wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraitc 9 solisten en 6 bands in beat- en songfestival BOUWMAN na meubelen Uitgaan in het weekend Veel belangstelling voer roei- en zwemwedstrijden Actetassen Schooltassen Mappen Lido lltisis Sacrum Frans Sigmans nat. kampioen motorcross in St. Anthonis? Apollo Romantica Berg en Dal VAKANTIEVREUGD VOOR WAALWIJKS JEUGD 1967 Verwiel's Lederwarenhuis van Complet* Woning inrichting The Comedy Terrors of Jerry beukt Cotton erop los ALLEEN UW SPECIAALZAAK BIEDT ZO'N SORTERING Achter gesloten gordijnen Old Shatterhand Prins zonder vrees Irma la Douce Sioux in de hinder laag Liefde onder voor behoud Wegens vakantie gesloten Ernstig auto-ongeval Overvallers beroven KLM-kantoor New York van goud j VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1967 t>t>e im. ul De tcho vAn het 88e JAARGANG No. 62 Uitgever Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit Dlad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" WAALWIJK - Momenteel draai en de diverse aktiviteiten voor en door de Waalwijkse jeugd op volle toeren. Binnen het kader van de Va kantievreugd 1967, is rekening ge houden met de verst uiteenlopende wensen van en mogelijkheden voor de jeugd, zodat eenieder aan zijn/haar trekken kan komen tijdens de komen de weken. Om een greep te doen uit de mogelijkheden van sportbeoefe ning en behendigheidswedstrijden, tippen wij o.m. een oriëntatierit, straattekenwedstrijden, roei- en zwemwedstrijden en last but not least Jeugd Song- en Beatfestival. Dit laatste evenement willen wij iets meer toelichten, omdat de orga nisatie hiervan verleden jaar geen doorgang kon vinden, doch dit jaar gelukkig weer in het programma kan worden opgenomen. Voor dit festi val wordt op woensdag 9 augustus om 19.00 uur in de St. Jozefschool aan de Grotestraat te Besoyen de voorselectie gehouden. Er zal worden gezongen en gemusiceerd in drie ca tegorieën, t.w. vokaal, instrumentaal en ensemble. In de groep vokaal is een deelnemers-aantal van 9, terwijl dit eveneens het geval is bij de in strumentale groep (soli). 6 Ensembles zullen tenslotte de rij van deelnemers sluiten. De leeftijden variëren van 8 tot en met 13 jaar en dus kunnen wij genieten van echte spontane muziek- vreugde door onze spes patriae. Op vrijdag 11 augustus, de avond waarop zowel de prijsuitreiking van de diverse aktiviteiten, als de finale van het songfestival zullen plaatsvin den, zal blijken wie met de hoogste eer gaat strijken. Deze avond zal ge houden worden in 'De Gecroonde Leersse' (J. de Nijs), Grotestraat 202 en begint om 18.30 uur. De uitrei- voorheen TAUSCH Grotestraat 231 Waalwijk Telefoon 04160-3806 Hebt U een bril nodig? Niet erg Een Bouwman bril vormt een harmonie met uw gelaat. Wij bieden u een ruime collectie de grootste service en een gratis advies IEDERS W1LEENBOUWMANBRBL graphic design bycees.embrechts king van de prijzen geschieden door de respectievelijke organisatoren van de diverse aktiviteiten, terwijl een jury bestaande uit de heren Dis- hoeck, De Waal, v. d. Velden en Van Rooij de uiteindelijke winnaars(essen) van het songfestival bekend zullen maken. De avond zal muzikaal wor den opgeluisterd door de nog jonge beatband 'Blitz '66' uit Waalwijk, die haar 'thuis' in Besoyen heeft. Een mooie gelegenheid om deze nieuwe band, die onder leiding van Henk van Emmerloot goede muziek ten gehore brengt, eens wat nader te beluisteren. Er wordt gesproken van een band met een eigen geluid en stijl, die se dert korte tijd sterk op de voorgrond treedt. Men heeft zelfs al initiatief genomen om in Besoyen een soos te openen met deze groep als 'soos- band'. Al met al belooft het op 11 augustus a.s. een prachtige sluitingsavond te worden, mede als waardering voor 't vele organisatorische werk, dat een groot aantal mensen dit jaar weer voor de Waalwijkse Jeugd gedaan heeft. TILBURG PIUSPLEIN 26-83 tel. <8080 Busdiensten l(jn 2 en 0 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur WAALWIJK Het comité Vakan tievreugd voor Waalwijks Jeugd, samengesteld uit de Stichtingen Jeugdbelangen in de verschillende delen van Waalwijk, heeft ook dit maal weer een bijzonder aantrek kelijk programma samengesteld en er voor gezorgd dat de jeugd van Waalwijk de laatste twee weken van de vakantie weer gezellig heeft door kunnen brengen. De Vakantie vreugd begon dinsdag met een twee tal jeugdbioscoopvoorstellingen in theater Musis Sacrum, zowel in de voorstelling van 14.00 uur als in die van 16.00 uur hebben honderden kinderen kunnen genieten van de film „Hey There Is Jogy Baer" en ondanks het warme weer, was de zaal van Musis Sacrum beide malen tot in de uiterste hoeken gevuld met een aandachtig luisterende en kijkende kinderschaar, die zichtbaar genoot van het vertoonde op het witte doek met Jogy Baer als hoofd figuur. Verder waren er dinsdag roei- en zwemwedstrijden in de roeivijver en in het Zwembad, onder leiding van de Waalwijkse Zwemvereni ging. Voor dit onderdeel van de Vakantievreugd leende het weer zich uitstekend. Er was dan ook terecht een grote deelname en een geweldige belangstelling. Het aan tal deelnemers(sters) bij de roei en zwemwedstrijden bedroeg ca. 160 Er werden zowel door de meisjes als door de jongens 100 meter ge roeid. waarvan als prijswinnaars uit de bus kwamen: Meisjes tot en met 10 jaar: 1 Jac de Rooy 1.14; 2 Elly v. Don- genl.27.9; 3 Clasien de Leyer 1.55; 4 N'elly de Folter 1.59.1; 5 Ivonne de Leyer 2.19; 6 Philin Brugman 4.38.5; 7 Wilma Brok 4.44. Jongens tot en met 10 jaar: 1 Ad de Peffer 1.23.4; 2 Ludy Cor- velijn 1.25.1; 3 Rudi v. d. Aa 1.32.4; 4 Mark van Gils 1.44.4; 5 Chris Hoffmans 1.50; 6 Jos van Bokhoven 1.50; 7 Jan de Nijs 1.52; 8 Jenny Both 1.58; 9 Johan van Wezenbeek 2 min. Jongens van 11 tot en met 14 jaar 1 J. Waarts 1.06.9; 2 Lambert v. d. Broek 1.09: 3 Danny Mulders 1.10.5; 4 Tonny Schellekens 1.14.1; 5 Ton Verhoofstad 1.14.8; 6 Gerard Snoe ren 1.15; 7 Tonny van Hoof 1.15; 8 Ad Colijn 1.17; 9 Berry v. d. San- den 1.25. 25 meter schoolslag meisjes tot en met 10 jaar: 1 Hanneke Hogenhout 26.5; 2 Marja van de Ven 28.5; 3 Meta Mulders 28.9; Anneke Ketelaar 30.6; 5 Lia v. Velthoven 32.1; 6 Monique Kramer 32.4. 50 meter schoolslag meisjes van 11 tot en met 14 jaar: 1 Karin Spapens 49.5; 2 Olga Smits 50.8; 3 Netty Boerma 51.8; 4 Coty v. d. Mast 54.4; 5 Ineke Hol 54.5; 6 Annelies Ketelaars 55.4; 7 Marga Zeegers 55.5. 25 meter schoolslag jongens tot en met 10 jaar: 1 Kees Boezer 26.6; 2 Hans Raay- 26.8; 11 makers 26.7; 3 P. Strengers 4 Gert v. d. Akker 33.2; 50 meter schoolslag jongens van tot en met 14 jaar: 1 Clemens van Brunschot 46.8; 2 Frits van Gelder 46.9; 3 Ton Kort hout 54.5; 4 André Maijers 56; 5 Corry van Dijk 56; 6 Willy de Haan 1.04.6. Vincent Price, Peter Lorre, Boris Karloff en Basil Rathbone zijn ein delijk bij elkaar te zien in een film. De vier 'griezels' verschenen tevoren wel in combinatie's van drie of twee in andere films maar nooit samen. Tragisch is wel dat het Peter Lorre's laatste film was. Kort daarna stierf hij. Deze comedie doet wat absurd aan. De vier mannen leiden een be grafenisonderneming maar krijgen op een gegeven moment geen klanten meer zodat ook het geld ophoud met binnenstromen. Zij werken met een en dezelfde kist al 13 jaar omdat zij hem telkens na de begrafenis stiekem weer boven halen. En kisten verkopen zonder ze werkelijk ie leveren brengt al veel geld in het laadje. Maar al met al zitten ze op een moment toch zonder werk, waardoor zij zeggen dat er niets anders op zit dan zelf voor cliënten te zorgen door 'gewoon' mand te gaan vermoorden. Maar. het blijft niet bij die iemand Zaterdag, maandag en dinsdag. 18 jaar. ïe- George Nader bekend onder de naam Jerry Cotton gaat in deze film met de beruchte 100 dollar-bende af rekenen. Deze bende dwingt elke ïaak hun bescherming aan te nemen voor 100 dollar in de maand. De be scherming bestaat in feite alleen uit het verschijnen van de bende op het einde van de maand om de 100 dol lar te innen. En niemand durft te weigeren bang als ze zijn voor maat regelen. Er is immers al een man ge dood omdat hij weigerde? Maar dan komt Jerry, die binnen de kortste ke- nieuwe Voor het verscheidenheid in studiejaar enorme elke prijsklasse. GROTES1RAAT 264, WAALWIJK ST. ANTHONIS - Met belang stelling wordt door de motorsportlief hebber uitgezien naar de kampioens cross te St. Anthonis op zondag 6 augustus. Door een overwinning op zijn naaste concurrenten kan Frans Sigmans nl. kampioen van Nederland worden in de 250 cc klasse moto- cross. 'Met deze titel zal ik gelukki ger zijn, dan met alle overwinningen, die ik dit seizoen reeds behaalde', al dus Frans. In de 500 cc is Pierre Karsemakers reeds zeker van de Na tionale titel en een overwinning van Sigmans zou dus 2 Brabantse Kam pioenen opleveren, voor 1967. Een betere plaats als het bekende circuit van St. Anthonis had de KNMV nauwelijks kunnen kiezen voor deze belangrijke cross. De orga nisatie is daar in goede handen en voor de duizenden liefhebbers van motorcross is het bekend terrein. Be halve de kampioenswedstrijd zullen velen met belangstelling uitzien naar de landenontmoetingen Nederland België voor junioren 250 cc en 500 cc, die a.s. zondag ook in St. Antho nis worden verreden. Reeds in Ge- mert bewezen onze junioren, dat ze minstens zo sterk zijn, als onze zui derburen. Dat zit de Belgen niet zo lekker. Men heeft voor St. Anthonis een bijzondere selectie gemaakt van 14 junioren voor elke klasse en reeds enkele weken trainen de Belgen spe ciaal voor deze landenontmoeting. Ook de sportcommissie van de KNMV heeft voor elke klasse het zelfde aantal junioren geselecteerd en ziet met vertrouwen de motorcross van St. Anthonis tegemoet. Als onze junioren zondag opnieuw de baas blijven over de Belgen, dan is dit het bewijs, dat onze nationale motorcross inderdaad op weg is, zich een plaats te veroveren tussen de grote motor- crosslanden. ren een eind wil maken aan deze praktijken. Donderdag, vrijdag en zondag. 14 jaar. Een meisje gaat op zoek naar haar zus die haar heeft opgebeld en ge vraagd heeft naar een café te komen waar zij altijd verbleef. Als zij daar komt zegt iedereen de zus niet te kennen. Dit alarmeert Sandra, die ten einde raad naar de politie gaat. Daar hoort zij dat haar zus op het verkeer de pad is geraakt zodat zij dubel be zorgd haar speurtocht voortzet. Vrijdag 11 uur, 18 jaar. Old Shatterhand en Winnetou, de grote helden uit de boeken van Karl May, gaan weer grote avonturen te gemoet. De Comanchen vallen steeds blanken aan, overvallen treinen, be roven boeren en steeds laten zij twee dode Apachen achter, om de indruk te wekken dat de Apachen het waren geweest. Winnetou en Old Shatter hand zijn echter snel achter deze truc en proberen te ontdekken wie de blanken zijn die samen met de Co manchen de overvallen beramen en uitvoeren. En lossen zij deze onver kwikkelijke zaak niet snel op dan graven ook de Apachen de strijdbijl weer op. Zondag 3 uur. Alle leeftijden. In het kader van 'Vakantievreugd voor Waalwijks jeugd' wordt dinsdag de film 'Prins zonder vrees' vertoond. De prins is een jonge knaap die veel met dieren optrekt. Hij is een bootje aan het bouwen en zegt tegen zijn vader dat hij een rustiger land wil gaan zoeken. Hij trekt er ook inder daad met vriendje haas tussenuit maar op zijn weg moet hij vele geva ren het hoofd bieden. Spanning zit er in dit leuke sprookje genoeg. Dinsdag 2 en 4 uur. Nog steeds is 'Irma la Douce' niet naar de archieven verwezen. In hoofdzaak dankt zij dit aan de luch tigheid van het verhaal. Als de nieuwbakken en nogal argeloze agent Nestor in zijn eentje een raid organi seert heeft hij de enorme pech om onder de dames zijn chef aan te tref fen, die natuurlijk meteen een eind maakt aan de politionele carriere van Nestor. Een van de aardigste meis jes die hij ontmoette is Irma, bijge naamd La Douce. Hij wordt meteen verliefd op haar, maar heeft al gauw door dat hij haar beschermer moet verslaan, wil hij enige rechten doen kunnen gelden. Na een nogal zot ge vecht wint Nestor, die zijn ogen niet kan geloven. Het was nog nooit ie mand gelukt. En dit is het begin van een reeks gebeurtenissen die er in alle zotheid nog toe leiden dat Nes tor ook nog voor even de gevangenis in gaat. Donderdag tot en met zondag, dinsdag en woensdag. Een harde wild-west waarin de nodige veldslagen geleverd worden. De als altijd oorlogszuchtige Sioux- Indianen staan vooral tegenover het Amerikaanse leger nogal vijandig. De Amerikanen moeten daarom uiterst voorzichtig te werk gaan als zij de Indianen aanvallen. De te eerzuchti ge generaal McCabe verliest de voor zichtigheid door zijn eerzucht op een gegeven moment uit het oog, waar door niet alleen hij maar heel zijn regiment een zekere ondergang tege moet gaat. Zondag 3 uur. Claude Lelouch de maker van deze ietwat vreemde film wilde zijn film niet onder een of ander genre ge rangschikt zien. Dit is dan ook bij zonder moeilijk. Hij zegt ervan „Zo dra men zich tot één genre beperkt, gaat men naast het leven staan", deze film is tegelijk liefdesfilm, politie film, een muzikale comedie en een wild-west film. De inhoud van de film komt hierop neer: Een ontsnap te moordenaar wordt van begin tot 't einde van zijn vlucht met de kamera gevolgd. We zien de man eten, sla pen, hopen, een vrouw ontmoeten die een toekomstig slachtoffer kan zijn, enz. Vrijdag en zaterdag. 18 jaar. Zaterdagavond treedt, na van enkele* weken vakantie te hebben genoten, het Duke City Sextet met Bob Smit op. Zondagmiddag zijn het The Elec tric Brothers die voor het ritme en de nodige klanken zullen zorgen. Zon dagavond treden weer The All Stars op met Frank Scott, die voortaan al leen solo zingt. Zaterdagavond stelt Romantica haar poorten weer open voor de danslus- tigen. 't Enclave Combo zal de ope ning van het dansseizoen opluisteren en tevens zal de veelbelovende zan geres Marijke de Broeck door hen be geleid worden. Zondagmiddag aan de Roestelberg weer dansen op muziek van Tre Blue Birds. JUWELIER van 7 tot en met 13 augustus Vijf kinderen tussen 4 en 12 jaar, alle uit Maastricht, zijn maandag op slag gedood, toen de auto waarin ze zaten in het Belgisch grensdorp Hees bij Maastricht, bij een inhaalmanoeu vre van de zes meter brede steenweg schoot en in volle vaart tegen een boom botste. De slachtoffers zijn de 4-jarige Martin Haesen, de kinderen Leonard, Gerardina en Maria van 't gezin Crijns, respectievelijk 7, 8 en 12 jaar oud, en de 11-jarige Maria Kerckhoffs. De vijfjarige Hubertus Haesen werd zeer ernstig gewond. De bestuurder van de auto, de 32- jarige heer N. Haesen werd eveneens zwaar gewond. Zijn echtgenote, me vrouw C. Haesen-Couberg (26), liep slechts lichte verwondingen op. Twee gewapende mannen hebben woensdag een overval gepleegd op een laadstation van de KLM op het internationale vliegveld John F. Ken nedy, en twee staven goud gestolen ter waarde van 23.376.30 dollar, (ruim 84.000 gulden), aldus deelt de politie mee. De overvallers richtten hun revolvers op de chef van de af deling Earl Erickson en twee van zijn bedienden en zeiden: „Dit is een staande receptie", waarna zij er van door gingen met twee kistjes waarin goud verpakt was. Het ene woog 19 pounds (pound is 450 gram) en het andere 29 pounds, aldus de politie. Dit is de tweede maal dit jaar dat goud gestolen wordt bij de KLM.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13