agenda werd snel afgewerkt Raad van Sprang-Capelle nam afscheid van de heer A. de Raat Kaatsheuvel WAALWIJK Prot. Levensschool nam gebouw „Dukdalf" ingebruik DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 AUG. 1967 v.v. Waspik nam zaterdag nieuwe kantine ingebruik Ook lid van commissies Agenda Verkoop bouwgrond Theo v. d. Schans begraven Expositie Cursus Zonnebloem G@>ed verzorgd Dodelijk ongeval In Waspik IcSit zilveren Jubilarissen bij EHollandia Loon op Zand Vlij men Yiemeti Groen, Piet de Wit en Gert Bongers wereldkampioen Nederlandse zwem sters verbeteren wereldrecord DE SCHUTTERS VAN ST. HUBERTUS Waalwijkse en Langstraatse courant Hoofdredakteur: JAN TIELEN 88e Jaargang no. 69 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Dr. van Beurdenstr. 8, Kaatsheuvel Telegramadres: „ECHO" Nadat de agenda van de vergadering van de raad vrijdagavond in snel tempo was afgewerkt, richtte de voorzitter, burgemeester M. van Prooijen, zich tot de heer H. P. de Raat, die in verband met zijn bedanken per 1 september, deze vergadering voor het laatst als lid van de gemeenteraad van Sprang-Capelle bijwoonde. De burge meester zei de heer De Raat niet gaarne te willen laten vertrekken zonder het woord tot hem te richten en herinnerde zich nog dat de heer De Raat op 24 november 1962 het feit herdacht dat hij 50 jaar lid was van de Partij van de Arbeid. Toen al had de heer De Raat zich 50 jaar gegeven voor de politiek en nu zijn daar sindsdien nog 5 jaar bijgekomen 'en de voorzitter constateerde daarom met recht dat niet veel mensen zich zolang geven voor de politiek, wat hij een verheugend verschijnsel noemde. De heer De Raat heeft reeds op jeugdige leeftijd begrepen, dat, al bemoeit men zich niet met de politiek, de politiek zich toch met ons bemoeit en is zich daarom actief met de politiek gaan bemoeien. In 1953 was de heer De Raat lid geworden van de raad der gemeente Sprang-Capelle en hij is sindsdien onafgebroken lid geweest. 4 doeld in artikel 21 van de Wet op de 1 Ruimtelijke Ordening (Voorberei- dingsbesluit). De voorzitter wees er op dat het hier betreft de gedeelten van de bestemmingsplannen waaraan Ged. Staten goedkeuring hebben ont houden. De raad besloot op voorstel van het college te verklaren, dat de herziening wordt voorbereid van die gedeelten van de bestemmingsplannen Vrijhoeve, Nieuwevaart en Sprang, waaraan indertijd door G. S. de goed keuring werd onthouden, zodat bouw vergunningen in het betrokken deel der gemeente eerst kunnen worden verleend, mits zij de toekomstige her ziening niet schaden. In dit weekend zijn weer een tiental doden op de weg te betreu ren. In al die jaren hebt U - aldus de burgemeester - in de lijn van Uw politieke overtuiging zich gegeven om de belangen der gemeente te be hartigen. Misschien hebt U nooit zo lang gesproken, maar U hebt nimmer Uw mening onder stoelen of banken gestoken en al mocht er wel eens ver schil van inzicht zijn geweest, het was toch altijd zo, dat U na afloop der vergaderingen, als vrienden kon den scheiden. Daarnaast hebt U als lid van het bestuur de oprichting van het cultu reel centrum mee voorbereid en als zodanig ten dienste van de gemeen schap veel werk verricht. De heer De Raat was ook jarenlang lid van de Woning-adviescommissie, waarvoor hij veel verdiensten heeft gehad, al heeft men daarin veel kritiek want men doet het nooit goed, maar des ondanks heeft de heer de Raat objec tief en eerlijk meegewerkt de belan gen van de huiszoekenden te beharti gen. De burgemeester bracht de heer De Raat namens de raad gaarne har telijk dank voor wat hij in het belang der gemeente gedaan heeft en sprak de hoop uit, dat, nu hij zijn plaats aan een jongere ging afstaan, hij toch het plaatselijke politieke leven zou blijven volgen en wenste hem en zijn vrouw toe dat hen nog vele goede ja ren mochten worden geschonken. De heer De Raat dankte de voorzit ter hartelijk voor de tot hem gerichte woorden en dankte de leden van de raad voor de goede samenwerking en het personeel van gemeentesecretaris voor de hem geboden hulp. Zoals we boven reeds schreven werd de agenda in een snel tempo af gewerkt. Afwezig was de heer Win kelman. De notulen werden goedge keurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De ge loofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, mevrouw M. van Suijlekom- Blom werden door de commissie be staande uit de heren Dekkers, Rijken en De Vos onderzocht en bij monde van de heer Rijken verklaarde de commissie dat deze in orde waren be vonden, waarna de raad besloot tot toelating. Het voorstel tot wijziging van de Rangen- en Bezoldigingsver ordening voor het gemeentepersoneel werd goedgekeurd en de vergoeding ex art. 73, eerste en tweede lid, van de Kleuteronderwijswet over 1966 werd vastgesteld op f. 1.140,- per lokaal en f. 21. - per kleuter. Op het voorstel betreffende de invoering van aardgas gaf de voorzitter nog een toelichting, waarbij hij opmerkte dat het hier alleen betrof het vergunning verlenen tot het leggen van een hoofdleiding, die - dit op een vraag van de heer Kuijst - vanuit het noorden door de Dick Flemmingstr. OPGEDRAGEN BOUWWERKEN Onder architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel zijn de volgende bouwwerken opgedragen. Het bouwen van een zelfbedienings winkel annex verbouw van woonhuis voor de heer J. Maas te Loon op Zand aan aannemer Gebr. Mutsaers te Loon op Zand. Het bouwen van 'n herenhuis aan de Van Besouwstraat te Kaatsheuvel aan het bouwbedrijf Pepping N.V. te Kaatsheuvel. Het bouwen van een garage en automon tagewerkplaats annex showrooms te Meeuwen voor het Centraal Automo bielbedrijf De Graaff en Co te Waal wijk aan het aannemingsbedrijf firma Taukens te Andel. Het bouwen van een bungalow te Tilburg door dr F. Schuurmans aan de aannemer Kees Mutsaers te Loon op Zand. zal lopen. Aan grote bedrijven zal de gasunie rechtstreeks leveren, maar die zijn hier momenteel niet. Op een vraag van de heer De Raat zei de voorzitter dat de verbruiksgarantie- bepaling waarin de vergoeding voor de gemeente geregeld is voor het gas verbruik boven 100.000 m3 nog met de gemeente Loon op Zand moet wor den geregeld en t.z.t. aan de raad zal worden voorgelegd. Aan de heer E. van der Esch werd een strook bouwgrond verkocht op de hoek van de Louise de Colignystraat en de Raadhuisstraat voor de bouw van een winkel-woonhuis. Aan de heer L. Waarts werd e'en perceel verkocht op de hoek van de Heistraat en de Burg. Vermeulenstraat voor de bouw van een woning. Aan de heer N. Treffers werd een perceel ver kocht gelegen aan de Willem de Zwijgerlaan voor de bouw van een ivoning en tenslotte werd een perceel gelegen aan de Nassaustraat verkocht aan de heer G. de Rooij voor de bouw van een woning. De heer De Raat wees hierbij op het verschil in prijs van bedoelde per celen, waarop de voorzitter er op wees dat de percefen in de nieuwe bestedingsplannen hoger zijn en op een aanvraag van de heer Kuijsten of de bedongen prijs in de nieuwe uit breidingsplannen nu de officiële prijs is, antwoordde de voorzitter dat dit niet 't geval is, omrede dat de prijsbe paling nog bij het departement in be handeling is en op dit punt nog ver schil van mening bestaat tussen de gemeente en het departement. Tot slot kwam nog een toegevoegd agen dapunt aan de orde, nl. een voorstel tot het nemen van een besluit als be- Onder grote belangstelling' had zaterdag de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van de heer Theo van der Schans, die donderdag j.l. plotseling overleed op 56-jarige leeftijd. In de Bernadettekerk werd een plechtige H. Mis van Requim opgedragen, waarna op het kerk hof van de parochie St. Jan de be grafenis volgde. Tijdens zijn leven heeft de heer van der Schans zich steeds met groot enthousiasme ingezet voor de jeugd. Hij was in Waalwijk één der initiatiefnemers van de „Gras- duiners" en hoofdredakteur van 't gelijknamige blad. Verschillende medewerkers van dit blad voor de werkende jeugd, waaronder be- drijfsaalmoezenier Van Berkel, heb ben een aangrijpend „ten afscheid" geschreven, waarin zijn dood een groot verlies voor de beweging ge noemd wordt. Een enthousiast be zieler van het eerste uur, die als zodanig moeilijk kan worden ge mist. In zijn optimisme zal echter verder worden gewerkt met een zelfde geloof in de werkende jeugd als ook de heer Van der Schans heeft geïnspireerd. Dat hij ruste in vrede, f EERVOLLE UITNODIGING VOOR D.V.S.V. De Waalwijkse toneelvereniging DVSV heeft de vererende uitnodi ging ontvangen deel te nemen aan het internationale „Schelde-Maas- tournooi". dat om de drie jaar wordt georganiseerd door het Werkver band Katholiek Amateurtoneel en het AKVT te Antwerpen. Voor dit tournooj werden in totaal zes drie Belgische en drie Brabantse gekwalificeerde toneelverenigingen uitgenodigd. Het bestuur van DVSV heeft besloten aan 't tournooi deel e nemen met. het toneelspel ,.Een maan voor de misdeelden" van O'Neill. De DVSV-ers zullen het stuk omstreeks februari in Waal wijk voor het voetlicht brengen. Een internationale jury zal de op voering komen beoordelen. Deze uitnodiging is een prachtig vervolg op de viering van het' gouden be staan begin van dit jaar en hopelijk zal DVSV de Brabantse en Waal wijkse kleuren in dit internationa le tournooi weten hoog te houden. PECH VOOR JUKRATA Jammer genoeg hebben deze week twee van onze trouwste medewer kers wegens ziekte het bijltje er bij neer moeten leggen, waardoor de opbrengst bijna 100,- lager is en het doel en de te behalen netto-op brengst een vraagteken wordt. Naar het zich laat aanzien zullen wij echter komende week weer op de steun van onze beide dames kunnen rekenen en zullen we trachten de ze laatste twee weken, natuurlijk met de bereidwillige hulp van alle Waalwijkse inwoners en daarbuiten, het verloren terrein in te halen. De bruto-opbrengst deze week was 419,90. Ie prijs de heer Schroever. Cita dellaan 21, Den Bosch met 420,-. Hij ontvangt 63,-. 2e prijs de heer G. van Wetten, Vazalstraat 38. Tilburg met 419,70 en de heer C. Leijten, Putstraat 111, Door middel van een lopende re ceptie is vrijdag het gebouw van 't Hervormd Verenigingsleven aan de Blijde Incomstenlaan te Waalwijk door de Protestantse Levensschool in gebruik genomen. Deze Levens school is een dependance van de Stichting „Vorming Bedrijfsjeugd" 's-Hertogenbosch e.o. Met uitzondering van maandag en zaterdag zal het nieuwe gebouw iedere dag worden bevolkt door 4 groepen van vijftien jongens, eer ste- zowel als tweedejaars. Het ge bouw werd reeds op 27 mei geo pend. Van gemeentewege werd de receptie bezocht door burgemeester J. Teijssen en de wethouders K. v. Laak en C. P. v. d. Hoven, alsmede door stafleden uit Den Bosch, Eind hoven en Waalwijk, waaronder de ken Maessen, aalmoezenier v. Ber kel en vertegenwoordigers van di verse bedrijven. Het moderne onderdak kwam tot stand in nauwe samenwerking tus sen het bestuur van de Stichting Hervormd Verenigingsleven en de Levensschool. Verlichting van de fi nanciële consequenties en verkorte reisuren waren hiervoor doorslag gevend. Tot voor kort moesten n.l. vele jongeren uit Waalwijk in Den Bosch naar school. De constructie van het nieuwe gebouw moest na tuurlijk worden aangepast aan de eisen van het werk van de Levens school, waarvan de officiële inge bruikname met opzet zonder veel tam-tam is gebeurd, n.l. met een lopende receptie, waardoor de mo gelijkheid werd geschapen de geno digden een uiteenzetting te geven van het werk van de Levensschool. In de sportzaal en in een bijlokaal werd tevens een expositie gehou den, terwijl tijdens de receptie een klankbeeld werd vertoond, waar door men een idee kreeg van het vormingswerk Voor talloze jongeren n.l. is de overgang van de lagere school naar het bedrijf een moeilijke periode. Deze periode moet worden opge vangen. Door het werk van de Le vensschool wordt die z.g. sleur on derbroken. Getracht wordt de jon gens meer zelfbesef en verantwoor delijkheidsgevoel bij te brengen, waarbij de gesprekken die hierover worden gevoerd, een voornaam fa cet vormen. Ook de sport vormt in het werk van de Levensschool een onmisbare factor. Hierdoor leren de jongens in teamverband te werken en hun lichaam op de juiste manier te gebruiken en te verzorgen. Ook aan de persoonlijkheidsvorming wordt de nodige aandacht besteed. Uitvoerig wordt er na het werk, na de sport en na een of ander evene ment gedebatteerd. Dat werkt uiter mate geestverrijkend en bovendien kweekt het meer vertrouwen in het bestuur. De expositie geeft verder een dui delijk beeld van het zelfvertrouwen dat bij de jongens wordt aange kweekt. Ze merken al spoedig dat zij met hun handen meer kunnen doen dan alleen maar automatisch handelen. Duidelijke taal spreken in dit opzicht de ontwerpen op het gebied van ruimtevaart en houtsnij werk. Verder wordt een grote collectie foto's en krantenknipsels geëxpo seerd, als interessante voorbeelden van de wijze van onderwijs, zoals dat aan de Levensschool wordt ge geven. Tevens wordt een duidelijk overzicht gegeven van de werk zaamheden tijdens de werkkampen. Al met al kregen de genodigden 'n ruim Inzicht in het Vormings werk in het algemeen en in 't werk van de Levensschool in het bijzon der. Met betrekking tot het wer ven van cursisten voor de „Cursus Zonnebloem" zij vermeld, dat men nauwer zal gaan samenwerken met „Sprang-Capelle". De meisjes zullen namelijk niet het gebouw van „Her vormd Verenigingsleven" betrek ken, maar zij gaan naar de Huis houdschool te Sprang-Capelle. In ieder geval is Waalwijk een Instituut rijker geworden, dat be langrijk en zegenrijk werk voor de Hervormde jeugd zal kunnen doen. 1 Waalwijk met f 420,10. Zij ontvan gen eik 21,-. 3e prijs de heer A. Werks, A. Ro- denstraat 13, Waalwijk met f 420,15. Hij ontvangt 21,-. RECTIFICATIE In ons blad van donderdag j.l. is een vervelend foutje geslopen be treffende de judo. Hier staat n.l: ,.De groene band behaalden: Hans Cramer en Paul van Mossel, afge wezen: een". Dit moet echter zijn: Hans Cramer, Paul van Mossel en Jaap van Loon, afgewezen: geen. BIERGLASACTIE „DE VRIENDENKRING" Het bestuur van de Spaarvereni- ging „De Vriendenkring", gevestigd in Café-Rest. „Molenvliet" bij de heer A. v. Cromvoirt, Laageinde 30 te Waalwijk, heeft in haar jongste vergadering besloten een bierglas actie te houden. Begin september krijgt elk lid een aantal glazen, die hij zo spoedig mogelijk aan de man moet brengen. De glazen moeten worden verkocht a 1,per glas. Verder staat er bij „De Vrienden kring" nog een excursie naar „De drie Hoefijzers" te Breda op 't pro gramma. AANLEG WEG Onlangs besloot de gemeenteraad van Waalwijk tot het overnemen van de Valkenvoortseweg, alsmede de brug over het Afwateringskanaal DrongelenDen Bosch van Rijks waterstaat. Het uitzicht werd toen geopend op een spoedige verhar ding van de Valkenvoortseweg van af de afrit van de provinciale weg bij Baardwijk tot aan de brug over het kanaal. Inmiddels is de Valken voortseweg zo goed als gereed en het verkeer kan thans beschikken over een uitstekend geasfalteerde weg, waardoor de verbinding met Heusden een heel stuk wordt be kort. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: zonnebril, stemvork, bril in etui, zakje met inh., damesschoe nen. reproduktie Rembrandt, zwart wit hondje, babytruitje, zilveren bedelarmband, schildersoverall, ro de step. Verloren: doos met inh., potloden zakje, wit vest, gouden ring, vuil nisemmer, tas met inh., sportarti kelen, stropdas, kettinkje met gou den tientie. paspoort, siamese poes, portefeuille, gouden armband, rose balletschoen, zwarte portemonnaie, zwembroek, kinderschoen, handtas. INBRAAK Door het forceren van 'n raam hebben ongewenste bezoekers zich toegang verschaft tot de schoenfa briek van de firma R. aan de Elzen- weg. Een geldkistje met een bedrag van 375,- werd ontvreemd. Van de dader(s) ontbreekt tot dusver elk spoor. GROOT SUCCES VAN JEUGD DRUMBAND „ONS GENOEGEN" Zondag j.l. heeft de Waalwijkse jeugddrumband Ons Genoegen met groot succes deelgenomen aan een internationaal drumbandconcours te Mol (België), het zgn. „Rerum No- varum"-festival. dat werd gehou den ter gelegenheid van het 10-iarig bestaan van de drumband te Mol. De kerngroep van Ons Genoegen wist de eerste prijs met lof van de jury te behalen en daardoor beslag te leggen op een fraaie beker met bijbehorende oorkonde. Vele ouders en supporters van Ons Genoegen maakte de reis naar Mol mee. Gis terenavond in Waalwijk gearriveerd maakte het korps in het centrum van Waalwijk nog een ere-rondje, waarbij de kranige jonge muzikan ten hartelijk werden toegejuicht en de bestuursleden vele gelukwensen in ontvangst mochten némen met het behaalde succes. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen", Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". ,In Harlingen zijn twee personen met hun auto in 't water gereden en verdronken. De bestuursvergadering van de K.V.P. 1.1. zaterdag in Baam, heeft na een uitvoerige bespreking tot resultaat gehad, dat alles in bestuur en afdelingen wordt besproken, en besluiten genomen dn de vergade ring van 8 en 9 december a.s. en junioren boden hierop bij monde van Kees de Graauw en Jan v. d. Wassenberg resp, een klok en een kapstok aan. De heer Willy Baaten overhandigde een koffiezet apparaat namens de supportersclub met de woorden: Moge deze cantine een bron zijn waar men begrip voor elkaar wil opbren gen. Laat het hier zijn een waar trefpunt waar leden en supporters elkaar werkelijk ontmoeten. De voorzitter van Divo uit Din- teloord bood onder gelukwensen elf shirts aan, als prijs voor de eerste plaats welke Waspik op het nederlaagtoernooi in Dintel- oord onlangs behaalde. „Na een bijna 40-jarig bestaan heeft de voetbalclub „Waspik" nu een accomodatie die weinig of niets meer te wensen over laat", aldus een verheugde voorzitter bij de officiële openingsceremonie van een gloed nieuwe cantine op het sportveld Elzenhage. Voordat de heer N. v. d. Rijken de sleutel aan burgemeester Welling overhandigde, zei hij nog: Waspik krijgt er nu beslist géén café bij want deze ruimte zal uitslui tend gebruikt worden voor doeleinden ten dienste van de vereniging". Spreker bracht nog dank aan allen die tot de totstandkoming hadden meegewerkt. Burgemeester H. C. Welling was de eerste die de club zijn gelukwensen aanbood. Vooral de wijze waarop deze cantine tot stand kwam, aldus de heer Welling, is prij zenswaardig. Ik hoop dat U er veel plezier van zult beleven. Duidend op de terrein moeilijkheden welke de vereniging vele ja ren heft gehad zei de burgemeester: Ik hoop voor U dat deze moeilijke jaren niet terug te zullen komen en dat de problemen die zich nu al weer voordoen door onder ling overleg kunnen worden opgelost zodat we kunnen behouden wat we nu bezitten". (Een gedeelte van de grond van Elzenhage is nl. in pacht en nog geen eigendom van de gemeente). Hierop zwaaiden de deuren van de can tine open en de bezoekers waren verrast hier een dergelijk fraai interieur aan te treffen. Het geheel is bijzonder goed ver zorgd. De betimmering en de bars werd door enkele leden van de club zelf vervaar digd. Werkelijk een pronkstuk. De senioren De heer M. Kuystérs uit Waspik is vlak voor zijn woning op 't Vaartje door een auto overreden en aan de gevolgen overle den. Rond 7 uur vrijdagavond stak de heer Kuvsters, met zijn fiets komende vanuit de richting Capelle, de rijweg over zonder een tegemoet komende volkswagen te hebben opgemerkt. De chauffeur van de personen wagen, de heer S. uit Made, kon een aan rijding niet meer voorkomen. Wel deed hij nog een poging de fietsers te ontwijken en kwam daarbij tot tegen het waterkerings muurtje, uiterst rechts van de weg, dus. De heer Kuystérs, 74 jaar, werd na te zijn behandeld door dokter Wijffels, per zieken wagen naar het ziekenhuis te Waalwijk overgebracht. Hier overleed het slachtoffer korte tijd na aankomst aan de opgelopen verwondingen. Vrijdag zijn in de kantine van de schoenfabriek N.V. Ned. Schoenen- unie Blooh Stibbe Hollandia te Waalwijk 8 werknemers gehuldigd, die 25 jaar in dienst waren van het bedrijf. Het waren A. v. Helvert, A. Verhoofstad, C. v. d. Broek, J. v._ Mierlo en C. van Valk, allen uit Waalwijk, A. v. d. Mast, G. Haver- hals en G. Donders uit Sprang-Ca pelle. De president-directeur van 't bedrijf, de heer D. Stibbe, dankte in zijn huldigingstoespraak de jubi larissen voor hun toewijding en trouw. Ook de dames van de jubi larissen werden in de hulde en dank betrokken. Hij bood de zilve ren werknemers stuk voor stuk met een persoonlijk woord een geschenk onder couvert aan, alsmede 'n oor konde met. legpenning van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel. De heer C. v. Vught sprak ge lukwensen uit namens de onderne mingsraad, onder aanbieding van 'n geschenk onder couvert. Namens de vakorganisaties werden de jubila rissen gecomplimenteerd door de districtsbestuurder van St. Willi- brord, de heer v. Hilst en de heer Hamers heette de jubilarissen wel kom in De Zilverkring. P.V. „DE LUCHTBODE" T.B.C.-VLUCHT De postduivenvereniging „De Luchtbode" hield zondag 27 augustus haar vlucht vanuit Vilvoorde. Dit was de z.g. T.B.C.-vlucht ge combineerd met de jaarlijkse TBC-loterij, welke in samenwerking met het Wit-Gele- Kruis wordt gehouden. De afstand was 90 km. De deelname was 417 duiven. Gelost om 13.- u. Aankomst eerste duif 14.11.32 uur; laatste prijsduif 14.23.15 uur. Over- duif had J. v. Dongen. De uitslag was: A. Kuyten 1 78a; A. v. Laarhoven 2 29 33 1 52 56 63 70 75 80; J. Aarts 3; Schoen makers 4 5 17 25 58; Gebrs. Boons 6 22 41 44 53 59 101; H. v. d. Linden 7 15 20 46; W. v. Noye 8; J. v. Seters 9 47 93; K. Aarts 10 35 38 68; J. v. Dongen 11 72 88; M. Vera 12 21 27 39 64 66 69 71 79 81 83; J. v. Broekhoven 13 49; C. IJpelaar 14 19 73 84; G. IJpelaar 16 34; A. Aarts 18 97 103; Gebrs. v. d. Velden 23 85a 96; A. v. d. Velden 24 40; A. J. v. Dongen 26 54 98; Gebrs. Wouters 28 32; Hoymaayers 30 42 45 48 60 78 86 87 104; Henk v. d. Velden 31 94; B. v. Iersel 36; C. v. Don gen 37 61 79a 81a; M. Maas 43 50 67 74 77; H. Leermakers 51; J. Vera 55; A. de Kort 57 62 99; A. Leermakers 65 105; H. v. d. Velden 76; H. Vera 82 102; J. van Dongen P.N. 85; H. M. v. d. Velden 95; B. Wartenberg 100. In aansluiting op de uitslag van de wed vlucht vanuit Vilvoorde, dat de zgn. liefda digheids- of TBC-vlucht is, heeft ook het bestuur van het Wit-Gele Kruis de uitslag van de loterij, die daaraan verbonden is, bekend gemaakt. Spontaan gingen ook dit jaar weer ruim 2000 loten van de hand in het dorp en ook daarbuiten. Het doel van deze loterij is: hulp te verschaffen bij de uitzending van de kinderen, als TBC- en Poliopatiënten, bij de kinderrevalidatie en kleuterverzorging. De eerste 15 prijzen zijn als volgt: 1. 2378: W. v. d. Velden, Loon op Zand; 2. 1398: Jac. v. d. Velden, Loon op Zand; 3. 318: Van Engelen, Loon op Zand; 4. 1978: G. v. Leijsen, De Moer; 5. 1010: G. v. Koevorden, Loon op Zand; 6. 1212: Boons-Snoeren, Loon op Zand; 7. 2212: A. v. Opstal, Loon op Zand; TAFELTENNISCLUB Op de gehouden bijeenkomst in het club lokaal aan de Hoogstraat op De Vliedberg is een Tafeltennisclub opgericht onder de naam „De Batswingers 67". Uit de verga dering werd meteen een bestuur gekozen en wel als volgt: de heer Van Boxtel, voor zitter; de heer A. van Bekhoven, secretaris en de heer Van de Hakkert, penningmees ter. De nieuwe vereniging zal in het begin zich bepalen tot het spelen van vriend schappelijke wedstrijden. Donderdag a.s. om half negen zullen zij van start gaan. Nieu we leden zijn van harte welkom. HARMONIE „CONCORDIA" HOUDT RECEPTIE In verband met het 125-jarig bestaan van de Harmonie „Concordia" zal er op zater dag 2 september een receptie worden ge houden in café „Het Centrum". De recep tie is van 15.00 tot 17.00 uur. OPENING GEMEENTELIJKE SPORTHAL Op zaterdag 9 september wordt in de gemeente Vlijmen de sporthal officieel ge opend. Deze Vaessen-hal staat bij het sport park op De Vliedberg. De openingsplech tigheid zal worden verricht door burge meester mr L. Schweitzer. In -het Olympisch Stadion in Am sterdam werden zondag twee Ne derlanders als wereldkampioen ge huldigd.' de amateur-stayer Piet de Wit en de prof. achtervolger Tie- men Groen. Vrijdagavond werd G. Bongers wereldkampioen op de ach tervolging bij de amateurs, als op volger van Tiemen. Groen. Tiemen Groen liet er geen twij fel over bestaan dat hij na drie wereldtitels als amateur nu ook als prof wel een regenboogtrui in de wacht wilde slepen. De Brit Porter, in de finale Groen's tegenstander, werd met groot verschil geslagen. Enkele ronden voor het einde kon Groen zijn wereldtitel niet meer ontgaan. Nog voor de finish gooide de man uit Follega zijn armen dan ook al in de lucht. Bij de amateur-stayers schoot P. de Wit direct na het startschot weg. De Nederlander had al snel een ronde voorsprong op zijn concur renten. Een voorsprong die hem la ter goed van pas kwam. Toen er meer wind kwam, bleek het verzet van De Wit en ook van Dries Hel sloot te groot. Dank zij de voor sprong ging Piet de Wit toch als wereldkampioen over de meet. Ada Kok, Nederlands hoogst ge noteerde zwemster, deed vrijdag avond in het zoutwaterbad van Blackpool als toegift bij de inter land EngelandNederland een aan val op het wereldrecord van 2.29.9 op de 220 yards, het enige op de vlinderslag dat niet in haar bezit was. Ada Kok slaagde. Zij zwom de 220 yards in 2.21.0. Daarmee ver beterde zij tevens haar eigen we reldrecord op de 200 meter, dat op 2.22.5 stond. Coby Butter, Ada Kok, Klenie Bi- molt en Nel Bos verbeterden 't we reldrecord op de 4 x 110 yards wis selslag, estafette. Een pracht pres tatie in Blackpool. Overigens ver loor de Nederlandse ploeg met gro te cijfers van Engeland. Frits v. d. Poel, die van de K.R.O. naar de VARA zou overgaan om daar een satyrisch programma te leiden, blijft bij de K.R.O., zeker niet tot vreugde van de vele kijkers, die hem beter aan de andere zijde z'n plaats vonden. 8. 1312: Mar. van Dongen, Loon op Zand; 9. 1712: v. d. Dries, Loon op Zand; 10. 557: E. Mahieu, Waalwijk; 11. 1771: J. Heuer, Loon op Zand; 12. 848: W. de Jong, Loon op Zand; 13. 2046: Past. Ras, De Moer; 14. 1446: J. Vera, Loon op Zand; 15. 226: Onderl. Varkensverz. Loon op Zand. De volledige lijst is thans bekend en is op enige plaatsen opgehangen. De prijzen zullen worden uitgereikt a.s. zondag 3 sep tember in de zaal „De Echo der Duinen" aan de Hoge Steenweg. Op het nationaal schuttersconcours voor het geweer, dat het Gilde St. Jan te Kaats heuvel heeft georganiseerd zondag j.l. heb ben de schutters van St. Hubertus zich prachtig geweerd. De navolgende prijzen werden behaald door: schutter A. Bink, le korpsprijs, beker; het Koningskruis en de 4e prijs extra aanbieding; J. Bruurmijn be haalde de le kampioensprijs, de le prijs personeel opgelegd, geld en de le prijs per soneel opgelegd, lux.; A. v. d. Broek be haalde de 4e prijs personeel vrije hand, geld; de 8e prijs idem, lux en de 11e prijs personeel opgelegd, lux.; J. J. Aarts be haalde de 12e prijs personeel opgelegd, lux. W. v. d. Broek behaalde de 4e prijs per soneel, geld en de 16e plaats personeel vrije hand, lux.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5