\dCa. mpe j jOi ampe Sprang-Capelse rekenen op goed clubs seizoen Uno Animo dit jaar ver sterkt met twee ex-semi profs Enerverende atletiekwedstrijden K.P.J.-ers in Waspik van Trainer Frans Tausch is weer teruggekeerd bij DESK Sporthuis A. C, v. d. Ven REISVERZEKERINGEN W. Timmermans en Zonen ER WORDT HARD GEWERKT AAN VOORBEREIDINGEN NIEUWE SEIZOEN ZATERDAGVOETBAL 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 AUG. 1967 7 Spelers Tilburg i i i i i Jeugdteam RKDVC doet opnieuw een gooi naar de titel SSC Sprang HNC Wit Zwart Vooruitzichten voor Vlijmense Boys dit seizoen gunstiger dan vorig jaar Man overleden na gedwongen drinkgelag - BAGAGE - ONGEVALLEN - ZIEKTE - EXTRA KOSTEN Voor alle sport artikelen Natuurmonumenten doet grote aankoop op Veluwe In de DESK-gelederen wordt intens gewerkt aan de voorbereidin gen voor het nieuwe seizoen, onder leiding van het belangrijk ge wijzigde bestuur en de nieuwe trainer Frans Tausch. Hiemee roeren we meteen een van de voornaamste mutaties in de vereniging aan. Na 'n een-jarige verbintenis heeft trainer A. v. Osch nl. per 1 juni l.l. afscheid genomen en heeft DESK de kennismaking met Tausch hernieuwd. Vijf jaar had deze DESK onder zijn hoede gehad toen hij het vorig jaar overschakelde op LONGA. Door deze korte af wezigheid zal Tausch minder tijd dan normaal nodig hebben om de DESK-jongens met z'n trainingsprogramma en spelopvattingen ver trouwd te maken. Vanaf de eerste dag heeft hij de zaken rigoureus aangepakt, want op de eerste plaats wil hij voorkomen dat DESK, evenals in het afgelopen seizoen in de verdrukking komt. Na 'n hoopgevende start werd toen de kwaliteit geleidelijk aan minder en zakte de Kaatsheuvelse ploeg steeds verder weg in het moeras, om toch nog, dank zij een sterke eindsprint met o.a. gelijke spelen tegen Middel burg en TOP, op het laatste nipper tje de dans te ontspringen. Speltechnisch was men heus niet altijd de mindere van de tegenstan der. In de voorhoede laboreerde het aan de afwerking, zodat middenlinie en achterhoede op den duur te zwaar belast werden, terwijl Vrouwe For- tuna het op de koop toe dikwijls liet afweten. Met het thans beschik bare materiaal hoopt men in de komende competitie tot betere re sultaten te komen. Weliswaar on derging de ploeg 'n aderlating door het vertrek van W. Appels en W. Dekkers naar het Tilburgse Sarto, maar dit verlies zal ruimschoots worden gecompenseerd' door de nieuwe aanwinsten L. Kreté (ex- Wilhelmina, H Muskens, die van NOAD weer terugkeerde en G. Blu- me (ex-Longa). De oude kern is verder onaangetast gebleven. Zoals reeds opgemerkt, heeft ook 't bestuur een flinke ingreep onder gaan. O.a. moest voorzitter A. van Boxtel zich tot zijn grote spijt om HEEFT HET blouses, rokken, shawls, vesten, jumpers, pantalons, zakdoeken, kraagjes, nylons enz. enz. DOET HET plisseren, ajouren, stoppen, borduren, repareren, vermaken, inkorten enz. enz. Ook voor stofknopen, ceintuurs, igespen enz. in naar; Heuvelstraat 14 gezondheidsredenen terugtrekken. Deze veelomvattende functie is nu verdeeld over een driemanschap bestaande uit de heren W. Soeter- boek, A. van Es en A. Klerks, die respectievelijk bij algemene zaken, technische gedeelte en jeugdzaken de leiding zullen hebben. Met betrekking tot de verwachtin gen voor het komende seizoen had den we een praatje met d'e heer v. Es, die eerder ook de voorzitters hamer hanteerde en vooral als oud speler van DESK nog grote bekend heid geniet. Allereerst merkte hij op, dat in de afgelopen competitie de voorheen door trainer Tausch aangegeven richtlijnen en uitge stippelde taktiek vervangen wer den door een andere zienswijze van zijn opvolger en dat dit noodwen dig zijn invloed moet hebben gehad op de teruglopende prestaties. Het ligt dus voor de hand dat trainer Tausch tijd nodig zal hebben om zijn ideeën er weer in te prenten. „Er wordt in de eerste klas heel wat van de jongens gevergd en ik zal dus tevreden zijn wanneer we dit seizoen in de middenmoot eih- digen," aldus de heer v. Es, wiens hoop voor de toekomst vooral ge vestigd is op het juniorenteam dat in de hoofdklasse speelt, zijn stok paardje, zoals hij het noemt. Niet zonder trots merkte hij op. dat de vaders van de diverse junio ren, evenals hijzelf, deel uitmaak ten van het roemrijke elftal, dat destijds vóór de invoering van het betaalde voetbal op de drempel van de eerste klas stond. Het ligt dan ook voor de hand, dat deze jongens van trainer Tausch extra aandacht zullen krijgen. Zij zullen immers straks het vaandel van de huidige kern moeten overnemen en het veroverde terrein moeten verdedi gen en handhaven. DESK gaat in de komende competitie van start met vijf senioren- en dertien junio ren-elftallen. Bij RKDVC ziet men het komen de seizoen met vertrouwen tegemoet. Het bestuur is er van overtuigd dat er, gezien de indeling, een zware competitie te wachten staat. Men zal het zonder Tini v. d. Wiel, vele ja ren een gewaardeerde kracht en aan voerder, moeten stellen daar deze be sloten heeft zijn laatste voetbaljaren liever in een lager elftal te slijten. Daar staat tegenover dat er enkele jongere spelers zijn waar wel wat ver wacht mag worden. Na twee jaar bij RKDVC gewerkt te hebben is de heer P. Galiart als trainer vertrok ken. Zijn taak wordt nu overgenomen door de heer T. v. Vught. Deze heeft een vijftal jaren geleden de training van de DVC-ers ook in handen ge had. Hij deed dit toen tot volle te vredenheid en men mag er ook nu weer het volste vertrouwen in hem hebben. De indeling laat zien dat RKDVC 1 het komende seizoen o.a. als tegenstander krijgt BW, Wilhel- mina, Heusden, Zaltbommel, Buren, GW en OVH. Dus richting Den Bosch en Gelderland. Het afgelopen seizoen werd in ongeveer eenzelfde afdeling de derde plaats behaald na lang aan de leiding gestaan te heb ben. Mede gezien de resultaten in het onlangs te Nieuwkuijk georganiseer de toernooi, dat RKDVC won, meent men bij RKDVC dat de toekomst weer met vertrouwen tegemoet gezien kan worden. Het afgelopen seizoen heeft SSC het uitstekend gedaan. De Sprang- Capelse tweede klasser eindigde in de kopgroep. Zullen de geel-zwarten het weer zo ver brengen? Niet te ont kennen valt dat er meer moeilijke wedstrijden op het programma staan dan vorig jaar. De ploeg uit Vrijhoe- ve moet het de eerste de beste ont moeting (zaterdag 26 aug.) al opne men tegen landskampioen R.V.V.H. in Ridderkerk. Voorzitter M. van der Mast twij felt er niet aan dat zijn club goed zal draaien. C. Smits (Waspik), J. Kuijs- ten (RWB), D. Treffers (Wilhel- mina- Melbourne) en H. Faro (ONI) zijn de gelederen die SSC komen versterken. E. Heijmans keerde terug naar zijn oude club Be Ready in Hank. Over oefenmeester Van Box tel uit Tilburg zijn de SSC-ers bij zonder te spreken. Zij zullen het ko mend seizoen opnieuw onder zijn lei ding staan. Sprang (3e klas KNVB) ziet de strijd eveneens met vertrouwen tege moet. Piet Paulides (teruggekeerd van F. C. Den Bosch) gaat waar schijnlijk de midvoorplaats bezetten. De Sprangenaren hebben een nieuwe trainer: de heer De Boorder uit Bre da. Voorzitter De Vries verwacht dat het onder zijn leiding heel wat beter zal lopen met de tricolores. Sportin- structeur De Boorder trainde de zon dagclub Boeimeer (gepromoveerd naar de vierde klas KNVB). Zeker is dat 'NEO' nu een geducht woord je zal meespreken. Een kampioen- sdhap? Neen, daar durft men in Sprang nog niet op te hopen. De eerste ontmoeting is een thuiswed strijd en wel tegen het uit de vierde klas genomen Rillandia uit Rilland Bath. HNC (vierde klas KNVB) geloofd niet dat het even hoog zal eindigen als de afgelopen competitie. De HNC-ers stonden toen een tijd lang op de rand van de derde klas. De ploeg telt enkele militairen en kan daardoor niet steeds op volle sterkte in het veld komen. Trainer A. van der Ven uit Waspik is aan het expe rimenteren met een paar jonge veel belovende spelers, onder wie de van Wit-Zwart gekomen Theo Joore. HNC begint de competitie met een uitwedstrijd tegen Wijk. Wit-Zwart heeft een goed seizoen achter de rug. De Capellenaren pro moveerden, na een langdurig nek- aan-nek-race met Beatrix uit Den Bosch, naar de vierde klas KNVB. De vraag is nu:hoe ver komt Wit- Zwart in de vierde klas. De ploeg rekent er niet op te kun nen doorstoten naar de derde klas. Verschillende spelers zijn in militaire dienst en Wit-Zwart kan daardoor niet, in tegenstelling tot vorig sei zoen, beschikken over een constant team. Een factor van betekenis is evenwel dat Wit-Zwart een aantal uitstekende reserve-spelers achter de hand heeft. Bovendien is het tweede elftal (2e klas afdeling Brabant) ver sterkt door W. Smits (Waspik), J. Smits (Waspik) en A. Roomer (RWB). Het bestuur van Wit-Zwart is aan het onderhandelen met een nieuwe trainer. Wit-Zwart speelt het eerste competi tieduel thuis tegen het uit de derde klas gekomen Wilhelmina uit Aal burg. VLIJMEN - De vooruitzichten voor Vlijmense Boys zijn dit Seizoen heel wat gunstiger dan vorig jaar. Het afgelopen seizoen had trainer Ruitenberg uit Den Bosch, die ook dit seizoen de leiding van het eerste elftal weer op zich heeft genomen, slechts de beschikking over een be perkte kring van spelers. Dat is nu wel anders. Van de ex-semi prof club Wilhel mina uit Den Bosch kwamen de ge broeders J. en F. Burg over naar Vlijmen. Een belangrijke aanwinst is ook ongetwijfeld doelman Gerard Vos, die het afgelopen seizoen nog onder de lat stond in het befaamde jeugdteam van de eerste divisiever eniging Holland Sport uit Den Haag. Aan de kern van het vorige jaar zijn ook de jeugdspelers Sj. van Engelen, J. van Overdijk, A. de Vaan, Dré en Rini Verschuuren en P. van Esdonk toegevoegd. Oefenmeester Ruiten berg is deze week weer met de trai ning begonnen. Vorige week donder dag is er een bijeenkomst met alle geselecteerde spelers geweest in het clubgebouw. Na de Vlijmense kermis gaan de Boys een reeks van oefen wedstrijden spelen als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Wie straks 't eerste team gaan vormen kon men ons nog niet vertellen. Dat is afhan kelijk van de prestatie's van de spe lers tijdens de oefenwedstrijden. Al twee seizoenen heeft Vlijmense Boys een gerede kans op de titel in de tweede klas gehad. Heel Vlijmen hoopt op promotie naar de eerste klas. Dat is er nog niet van gekomen, want steeds kwam men enkele pun tjes tekort. Nu men in september ech ter met een aanmerkelijk - althans op papier sterker team op de gras mat komt zijn de kansen op zich na een maand of 8 titelhouder te kun nen noemen aanmerkelijk toegeno men. Twee inwoners van Oude Pekela, de 30-jarige gemeente-arbeider H. W. en de 23-jarige loswerkman F. de W., zijn door de rijkspolitie van Oude Pekela gearresteerd, verdacht van beroving van een alleenwonende hulpbehoevende plaatsgenoot. De 65- jarige Willem Stroobos is namelijk, naar dinsdag bekend is geworden, on der vreemde omstandigheden om het leven gekomen. Sectie zal moeten uit wijzen om hij een natuurlijke dood is gestorven óf om het leven is gekomen door overmatig gedwongen alcohol gebruik. Stationsstraat 122 WAALWIJK Telefoon 3823 „We mogen niet klagen. We zijn op een redelijke plaats geëindigd. Als men zich kan handhaven vind ik dat al een prestatie. Dit jaar hopen we weer in de top mee te draaien. Er zijn enkele goede spelers bijgekomen, waar we veel van verwachten"ver telde ons de voorzitter van Uno Ani mo uit Loon op Zand. Het komende seizoen heeft de Loonse club twee ex-semie profs in haar gelederen; Meijer en Broeders, die beiden een contract bij Willem II hadden. Ook RKTVV-er Van Laak komt Uno Animo versterken. Uno Animo is ook dit seizoen weer in de Zeeuwse afdeling ingedeeld. Longa uit Tilburg moet daar dit jaar ook haar geluk beproeven, zodat in ieder geval een 'topper' voor de deur staat. via Makelaars in Assurantiën Grotestraat 341, Waalwijk tel. 04160 - 4131 Vertegenwoordigers J. Groothuis, Prof Nolenslaan 9 tel. 3098 W. Remmers, v. Vessemstraat 21 tel. 3626 G. Dingemans, Victoriestraat 21 tel. 3292 W. de Louw, v. Berckenrodelaan 110 tel. 2147 Trainer Broers uit Tilburg heeft deze week zijn spelers voor de eerste keer onderhanden genomen. Er staan voor de komende weken oefenwedstrijden op het programma tegen HVC, Sarto en Gilze. Het zijn alle drie uitwed strijden, zodat 't Uno Animo-terrein momenteel een flinke en welverdien de opknapbeurt ondergaat. Het is het derde seizoen dat Uno in de tweede klas uitkomt. Men kent zo langzamerhand wel het klappen van de zweep. Het aktieve bestuur heeft plannen om de accommodatie uit te breiden met een overdekte tri bune. Ook het parkeerprobleem heeft de aandacht. Als 3 sept. de compe titie aanvangt komt Uno Animo met 5 senior-, 4 junior- en 2 pupillen- elftallen in de competitie uit. Op de atletieksportdag van de Ka tholieke Plattelandsjongeren, georga niseerd door de afdeling Waspik, is er op de verschillende nummers fel van leer getrokken. Waarschijnlijk heeft het feit dat er op deze wedstrij den deelnemers uit drie verschillende kringen waren vertegenwoordigd de prestaties gunstig beïnvloed. Op de eerste plaats geldt het hier individu ele prestaties maar natuurlijk speelde hier een krachtmeting tussen de di verse afdelingen doorheen, en in nog groter verband een afwegen van suc cessen van vertegenwoordigers uit de kring Breda, Tilburg en Den Bosch. Was de belangstelling van de zijde van het publiek niet bijster groot, zij die wel naar het sportveld bij het ge meentelijk gymnastieklokaal waren getrokken leefden in de roes van de wedstrijdsfeer. Met name de estafet te-loopnummers trokken de aandacht maar daarnaast ook het hoogspringen en verspringen voor jongens en meis jes, het balwerpen, de 80 en de 400 m. hardlopen voor de dames en het kogelstoten, de hink-stap-sprong, de 800 en de 1500 m. hardlopen voor jongens, senioren en junioren. Na af loop van dit sportevenement bracht speaker Joach. Kamp dank aan de vele medewerkers, o.m. aan de Waspikse EHBO-vereniging. De voornaamste uitslagen waren: MEISJES 80 m. 1. Toos Haver- mans, Den Hout; 2. R. Verboven, De Moer; 3. R. Verdaasdonk, Terheyden 4. R. v. Mureau, Stuivezant; 5. D. Phenicks, Oosterhout. Op deze 80 m. kwamen 30 deelneemster uit. 400 m.; met 20 deelneemsters: 1. A. Havermans, Den Hout; 2. R. Verboven, De Moer; 3. R. Verdaas donk, Terheyden; 4. T. Havermans, Den Hout; 5. D. Phenicks, Ooster hout. 4 x 80 m. estafette: 1. Afdeling Oosterhout; 2. Etten; 3. Stuivezant; 4. Dongen; 5. Effen. Balwerpen, 45 deelneemsters: 1. Nel Thijssen, Stuivezant; 2. Jo Leijten, Terheyden; 3. R. Verboven, De Moer; 4. Bep v. Beek, Effen; 5. R. Lievens, Terheyden. Verspringen, 50 deelneemsters: 1. Riet Verboven, De Moer; 3. Ria Lambrechts, Etten; 3. Toos Haver mans, Den Hout; 4. José Verboven, De Moer; 5. Diny Phennicks, Ooster hout. Hoogspringen, 30 deelneemsters: 1. R. Verboven, De Moer; 2. Bep v. Beek, Effen; Ria Lambrechts, Etten; Marian Taks, Terheyden en José Ver boven, De Moer, allen dezelfde hoog te; 3. Nelly Wijgerde, Oosterhout en Nelly Kimenai, Dongen, dezelfde hoogte. JONGENS 800 m. junioren, 25 deelnemers: 1. A. Broeders, Loon op Zand; 2. Van Bakel, Made; 3. R. v. Rooy, Drunen; 4. A. Havermans, Den Hout; 5. H. Matthijssen, Kaats heuvel. 800 m. senioren, 25 deelnemers: la. G. Rijken, Capelle, buiten mede dingen; 1. J. Donkers, Moergestel; 2. J. Wagemakers, Waspik; 3. A. de Koning, Rijsbergen; 4. L. den Boer, Oosteind; 5. A. Matthijssen, Kaats heuvel. 1500 m. junioren, 15 deelnemers: 1. J. Klaassen, Oosteind; 2. J. v. d. Aa, Rijen; 3. R. v. Haperen, Effen; 4. J. v. Gorcum, Loon op Zand; 5. Jac. Huyben, Oosterhout. 1500 m. senioren, 11 deelnemers: 1. M. Huyben, Oosteind; 2. J. Ha vermans, Wagenberg; 3. Kees Taks, Terheyden; 4. A. Berende, Rijsber gen; 5. C. Faes, Effen. Estafette, 4 x 100 m.: 1. Afdeling Effen; 2. Rijen; 3. Terheyden; 4. Made; 5. Oosterhout; 6. Waspik; 7. Den Hout; 8. Kaatsheuvel. Kogelstoten, junioren, 15 deelne mers: 1. A. Geerts, Rijen; 2. M. v. d. Hoven, Kaatsheuvel; 3. L. Wage makers, Waspik; 4. A. Broeders, Loon op Zand; 5. F. v. Steenhoven, Raamsdonk. Kogelstoten, senioren, 30 deelne mers; 1. J. van Beek, Effen; 2. A. Berende, Rijsbergen; 3. J. Ligtvoet, Oosterhout; 4. A. Oninx, Leur; 5. F. de Koning, Rijsbergen. Hink-stap-sprong, junioren, 20 deelnemers: 1. F. Balemans, Effen; 2. H. Matthijssen, Kaatsheuvel; 3. Dré Jansen, Dongen; 4. Joh. Jo- chems, Rijsbergen; 5. A. Geerts, Rij en. Hink-stap-sprong, senioren, 25 deelnemers: 1. C. Havermans, Wa genberg; 2. Th. Martens, Effen; 3. Jan Ligtvoet, Oosterhout; 4. J. Don kers, Moergestel; 5. A. van Huiten, Drunen. Verspringen, junioren, 25 deelne mers: 1. Joh. Jochems, Rijsbergen; 2. Ant. Geerts, Rijen; 3. A. de Jong, Dongen; 4. A. Broeders, Loon op Zand; 5. F. Balemans, Effen. Verspringen, senioren, 30 deelne mers: 1. J. Ligtvoet, Oosterhout; 2. P. Segeren, Made; 3. A. Ligtvoet, Oosterhout; 4. Kees Havermans, Wa genberg; 5. Kees Faes, Effen. Hoogspringen, junioren, 20 deel nemers: 1. Joh. Jochems, Rijsbergen; 2. A. Broeders, Loon op Zand; 3. Kees Schransmans, Den Hout; 4. H. Matthijssen, Kaatsheuvel; 5. J. v. d. Aa, Rijen. Hoogspringen, senioren, 30 deel nemers: 1. A. Oenincx, Leur; 2. H. Kamp, Waspik; 3. A. Ligtvoet, Oos terhout en Th. Martens, Effen, zelfde hoogte; 4. C. Huyben en J. Ligtvoet, Oosterhout. Een spectaculaire aankoop noemt de Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten de verwerving van een 1000 ha groot gedeelte van het landgoed 'Deelerwoud' op de Veluwe, waarover overeenstemming is be reikt. Tezamen met de aankoop van de aangrenzende Deelerhei, en kele weken geleden, zal hierdoor een gebied van 1150 ha aan de bescher mende natuurgebieden op de zuide lijk Veluwe worden toegevoegd. Door deze aankoop, die de Vereniging de grootste in haar geschiedenis acht, zal de verbinding tussen de nationale 'Veluwezoom' en 'De Hoge Veluwe' worden tot stand gebracht. Het 'Deelerwoud' omschrijft Na tuurmonumenten als een buitenge woon fraai, licht geaccidenteerd landschap van heiden en bossen, dat een rijke wildstand herbergt. Dit wijdse en woeste gebied behoort tot de mooiste gedeelten van de Veluwe. Tot dusver is het terrein, dat door 'n wildraster omgeven is, voor het pu bliek gesloten geweest, doch het ligt in de bedoeling van Natuurmonu menten het voor wandelaar open te stellen. Deze openstelling zal ver moedelijk echter niet voor het ko mende jaar kunnen plaatsvinden, daar na de overdracht de nodige voorbereidingen zullen moeten wor den getroffen om het publiek te kun nen ontvangen. Gezien het nationale belang van deze aankoop heeft het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk toegezegd in de koopsom 50 pCt te zullen bijdra gen. Gehoopt wordt dat ook de pro vincie Gelderland een bijdrage in de aankoopkosten zal kunnen verlenen ondanks het feit, dat de provincie de laatste jaren al zoveel op natuurbe- schermingsgebied heeft gedaan.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7