wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt mt ampe ampe Een bezoek aan Schoenen museum in Waalwijk is de moeite waard INFLATIE EN SPAREN Wij hebben de Swinger. f 74,50 Fotohandel J. de Bont -Ct koop ik meer effecten voor hetzelfde geld.» van ^Tïlierlc Einde is zoek Toeristisch minderwaardig PREMIE SPAARPLAN VAKANTIEDAG IS GOED BESTEED VRIJDAG 14 JULI 1967 88e JAARGANG No. 56 Na de geluiden uit verschillende politieke groeperin gen over de bestrijding van de recessie door met name de bouwnijverheid te stimuleren, heeft ook de Sociaal- Economische Raad in haar halfjaarlijks rapport dit lied aangeheven. Wij zouden haast zeggen dat in Ne derland de eensgezindheid nooit groter is geweest. Er is alleen nog verschil van mening over de wijze waarop een extra bouwprogramma gefinancierd moet worden. Er is al geroepen om hogere directe belastingen. Men heeft al plannen ter tafel gebracht voor indirecte be lastingen. De S.E.R. is van mening dat het rijk zich zelf de financiële middelen maar verschaffen moet door het opendraaien van de bankbiljettenpers. Dit houdt dus in dat de waardedaling van ons geld verder zal wordep bevorderd. Wie daaraan ontkomen wil moet zich maar zien te redden. Dezelfde gedachte heeft de regering trouwens al jarenlang gekoesterd ten aan zien van degenen, die niet aan de inflatie zijn ontko men. Er is altijd nog de bijstandswet Met bevordering inflatie volgt SER gemakkelijkste weg Uno-waarnemers naar Israëlisch- Egyptische bestandslijn Knopen maken Alle lof Hier is de nieuwe Polaroid Camera, die u in 15 seconden een kant en klare zwartwit-foto geeft. De zoeker zegt „Yes" als de belichting goed is. De Swinger 15-seconden-camera is één en al verrassing, óók in prijs! De Swinger Welkom voor een vrijblijvende demonstratie. speciaal vrijdag 14 en zaterdag 15 juli a.s. bij: 'n Goed adres, 'n Uniek adres, in Tilburg: Drie-daagse bijeenkomst van bisschoppen Basis voor persoonlijk bezit Exotische schoenen ■Qxciuóieve 5-lerenkleclincf WAALWIJK Foto's van vroeger Frankrijk voelt niets voor Brits toetreden in de EEG tcho v^n het Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,50 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.E) ƒ1,80 p. kwrt. (3,40+10 ct inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bü girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Rapport SER is bewijs van politieke armoede waarin ons land verkeert (Van onze economische medewerker) Met de bevordering van de inflatie volgt de S.E.R. de gemakkelijkste weg. Zij is politiek begaanbaar en zij hult zich in een stofwolk van economische verkrachting, waar van de gevolgen helaas pas zicht baar worden als het proces ten einde is. Het is ook de aanvaarding van een anonieme weg, die de ver antwoordelijkheid verschuift naar de toekomst. Daarom is het half jaarlijks rapport een stuk dat past in deze tijd. De verantwoordelijk heid wordt gemeden en men uit 'n aantal zinloze kreten. Zoals de be vordering van sparen bij toenemen de inflatie. Het is duidelijk dat dit, althans vrijwillig, onmogelijk is. Niemand gaat een gulden sparen wanneer hij zeker weet dat hij na verloop van tijd de helft aan waarde terug vindt. Daarom is het rapport van de S.E.R. een bewijs van de politie ke armoede waarin ons land ver keert, en van het gebrek aan gro te staatslieden, die ons land leiding kunnen geven. Want uit de koker van het S.E.R.-rapport kan nooit 'n krachtig economisch beleid groeien, dat ons land uit de depressie helpt. Nog minder helpt het ons uit de droom van rijkdom, die uitmondt in armoede voor velen. Een armoe de die door inflatie verscherpt wordt. JUWELIER Met algemene stemmen heeft de Veiligheidsraad secretaris Oe Thant gemachtigd, Uno-waarnemers naar de Israëlisch-Egyptische bestands lijn te sturen. Egypte heeft hiermee reeds ingestemd, maar het Israë lische kabinet, dat in Jerusalem over deze kwestie vergaderde, heeft nog niet officieel gereageerd. In Jerusalem wordt echter aange nomen dat Israël geen bezwaar zal maken tegen de aanwezigheid van 25 Uno-waarnemers aan beide zij den van de bestandslijn. In de Egyptische havens Port Said en Alexandrië is een Russisch vloot- esikader gearriveerd voor een be zoek van een week. Het eskader be staat uit twee met raketten bewa pende fregatten, twee onderzeebo ten, een torpedobootjager, wat lan dingsschepen en een tanker. De bevelhebber van het eskader verklaarde, dat de Russische sche pen paraat waren om samen met de Egyptische strijdkrachten iedere agressie af te weren. Er is de laatste jaren in ons land veel gesproken over de ingewik keldheid van ons belastingsstelsel. Omdat bijna niemand meer in staat is zelf zijn belastingaangifte te doen, zingen wij allen mee in het koor van de vereenvoudiging. He laas komt daar in de praktijk niets van terecht. Wij zijn van mening dat de bestaande fiscale regels een doolhof vormen van voetangels en klemmen, die gewone stervelingen niet of moeilijk kunnen begrijpen. De enige taal die wij op dit terrein duidelijk verstaan is die'van beta len. Intussen heeft vorig jaar de af getreden staatssecretaris Hoefna gels zich afgevraagd of de structuur van de fiscale wetgeving niet kon worden vereenvoudigd. Ook de nieuwe staatssecretaris van finan ciën moet een groot voorstander zijn van vereenvoudiging. Terwijl de kreten en gedachten daarover rondgonzen, bereidt de regering zich voor op een nieuw systeem van omzetbelasting dat naar dë toege voegde waarde zal worden bere kend. Vanzelfsprekend eenvoudi ger zal men concluderen. Wie pro beert zich er in te verdiepen wordt afgeschrikt door een zodanige te verwachten administratieve romp slomp dat de regering nog niet weet hoe zij dit in het najaar aan ons volk moet verkopen. Met name de kleine zakenman zal het zo moei lijk kunnen begrijpen, meent men dat er argumenten mee gevonden worden om opnieuw de doelmatig heid' en waarde van het kleinbedrijf discutabel te stellen. Dit is nodig, zo horen wij, om de E.E.G. tot een succes te maken. Het moge mis schien zo zijn dat de ons omringen de landen een zo eenvoudig sys teem van directe belastingen ken nen dat zij dë rompslomp van de indirecte belastingen op de koop toe te nemen. Als wij naast de onontwarbare knoop van de directe belastingen nog een nieuwe knoop maken voor de omzetbelasting, is het einde zoek. De E.E.G. begint zoveel aanpas singsvermogen van ons te vragen, dat wij er beter helemaal voor kun nen passen. En onze regering blijft intussen maar aan het vereenvou digen. Het wordt een „lachertje", zo dunkt ons. De regering maakt steeds nieuwe fiscale knopen. Het zou ons liever zijn als zij de finan ciële eindjes aan elkaar wist te kno pen. Met de komst van de zomer dui ken ook de theorieën over de kwa liteit van onze „toeristenindustrie" weer op. Wanneer een aantal pen sions leeg blijft of het aantal be zette hotelbedden valt tegen, dan is dat de schuld weer van verschil lende deelhebbers aan het toerisme. Men vindt dan dat er in Nederland net voldoende hotels gebouwd zijn. Men wijst er dan op dat een aantal brutale Duitsers in het verleden tezeer is afgeblaft. Men verwijt dan de VVV-directies een gebrek aan initiatief en een tekort aan weten schap voor „public relations". Voorts zouden onze prijzen zo hoog geworden zijn dat ze de buitenlan ders zouden afschrikken. Als wij nu als toerist op pad gaan dan ontdekken wij het volgende: Er zijn in Nederland een aantal goede hotels, die soms over gebrek aan klandizie klagen omdat men nu eenmaal op een koopje uit wil zijn. In dure en eenvoudige gelegenhe den slooft men zich uit om de v reemdeling het naar de zin te ma ken, ongeacht dat Duitsers, En gelsen of Nederlanders zijn. Bij het grootste aantal VW-kantoren wordt men uitstekend voorgelicht. In het buitenland prijst men de gastvrij heid van dë Nederlanders. Onze prijzen zijn misschien niet de laag ste van Europa, maar toch ook niet uitzonderlijk hoog. In dit teken viert Nederland zijn vakantiesei zoen. Laten wij ophouden onszelf een toeristisch minderwaardigheidscom plex aan te meten. Het toerisme is Markt 6-7, Waalwijk economisch vooral hierdoor gete kend dat het conjunctuurgevoelig is. En het is duidelijk, dat de con junctuur in Europa terug loopt. Bovendien is het toerisme bijzon der gevoelig voor politieke span ningen in de wereld. Ook die zijn in ruime mate voorhanden. Wan neer dus ons toerisme geen topjaar beleeft, dan ligt de oorzaak aller eerst in een dalende welvaart of 'n geremde welvaart. Die komt overal in ons werelddeel bovendrijven. Geen wonder dat dit in de vakan tie-industrie ook gevoeld wordt. Op de dienstverlening van het toe ristisch bedrijfsleven is heus niet zoveel aan te merken. Wij hebben er alle lof voor Drs. A. v. M. KWALITEIT jersey japonnen en pakjes, jumpers, rokken, blouses, uylons, shawls, pantalons, enz. enz. VAKWERK stofknopen, plisseren, ges pen, ajouren, ceintuurs, re pareren, borduren, verma ken, inkorten enz. Heuvelstraat 14 Maandagavond zijn 7 kardinalen en 68 bisschoppen uit 18 Westeuro- pese landen begonnen aan een drie daagse bijeenkomst om te spreken over de modernisering van het be stuur der bisdommen in de lijn van bet Tweede Vaticaans Concilie. De bisschoppen van Polen en Tsjechoslowakije hadden op het laatste moment afgezegd. De een meldde „geen pasport", de ander „onvoorziene omstandigheden". Aan de uit Hongarije en Zuid-Sla-, vië afkomstige bisschoppen waren geen moeilijkheden in de weg ge legd. Even onverwacht was wel ge komen de curie-bisschop mgr. Cas- telli, verbonden aan de congregatie van het Consistorie te Rome, waar onder de activiteiten van de bis schoppen-conferenties ressorteren. Ja, elk jaar betaalt het Rijk honderd gulden mee aan mijn aandelen. En dat kunt ook voor elkaar krijgen! Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar voor 500,- aan effectenbewijzen kopen, dan krijgt u vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij I Dit geld kunt u dan weer gebruiken om eens een extra aandeeltje te kopen. (Of u moet persé die lege bladen Ghana in uw postzegelalbum willen opvullen....) Hoe dan ook, alle Banken, Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Hypotheekbanken zullen u. graag inlichten over het Premie Spaarplan. Zoals bekend is er momenteel 'n expositie in het schoenenmuseum van de ingezonden modellen van de internationale wedstrijd voor schoenmodellen, die was uitgeschre ven door het schoenenmuseum in samenwerking met de Federatie van schoenfabrikanten. Het blijkt hoe langer hoe meer dat deze ex positie bij de bezoekers erg in de smaak valt. De honderden die dit seizoen het museum al bezochten waren allen vol lof over de fraaie tentoonstelling. Het is dan ook wer kelijk de moeite waard om nu het schoenenmuseum te bezoeken. De inzending is zeer gevarieerd en er zijn prachtige staaltjes bij van smaak en vakmanschap. De hoofd prijs, die gewonnen is door de Ita- y.itaanse „.schoenkunstenaiar jValetrio Cavalca is een lak herenschoen waarvan het bovenleer geheel uit één stuk is gemaakt, dus geheel zonder naad. Dit is een staaltje vak manschap dat werkelijk uniek ge noemd mag worden. Het is bijna een onmogelijke op gave waarin hij voor honderd pro cent is geslaagd. Dit is voor men sen uit het vak alleen al de moeite waard. Maar het is niet alleen deze tentoonstelling, ook de historische en exotische schoenen zijn zeer in teressant om te zien. in de vitrines zijn een groot aan tal schoenen tentoongesteld uit meer dan 35 verschillende landen. Een geweldige verscheidenheid dus waarin vooral opvalt dat er aan die exotische schoenen zo enorm veel tijd is besteed om die schoentjes te versieren met allerlei borduurwerk, met kraaltjes en pailletjes. Als men bedenkt dat dit alles met de hand is moeten gebeuren krijgt men pas een indruk met hoeveel eindeloos geduld en goede smaak dit alles is gemaakt. Het is daarom onbegrij pelijk dat dit schoenenmuseum door mensen uit Waalwijk en om geving zo weinig wordt bezocht. De vele bezoekers komen practisch al lemaal van buiten de plaats en het percentage Waal wij kers dat het mu seum van binnen heeft gezien is erg klein. Misschien is de komende vacantie een goede gelegenheid om hierin verandering te brengen. Vooral als er onverhoopt eens 'n dag met slecht weer in voor komt, kan dit een motief zijn om het mu seum eens te bezoeken om zodoende die dag toch nog productief te ma ken. Voor de Waalwijkers is er nog een speciale attractie, er is nl. een serie mooie oude foto's te zien van Waalwijk. De Franse minister van Buiten landse Zaken, Couve de Murville, heeft zich veel scherper en veel af wijzender opgesteld tegenover de Britse aanvraag voor toetreding tot de EEG dan hij ooit tevoren had gedaan. Dat gebeurde in Brussel tijdens de zitting van de Europese ministerraad. Couve de Murville kwam, in tegen stelling tot zijn ambtgenoten van Italië, West-Duitsland en de Bene lux, nauwelijks verder dan het op peren van bezwaren en het sugge reren van moeilijkheden. De vijf andere ministers daarentegen leg den allen sterke nadruk op de voor delen van een Brits lidmaatschap. Minister Luns en hij was niet de enige zei na afloop van de vier uur durende zitting: „Het is nu wel duidelijk, dat Frankrijk niets voor een Brits toetreden voelt". Duidelijk is ook, dat Pairijs in de Europese ministerraad volkomen geïsoleerd staat; de andere vijf partners hebben zich duidelijk van het Franse standpunt gedistanti eerd.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 1