doelpunt van Soeterboek in de 20e minuut. Het selectie-elftal, met J. v. Eer- sel (waspik) en A. v. Beek (HNC), dat een goede wedstrijd speelde, maar geen kans zag om de doel man van Berkdijk te passeren, had toch wel een gelijkspel verdiend. Na afloop Van de wedstrijd over handigde voorzitter R. van Dron- gelen de wisselbeker aan de aan voerder van Berkdijk. Door 3x kam pioen te worden is de beker eigen dom geworden voor v.v. Berkdijk te Kaatsheuvel. Het selectie-elftal bestond uit: D. Pols, SSC; M. v. d. Mast, SSC; H. Rozenbrand, HNC; Sj. de Bont, Waspik; G. Rozenbrand', OM; H. Haverhals, Sprang; A van Beek, HNC; B. Mouthaan, ONI; J. van Eersel, Waspik; D. Nederveen, ONI; K. Brouwers, Sprang. Reserves wa ren: G. v d. Mast, SSC; A. v. Gij zel, HNC. Ook in de B-klasse werd een hul digingswedstrijd gespeeld tegen het elftal van Sprang B. In deze wed strijd zag men duidelijk het beste spel van Sprang B. Maar toch was het selectie elftal dat scoorde door P. van de Velden, White Boys, 01, maar enkele minuten later maakte Sprang door P. Treffers gelijk 11. In de tweede helft was het N. de Bie die 2x doelman P. Smits, White Boys, passeerde en de stand op 31 bracht voor Sprang B. Voorzitter R. van Drongelen overhandigde ook het kampioenselftal van Sprang B een mooie wisselbeker, die voor 'n jaar eigendom is van v.v. Sprang.. Het selectie elftal bestond uit: P. Smits, White Boys; H. Tam, SSC; C. v. d. Mast, SSC; T. Langerwerf, Waspik; A. Timmers, Waspik; T. de Jong, Waspik; J. Smits, White Boys J de Roon, SSC; M. d'e Rooij, White Boys; P. v. d. Velden, White Boys; J. Meeter, SSC. Reserve: J. Lan- germans, Waspik. zal dit geen probleem vormen. Beslo ten werd verder, om op de campings in de buurt reclameplaten op te han gen behalve in het Nederlands, ook in het Engels, Frans en Duits. Wat het verdere programma voor het ko mende jaar betreft is het de bedoe ling om een barak- en een rikcon- cours te houden; ook staan excursie's op het programma naar de 'Drie Hoefijzers' te Breda en naar de Wil lem II sigarenfabriek. Uit een en an der blijkt, dat de spaarvereniging 'De Vriendenkring' een geweldige activi teit ontplooid. Degene die lid wensen te worden van deze bloeiende vereni ging, kunnen zich hiervoor aan het clublokaal melden. Maandagmiddag is een legerschip van 176 ton, geladen met kruit en munitie in de lucht gevlogen. In de enorme ravage heeft de politie, ma rechaussee en GGD de balens opge maakt: twee doden en 142 licht en zwaargewonden. Van de gewonden verkeert niemand meer in levensge vaar. 33 mensen werden in zieken huizen opgenomen. De fabrieken in de omtrek van dé ontploffing werden zeer zwaar be schadigd. Van de Mercedes-Benz fa briek werd het dak afgerukt. Tiental len auto's werden vernield. Ook de lasstavenfabriek van Philips is gro tendeels verwoest. De explosie is waarschijnlijk veroorzaakt door een brand in een van de vele kisten mu nitie, die in het schip waren geladen. Het schip brak in drieen en werd tientallen meters weggeslingerd. Stukken munitie werden honderden meters ver weggeworpen en in de wij de omtrek zette zich een zwarte olie aanslag vast op de grond en alles wat zieh daarop bevond. Op het schip waren wel brandblussers aanwezig, maar verder is er van bewaking op de kade geen sprake. Er wordt een nauwgezet onderzoek ingesteld. De schade loopt in de miljoenen. zo'n handige BOORMACHINE van Black Decker vanaf 59.50 Grotestraat 127, WAALWIJK In vele plaatsen in Nederland is de avond-Mulo een groot succes, omdat 't zo'n aantrekkelijke studie is, voor al voor degenen, die vroeger daartoe door allerlei omstandigheden niet in de gelegenheid waren en voor wie het niet mogelijk is nu nog een dagschool te gaan volgen. Thans zal ook in Waalwijk een avond-Mulo worden opgericht. De cursus duurt drie jaren. De les sen worden gegeven op maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 19 tot 22 uur in het gebouw van de meisjes- Ulo te V/aalwijk, Taxandiaweg 7, tel. 3220. Op de andere avonden moeten' de cursisten thuis studeren en huis werk maken. Dus om de andere avond les en studie. Leerlingen van alle gezindten kunnen de lessen vol gen. Niet alleen leerlingen, uit Waal wijk, maar ook uit de wijde omgeving zijn welkom. De Waalwijkse avond- Mulo is nl. een streekschool. De lei ding van de avond-Mulo berust bij mej. A. Hendriks, Mr Roëlstraat 14, Waalwijk, tel. 4383, die gaarne be reid is tot het geven van alle inlich tingen. Bij haar kan men zich ook als leerling laten inschrijven. Verder zijn inlichtingen en een prospectus ver krijgbaar bij: de heer J. v. d. Heij den, Wilhelminastraat 29, Waalwijk, tel. 2234; dhr Th. Verheyen, Dom Nieuwenhuisstraat 6, Waalwijk, tel. 3803; de heer H. van Hoof, Dom. Nieuwenhuisstr. 10, Waalwijk; Mej. Tr. Seuren, Wilhelminastr. 7, Waal wijk, tel. 4526; de heer W. Kempe naars, Kerkstraat 78, Elshout, telef. 679; de heer M. Pijnenburg, Bredase- weg 281, Tilburg, tel. 72319; de heer M. Wijtvliet, Dorpsstraat 39, Dussen, tel. 249. Ten overvloede zij vermeld dat het diploma van de avond-Mulo volko men gelijkwaardig is aan dat van de dag-Mulo. De cursisten van de avond-Mulo maken nl. precies het zelfde centraal eindexamen als die van de dagscholen. Zomerfris Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk gevuld met slagroom en aardbeien 'n heerlijke combinatie Uit praktische ervaringen op de gemeentesecretarieën is de laatste tijd bij herhaling gebleken, dat het pu bliek in het algemeen vrijwel onbe kend is met de afschaffing van de toeristenkaart-A, zoals die tot 31 de cember 1966 door de gemeenten nog mocht worden uitgereikt. Het „nog even 'n toeristenkaart halen" op het gemeentehius, nadat alle andere voorbereidingen voor de vakantie al waren getroffen, is er dus niet meer bij. Het grote voordeel en vooral gemak van de nu afgeschafte regeling was nl., dat men doorgaans buiten het topseizoen a la minute over een reisdokument kon beschik ken wanneer dit onverhoopt nodig was. De mogelijkheid tot afgifte van toeristenkaarten-A is thans echter al leen nog voorbehouden aan de briga- een AUTOWASBORSTEL; pen PECHLAMP; plastic TUINSLANG vanaf 35 ct. p. meter; GAZONMAAIMACHINE vanaf 42. GAZON SPROEIERS, GRAS- SCHAREN enz. Grotestraat 127, WAALWIJK via Makelaar in Assurantiën Grotestraat 341, Waalwijk tel. 04160 - 4131 Vertegenwoordigers J. Groothuis, Prof Nolenslaan 9 W. Remmers, v. Vessemstraat 21 G. Dingemans, Victoriestraat 21 tel. 3098 tel. 3626 tel. 3292 W. de Louw, v. Berckenrodelaan 110 tel. 2147 Ook ditmaal is het jaarlijks uit stapje van het parochiëel kerkkoor van St. Jan wederom in alle opzich ten geslaagd. De reis ging naar Ant werpen. Ook de damesafdeling van het koor maakte de reis mee. 's Morgens om 8.30 uur werd in de St. Janskerk de Hoogmis opgedra gen, waaronder het koor de Mis van Jan Nieland voor Gemengd Koor op perfecte wijze uitvoerde. Direct na de H. Mis werd vanaf de Markt vertrok ken in bussen van 'Musa Expresse' te Waalwijk. Na een koffiepauze in 'Dennenhof' te Brasschaat, 10 km over de grens, kwam het gezelschap in uitstekende stemming in Antwer pen aan, waar 's middags in de Ko ninklijk Vlaamse Schouwburg een opvoering werd bijgewoond van de opera 'Traviata'. Deze uitvoering viel geweldig in de smaak, temeer nog omdat de Liedertafel 'Oefening en Vermaak' diverse fragmenten uit de ze opera op haar repertoire heeft en deze al verschillende malen heeft uit gevoerd. Na de opera vertoefde men nog enige tijd in de Scheldestad en om 18.00 u. vertrok het gezelschap naar café-rest. 'Modem' te Breda voor een bitteruurtje, waarna werd aangezeten aan een prima diner, dat alle eer werd aangedaan. Om ca. 24.00 wer den de bussen weer opgezocht en om 1 uur arriveerde men weer in Waal wijk. Allen waren uiterst voldaan over dit zeer geslaagd uitstapje, waarvoor een woord van dank toe komt aan Deken Maessen die dit uit stapje mogelijk maakte en steeds weer blijk geeft zijn kerkkoor een warm hart toe te dragen. Wegens uitstedigheid kon de deken ditmaal de reis zelf niet meemaken. In zijn plaats werden de zangers en zangeressen vergezeld door pater van der Schoot en kapelaan Van Gastel. decommandanten der Koninklijke ma rechaussee aan een grenspost, welke echter beperkt is tot zeer duidelijke spoedgevallen. Voor het overige zijn de toeristenkaarten-A vervangen door toeristenkaarten-B, die echter even als de paspoorten door de provinciale griffie worden afgegeven. Het is zonder meer duidelijk, dat dit tot ge volg heeft dat in het reisseizoen op de griffie dus veel meer aanvragen om een van beide reisdokumenten zullen worden ontvangen dan in voorgaande jaren. Hoewel maatrege len zijn genomen om de behandeling van de aanvragen dit seizoen zo vlot mogelijk te doen verlopen, brengt dit onvermijdelijk mee, dat men in de drukste periode langer dan normaal op zijn paspoort of toeristenkaart zal moeten wachten. Degenen die dit jaar dus met vakantie naar het buitenland willen gaan en over geen geldig reis document beschikken, zullen er goed aan doen tijdig daartoe een aanvraag in te dienen om teleurstellingen te voorkomen. De zesde Zomervakbeurs voor Koffers en Lederwaren, die van 5 tot en met 9 juni in de Vredenburg- gebouwen van de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs te Utrecht ge houden werd, heeft over het alge meen een bevredigend verloop ge had. Het aantal bezoekers vertoon de wederom een opwaartse lijn, wat ook tot uitdrukking kwam in het aantal nieuwe relaties, dat ter beurze werd aangeknoopt. Bijna de helft der deelnemers verklaarde in een enquête op deze beurs export-orders te hebben ge boekt. Deze beurs heeft zich ge kenmerkt als een beurs van uiter sten. Een groep heeft goede tot uit zonderlijke goede resultaten ge boekt, een ander gedeelte der deel nemers beoordeelde de kwaliteit van de ter beurze geboekte orders als beneden de verwachtingen. Over het geheel gezien, heeft deze Zo mervakbeurs voor Koffers en Le derwaren zakelijk gezien een be ter verloop gehad dan in 1966. Nu ook voor de hobby-ist een BLINDKLINKTANG (poptang) voor alle mogelijke reparaties aan metalen voorwerpen. Grotestraat 127, WAALWIJK Zondagmiddag wordt de finale wedstrijd van het jubileumtournooi van de v.v. N'ieuwkuyk gespeeld. In het strijdperk treden de teams van RKC en RKDVC. De wedstrijd, waarvoor ongetwijfeld van de voet balliefhebbers uit de Langstraat veel belangstelling zal bestaan, be gint om 2.30 uur.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9