Gemeente Sprang-Capelle RWB behaalt verrassende zege op 1e klasser DESK4-2 Voetbaluitslagen WSC speelt in Zeist 3-3 in sterk toernooi DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 AUGUSTUS 1967 3 Sprang ^8 ij men Sprang-Capelie RKC nog niet in vorm tegen Sarto en Gemert H.N.C. Wit-Zwart Baardwijk verliest in nederlaagtoernooi met 3—1 van NEO v.v. Waspik A. de Bont voorzitter van waterschap Z.A.K. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op vrijdag 25 augustus 1967, des namiddags om half acht ten gemeentehuize. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken 4. Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid Mevr. M. v. Suij lekom-Blom. 5. Wijziging rangen en bezoldi- gingsverordening 1965. 6. Vaststelling vergoeding ex art. 73 der Kleuteronderwijswet over 1966. 7. Voorstel in verband met de in voering van aardgas (prae-ad- vies zie hieronder). 8. Verkoop bouwgrond aan dhr. E. v. d. Esch te Sprang-Capelle. 9. Verkoo bouwgrond aan de heer J. Waarts te Sprang-Capelle. 10. Verkoop bouwgrond aan de heer N. Treffers te Sprang-Capelle. 11. Verkoop bouwgrond aan dhr. G. de Rooij te Sprang-Capelle. 12. Mededelingen. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. Voorstel met betrekking tot de invoering van aardgas. Begin volgend jaar zal ook in deze gemeente het mijngas worden vervangen door aardgas. Het gas bedrijf der gemeente Loon op Zand, tot welks verzorgingsgebied deze gemeente behoort, deed B. en W. bij brief van 5 juni 1967 ter onder tekening toekomen een verklaring uit hoofde waarvan verschillende verbintenissen met de N.V. Neder landse Gasunie worden aangegaan. Gezien het karakter van deze verklaring, zijn B. en W. van me ning dat de raad tot afgifte daar van dient te besluiten, omdat een gedeelte van deze verklaring in fei te betrekking heeft op het verlenen van een concessie aan de Gasunie, n.l. voor de levering van aardgas aan grootindustrieën. De concept-ver klaring behelst: a. akkoord te gaan met recht streekse leveringen door Gasunie aan bepaalde industriële verbrui kers; b. vergunning verlenen tot het leggen en hebben van gastransport leidingen en bijbehorende werken; c. zich te verbinden, dat aan Gasunie geen belastingen, retribu ties enz. in rekening worden ge bracht voor het hebben van gas transportleidingen dan wel, indien wel belastingen e.d. worden gehe ven, de bedragen daarvan aan Gas unie te vergoeden. Ter toelichting op de hiervoor onder a, b en c vermelde punten, delen B. en W. de raad het volgen de mede: De bepaling sub a heeft betrek king op rechtstreekse levering van aardgas door de Gasunie aan groot verbruikers. Het gaat hier om in dustriële verbruikers met een jaar verbruik van meer dan 5 miljoen m3 o. Deze groep van grootverbrui kers is, blijkens het contract, dat de Gasunie sluit met de afnemers in dit geval dus het gemeentelijk Gas bedrijf te Kaatsheuvel, uitgezonderd van levering door het gemeentelijk gasbedrijf. Aan deze bedrijven zal de Gas unie zelf rechtstreeks gaan leveren. Voor deze gemeente heeft deze uit zondering geen consequenties, om dat dergelijke bedrijven niet in deze gemeente voorkomen en naar het zich laat aanzien ook niet zullen vestigen. Het aangegeven verbruik is der mate groot, dat slechts grootindus trieën hieronder zullen vallen. De hierboven onder b en c ge noemde punten spreken voor zich zelf. Door ondertekening van de verklaring wordt de Gasunie ver gunning verleend voor het hebben van de gastransportleidingen. Aan de vergunning zijn uitvoerige voor waarden verbonden, die na lang durige onderhandelingen tussen de Vereniging voor Nederlandsche Ge meenten en de Gasunie tot stand zijn gekomen. Deze voorwaarden waarborgen naar de mening van B. en W. voldoende, dat tengevol ge van werkzaamheden van de Gas unie geen schade wordt berokkend aan de gemeente. De onder c. bedoelde bepaling is er op gericht, dat de gemeente de Gasunie zal vrijwaren voor belas tingen etc., voor het hebben van gastransportleidingen. Wel blijft de mogelijkheid open om belastingen e.id. te heffen voor leidingen, welke uitsluitend dienen voor de levering ORANJEFEESTEN De Oranjevereniging „Juliana" organi seerde zaterdag j.l. voor de schooljeugd in de morgenuren feestelijkheden. Op het ter rein van de voetbalvereniging NEO begon nen om 9 uur kinderspelen, waaraan door de jeugd enthousiast werd deelgenomen. De spelen bestonden ondermeer uit: vlaggetjes steken, blokje lopen, koekhappen, steprij- den, letters tot woord hangen, zaklopen, was ophangen, tonnen kruien, hindernislopen, stoelendans, hindernisfietsen. Verder had voor de jongens en meisjes van de laagste drie klassen een tekenwedstrijd op de straat plaats, waarvoor een jury prijzen toekende, 's Middags hadden volksspelen plaats voor de rijpere jeugd. Er werden wielerwedstrij den gehouden, ringsteken op brommers en tot slot had onder de vrolijke tonen van Marijke een stoelendans plaats waarvoor veel belangstelling bestond. Van de zijde der ouders bestond grote belangstelling voor de prestaties van hun kinderen. Jam mer dat het weer 's middags niet meewerk te, hoewel dit weinig afbreuk aan de feeste lijkheden heeft gedaan en het bestuur van „Juldana" op een geslaagde dag mag terug zien. van aardgas door Gasunie aan in dustriële verbruikers. Aangezien in deze gemeente de hier bedoelde be lastingen niet worden geheven, is deze bepaling voor de gemeente Sprang-Capelle thans niet van be tekenis. Tenslotte willen B. en W. nog wijzen op de verbruiksg ar antiebe palingen, welke bij raadsbesluit van 1 november 1929 aan de sedert 1912 bestaande overeenkomsten, tussen de gemeente Loon op Zand en de voormalige gemeenten Sprang en Vrijhoeve-Capelle zijn toegevoegd. In deze bepalingen wordt o.m. de vergoeding geregeld, welke de ge meente Loon op Zand aan de ge meente Sprang-Capelle verschul- digt is voor het gasverbruik boven 100.000 m3 in deze gemeente. Door de overschakeling op het aardgas zullen ook deze bepalingen aange past moeten worden, aangezien de verhouding van 1 m3 mijngas tot 1 m3 aardgas niet gesteld kan wor- d enop 1 1. Hieromtrent dient nog nader overleg met de gemeente te Loon op Zand te worden gevoerd. B. en W. hopen de raad te zijner tijd de nodige voorstellen dienaan gaande te doen toekomen. Op grond van het vorenstaande, stellen B. en W. de raad voor, thans tot afgifte van de bovenomschreven verkla ring te besluiten. Rijkers, Marja de Bie, Dinie Stam, Marijke Jörder, Arnie v. Peer, Joke v. d. Beek, Nelly Paulides, Nelleke v. Oversteeg, Ina Vos, Tonnie Op- horst, Jannie Molegraaf, Johan v. Zuilichem, Johan v. d. Hoven, Henk Hoefnagel en Adriaan Craaijo. PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen maakt dins dag 15 augustus haar derde fietstocht van deze. zomer. Nu eens niet naar de bossen, maar „de Klei" in, om een bezoek te bren gen aan het Kasteel-Raadhuis in Dussen, waar een expositie werd gehouden van ke ramiek en werken van Constance van Eif en Ilsa van Selms. Het werd een fijne mid dag ondanks de regen. Het kasteel zelf is al zo mooi en in die stijlvolle omgeving kwamen de schilderijen en aquarellen en vooral het applique-werk bijzonder goed tot hun recht. De geschiedenis van het kasteel en zijn bewoners werd op boeiende wijze verteld en de concierge was zo vriendelijk daarna het gebouw van de zolder tot de kelders te laten zien, zodat het niet moei lijk was je het leven uit die tijden voor te stellen. Druipnat maar welgemoed keerden de da mes van hun „zomerse fietstocht" in Spr.- Capelle terug. OPEN ZWEMWEDSTRIJDEN Zaterdag 26 augustus a.s. organiseert de Zwemclub Sprang-Capelle open zwemwed strijden in het zwembad „Zidewinde". Deze wedstrijden zijn voor ieder die een abonne ment van bovenstaand zwembad heeft toe gankelijk. Het is de bedoeling dat er in 5 verschillende leeftijdsgroepen gezwommen zal worden (dames en heren ook in aparte series). De igroepen zijn als volgt ingedeeld: Groep I, 6 - 10 jaar, groep II: 11-12 jaar, groep III: 13 - 14 jaar, groep IV: 15 - 16 jaar en groep V: 17 jaar en ouder. Elke deelnemer mag slechts in twee nummers inschrijven. De inschrijving is f. 0,25 per nummer. De te zwemmen afstanden zijn: 50 meter schoolslag en 25 meter vrije slag. Het bestuur hoopt dat er veel deelnemers zullen zijn, wat de wedstrijden spannender zal maken. Toeschouwers zijn natuurlijk welkom. De wedstrijden vangen aan om 4 uur. Voor ieder nummer zijn prijzen be schikbaar gesteld door de Zwemclub SprangJCapelle. Opgave voor deelname kan geschieden bij onderstaande bestuursleden: 'Mej. A. van Vuuren, Loonsestraat 25; A. J. Florijn, Haven 6; J. Treffers, Oudestraat 56, Sprang-Capelle en bij J. Hoevenberg, Lage Zandschel 2 te Kaatsheuvel. AFZWEMMEN IN SPRANG-CAPELLE Vrijdag 11 augustus behaalden in 't zwembad „Zidewinde" te Sprang Capelle 22 meisjes, 2 dames, 9 jon gens en 3 heren, in totaal dus 36 kandidaten, de ztVernproef, terwijl 13 meisjes en 4 jongens in het be zit kwamen van het diploma geoe fend zwemmer (ster). Een week later, op 18 augustus, was het aantal kandidaten voor de zwemproef 16. Dit keer was 't aan tal meisjes en jongens gelijk en werd er niet afgezwommen voor 't diploma geoefend zwemmer. In een week dus 52 leerlingen minder, het geen betekent dat kinderen die zich dit seizoen hadden opgegeven voor zwemles en op de wachtlijst wer den geplaatst (wachttijd soms acht weken), allemaal aan de beunt zijn gekomen. Vandaag is de laatste groep nieuwelingen van dit seizoen met de zwemlessen begonnen, zodat er geen wachtlijst meer bestaat. De geslaagden zijn: Zwemproef: Annelies v. d. Hoven, Jacqueline Overweel, Sijgje Verlee, Alie van Pelt, Anita voor de Poorte, Jopie Ophorst, Els Bouman, Christien v. d. Schans, Woudie Blok, Jeanette Blok, Rina Heijblom, Bep Martinus, Annie v. d. Schans, Maja v. d. Kolk, Ella Waants, Ina Wagemakers, Nel lie Roelofs, Marijke Molegraaf, Mie- ke v. Oversteeg, Ellen v. Dronge- len, Anja Ockers, Gerand Damen, Christ de Ruijter, Peter v.d. Schans, Kees Schop, Albert Jans de Vries, Sjaak Verduin, Kees Verschuren, Ad Heijblom, Sjaak de Bie, W. D. v. Loon-v. Krimpen, S. H. Leijtens- v. Ravenstein, L. Snijders, H. Paans, J. Snijders, Ina Ophorst, Anneke Kuijsten, Kootje Bogers, Els Kuijs- ten, Jeannette Maijers, Annie Roe lofs, Corrie v. Tilborgh, Alie Mesch, Herman Hoefnagel, Johan de Jong, Joop, de Roon, Arie Ophorst, Mary v. d. Mast, Kees v. d. Hoven, Wout de Jong, Wout v. Beek en Barnar- dine Tabbers. Diploma geoefend zwemmer (ster): Dinie Stam, Lia Roelofs, Lisette AANBESTEDING In hotel Prinsen te Vlijmen is deze week door de plaatselijke commissie voor de ruil verkaveling Heusden, Vlijmen en Grondmij. N.V. Grondverbetering en Ontginnings- maatsohappij een openbare aanbesteding ge houden. De uitslag van de inschrijving was als volgt: G. B. de Koning, Gendaren, f. 889,000; Fa. Gebr. Oldenburg, Nieuwendijk, 1 milj. 59-duizend; N. V. Aann. Mij. J. G. Her mans, St. Anthónis, f. 1.125.000; H. de Jager en Co., Sliedregt, f. 1.128.000,-; A. Oldenburg en Zn., Nieuwendijk, 1milj. 135-duizend gulden; W. Mooijaart, Oude Tonge, f. 1.145.000,-; J. O. Jansen, Mid delburg, f1.191.000, - W. Pennings en Gebr. van Crey, Rosmalen f. 1.200.000,-; Gebr. Verlouw, Ammerzoden f. 1.254.000. De kasten van dit werk waren door de plannenmakers geraamd op f. 1.159.500,-. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht vanuit Noyon, Frank rijk; afstand 282 km. Los 7.20 uur. Eerste duif 10.26.08; laatste prijsduif 10.50.47 u. De uitslag was als volgt: J. Boom 1 11 26 39; Jo v. d. Heuvel 2 27 48 49 58; W. v. d. Heuvel 3 14 60 71; R. Berkelmans 4 20 38; Th. Schaven 5; P. Vermeulen 6 28 43 44 51; M. Klomp 7 16 45; H. Berkelmans 8 31 52; H. Boom 9 18 19 57 70; G. v. d. Wiel 10; Kuys VB 12 35 56; H. Kolen 13 17 25 50; C. IJpelaar 15 29 55; W. v. Ravensteijn 21 22 42 53 61; A. L. v. Heivoort 23 47; C. Berkelmans 24; J. v. d. Sanden 30 40; P. v. Dal ,32 37 54; H. v. d. Ven 33 41; P. Diepstraten 34 46; A. v. d. Heuvel 36; A. v. Enschot 59; R. de Vaan 62; J. Koks 72. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanuit Diest, België. Eerste duif 9.56; laatste prijsduif 10.06.12 uur. De uitslag was als volgt: M. de Laat 1 25; M. Libregts ,2 30 35 37 40 52 73; J. de Vaan 3 7 25 29 39 44; Jo Merkx 5 22 27 46; M. Herman 6 42 65; P. Vervenne 7 15 32 48 66; B. Her man 8 62 82; M. Laros 9 76; L. Meesters 10; P. Wijkmans 11 24 43 64 72 75; H. v. d. Wiel en Zn. 12 26 56 57; L. Parijs 13 49 69 74; Hans Parijs 14 28; Fr. Li bregts 16 17; Jan Dekkers 18; Fr. v. Bok hoven en Zn. 19 21 81; Am. Dekkers 20 23 31; K. Kivit 33 36 58; J. v. Engelen 34; H. v. överdijk 38; GeTry v. d. Hout 41 68; M. Nicols 45 71; H. de Vaan 47; L. v. Oromvoirt 50; Th. v. Esdonk 51; J. Kuys 53 67 80; A. Parijs 54; A. de Vaan 55; iHanny v. d. Dungen 59; H. Maas 60; P. v. Bers 61; H. Oosterwaal 63; J. v. d. Dungen 70; M. v. Lieshout 78; A. L. van Helvooirt 79. Uitslag „De Zwaluw", junioren, vanuit Diest: Hans Parijs 1 2; Gerry v. d. Hout 3 5 7; Hanny v. d. Dungen 4 8; T. v. Engelen 6. Zaterdag 19 aug. wedvlucht vanuit Orle ans. Eerste duif 13.15.10; laatste prijsduif 16.52.28. Uitslag als volgt: 'Am. Dekkers 1; Jos Kuijs 2; H. v. Beij- nen 3; Th. Stupers 4; M. Nicols 5; P. v. Bers 6 10 15; B. Herman 7; Fr. van Bok hoven 8; M. de Laat 9; M. Libregts 11; A. Parijs 12; J. Dekkers 13; J. v. d. Dun gen 14. RONDE VAN DE VLIEDBERG Zondag 20 augustus werd de Ronde van de Vliedberg gehouden. Het weer was gun stig en er was een groot aantal toeschou wers. Om half 1 startten 51 aspiranten voor de 20 km. Het werd een massasprint en winnaar werd B. ter Harmsel, Lage Zwa- hïwe; 2. J. Brinkman, Rotterdam; 3. K. v. Bragt, Lage Zwaluwe; 4. H. v. Groezen, Made; 5. G. v. Bergen, Alphen; 6. J. Breu- re, Vijfhuizen; 7. J. v. Rossum, Den Haag; 8. Fr. v. Lokven, Den Bosch; 9. P. Remijn, Goes. Hierna gingen 100 nieuwelingen van start voor de 50 km. Na 25 km gingen 3 renners op kop en wel M. de Koning, Soherpenzeel, G. Merits, Amsterdam en H. Zandbeek, Vugbt. Nu en dan probeerde de Vlijmense favoriet W. 'Henskens bij de koplopers te komen, maar het lukte niet. De drie hieven weg en het was G. Merits die winnaar werd. 2. M. de Koning, Scher penzeel; 3. H. v. Zandbeek, Vught; 4. H. Jacobs, Nes a.d. Amstel; 5. v. Doorn, Box tel; 6. H. Noordhoff, Gorkum; 7. K. Ver beek, Honselersdijk; 8. S. Slieker, Naald wijk; 9. Th. Zoontjes, Tilburg; 10. Fr. de Bruin, Oosterhout; 11. A. Broeren, St. M. Gestel; 12. H. Wouters, Tilburg; 13. N. Henskens, Vlijmen; 14. H. Perfors, Rotter dam; 15. J. Groeneveld, Haarlem. Hierna gingen de dames van start. De uitslag van de wedstrijd was: 1. K. Hage, St. Maartdijk; 2. J. Jonkers, Gammeren; 3. T. Smulders, Gerwen; 4. E. Helder, De Woude; 5. A. Brikman, Rotterdam; 6. T. Lazeroms, Zegge; 7. I. Poul, Den Haag; 8. E. Meskers, Warmond; 9. A. v. d. Laar, Aalst; 10. Th. Hardeman, Hilversum. Om 15.30 uur gingen 102 amateurs van start. Om reden een vette premie van 50 gulden werd geschonken voor de renner die het meest als eerste over de streep ging en daarbij nog een klassements-premie over 3 ronden, werd in een hoog tempo gereden voor het klassement. Na 15 ronden waren er 3 renners op kop en de uitslag werd: 1. P. Derks, Den Bosch; 2. G. Maurits, Den Dungen; 3. C. v. Hemert. Na 20 ron den 8 renners op kop waaronder P. Deenen uit Vlijmen, maar langer dan 20 sec. stond dit het peloton niet toe. Dit groepje hield stand tot 17 ronden voor het einde. Drie koplopers, H. v. Vught, Van Doorn en Van Ham, hielden stand tot 13 ronden voor het einde. Met 6 renners op kop en met nog 9 ronden viel de beslissende slag. P. Dee nen deek ook nog een poging om bij: de kopgroep te komen maar dat lukte niet. Ook Nicols uit Vlijmen probeerde alles op alles maar vergde te veel van zijn krachten en moest los laten. Van deze kopgroep pro beerde H. Verbeek uit Poeldijk alleen vrij te komen maar het lukte niet. De bel klonk voor de laatste ronde en 11 renners moesten sprinten voor de 11 eerste plaatsen, Welke waren als volgt; 1. E. Salaro, Den Bosch; 2. H. v. Vught, Boxtel; 3. W. Jansen, Oploo; 4. G. Leli- aert, Heivoort; 5. G. v. Hemert, Werken- Tegen ieders verwachting in is het RWB gelukt om de laatste wed strijd van het nederlaagtournooi met 42 van DESK te winnen. Zo als in de voorbeschouwing van deze wedstrijd reeds werd benadrukt was voor Besoyen niet de uitslag van deze ontmoeting het voornaam ste, maar wel de manier waarop de tegenstander partij gegeven zou worden. En de wijze waardoor de overwin ning is behaald is zeer zeker be vredigend te noemen. Vanaf het begin was te zien dat de thuisclub er tegen DESK iets van wilde „ma ken", door op de juiste en vooral weldoordachte wijze de gasten par tij te geven. Het spel van de be zoekers was in het veld zonder meer beter verzorgd en daardoor waren ze meer in de aanval, maar het was al heel spoedig duidelijk, dat de aanvallen van RWB gevaarlijker van opzet waren. Na ca. 20 minu ten spelen was het dan ook de thuisclub die, middels een mooie actie van de gehele voorhoede, de bal via de trefzekere voet van mid- voor Joh. Bruurmijn onhoudbaar achter de DESK-doelman in het net belandde;; 10. Deze voorsprong v/as echter maar van zeer korte duur, daar door Van Riel, na een mooie solo, doelman Avontuur geen kans werd' gegeven 1—1. N'a wat aanvallen over en weer was het nu DESK dat de leiding nam door Lug- ters 12. Besoyen was hierdoor allerminst uit het veld geslagen en met steeds In het kader van een nederlaag- toernooi speelde WSC zondag j.l. een wedstrijd tegen Saestem uit Zeist. Het tweede elftal speelde tegen de reserves van bovengenoemde vereniging. Bij een voetbalweer, als was deze uit een staalboek geko zen, begonnen de reserves om half één hun wedstrijd en wonnen deze met 30, door doelpunten van v. Oudheusden (2 x) en v. Os (1 x), terwijl er nog twee doelpunten van v. Oudheusden werden afgekeurd. Gedurende de gehele wedstrijd wa ren de WSC-ers hun tegenstanders de baas, doch door het goede spel van de rood-witte doelman, bleef 't scoren slechts tot drie doelpunten beperkt. Om half drie traden de grote broers aan voor de generale. Aarts zou reeds in de eerste 10 minuten gedoelpunt hebben, ware het niet dat de Zeister-doelman zijn schot keerde en daardoor groggy ging. Direct hierop schoot dezelfde spe ler tegen de lat. Het tegenoffensief van Saestem leverde alleen maar wat paniek op voor het WSC-doel. Aarts kon in de 31e rninuiut 't eer ste doelpunt laten aantekenen uit een ver schot, 01, wat tevens de ruststand was. Na rust een op- en neergaand spel met een wat agressiever Saes tem, wat resulteerde tot de gelijk maker uit een corner. Twee minu ten later was het Schapendonk die met een ver schot de stand op 12 bracht, doch wederom werd het ge lijk toen de snelle rechtsbuiten van de rood-witten 13 min. voor tijd uit een solo-ren 22 liet aantekenen. Tien minuten voor tijd zat er voor WSC een nederlaag in de lucht, want een op onbegrijpelijke wijze toegekende strafschop werd benut en dit betekende 32, doch met 'n prachtig schot bracht Aarts 3 min. voor tijd de partijen weer naast el kaar, 33. Dit betekende de eind stand van een goede, doch niet snel gespeelde wedstrijd, maar met en kele veranderingen in dit elftal zien wij a.s. zondag de eerste com petitiewedstrijd met vertrouwen te gemoet. TONGERLE—VLIJMENSE BOYS 4—3 De Vlijmense Boys speelden een vriendschappelijke wedstrijd tegen Tongerle. De Vlijmenaren kwamen niet tot een overwinning. De strijd ging gelijk op en om beurten maak ten beide partijen een doelpunt. De Boys kregen op het laatst nog en kele kansen om gelijk te maken, maar het lukte niet. Een gelijk spel was de beste verhouding geweest. S.S.C. '55—GROOTE LINDT 1—2 Zaterdagmiddag speelde SSC de laatste oefenwedstrijd tegen Groote Lindt uit Zwijndrecht. Deze wed strijd is niet geworden wat het zijn moest. Nu dient gezegd te worden, dat de SSC-ers met drie invallers aantraden, waardoor het elftal da nig was verzwakt. De Zwijndrech- tenaren konden op volle sterkte aantreden en toonden zich waardi ge tegenstanders. Vóór de rust wa ren de SSC-ers het meest in de aan val en zij konden de eerste helft afsluiten met een 10 voorsprong, welk doelpunt werd gescoord door Kuijsten. Na de rust bleken de Zwijndrech- tenaren iets feller te gaan spelen. Hun spel werd meer over de vleu gels gespeeld en dit leidde er toe dat men iets sterker was dan SSC. De Jong van Groote Lindt wist met twee goede doelpunten zijn club de eindzege te geven. Uitslag 12. dam; 6. A. v. Ham, Sohravendeel; 7. G. v. Deeno, Den Haag; 8. P. v. Doorn, Ber- licum; 9. H. Verbeek, Poeldijk; 10. M. Tjoelker; 11. J. v. d. Laar, Moordrecht; 12. J. v. Katwijk, Oploo; 13. Fr. de 'Nijs, Oss; 14. A. v. d. Ploeg, Baarn; 15. K. Dor- repaal, Leiden. vanuit de achterhoede goed opge zette aanvallen, werd de Kaatsheu- velse defensie meermalen danig in het nauw gebracht. Een goed schot van Damen werd op een keurige wijze door de jeugdige doelman van DESK onschadelijk gemaakt, doch even later moest hij toch zwichten voor een kopbal van Bruurmijn uit een goed genomen corner van links 2—2. Na de rust begonnen de gasten met een geweldig offensief, doch de achterhoede van RWB was deze middag goed op dreef en wist de druk succesvol te weerstaan. Ge leidelijk aan kwam er niet alleen een evenwicht tot stand, maar was bet weer RWB dat daarna met goed opgezette aanvallen de achterhoede van DESK het 'dikwijls moeilijk maakte. Nog 2 maal wist de thuis club uit deze aanvallen te doelpun ten, eerst was het weer Joh. Bruur mijn die de stand op 31 bracht en daarna C. v. d. Gouw, die een mooie pass van de nog jeugdige Konings met een doelpunt besloot en 42 liet aantekenen, wat tevens de eindstand werd. Een mooi re sultaat voor RWB! Unitas uit Gorkum is hierdoor verdiend winnaar geworden van 't tournooi. De tweede wedstrijd in het ne derlaagtournooi ging tegen Gemert en er mag gesteld worden, dat Ge mert deze ive'''tri;d verdiend ge wonnen heeft. Zij speelden veel di recter en hun nlaatsen was ook veel heter verzorgd. De overwinning is ■dan ook terecht gekomen bij de ploeg, die er oua spel het meeste recht, on had. In het begin van de wedstrijd was RKC wel sterker, maar doelpunten bleven uit. Geleidelijk aan nam Gemert het initiatief over en heeft dit gedu rende de hele wedstrijd niet meer uit handen gegeven. De RKC-voor- hoede miste de nodige stootkracht en daar het ook in de achterlinies niet geheel klopte is de nederlaag al wel voor een groot deel ver klaard. Gemert wist voor de rust ook nog niet tot scoren te komen en zo ging de rust met een dubbel- blanke stand' in. Na de rust viel er al snel een roal na een goede aanval door Van Gemert. Binnen 5 minuten stond het 20 door Jansen, die profiteer de van een misverstand in de RKC- achterhoede. RKC probeerde wel jets terug te doen, maar Gemert gaf de winst nu niet meer uit handen en zelfs wisten zij hun voorsprong te vergroten door Jansen. Goed sa menspel tussen J. van Pruijssen en J. Kuijs werd door de laatste met een mooie treffer afgerond. RKC miste de kans op 32, doordat G. van Daelen een penalty miste. De eindstand werd 41 door Smits, die keeper v. d. Anker voor de vierde maal wist te verslaan. Vrijdagavond speelde RKC in Til burg tegen Sarto en deze wedstrijd werd met 20 verloren. Sarto wist beter van de kansen te profiteren als RKC en won verdiend. Er zal dan ook aan het elftal, dat nu, ver geleken met vorig jaar, behoorlijk gehandicapt is, nog heel wat moe ten gebeuren. Verdere uitslagen: Sarto 2RKC 2 35 RKC-jeugdGemert-jeugd 100 HNC heeft het in het laatste oefen duel voor de competitie uitstekend gedaan. De HNC-ers wonnen ver diend met 20 in Arnhem van ESA. Beide goals vielen na de rust en kwamen 'van André 'Snijders en Kees Mandemakers. Wit-Zwart, niet op volle sterkte, heeft het hoofd moeten buigen voor Maasdam. Wit-Zwart nam door J. Ie Sage de leiding, maar in de stro mende regen en op het gladde Mei veld van Maasdam konden de Ca- pellenaren zich nauwelijks staande houden. Het sterke Maasdam sloeg daar munt uit. De groenwitten na men het middenveld in bezit en veranderden nog voor rust de 10 achterstand in een 41 voorsprong. Wit-Zwart herstelde zich goed in de tweede helft en kwam door J. de Rooij op 4—2. Een zeer ver zwakt Wit-Zwart 2, dat 5 van haar beste spelers moest missen verloor in Almkerk met 12van het le elftal van Almkerk. Met de rust leidde Almkerk met 21. De Jeugdcommissie van Wit- Zwart organiseerde j.l. zaterdag 'n uitgaansdag voor junioren en pu pillen naar Rotterdam, 's Morgens bezocht men „Blij dorp" waar ge zellige uren werden doorgebracht, 's Middags bracht de contactman, je heer Worseling, de jeugd naar 't sportveld van „The Rising Hope" waar men uitbundig werd ontvan gen. Het 6e elftal verloor met 21. het tegendoelpunt werd gescoord door H. Donders. Ook het 5e elftal verloor haar wedstrijd met 32, de tegendoelpunten waren van Florijn en H. Rijken, een gelijkspel had dit elftal toch wel verdiend. De jeugdcommissie mag terug zien op een geslaagde uitgaansdag vooral dankzij de medewerking van de heer J. Worseling. Men hoopt volgend jaar ook The Rising Hope' op deze wijze te kunnen ontvangen. In haar tweede wedstrijd van het nederlaagtournooi tegen NEO heeft Baardwijk opnieuw een nederlaag geleden. NEO speelde met een gro tere inzet, wat dan ook resulteerde in een 31 overwinning. Aanvankelijk gingen de partijen goed tegen elkaar op. N'a 20 minu ien spelen krijgt de linksbuiten van NEO de bal aangespeeld, deze zet prima voor doel, waar de midvoor de bal keurig inschiet 01. NEO gaat nu door, en de op dit moment sporadische Baardwijk-aanvallen worden door de achterhoede van NEO goed afgeslagen. Als er 35 mi nuten gespeeld zijn krijgt wederom de goed spelende linksbuiten van NEO een schietkans en het is 02. Kort hierna maakt NEO er 30 en na nog enkele aanvallen van NEO, die door slecht schieten verloren gaan, breekt de rust aan. N'a de rust is het spel van Baard- wijk iets doortastender, doch het is duidelijk te zien dat NEO zijn voorsprong niet gemakkelijk prijs zal geven. NEO probeerde het nog met enkele schoten die over gin gen of gevangen werden door dë keeper. In de 35 minuut wordt Mos selveld van Baardwijk ten val ge bracht en uit de vrije trap wordt het 31. Hiermee kwam het einde. Het is voor Baardwijk een teleur stellend resultaat en voor NEO 'n verdiende overwinning, gezien haar grotere inzet, terwijl Baardwijk het spel van binnen uit veel te kort hield. Het eerste team van Waspik heeft de leiding genomen in het neder laagtournooi van de v.v. Oisterwijk. Waspik won "de ontmoeting met 56. Via 01 werd een 12 rust stand bereikt. In de tweede helft liep Waspik uit tot 1—6. Middels een kopbal uit een hoekschop en 'n strafschop werd het tenslotte 36. Er moet nog één wedstrijd in dit tournooi worden gespeeld. Op een voetbaltournooi voor A- spelers, georganiseerd door RKDVC te Drunert wist Waspik door te drin gen tot de finale. Het kwam door overwinningen op Wilhelmina en RKSSS en een gelijkspel tegen RKC met 5 punten aan de leiding van haar poule. In de andere poul over heerste DESK uit Kaatsheuvel. In de finale toonde DESK zich dui delijk de betere finalist. Waspik verloor met 60. Ere-divisie ADO—Fortuna 0—0 Go Ahead—NAC 6—0 TelstarAjax 03 DOS—NEC 2—2 FeijenoordSparta 31 VolendamXerxes/DHC 41 DWSPSV 1—2 SittardiaFC Twente 21 GVAVMVV 2—2 Eertste divisie HeraclesFC Den Bosch 11 RCH-SW 3—4 EindhovenSC Cambuur 01 FC VW-HVC 1—5 Vitesse—D FC 11 VolewijckersVelox 20 RBCElinkwijk 21 Willem IIHaarlem 41 Holl. Sp.Alfcm./Zaanstr. 02 Tweede divisie Zwolse BoysNOAD 34 EDO—RODA JC 0—0 ZFCHilversum 31 Helmond SportVeenidam 21 WageningenGraafschap 41 BaronieSC Drente 41 HeerenveenExcelsior 22 GooilandFortuna (VI.) 12 LimburgiaAGOW 00 Hermes DVS—PEC 1—0 Tijdens een vergadering van het waterschap Het Zuider Afwaterings kanaal in de zaal van café C. Mon- iens te Waspik hebben de hoofdin gelanden met algemene stemmen en 1 blanco de heer A. P. de Bont uit Waspik gekozen tot voorzitter van 't Waterschap. De heer de Bont volgt in deze functie de onlangs overleden notaris J. Waverijn uit Capelle op. De heer de Bont was vanaf de re organisatie in 1953 vice-voorzitter van het waterschap. Eerder op de avond werd de heer W. M. A. Heij- mans uit Capelle in het dagelijks be stuur gekozen als vertegenwoordiger van het 7e district eveneens met al gemene stemmen en een blanco. Voorzitter De Bont richtte ibij de aan vang van de vergadering waarop alle 21 hoofdingelanden present waren 'n bijzonder woord van welkom tot de nieuwe hoofdingeland de heer Ver hoeven. Van het Noord-Brabants wa- tersnoodfonds werd een voorschot ontvangen van f. 12.200,- ter be strijding van de waterschade van '65. De totale schade bedraagt f. 35.500. Zonder hoofdelijke stemming werd 'n voorstel goedgekeurd m.b.t. deelname aan de interprovinciale ziektekosten regeling voor het personeel. Voor de verbouwing van de woning Wendel- nesseweg 85 te Sprang-Capelle werd een crediet beschikbaar gesteld.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3