Schoenstikopleiding nieuwe stijl aan W'wijkse huishoudschool is een succes Bejaardentocht Capelle-Vrijhoeve was dinsdag weer een succes Uitgaan in het weekend vEKKERS GAS Romantica Uit do Langstraat Musis Sacrum verwarming Berg en Dal aluminium jaloezieën van ALS ENIGE SCHOOL IN NEDERLAND mtiem wonen met 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 JUNI 1967 11 Instructrice- opleiding Dag- avondopleiding GROTESTRAAT WAALWIJK Derde leerjaar Sprang-Capelle Capelie Baai der Begeerte Be slag om Bastogne Brokkenpiloten Kaatsheuvel Waalwijk Waspik l Tel.2205 Tel.2235 Tel.383 Slijmen Drunen Zoon wilde ouders miljonair maken op de voet (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Woensdagavond zijn de cursussen van de R.K. Huishoud- en Industrieschool in Waalwijk afgesloten. Als enige school in Nederland kent men in Waalwijk twee cursussen voor een schoenstikopleiding en een instructrice-opleiding. Opleidingen waar voor in De Langstraat uiteraard veel belangstelling bestaat. Vijftien jaar geleden nam de toenmalige direktrice van de huishoudschool het initiatief op een schoenstikopleiding aan het leerprogramma toe te voegen. Vorig jaar is er een belangrijke wijziging gekomen. Toen is in de opleiding voor het diploma A 'en het diploma B de Satra- cursus verwerkt. Dit houdt in dat de meisjes behalve op kwaliteit ook op tijd leren werken en zo dus een complete fabrieksopleiding krijgen. Het diploma A houdt de kennis van eenvoudig schoenstikken in, 't diploma B geeft een meer uitge breide opleiding. Door het Satra- systeem er in te verwerken krijgt men z« snel mogelijk een bepaald onderdeel onder de knie. Hoewel veel bedrijven via het leerlingen stelsel een eigen opleiding kennen bestaat er voor de cursus aan de Huishoudschool toch nog veel be langstelling. Het afgelopen schooljaar werd ook voor de eerste maal met een instructrice-cursus gestart. De leer lingen die beide diploma's van de schoenstikopleiding met goede cij fers hebben behaald kunnen deze opleiding volgen. Men deert dan het uitgebreide stikken, krijgt een theohieop]laidifig, terwijl ook aian warenkennis de nodige aandacht wordt besteed. Deze cursus wordt op een middag en eën avond ge geven. Veel aandacht w|»rdt be steed aan de vorming van de meis jes, die in de fabriek als band leidster, monsterstikster of als leid ster van het bedrijfsschooltje, veel met meisjes moeten omgaan. In een afzonderlijk leslokaal staan zestien schoenstikmachines, terwijl men ook nog de beschik king heeft over 3 speciaalmachines. waaronder een zgn. ,.rondstik" en „zig-zag". De deelnemers aan de A-cursus krijgen eerst een gede gen onderricht in het gebruik van de machine. Dan wordt er op vi- soline gestikt waarna geleidelijk aan alle onderdelen van de schoen op de machine komen. Aan het einde van de cursus worden com plete schachten gemaakt. Het Sa- trarsysteem zorgt er voor, dat men het tempo haalt, dat in ieder be drijf gehanteerd wordt. Het ver werkte materiaal komt van de Langstraatse bedrijven, waarnaar het als compleet onderdeel van de schoen teruggaat. Zowel de cursus voor het A- als B-diploma kent een dag- en avond opleiding. De A-kant telt 3 midda- wttlig gMJaponawtf hvu)»iim<rk vin Hunur DougUa gen, de B-kant 2 middagen. De avondopleiding, voor beide cursus sen, wordt op 2 avonden in de v/eek gegeven. De deelnemers aan de cursus behoeven geen getuig schrift van de Huishoudschool te hebben en evenmin op een bedrijf werkzaam te zijn. De dagopleiding kent behalve het hoofdvak schoen- stikken ook nog de lesuren in ko ken, algemene vorming en lichame lijke opvoeding. Op de avondcursus wordt uitsluitend onderricht in schoenstikken gegeven. De cursus aan de Huishoudschool heeft op de opleiding van VAS vocff, dat zij niet alleen opleidt voor een bepaald onderdeel. Een bedrijf kent nu eenmaal de ver deelde arbeid en daar worden de leerlingen van de bedrijfsklasjes op voorbereid. Op de Huishoudschool leert men het gehele schoenstikken. Degenen die het getuigschrift be haald hebben kunnen ook op alle bedrijven terecht. Er is momen teel nog volop vraag naar vakbe kwame stiksters die een behoor lijk loon kunnen verdienen. Als de Mammoetwet straks van kracht wordt krijgt de Huishoud school er een derde leerjaar bij. In dat jaar kan men een dag-be;- roepsopleiding volgen. Dan wordt, zoals nu reeds de naaldvakken, ook de lederbewerking in het pro gramma opgenomen. De cursus wordt dan breder opgezet, zodat de meisjes die dan na 3 jaar de Huishoudschool verlaten, direkt de instructrice-opleiding kunnen vol gen. De dinsdag door het bejaardencomité Capelle, Vrijhoeve en Prot. Kaatsheuvel ge organiseerde bejaardentocht 1967, voor de 19e maal, is bijzonder succesvol verlopen, dank zij een pracht organisatie van het co mité met aan het hoofd de heer en mevr. Poldervaart. Wie 's morgens rond 8 uur nabij de Schoolstraat kwam kon direct zien, dat er deze dag iets bijzonders stond te ge beuren. Naarmate het ruim 8 uur was ge worden kon toen wel constateren, dat deze dag de bejaardentocht weer zou worden ge houden. Allengs kwamen toen alle auto's naar de Schoolstraat en te ruim 8.15 uur waren alle auto's netjes in volgorde opge steld en na een korte inspectie door het co mité, idie nl. alles nogeens controleerde of alle bejaarden wel zijn opgehaald, kon men om precies 8.30 uur vertrekken uitgewuifd door talrijke toeschouwers onder wie vele kinderen der bejaarden. Met 46 auto's en 1 grote autobus werd gestart in de richting Tilburg om vervolgens via Riel en Alphen de eerste pleisterplaats Baarle Nassau te bereiken. In het schitte rende restaurant 'Landgoed Schaluinen wachtte de bejaarden een heerlijk kop kof fie met een eveneens zeer aantrekkelijke traktatie. Nadat men de koffie genuttigd had werd door velen een kleine wandeling gemaakt door d.it Landgoed. Genoten werd vooral van het prachtige natuurschoon dat deze omgeving biedt. Te 11 uur vertrok men door de Ghaamse bossen, alwaar men nog de grote ravage zag van de jl. zondag over dit gebied geraasde windhoos, om dan via UI venhout de 2e pleisterplaats te be reiken, het aan de grote verkeersweg Bre- da-Antwerpen onder de gemeente Rijsber- gen gelegen restaurant 'Napoleon'. Hier werd de broodjesihaaltijd gebruikt en na dien verpoosden de bejaarden op het terras om het drukke verkeer op de weg gade te slaan. Goed uitgerust werd om half twee de tocht voortgezet naar het Bosbad Hoeven. Deze plaats bereikte men via Zun- dert en Ruohpen. In het Bosbad Hoeven werd de thee gebruikt en velen namen daarna plaats op het grote terras om te ge nieten van deze prachtige omgeving en te kijken naar de zwemmers(sters) die in gro ten getale het tegenover dit restaurant ge legen zwembad bevolkten. Jammer was het dat een stevige bui kwam opzetten en allen een toevlucht moesten nemen in het restau rant. De stemming bleek door deze onver wachte tegenslag echter niet in het minst gedrukt. Straks komt weer de zon, aldus de geluiden die men lied horen. Te ruim 4 uur vertrok men van het Bosbad Hoeven om zich te begeven naar de laatste pleister plaats het restaurant 'Musis Sacrum' in Dongen. Jammer was het, dat de regen nog niet was opgehouden. Van het vele natuuT- sdhoon wat men nog passeerde ging veel verloren. Gelukkig bleef de stemming op perbest. Via Etten en Leur en door het be kende Liesbosch werd Teteringen bereikt om daarna over Oosterhout in Dongen te arriveren. In rest. 'Musis Sacrum' werd de bejaar den een heerlijk diner aangeboden, dat ve len zich best lieten smaken. Tijdens het diner werd 't woord gevoerd door de voor- KERKDIENSTEN Zondag 2 juli. Ned. Herv. kerk Sprang, 9,30 en 2.30 uur: ds G. Wursten. Geref. kerk, Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds M. de Wit van Rotterdam. PLATTELANDSVROUWEN Om het contact met de leden gaande te houden ook gedurende de zomermaanden wanneer geen vergaderingen worden ge houden, organiseerde de afdeling Sprang- Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen een fietstocht voor de leden naar Bosch en Duin. De fietstocht werd onder broken voor de bezichtiging van het kam peer terrein 'Het Hoekske', waar de dames zeer hartelijk werden ontvangen. Deze fiets tocht vormen een welkome afwisseling op het winterprogramma. In het blad van jl. maandag werden de namen van de spelers van hét militair elf tal, dat a.s. zaterdagmiddag om 4.30 uur een wedstrijd speelt tegen de 2e klasser SSC '55, zulks ter gelegenheid van de offi ciële opening van de sportaccomodatie, niet juist vermeld. We geven derhalve alsnog de juiste namen der spelers t.w. T. v. Wijn gaarden (Feijenoord); H. v. d. Wekke (Ex celsior); A. Graumans (NAC); B. A. Huls hof (Ajax); L. C. v. Straaten- (FC Den Bosch); E. C. H. Achterberg (DOS); M. Snoek (NAC); J. Geurten (MVV); T. A. Pansier (Xerxes); W. v. d. Kuijlen (PSV); J. Kleinjan (DFC); D. Molenaar (FC Zaanstreek); E. Koens (St. Truiden, Bel gië); J. Plageman (DOS); P. v. Egmond (Telstar); B. v. d. Heijden en J. C. van Daele. Uit deze spelers zal het militair elf tal worden samengesteld. SSC brengt het navolgende elftal in het veld: doel: D. Spierings; achter: J. Lagrouw: A. Ros; H. J. v. Peer; M. Verhagen; midden: C. Smits en M. v. d. Schans; voor: H. Faro; P. Faro; J. den Rooijen en A. C. v. d. Broek. Reserves: C. Timmermans; D. Tref fers en C. Kuijsten. WEDVLUCHT 'DE LUCHTVAART' De postduivenvereniging, alhier, hield in samenwerking met de postduivenverenigin gen uit Waspik en Raamsdonk een wed vlucht vanuit Pont St. Maxence. De uitslag was als volgt: Dr. Smits 1 4 11 31; M. Bax 2 12 13 28 30; B. Verduyn 3 9 21; A. Faro 5; B. Pols 6 10 22; G. Treffers 7 24; 1. Kie- boom 8 27 36; Dré de Wit 14; H. Nerings 15; A. A. de Wit 16: J. Tongenelen 17; T. Stadhouders 18; H. Ripzaad 19; P. Pluijm 20; L. t-n Berge 23 25 29; Fr. v. Hoof 26; W. Mariens 32 34; Broekmans 35; P. Maton 38. Tevens hield men een wedvlucht vanaf Cha- teauroux, afstand 589 km. Hiervan was de uits'sg: A,. Kuijten 1 5; M. Bax 2; B. Verduiln 3; B. Po's 4; M. v. d. Galiën 6; P. Pluijm 7; W. Mariens 8. Zondag as. wordt een wedvlucht gehou den vanuit St. Denis, afstand 354 km en met jonge duiven vanuit Duffel, afstand 72 km. SPAARVERENIGING De spaarvereniging 'Vele kleinties maken pen grote' gevestigd ih café De Witte Brug, alhier, houdt a s. zaterdagavond een verga dering, waarbii tevens de gelden zullen wor den uitgekeerd die het afgelopen jaar zijn gespaard. Aller opkomst is zeer gewenst. llf VOETBALTOERNOOI WASPIK Zaterdag 1, zondag 2, zaterdag 8 en zon dag 9 juli a.s. organiseert de ieugdcommis- ■sie van de voetbalvereniging Waspik on het sportpark Elzenhage aan de Stadhouders- dijk een groot voetbaltoernooi. On 1 juli spelen de pupillen (8 tot en met 12 jaar) zitter van het bejaardencomité, de heer Poldervaart. Vervolgens sprak burgemees ter Van Prooijen een kort woord. Om half 8 werd een aanvang gemaakt met de laat ste etappe van deze bejaardentocht. Via Kaatsheuvel werd Vrijhoeve bereikt, alwaar de bejaarden werden gegroet door het fan farekorps 'Sirena', vervolgens ging het naar Capèlle, alwaar de muziekvereniging 'Kunst na Arbeid' present was om de bejaarden met muziek in te halen. De heer Polder vaart sprak een kort dankwoord. In deze film gaat het om een meisje dat bij haar nichtje gaat logeren en tevens voor de eerste maal de man van het nichtje zal ontmoeten. Ze wordt voorgesteld, nog niet wetend dat de man niet de echtgenoot is. Die hebben ze net voor haar aankomst in de duinen begraven. Het meisje Clo vermoedt niets, totdat een visser haar nogal veel en vaak vreemde vragen stelt omtrent de echtgenoot van haar nichtje. Nicht Irene ziet de visser steeds vaker om haar huis dwalen en wordt bang. Hij zou hen gezien kunnen hebben bij het begraven van haar wettige echtgenoot. Ook Clo heeft haar vermoedens die ten slotte waarheid worden. Donderdag, vrijdag en zondag. Twee jaar heeft het geduurd voor deze film draaiklaar was. Het is het verslag van de 101ste luchtlan dingsdivisie die in de bossen van Bastogne de laatste slagen leveren met de Duitsers. Dit wordt bemoei lijkt door de Amerikaanse kleding die de Duitsers dragen. De jongens dromen al van een verlof in Parijs wanneer zij door de Duitsers met de rug tegen de muur worden ge zet De Amerikanen zijn dan alle zijden door de Duitsers ingeslo ten. Toch geven de Amerikanen niet op. De aalmoezenier houdt een gebedsdienst met de bede de mist te laten optrekken zodat de lucht macht kan optreden. De bede wordt niet verhoord, er worden steeds meer verliezen geleden en er is bijna geen voedsel meer. Nog ge ven zij het niet op. Met de rug te gen de muur blijven zij strijden wachtend op een wonder. Zaterdag, maandag en dinsdag. De Dikke en de Dunne zijn met vakantie in Parijs. De Dikke wordt verliefd op de dochter van de hotelhouder die hier niet van ge diend is. Om te ..vergeten" beslui ten ze, na eerst in een rivier te willen springen, dienst te nemen in het vreemdelingenlegioen. Ze wor den naar een eenzame post in Ma rokko gezonden waar ze tot grote schrik de man van het meisje, waar Ollie verliefd op werd, ook ontmoe ten. Hun lot leggen zii nu in zijn handen door te deserteren, opdrach ten te weigeren en te proberen om te ontsnappen. En de officieren in 't vreemdelingenlegioen staan mee dogenloos tegenover deze zaken. Zondag 3 uur. Zaterdagavond treden The Con tinentals op met zang van Antoinet- ta Verweijst, die al een aardig re- portoire heeft gebouwd. Zondag middag is er de popgroep „Stilte". Aan de naam moet men niet veel waarde hechten. Ze kunnen nogal aardig wat geluid produceren. Zon dagavond treedt het Cor Luyten Orkest op dat met de bezettings uitbreiding tot 8 musici beslist een hoger muzikaal peil kunnen be reiken. van Waspik, Veerse Boys, RWB, Raams donk, Good Luck, Made en Baardwijk. Zondag 2 juli komt de B-jeugd in actie (14 tot en met 16 jaar) van RKDVC, Raamsdonk, Made, RKC, Waspik, Baard wijk, Veerse Boys en RWB. Zaterdag 8 juli zijn er wedstrijden voor de C-jeugd (12 tot en met 14 jaar) van Made, RKTVV, JPS, SSC, Uno Aniimo, RKC, Good Luck en Waspik. Op zcmdag 9 juli tenslotte spelen de A-junioren (15 tot en met 18 jaar) van RWB, RKDVC, Waspik, Veerse Boys, Made, Baardwijk, RKC en Chaam. AVOND-DRIEDAAGSE De Stichting Jeugdbelangen Waspik or ganiseert een avond-driedaagse op 29 en 30 juni. Er worden twee afstanden gelopen, n.l. 8 en 15 km. Voor de tochten van 8 km kan iedereen zich aanmelden die op 1 juli tenminste 8 jaar oud is. Voor de tochten van 15 km moet men minstens 11 jaar zijn. De eerste twee dagen is de start om 18.30 uur. Zaterdag 1 juli zal met in de loop van de middag vertrekken. WASPIK OP DE FILM In het kader van de landelijke filmactie heeft de Ned. Blindenbond in Waspik een film opgenomen. Inwoners in hun dagelijk se bezigheden, bedrijven en verenigingen worden door de cameraman onder schot genomen. In de Ned. Herv. Kerk zijn 's avonds geluidsopnamen gemaakt van de zangverenigingen Polymnia en O.K.K. De ze film zal het komende winterhalfjaar wor den vertoond. MANNENKOOR OP CONCOURS Zaterdag 1 juli zal het Waspiks mannen koor, o.l.v. de heer W. van Rijckevorsel, deelnemen aan het internationaal concours te Scheveningen. Het koor komt uit in de hoogste afdeling, samen met nog 3 Neder landse en 2 buitenlandse koren. SOOS MON PLAISIR Zondag 2 juli zal er door de soos Mon Plaisir een avond worden belegd m.m.v. de bekende Waalwijkse beatgroep 'Nigeria Prong Prong Equipage'; aanvang 19.30 u. Toegang alleen voor leden vanaf 15 jaar. Op maandag 3 juli is er een instuif-avond voor de leden van 12 tot en met 14 jaar. Beide avonden worden gehouden in het vakantie-eldorado van jeugdsoos Mon Plai sir aan de Kerkstraat (Gemeenschapshuis). W. M. A. HEIJMANS HOOFDINGELAND Onder voorzitterschap van de heer A. P. de Bont uit Waspik kwamen de ingelanden van district 7 (De Binnenpolder Capelle) van 't waterschap 'Het Zuider Afwaterings kanaal' maandagavond in café P. Pruyssers te Capelle bijeen om een hoofdingeland te kiezen in de vacature J. Waverijn. De heer W. A. M. Heijmans uit Capelle behaalde de meeste stemmen en werd tot hoofdin geland gekozen. District 7 telt 3 hoofdin gelanden waarvan er statuair één deel moet uitmaken van het bestuur. In een vergade ring van hoofdingelanden zal dus mettertijd het nieuwe bestuurslid worden gekozen uit deze drie candidaten. DAG VOOR JEUGD EEN SUCCES De Stichting Jeugdbelangen bood de Was- pikse jeugd een bijzonder boeiend program ma in het kader van de traditionele jeugd- dag. Vijftien jeugdverenigingen namen er aan deel t.w. de sportverenigingen voetbal, volleybal, gymnastiek, KPJ jongens en Jneisjes, de vogeltjes, de ponnyclub, de meisjesclub, enkele groepen rakkers en poorters, Zwaluwen en KMG-ers, senioren en junioren. Voormiddag waren er interes sante speurtochten, terwijl het middagpro gramma werd gevuld met een aantal de monstraties. 's Avonds bracht het program ma de deelnemers naar het centrum op het havenplein en het dorpsplein. Middels een geluidswagen bij het gemeen tehuis werden er contacten gelegd tussen deze twee operatiegebieden. Door een aan tal opdrachten kwam de jeugd in contact met de bevolking. Zo zagen we ondermeer de hakkers, slagers, kruideniers, kasteleins en cafetaria-exploitanten in actie, terwijl ook de hoofden der scholen met honderden me ters siropdas werden opgebracht. Een op tocht waarbij de uitgewerkt opdrachten wer den getoond was het sluitstuk van een ge slaagde dag. WASPIKSE KPT KAMPIOEN VAN KRING BREDA De Waspikse KPJ heeft het gepresteerd om ook op de 2e kringwedstrijd van het seizoen als eerste te eindigen op de sport dag van de kring Breda. Enkele weken ge leden plaatste Waspik zich in Effen aan de top en nam nu in Den Hout zelfs nog een grotere voorsprong op de naaste con currenten. Op KPJ-oefening en de muziek- oefening werd Waspik 2e, terwijl bij de pyramidebouw en de vrije oefening 'n eer ste prijs werd behaald. Samen met Prinsen- hage en Effen (resp. 2e en 3e) zal Waspik op 27 augustus de kring Breda vertegen woordigen op de interkring wedstrijden te Best. Ook de atletieknummers brachten successen. J. Wagemakers le op de 800 meter, L. Biemans 5e op de 500 meter ju nioren en H. Kamp 2e bij hoogspringen, drongen door tot de selectie voor de inter kring op 23 juli in Uden. DUIVENSPORT 'De Reisduif', Pont St. Max. H. Smits 1 4 7; M. Bax 2 8 9; B. Ver duyn 3 6 14; A. Faro 5; Dré de Wit 10; H. Nerings 11 A. A;. de Wit 12; J. Jon- genelen 13; F. v. Hoof 15. Eveneens Pont St. Max.: M. Bax 1 2; H. Smits 3 4 8; Sj. Langermans 5 15; F. v. Hoof 6 11; A. A. de Wit 7 10; A. Faro 14; B. Verduyn 9 12; G. Remmeren 13. P.V. Waspik, vlucht op Corbeil Th. Gijsman 1 6 13 16; Gebr. Selders 2 10 14; P. v. d. Mosselaar 3 15: G. Kuyten 4 8; P. de Graauw 5 17 19; H. Treffers 7 9 11 18; Th. Smits 12. De vlucht op St. Vincent is een drama ge worden. Een week na lossing waren er in de Brabantse Bond van de 2000 duiven nog maar 'n 300 binnen. In Waspik zijn er 4 thuis van de 22: H. Treffers 1 (woensdag) 3 en 4 (vrijdag); J. Timmers 2 (donderdag). Vrijdagavond treden dan Les Cruches op. In verband met studio opnames konden zij vorige week niet komen, zodat toen The Go-Go's optraden met harde beatmuziek. Zaterdagavond zijn er Les Copains met zang van John Desmares. Aan de Roestelberg in verband met de Kaatsheuvelse kermis zater dag- en zondagmiddag dansen. Za terdag zijn er dan The Envoys uit Tilburg, die steeds ontzettend veel succes hebben en zondagmiddag The Blue Birds uit Kaatsheuvel, die ook beslist voor de juiste sfeer zullen zorgen. GESLAAGD Aan de H.T.S. te Den Bosch slaagde voor de afd. weg- en waterbouwkunde L. G. J. Vermeulen uit Vlijmen. BILJARTVERENIGING ONA De vierde wedstrijd van het nederlaag- toernooi van ONA tegen BW, Haarsteeg einde met 9 - 3 in het voordeel van ONA, die hiermede de eerste overwinning behaal de. WIELRENNEN Zondag is het voor de wielerclub 'De Zwaluw' een grote dag; de leden zullen deelnemen aan de kampioenswedstrijden, die in St. Willibrord worden gehouden. AANRIJDING Woensdagmorgen had op het Plein te Vlijmen een aanrijding plaats tussen een tractor en een personenauto. De personen auto werd flink beschadigda Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. VEILINGGEBOUW GESLOOPT Doordat de Vlijmense veiling verdere doortrekking van de Langstraatweg in de weg stond werd dezer dagen met de sloop hiervan begonnen. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" De postduivenvereniging 'De Reisduif' hield een wedvlucht vanuit Corbeil. Uitslag als volgt: H. v. d. Ven 1; P. Diepstraten 2 4 7 13; J. Koks 3; B. v. Esdonk 5 12; W. van Ravensteijn 6 11; R. Berkelmans 8; H. Wilhart 9 15; H. Boom 10 14. Uitslag St. Vincent van 'De Reisduif' als volgt: J. Kuys 1; H. Boom 2; H. Berkelmans 3; L. de Laat 4. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Zondag 2 juli wedvlucht van de Reisduif vanuit Clermont. Inkorvcn vrijdag 30 juni in café H. Boom-v. d. Wiel. Zaterdag wedvlucht van 'De Reisduif' vanuit Ruffec. De duiven zijn reeds woens dag ingekorfd. WEDVLUCHTEN 'DE ZWALUW' Zondag wedvlucht van de postduivenver eniging 'De Zwaluw' vanuit Pont St. Max. Inkorven in café Ant. Klerks. Zondag 2 juli eerste wedvlucht met jon ge duiven vanuit Diest, België. Inkorven zaterdagmorgen in café Ant. Klerks. Aan deze wedvlucht zijn extra prijzen verbon den voor senioren en junioren. De uitslag van de vlucht vanuit St. Vin cent was als volgt: H. de Vaan 1; H. Oosterwaal 2 3. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen: Dr. v. d. Wouw. ZOMERFESTIVAL Tet Zomer-festival op het Pla taanplein wordt a.s. zaterdag voort gezet met een concert door de ge mengde zangvereniging UDI uit Elshout o.l.v. Fr. v. d. Hoven. Dit concert zal plaats vinden om 8 uur. Zondagmiddag om drie uur is er op het Plataanplein een beatmid- dag, terwijl om 4 uur de Drumband £t. Jan uit Elshout een demonstra tie zal geven welke demonstratie zal worden gevolgd door het optre den van de Gymnastiekvereniging St. Jan uit Elshout. ZWEMDIPLOMA'S Zaterdag werden in Drunen de ieugdzwemvaardigheidsproeven af gelegd. Er slaagde 52 candidaten voor de diverse diploma's. Diploma A: Ineke Kapitein, Beppie Melis, Fran- ka van Loon, Corry van Essen, Sjanet van Huiten. Marian van Hui ten, Paul Vinkenvleugel, Ietje Spee. Ans Bruurmijn. Resi Holubiak. Wil ly Bergmans, Trudy Groot, Mar ja Snoeren. Annelies Lommers, Gert Klomp. Maria van Son, Joop Meeu- wisse, Eric van Delft, Ineke Aerts, Thea van de Leur, Ria van Loon, Corry Klerks. Trudy Raaymakers, Willy Klerx, Gerard Vesters, Hetty Liefting, Janneke Sanders, Jos Spierings, René Koppelman, Emil Kwakkestein. Jan van Iersel, Maria van Delft. José de Kruyf, Marina Muskens, Willie Beerens, Tonny v. Nistelrooy. Erna van Delft, Corry Pullens, Cori^y Fitters. José Klerx. Diploma B: Wim Henskens, Gerda van Loon, Jan Huib van de Hout, Laura Pop- ma, Louise van Huiten, Tonny Staal, Jan Elshout. Johan Elshout, Petra Werner, Walter Sleegers. Diploma C: Ingrid Holubiak, Tonny v. d. Wiel. JEUGDWERK 'VOORSTE VENNEN' Zondag 2 juli a.s. organiseert de leiding van de 'Voorste Vennen' een oriëntatiewan deltocht van 15 km, door de bosrijke om geving van Drunen. Deze tocht wordt ge houden ter gelegenheid van de afsluiting van het seizoen. Bij goed weer is de aan vang om 2 uur bij de Voorste Vennen, ter wijl dan ook alle 13, 14 15 en 16-jarige iongens en meisjes zich kunnen opgeven. Om 7 uur zullen de winnaars in het club gebouw worden bekendgemaakt, terwijl een gezellige afscheidsavond zal volgen. In ver band met de vakantie zal de 'Voorste Ven nen' op zondag 2 juli voor het laatst open zijn en pas op zaterdag 8 september de deuren weer openen. Twee auto's, een villa, de beste kostscholen ter wereld voor hun ze ven kinderen en twee dienstboden voor zijn vrouw behoorden tot de plannen, die de Beierse metselaar Nagele maakte, nadat zijn 16-jarige zoon hem 's nachts had gewekt met de mededeling dat de familie in de lotto zeven keer 6 goed had. Hetgeen de familie dan dik 3 miljoen gulden zou hebben opgeleverd. De metselaar kreeg zijn eerste te leurstelling toen hij ervoer, dat de kopie van het geluksbiljet niet bij de totocentrale was aangekomen. De ra zende man schold de vrouw die het plaatselijk lottökantoortje hield de huid vol, omdat hij meende dat zij het formulier niet door had gestuurd en dreigde dat hij er politiewerk van zou maken. Maar dat hoefde al niet meer want de centrale vond het geval zo vreemd - nog nooit werd in Duits land een dergelijk reuzenbedrag ge wonnen - dat zij zelf de recherche al had ingelicht. Toen bleek dat de 16-jarige Alois zondags toen de goe de cijfers bekend waren, in had ge broken in het lottokantoortje en het geluksbiljet daar zelf had geregis treerd en afgestempeld. Motief: „Ik wilde mijn ouders een week lang in de waan laten dat zij miljonair wa- j> ren

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 11