Afschaffing huurprijs- beheersing in 345 gemeenten Nieuw bejaardencentrum aan Stationsstraat in Drunen De mensenzee die dagelijks de Expo overspoelt is eengewassen tot 'n vloedgolf U!< amp X. ampe RKC-jeugd had fantastisch sportkamp NAAR DE „EXPO-'67" IN MONTREAL (slot) VERVANGING VAN JACOBUSHOF Wina- Melange 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 JULI 1967 3 r Levensmiddelen in glazen pot 3 cent duurder Nijmeegse 4-daagse Loon op Zand IVioeilijk om nog iets van expositie te bewonderen Thema-paviBjoen De Banden-pavil joens Verenigde Staten Rusland Tsjecho-Slowakije Bn Tilburg: La Ronde i Van 1 oktober a.s. af zullen de wettelijke huurprijsvoorschriften niet meer van toepassing zijn in een groot aantal gemeenten in de drie noorde lijke en de drie zuidelijke provincies. Óp dezelfde datum zullen in die ge meenten andere wettelijke voorschrif ten voor de huurbescherming in wer king treden. De afschaffing van de huurprijs- beheersing betekent o.m. dat de vast stelling van de huurprijs van ge bouwd onroerend goed - dus ook van woningen - uitsluitend een zaak wordt van de verhuurder en de huur der. Met deze maatregel wordt een begin gemaakt met de liberalisatie op bet stuk van huur en verhuur van ge bouwd onroerend goed. De liberalisa tie houdt in dat verhuurder en huur der vrijelijk de voorwaarden voor een huurovereenkomst - dus ook de huurprijs - kunnen bepalen. Zij opent de mogelijkheid bestaande huurovereenkomsten te wijzigen. Zonder nieuwe overeenkomst blijft de bestaande huurovereenkomst en daarmede de op 30 september 1967 geldende huurprijs van kracht. HUURBESCHERMING De nieuwe bepalingen voor de huurbescherming houden o.m. in dat de verhuurder ontruiming kan vorde ren als overleg over een nieuwe huur prijs niet tot een positief resultaat leidt. Na een aanzegging tot ontrui ming kan dë huurder echter in ieder géval twee maanden blijven zitten. Hij kan binnen die termijn bij de kanton rechter om uitstel van ontruiming verzoeken. Bij inwilliging van dit ver zoek kan de kantonrechter de termijn van 2 maanden verlengen tot ten hoogste één jaar. Verzoekt de huur der vóór het verstrijken van deze ter mijn opnieuw om uitstel van öntrtii- ming dan kan de kantonrechter de termijn verlengen tot ten hoogste 2 jaar voor woningen en tot ten hoog ste 3 jaar voor andere panden. De kantonrechter moet bij zijn beslissing nagaan of de belangen van de huur der bij ontruiming ernstiger worden «s. - - f' I» W **«■■-» *- Jtt s Jam wordt morgen 3 cent per pot duurder, zo heeft minister De Block (prijzen) vrijdag beslist. Ook drie ct. duurder worden pindakaas, appel moes, tafelzuren, mayonnaise, appel stroop, frites-saus en vruchten op sap, voorzover verkocht in glazen potten. Het Nijmeegse wandelfeest is voor dit jaar weer voorbij ook voor prins Claus, die de vijftig kilometer per dag glansrijk overwon en vrijdag zo fris als een hoen de eindstreep bereikte. Daar wachtte hem prinses Beatrix, die zijn prestatie beloonde met een omhelzing en een groot boe ket bloemen. Ook speldde zij hem het Vierdaagse-lintje op. En dat alles ge beurde onder applaus en gejuich van het publiek. De prins dankte het pu bliek voor deze hulde. Er waren zo'n 250 tot 300-duizend toeschouwers op de heen. geschaad dan die van de verhuurder bij voortzetting van het gebruik door de huurder. De in het Koninklijk Besluit van 20 juli '67 aangewezen gemeenten zijn: de in de provincie Noord-Brabant ge legen gemeenten, met uitzondering van 's-Hertogenbosch, Asten, Bergen op Zoom, Best, Boxmeer, Boxtel, Breda, Cuyk en St. Agatha, Deurne, Dongen, Drunen, Eindhoven, Etten en Leur, Geldrop, Gemert, Gilze en Rijen, Goirle, Heeze, Helmond, Loon op Zand, Mierlo, Nuenen, Gerwen en Nederwetten, Oirschot, Oister- wijk, Oosterhout, Oss, Roosendaal en Nispen, Rosmalen, Ruchpen, Schijn- del, Sint-Oedenerode, Someren, Son en Breugel, Steenbergen, Tilburg, Uden, Valkenswaard, Veghel, Veld hoven, Vlijmen, Vught, Waalre, Waalwijk, Werkendam, Zevenbergen en Zundert. P.V. DE LUCHTBODE De postduivenvereniging 'De Luchtbode' hield zondag 30 juli haar vlucht vanuit Noyon, afstand 270 km. Deelname 389 dui ven. Gelost om 6.35 uur. Aankomst eerste duif 9.35.4 uur. De uitslag was als volgt: P. Hooymayers 1 29 32 61 65; H. v. d. Velden 2 3 6 7 22 36 39 84; J. van Broekhoven 4 50 72; W. v. Noije 5 74 79 85; A. J. van Dongen 8 12; A. Kuijten 9 60 63 83; M. Vera 10 46; Henk van de Velden 11 17 76 92; C. IJpelaar 13 14 15 80; A. v. Laarhoven 16 24 27 31 35 38 42 51 53; H. v. d. Linden 18 23 37 54 59 82; Gebrs. Boons 19 21 44 69; v. Dongen 20 26 81 95; j. v. Seteis 23 43 47 57 67; J. Vera 25; H. Leermakers 30; B. Wartertburg 33 45; H. M. v. d. Vel den 34 55; G. Schoenmakers 40 49 71 86 98; K. Aarts 41 75 77; G. IJpelaar 48 66 70 97; B. v. Iersel 52; A. Beerens 56; H. v. d. Velden 62 73; H. Vera 64 94; A. Aarts 68 93; J. Aarts 78 89; C. 87; K. van Esch 88 91 96. Overduif: Gebrs. Boons. Dongen Thans is er weer een hevige aard beving geweest in Venezuela, in de steden Caracas en Bogota met omgeving. Er zijn enqrme ver woestingen en tot dusverre telt telt men 100 doden. DRUNEN - Het schetsplan voor de bouw van een nieuw bejaarden centrum aan de Stationsstraat in Drunen is door het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid goedgekeurd. Dit nieuwe gebouw, dat aan 58 bejaarden onderdak moet gaan bieden, moet het bejaardencentrum facobushofgaan vervangen. De architecten De Jong uit Schayk en Vermeulen uit Eindhoven hebben in de afgelopen jaren vele plannen ge maakt. Het jongste, dat werd aange past aan de laatste ministeriële richt lijnen, voorziet nu in 48 een- en vijf tweepersoonskamers en de andere be nodigde accomodatie. Goedkeuring van het schetsplan betekent overigens nog niet, dat men binnen enkele weken al met de bouw zal kunnen starten. Het ministeriële 'jawoord' aan de plannen betekent al leen maar, dat bestuur en architecten aan de slag kunnen bij het afwerken van de papieren voorbereiding van de bouw, nl. het bestekldaar maken van het projekt. Aangenomen wordt dan ook, dat in het najaar nog kan wor den aanbesteed en begin volgend jaar een begin met de nieuwbouw kan worden gemaakt. Ongeveer zes jaar geleden vertrok ken de zusters, die gedurende vele ja ren de bejaardenzorg voor hun reke ning hadden genomen, uit Drunen. Er werd een stichting in het leven ge roepen, die met lekenpersoneel de verzorging van de 54 bejaarden voor haar rekening ging nemen. De be huizing leende zich echter weinig voor een verdere en verantwoorde ontplooing van de bejaardenzorg ter plaatse. De plannen om tot de bouw van een nieuw bejaardencentrum te komen, zijn al even oud als de stich ting. De eerste plannen bleken niet haalbaar. Daarna trad er enige, stag natie op omdat het bestuur het ont- werp wilde aanpassen aan de laatste ministeriële richtlijnen op het gebied van de bejaardenzorg. Dit laatste le verde tenslotte het jongste en inmid dels goedgekeurde schetsontwerp op. Het nieuwe bejaardencentrum moet komen te staan in de tuin van het be staande en een deel van het tot her- tankamp gemetamoforseerde plant soen. De centrum-éntree van het ge bouw komt dan aan de Burg. v. d. Heijdenstraat. In dit hoofdgebouw komen eetzaal, recreatiezaal, keuken complex, hal, trappengalerij en lift. Op de bovenverdieping krijgen direc trice en verplegend personeel een ka mer. In het hoofdgebouw komen ver der nog kapel en woonruimte voor de rector. In beide vleugels, die aan de west- en oostzijde de begrenzing gaan vormen van een binnenplaats, komen de kamers. Zowel de twee- als de 1- persoonskamers krijgen afgescheiden van het woon-slaapgedeelte een ruim te waarin toilet, een piepklein keu kentje voor b.v. het bereiden van kof fie, thee of lunch en ruimte voor een kapstok worden ondergebracht. De 2- persoonskamers krijgen een afzon derlijke slaapgelegenheid. Dit ter be vordering van de huiselijkheid voor de bewoners. Voor architect De Jong bete kent de goedkeuring het einde aan een lange weg van ontwerpen, steeds weer opnieuw. Architect Vermeulen uit Eindhoven dacht, dat hij aan zijn zesde schetsplan toe was. Na het re aliseren van de nieuwbouw kan ten slotte het oude totaal versleten ge bouw worden afgebroken. Het be hoeft geen betoog, dat daar geen mens rouwig om zal zijn. De jeugdsportkampen, georgani seerd door de Nederlandse Katho lieke Sportfederatie, zijn weer ten einde. RKC heeft aan deze kampen deelgenomen met 68 jongens, die zijn begeleid door 9 leiders, die al len volledig in staat waren hun team op verantwoorde wijze te lei den. We. hebben van dichtbij kun nen konstateren hoe belangrijk dat is; diverse verenigingen zijn op dit punt hard met ;hun neus op de waarheid geduwd. Prachtig weer heeft de jeugdsportkampen zeer gunstig beïnvloed', zodat er volop van de sport en natuur genoten kon worden. In de jeugdsportkampen te Griendtsveen, Ferschweiler, Horst en Weert heeft de naam RKC, dank zij de jeugd, bij vele mensen we derom haar goede naam gehand haafd of van nieuwe verenigingen gekregen. Op verschillende kam pen telde RKC op sportgebied knap mee, zodat er verschillende tour- nooien op voetbal- en volleybal- gebied zijn gewonnen; evenals in Griendtsveen en Ferschweiler de vijf kamp. Alléén is het jammer dat daarvoor zelfs op de kampen prij zen beschikbaar worden gesteld. De jeugd speelt n.l. voor de club; niet voor de prijs. RKc heeft er dus nu 10 jaar jeugd sportkampen erop zitten; kampen waaraan telkens een gedegen voor bereiding moet voorafgaan. Voor 't vervoer van de jeugd en de bagage zijn dit jaar niet minder dan 16 RKC-ers met hun auto in aktie ge weest, waarvan velen in hun eigen vakantie. Hetzelfde geldt voor de leiders, die een week van hun va kantie beschikbaar hebben gesteld. Een woord van dank aan allen, die aan het slagen van de kampen wat RKC betreft hebben meegewerkt is zeker op zijn plaats. Tevens gaarne een compliment aan de jeugdkom- missie van RKC bij het 2e lustrum van de sportkampen voor het prach tige werk dat zij hiermede verricht voor haar jeugdige leden. Het doel van de kampen n.l. de jeugd zich volledig geestelijk laten ontspannen door gezonde sportieve inspanning, is door RKC weer helemaal bereikt, mede dankzij de correcte houding van de jeqgd, die in de verschillen de plaatsen er in gunstige zin dikwijls uit is gesprongen. VAKANTIE-TIP voor 4 personen 80 g (4 eetl.) Californische blauwe rozijnen 1 eiwit 50 g (ruim 3 eetl.) suiker 30 g 4 eetl.) cacaopoeder 60 g (4 eetl.) suiker 2 pakjes vanillesuiker 2 bananen 5 dl ('A liter) yoghurt Wel de rozijnen 5 minuten in heet' water en laat ze daarna uitlekken. Klop het eiwit met een garde of elektrische handklutser zolang tot het bijna stijf is. Doe er dan, lepel voor lepel de suiker bij. Roer het cacaopoeder en de suiker met een beetje kokend water tot een dik vloeibaar mengsel. Klop dit met de fijnge maakte bananen en de rozijnen door de yoghurt en spatel er daarna het stijfgeslagen eiwit doorheen. Verdeel dit gerecht over 4 gla zen coupes. Goed koud ser veren, b.v. uit de koelkast. Eventueel garneren met wat fijngehakte noten. Tot dusverre zijn er in ons land dit jaar 38.700 brommers ver kocht. Men hoopt de V2 miljoen te halen voor Januari. De mensenzee die reeds vanaf de openingsdag, 28 april, dagelijks de Expo overspoelt, is de laatste weken (vacanties!) aangewassen tot een vloedgolf. Iedere 1J4 minuut laadt de Metro zijn volgepropte wagens op de Expo-perrons en vele tienduizenden worden per trein, auto of bus op deze ongeëvenaarde trekpleiter losgelaten. Men kan zich van deze enorme mensenmassa's geen voorstelling vormen als men niet zelf één van die honderdduizenden dagelijkse bezoekers is geweest. Voor de organisatoren en vooral voor de vele zakenlieden die aan de Expo hoopten te verdienen, is die onvoorstelbare drukte natuurlijk 'n finantieel buitenkansje dat al hun verwachtingen zal overtreffen. Maar aan miljoenen bezoekers be zorgt deze mensenmassa een bittere ontgoocheling. Het bezoeken van de Expo wordt voor velen vooral voor ouders met kinderen een bezoeking. Er kan hier geen sprake zijn van ,,'n dagje naar de Expo". Wie zo gelukkig is er een week voor te kunnen uittrekken en het ook een week volhoudt er elke dag heen te gaan, heeft als loon voor zijn vol harding en vermoeienissen mis schien 1/10 van de bezienswaardig heden van de Expo kunnen aan schouwen. Verreweg de meeste tijd gaat verloren aan het eindeloos wachten in de lange files voor de paviljoens. Persoonlijk heb ik her haaldelijk 2 tot 3 uur mijn geduld moeten oefenen in de langzaam voortschuifelende rij, eer ik binnen was. Met mijn „lotgenoten" in de lange rij, die vaak van zeer ver uit het Amerikaanse- of Europese vas teland kwamen, heb ik, zo goed of kwaad dat in die talen-heksenketel ging, gesprekken aangeknoopt en steeds hoorde ik dezelfde klachten: Zij hadden meestal tijdens een ge hele dag Expo-bezoek slechts 2 of 3 van de ruim 100 paviljoens kun nen bezichtigen. De overige tijd stonden ze in de lange files, vaak in de gloeiende zon en met over vermoeide ledematen en smachtend van dorst, eindeloos te wachten. Dat klinkt misschien allemaal 'n beetje afschrikwekkend, maar het is de harde werkelijkheid en ik zou dan ook elke aspirant-bezoeker wil len aanraden bij voorkeur niet in de vacantiemaanden en zeker niet in de weekends naar de Expo te komen. Overigens kan ik niet genoeg her halen dat deze wereldtentoonstel ling alle verwachtingen overtreft en al wat we in 1958 in Brussel en in 1964 in New York zagen, in de schaduw stelt. Voor hen die, zoals wij, in de gelukkig omstandigheid verkeren dat zij wekenlang, zo vaak ze willen naar de Expo kunnen gaan, is het een onvergetelijke be levenis. Hoe gaarne zou ik meer details willen geven van de fantastische objecten die hier te bewonderen zijn, maar met een zeer summiere opsomming van de voornaamste be zienswaardigheden zouden nog tien tallen „Echo"-kolofmmen te vullen zijn. In mijn voorlaatste artikel heb ik natuurlijk een uitzondering gemaakt voor het Nederlandse paviljoen en daarover wat meer bijzonderheden gemeld, maar ik moet verder vol staan met een vogelvlucht-schets van de overige paviljoens en ande re attracties. Naast de paviljoens van de 70 deelnemende landen, die met elkaar wedijveren wat stijl en interieur betreft, zijn er ook zeven „thema"- paviljoens waarin het zinvolle the ma van de Expo „De mens en zijn wereld" nader wordt uitgewerkt. Men ziet hier o.a. wat de mens als onderzoeker heeft ontdekt omtrent de ontwikkeling van de menselijke cellen in de loop van een biljoen jaren. Door microscopen toont men ti levende cellen van mensen en dieren. Films, maquettes en andere natuurgetrouwe afbeeldingen tonen u de vorderingen van het Noord en Zuidpoolonderzoek. Van 't diep zee-onderzoek in de oceanen, die 2/3 van de wereldoppervlakte be slaan, verwacht men grote moge lijkheden voor de toekomst. Van de vorderingen op het gebied der me dische, chirurgische en orthopaedi- sche wetenschappen worden hier verbazingwekkende voorbeelden ge toond. Om nog niet te spreken over wat bereikt werd met het onder zoek van onze planeet en van het heelal en over wat men op het ge bied van de ruimtevaart nog hoopt te verwezenlijken. De menselijke samenleving blijkt al sinds duizenden jaren te gaan in de richting van steeds grotere con centratie. In de naaste toekomst zal meer dan de helft van de aardbe- volking leven in steden met meer dan 100.000 inwoners. Alle landen hebben aan deze in teressante en leerzame „thema"- paviljoens hem bijdragen geleverd, waaronder wij van Nederlandse zij de ook een attractieve uitbeelding van onze landaanwinning in de Zui- zerzee aantroffen. Niet onvermeld mag blijven het gigantische, uiterst originele en ge durfde bouwwerk „Habitant 67". Dit enorme flatgebouw, een schep ping van de jonge Israëlische archi tect Moshe Safdie, is 12 verdiepin gen hoog en bevat 158 woningen. Maar het breekt met alle normen van de huidige monotome flatge- gebouw in onze steden. De 158 wo ningblokken zijn zodanig op en naast elkaar geprojecteerd, dat elke bewoner het gevoel heeft in een vrijstaand huis te wonen met tuin tje, zonlicht van alle kanten, geen last van buren en met een maxi mum aan comfort. Het bouwwerk lijkt ons nu misschien wat zonder ling, maar niettemin zeer ingenieus en misschien wordt dit wel het flat bouwtype vah de toekomst. Het is moeilijk uit te maken wej- ke van 70 landen-paviljoens als de meest attractieve of belangrijkste moeten worden beschouwd. Dat hangt van ieders smaak en belang stelling af. Afgaande op de lengte van de rijen wachtenden voor die paviljoens, zou men de indruk krij gen dat Amerika, Rusland, Tsjecho- Slowakije, Engeland, Iran, Frank rijk en Nederland bij het pu bliek hoog genoteerd staan. Maar ook de paviljoens van diverse Ame rikaanse staten en Canadese provin cies trekken enorme belangstelling vooral van Amerikanen en Cana dezen, die hier zo'n groot percen tage van de bezoekers uitmaken. Anderen worden weer aangetrokken door de exotische pracht in bouw stijl en inrichting van de paviljoens der Oosterse landen: China, Japan, India, Thailand, Burma enz. In alle paviljoenen zijn lieftallige en vriendelijke „hostesses" die met westerse elegance of met oosterse charme u gaarne van dienst zijn om in vloeiend Engels of Frans u alle mogelijke inlichtingen over hun land te verstrekken of uw Expo- paspoort te voorzien van een vi sumstempel. Het verzamelen van deze stempels is hier een echte ra ge geworden. Het Amerikaanse paviljoen valt op door zijn exclusieve bouw en constructie. Het is een reusachtige bol met een middellijn van 85 mtr., vervaardigd van alluminium bui zen, bij de verbinding waarvan het zelfde systeem is toegepast als bij het Nederlandse paviljoen. De plas tic-bekleding van 't geraamte geeft in het zonlicht de bal het aanzien van een reusachtige zeepbel en des avonds straalt er uit de doorzichti ge wanden een getemperd licht en lijkt het een gloeiende wereldboL Maar het is ontegenzeggelijk mooi en attractief. Ook het interieur, dat 20 verdie pingen telt, doet de bezoekers van de ene verbazing in de andere val len. Speciaal op het gebied van de ruimtevaart toont Amerika hier zijn hoogontwikkeld technisch kunnen. Men ziet hier in werkelijkheid de verschillende ruimteschepen met hun afgebladderde en verschroeide hitte-schilden, de parachutes waar aan zij in de zee zijn neergekomen, de stoelen van de astronauten, pre cies naar hun lichaamsvorm gemo delleerd en voorzien van hun na men, het voedsel dat ze gebruiken, de „navelstreng" en het stuurpis- tool waarmee de astronaut zijn ruimtewandeling maakte. Dit alles zo vlak vóór je te zien, is een ervaring die je stil maakt van bewondering voor zóveel ver nuft en doorzettingsvermogen. Deze grote ruimtevaart-afdeling is op de bovenste verdiepingen ge projecteerd. Maar geen nood. Een roltrap van 40 meter hoogte met „besteming maan" voert u er heen en u ziet daar ook een grote ma quette van het maanoppervlak in juiste proporties, naar genomen fo to's gemaakt, waarop u de gelande maanverkenners en de graafmachi ne in actie Ziet. Ook op vele andere gebieden to nen de Ver. Staten in hun pavil joens wat zij betekenen in de we reld van vandaag, 't Is in één woord geweldig! Rusland komt eveneens groots voor de dag, zowel wat de afmetin gen en de modern elegante stijl van zijn paviljoen betreft, als wat er in de diverse afdelingen te zien is. Ook hier is weer een grote plaats ingeruimd voor de verrichtingen op 't gebied van de ruimtevaart. Maar het wordt hier niet zo attractief ge bracht als bij de Amerikanen. Hun „Wostok"-ruimteschip hangt er zo fonkelend en nieuw, dat het moge lijk wel een namaak is en de be zoekers dus niet die indruk van de realiteit krijgen zoals bij de Ameri kanen. De foto's van maan en Ve nus zijn echter zeer imponerend. Rusland heeft zijn Expo-inzending het motto meegegeven: In naam der mensheid; voor het welzijn der mensheid. Het wil de bezoekers to nen wat deze volksrepubliek in haar 50-jarig bestaan voor de verwezen lijking van dit motto heeft gedaan. Een enorme hamer-en-sikkel-em- bleem op het voorplein, een gigan tisch portret van Lenin, de jaartal len 19171967 met reusachtige, ver lichte cijfers in de voorgevel, de vele maquettes, foto's en de pro ducten van grote industrieën, het zijn allemaal bekende propaganda- uitingen van deze 230 miljoen in woners tellende volksrepubliek, die ook een machtige factor is in het wereldgebeuren. Vermelden we nog dat we in het Russische zowel als in het Ameri kaanse paviljoen vele kleuren-TV- toestellen hebben gezien. Over de kwaliteit van het vertoonde, konden we echter niet zo enthousiast zijn. Misschien moet dit nieuwe procédé nog diverse kinderziekten doorma ken en zullen wij met het kopen van een kleuren-TV-apparaat nog maar een tijdje wachten. Zoals over het Amerikaanse en Russische paviljoen, zo zou ik nog van verschillende andere paviljoens enkele bijzondere kenmerken be treffende hun stijl en interieur naar voren kunnen brengen, maar dan dan zou er geen eind aan deze ar tikelenreeks komen. Eén enkele uit zondering wil ik nog maken voor de schitterende inzending waarmee Tsjecho-Slowakije iedereen verrast heeft. In een fraai paleis van glas, keramiek en staal toont deze volks republiek een weelde van Tsjechi sche juwelen, accessoires, bont werk en een enorme collectie Bo heems glaswerk, zoals dat daar de eeuwen heen een sierraad was in elk interieur. Een speciale hal is ge vuld met historische kerkelijke- en profane kunstschatten en de pro- mag U niet links (of rechts) laten liggen, als U in TIL- J burg op zoek bent naar iets ENIGS-EN-APARTS I VOLOP KEUS I jumpers, pantalons, nylons, vesten, blouses, rokken, I kraagjes, shawls enz. enz. ONZE LEUS kwaliteit, service en exclusiviteit. B I I B Heuvelstraat 14 ducten van de huidige, hoog-ont- wikkelde industrie getuigen van 'n verfijnde smaak en perfectie. Geen wonder dat voor dit paviljoen steeds de langste rijen wachtenden staan, maar het wachten wordt hier wel beloond. Zoals de Tsjechen ook op de we reldtentoonstelling te Brussel in 1958 met hun inzending de hoogste onderscheiding behaalden, hebben zij ook hier weer voor een der mooiste en meest attractieve trek pleisters op de Expo '67 gezorgd. Buiten de landen-paviljoens en thema-paviljoens zijn er nog tal van andere schitterende inzendingen van grote overheidsbedrijven of maatschappijen waarop men de nieuwste technische vindingen kan bewonderen op het gebied van de luchtvaart, de spoorwegen, radio en TV, telefonie, fotografie enz. Maar ik moet ze hier onbesproken laten. In een beschrijving van Expo '67, hoe beknopt ook, mag echter zeker niet onvermeld blijven het enorme vermaakcentrum „La Ronde". Het is een gigantische kermis van een uitgestrektheid en verscheidenheid van attracties als wij nooit eerder zagen. Ook hier de hele dag een grote drukte en gezellig vertier. Maar 's avonds na 10 uur, als op de Expo de paviljoens gesloten zijn, kan men op het fantastisch geïllu mineerde La Ronde over de koppen lopen en moet men weer in de rij staan om van de een of andere kermisattractie te genieten of in 'n bar of restaurant een plaatsje te krijgen. Te middernacht bereikt die druk te haar hoogtepunt als de tiendui zenden zich verdringen rondom de grote watervlakte waarop dagelijks om 12 uur de fantastische symfonie van 't „dansende water" wordt uit gevoerd en een schitterend vuur werk wordt ontstoken. Op het ryth- me van een verrukkelijke Weener- wals of andere bekoorlijke muziek Vervolg pag. 6

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3