KAATSHEUVEL Nieuwe supermarkt Aveha in Breda Overgangsexamens Dr. Mollercollega Waalwijk Schooljeugd Bernadetteparochie vierde woensdag feest n m w 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 JUNI 1967 15 VAKANTIEVREUGD VOOR WAALWIJKS JEUGD De via de lagere scholen ontvan gen inschrijvingen voor 'Vakantie vreugd voor Waalwijks Jeugd' waren als volgt: Loon op Zand Woningcontingent voor Noord-Brabant wordt niet verhoogd Toeristengids Kaatsheuvel Windhoos veroor zaakte voor 5 a 6 miljoen gulden schade >i mw ii ii w—i ———ww imtimmmmmmmmmmmmtmm Woensdag was het feest voor de schooljeugd van de Bernadettepa rochie. De feestdag werd ingezet met 'n eucharistieviering in de pa- i ochiekerk. 's Middags kwam de jeugd wederom in de krk bijeen ter bijwoning van de opvoering van de kinderoperette „Ali Baba en de veertig rovers" die door de kinderen van de Pastoor van Haarenschool op uitstekende wijze werd gebracht. De muzikale begeleiding was in handen bij de heer Th. Verheijen die tevens dé algehele leiding had. De heer W. Klijn had de fraaie de cors ontworpen en gebouwd. De jeugd genoot met volle teugen van deze alleraardigste operette, even als de jubilerende pastoor en de genodigden. Ongeveer een uur nam de operette in beslag. Vooraf was de jubilaris met uitbundig hoera geroep door de jeugd aan de kerk ontvangen. Na de operette kwam de jeugd naar voren om met een op rijm gezet felicitatiewoord hulde te bréngen aan de jubilerende pastoor en hem tevens de geschenken van de schooljeugd aan te bieden, waar van een fraai servies het hoofdbe standdeel vormde. Dankbaar wer den deze geschenken door pastoor Oomens aanvaard. Roei- en zwemwedstrijden 126 deel nemers; Veilig Verkeersrit 420 deel nemers; Fietstocht door het land van Maas en Waal 490; Straattekenwed strijd 381; Vis-festijn 225; Songfes tival 23 deelnemers; dit zijn totaal 1.665 deelnemers. De deelname aan de grote fiets tocht en de viswedstrijd staat open voor jongens en meisjes tot en met 14 jaar en'vóór het songfestival voor jeugdigen tot en met 16 jaar. Moch ten er nog liefhebbers zijn dan kun nen deze zich nog melden bij de heer M. A. v. d. Velden, Loondonk 6 te Waalwijk. Het songfestival zal wor den opgeluisterd door 'Blitz 66'. Voor de grote fietstocht vraagt het comité hulp van ouders en ouderen. Voor begeleiding zijn zeker 20 tot 30 vol wassenen nodig. Voor twee 'Bezem wagens' wordt gezorgd ook voor hel pers met EHBO, voor assistentie van wagens' wordt gëzorgd évenals voor helpers met EHBO, voor assistènlië van politie enz. Hoewel het aantal deelnemers ceel groeter is dan ver wacht zullen alle voorbereidende maatregelen worden genomen om de tocht tot een succes te maken. GESLAAGDEN Aan de Middelbare Vakschool voor dfl^l^eder- en Schoenindustrie slaag den voor het eindexamen 1967: Afdeling Machinale Schoenfabrikage W. A. Th. v. d. Broek, Waalwijk; G. van Dalen, Naaldwijk; N. P. J. A. Eskens, Tilburg; A. W. C. M. v. Hui ten, Waalwijk; J. F. M. Kaanders, Den Bosch; J. B. A. M. van Lier, Loon op Zand; M. Serrien, Niel (B); P. Serrien, Niel (B); C. A. W. Ves- ters, Kaatsheuvel; D. J. Weijers, Heerewaarden; A. G. M. Zonnen- berg, Waalwijk. Afgewezen candidaten: 2. Afdeling Lederbereiding G. Braspenning, Waalwijk; A. J. G. M. Eskens (met lof), Tilburg; A. J. Metsaars, Rijen; H. J. M. Slaats, Na de operette en het aanbieden van de geschenken, waren het de jongens van de St. Petrusscholen en de meisjes van de Theresiaschool die elk op hun eigen wijze hulde brachten aan de man die reeds zo veel voor de Bernadetteparochie heeft gedaan en nog doet. De ju bilerende herder was zichtbaar on der de indruk door deze spontane huldiging door de jeugd van zijn parochie. Deze werden dan ook na afloop van deze izeer geslaagde feestdag gul getrakteerd. Donder dag waren het de bejaarden uit de parochie die hun pastoor kwamen huldigen. De dag werd begonnen met een H. Mis, waarna de oudjes een lunch werd aangeboden. 's Middags voerden de meisjes van de Huishoudschool een zangspel op, terwij 1 tevens de kinderoperet te weer óp het programma stond. Vrijdag tenslotte zullen de kleuters van de parochie hulde brengen aan hun pastoor en feest vieren, waarbij de ouders van de kleuters zijn uitgenodigd. Waalwijk; E. Stoop, Vlaardingen; A. C. Versteeg, Sprang-Capelje. Afgewezen candidaten: 3. BENOEMING Bij K.B. is met ingang van 16 juli benoemd tot burgemeester van Oost-, West- en Middelbeers, mr L. K. M. Verwiel te Tilburg. De heer Verwiel, die 38 jaar is, is directiesecretaris van 't provinciaal bureau Wit-Gele Kruis en uitvoerend secretaris van de stich ting voor revalidatie in Noord-Bra bant. Mr Verwiel is een zoon van de oud-burgemeester'van Besoyen en la ter van Oisterwijk. DIPLOMA-UITREIKING LTS Op vrijdag 30 juni a.s. 's middags om 14.00 uur zal in de cantine van de Nijverheidsschool voor Waalwijk e.o., Vredesplein 11, de diploma- uitreiking plaats hebben, alsmede de prijsuitreiking aan die leerlin gen, welke hiervoor in aanmerking komen AGENDA Musis Sacrum: donderdag 8.30 uur, vrijdag 8.30 en 11.0C' uur en zondag 0 en 8.30 uur: ,,Baai der Begeerte". Zaterdag, maandag en dinsdag 8.30 uur: ,.De slag om Bastogne". Zondag 3 uur: „Brokkenpiloten". P.V. 'DE LUCHTBODE' De postduivenvereniging 'De Luchtbode' hield zondag 25 juni haar vlucht, vanuit Pont St. Maxence, afstand 312 km. Deel name 101 duiven. Gelost om 8.40 uur. Aankomst eerste duif 13.25.30 uur; laatste prijsduif. 14.12.23 uur. De uitslag was als volgt: H. v. d. Linden 13 4 16; Gebrs. Boons 2 5 7 19 21 25; K. v. Esch 6 8 14 22 26; P. Hooijmaijers 9 11; A. Aarts 10; C. IJpelaar 12; A. J. v. Dongen 13 15 24; M. Vera 17 23; J. v. Broekhoven 18; Gebrs. v. d. Velden 20. Overduif: M. Vera. Zaterdag a.s. opgave voor derby-vlucht; deze wordt vervlogen vanuit Noyon. Inmanden voor jonge duiven voor Duffel zaterdag van 10 tot 11.30 uur De uitslag van zondag 25 juni vanuit St. Vincent is: 1. H. v. d. Velden; 2. H. Dekkers, De uitslag van zondag 25 juni vanuit Chateauroux: M. Vera 1 9 10; H. v. d. Linden 2; K. v. Esch 3 4; Henk v. d. Vel den 5; Gebrs. Boons 6 8; v. Seters 7. GESLAAGD Aan de R.K. Middelbare Meisjesschool te Dongen, slaagde o.m. mej. Willemien v. Opstal, alhier. - Israël heeft officieel 't oude deel van Jeruzalem van Jordanië inge lijfd. Amerika heeft hiertegen fel geprotesteerd. VERKEERSBRIGADIERTJES Als dank voor het vele werk, dat de verkeersbrigadiertjes te Kaatsheu vel gedurende het gehele jaar verrich ten, werd hun zaterdag j.l. een gezel lige middag aangeboden. Gecombi neerd met een contactdag werd een fietsenrallye gehouden over een par cours van ongeveer 20 km. De eerste prijs werd gewonnen door het koppel Paulette Dam en Anja van den Hout met 31 Vi strafpunten; 2e prijs Willy Raaymakers en Els van Beers met 36 strafpunten; 3e prijs: Henny Kolste- ren en Jeanne van Beers met 36 Vz strafpunten en 4e prijs: Dinette van Heesch en Ginneke Stello met 381/:; strafpunten. De voorzitter van de afd. Kaatsheuvel van het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer P. van den Biggelaar, bedankte de briga- uiertjes voor hun prachtige maak ook zeer verantwoordelijke werk. Hierna volgde een traktatie en een filmver toning. De kinderen waren uiterst voldaan over deze gezellige middag. WEDVLUCHTEN De C.C. Kaatsheuvel en Kaatsheu vel-West hielden wedvluchten vanuit: St. Vincent en Corheil. De uitslagi van St. Vincent was A. Schepers 1; J. Kemmeren 2; A. Couwenberg 3; T. v. Wezel 4 8; J. Hamers 5; G. v. d. Linden 6; B. Hoe venaar 7; C. v. Ree 9; J. Duquesnoy 10; A. v. Kuijk 1.1; L. Ververs 12: K. v. Boxtel 13; P. Hendriks 14; A. Mertens 15. Uitslag Corbeil met 149 duiven, gelost om 7.05 uur, eerste duif 13.27.16; laatste duif 14.35.38 uur. A. Couwenberg 1 2 10 22 31; P. v. d. Velden 3; J. Muizelaar 4 36; J. Hamers 5; C. Hamers 6; M. Snoéreip 7 12 25; L. v. Boxtel 8 9 15 27 40; R. v. Boxtel 11; C. v. Ree 13 34; G. v. d. Linden 14 19; B. Masseurs 16; J. Hoevenaar 17 23 35; C. M. Snoe ren 18; L. Meijer 20; J. v. Woepse! 21; A. Schepers 24 38; G. Witte- veen 26 29; J. Kemmeren 28 33; A. v. Wanrooij 30; T. v. Wezel 32; W. Laros 37; L. Ververs 39; C. v. Don gen 41. Uitslagen van de Kaatsheuvelse postduivenvereniging Pont St. Maxence: M. ,v. Boxtel 1 2 3 5 6 11 13; A. Heijs 4 35; J. Kem meren 7 19; F. Dingemans 8 26; Jac. Vloemans 9 33; J. v. Heeswijk 10; J. Vesters 12; J. Wellens 14; A. Brou wers 15 25. St. Vincent: A. Pijnenburg 1 10; F, v. d. Assem 2; G. Schrauwers'3 17; M. v. Boxtel 4; M. Ververs 5; Th. v. Riel 6; J. v. Heeswijk 7; G. v. d. Lin-t den 8 16; J. v. Riel 9 12; W. v. d. Ven 11; A. de Bie 13; H. v. Hel- voirt 14; H. de Man 15. Chateauroux: W. v. d. Ven 1; G. Schrauwers 2; M. Ververs 3 7 12; A. v. Boxtel 4; H. v. Helvoirt 5; M. v. Boxtel 6 9; J. Voogd 8; W. v. Heijst 10; Th. v. Riel 11. Pont: G. Schrauwers 1 12; H. van Helvoirt 2 5 10; F. Dingemans 3; A. Pijnenburg 4 6; M. v. Boxtel 7 8 13; J. v. Heeswijk 9; A. van Boxtel 11. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door mtmrt BREDA Het Waalwijkse levens- middelenbedrijf André van Hilst heeft donderdagmorgen in Breda haar dertiende supermarkt geopend aan de Hendrik Berlagestraat. In het nieuwe uitbreidingsplan Hooge Vught is een fraai pand verrezen van ruim 500 m2. De supermarkt, waar onderleiding van bedrijfsleider H. Zopfi, 22 per soneelsleden werken, is modern van opzet. Tal van buitenlandse ideeën zijn er in verwerkt. In een ruime portaal wijzen verkeersborden de bezoekers op de richting welke zij in de zaak moeten volgen. In Bre da zijn voor de eerste maal ook de drie checq-outs geplaatst met een lopend bandsysteem, zodat de klan ten sneller kunnen worden gehol pen. Een aparte afdeling is ook hier de verkoop van vers vlees uit ge koelde verkoopkasten. Via een gla zen schot heeft men een doorkijk in de slagerij waar drie slagers het vlees bereiden. Sierlijk van opzet is de afdeling wijn en frisdranken. Een speciale hoek is er ingericht voor ide dieet en baby-artikelen, terwijl ook aan de verkoop van tijd schriften en dagbladen is gedacht. Bij de diepvries-afdeling kan men de fijnste delicatessen kopen, zoals .crabmeat, kreeft en olijven, terwijl ook verschillende soorten Franse kaas verkrijgbaar zijn. In de Breda se supermarkt van Aveha is ook dagelijks vers brood en gebak, melk- en melkprodukten verkrijgbaar. Van de 500 m2 is ruim 2G'0 m2 in gebruik als magazijn, kantoor, kan tine en verwerkingsruimte met koel cellen. Er is een groente-verwer kingsruimte en een gekoelde sla gerij, waar in de slagerij een tem peratuur van 80 en in de cel 0 gra den heerst. Hier wordt alles onder koeling 'ingepakt en zo naar de koelvitrines getransporteerd. De produkten blijven dus in de „koel- kètting". Rond de opening van de ze supermarkt zijn weer tal van reclame-aanbiedingen. Naar alle waarschijnlijkheid krijgt, zo deelde men ons van Aveha-zijde mee, ook Waalwijk een nieuwe supermarkt, terwijl in Breda ook nog een der gelijke zaak gaat verrijzen. dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkel man te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossen- bergselaan 21, Kaatsheuvel, telefoon 04167-2006. Verloskundige M. van Vlerken, Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel, tel. 04167- 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's-middags 12 uur tot 's-nachts 12 uur vervoegen op de pastorie van de H.H. Martela ren van Gorcum, Erasstraat 6, Kaats heuvel, tel. 2517. Verhoging van het contingent wo ningwetwoningen voor de provincie Noord-Brabant, om daarmee de werk loosheid onder de Brabantse bouw vakkers tegen te gaan, is niet moge lijk. Wel zal het aan Noord-Brabant toegewezen contingent voor subsidië ring bij particuliere woningbouw niet als een strikte limiet worden be schouwd; er zal een aanzienlijk gro ter aantal aanvragen kunnen worden afgedaan. Dit deelt minister Schut van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening mede in antwoord op schriftelijk vragen van het Tweede Kamerlid mejuffrouw Kessel (KVP). Van 1 naar 2 H.B.S. Adr: Aerts, Frans v. Delft, Gonny v. Delft, Péter v. Drunen (met lof), Laurette Janssen, Pedro van Loo, Kees Muiters, Willy Pullens, Jan v. Riel, Harm Rijpert, Paul Verhaak, Jan Vissers, allen uit Drunen. Carla Broek, Jo.s Muskens en Frans v. Sluisveld uit Elshout. Rita Dam huis, Mariëlle v. d. Hulsbeék en El- ly Stallen uit Geertruidenberg. Mar leen van Rheden uit 'stBoscIi. Jan Eekels uit Haarsteeg. Theo v. Kor ven uit Herpt. Jan v. Gils, Ad van Noort uit Heusden. Constant Fran ken, Harry Hagnauer, Ton v. Ham, Marian v. Heesch (met lof), Rudi v. Heyst, Ans Kleysën, Antoon Me- gens, Wim Muskens. Tönfi'y Snoe ren, Rudie den Teuling, Jan Wage- makers, C.or v. Wanrooy,. Marian de Wit, Kees Zwaans uit Kaatsheuvel. Leo de Kort uit Loon op Zand; Jan Hazelzet en Kees v, d. Wiel uit NieuWkuijk. Pieter v. Dijek èn Cór- rie Hensetehans uit Raamsdonk; An- nemarie Brandts, Ans de Jong, Rini de Laat en Edmond Logger uit Vlij men. Laurens Beekmans, Rudi Brok Eduard Claassen, Anne-Marie Dek kers, Max Dekkers, Jacqueline van Gent. Tini v. Gessel, René de Gouw (met lof), Ad v. Heesbeen,, Harry Hens. Paul v. d. Heuvel, Hans Hëij- ne, Pamela Hobbelman, Frans Hoe ben, Kees v. Huiten, Johan Kees, Peter Ketelaars, Hans Kobben; Paul Kooprnan, Ton Korthout,: Matijs Kouters (met lof), Berrie v. Laar hoven, Péter v. Laarhoven (rne't lof), Rini. v. d. Leur (met lof), Jac. Leijtens (met lof), Wim v. Loon, Hans Paulissen, Jan de Rooy, Anne- Kee Schapendonk, Carla v. Schie, Lo Schreuder, André Schuwer, Mar jan Smits, Siëtske Smits, Hubert Steemers, Maria Verharen (m. lof),, Gerrit Vrinte, Niek v. d. Water, Bé Weijërs, Marijke Weijkamp, Joseph v. Wezenbeek, Gudule v. d. Wiel, Bob Zeegers, Frans Zeegers, Peter Zijlmans, allen uit Waalwijk. Afgewezen: 32. Herexamen: 3. Van 2 naar 3 H.B.S. Lianne y. d. Broek, Elly v. Delft, Theo Velthuizen, Ans Verdiesen (m. lof), Ellen Vesters, Ad de Vrieze uit Drunen. Theo Voliebregt uit Dussen. Pieter Stqllen uit Geertrui denberg. Danny Bruysters uit Herpt. Renny Murawski uit Heus den. Herman Balvers, Iedje Dirk- sen, Karei v. Gulik, Martin Heeren, William Kuypers, Frans ,yan Loon, Kees v. Loon, Kees v. Luxemburg, Jan Vis uit Kaatsheuvel. Teun Hees ters, Claudius Schrover uit Nieuw- kuijk. Maria Blonk, Hans de Cock, Jac, Didden, Joep Dingemans, Bart Gragtmans, Joop Heinen, Nico Hoe ben, Martien v. d. Hoven, Erik van Huiten, Wim Kolsteren, Adri Pro veniers, Ine Sabel (met lof), Rob de Vaan, Raymond Verkerk, Wiro Verschuren, Arnold Verschuren, Hans Weykamp, Leon Zijlmans uit Waalwijk. Mart Coesmans uit Was-, pik. Afgewezen: 25 Herexamen: 6. Van 3 naar 4 H.B.S. Cor v. Delft, Hein Pennings, Gerd v. Riel, Bert Spierings, Ali van der Voort, Wim v. d. Wiel uit Drunen. Joop Broek uit Elshout. Anf. Smet- sers uit Heusden. Sjaak v. Boxtel, Lia Valk, Dick Vesters, Kees Vloe- mans, Leo v. Vugt uit Kaatsheuvel. Ton Laros uit Spranig-Capelle. Cees Hornman en Willy Verhelst uit Nieuwkuyk. Frank de Ruyter uit Tilburg. Han v. Nes uit Vlijmen. Bert v. d. Broek, Peter van Dongen, Frank Knepflé, Nico Leijtens, Theo Leijtens, Willy Leijtens, Henk Mulders, Jac. Pul lens, Mart Pullens, Peter Roksnoer, Angela Rouwmaat, Marjolein Stee mers, André Verhoeven, Leo de Vetten, Peter van Zandvoort uit Waalwijk. Gerard de Bont en Her man Severs uit Waspik. Afgewezen: 12. Herexamen: 3. Van 4 H.B.S.-A naar 5 H.B.S.-A Tini v. d. Berg, Martin Elshout, Ad van Rooy uit Drunen. René Bruysten uit Heusden. Willy Hoyer, Jan Kuys, Bernard v. Wezel, Sjaak v. Wanrooy, Wilbert Wijtenburg uit Kaatsheuvel. Martin v. Luxemborg uit Loon op Zand. Tonny Dirven, Herman Koedijk, Paul Schweitzer uit Vlijmen. Wim Andela, Victor Couwenbergh, Gonnie van Doorn malen, Louis Dumoulin, Chris de Graauw, Bert v. Heesch, Kees Pul lens, Jo Swinkeis, Jan Bert Weijers, Jan v. d. Wiel, Marjan de Wit, Noortje v. Woerden uit Waalwijk. Afgewezen: 1. Van 4 H.B.S.-B naar 5 H.B.S.-B Huub Broek uit Elshout, Rens v. Luxemburg, Kaatsheuvel.Jan de Bont, Jozef de Bont, Anton v. Ier se! uit Nieuwkuijk. Anton v. Oort uit Raamsdonk. Lambert van Hel voirt, Pieter Huybregts, Jan van Loon, Sjel v. d. Ven, Adri Ver boord uit Vlijmen. Henk v. Berkum, Bert v. Huygevoort, Piet-Hein Pe ters uit Waalwijk. André de Bont uit Waspik. Afgewezen: 8. Herexamen: 1. Van 2 naar 3 Gymnasium: Wina Egter van Wissekerke, Vera Leysen, Joost Lombarts, Gerard Romson, Doortje v. Son, Hans Wal ters uit Drunen. Jan v. Ham, Sjaak v. Heyst (met- lof), Nico Kerssens, Gerard Kuys, Genieke Smit, Jan- Paul v: d:Velde, Dirk Wóoning uit Kaatsheuvel. Walther van Dongen (met lof) uit Loon op Zand Hans Heyhuurs, Róel Hoek, Frans Mar- celis (met lof), Astrid de Ruiter, Coos de Ruiter, Ad Rijken, Bert- Jan Stuurop, Louis Swinkeis, Ineke van Vlimmeren uit Waalwijk. Jos van Dongen en Frank de Gla's uit Waspik. Afgewezen: 4. Van 3 naar 4 Gymnasium: Rick Creemers, Robert Groot, Ma rianne van Sambeek, Tini Verharen Margriet Vinkenvleugél, Annie van Wezel uit Drunen. Henk Brouwers pit Heesbeen. Rinie de Hart uit Heusden. Bert v. d. Linden uit Kaatsheuvel. Anton van Gorp uit Raamsdonksveer. Sjef van Baal, Louise v. d. Bossche, Joop van Ge- mert,. Wim Hagemans, Annemieke Hol, Jan Marcelis, Jan Sebregts en Dorien Streef uit Waalwijk. Afgewezen: 7. Herexamen: 2. Van 4 naar 5 Gymnasium: Peter van Huiten, Peter Verhaak en Anneke Vugts uit Drunen. Jan van Halder uit Haarsteeg. Ben Kna pen, Anton Kuyper uit Kaatsheu vel. Kees Klaver uit Nieuwkuyk. Hans Brok, Hans Cramer, Wim Did den, Ben van Gemert, Theo Hor sten, Ben Langenhorst, Kees y. d. Leur, Katelijn Peters, Carla Roor- da, Mirjam Somers, Tom v. d. Vliet, Willemien v. d. Wiel en Cia van Zon uit Waalwijk. Kees Langer- werf en Tonny Rombouts uit Was pik. Afgewezen: 10. Van 5 naar 6 Gymnasium: Tonny van Huiten uit Drunen, Bert van Engelen uit Elshout. Alies van Alphen uit Geertruidenberg. Leo Bisselink uit Kaatsheuvel. Alwien Hardus, Hans v. Hest, Marie-Louise Kemperman, Ans Leijtens, Jan van Oudheusden, Maarten Steemers, Theo Verwiel en Frans van Woer den uit Waalwijk. René van Don- gen uit Waspik. Afgewezen: 10. Herexamen: 1. Van 1 naar 2 MMS: Ineke Creemers, Margot Elshout, Jacqueline van Huiten en Ine Pul les uit Drunen. Bieke Hoffmans uit Elshout. Anja v. d. Heuvel uit Heus den. Els van Beers, Vera v. Heesch, Annette Kuys, Henriëtte v. Opstal, Marian Rombouts, Hanneke Steen bergen (met lof), Sefi Vesters, Ma rian Vreenegoor, Marjo Vesters, en Maayke Wooning uit Kaatsheuvel. Jeanette de Bont uit Raamsdonk. Cornolien Maris uit Sprang-Capel- le. Ans van Esdonk en Ingrid van Oerle uit Vlijmen. Ansje Aarts (met lof), Jacqueline Blom, Marie-Louise v. d. Bogaart, José v. d. Broek, Lia Bijnen, Antoinette van Heijst, An- nelies Horsten, Corrie Klerx, Yvon ne Kuys, Betty Langenhorst, Reg van Mierlo, Janny Mombers, Mo nique van Os, Yvonne van Oud heusden, Ingrid van Overbeek, Hen riëtte de Peffer, Ankie Peters, An- jo Rombouts (met lof), Marianne van Sambeek, Ineke Schomaker, Anneke Stevens, Els Verhagen, Marjo de Wit, Corrie van Zon en Nelly van Zon uit Waalwijk. Maria van Irsel uit Waspik. Afgewezen: 8. Van 2 naar 3 MMS: Nelly Beaard, Willie Brok, Annette van Delft, José Elshout, Tineke Je- hoel (met lof), Toos Spee, Rikie de Vrieze uit Drunen. Riky Klijn uit Elshout. Marian Prinse uit Geer truidenberg. Dimphy v. d. Heijden uit Heesbeen. Margreth Schreurder, Marjo Smetsers uit Heusden. Ricky de Genzer (met lof), Marian Laros, Gemmie Pepping en Marja Schrau wers uit Kaatsheuvel. Nannie de Bonth uit Nieuwkuyk. Joke Vier hout uit Vlijmen. Rietje Aussems, Irma Beerens, Hennie van Crom- voirt, Marlies Hardesmeets, Joan v. Heesbeen, Annelies Holtgrefe, Mie- ke van Huiten, Christa Labordus, Elly de Man, Henriëtte van Nuenen (met lof), Magda van Oudheusden, Dimphy Pullens, Rieki Pullens, Jet je Pulles, Adriënne Pijnenburg, Saskia Roorda, Nanny v. d. Til- laart, Gemma Verhoofstad, Annet te Vreeling, Marijke van Zon uit Waalwijk. Marian Boons, Corry Both, Ria Zijlmans uit Waspik. Afgewezen: 13. Van 3 naar 4 MMS: Thea Beaard, Dorothé Jehoel, Cobie van Logten, Sjannie v. d. Pluym, Micky Romson uit Drunen. Ariane Hagen, Antonet MichiaLse en Annie Prinse (met lof) uit Geertruiden berg. Bernadette Donders uit Den Bosch. Inekë van Boxtel, Wies Hes- selmans, Karien van Nieuwstadt, Marian de Nijs, Nelly Soeterboek, Paula van Spaandonk, Wieke Ver vers, Ineke Vis uit Kaatsheuvel. Maria Hornman uit Nieuwkuyk. Marijke Bertels, Finie van Breugel, Tineke Cramer, Antoinette v. Dae- len, Nieke van Delft, Ans Fijneman, Ria van Heesbeen, Mia Hens, An nelies Hezemans, Greetje v. Liempt, Renée Mombers, Else-Marieke van Os, Monique Petit, Marian Pullens, Jeanne Roksnoer, Margo Schapen donk, Els Slaats, Helma Verhagen, Tineke Verhoeven, Aftja van Vlim meren, Franci v. d. Westen uit Waalwijk. Ine de Zeeuw uit Waspik Afgewezen: 3. Van 4 naar 5 MMS: Marijke v. d. Broek, José v. Delft, Lia Engelen, Rieije Floris; Bèfdien van Helvoirt, José Jehoel,Marijke Verkaart, Mieke Vermeegen, Mari- ta van Zoom uit Drunen. Anneke Michielse uit Geertruidenberg. Ma- rie-José Willemse, Liselotte Wil- lemse uit Den Bosch. Mieke v. d. Boom (met lof), Marja Verhoog uit Kaatsheuvel. Carla Ronde uit Vlij men. Olga Kerssemakers uit Vught. Mily Aarts, Iedje Bertels, José v. d. Bogaart, Marijke de Cock, Els Du quesnoy, Mieke V. d. Heijden, Wil lemien Ouwërkërk, Marian Rouw maat, Henny Rijken, Willy Schoe- mans, Ireen Swinkeis, Marian Wey- ers Uit Waalwijk. Afgewezen: 6. Herexamen: 1. „Kaatsheuvel 1967", is de nieuwe toeristengids genoemd' die over deze gemeente is verschenen. Hét' ty een goed Verzorgd boekwerkje waarin men vindthet ontstaan van dé ge meente Loon op Zand en haar recre atiepark 'De Efteling'; goede tips en VVV-informatie; campings en vakan tiehuisjes; uw gids in Kaatsheuvel; autodealers in de omgeving en een plattegrond van de gemeente. Het ge heel is verlucht met een aantal kleu renfoto's. De totale schade, die de windhoos afgelopen zondag in Chaam en Tricht heeft veroorzaakt, beloopt vijf a zes miljoen gulden. Slechts een klein deel wordt daarvan door verzekeringen gedekt. De regering is van plan de slachtoffers, die hun schade niet of niet geheel door verzekeringen ver goed krijgen, bij te springen. Aldus heeft de minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid, ir A. Schut, woensdag verklaard in antwoord op vragen van een elftal Kamerleden. In het Betuwse dorpje Tricht be draagt de schade alleen al aan gebou wen 2,4 miljoen gulden. In Chaam is de situatie minder ernstig. Koniging Juliana heeft maandag middag een bezoek van ruim 2 uur aan het rampgebied gebracht samen met prof. dr Beel, vice-voorzitter van het Nationaal Rampenfonds. De ko ningin sprak in 't raadhuis van Buur- malsen, tot welke gemeente ook Tricht behoort, geruime tijd met na bestaanden der slachtoffers. Daarna maakte zij met burgemeester J. C. Sanders van Buurmalsen een rond gang door het getroffen dorp. Volgens burgemeester Sanders be draagt alleen de schade aan wonin gen en ander gebouwen al 2,5 mil joen gulden. Tussen de vier- en vijf honderd mensen zijn dakloos gewor den. Op het ogenblik zijn er 5 doden. Van de huizen zijn er 55 onherstel baar beschadigd, bijna 150 andere hebben wel zware schade gekregen, maar zijn nog te herstellen. - Minister Luns heeft in de V.N. gepleit voor directe onderhande lingen tussen Israël en de Arabi sche staten. De Tweede Kamer heeft inge stemd met de aankoop van 105 straaljagers in Canada. In Zuid-Limburg zijn talrijke bouwwerken aanbesteed, zodat een 1200 bouwvakkers hier aan het werk kunnen. - De firma Swagenmakers-Bogaars te Tilburg heeft 103 werknemers ontslag aangezegd.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 15