w/AAlwijkse en LxnqstRAatse couRAnt Dertien Waalwijkse brandweerlieden door burgemeester Teijssen onderscheiden WAALWIJK ■burgemeester Teijssen opende H. Appels Autobedrijf N.V. Zilveren priesterfeest Pastoor J. Simons, L. op Zand HULDIGING OP GEMEENTEHUIS DING IN DIENSTENSECTOR geen spreekuur Werkgelegenheid Uitbreiding Receptie |p MAANDAG 19 JUNI 1967 88e JAARGANG No. 49 De Fcho van het Zuiöen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,80 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" In de raadzaal van Waalwijks stadhuis werden vrijdagavond dertien leden van de Vrijwillige Brandweeer gehuldigd in verband met hun veeljarige dienstjubilea. Op de eerste plaats was daar de heer A. Faro, die zijn 50-jarig jubileum als brandweerman vierde en des wege de eerste die door burgemeester J. Teijssen hartelijk werd ge huldigd. Vooraf wijdde de burgemeester nog enkele beschouwingen aan typische aspecten van het brandweerwezen en attendeerde daar bij vooral op bepaalde elementen die de brandweer weten te binden. Zich richtend tot de heer Faro, de gouden brandweerman zei de burgemeester, dat deze zich niet alleen technisch wist te bekwamen, om wanneer dit nodig is, te handelen, doch dat de heer Faro een goede verhouding van man tot man heeft bevorderd, waardoor er een hecht teamverband ontstond. „Het is geen kleinigheid", aldus burgemeester Teijssen, „om 50 jaar lang tijd en energie te geven op ba sis van vrijwilligheid, doch bij de brandweer leert men elkaar kennen en waarderen en hieruit groeit van zelf een hechte vriendschap. 50 jaar lid van de vrijwillige brandweer komt in ons land slechts hoog zel den voor", zei de burgemeester, die vervolgens nader inging op de toe standen van 50 jaar geleden en stelde daar tegenover de technische ontwikkeling die met de groei der gemeente gelijke tred heeft gehou den. „Het siert u", aldus de burge meester, „dat u de brandweer 50 jaar hebt willen dienen. Daar de heer Faro reeds bij een vorig jubileum een onderscheiding mocht ontvangen, ook van de brand weerorganisatie, kon burgemeester Teijssen hem thans uitreiken het Erekruis voor 50-jarige dienst na mens de Kon. Ned. Brandweerbond en de Bond van Brandweercomman danten. Ook de heer A. Schuurman had van d'e burgemeester veel woor den van warme dank in ontvangst te nemen. De heer Schuurman vier de n.l. zijn 40-jarig jubileum als brandweerman. „Gij hebt", aldus Waalwijkse eerste burger, „dezelfde lof als de heer Faro verdiend, want als wapenbroeder hebt ook gij steeds gezorgd voor de paraatheid van ons brandweerkorps. Ook aan de heer Schuurman werd het Ere kruis uitgereikt. Vervolgens had de huldiging plaats van de jubilarissen, die 30 jaar de Waalwijkse Brandweer dienden n.l. de heren J. van Dongen en L. van Woensel, gevolgd door de zilveren jubilarissen Th. Trimbach, J. van Huiten en G. Coppens, die 'n kwart eeuw hun taak als brandweerman hebben vervuld en dan tenslotte d'e koperen jubilarissen, de heren J. Dekkers, A. Kleijngeld, A. Molen graaf, J. Schuurman. P. Zeegers en C. Pot. Zij allen mochten een on derscheiding voor trouwe dienst vervulling met de daarbij behoren de oorkonde in ontvangst nemen. „Jullie allen hebben veel voor de Waalwijkse gemeenschap betekend" waar hen vanaf het Raadhuisplein een natte serenade werd' gebracht en vanuit de brandslangen sierlijke waterbogen deze serenade tot een feest maakte, dat geweldige belang stelling van de zijde van het pu bliek trok. 's Avonds kwamen de Waalwijkse brandweerlieden in de zaal van De Gecroonde Leersse bijeen voor het houden van een feestavond waar het buitgengewoon gezellig toeging en waar als bijzonderheid een film werd afgedraaid van de feestelijk heden bij het Gouden bestaansfeest van de Waalwijkse Brandweer die zeer in de smaak viel. Het feest duurde tot in de kleine uurtjes en was een waardig slot van deze fees telijke dag. In verband met de begrafenis van Dr. Van Daal, houden de WAALWIJKSE ARTSEN morgen (dinsdag) De jubilarissen van de Waalwijkse Brandweer. GESLAAGD Aan de kweekschool te Dongen slaagde de heer C. Oosterbaan uit Waalwijk voor het onderwijzers examen. Voor 't diploma 3-jarige Han delsavondschool slaagden: de dames M. Caro, N. v. Huiten, C. Knuist, I. Sars en de heren W. v. Drunen, L. Ecker, M. Fijneman, P. Gorter, J. v. Helvoirt, C. Horsten, W. Sabel, A. Verhoeven en J. Pul lens, allen uit Waalwijk; mej. E. de Jong en de heer P. Snaphaan uit Kaatsheuvel; de dames M. Elshout en W. van Oosterhout en de heer A. Smetsers uit Drunen. Afgewezen: vier. St. Michaël-ULO: Aan de Nuts-Ulo-school te Waalwijk slaagden voor 't Mulo A- diploma: J. v. Bladel, H. v. d. Nieu- wegiessen en Edw. Soffner, allen uit Waalwijk. L. H. Zwart, Sprang- Capelle en C. J. Post, Drunen. Voor ULO-A en Middenstand zijn geslaagd: Fr. Boknen, L. v. Eeuwijk M. van Iersel, T. Leijtens, P. Pot, B. Pijnenborg, E. Rookus, J. Brok, T. van Well en C. van Wezel allen uit Waalwijk. A. Brok, Drunen. L. Knippels uit Elshout. A. Vermuë uit Oudheusden en D. Ververs uit Kaatsheuvel. Geslaagd voor ULO-A: H. v. d'. Linden, K. van Loon, Fr. v. d. Schot, G. Verhoeven, Tj. de Kort allen uit Waalwijk. K. Ob- bens uit Drunen. Afgewezen: geen. Geslaagd voor het ULO-examen aan de ULO Maria Koningin zijn de volgende candidaten: L. Bont; N. Bijnen; A. Diepstra ten; Y'. Dierendonck; J. van Don gen; J. Diepsprong; J. Grootswa- gers; A. Hulsenboom; M. Krol; M. d'e Kruyf; A. Leijtens; B. van Pas; N. Peynenburg; R. Pullens; J. v. d. Sanden; M. Savelkouls; M. Savel- kous; J. Schoenmans; M. L. Schu wer; D. Smith; I. Smits; T. Smits; M. Stokwielder; A. Strijk; D. Ver- helst; H. v. d. Aa; G. van Bavel; F. Bergmans; F. Bijnen; J. Brou- mels; T. Couwenbergh; M. Dalleu; H. Heemskerk; F. Hesselberth; G. Hock; M. Joossen; A. Kley; A. Lips; E. van Loon; S. de Mol; W. Nieuw koop; E. Rombouts; A. Rullens; Z. Savelkouls; E. Smith; C. Snels; A. van Tuyl; H. v. d. Wouw. Afgewezen: drie. SCHOOLHANDBALTOURNOOI Voor de 5e maal organiseert de Waalwijkse Handbalvereniging Ta- chos een Schoolhandbaltournooi, wat gehouden zal worden op za terdag en zondag 24 en 25 juni a.s. op de plantsoenen bij de Waalwijk se sporthal. Aan dit lustrum-tour- rooi nemen dit jaar 9 scholen deel met 51 teams. De 500 speelsters en spelers zijn onderverdeeld in 9 pou les, er worden ruim 200 wedstrij den gespeeld op 8 velden. De ma rathon begint 's zaterdags om 12.30 uur en eindigdt die d'ag ongeveer uur en eindigt die dag om ongeveer uur weer te starten. De prijsuitrei king vindt plaats op zondag om on geveer 18.30 uur. De deelnemende scholen zijn: Huishoudschool, Waalwijk; Huis houdschool, Drunen; Jongerenkur- sus, Waalwijk; Levensschool, Waal wijk; Michael ULO, Waalwijk; Nij verheidsschool, Waalwijk; NUTS- ULO; Waalwijk; J. P. van Rooy- ULO, Drunen en ULO Maria Ko ningin, Waalwijk. Het gewestelijk arbeidsbureau Waalwijk heeft in verband met het feit, dat de komende weken een groot aantal jeugdigen de school van het voortgezet onderwijs gaat verlaten, een circulaire gericht aan de bedrijven. Daarin wordt verzocht het arbeidsbureau mee te delen of aldus burgemeester Teijssen. „Uw werk spreekt van grote burgerzin, die op zich de man siert. Ook de overige leden van de brpr>r,"ro°r' bracht de burgemeester c roemde hun paraatheid sohooldheid, die een waarb voor de burgerij. De commandant van de Waalwijk se Brandweer, de heer J. Kobben richtte zich hierna tot de jubilaris sen die hij prees voor hun trouwe diensten en de nadruk legde op de onderlinge band en de hechte ka meraadschap van het Waalwijkse Brandweerkorps. Hij bracht allen daarvoor hartelijk dank en liet zijn dankwoorden vergezeld gaan van fraaie cadeaus. Ook de ondercommandant de heer J. Pot, sprak tenslotte nog een har telijk dankwoord tot de jubilaris sen en roemde eveneens de prima verstandhouding die er in het Waal wijkse korps heerst. Na de huldi gingsbijeenkomst begaven de jubi larissen zich naar de loggia boven het bordes van het Gemeentehuis In de parochie van St. Jans Ont hoofding te Loon op Zand zal de pastoor, de Zeereerw. Heer J. Si mons, op zondag 25 juni a.s. zijn 25- jarig priesterfeest gaan vieren. De pastoor is in 1942 priester gewijd. Hij is geboren in Haaren en nu 49 jaren oud. Zijn eerste benoeming als kape laan was tot 1947 te Liessel, waarna hij werd overgeplaatst naar Drunen tot 1951. Zijn voorlaatste kapelaans plaats was in de parochie van St. An- tonius van Padua in Philipsdorp te Eindhoven. Op 6 februari 1965 werd hij naar Loon op Zand overgeplaatst ter assistentie van de toenmalige pas toor Mommers, met het recht van op volging. Daar aanvaardde hij het pas toraat op 1 juli van datzelfde jaar. Zijn Eindhovense pastoor, de Zeer eerw. Heer Swagemalcers, mocht zijn benoeming in Loon op Zand be kend maken, tijdens de intrededienst. Het comité ter plaatse heeft een pro gramma samengesteld om dit feit feestelijk te vieren. Het ziet er als volgt uit: Om 9.45 uur wordt de pastoor aan de pastorie afgehaald door bruidjes, de drie Loonse gilden, de Jeugdhamonie, het feest- en kerk bestuur. Om 10 uur is de plechtige H. Mis van dankbaarheid. Het zal een Con celebratie worden, welke gevierd wordt door de pastoor en zijn vroe gere priestervrienden. Het kerkkoor en het dameskoor zullen hier de zang op zich gaan nemen. Om 12 uur is er een huldiging in de kerk. Eerst zal de pastoor door de harmonieën en zangvereniging \yorden afghaald. Hierbij wordt het cadeau aangeboden en zullen de nodige toespraken wor den gehouden. Ook zal burgemeester Van Erp aanwezig zijn. Aansluitend hierop is het receptie tot 2 uur. Ook de kinderen vieren dit feest vanzelf sprekend mee. Dit is op maandag 26 juni met om 9 uur v.m. een H. Mis. Een huldiging op de speelplaats van de jongensschool heeft om 10.15 u. plaats en om 2 u. wordt 'n spel ge houden, waaraan verrassingen zijn verbonden, 't Zal pastoor Simons die dagen niet aan belangstelling ontbre ken, want hij heeft in de korte tijd van zijn pastoraat in Loon op Zand heel wat werk verzet. Moge, God hem nog vele gelukkige en gezonde jaren te midden van zijn Loonse parochia nen geven, vooral nu, nu het dorp zich naar alle kanten baat uitbreiden. WAALWIJK „Moge deze bouw steen aan de verdere uitbreiding van dit bedrijf bijdragen", zo sprak bur gemeester J. Teijssen vrijdagavond toen hij een steen onthulde, waar mee de opening van H. J. M. Ap pels Autobedrijf N.V. aan de Laag- eindsestoep in Waalwijk een feit werd. Waalwijk heeft door de inge bruikneming van dit pand 'n uniek karagebedrijf bijgekregen. Het is 't enige garagebedrijf in de verre om trek dat vrachtwagens van elke af meting kan repareren. Verder heeft het de vertegenwoordiging van Sim- ca-personenwagens. Drs. W. Smits, commisaris van de N.V., verwelkomde namens de di- rektie de genodigden, waaronder vele cliënten. Hij noemde het een „tweebenig" bedrijf. Het beschikt namelijk over een reparatieinrich ting voor personenwagens en ge scheiden hiervan een reparatiehal voor vrachtwagens. Binnenkort zal het bedrijf worden uitgebreid met een afdeling waarin benzine-wagens omgebouwd kunnen worden op gas. Drs. Smits zei dat er nog and'ere belangrijke uitbreidingsplannen op stapel staan. Burgemeester Teijssen had de uitnodiging om het garagebedrijf te komen openen graag aanvaard. „Appels heeft in binnen- en buiten land een betekenende naam. Dit bedrijf is een bewijs van de voort varendheid van de ondernemer. Het betekent een belangrijke uitbrei ding in de dienstenesctor. Waalwijk heeft een hoge industriëlegraad. En kele jaren geleden nam onze ge meente de derde plaats in Noord- Brabant in. Een plaats hoger dan Eindhoven. Als gevolg van de groej van de bevolking neemt .Waalwijk thans de vijfde plaats in" aldus de heer Teijssen die het betreurde dat in de dienstensector het aantal ar beidsplaatsen nog niet zo groot is. Een zo gevarieerd en genuanceerd bedrijf als dit vond hij een belang rijke bijdrage. „Door inspanning op elk gebied is dit bedrijf tot stand gebracht. Het heeft alle mogelijk heden tot groei", aldus burgemees ter Teijssen die de heer Henk Ap pels van harte feliciteerde met zijn nieuwe bedrijf. Woorden van waardering spraken ook de heren Beers en Van Arn hem, resp. direkteur van Scania Vabis en Simca-Nederland. De heer Van Arnhem noemde het bedrijf een belangrijke schakel in het dea lerpatroon van Simca. De heer Klein, sprekend namens de BOVAG zei dat iedere auto een goede ver zorging behoeft. Een verzorging waar dit bedrijf in kan voorzien. Ook door het 20 man tellende per soneel werd de heer H. Appels in het zonnetje gezet, bij monde van de heer Van den Nouweland, die de bed'rijfsvervoering van de onderne mer prees. Hij bood een geschenk aan. De verloofde van de heer Ap pels en mevrouw Smit werden met een boeket bloemen verrast. Na mens de drie bedrijven van Appels N.V. bood de algemeen bedrijfslei der, de heer Berns, een geschenk aan. Na een kort dankwoord van direkteur Henk Appels werd het glas geheven op de toekomst van dit nieuwe garagebedrijf. Tijdens een drukbezochte receptie kwamen velen de heer Appels gelukwensen. De jonge ondernemer mocht hierbij ook talloze geschenken in ont vangst nemen. Vandaag begint de plenaire zit ting der Verenigde Naties over de kwestie Midden-Oosten. Er worden 121 lid-staten vertegenwoordigd. Israël heeft al doen weten dat het elke motie der V.N. naast zich neer zal leggen die het aanwijst als gressor en de terrugtrekking van alle troepen zonder meer. Moskou heeft al 100 Migstraal jagers en ander oorlogstuig aan Egypte geleverd, ter vervanging van hetgeen in de strijd tegen Israël is verloren gegaan. China heeft de eerste H-bom met succes de lucht in doen gaan. en voor welke functies of beroepen vacatures aanwezig zijn, teneinde de jeugdigen zo spoedig mogelijk te kunnen inschakelen in het arbeids proces. HET BRABANTS ORKEST Op donderdag 6 juli 1967 geeft Het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans om 20.15 uur het tweede zomerconcert in de Stads schouwburg te Tilburg. De pianist Daniel Wayenberg zal solistische medewerking verlenen aan onderstaand programma: 1. Smetana - Ouverture Die Ver- kaufte Braut. 2. Tsjaiikowski - Pianoconcert no. 1. Pauze. 3. Dvorak - Symfonie no. 9 „Uit de nieuwe wereld". LEDENVERGADERING WILLEM VAN ORANJE-COLLEGE Vrijdag kwam de Stichting van de Prot. Chr. H.B.S., M.M.S., Willem van Oranje-College in ledenverga dering bijeen. Voorzitter W. F. van Dijk, burgemeester van Wijk en Aalburg, opende de vergadering met schriftlezing en gebed, waarna hij de aanwezigen hartelijk welkom heette en enkele woorden van na gedachtenis wijdde aan het overle den bestuurslid J. Waverijn, notaris te Sprang-Capelle. Na lezing van de notulen, volg den de jaarverslagen van de secre taris en de directeur. De secretaris memoreerde in zijn jaarverslag o.a. dat spoedig de goedkeuring ver wacht kon worden van de minister betreffende de aanleg van een ei gen sportveld, waarvoor de grond reeds in het bezit is van de Stich ting. Hij bracht dank aan directeur en docenten voor het vele werk dat zij in het belang van de school heb ben verricht. Het verslag van de directeur ge waagde van een gestadige groei van het aantal leerlingen (per 31 dec. 1966 waren er 399 leerlingen). De school is weer veel te klein; men moet woékeren met de ruimte om de leerlingen te kunnen herbergen. In augustus a.s. komen er weer 88 leerlingen bij. Ook de uitslag van de eindexa mens in 1966 was zeer verheugend. Voor H.B.S. A slaagden alle 14 can didaten en voor H.B.S. B slaagden eveneens alle candidaten (16), ter wijl voor M.M.S. vier van de vijf candidaten slaagden. Ook bleek uit het verslag dat de culturele vor ming niet wordt verwaarloosd. In het afgelopen jaar werden een 4-tal schoolconcerten gegeven, die een klassiek karakter droegen. Verder werden enkele lezingen gehouden o.a. over de Zending in Suriname, voorlichting over dienstplicht enz. Het jaarverslag vermeldde ook nog: schoolreizen, excursies en werkwe ken. Tot zover het jaarverslag van de directeur. Hierna volde het jaarverslag van de penningmeester. Door de heer C. P. v. d. Hoven werd op duidelij ke wijze een overzicht gegeven van de financiële toestand der school. Ook hier was reden tot grote te vredenheid. Daarna volgde het rap port van de controle-commissie. De agenda vermeldde verder be stuursverkiezing. Aftredend en her kiesbaar: C. P. v. d. Hoven, Waal wijk en A. J. Bouman uit Waspik. Beiden werden met algemene stem men herkozen. In de vacaturen, ontstaan door t overlijden van notaris J. Waverijn, werd gekozen Ds. B. de Graaf uit Meeuwen. Niets meer aan de orde zijnde, werd deze ledenvergadering met dankgebed gesloten. „v i Bovenste foto: Een gezicht op de fraaie en ruime entree van de ge- opende nieuwe garage en werkplaatsen van de fa. H. Appels. Onderste foto: Burgemeester J. Teijssen verricht de openingsplechtigheid. WAALWIJKSE ZWEMVER. EN REDDINGSBRIGADE Zondag 18 juni had in het Gem. Zwembad Het Hoefsven de jaar lijkse zwemontmoeting tussen WZV en Neptun uit Emden plaats. De Duitsers die met een 35-tal perso nen naar Waalwijk gekomen wa ren, moesten dit jaar de overwin ning aan de Waalwijkers overlaten. Vooral door het sterk zwemmen van d'e Waalwijkse heren kon de ontmoeting met een 806G' over winning worden afgesloten. Na de zwemwedstrijden werd er nog een tweetal polowedstrijden gespeeld tussen de dames- en herenzeven tallen van de beide verenigingen. De WZV-d'ames verloren met 54. De WZV-heren wonnen na 'n span nende interessante wedstrijd met 64. Eind augustus zijn de Waal wijkers voor een tegenbezoek aan Emden uitgenodigd. DE N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Met de excursie op 13 juni be- I sloot de N.C.V.B. het eerste deel j van haar jaarprogramma. Begeleid door prachtig zonnig weer, ging de tocht naar De Bilt, waar de mor genkoffie met cake wachtte. Daar na werd de reis voortgezet naar kasteel Haarzuilens. Vervolgens leidde de weg naar Hilversum, waar de studio van de N.C.R.V. bezich tigd werd. De dag werd besloten met een ge zellige maaltijd en zo werd 't weer hoog tijd om naar huis terug te keren. De N.C.V.B. wenst alle leden een plezierige vacantie toe; men ziet el kaar weer op 27 september, dan zal mej. Van Kalken uit Heerlen de avond verzorgen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5