WAALWIJK Fokveedag in Raamsdonk trok veel belangstelling :orm meubelen eigen streekblad, de goedkoopste manier om uw reclameboodschap onder de gezinnen te brengen, die er belang in stellen adverteer in DE ECHO VAN HET ZUIDEN ff ETI publiceert beschouwing over werkgelegenheid tussen 1966 en 1975 in UW uitsluitend verkrijgbaar bij 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JULI 1967 6 Dr. A. Bos neemt vrijdag afscheid IN NOORD-BRABANT Nieuwe bedrijven Moeilijke positie Ramp in Turkije Verolme gaat samenwerken f um Stoom drijft kever aan Tweede proef baan voor VW fabrieken die krant leest toch iedereen Stormvloedschade 1965-1966 in de Biesbosch van Complet* Woning inrichting In verband met de pensionering per 1 augustus 1967 van de heer Dr. A. W. A. Bos, als directeur van de Vleeskeuringsdienst, kring Waal wijk, en als directeur van het ge meentelijk slachthuis te Waalwijk, zal op vrijdag 28 juli a.s. te 16.00 u. ten gemeentehuize van Waalwijk een afscheidsbijeenkomst worden belegd. CERTIFICAAT VOOR WAALWIJKSE POLITIEHOND Te Moergestel werden de afgelo pen veertien dagen de jaarlijkse keuringen voor politiehonden ge houden. Hieraan werd ook deelge nomen door de heer Bool lid van Waalwijkse politiehond vereniging met zijn duitse herder Breston waarmee hij een zeer mooi resul taat behaalde, het certificaat met het aantal van 302 punten. Wat voor een jonge dreseur een zeer grote prestatie is. A.C. WAALWIJK '66 Met 12 atleten nam A.C. Waal wijk deel aan nationale baanwed- strijden te Breda. Deze wedstrijden werden georganiseerd door A.V. Sprint te Breda. Op de prachtige sintelbaan werden door de atleten van A.C. Waalwijk goede resulta ten behaald. Er sneuvelde weer 2 Waalwijkse rekords. Jozef Mahieu en Diliëtte Verhoeven zorgden hiervoor. Diliëtte Verhoeven op de 600 m meisjes in een tijd van 1.50.7 zij behaalde hiermee de 2e plaats, en Jozef Mahieu werd 4e op de 1500 m jongens B in een tijd van 4.22.8. Willie Demmers behaalde een mooie 2e plaats op de 100 m meisjes B in 13.6. Nellie Demmers werd op de zelfde afstand 3e in 13.7 (serie 13.6). De uitslagen zijn als volgt: MEISJES: 100 m meisjes B 2 W. Demmers 13.6; 3 N. Demmers 13.7 (serie 13.6); 600 m meisjes B 2 D. Verhoeven 1.50.7; 3 T. de Rui ter 1.52.1; Verspringen meisjes B 4 W. Demmers 4.39; 5 T. de Ruiter 4.35; 7 N. Demmers 4.23; 9 D. Ver hoeven 4. 13. HEREN EN JONGENS: 100 m he ren C 3 R. v. Oyen 11.9; 1500 m jongens B 4 J. Mahieu 4.22.8; 10 G. v. Esch 5.05.7. JEUGDTOTO A.C. WAALWIJK 2e ronde jeugdtoto Atletiekclub A.C. Waalwijk '66, inzet f. 131,60 le prijs M. v. Dijk, Cromvoirt f. 19,74; 2e prijs L. Gouda, Waalwijk f. 13,16; 3e prijs Demmers Waalwijk f. 6,58. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: Diverse zwemkaarten, twee porte monnees, hengel, gouden kinderring twee heren horloges, dames horloge step, heren portemonnee. Gevonden: Beige tas met transistor, klein zwart hondje, twee dames vesten, heren ring, twee zwembroeken, ring met 2 sleutels, onderstel van kin derwagen, tas met drank en siga ren, gouden ring, autolamp, ierse setter. AANRIJDINGEN Zaterdag om 7 uur vm. heeft zich op de kruising Andr. ZijlmansStraat Mgr. Zwijsenstraat een aanrijding voorgedaan tussen een bromfietser J. J. v. H. uit Waalwijk en een per sonenauto bestuurd door G. P. W. eveneens uit Waalwijk. De brom fietser verleende geen voorrang aan de auto, met het gevolg dat de eer ste kwam te vallen en daarbij een hoofdwond opliep. Dokter van Len- nep verleende de eerste hulp. Ook op zaterdag heeft zich een om 24 uur een ongeval voorgedaan op de kruising Vooreinde-Hoógein- de tussen de bromfietser G. F. v. G. en een personenauto bestuurd door L. v. G. uit Den Bosch. De fout is ontstaan door dat een onbekend gebleven bestuurder van een Volks wagen links langs de vluchtheuvel heeft gereden. Chauffeur v. G. moest sterk afremmen en op de kruising blokkeerde hij de brom fietser waarbij een aanrijding niet voorkomen kon worden. De laatste kwam te vallen en bekwam een beenwond; hij is ter behandeling naar het ziekenhuis gebracht. In het jaarverslag over 1966 heeft het Economisch Technologisch In stituut voor Noord-Brabant een be schouwing gepubliceerd over de te verwachten ontwikkeling van de werkgelegenheid in onze provincie tussen 1966 en 1975. In verband met de bevolkingsgroei, verwacht het ETI, dat het aantal arbeidsplaatsen zal moeten toenemen met in totaal 70.000. Volgens de prognoses, ko men er in de bouwnijverheid 11500 nieuwe arbeidsplaatsen bij, maar deze worden bijna geheel opgesou peerd door de teruggang, die de agrarische sector zal vertonen. Naar is berekend zal hier het aan tal arbeidsplaatsen verminderen niet 9500. In deze periode zal het dus noodzakelijk zijn in industrie en dienstsector in totaal 77000 nieu we arbeidsplaatsen te creëren. Wanneer de toename van het aan tal arbeidsplaatsen in de sector in dustrie en ambacht procentueel ge lijk blijft aan de groei tussen de jaren 1960-1966 dan zal de groei in de dienstsector 10 procent méér moeten bedragen dan in de periode 1960-1966 en met 58,5 procent het grootste deel van het aantal nieuwe arbeidsplaatsen voor zijn rekening moeten nemen. Anderzijds ziet het ETI de mogelijkheid dat de diens tensector eenzelfde aandeel (48,7 procent) in de groei van de werk gelegenheid zal behouden, hetgeen dan zou betekenen, dat van de 77.000 nieuwe arbeidsplaatsen, die men voor 1675 moet creëren, er 33.900 (38,3 procent) moeten wor den geschapen in de sectoren indu strie en ambacht. Het jaarverslag wijst er op, dat in de periode 1960-1966 de traditi onele bedrijfstakken in Noord-Bra bant te textiel-, schoen-, en leder industrie stagneerden in him groei en dat in deze sector weinig nieu we arbeidsplaatsen te verwachten zijn. Hetzelfde wordt door de ETI gesignaleerd met betrekking tot de metaalindustrie in Noord-Brabant, waar de groei tussen 1960-1966 eveneens stagneerde zodat het ETI dan ook niet verwacht, dat deze sector veel stuwende invloed zal hebben op de groei van het aantal arbeidsplaatsen. Dit is de reden, dat het ETI er voor pleit nog meer dan vroeger aandacht te schenken aan indu striële nieuwvestigingen in Noord- Brabant. Men is er zich echter zeer wel van bewust, dat de concuren- tiepositie van onze provincie op dit gebied de laatste tijd belangrijk is verslechterd. In de aangrenzende Belgische gebieden worden zeer gunstige financiële faciliteiten ge boden en bovendien biedt de Ne derlandse regering in het noorden van het land en in midden en zuid Limburg eveneens financiële facili teiten die vaak te zware concuren- tie betekenen voor de Provincie Noord-Brabant. Door het ETI wordt er dan ook dringend voor gepleit, dat ook voor onze provincie en min stens voor bepaalde gebieden in deze provincie, bepaalde stimule- rings maatregelen van kracht zul len worden. Wanneer dit niet zou gebeuren en zou de stagnatie in de industriële groei zich voortzetten dan ziet het ETI slechts die moge lijkheden. De werkgelegenheid in de dienstsector zou moeten uitgroei en tot een onvoorstelbare omvang; er zou zich een massale uitgaande pendel ontwikkelen, en de derde en laatste mogelijkheid is, dat men in Noord-Brabant te maken krijgt met een grote structuele werkloosheid. In het noord-westen van Turkije, zijn zaterdag door een krachtige aardbeving grote verwoestingen aangericht, en de grond is nog steeds in beweging. Zondag werden in Istanboel en een deel van Ana- tolië vier nieuwe schokken en tien tallen trillingen gevoeld, die de pa niek onder de bevolking vergroot ten. Veel gebouwen, die bij de eer ste beving waren beschadigd, stort ten in. Deskundigen hebben voor speld, dat de schokken nog wel tien dagen kunnen duren. De zwaartst getroffen stad is Ada- pazari, een belangrijk spoorweg knooppunt, 240 kilometer ten oos ten van Istanboel met 80.000 inwo ners. Daar bevond zich het centrum van de aardbeving. Een derde deel van de stad is verwoest en zeker 150 gebouwen zijn ingestort. Red ders zijn in Adapazari en in 456 omliggende dorpen en stadjes bezig om onder een schroeiende zon lij ken te bergen en onder het puin naar mogelijke overlevenden te zoeken. De Turkse autoriteiten wei geren een schatting te geven van het aantal slachtovers. Wel hebben ze gezegd dat tot nu toe 68 doden zijn geborgen en dat het dodencijfer tot in de honderden kan lopen. In de eerste berichten na de ramp maakte het persagentschap Anato lia melding van grote verwoestin gen en zeker 1000 doden. In augus tus vorig jaar kwamen bij een aard beving in /bosttelijk Turkije 2250 mensen om het leven. Scheepsbouwer Cornelis Verolme is een nauwe technische samenwer king aangegaan met een grote En gelse en een Duitse scheepswerf. De partners van Verolme - vere nigd in de zogenaamde „Dorchester Club" - zijn: de Engelse maatschap pij Cammel Laird Co. en A. G. Wesen met werven in Bremen en Bremerhaven. Deze samenwerking beoogt meer een uitwisseling door de desbetreffende werven van ac tiviteiten op elk terrein van de scheepsbouw. De K.I.-vereniging 'De Langstraat' kan terugzien op een zeer geslaagde fokveedag, die gehouden werd te Raamsdonk achter de boerderij van P. de Bont-Schoenmakers. De inzen ding was stukken beter dam. in vorige jaren. Vele jonge boeren kwamen met goed geselecteerd vee voor de dag, waaruit blijkt, dat de interesse voor stamboekvee nog niet dood is. De jury, bestaande uit de heren Talstra, Kluvers, Van Tichelen en De Regt was vol lof over de vooruitgang in de Langstraat. De kroon op hun werk vonden hier zeker de heer A. Bink uit Waal wijk (de „Jetjes" bewezen weer wat zij waard waren), en de heer O. Kamp uit Raamsdonksveer, die met 6 koeien niet minder dan vijf eerste prijzen in de wacht wist te slepen. De uitslagen: Rubriek I, produktie- koeien boven 35.000 kg., eerste prij zen Jetje 48 van A. Bink, Waalwijk, Jetje 44 van A. Bink, Waalwijk; Truda 12 van A. Rombouts, Kaats heuvel; Johanna 15 van Joach. Kamp Waspik; Dina 3 van J. Kuijsters, Raamsdonk. Rubriek 2, produktiekoeien van 30.000 tot 35.000 kg., eerste prijzen Jetje 61 van A. Bink, Waalwijk; Pietje 74 van J. Boons, Raamsdonk; Klara 12 van gebr. de Bont, Raams donk; Laura 18 van C. van Strien, Raamsdonk. Rubriek 3, melkgevende koeien geboren tussen 1-11 en 31-12 1959, eerste prijs Jetje 60 van A. Bink, Waalwijk; Lisa 9 van J. Boons, Raamsdonk; Nelly 28 van G. Langer- werf, Raamsdonk; Dora 2 van G. Ketels, Drunen. Rubriek 4, melkge vende koeien geboren tussen 1-1 en 30-11 1960, eerste prijs: Treesje v. Joachim-Kamp, Waspik; Mietje 88 van Jac. Craayo, Capelle; Henny v. Q. Kamp, Raamsdonksveer; Corry 7 van C. van Strien, Raamsdonk; Nol- da 24 van C. Staal, Raamsdonksveer. Rubriek 5, melkgevende koeien gebo ren tussen 1-12 1960 en 31-3 1961, eerste prijs Geertje 5 van C. v. Strien, Raamsdonk, Aaltje 13 van S. van Dongen, Raamsdonk; Dora 21 van W. Knaap, Raamsdonk; Truda 30 van A. Rombouts, Kaatsheuvel. Ru briek 6, melkgevende koeien gebo ren tussen 1-4 en 30-11 1961, eerste prijs Lisa 10 van J. H. Boons, Raamsdonk, Jetje 76 van A. Bink, Waalwijk; Johanna 26 van Joachim Kamp, Waspik; Marie 47 van Q. Kamp, Raamsdonksveer; Elly 10 van J. Boons, Raamsdonk; Harmke 51 van C. Staal, Raamsdonksveer. Rubriek 7, melkgevende koeien gebo ren tussen 1-12 en 1-3 1962, eerste prijs, Marijke 17 van J. A. Kamp, Raamsdonk; Jetje 79 van A. Bink, Waalwijk; Klara 14 van gebr. De Bont, Raamsdonk. Rubriek 8, melk gevende koeien, geboren tussen 1-3 en 30-11 1962, eerste prijs Jetje van A. Bink, Waalwijk; Beatrix 15 van N. van Strien, Raamsdonk; Margje 3 van P. van Huiten, Elshout; Liza 11 van J. Boons, Raamsdonk. Rubriek 9, melkgevende koeien, ge boren tussen 1-12 1962 en 28-2 ,63, eerste prijs Jetje 90 van A. Bink, Waalwijk, Jetje 89 en 92 van A. Bink, Waalwijk; Elsje 7 van C. Schoenmakers, Raamsdonk; Pietje 3 van J. Boons, Raamsdonk; Marie 12 van J. Boons, Raamsdonk. Rubriek 10, melkgevende koeien, geboren tus sen 1-3 en 31-5 1963. Dina 1 van Q. Kamp, Raamsdonksveer; Nelly 3 van J. Boons, Raamsdonk; Mieke 12 van G. Ketels, Drunen; Hendrikje 31 van Joach, Kamp, Waspik; Marie 62 van M. Zijlmans, Raamsdonk. Rubriek 11, melkgevende vaarsen, geboren tussen 1-6-1963 en l-2-'64, eerste prijzen Klaske 27 van H. Craaijo uit Sprang, Gijsje 6 van Joach. Kamp te Waspik, Adrie 11 van P. Langerwerf te Raamsdonks veer, Elsje 1 van P. Vissers te Raams donk. Rubriek 12, melkgevende vaar sen, geboren tussen 1-2 en 1-7 1964, eerste prijs Ria van Q. Kamp te Raamsdonksveer, Johanna 37 van Joach. Kamp te Waspik, Emma 15 van O. Kamp te Raamsdonksveer. Rubriek 13, melkgevende vaarsen, geboren tussen 1-10 1964 en 1-7 '65, eerste prijzen Leny 13 van P. Langer werf te Raamsdonksveer, Treesje 22 van Joach. Kamp te Waspik. Rubriek 14, hoogdrachtige koeien, geboren in 1961, 1962 en 1963 eerste prijs Ma rie 43 van M. Zijlmans te Raams donk, Nelly 1 van C. Langerwerf te Raamsdonk, Dora 29 van W. Knaap te Raamsdonk. Rubriek 15, hoog drachtige koeien, geboren in 1964, eerste prijzen Jaal 57 van L. de Wit te Raamsdonk, Marie 70 van M. Zijl mans te Raamsdonk. Rubriek 16, koe met de beste uier, Jetje 85 van A. Bink te Waalwijk. Rubriek 17a, eigen gefokte volbloeden (oudere dieren), eerste prijs A. A. Bink te Waalwijk, J. Boons te Raamsdonk, C. v. Strien te Raamsdonk, Joach. Kamp te Was pik, C. Verschuren te Raamsdonk, J. van Dongen te Raamsdonk. Rubriek 17b, eigen gefokte volbloe den (jongere dieren), eerste prijs M. Zijlmans te Raamsdonk, Joach. Kamp te Waspik. Rubriek 18, bedrijfsgroe pen, eerste prijs Q. Kamp te Raams donksveer. Rubriek 19, moeder met afstammelingen, eerste prijs Jetje 48 van A. Bink te Waalwijk, Johanna 15 van Joach. Kamp te Waspik. Ru briek 20, kampioenschapskeuring, kampioen Jetje 48 van A. Bink te Waalwijk, reservekampioen Liza 10 van J. Boons te Raamsdonk. De sensatie op de onlangs in Greensbore (Noord Carolina) ge houden jaarlijkse 'bijeenkomst van de Stoomautomobiel-Club van Ame rika, was een door stoom aange dreven Volkswagen. De wagen, een kever, bouwjaar 1958, hoorde toe aan Richard J. Smith uit Midway City in Californië. De stoomleve- rinig gebeurde door middel van een mengsel van benzine, petroleum en verfverdunner. Zonder enig pro bleem was Smith met zijn wagen dwars door de Verenigde Staten ge reden, van zijn woonplaats in Cali fornië naar Greensboro. Op de Lüneburger Heide in West- Duitsland is men dezer dagen be gonnen met de aanleg van een proefbaan voor het testen van au to's. Het is de tweede proefbaan van de Volks wagenfabrieken. De eerste, in de onmiddellijke omge ving van de VW-fabriek in Wolfs burg, is niet meer toereikend om alle proeven te laten plaatsvinden. Een belangrijk onderdeel van de proefbaan op de Lüneburger Heide is een 22 km lange snelweg, die in de verhoogde bochten snelheden toestaat van tweehonderd kilome ter per uur. Daarnaast worden stukken aangelegd met allerlei wegbedekkingen voor het nemen van veelsoortige proeven. Het tota le terrein heeft een lengte van 10 kilometer (in noord-zuid richting) en een breedte van 1 kilometer. Het streek-nieuwsblad fungeert als overkoepelend orgaan voor alle dagbladlezers, heeft aantrek kelijke tarieven voor grote en kleine zaken en kan voor de winkelier een goedkope vertegen woordiger zijn. De verspreiding is dikwijls nagenoeg huis aan huis en de uitgever kan door zijn drukmethode de krant overzich telijker opmaken. Blijft de winkelier in het nieuws met waarheidsgetrouwe aanbie dingen, dan zal hij meer klanten winnen. Stimuleer uw verkoop vooral eerst in eigen plaats en streek; laat uw klanten weten dat U vlak bij hen bent. Het streeknieuwsblad blijft nog dagen na verschijning binnen 't bereik van de lezers; het is voor hen gemakkelijk hun eigen krant bij de hand te hebben om, indien nodig, deze nog eens na te slaan en.daarom werken de adver tenties ook veel langer na, en daarom is adverteren in een streekblad veel goedkoper. REGERING TOT FINANCIËLE TEGEMOETKOMING BEREID De regering betreurt uiteraard, dat een aantal inwoners van de Bies bosch in de afgelopen jaren enkele malen door stormvloeden is getrof fen. Zij meent er echter op te moeten wijzen dat zij, die zich in dit gebied verstigden, daarmede het risico van de functie van de Biesbosch als kom- berging hebben aanvaard en zich er van bewust moeten zijn geweest, dat de kaden met langere of kortere tus senpozen zouden overlopen. Dit deelt de Minister van Verkeer en Water staat, drs J. A. Bakker op 14 juli 1967 mede in antwoord of schrifte lijke vragen, op 21 december 1966 gesteld door de Eerste Kamerleden Geuze, Van Eeten en Theijssen. De regering meent, dat het uitzicht op de afsluiting van de zeearmen, j waardoor de risico's, verbonden aan de bedrijfsuitoefening in de Bies bosch, belangrijk zullen verminderen, geen aanleiding kan vormen tot het openen van andere mogelijkheden tot voortzetting van het bestaan dan aan wezig zouden zijn, wanneer niet tot uitvoering van de Deltawerken was besloten. De regering meent, dat voor het verlenen van een speciale over bruggingshulp, anders dan op de voet van bestaande regelingen, geen aan leiding is. Een compensatiemogelijk heid elders voor domein- en andere bedrijven meent de bewindsman even min in overweging te kunnen nemen. Aan het feit, dat de betrokkenen in het recente verleden enige malen met de risico's van het exploiteren van 'n bedrijf geen argument worden ont leend, hun voorrang te geven bij de toewijzing van bedrijvenmeerpolders of van andere domeinbedrijven. Dit te minder daar de huidige situatie in de Biesbosch - zoals bekend is - van tijdelijke aard mag worden ge acht. Wel is de regering - vanzelf sprekend onder voorbehoud van goed keuring door de Staten-Generaal - bereid, voor de getroffenen in de Biesbosch een bedrag ter beschikking te stellen voor het verlenen van tege moetkomingen iri de landbouwkundi ge schade, welke in 1966 is opgetre den tengevolge van de overstromin gen van de polders in de Biesbosch bij de stormvloeden van eind 1965, alsmede voor het verlenen van bijdra gen in de kosten van het herstel van abnormale schade aan kaden, ont staan bij de stormvloeden van novem ber j.l. De aanwijzing van voor drinkwa terbassins te bestemmen polders in de z.g. Zuidwaard van de Biesbosch is onderwerp van uitvoerig overleg ge weest in de Rijksplanoligische Com missie. Deze commissie zal zeer bin nenkort adviseren ten gunste van 'n bepaald plan, dat de hoofdlijnen van de bestemming van de gehele Zuid- waard en de ligging van de spaarbek kens in het bijzonder aangeeft. Een beslissing kan spoedig worden tege moet gezien. Nasser heeft een rede gehouden van 2% uur tot het Egyptische volk waarin hij zei het Suezkanaal niet te zullen openen en door te gaan met bewapenen en Israël te ver nietigen. TILBURG PILS PLEIN 26-88 teL S80M Busdiensten ljjn 2 en I Btoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 6