w/AAlwijkse en UnqstRMtse couRant Geslaagde uitvoering van de Ver. voor Kuiturele Vorming Echtpaar Ouquesnoy-van Es viert 25 juli gouden bruiloft Drunen en Elshout op het culturele pad Burgem. J. Teijssen reikte zestien EHBO-diploma's uit verhoogde zijn levensverzekering en wat het leuke is, het kost hem niets meer... GOED BALLET IN VLIJMEN PREMIE SPAARPLAN SPECIALE VOORSTELLINGEN SCHOUWBURG - TILBURG IN CURSUSJAAR AFGESLOTEN Steunaktie Kindercircus treedt gratis op in „De Efteling" Basis voor persoonlijk bezit Feestcomité ARKA viert in sep tember 45-jarig bestaan Burgerzin Prinses Christina naar Canada Roemeens bezoek aan Nederland VRIJDAG 30 JUNI 1967 c De rcho vah het Zui6en 88e JAARGANG No. 52 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" In de aula van de meisjesschool te Vlijmen heeft afgelopen zondagmid dag een uitvoering plaatsgehad, die werd evrzorgd door de afdeling bal let van de Vereniging voor Kuiturele Vorming, onder leiding van mevr. J. de Graaf-Boguais. Ruim 70 leerlin gen der diverse balletgroepen brach ten een bont programma ten tonele; voor de pauze waren de nummers ge baseerd op het circus, terwijl na de pauze diverse werelddelen in beeld gebracht werden. Na de openingsparade der artisten, voerden Cissie Liebregts en Liesje Peynenborgh een sjaaldans op, bege leid door equilibristen, waarna Trix van Vugt een vlinderende koorddan seres uitbeeldde begeleidt door Joke Rauwerdink en Marjan Liebregts als trapezewerksters. Vervolgens trad Marijke v. Vugt als fakir op, die de slang, Marijke van Nieuwkuyk liet dansen op haar fluitmuziek. Onder leiding van Thea van Engelen werd door de kleinste deelneemsters een kaartspel gedanst, waarna de beurt was aan de trapezewerkers Geurtje Berkelmans, Annemieke v. d. Leest en Anja Eekels om hun kunnen te tonen. Ook Pipo was aanwezig, ge danst door Addie Verdiesen, bege leid door de ballerina Ansje Verschu ren. Als slotnummer voor de pauze voerde Ans Kuys een bloemendans op met de allerjongsten van het ballet. Na de pauze opende een groep majorettes het programma, gevolgd door Cissie Liebregts en Ansje Pey nenborgh met een Chinese dans. On der leiding van Karien v. Esch nam een groep indianen bezit van het to neel om een krijgsdans uit te voeren rond hun wigwam. Als slotnummer werd door Hanneke v. d. Heijden en Marijke v. Vugt, tezamen met een groep inboorlingen, een negerdans uitgevoerd, welke zeer veel succes had bij het publiek en algemeen als meest geslaagd nummer beschouwd werd. Het talrijke publiek, waaronder wij o.a. opmerkten pastoor Sinnen, de voorzitter van de Stichting Jeugdbe- langen Ir v. Vugt; de voorzitter van het schoolbestuur de heer A. v. En gelen, alsmede vele onderwijzers en jeugdleiders, was opgetogen over de buitengewoon goede prestaties van de kinderen. De heer C. Willemse dankte na af loop de kinderen voor hun medewer king aan dit programma, waarbij hij hen wees op het voorrecht dat zij had den om in Vlijmen gelegenheid te Gedurende de periode van 2 tot 16 juli 1967 zijn de kindercircussen 'Atleta' uit Warmond en 'Pinkeltje' uit Hoogeveen bij 'De Efteling' te gast. In een prachtige landelijke om geving wordt de kinderen een jeugd kamp aangeboden in de romantische blokhut 'De Kinkenpolder''n jeugd centrum gelegen op Eftelingterrein. Zo kunnen de jeugdige arties ten in deze bosrijke omgeving te vens hun liefhebberij uitoefenen. Zij zullen dagelijks 's middags om half 2 en om half 4 een voorstel ling geven van ca. Vi uur, met een speciaal aangepast programma. De rest van de dag zal het de kinderen niet moeilijk vallen zich in en om 'De Efteling' te vermaken. Ieder circus bestaat uit ca. 35 artiesten, zowel jongens als meisjes. De bezoekers krijgen in deze periode de gelegen heid een vleugje te proeven van de echte ouderwetse ciroussfeer. De voorstellingen worden gegeven in een 3-masttent, welke plaats biedt aan ruim 700 bezoekers. Ook nog een aantrekkelijk facet voor de bezoekers is, dat de voorstellingen gratis wor den aangeboden. Er zullen drie ver schillende programma's worden ver zorgd. Het jeugdcircus 'Atleta' uit Warmond treedt op van 2 tot 8 juli en het kindercircus 'Dinkeltje' uit Hoogeveen van 9 tot 16 juli. hebben, om onder deskundige leiding klassiek ballet te leren. Verder dank te hij mevr. J. de Graaf-Boguais voor de moeite die zij zich getroostte om de kinderen dit onderricht te geven, evenals de heer W. de Graaf, die de organisatie van deze uitvoering ver zorgd had, alsmede de talloze mede werkers en medewerksters die zich hiervoor belangeloos ter beschikking gesteld hedden. Hierna reikte de heer H. Daelmans de rapporten en prijzen uit aan de leerlingen. Na de prijsuitreiking sprak de heer Van Vugtvoorzitter der Stichting Jeugdb elan gen, een dankwoord uit tot mevrouw De Graaf-Boguais, die de kinderen tot zulke hoge prestaties geïnspireerd had. Hij wees er op, dat ballet een kwestie van discipline is en vooral in deze tijden is discipline een moeilijk begrip voor de jeugd. Wanneer echter discipline gericht is op een bepaald doel, wat de jeugd be grijpen kan, deen wordt deze disci pline ook door de kinderen aanvaard en werken zij mede, omdat zij weten waarvoor zij werken. Hoewel mevr. De Graaf-Boguais, als Frangaise, in 't begin vaak moei lijkheden met de Nederlandse taal had, blijkt nu wel, dat zij uitstekend de kinderen kan verstaan en ook ver staat hoe men met de kinderen moet omgaan. Hij prees de vereniging voor Kuiturele Vorming gelukkig met een dergelijke onderwijzeres. Tevens dankte hij de velen die aan deze uitvoering hadden medegewerkt en sprak hij de hoop uit, spoedig weer een nieuwe uitvoering te mogen zien, waarna een ieder reikhalzend uitziet. Evenals vorige jaren berustte de algehele leiding bij de heren H. Daelmans en W. de Graaf, terwijl de choreographie van mevr. J. A. de Graaf-Boguais was en voor de muzi kale omlijsting verzorgd werd door de heren F. de Graaf en J. Lemmens. Rest ons nog te vermelden de prijs- winnaressen van het afgelopen sei zoen: Groep I: 1. Marianne Klerks; 2. Willeke v. Vugt; 3. Thea v. Velvoort. Groep II: 1. Hendrika v. d. Bosch; 2. Anja v. d. Berk; 3. Laura Vugts. Groep III: 1. Myriam v. d. Weyen- berg; 2. Marian Daelmans; 3. Han- nie v. d. Linden. Groep IV: 1. Mayo Verdiesen; 2. Hilda v. d. Ham; 3. Gonny v. Eggelen. Groep V: 1. Thea v. Engelen; 2. Karien v. Esch; 3. Ma rijke v. Vugt. En dat kan ook üw man! Wanneer hij nu deelneemt aan het Premie Spaarplan en elk jaar 500,-' aan premie betaalt, dan krijgt hij vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kan hij dan weer gebruiken voor het verhogen van zijn levensverzekering. Honderd gulden meer premie betekent een forse stijging van het verzekerd bedrag. (Tenzij u voor die honderd gulden liever een leuk jurkje koopt Praat in ieder geval eens met uw man over dat Premie Spaarplan. Alle levensverzekeringsmaatschappijen en assurantie tussenpersonen zullen hem graag inlichten. Op dinsdag 25 juli zal het echt paar A. Duquesnoy-Van Es, wonende aan het Hoekeinde te Waalwijk de dag herdenken, waarop het vóór 50 jaar in het huwelijk trad. De bruide gom is 72 en de bruid is 75 jaar. Hoewel de bruidegom in het afelopen jaar een ernstige ziekte doormaakte, genieten beiden thans van een uitste kende gezondheid. Het echtpaar werd gezegend met 5 kinderen (3 jongens en 2 meisjes), die allen gehuwd zijn. Van jongsaf is de bruidegom in de schoenindustrie als overleersnijder werkzaam ge weest. Niet minder dan 27 jaar werk te hij als zodanig bij Bloch en Stibbe- De Stadsschouwburg-Tilburg heeft voor de inwoners van Drunen en Els- hout een bijzondere regeling getrof fen. Al geruime tijd doen geruchten de ronde, die erop wijzen, dat er iets op til is. Thans is het zover! Ieder een in Drunen en Elshout wordt in de gelegenheid gesteld om een aan tal zeer aantrekkelijke voorstellingen in de Tilburgse Stadsschouwburg mee te maken en dat op een zeer voordelige manier. Daarom is er voor het komende seizoen een speciaal abonnement samengesteld van 4 voor stellingen, welke ongetwijfeld de be langstelling van velen zal trekken. Op 7 oktober 1967 toneelgroep En semble; op 1 november 1967 Wim Sonneveld; op 15 jan. 1968 Hoofd stad Operette; op 20 februari 1968 Nieuw Rotterdams Toneel. Het ligt in de bedoeling om bij voldoende deelname een speciale bus in te scha kelen, waardoor voor hen, die niet over eigen vervoer beschikken, het vervoersprobleem wordt opgelost. Hierdoor worden velen in de gele genheid gesteld 'n paar maal per sei zoen te genieten van de mooie en ge zellige avonden in de sfeervolle zaal van de Tilburgse Stadsschouwburg. Een aantal verenigingsbesturen zijn inmiddels omtrent de te volgen ge dragslijn uitvoerig geïnformeerd, met het doel haar leden op de mogelijk heden te attenderen. Ook het voor verkoopadres van de Stadsschouw burg - Tilburg, t.w. de heer Noyons, Prins Bernhardstraat 17 te Drunen, kan alle informaties verstrekken. Uit de gesprekken, die de afgelopen we ken zijn gehouden is gebleken, dat er al lange tijd behoefte was aan een regeling, die het voor de mensen aan trekkelijk en mogelijk kon maken de schouwburg te bezoeken. Thans kan men dus verheugd zijn over deze stap, welke 'n nieuw perspectief biedt voor de vele mogelijkheden, die op cultu reel gebied te beleven zijn. Of dit nu in Drunen of in Tilburg is, is bij een grootscheepse uittocht niet meer van belang. Wellicht kan nu in Drunen gesteld worden, dat Drunen een schouwburg rijker is geworden Hollandia te Waalwijk en vele jaren bij Timtur. Ook in het organiisatiele- ven heeft de bruidegom zich vele ver diensten verworven. Vlak voor de oorlog 1914 - 1918 en ook in het be gin daarvan was hij bestuurslid van de vak- en standsorganisatie ter plaatse, hetgeen in deze crisisjaren heel wat beslommeringen met zich meebracht. In 1914 werd hij in de werkverschaffing geplaatst want zo als hij ons vertelde, 'ik was daartoe genoodzaakt, ik had in die dagen de zorg over een vrouw en 5 kleine kin deren, in die tijd vooral een hele op gave', doch het echtpaar sloeg zich dapper door de moeilijkheden heen. In voor- en tegenspoed echter behiel den beiden steeds hun levensblijheid en kunnen thans in hun wel oud, maar gezellig huisje aan het Hoek einde genieten van een rustige oude dag. Dat de buurtbewoners het gou den huwelijksfeest van het sympa thieke echtpaar, niet ongemerkt zul len laten voorbijgaan, spreekt wel haast van zelf. Onder voorzitterschap van de heer Theo Verdonk heeft zich een comité gevormd, dat voorbereidingen treft, om het gouden paar en hun familie Maandag werd in hotel „De Twee Kolommen" de slotbijeenkomst ge houden ter afsluiting van het cur susjaar '66-'67 van de Kath. Nat. Bond voor EHBO, afdeling Waal wijk. In de openingstoespraak van de voorzitter, de heer F. M. H. Nieu- wenhuizen, werd 'n speciaal woord van welkom geuit aan burgemeester J. Teijssen, aan de beschermheer van de afdeling, de heer A. v. Hilst en aan de bestuursleden van de afdeling Waspik. „Het feit van uw aanwezigheid hier, burgemeester", zo vervolgde de voorzitter, „mogen wij zien als een erkenning en waar dering van de plaatselijke overheid voor ons werk. Wij stellen dit bij zonder op prijs en het moge voor ons een stimulering zijn ons werk voort te zetten. Wij prijzen ons gelukkig, dat er in deze tijd mensen zijn, die hun vrije tijd willen opofferen voor 't volgen van een EHBO-cursus om zodoende hun verworven kennis naar buiten te kunnen uitbrengen. In de huidige tijd is de EHBO niet meer weg te denken. Hoeveel men senlevens zijn er gered door de eerstq hulpverlening van EHBO-ers? Door het bijzonder geslaagde actie die de afdeling dit jaar heeft ge houden zal het aantal verbandpos- ten hier ter plaatse aanzienlijk kunnen worden uitgebreid. Ons uit eindelijk streven zal moeten zijn, dat er in iedere straat van onze gemeen,te een verbandpost komt. Dit vergt veel inspanning van ons allen. In samenwerking, misschien ook met de plaatselijke overheid, zullen wij er naar streven dit te bereiken alles ten dienste van on ze medemens". Hierna richtte de voorzitter zich speciaal tot de nieuw gediplomeer de leden en dankte hen voor hun bijzonder tenthousiasme waarmee zij de cursus hebben gevolgd. Te vens riep hij hen op om de oefen avonden, die in september weer gaan beginnen, te blijven volgen om zodoende hun kennis van het EHBO-werk te vergroten. Ter gelegenheid van de 50-jarig bestaan van de Algemene Rooms Katholieke Amtenarenvereniging ARKA, alsmede het 45-jarig bestaan van de afdeling „De Langstraat en Omstreken" van genoemde vereni ging, zal er op zaterdagavond 30 september a.s. een grote feestavond worden gehouden in het restaurant van „De Efteling" te Kaatsheuvel. Het feestcomité, onder voorzitter schap van de heer J. A. Timmerman is momenteel zeer druk doende om ieder lid een aantrekkelijk pro gramma te kunnen bieden, waaraan diverse topartiesten van naam hun medewerking zullen verlenen. op 25 juli a.s. een onvergetelijke dag te bezorgen. Hun woning zal smaak vol worden versierd en 's avonds feestelijk worden verlicht, terwijl aan de buurtbewoners zal worden ver- zooht op die dag de Nederlandse 3- kleur uit te steken. Tijdens een té houden receptie, zal het cadeau van de buurtbewoners worden aangebo den, terwijl 's morgens ter hunner in tentie in de Bernadettekerk 'n plech-' tige H. Mis van dankbaarheid zal worden opgedragen. Echtpaar Duquesnoy-Van Es Alvorens de diploma's uit te rei ken hield de burgemeester 'n toe spraak, waarin hij het werk van de EHBO afd. Waalwijk prees. Bij zonder enthousiast was hij ten op zichte van de plannen die er in de afdeling leefde. Hij prees de nieu we leden voor hun inzet om hun diploma te behalen en zodoende hun diensten bij eventuele noodge vallen te kunnen aanbieden. „Hier uit blijkt", aldus de burgemeester, „dat de burgerzin bij u allen leeft en dat wij als overheid, bij 'n even tuele ramp, zoals die zich zopas elders in ons land heeft voorge daan, en ons onverhoeds ook eens zou treffen, op uw aller medewer king ais EHBO-ers kunnen rekenen. Ik kan u dan ook verzekering ge ven, mijnheer de voorzitter, dat 't gemeentebestuur van Waalwijk uw werk ten zeerste waardeert en waar dit ook mogelijk is daadwerkelijk materieel zal steunen". Hierna reikte de burgemeester aan de 16 nieuwe leden hun diploma uit en wenste hen geluk met het behalen hiervan. Na een korte pau ze richtte de voorzitter zich tot de docent van de afd., Dr. Hermans, die de cursus gegeven heeft. „Ge zien het hoge percentage geslaag den van de cursus", aldus de voor zitter, „blijkt dat u op een bijzon der prettige en vlotte manier de cursus tot een goed einde heeft weten te brengen, en dat de door U behandelde materie voor ieder een begrijpelijk is geweest. Als dank voor het vele werk voor onze afdeling, ondanks u zeer drukke praktijk, stellen wij er prijs op u hier hedenavond een cadeau aan te bieden in de vorm van een Bar becue. In zijn dankwoord zij dokter Her mans dat ook hij bijzonder blij was met het resultaat van de cursus, Tevens wees hij de nieuwe leden er op dat nu pas het eigenlijke EHBO- werk kan gaan beginnen en riep alle leden op trouw de herhalings cursus te blijven volgen, om zo uit te groeien tot volleerde EHBO-ers. Ook de instructeur, de heer J. Schil ders, die helaas wegens ziekte niet aanwezig kon zijn werd dank ge bracht voor zijn aandeel in de cur sus. Hem zal een dezèr dagen door een delegatie van het bestuur een tent worden aangeboden. Tot slot van de avond werd de opbrengst van de door de afdeling gehouden steunactie bekend ge maakt. Deze actie heeft en bedrag van 690,73 opgebracht. Een waar lijk zeer mooi resultaat van een bui tengewoon goed geslaagde actie noemde de voorzitter dit. Hij bracht dank aan allen die op deze wijze getoond hebben iets voor hun afde ling over te hebben, door te zorgen dat de kaartjes aan de man werden gebracht. Dit is weer een stap in de goede richting voor de uitbreiding van de verbandposten en materiaal. Voor deze actie waren 2 prijzen beschik baar gesteld. De eerste prijs ging naar de heer Rooze en de tweede prijs was voor mevrouw de Gouw. Ze werden verrast met een prach tige verbanddoos. Na een dank woord aan allen besloot de voor zitter dit officiële gedeelte en werd de avond verder met een gezellig samenzijn voortgezt. Prinses Christina is voornemens van 9 juli tot 1 augustus a.s. een vakantie door te brengen in de V.S. en Canada. De prinses zal bij vrien den in New York en Ottawa loge ren. Prinses Christina zal o.m. een bezoek brengen aan de wereldten toonstelling te Montreal. Tevens zal zij van haar verblijf in de V.S. ge bruik maken om 'n vooraanstaand Amerikaans congres te bezoeken, dat gespecialiseerd is op het gebied van contactlenzen. Op uitnodiging van de Neder landse regering zullen de Roe meense minister-president Ion Ghe- orghe Maurer en de minister van buitenlandse zaken, Corneliu Ma- nescu, een officieel bezoek brengen aan Nederland in de tweede helft van juli. Dit is meegedeeld door het minis terie van buitenlandse zaken. Hier aan heeft de woordvoerder van het ministerie toegevoegd dat een uit nodiging voor dit bezoek werd ge daan doör minister Luns tijdens diens bezoek aan Roemenië in ja nuari van dit jaar.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5