De aanleg van de nieuwe Helvoirt-Giersbergen loopt weg gevaar Tegenwoordig is vrijwel alle romantiek uit de spionage verdwenen GRONDAANKOOP ROND GIERSBERGEN GAAT NIET NAAR WENS SPIONAGE IN BUREAUWERK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN maandag 24 JULI 1967 Doorstromings regeling werd goedgekeurd Jan Hendriks overleden Dr. Veldkamp bij KB benoemd Herkenning eikaars doop Doorstromings regeling Er vestigen zich nog weinig industriën in probleemgebieden Veroopgronden Onderwijs Kredieten Diversen Onopvallende mensen onder ons Waar? De beroeps De krant Haarlemse tekenaars Raiffeisenbank „Langstraat West" 63 Jehova's getui gen in gevangenis wegens dienstweigering Nederland steunt ontwikkelings landen voortdurend Jonge honkballers naar Rome De raad van de gemeente Drunen handelde vrijdag een aantal punten af, welke alle werden goedgekeurd. Een vraag van het lid Van Venrooy betreffende de stand van zaken met betrekking tot de aan leg van de nieuwe weg Helvoirt - Giersbergen had tot gevolg dat over deze zaak ruim een half uur werd gedebateerd. Burgemeester Stieger deelde mede dat de grondaankopen rond Giersbergen lang zaam in een impassie dreigden te geraken. De gemeente had voor de benodigde gronden f. 1,50 geboden. Een bedrag dat volgens het gemeentebestuur redelijk genoemd mag worden. De onderhandelaars werden echter doorgestuurd en op enkele plaatsen zelfs minder vriendelijk ontvangen. Burgemeester Stieger kon een derge lijke handelswijze niet begrijpen. Het ging hier toch om de aanleg van deze weg waarover al enkele jaren onder handelingen worden gevoerd. Indien men niet snel tot aankoop van de be nodigde gronden kan overgaan, dan komt hiermee de aanleg van de ge noemde weg in gevaar en verspeelt men de 70;% subsidie, welke op de aanleg van deze weg wordt gegeven, 't Merendeel van de raadsleden kon dan ook niet begrijpen dat de aankoop van de benodigde gronden op tegen stand moest stuiten. De prijs was niet alleen redelijk, maar zelfs hoog en men was reeds geruime tijd op de hoogte van de weg-aanleg, welke ter plaatse zou moeten komen. Tevens was het insiders bekend dat de po gingen om de weg meer zuidelijk te krijgen geen genade kon vinden bij de subsidiërende instanties. De heer Van Helvoirt wees erop dat de moeilijkheden welke waren ontstaan voor het grootste gedeelte 't gevolg waren van het feit dat enkele percelen geheel doormidden werden gesneden. Enkele jaren geleden heb ben de landbouwers rond Giersber gen zelf een ruilverkaveling tot stand gebracht, waarvan door deze weg-aanleg weer wat van het toen moeizaam veroverde voordeel verlo ren ging. De heer Van Helvoirt wees erop dat dit niet gold voor alle be trokkenen maar wel enkele wiens be zwaren hij dan ook kon begrijpen. Burgemeester Stieger wees erop, dat indien percelen doordat zij werden doorkruist minder aantrekkelijk zou den worden, de gemeente bereid was het gehele perceel aan te kopen. De vrij lange discussie over deze zaak had tot resultaat dat de voorzitter de hoop uitsprak dat de onderhandelin- Na een langdurig ziekbed overleed gisteren in het Elisabethziekenhuis te Tilburg de heer J. Hendriks sr (74), oud-voorzitter van de bond van katholieke ziekenfondsen en oud-directeur van het Centraal Ziekenfonds. Jan Hendriks sr, die vooral na de oorlog bekendheid kreeg als des kundige op het omvangrijke terrein van de ziekenfondsverzekering, werd in 1930 secretaris-penning meester van het Centraal Zieken fonds te Tilburg, dat thans met ruim 410.000 leden een van de grootste ziekenfondsen in Nederland is. Daarvóór was hij al 5 jaar als propagandist in dienst geweest van de Bossche Bond, de standsorgani satie van het toenmalige r.k. Werk liedenverbond, dat daarna KAB en nog later NKV genoemd werd. Bij koninklijk besluit is aan de oud-minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp, opdracht verleend tot het ontwerpen van voorstellen tot ver eenvoudiging van codificatie van de sociale zekeheidswetgeving. Dr. Veldkamp zal dit volgens het K.B. doen met in achtneming van de door de minister van sociale za ken en volksgezondeheid te geven aanwijzingen. Donderdag is te Utrecht door kardinaal B. Alfrink, namens het Nederlandse Episcopaat, en door Dr. G. de Ru, praeses van het Breed Moderamen van de Generale Sy node der Hervormde kerk, bekend gemaakt, dat zij wederzijds eikaars doop zullen erkennen. Beiden heb ben ook de achtergronden en moti veringen van hun beslissing toege licht. Daarnaast zijn de pastorale richtlijnen gepubliceerd, die aan kerkeraden, priesters en predikan ten zijn gegeven met betrekking tot deze dooperkenning. gen weer op gang zouden komen met gevolg van de aankoop van de beno digde grond en aanleg, waarvan de aanbesteding reeds had plaatsgevon den. Dhr. Nass zag weth. v. Herpt graag toegevoegd aan het team, dat met de weerspannige boeren ging praten. Bij de ingekomen stukken was ook de goedkeuring van G. S. voor de aanleg van 'n wandelpad in Elshout. Met de aanleg hiervan zal met enkele weken worden begonnen. Deze doorstromingsregeling heeft tot doel dat het woningpakket goed en zo mogelijk beter kan worden be nut. Het woningbestand in de ge meente wordt in hoofdzaak gevormd door: le: Woningwetwoningen, bedoeld voor gezinnen met een gering inko men; 2e: Bedrijfswoningen, eigendom van de plaatselijke industrie; 3e: Particuliere woningen, bewoond door de eigenaars; 4e: Een zeer gering aantal particu liere verhuurwoningen. Door de bouw van b.v. bejaarden woningen en premieverhuurwoningen zal er in de naaste toekomst een ver schuiving kunnen optreden. Een be jaard echtpaar zal als regel een gro tere woning kunnen vrijmaken en een gezin met een behoorlijk inkomen zal misschien voorkeur hebben voor een betere en iets duurdere woning. Als gevolg van déze opschuivingen kun nen eenvoudige en goedkopere wo ningwetwoningen vrijkomen. Het be staande woningpakket kan daardoor beter naar de behoeften worden be nut. Zoals in meerdere gemeenten reeds is geschied willen B. en W. dit doorstromingsproces bevorderen door hieraan financiële voordelen te ver binden. Vooral door de plannen van de 'Stichting Woningbouw Drunen' tot de bouw van 132 verhuur woningen in de premiesector, ver wachten zij dat invoering van een doorstromingsregeling een nuttig ef fect zal kunnen hebben. Door het rijk wordt jaarlijks aan de gemeente uitgekeerd ten behoeve van de vorming van een doorstro mingsfonds een bedrag van f. 50, - per gereedgekomen woning en f 0,50 per inwoner. In 1966 is terzake ontvangen 15.274,-; Voor 1967 wordt verwacht 7.000,-; Dit is totaal 22.274, - Voorgesteld wordt de regeling zo ruim mogelijk op te zetten, waardoor zoveel mogelijk gevallen voor een bijdrage in aanmerking kunnen ko men. Dit is mogelijk door een bijdra- De vestiging van industriën in de probleemgebeiden van Nederland verloopt niet zoals de regering graag zou zien. Zoals bekend heeft het kabinet-Zijlstra begin van dit jaar deze vestiging willen stimule ren door de bestaande steunmaat regelen uit te breiden. Minister De Block (Economische Zaken) zegt hierover: „Het valt niet te ontken nen dat het effect van dit hulppro gramma nog gering is. Hierbij moet évenwei worden bedacht dat er een zekere aanloopperiode nodig is. De regering had niettemin gehoopt dat de Nederlandse industrie sneller de mogelijkheden zou zien zich te ves tigen in die streken, waar het met de werkgelegenheid slecht is gesteld en het aantal werklozen groot is. Dat is echter helaas niet op grote schaal gebeurd." Mr. De Block zegt verder dat „er nu vergevorderde plannen zijn om Amerikaanse middelgrote industrie ën naar Nederland te heden voor vestiging in de probleemgebeiden. De regering heeft hier grote ver wachtingen van. Wij hopen er spoedig mee te beginnen." ge te verstrekken aan huurders van woningen die een binnen de gemeen te gelegen woning betrekken en daar door een eveneens binnen de ge meente Drunen gelegen goedkopere huurwoning vrijmaken, mits: a. De zogenaamde kale huur min stens 30% hoger is; b. Er een grotere woning wordt vrij gemaakt (ingeval b.v. een als bejaar denwoning aan te merken pand wordt betrokken), terwijl de zgn. kale huur van de verlaten woning een bedrag van f. 100,- per maand niet te bo ven gaat. Voorgesteld wordt in de gevallen onder a bedoeld een vergoeding toe te kennen van f. 600, - en in de ge vallen onder b f. 400, - Op de vraag van de heer Nass deelde de voorzitter mee dat dit bedrag even tueel kon worden verhoogd indien dit nodig mocht blijken. Dit hield ech ter wel in dat de raad dan de nieuwe voorstellen moet doen. Voor een bedrag van f. 10.750, - werd gekocht het pand Kleinestraat no. 4, zijnde de woning behorende aan de heer A. Cales. In de Kleine straat werden i.v.m. sanering reeds meerdere panden aangekocht. De heer Snoeren was niet tegen deze aankoop, maar wees er wel op dat in de Jac. v. d. Meijdenstraat en de Schoolstraat nog een aantal wonin gen staan welke uit oogpunt van sa nering zeker moeten worden aange kocht. De voorzitter wees erop dat daaraan wordt gewerkt maar dat de onderhandelingen zeer stroef verlo pen. De heer Snoeren wees er op dat men met deze zaak reeds vier jaar bezig is en dat hij niet ten onrechte op spoed aandrong. Grond werd ook ge kocht van H. C. Brok, Grotestraat 63. De grond ligt tussen de eerste en de tweede D-weg en is straks nodig voor het uitbreidingsplan Vennen- Oost. Oppervlakte 3.07.44 ha; prijs f. 1,25. Grond werd verkocht aan L. M. de Gouw en A. v. d. Heijden aan de Zonnebloemlaan voor de bouw van twee Bungalows. Bij enkele punten betreffende het onderwijs was aan de orde het huren van de gymnastiekzaal in Elshout door de ULO. Dit werd voor de ge meente aanleiding om de gehele re geling betreffende het huren van gymnastiekruimte nog eens onder de loep te nemen en een geheel nieuwe regeling voor te leggen. De laatste regeling werd 10 jaar geleden ge maakt en is sterk verouderd. De ver hoging, welke werd voorgesteld, gaat van f. 3,13 naar f. 5, per uur. De kosten voor de gemeente komen hier door van f. 6384,- naar f. 11.100,-. Voor het bedrag van f. 5, per uur kan ook worden geëist dat het lo kaal zich in 'n goede staat bevindt. Voor de aanschaf van 2 zig-zag ma chines voor het handwerkonderwijs aan de ULO-school werd f. 1600,- beschikbaar gesteld. Voor de verbetering en aanleg van diverse wegen en straten werd een aanvullend krediet gevraagd omdat de uitgetrokken posten niet toerei kend bleken te zijn. Op de post onderhoud straten, plei nen, wegen en paden is bij de begro ting 1967 van de dienst gemeente werken geraamd een bedrag van f. 79.276,25. Hiervan was bestemd voor werken, uit te voeren door der den f. 40.000, - Dit bedrag is voor dit jaar ontoereikend gebleken en wel door de uitvoering van de volgende werken: Onderhoud klinkerbestratingen; Ver betering weg Groenewoud; Verbete ring Parallelweg (nabij molen); Ver betering afrit Eindstraat onder spoor wegviaduct nabij Parallelweg; Ver harding gedeelte Plataanplein; Aan brengen van nieuwe slijtlaag op de asfaltweg in plan Oost. De raad keurde het gevraagde kre diet goed. De heer Fortuin merkte op dat de verbetering van de Molen- steeg niet werd vermeld en hij der halve veronderstelde dat deze dus nog moest wachten. De voorzitter wees er op dat ook deze zaak de aandacht had, maar dat men eerst dit vrij om vangrijke programma moest afwer ken om daarna weer eens 'n balans te maken i.v.m. de financiële middelen. De heer De Kruif vroeg aandacht voor de max. snelheid in het Groe newoud. Voor de aanleg van 'n wan delpad langs de pas gereedgekomen bejaarden woningen werd een bedrag gevraagd van f. 4500, - Dit werk was reeds uitgevoerd. Voor vernieu wing van een tweetal slangen voor de neveltankwagen werd een bedrag be schikbaar gesteld van f. 2650, - Voor de aankoop van een tapijt in de raadszaal (dit tapijt lag tijdens de zitting op proef) werd f4500, beschikbaar gesteld. Het tapijt in de hal (prijs f. 1450, - kreeg niet de goedkeuring van de raad. Het mocht wel iets meer kosten maar moest vol gens de leden stemmiger zijn. Voor het vervaardigen van een gids over Drunen, welke gids gratis zal worden verspreid, werd f. 600, - beschik baar gesteld. De schaakvereniging 'Gambiet' kreeg een extra subsidie van f. 300,- bestemd voor aanschaf van spelmate riaal, terwijl tevens een jaarlijkse sub sidie werd toegekend van f. 6, - voor elk jeugdlid. De heer Fortuin vroeg waarom deze subsidie niet werd verleend door de sportraad. Het bleek echter dat de schaaksport niet door de sportraad onder sport wordt gere kend. De heer Snoeren vroeg hoeveel jeugdleden de vereniging telt. Dit was nog niet bekend. De heer Snoe ren had graag gezien dat de 40 leden van 'Gambiet' allemaal jeugdleden waren geweest. Als het woord spionage' genoemd wordt, denkt een ieder vrijwel dadelijk aan mannen die bij nacht en ontij op geheimzinnige wijze rondwaren, al dan niet met aangeplakte baarden, snorren en ver kleed in kostuums die zij niet gerechtigd zijn te dragen. Men denkt aan schone vrouwen, die door liefde, geld en drank aan de gewenste inlichtingen hopen te komen, kortom aan het beeld van spionage dat ons door boeken en films zo menigmaal voor ogen wordt ge toverd, dat beeld vol romantiek, spanning en sensatie. De moderne werkelijkheid is anders. Laat het vroeger in verschillende gevallen zo geweest zijn, tegenwoordig is vrijwel alle romantiek uit de spio nage verdwenen, daarvoor in de plaats is gekomen het zakelijk overleg, het raffinement en dé, list. Spionnen zijn tegenwoordig den kers met ongelooflijke scherpzinnig, heid, die over een rijke fantasie moeten beschikken. De moderne spionagedienst werkt hoofdzakelijk binnenshuis achter een schrijfbu reau. Slechts in laatste instantie wordt er hulp ingeroepen van de „buitendienst", die grotendeels be staat uit gewone burgers, waarvan men nooit zou vermoeden dat zij gegevens verzamelen voor minder bevriende landen. Juist omdat zij heel gewoon en niet opvallend le ven, kiest men alledaagse figuren. De voor-arbeid geschiedt echter op een kantoor. Wil men b.v. eens weten hoe een moderne onderzeeër wordt gebouwd, dan verzamelt men alle kranteberichten en tijdschrift artikelen, die over de nieuwste duikboten iets vertellen. Het gering ste of meest onbeduidende woordje of zinnetje is soms van grote bete kenis. Ook boeken en vakbladen worden nauwkeurig bestudeerd. Aan de hand van de verzamelde gegevens, tracht men als bij een legpuzzel een volledig beeld van 't gevraagde te verkrijgen. Zo komt men al een eind op weg. De volgende stap is het uitvissen van de plaats waar het voorwerp der nieuwsgierigheid gefabriceerd wordt. Dat is meestal direct bekend met behulp van het gezantschap in het vreemde land. Dat gezantschap in de vreemde verleent alle mede werking. Het verzamelt kaarten, fo to's en personeelslasten van de be trokken werkplaatsen. Is dit onvoldoende om het geheim te completeren, dan wordt er zorg vuldig nagegaan of er ook vrienden van het betrokken land onder het personeel te vinden zijn. Die vriend schap kan een gevolg zijn van poli tieke verwantschap, maar ook ont staan zijn door afkomst van geboor te. Wanneer Amerika iets moet we ten over een chemische reactie, die in 'n Nederlands bedrijf wordt toe gepast, dan is het niet onmogelijk dat bij dat bedrijf een arbeider werkt die een Amerikaanse moeder heeft of iemand met veel Ameri kaanse vrienden. Een onopvallend persoon gaat dan met zo iemand praten. Zo probeert men spelenderwijs achter de waarheid te komen. Pas in allerhoogste nood, wanneer alle andere toegangswegen geblokkeerd zijn, zal men iemand voor zijn dien sten betalen. Zo'n gekochte spion kan namelijk voor iets meer geld weer door de tegenpartij worden teruggekocht. In zo'n geval zou men geen of zelfs valse inlichtingen krij gen, waardoor de nieuwsgierige mo gendheid op een dwaalspoor wordt gebracht. Indien er geen andere mogelijk heid bestaat om een geheim te be naderen, probeert men de beroeps spion in te schakelen door hem een baantje in het bedrijf te bezorgen. Elke inlichtingendienst beschikt over 'n keur van personen uit elke rang en stand, die de meest ver schillende werkzaamheden kunnen verrichten. Deze beroepsspionnen ontvangen een volledige opleiding. Zij worden dagenlang getest door psychiaters. Elk medegevoel met anderen wordt hen afgeleerd. Men zoekt mensen met fabelachtige geheugens, die in korte tijd lange rapporten uit het hoofd kunnen leren. Zij krijgen on derwijs in codes en leren het in brekersvak tot in de finesses. Spe ciale afdelingen zorgen voor origi nele paspoorten, liefst van werke lijke papieren. Daar zijn geen ver valsingen meer bij. Er kan zelfs rus tig navraag worden gedaan: betrok kene bestaat en zijn vroegere „werkgevers" herinneren zich hem heel goed In de jongste oorlog is het daar door voorgekomen, dat Amerikanen door hun eigen troepen aohter slot en grendel werden gezet, omdat men meende echte Duitse officieren te hebben gevangen. Hun papieren waren immers Duits! Pas na weken werden zij door hun werkgever, de geheime dienst, verlost. De kranten zijn wel een van de belangrijkste inlichtingenbronnen voor de diverse geheime diensten. Geen buitenstaander zal vermoeden wat men uit de kranten kan halen en door reduceren en coriibineren kan bijeenleggen tot de meest ge heime inlichtingen. Voorbeelden hiervan zijn te over. Een Zwitser exploiteerde een kran tenknipselbureau en maakte er als 't ware een soort hobby van zijn knipsels over bepaalde onderwer pen uit diverse kranten uit binnen- en buitenland te combineren en be studeren om dan hieruit zijn con clusies te trekken. Een enkel woord je uit een bepaald bericht, gecom bineerd met een zin uit een ander bericht, bracht hem soms op 't spoor van de grootste geheime zaken. Tenslotte heeft hij een boekje uit gegeven, waarin hij zijn resultaten openbaar maakte. Dit boekje heeft de gemoederen danig in beweging gebracht. De Zwitser werd gearres teerd op verdenking van spionage, want men wilde niet geloven dat hij op de wijze als door hem gesteld, aan de gegevens was gekomen. Tenslotte kreeg hij de gelegenheid een en ander te bewijzen en toen sloeg de autoriteiten de schrik om het hart, Hetzelfde bleek in de vijftiger ja ren, toen twee Nederlanders, de ge broeders Das uit Haarlem, tekenin gen publiceerden over een nieuw geheim Engels vliegtuig. De Engelsen raakten gewoon van de kook. Hier moest spionage in het spel zijn. Maar er was niets aan de hand. Alle mogelijke kleine bericht jes over het vliegtuig gepubliceerd in kranten en vakbladen, hadden deze beide bij uitstek deskundige jongelieden de gelegenheid gege ven, zich een duidelijk beeld te vormen van het te bouwen toestel. Zo zelfs, dat zij in staat waren er tekeningen van te vervaardigen. Is het begrijpelijk, dat de gehei me diensten der diverse landen graag gebruik maken van deze bronnen, die vrijwel geen geld kos ten, geen verraad plegen en waar voor de heren achter de bureaus geen enkel risico aan verbonden is? Geen gewaagde ondernemingen, het materiaal wordt nauwkeurig thuis bezorgd. Wat wil men meer? De romantiek is verdwenen. Gedurende de periode van 17 juli tot 12 augustus 1967 is ons kantoor te Waalwijk als volgt geopend: elke maandagavond van 7.00 tot 9.00 uur elke woensdagmiddag van 2.00 tot 4.00 uur elke vrijdagmiddag van 2.00 tot 4.00 uur Er zitten op het ogenblik 63 Jeho va's Getuigen in de gevangenis we gens dienstweigering. Op 1 januari jl. waren het er 49. Dit betekent niet, dat het aantal wegens dienstweigering gestrafte Jehova's Getuigen zich in een stijgende lijn beweegt: dit aantal varieert van jaar tot jaar, doch sedert 1952 is er haast geen jaar geweest, dat de militaire rechter geen gevan genisstraffen oplegde aan Jehova's Getuigen. Een en ander is af te lezen uit een statistiek van de strafzaken tegen Je hova s Getuigen en de hun opgelegde gevangenisstraffen in de periode van 1952 tot en met 1966. In deze pe riode werden in totaal 459 Jehova's Getuigen veroordeeld tot gevangenis straffen wegens dienstweigering. Deze straffen varieerden van zes maanden of minder tot 3 jaren. 95 kregen een gevangenisstraf van min der dan een jaar, 14 een jaar en de rest langer dan een jaar. Twee jaar en drie maanden was de straf, die 196 Jehova's Getuigen tegen zich hoorden uitspreken, 29 kregen twee- eneenhalf jaar en 3 kregen drie jaar. In tegenstelling tot de vier grote mogendheden, is Nederland een van de weinige landen die het bedrag voor de ontwikkelingshulp voort durend hebben verhoogd. Minister B. Udink (Ontwikkelingshulp) ver telde dat dit gesteld wordt in een rapport van de O.E.S.O., de organi satie voor economische samenwer king en ontwikkeling. In Parijs had de bewindsman een vergadering van de O.E.S.O. bijgewoond. Naar aanleiding van de in 't rap port uitgebrachte lof, heeft de mi nister. toch aangevoerd dat Neder land niet tevreden is over de tot nu toe bereikte resultaten. „Wij willen naar een bijdrage van één percent van het nationale inkomen, alleen al uit de overheidsmiddelen. Wan neer wij de definitie aanleggen die in internationale kringen gebruikt wordt (namelijk de hulp met inbe grip van de particuliere middelen), dan komt Nederland al boven die één percent en dan staan we na Frankrijk op de tweede plaats". De Nederlandse minister heeft in Parijs gezegd, dat de omvang van de technische bijstand en financiële hulpbronnen, die de ontwikkelde landen ter beschikking stellen van de ontwikkelingslanden onvoldoen de is, stagneert en in sommige ge vallen zelfs afneemt. Nederland zal in de begroting voor 1968 trachten zekere prioriteiten in te voeren door nieuwe of meer fondsen be schikbaar te stellen voor een aantal onderwerpen. De bewindsman acht te een internationale gedachtenwis- seling over de prioriteiten noodza kelijk. Op 11 augustus vertrekken vijf tien Nederlandse honkballers van 13, 14 en 15 jaar, onder leiding van bondscoach Charles Urbanus naar Rome om daar deel te nemen aan de achtste Europese jeugdhonkbal- kampioenschappen. Deze Babe Ruth League-wedstrij den worden van 14 tot en met 19 augustus gehouden in de Italiaanse hoofdstad. Vorig jaar vond dit toer nooi met medewerking van militai re autoriteiten in Haarlem plaats. De Nederlandse afvaardiging is geselecteerd via de jeugdtraining en het jaarlijkse nationale jeugd kamp. In Rome zullen de jongelui, wier jaarlijkse deelname aan het toer nooi mogelijk gemaakt wordt door Coca-Cola, de strijd aanbinden te gen het nationale team van Italië en teams van Amerikaanse jongens uit Engeland, België, West-Duits- land, Italië en Spanje. Sinds Frank rijk geen NAVO-basis meer bezit, doet dit land niet meer aan dit be langrijke jeugdtoernooi mee. De derecteur van de Nederlandse Babe Ruth League-organisatie, de heer Jan Hartog uit Gouda, zal o.m. de Nederlandse jongelui vergezel len.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 2