Roosendaalse politie nam 10.000 valse kentekenbewijzen in beslag RWB verliest eerste competitie wedstrijd van Valkenswaard Federatie Lederfabrikanten en Schoenfabrikanten hebben bezwaren Beoefenaars oude ambachten op streekdagen in september RKC kon het tegen Hoiiandia net niet bolwerken4-5 Athletiekclub „Waalwijk '66" autodiefstallen op grote schaal WERKGELEGENHEIDSNOTA G.S. IN HET LAND VAN NEUSDEN EN ALTENA: DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 AUGUSTUS 1967 Laatste fase van De Langstraatweg aanbesteed Brab. Charitatief Veteranen-toernooi bracht f1200,— op T.N.O. - Waalwijk Pony's Druk Wandelen Waalwijkse zwem- kampioenschappen op zondag 3 sept. Bourguiba wil vrede met Israël SVIan uit Udenhout bedolven onder zand VOETBALSPORT Uitslagen Wit-Zwart H.N.C. K.MLH.C. Waalwijk Telefooncel in Berndijksesiraat in kaatsheuvel Nadat acht autodiefstallen wer den opgehelderd, heeft de politie van Roosendaal tienduizend valse kentekenbewijzen achterhaald. Ver moedelijk zijn deze vervaardigd bij 'n drukkerij in de buurt van Turn hout (België). Dit vermoeden wordt door de Roosendaalse politie ge grond op het feit, dat een van de vier verdachten, bekend staande als smokkelaar, de laatste jaren heeft geknoeid met valse banderollen op pakjes sigaretten, waardoor 't niet uitgesloten wordt geacht dat de val se kentekenbewijzen in hetzelfde bedrijf zijn gedrukt, waar ook de banderollen werden vervaardigd. Nadat de heer L. uit Woerden de papieren van zijn op een automarkt te Utrecht gekochte personenauto naar Den Haag stuurde en om in lichtingen verzocht over de impor teur, kwamen de falsificatie en de autodiefstallen aan het licht. Bij controle merkte een ambtenaar van de rijksdienst voor wegverkeer, dat het door L. ingezonden kenteken bewijs vals was: In de codering stond een fout en het blindstempel ontbrak. Toen vrijwel gelijktijdig twee soortgelijke kentekenbewijzen wer den gevonden, beide afkomstig uit St. Willebrord en eigendom van P. K. en I. V., die evenals de heer L. te goedertrouw een auto hadden gekocht, werden de recherche in Den Haag en Roosendaal en de rijkspolitie ingeschakeld. In de wo ning van één van de verdachten werden ongeveer tienduizend valse kentekenbewijzen gevonden. Alle arrestanten hebben bekend, regel matig in België op strooptocht te zijn gegaan. Nadat zij met de wa gens (Belgische en Duitse) de grens waren over gereden, werden in Roosendaal de nummerplaten ver wisseld en kentekenbewijzen vals ingevuld. De vier verdachten zijn voor de officier van Justitie in Breda ge leid. Volgens de rijksdienst voor het wegverkeer in Den Haag, zijn de valse kentekenbewijzen knap ge- Bij Prov. Waterstaat in Den Bosch heeft woensdagmorgen de aanbe steding plaats gevonden van de aan leg van de 5 km. provinciale Lang straatroute en de aanpassingswer- ken van aan- en afvoerwegen bij het bedrijf van Lips in Drunen. De laagste inschrijver voor de provin ciale weg was de N.V. Aannemings bedrijf NBM uit Zaandam met een bedrag van 2.945.150,- De firma J. van de Valk uit Aerdenhouf was met 149.800,- de laagste inschrij ver voor de aanpassingswerken. Met de aanleg van de weg zal zo snel mogelijk worden begonnen. Ook de weg Drunen-Elshout-Heus- den zal worden verlegd. De aanbe steding betekent de laatste fase van de aanleg, die 12,5 jaar geleden ge reed had moeten zijn. De vrees be staat dat de weg snel overbe last zal zijn. Van verschillende zij den is dan ook regelmatig aange drongen op een 4-strooks weg. Daar is men voorlopig echter nog niet aan toe. maakt. Voor het vervalsen hebben de autodieven een schrijfmachine - gekocht met hetzelfde lettertype als bij de rijksdienst wordt gebruikt. De vervalsers gebruikten ook nage maakte stempels voor het opdruk ken van het autonummer en de da tum. Het komt, volgens de rijksdienst voor het wegverkeer, niet veel voor dat kentekenbewijzen worden ver valst. Wie valse kentekenbewijzen maakt, loopt al gauw tegen de lamp, omdat de rijksdienst een codering gebruikt die meteen aanduidt wan neer er van vervalsing sprake is. In een cartotheek wordt bovendien elk kenteken geregistreerd en ge- controlerd. De gestolen auto's worden te koop aangeboden voor een prijs, die ver beneden de werkelijke waarde ligt. Ze worden aangeboden in o.a. Zuid- Slavië, Turkije en Nederland. De laatste tijd komen de gestolen auto's vooral via België de grens over. Voor de gestolen wagens, zijn vol gens de Duitse politie Amsterdam en Rotterdam goede afzetgebieden. De actie over het afgelopen Bra bant-Charitatief-V eteranen-T ournooi, die door de afdeling Veteranen van de R.K. Voetbalvereniging JE.S.C. te Waalwijk is gevoerd en waarvan de algehele netto-opbrengst ten goede kwam aan de patiënten in de Neder landse Hemofoliekliniek te Huizen (N.H.) is een groot succes geworden. Het eindresultaat van deze actie is op een netto bedrag gekomen van precies f.1200,-. Een zéér voor treffelijk resultaat, zeer zeker als men de (door plotselinge omstandighe den) korte tijd van voorbereiding voor deze organisatie bekijkt. Het be stuur van de Veteranenvereniging WSC brengt dan ook gaarne harte lijk dank aan de leden van het actie comité, voor hun vele werkzaamhe den in deze korte periode, waardoor men tot dit mooie eindresultaat is gekomen. Doch daarnaast gaat de dank van de Veteranen uit naar de adverteerders, donateurs en naar hen die op een andere wijze steun gaven en er mede voor zorgden dat de nood van deze zeer gehandicapte kinderen werd verlicht. In fabrikantenkringen heeft de werkgelegenheidsnota van Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant scherpe reacties uitgelokt. Met na me Fenewol (Federatie Nederlandse Wol-industrie); de Federatie van Nederlandse Lederfabrikanten en de Federatie van Nederl. Schoenfa brikanten hebben bezwaren ingediend tegen een aantal conclusies en beweringen in deze nota. De Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten o.a. wijst op de tegenstrijdigheid in de standpunten van G.S. en E.T.I. In haar brief wijst deze federatie op de snelle productiviteitsstijging in de schoen industrie gedurende de laatste jaren. Volgens hen is deze stijging voornamelijk te danken aan de technische ontwikkeling van deze in dustrie. Volgens deze brief ligt de oor zaak van de teruggelopen werkge legenheid niet in de technologische ontwikkeling. Het omgekeerde is volgens hen juist het geval. Het zou volgens de federatie, op grond van de belangrijke positie, die de schoenindustrie in Noord- Brabant inneemt, van een juist be leid getuigen, als de provinciale overheid, tegenover de problema tiek, waarmee deze bedrijfstak op het ogenblik wordt geconfronteerd, stelling zou nemen. De brief van de Federatie van Ne derlandse Lederfabrikanten ademt een soortgelijke geest. Als gevolg van de mechanisatie en rationalisa tie in de Lederindustrie, wordt met minder mankracht een gelijke pro ductie als in het verleden bereikt. Met cijfers kan worden gestaafd dat, vergeleken met de prijzen van de Lederindustrie in West-Europa, de Nederlandse Industrie goed voor de dag komt. Vorig jaar exporteer de de Nederlandse Lederindustrie voor een bedrag van 86 miljoen gul den; dit betekent ongeveer de helft van de totale afzetwaarde. De federatie constateert wel, dat het researchwerk in de lederindus trie bemoeilijkt wordt door het feit, dat men met een natuurproduct te maken heeft, hetgeen echter niet wegneemt dat een uitgebreide rese arch grote vooruitgang heeft ge bracht. Het Lederinstituut van'TNO te Waalwijk heeft hiertoe in be langrijke mate bijgedragen. De lederfabrikanten wijzen ten slotte op het E.T.I.-jaarverslag. Hierin werd de vraag gesteld wat de daling van de werkgelegenheid in de textiel- en de schoen- en le derindustrie betreft, of naast con juncturele, ook factoren van een structurele aard een rol hebben ge speeld. De eerste wedstrijd van het sei zoen is voor RWB op een 31 ne derlaag uitgelopen. Niet dat Val kenswaard zoveel beter speelde dan RWB, maar wij moeten zeggen dat Valkenswaard de overwinning toch toekomt. De eerste 10 minuten domineerde Valkenswaard, door een hoger tem po, waarop RWB met vrij kalm en mat tegenspel de eerste aanvallen van Valkenswaard opving. Het was toen echter al te zien dat Valkens waard een snelle voorhoede heeft, maar een zwakke verdediging. Bij RWB was het deze keer net anders om. RWB een stugge verdediging, maar een min of meer losse en on samenhangende voorhoede. Het was normaal dat Valkenswaard de score opende door de ex-Willem Il-speler Weynen, na 10 minuten. De min of meer zwakke achterhoede van Val kenswaard gaf wel enkele corners prijs, maar meer ook niet. Valkens waard maakte aan de RWB-veste meer indruk door een voorhoede, waarbij doelmam Avontuur nogal eens handelend moest optreden. Eenmaal was het geluk aan hem, toen de bal eerst tegen de staander geknald werd en voor de tweede keer door Avontuur werd ongevan gen. Direct hierna voor kwam de keeper van Valkenswaard een zeker schijnend doelpunt van Han Bruur- mijn, door met veel geluk de bal over de lat te kunnen tippen. Hier na kreeg C. v. d. Gouw een opge legde kans om RWB op gelijke hoogte te brengen, maar alleen voor de doelman gekomen, faalde hij bij de afwerking. Valkenswaard was zijn tempo al lang verloren. De ge lijkmaker kon niet uitblijven. Het was dan ook normaal dat H. Bruur mijn, na een scrimmage, 11 liet aantekenen. Na de rust miste C. v. d. Gouw de kans op een voorsprong voor RWB en tikte de bal over het doel. In deze periode was duidelijk te zien de zwakte van de RWB-voor- hoede met een zwakke linkervleu gel. Na 20 minuten werd bij een on gevaarlijke aanval op de verste uit hoek van het penalty-gebied een aanvaller van Valkenswaard gestuit waarop de scheidsrechter met een strafschop reageerde. Deze werd door Avontuur gestopt. RWB liet het er weer enigszins bij zitten en kwam enigszins tot stilstaand voetbal, zodat het in de verdrukking kwam. De uitgelopen doelman Avontuur meende 'n doel punt te kunnen voorkomen door de bal voor een speler op de rand van het strafschopgebied weg te schie ten, doch botste tegen een speler op, waarop de arbiter prompt met een penalty reageerde. De genomen strafschop werd van verbouwe reerdheid door Valkenswaard in eerste instantie weer gemist, want Avontuur keerde de bal weer, maar liet hem los, en toen was er geen houden meer aan. Een schot van H. Bruurmijn le verde aan de andere zijde ook geen resultaat op. Nadien kreeg van der Gouw nogmaals een kans van H. Bruurmijn, maar miste jammerlijk. De bal, niet hard genoeg ingescho ten, bleef voor de doellijn steken. Valkenswaard kwam bij een uit val nog op 31, door over de ver uit het doel gekomen RWB-doel- man de bal in het net te prikken, waarmee de laatste kans op een ge lijk spel verloren ging. Vooraf eerst enkele mededelin gen. Degenen, leden, donateurs en verdere niet-leden van RKC, die nog een tribunekaart wensen, die nen zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de heer L, v. d. Hoven. A.s. zondag zal er voor de jeugd een extra-bus rijden. Men kan zich opgeven bij de heer H. v. d. Geld. Het eerste elftal heeft in 't BVV- nederlaagtoernooi de eerste prijs behaald door haar gelijk spel van enige weken geleden. Over de wed strijd, die RKC tegen Hoiiandia speelde in het kader van het neder- laagtoernooi, het volgende: RKC begon goed, maar zij waren tegen het meer directe spel van Hoiiandia in de eerste minuten niet opgewassen en mede door enkele fouten in de verdediging was de ALMKERK - Op vrijdag 1 en zaterdag 2 september worden in Alm- kerk de agrarische streekdagen ge houden voor het Land van Heusden en Altena. De streekdagen trokken vorig jaar ca. 3500 bezoekers. Op het ongeveer twee hectaren grote ten toonstellingsterrein aan de Voorstraat in Alskerk zullen op beide dagen, 's middags van 2 tot 5 uur, demon straties worden gegeven door beoefe naars van oude ambachten; iets nieuws op deze nu voor de zevende maal te houden streekdagen: Een tin negieter uit Schijndel, een hoepelma ker uit Werkendam, een mandenma ker uit Wijk en Aalburg, een potten bakster uit Heusden, een koperslager uit Den Bosch, eën sigarenmaker uit Boxtel, een klompenmaker uit Schijn del en waarschijnlijk ook een stoelen- matter (Van Zeist uit Kaatsheuvel) zullen hun kunsten tonen. Het programma is in grote lijnen gelijk aan dat van vorige jaren: ten toonstellingen, demonstraties, wed strijden voor jongeren, een modeshow en verder keuringen van rundvee, varkens, paarden en pony's. Voor de paardenliefhebbers vormen de de monstraties en wedstrijden van de 2 ponyrijverenigingen uit het Land van Heusden en Altena op de tweede dag 's middags van half 3 tot ongeveer half 6, stellig het hoogtepunt. Ongetwijfeld zal het op 1 en 2 sep tember weer aardig druk zijn in het centraal gelegen Almkerk. Het dorp is een week lang feestelijk verlicht. Voor de kinderen rijdt een treintje. En op de avond van 1 september mar cheren door Almkerk de fanfares O.N.S. uit Nieuwendijk en Oefening en Uitspanning uit Wijk en Aalburg. Voorts tonen jongeren hun talent op het terrein van zang en muziek. De hoogste trofee voor hen is de streek- dagwisselbeker. Evenals dat in voorgaande jaren 't geval was staan ook nu streekdag- wandeltochten op 't programma over vijf, tien, vijftien en twintig kilome ter. De tochten, waaraan tot nu toe gemiddeld vijf a zeshonderd wande laars en wandelaarsters deelnamen, worden gehouden op zaterdagmiddag. Op de zaterdagavond trekt Andels Fanfare dóór Almkerk naar het ten toonstellingsterrein, waar vervolgens de amusementskapel „Die Lustige Burschen" uit Breda en Bueno de Mesquita het publiek zullen verma ken. A C Waalwijk heeft op zaterdag 26 augustus deelgenomen aan na tionale jeugdwedstrijden te Baarn. Deze wedstrijden werden georgani seerd door de Baarnse atletiekver eniging en konden worden gezien als een revanche van de nationale jeugdkampioenschappen. De gras- baan, waarop de wedstrijden wer den, gehouden was niet van zo'n kwaliteit dat er geweldige tijden uit de bus kwamen. Ruim 300 at- 'leten van diverse verenigingen vooral uit het westen van het land kwamen aan de start. Er werden door de atleten van Ac Waalwijk diverse mooie resultaten behaald. 2 Waalwijkse records sneuvelden. Jo zef; Mahieu werd in een mooie race 2e op de 3000' m jongens B in een nieuw recordtijd h.l. 9.41. Jan Bou rn an zorgde ook voor een nieuw Waalwijks record op de 1500 m jon- geris C in 4.41.7 en werd hiermee vierde. Een prachtige overwinning van Fons van Dijk op de 800 m jongens B tijd 211,8 en een mooie Zondag 3 september a.s. worden in het Gemeentelijk Zwembad „Het Hoefsven" de jaarlijkse Waalwijkse zwemkampioenschappen gehouden. Deelname is vrij voor alle zwem mers en zwemsters uit Waalwijk. Het inschrijfgeld bedraagt 0.50 per persoon. De leden van de Waalwijk se Zwemvereniging en Reddings brigade zijn vrijgesteld van in schrijfgeld. De wedstrijden begin nen om 14.00 uur. Voor de winnaar of winnares op ieder nummer is een mooie prijs' beschikbaar. De wedstrijden zijn als volgt: Leeftijd t/m 11 jaar: 25 m. school slag; 25 m. rugslag; 25 m. vrije slag. Leeftijd 12/13 jaar: 50 m. school slag; 50 m. vrije slag; 50 m. rugslag. Leeftijd 14/15 jaar: 100 m. school slag; 50 m. vrije slag; 50 m. rugslag. Leeftijd 16 jaar en ouder: 100 m. schoolslag; 100 m. vrije slag; 100 m. rugslag; 50 m. vlinderslag. Voor de leeftijdsbepaling geldt de leeftijd per 1 januari 1967. Inschrijfformulieren moeten wor den ingeleverd 1 september aan het zwembadloket of bij de heer Van Bracht, Dr. Schaepmanlaan 38 te Waalwijk. overwinning op de 600 m meisjes B door Truus de Ruyter in 1.53.8, vormden de hoogetpunten van deze dag. Van het grootste gedeelte der andere deelnemers moet gezegd worden dat hun prestaties gezien de tegenstand, van zeer goed ge halte was. De gedetailleerde uit slagen zijn als volgt: Finale 100 m meisjes B: 3 W. Dem- mers 13.7 serie 13.5; 4 N. Demmers 13.8 serie 13.7. 600 meter meisjes C: 4 M. Mahieu 1.57.5; 8 L, Schagen 2.01.2. 600 meter meisjes B: 1 T. de Ruy- ler 1.53.8; 3 E. Klein 1.54.6. Finale 60 meter jongens D: 4 A. Demmers 8.7 serie 8.6. Finale 80 meter jongens C: 6 H. Stein 10.7. 1500 meter jongens C: 4 J. Bouman 4.41.7. 800 meter jongens B: 1 A. van Dijk 2.11.8; 2 J. Knuist 2.13.2: 9 B. van Esch 2.30.111 G. van Esch 2.32.2. 300q meter jongens B: 2 J Mahieu 9.41. 800 meter jongens A: 3e P. v, d. Geld 2.13.1. 200 meter jongens A: 3e P. v. d. Geld 25.2. Hoogspringen jongens Dj 4 A. Dem mers 1.15 m; 13 J. Sleenhof 0.90 rn. Hoogspringen joneens B: 3 D. Spek 1.56 m; 8 B. van Esch 1.41 m; 10 G. van Esch 1.26 m. Kogelstoten ioneens C: 6 H. Stein 10.70 m; 10 B. Gloudemans 7.50 m. President Bourguiba van Tuesië heeft er bij de Arabische landen op aangedrongen een einde te ma ken aan de staat van oorlog met Israël. Bourguiba heeft dit appèl tot de Arabische landen gericht in een rede voor de leiders van de Tune sische studentenvereniging. Hij ver oordeelde de politiek van de Ver enigde Arabische republiek, zonder dit land met name te noemen. Op zettelijk, aldus de Tunesische pre sident, en zonder de risico's die er aan verbonden zijn grondig te over wegen, zijn er maatregelen getrof fen om Israël de toegang tot de Golf van Akaba onmogelijk te maken. Dit, ondanks de internationale over eenkomsten en de bestaande toe stand. stand na een kwartier spelen al 20 in het voordeel van Hoiiandia. RKC kwam echter terug en met goed voetbal rukten zij de vijande lijke linies open, echter noig zonder direct succes. Er viel in deze perio de te genieten van goed spel van beide zijden, van twëe ploegen, die elkaar niets toegaven. Maar 't moest er toch van komen en met twee doelpunten vóór de rust nog wist RKC zich naast Hoiiandia te wer ken. Het spel igaf in de beginfase van de tweede helft hetzelfde beeld te zien en RKC nam zowaar een voor sprong. Lang mochten zij hier niet van genieten, want Hoiiandia had het antwoord klaar en door twee doelpunten, waarvan een penalty, konden zij weer de leiding nemen. Het spel was wat minder geworden, maar de doelpunten, hoewel voor RKC aan de verkeerde kant. ver goedden veel. Hoiiandia vergrootte de voorsprong tot 53 en RKC leek een grotere nederlaag tegemoet te gaan. Maar neen, een van de vele goed opgezette combinaties leidde tot 54. En was er door RKC geen penalty gemist, dan zou het zelfs een gelijk spel geworden zijn. RKC begint volgende week de competitie met een uitwedstrijd naar UNA in Zeelst, waarover in de komende voorbeschouwing meer, en met in het achterhoofd dat het gis teren behoorlijk klopte bij RKC en waarschijnlijk volgende week weer volledig kan worden aangetreden, zien we het seizoen met vertrouwen tegemoet. Verdere uitslagen: RKTVV—RKC 5—0 RKC 6RKDVC 5 3—6 RKTVV-jeugdRKC-jeugd 35 Pupillensportdag Zaterdag 2 september wordt op 't Baardwijkterrein de jaarlijkse pu pillensportdag georganiseerd, die tevens de start zal zijn van de Waal wijkse pupillenvoetbalcompetitie. Om 9.30 uur vindt de opening plaats. Er staan dah technische nummers op het programma, zoals hardlopen, verspringen, hoogsprin gen etc. Om 2 uur wordt de sport dag voortgezet met het voetbaltoer nooi. Het toernooi gaat uit van de Waalwijkse pupillenvoetbalcompeti tie en de volgende verenigingen zullen deelnemen, n.l. RKC, Baard wijk en WSC. RWB en RKDVC, die eveneens in deze competitie spelen, zijn nog niet van de partij. Er zijn ook prijzen verbonden aan dit sport evenement en deze zullen worden uitgereikt na afloop van de voet balwedstrijden. Het belooft een fij ne sportdag te worden met 'n deel name van 150 jeugdige voetbal lertjes. Donderdagmiddag is de 47-jarige J. Konings uit Udenhout om het leven gekomen bij de aanleg van een riolering in een in aanbouw zijnde wijk van Vught. De man was in een gegraven rioolsleuf aan het werk, toen een deel van de wand plotseling af brokkelde. Hij werd onder een mas sa zand bedolven. Met man en macht hebben collega's vergeefs ge werkt om de heer Konings te be vrijden. Ere-divisie ADO—GVAV 3—3 FortunaGo Ahead 11 NAC—Telstar 2—1 Ajax—DOS 4—0 NECFeij enoord 05 SpartaVolendam 11 Xerxes/DHCDWS 1—2 PSVSittardia 41 FC Twente—MVV 2—1 Eerste divisie HeraclesHolland Sport 01 FC Den Bosch—RCH 2—0 SVVEindhoven 31 FC VVV—Blauw Wit 1—1 HVCVitesse 12 VeloxRBC 12 DFCDe Volewijckers 11 ElinkwijkWillem II 12 HaarlemAlkm./Zaanstreek 00 Tweede divisie Zwolse BoysHDVS 00 NOAD—EDO 2—1 RODA JC—ZFC 0—1 HilversumHelmond Sport 11 VeendamWageningen 21 GraafschapBaronie 10 SC DrentheHeerenveen 34 ExcelsiorGooiland 23 Fortuna VI.Lrmburgia 21 AGOVV—PEC 0—3 Voor de rust waren de Wit-Zwar- ten in dit sportieve duel het ge vaarlijkst. Wilhelmina ontsnapte enkele malen aan een doelpunt bij acties van Bert van Beek, Ad Ro- senbrand en Joop le Sage. Na een kwartier in de tweede helft had A. Rosenbrand succes: 1—0. Mid- voc<r W. Timmermans bracht bij een doorbraak de score op 20. In de laatste fase van dez aantrekkelij ke wedstrijd was Wilhelmina in de aanval, maar slaagde er niet in te scoren. TECHNISCH ADVISEUR WIT-ZWART De heer D. Buitelaar uit Gilze- Rijen is met ingang van september als technisch adviseur verbonden aan de v.v. Wit-Zwart. De heer Buitelaar is sportinstructeur op de LOKS (Luchtmacht Officiers en Kaderschool). Wijk was voor de rust al sterker dan HNC. Met leen kopbal /van aanvoerder Vos kwamen de rood- broeken op 10. Midvoor H. ,van Leeuwen verhoogde na ongeveer 10 minuten in de tweede "helft de voorsprong tot 20. HNC weerde zich goed maar bleek in de aan val te zwak om tot succes te komen. Waalwijkse jeugd wint eigen tournooi Op een sterk bezet tournooi heeft de jeugd van de KMHC Waalwijk voor een mooie verrassing gezorgd. Om half elf startte het tournooi. Al spoedig bleek dat er 3 verenigingen waren die zouden strijden om de eerste plaats: HOD, HU AC en Waalwijk. In de laatste wedstrijd voor de pauze moest Waalwijk de vlag strijken voor HOD. Hierdoor stonden HOD en HUAC boven aan en Waalwijk als nummer drié. Waalwijk bleef na de pauze win nen, HOD won en speelde 2 keer gelijk en HUAC verloor 2 keer, speelde 1 keer gelijk en won een wedstrijd, MOP kwam nog verras send opzetten maar het beter doel saldo bracht de 3e prijs bij HUAC. Om een winnaar aan te wijzen moest ook het doelsaldo beslissen. HOD had n.l. door 2 keer gelijk te spelen evenveel verliespunten als Waalwijk. Dit viel uit in het voor deel van Waalwijk, zodat de eind stand werd: Waalwijk HOD HUAC MOP Racing Best Aeclus Forward 6 5 4 3 2 1 1 1 1 12 21—3 0 12 13—3 2 9 15—6 7—4 8—14 5—15 8—16 2—18 Vele jaren heeft in de onmiddellijke omgeving van het natuur- ën sprook jespark „De Efteling" in Kaatsheu vel een telefooncel gestaan, die regel matig door vele bezoekers van het park en inwoners van het dorp werd gebruikt. Deze telefooncel is thans naar el ders overgebracht door een takelwa gen. Met het verplaatsen van de hoofdingang van het park, was de cel op een wat exentrisch gelegen plaats komen te staan. Dit was voor de PTT aanleiding naar een andere standplaats uit te zien. Deze werd gevonden aan de Berndijksestraat. Na overleg met het gemeentebestuur werd aan deze straat een plaatsje ge schikt gemaakt. Door deze verplaat sing is de telefooncel nu ook wat dichter bij het dorpscentrum komCn te staan. - Het aantal doden bij de ontploffing van een propaan-auto in België is gestegen tot veertien.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3