Ouden van dagen woensdag jaarlijks maken uitstapje Aantrekkelijk programma voor Waalwijkse jeugd in vakantie In memoriam A.W.A. Jansen Jeugdbiljartver. J.B.C. - Waalwijk contra J.B.V.-Massé een WEIKSTEI VAN 1 TOT 12 AUGUSTUS 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 JUNI 1967 3 Cabaret tafel en koffie- 15 jaar voor moord in Óosferhout geëist fcflijmen Waspik NÊeuwkuyk Baardwijk H.N.C. Cruyff voorlopig 4 jaar bi] Ajax Feijenoord Nieuwe burgemees ter van Amsterdam Werkloosheid Brabant in !ra Brabant meeste jeugdige werklozen Limburg 273 160 384 482 608 91 186 299 78 988 595 Gemeente Sprang-Capelle Woensdag 21 juni gaan 275 Ou den van Dagen van Waalwijk hun jaarlijks uitstapje maken. Ditmaal gaat de reis naar Rosmalen. Het comité heeft zich, zoals trouwens ieder jaar, weer beijverd om er voor de Waalwijkse oudjes een prettige reis en een gezellige dag van te maken. Op verschillende plaatsen in de gemeente zullen de deelne mers (sters) per autobus worden af gehaald. Alle bussen zullen op het Vredesplein samenkomen en van daar gezamenlijk om ca. 13.00 uur vertrekken. Om zoveel mogelijk van de reis te genieten, zal een grote omweg worden gemaakt, althans op de heenreis. Van Waalwijk gaat het naar Was pik en verder over Raamsdonk, Kei- zersveer, Dussen, Eethen, Genderen, Heusden, Elshout, Haarsteeg, Vlij men en vandaar via de Meliestraat naar Deuteren. Over de grote weg naar Nijmegen bereikt men dan tenslotte Rosmalen, eindpunt van de tocht. Om circa half drie hoopt men dan bij de uitspanning „De Kente ring" in deze gemeente te arriveren. In „De Kentering" zal de dag ver der genoeglijk worden doorgebracht. Om half vier zal hier ook het Waalwijks Cabaretgezelschap van de Gebr. van Engelen arriveren, dat de oudjes enige tijd aangenaam zal bezig houden. Dat dit gezelschap hiertoe in staat is, heeft het bij vo rige gelegenheden reeds duidelijk bewezen. Om 6 uur zal men aanzitten aan een Brabantse koffietafel, die de ouden van dagen door het comité wordt aangeboden. Het ligt in de bedoeling om circa half acht uit Rosmalen te vertrek ken en de kortste route naar Waal wijk te nemen. Via de Langstraat- weg komt het gezelschap bij de Kruisstraat in Waalwijk binnen, om via de Noordstraat, Tempelierstraat, Burgem. Verwielstraat, Dr. Moo- nenlaan, Mr. v. Coothstraat, Julia- nastraat, Stationsstraat, Irenestraat, Wilhelminastraat en Grotestraat op het Raadhuisplein te arriveren. Van hieruit worden de oudjes naar het stadsdeel gebracht waar zij thuis horen. Al met al belooft het voor de Ouden van Dagen van Waalwijk een prettige reis te worden. We ho pen alleen maar dat de weergoden hieraan zullen meewerken. Rest nog te vermelden dat een geluidswagen de reis zal meemaken en dat de Waalwijkse politie ook dit jaar bereid is gevonden er voor te zorgen dat de tocht goed verloopt. We wensen in ieder geval de WaaL wijkse oudjes een prettige dag en mooi weer. Vijftien jaar .gevangenisstraf we gens moord, heeft de officier van justitie bij de Bredase rechtbank, mr. J. Louret Keisser, donderdag jl. geëist tegen de 49-jarige arbeider Jan S. uit Oosterhout. S. heeft op 17 februari in haar woning aan de Korte Hoogstraat op een slaapka mer zijn van hem gescheiden vrouw Cornelia van de Goorbergh, 48 jaar, van het leven beroofd door wur ging. Het comité „Vacantievreugd voor Waalwijks Jeugd", samengesteld uit de stichtingen Jeugdbelangen in de verschillende delen van Waalwijk, heeft ook dit jaar een aantrekkelijk programma samengesteld om de laatste twee weken van de vacantie gezellig door te kunnen brengen. Er is bijna iedere dag wat te doen: fietsen, roeien, zwemmen, vissen, tekenen, bioscoop en tot slot een beat- en songfestival. Bijna bij al deze activiteiten zijn fraaie prijzen te winnen. De aandacht wordt vooral geves tigd op het groot sluitingsfeest met ■Teugdsong- en Beatfestival dat ge houden zal worden op vrijdag 11 augustus 1967 van half zeven tot half tien in De Gecroonde Leersse. Alle kinderen uit Waalwijk van 8 tot 16 jaar kunnen er aan deelne men, alleen of met een groep. Woensdag 9 augustus wordt op 'n voorselectie in de St. Jozefschool beoordeeld wie het sluitingsfeest zullen opluisteren. Voor de beste deelnemers in de verschillende groepen zijn fraaie prijzen beschik baar. Tijdens de pauze" is de prijs uitreiking van de verschillende wedstrijden. Het programma gedurende de va cantie is als volgt samengesteld: 1 en 8 augustus Jeugdbioscoop in theater Musis Sacrum. Aanvang 2 en 4 uur. Dinsdag 1 augustus: „Hey There It's Jogi Bear". Dinsdag 8 augustus: „Prins zonder vrees". 5 augustus groot visfestijn Graag wil ik de geboden gelegenheid aangrijpen om een woord te spreken ten afscheid van de heer Adrianus Willem Antoon Jansen. Ik heb de overledene van nabij mogen leren kennen in de kleine tien jaren, dat ik bij hem op de lederfabriek werkzaam was vóór ik benediktijn werd. Dit veroorlooft me te getuigen van de in druk en invloed die deze mens op zijn omgeving maakte en uitoefende. Ik ga dus voorbij aan hetgeen hij voor Waalwijk betekende als industrieel gedurende de eerste helft van deze eeuw. Hij hoorde tot de generatie die Waalwijks meest karakteristieke nijverheid van ambacht mechaniseer de tot industrie. We kunnen dan ook niet makkelijk de betekenis overschat ten van wereldtentoonstelling als hier in de eerste jaren van onze eeuw ge houden werd, en waarvan hij een van de initiatiefnemers en verantwoorde lijke organisatoren was. Ik ben niet de aangewezene om dit aspekt van zijn persoon recht te doen. Ik wil me beperken tot een ge tuigenis aangaande zijn kwaliteit als mens, zoals wij hem leerden kennen in de dagelijkse omgang. Een van zijn opvallendste karaktertrekken was zijn j gemoedelijke eenvoud. Had hij open oog voor de belangen van zijn bedrijf en wist hij zijn produkten op te wer ken tot kwaliteitsartikelen, - als werkgever had hij meer van de 19e eeuwse patroon dan van de 20e eeuw- se fabrieksdirekteur. Hij heette voor zijn personeel ook 'meneer Janus', zoals de fabriek 'looierij' bleef. Hij kende elk van zijn mensen niet alleen hun persoonlijke belangstelling en eigenaardigheden, maak ook hun hui selijke omstandigheden. Toen er nog geen officiële regelingen bestonden om te voorzien in sociale noden, voorzag hij daarin op eigen initiatief en toen ze wel bestonden vulde hij ze waar nodig aan. Karakteristiek voor zijn ongekompli- ceerde goedheid was ook het feit dat iedereen hem op elk moment van de dag mocht lastig vallen. Dat gold voor zijn personeel tijdens het werk, maar ook voor de man van de straat. In de jaren van zijn blindheid, toen ik hem vaak begeleidde op zijn dage lijkse tochten tussen fabriek (in de Stationsstraat) en woonhuis (in de Mr v. Coothstraatbleek mij dat men dit ook spontaan begreep: letterlijk iedereen, van jong tot oud, van hoog tot laag, placht hem aan te spreken; en voor ieder had hij een goed woord, vaak geestig, nooit ten nadele van wie dan ook. Hij was bijzonder ka raktervast: altijd dezelfde, nooit aan stemmingen onderhevig. Maar deze emotionele reserve en nuchterheid was nooit ongeïnteresseerde koelheid. Hij onderscheidde met een helder verstand, maar oordeelde nooit zon der betrokkenheid van zijn warme hart. Niet minder karakteristiek was zijn godsdienstzin. Zijn werk kon hem niet beletten dagelijk de heilige mis bij te wonen: bij voorkeur ging hij samen met zijn echtgenote, met wie hij zo gelukkig getrouwd was; sinds hem die ontvallen was en zijn ge zichtsvermogen allengs slechter werd, samen met zijn zorgzame huishoud ster. Degenen die hem van vlakbij kenden, weten dat deze praktijk geen uiterlijk formalisme bij hem was. Het 'was voor hem een levensbehoefte; het geloof een existentiële zaak. Hij was een man van gebed. Uit zijn in tens gebedsleven putte hij de kracht om de beproevingen, die het leven hem bracht, te doorstaan ep tot zijn voordeel te doorleven. Het leed bleef hem inderdaad niet bespaard. Zijn enig kind moest hij heel jong afge ven en nooit werd dit verlies gekom- penseerd. Verder beproevingen in za ken, moeilijkheden in de familie, zijn geliefde vrouw ontviel hem toen hij wegens zijn afnemend gezichtvermo gen het slechts kon missen. De laat ste 15 jaar kon hij niet meer lezen, hetgeen zijn eenzame levensavond des te zwaarder maakte. Ja, het leed ach tervolgde hem de allerlaatste dagen nog tot waar hij er zelf geen besef meer van had. Maar in plaats van hem te verbitteren, rijpte dit alles hem. Iets van Christus' paasmysterie zagen we hierdoor reeds in hem wer kelijkheid worden. We prijzen ons gelukkig zulk een mens in ons midden te hebben gehad. Hij was genade voor ons: in zijn een voud 'en mensenliefde, in zijn verge vensgezindheid en zijn gerichtheid op de hemelse Vader gaf hij Christus onder ons opnieuw gestalte. Met dankbaarheid zullen wij hem blijven gedenken, een voortleven onder ons dat al een zivakke afglans is van het eeuwig leven dat zijn deel mag zijn. Dom F. Berkelmans o.s.b. Monnik van Egmond georganiseerd voor alle jongens en meisjes tot en met 14 jaar in sa menwerking met de 3 visverenigin gen uit Waalwijk, n.l. De Vrolijke Vissers, Visserslust en Maar Ge duld Hebben. Deze verenigingen hebben bovendien een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld. 2 augustus roei- en zwemwedstrijden iri de roeivijver en in het zwembad onder leiding van de Waalwijkse Zwemvereniging. Na afloop trakta tie in het paviljoen. 3 augustus veilig verkeersrit voor jongens en meisjes tot en met 16' jaar. Samenkomst in de speel tuin bij het Zwembad. 7 augustus grote fietstocht door het Land van Maas en Waal met bezoek aan slot Loevesteyn aan de samenvloeiing van de Maas en de Waal. Interressante rondleiding in dit prachtige oude kasteel, waar uit Hugo de Groot ontvluchtte. De gehele d'ag op de fiets. Vertrek om 10 uur vanaf het Raadhuisplein. Boterhammen meenemen. Bij slecht weer 1 dag uitstel. 9 en 10 augustus straattekenwed strijd met finale op woensdag 9 augustus tekenwed strijd per wijk op nader aan te ge ven plaats. Aanvang 2 uur. Inde ling in 3 groepen (le en 2e; 3e en 4e; 5e en 6e klas). Per groep wor den de 3 beste tekenaars afgevaar digd' naar de finale, die gehouden ty-ordt op donderdag 10 augustus op het plein voor Speet. Voor kleur krijt wordt gezorgd. Vrijdag 11 augustus: Jeugdsong- en Beatfestival 1967 waarvan voorselectie op foensdag 9 augustus om 7 uur in de St. Jozef school, Grotestraat Besoyen. Nadere inlichtingen kan men krij gen bij onderstaande contact-adres sen: Baardwijk: de Jonghestraat 4, Besoyen: Loondonk 6, Waalwijk zuid: Nic. Beekstraat 16, Centrum: Kerkstraat 119. 'De Reisduif', Brabantse Bond eit de Zwa luw, ZNB vlogen vanuit St. Vincent. De Brabantse Bond loste haar duiven vrijdag middag 12.45 en ZNB om 13.00 uur. Zon dagmiddag kwam bij de Reisduif de eerste duif bij Jan Kuys VB en was nog een vroeg gemelde. Bij de Zwaluw was het H. de Vaan die de eerste duif van de Zwaluw klokte en zal nationaal nog een vroege duif zijn van de 12000' ingezette duiven, JEUGDTOTO P.V. 'DE ZWALUW' De inzet van de viérde week van 10 tot 17 juli was f. 292,70. Ie prijs, f. 43,90: Klooster Eerw. Zusters. Geraden f. 292,70. 2e prijs, f. 29,27: J. v. Vught, Vlijmen. Geraden f. 292,75. 3e prijs f. 14,63: Sjef v. Engelen, Vlijmen. Gera den f. 292,50. Tien procent van de op brengst, f. 29,27, voor de Stichting Jeugd belangen. ATAK-TOERNOOI Sportiviteit, wedstrijdsfeer, grote belang stelling, een perfecte organisatie en goed weer, dat waren de factoren die het grootse volleybaltoernooi van Atak tot een grandi oos sportfestijn maakten. Het was voor de voorzitter van Atak, de heer T. v. Gorp, d-tn ook geen probleem aan het slot van de wedstrijden een enthousiast dankwoord uit te spreken, ondermeer tot het gemeen tebestuur, de jeugdraad, de EHBO, de ex- p'oitant van café De Statie, de scheidsrech ters, de toernooicommissie, de spelers en het publieik. Niet minder dan 250 volley baliers kwamen op de acht speelvelden in actie. In de verschillende pou'es is er flink van leer getrokken. Verrassend goede wed strijden, vaak onder hoogspanning gespeeld maakten het geheel tot een boeiend kijk spel. Loco-burgemeester R. va.n Dongen reikte de hoogste onderscheiding uit aan Sarto uit Tilburg dat in de finale van de overgangs klassen en le klassers de baas bleef over L V.C. uit Breda (ook vorig jaar tweede). De derde plaats bereikte hier Atak 1, ge volgd door Atak. Bij de tweede klassers ging de grootste beker naar Olympus 2 uit Mede. Tweede werd VCV uit Vught en 3e SSS uit Raamsdonksveer. De finale bij de derde en vierde klassers werd een over winning voor Niego-Voc uit Goirle met VTC uit Vught a's tweede en O'ympus uit Made als derde. Bij de jeugd teams legde Atak definitief beslag op de fraaie bokaal var, de stichting Jeugdbelangen door drie maal in successie het toernooi als eerste te beëindigen. Ds tweede prijs eiste LTS uit Oosterhout voor zich op. Als 3e klasseerde zich LVC uit Breda. VAN TURNHOUT IN DE PRIJZEN Henk van Turnhout heeft een welbesteed weekend achter de rug. Bij de avondwed- striiden to Tilburg won hij de 200 m. in 22.7. Zaterdag in Leiden werd hij in de series door de Ned. recordhouder op de 400 m uitgeschakeld (Van Herpen uit Gro ningen) maar noteerde een goede tijd. 50 5. In Rotterdam zondag bereikte Van Turn hout de 2e plaats o-p de 800 m met 2.3.0 en de derde plaats op de 400 m in een tijd van 50.6. ff" VLIJMENSE BOYS-JEUGD Zondag 18 juni nam het jeugdteam van Vlijmense Boys deel aan het tournooi van Veerse Boys. De eerste wedstrijd werd ge speeld tegen Baronie, welke wedstrijd de Vlijmense Boys met 1 - 0 wonnen. De twee de wedstrijd werd gespeeld tegen RCD uit Dordrecht, dit was een spannende wedstrijd maar de Boys-jeugd won weer met 1-0. De derde wedstrijd speelden zij tegen de organiserende vereniging, Veerse Boys en eindigde in een gelijkspel: 1-1. Hierdoor kwamen de Boys in de finale en moesten het opnemen tegen RAC uit Rijen. Vlijm. -Boys speelde een zeer goede wedstrijd en won met 2-0 en kwamen hierdoor voor de tweede maal in het bezit van de prach tige Huupfen Beker. HARMONIE 'CONCORDIA' Zaterdagmiddag werd er op het Plein 'n drumband-concours gehouden. Vele vereni gingen namen hier aa.n deel en er was zeer grote belangstelling. Het was een prachtig schouwspel hoe de geüniformeerde vereni gingen een show demonstreerden. De jury had een zware taak. Uitslagen van het con cours in het volgende nummer. TEUGDBELANGEN ACTIEF VOOR INVALIDEN In het gebouw van 'De Vijfhoeven' zijn -nkele lokalen ingericht voor invaliden wei- ren, om daar het weekend door te bren gen. Er zal gelegenheid zijn voor de Vlij mense jeugd om daar het weekend gezellig door te brengen met de invalide jongens en deze mooie opzet van Jeugdbelangen te - Vlijmen en om de invalide jeugd aange naam bezig te houden en hoopt op grote medewerking van de Vlijmense jeugd. WEDVLUCHT 'DE ZWALUW' De postduivenvereniging 'De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Chatelet; afstand 151 km. los 8 uur. Eerste duif 11.20.01; laatste prijsduif 12.05.28. Uitslag volgt: B. Parijs 1 30; Arn. Dekkers 2 7 9 23 26; H. Zeeuwen 3 4 16; K. Kivit 5 28; A. Parijs 6; M. Herman 8 14; Fr. v. Bok hoven 10 20; G. A. v. d. Hout 11; H. de Vaan 12; Jo v. d. Hout 13; Hans Parijs 15 19 22; J. de Vaan 17; M. Libregts 18; 'Gerry v. d. Hout 21; J. v. Engelen 24 32; Th. Stupers 25 29; P. v. Bers 27; Jos Kuys 31. junioren 'De Zwaluw' Hans Parijs 12 4; Gerry v. Hout 3; Ber tie Dekkers 5. Wedvlucht 'De Zwaluw' Orleans: P. v. Bers 1 31; M. Libreghts 2 5 6 14 15 33; R. v. Esdorik 3; K. Kivit 4 22; H. v. Beijncn 7 24; Jan v. d. Wiel 8 20 21 23; L. Parijs 9; Jo v. d. Hout 10 32; M. Ni- cols 11 12; Jo Merkx 13 35; Fr. v. Bok hoven 16 30; Arn. Dekkers 17 29; H. Zeeuwen 18 26; Tos Kuvs 19; Jan Dekkers 25; H. Stupers 27 28; M. Laros 34. WORDT ST. VINCENT EEN RAMPVLUCHT Van de Vlijmense postduivenvereniging De finale van het Jubileumtour- nooi te Nieuwkuyk ging tussen RKC uit Waalwijk en RKDVC uit Drunen RKC was technisch wel de be tere, maar de inzet was niet zo groot als die van underdog RKDVC. De ruststand was 10 in het voord'eel van RKDVC. Vlak voor tijd slaag de RKC erin gelijk te maken. Na 2x5 minuten verlenging was nog geen beslissing gevallen, zodat pe nalty's de beslissing moesten bren gen. RKDVC benutte vier van de vijf penalty's, terwijl RKc er 3 be nutte. Hierdoor won RKDVC de finale en de trainingsrmkken en waren de shirts voor RKC. Onder zeer gunstige weersomstan digheden zijn op 10 en 11 en 17 en 18 juni de Christ van Herwij nen- jeugdtournooien verspeeld. De jeugd heeft deze dagen getoond gezonde sportiviteit te bezitten en hierdoor was er te genieten van gezonde vechtlust en goed voetbal. Alle wedstrijden te beschrijven zou te ver voeren en daarom zullen we ons beperken tot het geven van de eindstanden van de verschillende dagen. Bij de C-junioren kwam als eerste naar voren Zwaluw VFC, 2e eindigde Waspik, 3e Vlijmense Boys en 4e TGG. Op 11 juni bij de A-junioren was er in beide poules tot het laatste moment spanning wie er in de pou les als een en twee zou eindigen. Het nemen van strafschoppen moest hier uiteindelijk de beslissing bren gen. Uiteindelijk werd in poules A winnaar Veerse Boys, 2e Zwaluw VFC. 3e TGG en 4e RKTVV. In poule B werd winnaar Vlijmense Boys, 2e Waspik, 3e SET en 4e Baardwijk. De strijd om de le en 2e plaats ging dus tussen Veerse Boys en Viijmense Boys en werd door Veerse Boys met 40 gewon nen. De trijd om de 3e en 4e plaats tussen Waspik en Zwaluw VFC werd gewonnen door Zwaluw VFC met 10. Op 17 juni was er voor de vele belangstellenden zeer te genieten door het altijd boeiende spel van de pupillen. Hoe deze aankomende voetballertjes zich voor de volle 100 pet. inzetten is altijd een lust om te zien. RKC wist hier op de le plaats beslag te leggen door RK DVC met 1—C' te kloppen. De strijd om de 3e en 4e plaats eindigde ge lijk en wist RWB tenslotte, door het beter benutten van strafschop pen over Uno Animo te zegevieren. Op 18 juni traden dé B-junioren in het strijdperk waar Nieuwkuyk als le eindigde. 2e werd RWB, 3e RKDVC en 4e WSC. De leiding, die in handen was van de heren Blom, Smits, de Rooij en Schapendonk was buitengewoon, en deze heren'bleken de jeugd zeer goed te begrijpen en verdienen hiervoor dan ook alle lof. De jeugd commissie van Baardwijk kan terug zien op zeer geslaagde tournooien dankzij aller medewerking. HNC speelde zaterdag de laatste wedstrijd van het ned'erlaagtour- nooi tegen de 3e klasser Sprang. De HNC-ers die met enkele inval lers in het veld kwamen gaven Sprang kranig partij. Maar reeds in de eerste minuten bleek dat HNC het tegen de tricolores niet zou kla ren. Sprang was voortdurend in de aanval en leidde met de rust al met 40 door doelpunten van W. de Rooij, T. Vugts en B. Paulides (2). Ook in de tweede helft droeg de strijd een eenzijdig karakter. De verdediging van HNc kreeg toen wat meer vat op de acties van de tegenpartij, maar slaagde er toch niet in doelpunten te voorkomen. Door schoten van De Rooij en Vugts kon Sprang met een 6-0 zege het veld verlaten. Sprang verwierf door dit resultaat de 2e prijs: een leren bal. De le prijs een stel shirts kwam in het bezit van White Boys uit Waspik. Johan Cruyff, de aanvalsleider van Ajax heeft donderdagmiddag bij zijn club een contract voor vier jaar getekend. In de overeenkomst is vastgelegd, dat Cruyff tot 15 juni 1971 bij de Nederlandse kampioens- ploeg zal blijven. Geruchten dat de jonge Amsterdammer belangstelling had voor aanbiedingen uit Italië, zijn hiermee uit de wereld gehol pen. Feijenoord heeft donderdag bij de opening van het transferseizoen de eerste spectaculaire aankoop ge daan. Het contracteerde de 25-jarige Zuidslaviër Paja Samardzic van FC Twente voor de duur van twee jaar. Het transferbedrag bedraagt ongeveer tweehonderdduizend gul den. Feijenoord' liet voorts de Zweed Harry Bild terugreizen naar zijn eigen land, door hem op eigen verzoek geen contract meer aan te bieden. ZATERDAG VOETBAL INDELING VAN DE 2e KLASSERS 2e klas B Amstelveen Amstelveen A- nemuiden Arnemuiden DOTO Pernis Excelsior M Maassluis ,s-Gravenz. SV 's-Gravenzande Feeriansdam Heerjansdam Kozakken Boys Werkendam Noordwijk Noordwijk RVVH Ridderkerk SHO Oud-Beijerland SSC Sprang-Capelle SSS Klaaswaal Ter Leede Sassenheim Met ingang van 1 augustus a.s. is prof. dr. I. Samkalden benoemd tot burgemeester van Amsterdam. Vrij dagmorgen heeft het kabinet-De Jong zijn definitieve beslissing over deze benoeming genomen. Direct daarna is het besluit voor onderte kening naar koningin Juliana op paleis Soestdijk gezonden. Vrijwel alle fracties in de Am sterdamse gemeenteraad zijn ver heugd over de benoeming van prof. Samkalden tot burgemeester. Drs. Ed. van Thijn, fractievoorzitter van de P.v.d.A., verklaarde zeer inge nomen te zijn met de benoeming. Vooral roemde hij de inspraak, die de raadsleden in deze gehad' heb ben. De Brabantse commissaris van de koningin, dr. C. N. M. Kortmaan, heeft zijn diepe teleurstelling uitge sproken over het economisch beleid van de regering, voorzover dit Nrd. Brabant betreft. Hij noemde het ka merdebat over de werkgelegenheid niet bepaald opwekkend en zeide, dat het provinciaal bestuur zich vastklampt aan de belofte van mi nister De Block van Economische Zaken. De bewindsman heeft in de kamer niet meer gezegd dan dat hij bereid is te overwegen of delen van Brabant in aanmerking komen voor „bepaalde beleidsinstrumenten". Besloten werd door de Statenle den het debat over het brandende vraagstuk op woensdag 13 septem ber voort te zetten. Voor 1 augustus krijgen zij van 't gedeputeerdencol lege een nota over de werkgelegen heid. Eind mei van dit jaar had Neder land 4144 werkloze mannen beneden 19 jaar. Dat kwam neer op een lan delijk. gemiddelde voor jeugdwerk loosheid van 6.5%. De provincie Noord-Brabant heeft het grootste aantal jeugdwerklozen, namelijk 988, dat is bijna het vierde deel van het landelijke totaal aantal. De cijfers per provincie waren als volgt Groningen Friesland Drente Overijssel Gelderland Utrecht Noord-Holland Zuid-Holland Zeeland Noord-Brabant De jeugdbiljartvereniging J.B.C. Waalwijk speelde zaterdag 17 juni een wedstrijd tegen de J B.V. Mas- sé te Amsterdam. Een biljartdag die in alle opzichten geslaagd mag wor den genoemd. Om 's morgens 10.45 i'Tjr werd vertrokken vanaf café J. Passier met 13 jeugdleden en hun le'devs. Via een koffiepauze in het Rick- Restaurant te Vianen, arriveerde men om 12.30 uur in Amsterdam. Hier werd het gezelschap uit Waal wijk welkom geheten door de jeugd- sportleiders'van de J.B.V. Massé, de heren Van Zalingen en Kater. De eerste wedstrijd tussen de he ren C- Klinkert uit Amsterdam en W. van Cromvoirt uit Waalwijk was een spannend duel. Na 11 beurten was de stand nog gelijk 214216, doch toen wist dé Amsteirdamse jeugdbiljarter zijn partij met een serie van 134 carambols uit te ma ken, zodat deze partij door de jon ge Waal wij ker eervol werd verlo ren. Van de overige hiljartertjes speelde J. v. d. Sanden de beste par tij d'oor met een gemiddelde van 2.50 zijn tegentstander te verslaan. De totale uitslag van deze wedstrijd viel met 14 om 10 uit in het voor deel van de J.B.V. Massé. Geen slecht resultaat voor de nog jonge biljartvereniging uit Waalwijk. Tussen de wedstrijden werd een pauze gehouden en beide jeugdver enigingen een koffietafel aangebo den. Na afloop van de wedstrijden dankte de jeugdleider van de J.B.C. Waalwijk, de heer C. v. d. Sand'en de leiders en spelers van Amster dam en reikte aan de jeugdvoorzit- ter een herinneringsvaantje uit, wat ten zeerste op prijs werd ge steld. Tevens nodigde de heer v. d'. Sanden de J.B.V. Massé uit voor 'n revanchewedstrijd in Waalwijk. Hierna werd een rondvaart ge maakt door de Amsterdamse grach ten. Om ca. 20.00 uur vertrok men weer uit Amsterdam waar men, na onderweg nog een hapje te hebben gebruikt om ongeveer 10.30 uur in Waalwijk aankwam. Al met al is het een dag geweest waarbij de biljart- sport hoogtij vierde en men heeft kunnen genieten van de toekomst van de biljartsport en waar wat be treft strijdlust, sportiviteit en bil- jartétiquette menig groot biljarter nog heel wat van kan leren. Groot is onze dankbaarheid aan God en ook zijn wij al len heel blij, omdat Frans, Pierre, Jan, Frits en Mirian- neke een broertje hebben gekregen dat zij noemen: ADRYO De doopnamen zijn: Adrianus, Josephus, Petrus, .Wilhelmina, Maria J. Th. M. Toorians M. E. Toorians- v. d. Hurk Loon op Zand, 15 juni 1967 Willibrordusstraat 4 GEVRAAGD voor het schoonhouden van het ge meentelijk zwembad „Zidewinde" gedurende enkele uren per dag, 's avonds na 6 uur. Salaris nader overeen te komen. Brieven te richten aan de Burgemeester vóór 28 juni a.s.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3