waaLwijUsc en lAnqstRAAtse cour An t Afscheidsreceptie Br. Romualdus dinsdag bijzonder druk bezocht REISVERZEKERINGEN W. Timmermans en Zonen Vliegen, ook over de oceaan, is fijner dan men denkt ZDogaertó ampe ampe 1 :orm meubelen Qto$ Vogel vernielt stuurhut van luchtmacht-vliegtuig Laat Uw bril tan tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS VEEL WAARDERING VOOR ZIJN WERK NAAR DE EXPO '67 IN MONTREAL (I) uitsluitend verkrijgbaar bij Waardering Calligraferen - BAGAGE - ONGEVALLEN - ZIEKTE - EXTRA KOSTEN Prinsheerlijk vliegen Brillenspecialist Optica Houdt Bogaorts voor ogen Tilburg Kanovaarders in Rijn vedronken Fascinerend Canada Koningin betuigde deelneming aan slachtoffers in Chaam Man dood op bed gevonden van Complete Woning inrichting VRIJDAG 30 JUNI 1967 88e JAARGANG No. 52 De ïcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdnikkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" i In verband met zijn afscheid van de St. Petrusschool te Waalwijk, hield broeder Romualdus dinsdagavond in een der schoollokalen een afscheidsreceptie, meer speciaal voor de ouders van zijn leer lingen. Doch ook vele anderen kwamen afscheid nemen van de man, die zich gedurende zijn verblijf in Waalwijk, zo buitengewoon ver dienstelijk heeft gemaakt op verschillend terrein, niet alleen voor de school, doch tevens voor de gemeenschap. Deken P. Mctessen was met het voltallige schoolbestuur present om afscheid te nemen en broeder Romualdus te danken. Wij zijn U grote dank schuldig, aldus deken P. Maessen voor de wijze, waarop U de zaken die aan U waren toevertrouwd hebt gedaan, Ook de voorzitter van het Oudercomité, de heer G. J. Roorda, was vol lof over het werk van broeder Romualdus, namens het Oudercomité dankte hij hem van harte en bood als stoffelijk bewijs van dank en waardering een draagbare radio aan. Het woord werd verder nog ge voerd door de oud-directeur van het Dr Maller college, drs G. J. de Vries, die uiting gaf aan zijn grote waarde ring voor het vele wat de scheidende broeder voor de school en de gemeen schap heeft gedaan. Ook het bestuur van de Jeugddrum band 'Ons Genoegen' gaf acte de presence en nam bij monde van secre taris J. Meys (voorzitter Van Mekel was verhinderd) afscheid van de man die zoveel voor deze jeugddrumband heeft gedaan. Verder bemerkten we het bestuur van het R.K. kerkkoor van de parochie St. Jan. Namens de toneelvereniging OOG nam de heer M. v. d. Heijden afscheid en bood een rokertje aan. Als hoofd van de Openbare School nam de heer v. d. Heijden persoonlijk afscheid van broeder Romualdus. Ook het bestuur van de v.v. RKC kwam afscheid ne men en ook zij kwamen niet met lege handen en spraken tevens de hoop uit nog menigmaal van de goede diensten van broeder Romualdus ge bruik te mogen maken. En dan wa ren daar honderden ouders van leer lingen die broeder Romualdus kwa men danken voor de kennis, die hij hun kinderen in de loop der jaren heeft bijgebracht. Velen boden daar naast een cadeautje aan. Vanzelfspre kend kwam ook het comité van oud leerlingen afscheid nemen van broe der Romualdus. Op een later te be palen datum zullen zij hem alsnog een cadeau aanbieden. Al met al bleek duidelijk, dat broe der Romualdus in de dertig jaar dat hij als onderwijzer aan de St. Petrus- school is verbonden geweest een on telbaar aantal vrienden heeft gemaakt en tevens bleek hoezeer zijn persoon en zijn werk in brede kring wordt ge waardeerd. Naast het met bloemen en palmen versierde lokaal waar broe der Romualdus recipieerde was een lokaal ingericht met aardige tekenin gen van leerlingen waarin deze hun grote bewondering voor hun broeder en leraar tot uitdrukking brachten. Tijdens de receptie zong een koortje, gevormd door jongeren van de school o.l.v. de heer Van Steenhoven, enke le liederen, die én bij broeder Romu aldus en bij alle aanwezigen zeer in de smaak vielen en een hartelijk ap plaus verwierven. Zoals bekend zal broeder Romual dus in Waalwijk blijven wonen en kan nu zijn hobby tekenen en schilderen, volop gaan beoefenen. Wat hij tot heden in zijn weinige vrije uren moest doen, wordt voor hem nu hoofdzaak. Hij zal zich nu meer dan voorheen kunnen uitleven in het calligraferen van oorkonden, het schilderen van toneeldecors en in het schrijven van 'versjes'. Dertig jaar lang heeft broeder Ro mualdus in Waalwijk voor de derde klas gestaan. Jongens van 8-9 jaar zijn nog heerlijk ontvankelijk zegt hij. Als ze wat ouder worden, wordt het moeilijker orde te houden. Men heeft hem menigmaal een hogere klas aan geboden, maar steeds sloeg hij dit aanbod af. Zelfs in Den Haag onder wees hij de derde klas, alleen in Maastricht ook 'n tijdlang de tweede. Als een van de beste tekenaars aan de kweekschool in Oud-Vroenhoven bij Maastricht werd de op 31 maart 1902 geboren Rotterdammer door de over ste-schilder uitgekozen voor schilder les en sindsdien zijn schilderen en te kenen de belangrijkste hobby's van broeder Romualdus. Na de kweekschool werkte broeder Romualdus in Den Haag maar in '26 werd hij ziek opgenomen in het broe derhuis in Maastricht. Hier leerde hij zijn tweede zeer tijdrovende hobby nl. calligraferen. In dit klooster was nl. een calligraaf, wiens handen, toen hij 75 jaar was geworden zo beefden dat hij niet langer de pennen kon voe ren. Hij vroeg broeder Romualdus zijn taak over te nemen - hij nam dit aan en zo leerde hij de kunst van 'fijnschrijven'. Heel vaak wordt hem gevraagd een oorkonde te maken, on langs maakte hij nog een oorkonde voor pastoor Oomens. Broeder Ro mualdus staat in Waalwijk ook be kend als een uitstekend decorschilder. Samen met broeder Marius begon hij met het versieren van het toneel op schoolfeesten en ouderavonden. Steeds meer mensen kwamen vragen Broeder Romualdus iets voor hen te schilderen en nu hij dus veel meer tijd krijgt, is hij van plan weer portretten en stillevens te gaan schilderen in olieverf. Door het hervomen van de Sacramentsproces- sie's kwam broeder Romualdus even eens in de bekendheid. Hij ging hier bij uit van Vondels 'Altaar geheime nissen' en liet telkens een andere groep uitbeelden. Het speet broeder Romualdus dan ook uitermate, dat de Sacramentsprocessie's door omstan digheden moesten worden beëindigd. Jarenlang hield hij de annalen van de St. Petrusschool bij en vulde, waar nodig, deze aan en was lid van de heemkundekring 'De Midden-Lang straat' e.o. In oorlogstijd zwierf hij met kinderen op en neer tussen allerlei noodonder- komers, nadat de Duitsers en later de geallieerden de school in beslag had den genomen. Maar na al deze moei lijkheden staat thans broeder Romu aldus een welverdiende rust te wach ten. Tenminste als men zijn drie tijd rovende hobby's niet meerekent. Doch zoals wij hem kennen, houdt hij nog niet zozeer van rust, daar is hij nog te vitaal voor. via Makelaars in Assurantiën Grotestraat 341, Waalwijk tel. 04160 - 4131 Vertegenwoordigers J. Groothuis, Prof Nolenslaan 9 tel. 3098 W. Remmers, v. Vessemstraat 21 tel. 3626 G. Dingemans, Victoriestraat 21 tel. 3292 W. de Louw, v. Berckenrodelaan 110 tel. 2147 Onze oud-medewerker, de heer J. v. Mierlo, brengt momenteel een bezoek van 2 maanden aan Canada. Zijn Expo-paspoort stelt hem in de gelegenheid desgewenst dagelijks een bezoek te brengen aan deze grootste wereldtentoonstelling aller tijden. Daar hij in 1964 ook de World-Fair in New-York bezocht kan hij een vergelijking maken tussen deze beide 'World-Exhibitions'welke vergelijking on betwist in het voordeel van 'Expo '67' uitvalt. Hij was gaarne be reid in enkele artikelen in ons blad zijn indrukken van deze nieuwe Canada-reis en speciaal van de 'Expo '67' in Montreal aan onze lezers weer te geven. Terwijl we beginnen onze eerste zinsindrukken te ordenen en te note ren zitten we prinsheerlijk in 'n com fortabele fauteuil op ongeveer 10.000 meter hoogte ergens boven de Atlan tische Oceaan. Met een snelheid van bijna 1000 km per uur doorklieft het DC-8-straalvliegtuig van de K.L.M. de ijle ruimte tussen strakblauwe he melkoepel boven- en witte wolken dek beneden ons. Enkele uren geleden zaten we nog in het warme zomerzonnetje op een der terrassen van het drukke nieuwe Schiphol. Reeds deze eerste kennis making voor ons met onze nieuwe vaderlandse luchthaven, die zeker tot een der modernste van de wereld mag Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 Maandag de gehele'dag geopend, dinsdag de gehele dag gesloten De adjudant van staatssecretaris Duynstee van de Koninklijke Lucht macht, majoor B. Spiegelberg en majoor M. G. Janssen, verbonden aan de sectie operatiën van de lucht machtstaf en in het recente verleden een bekende invlieger van de star- fighters, hebben dezer dagen 'n paar benauwde ogenblikken gehad toen de door hen bestuurde T-33 op bijna 6 km hoogte in botsing kwam met een vogel. Het tweetal vliegers dat met een T-33 van de vliegbasis Ypenburg was opgestegen voor een oefenvlucht kwam op een kilometer of vier nood- oostelijk van Raamsdonksveer, toen 't vliegtuig een hoogte had bereikt van 18.000 voet, in aanraking met een vogel, wellicht een gans of eend. Een stukje plexiglas van het achterste stuurhutdak, ter grootte van één me ter bij 70 cm raakte daardoor los en verdween in de lucht. Janssen die de achterste bestuurdersplaats bezette kwam daardoor ineens in de ijle lucht. De basis Ypenburg werd gealarmeerd en daar werd alles in gereedheid ge bracht om zo nodig terstond alle hulp te verlenen als het gehavende vlieg tuig zou zijn geland. Het vliegtuig kwam feilloos aan de grond en terwijl het over de baan rolde gaf Janssen door gebaren en bewegingen aan de ongeruste hulpploegen al te kennen dat hij het ongeluk zonder enig letsel had overleefd. Hij kon, nadat het toestel was uitgetaxied, zelf de stuur stoel verlaten en behoefde geen en kele hulp. Van de vogel zijn enkele delen van ingewanden teruggevon den. U, HEEFT ALTIJD veel nieuws, veel moois, veel chics en veel „hips" E KOM KIJKEN pantalons, jersey pakjes en japonnen, vesten, jumpers, nylons, shawls, zakdoeken, enz. enz. 'n REUZE-COLLECTIE in Heuvelstraat 14 Mierlo -neuveiscraac Twee Nederlandse jongens, de 18- jarige Peter Basten en zijn één jaar jongere broer Theo, uit het plaatsje Zeeland zijn maandagavond om het leven gekomen bij een kanotochtje op de Rijn. Een derde opvarende, de 24- jarige Duitser Siegbert Lawer, slaag de erin de oever te bereiken. worden gerekend, vormde een zeer boeiend begin van onze hernieuwde vliegreis naar de Nieuwe Wereld. Ook al heeft men meermalen deze sensatie ondergaan, het blijft telkens opnieuw een opwindende belevenis als de straalmotoren van het vlieg tuig op volle toeren gaan draaien, het gevaarte, met 150 passagiers aan boord, met steeds grotere snelheid over de startbaan snort, om zich dan van de aarde los te maken en als een reuze-vogel langs- en door de wol ken te vliegen naar zijn element: de ijle luchtruimte op duizenden meters boven de aarde. Aanvankelijk konden wij nog een en ander onderscheiden van het Hollandse landschap, dat on der ons voorbijgleed, maar spoedig zagen we nog maar een heel spora disch, door enkele wolkenflarden heen, iets van de Hollandse kunstlijn en boven de Noordzee ontdekten nu soms een langwerpige stip op het wa ter met een wit schuimstreepje er achter, hetgeen een zeeschip bleek te zijn. In die eerste ogenblikken dat ge daar hoog tussen hemel en aarde zweeft en over het zonovergoten wit te wolkendek beneden je kijkt is het of ge in een droomwereld leeft. Dat telkens variërend wolkenspel tovert nu eens een lieflijk sneeuwlandschap voor onze ogen en even later kijken de witte stapelwolken weer ruwe, glinsterende ijsbrekers of machtige met sneeuw bedekte alpen. Geboeid kijken we geruime tijd naar dit faci- nerend wolkenspel. Charmante ste wardessen komen ons allerlei versna peringen en verversingen naar keuze aanbieden, alsmede een keurig ge drukt menu voor een uitgebreide en prima verzorgde lunch, die in no-time wordt geserveerd. Wat een weelde om zo vervoerd te worden en onder tussen hoog boven de wolken te zwe ven. Vóór we er op bedacht zijn vliegen we boven het vaste land van Canada, H.M. de Koningin heeft aan de in ziekenhuizen opgenomen gewonden van de verwoestingen te Chaam bloe men gezonden. Zij betuigde schrifte lijk haar deelneming aan de achter geblevenen van de in Chaam gevallen slachtoffers. Prof. mr H. J. M. Beel, vice-voorzitter van 't Nationaal Ram penfonds, en dr C. N. M. Kortmann, commissaris der Koningin van Noord- Brabant, hebben zich maandag per soonlijk op de hoogte gesteld van de schade, die de wervelstorm zondag in Chaam heeft aangericht. Zij voerden tevens informatieve gesprekken met burgemeester Schram, terwijl zij zich ook onderhielden met de getroffen bevolking. Maandagmorgen is in Den Helder de 32-jarige korporaal machinist A. Noya levenloos aangetroffen in bed, liggend naast zijn 28-jarige echtge note, die bewusteloos was. Mevrouw Noya werd naar het ziekenhuis Park zicht overgebracht. De kinderen van het echtpaar, een 5-jarig meisje en een 3-jarig jongetje mankeerden niets. Het politie-onderzoek, naar de omstandigheden, die tot de dood van de heer Noya geleid hebben, heeft nog geen conclusies opgeleverd, nog geen conclusies opgeleverd. Men denkt aan kolendampvergiftiging. TILBURG PIUSPLSIN 26-33 tel. S3080 Buadlensten lijn 2 en 6 ■toppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur nl. boven New Foundland. We gaan geleidelijk aan door de openingen in 't wolkendek meer van de aarde ont dekken: eilanden, rivieren, bossen en wegen. De voorbijschietende wolken en de nevels die ons vliegtuig omrin gen en de zon verduisteren vertellen ons dat we nu snel de aarde tegemoet gaan. We zien de machtige, brede Laurens River, die Montreal met de Atlantische Oceaan verbindt, reeds beneden ons en we weten nu dat het eerste doel vctn onze reis, Montreal, bijna is bereikt. De veiligheidsriemen worden vast- gegespt, even later raken de wielen van onze luchtkruiser nagenoeg on merkbaar de begane grond en snorren we over de startbaan de grote, moder ne 'Montreal-Airport' binnen. We zijn in Montreal, de stad van de Expo '67, de stad die thans in de belangstelling staat van heel de wereld en we zijn vol verwachting wat de komende 2 maanden van ons verblijf in Canada nog voor ons in petto hebben. Van deze verdere belevenissen vertellen wij U in onze volgende brieven. J.V.M.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9