Naast leer ook veel schoenen op deze internationale beurs Deze week wordt begonnen met bouw van VVV-kantoor De Echo van het Zuiden Fa. Chr. v. Oversteeg showde uitgebreide collectie stoffen Smidje Verholen en de veedieven van Texas SEMAINE DU CUIR IN PARIJS VERS VAN DE PERS Abonneert U op dit blad WARME EN VROLIJKE KLEUREN IN WINTERCOLLECTIE Echtpaar Konings-Hesselbert viert vandaag gouden bruiloft VVV en Ruys Co. in één gebouw iiliSii 6 6 Nederlandse inzen ding 27 firma's uit Nederland op Parijse beurs VVV pa «ojuemj 900 firma's Van Heyst biedt Hoogovens over name aan (Van een speciale medewerker PARIJS - Tot en met woensdag wordt in het Pare des Expositions in Parijs de Internationale Leerweek gehouden. Een evenement, dat jaarlijks tienduizenden uit de hele wereld naar de Lichtstad doet trekken. Ook van Nederlandse zijde bestaat er voor dit internatio nale gebeuren steeds grote belangstelling. Niet alleen van de zijde der schoenhandel maar ook van de zijde der fabrikanten. Vooral in de leerboek is ons land goed vertegenwoordigd. Temidden van de honderden stands van schoenfabrikanten zijn de drie Nederlandse inzendingen maar moeilijk terug te vinden. Voor het eerst staan ze ditmaal bij elkaar. De beurs in Parijs is bijzonder veel omvattend. Als leerbeurs opgezet bleef de Semaine du Cuir juist in de ze sector het belangrijkst. Temidden van al het geëxposeerde veroverden de schoenen zich echter een hechte plaats. Het aantal inzendingen komt ongeveer overeen met dat in de leer boek. Verder kan men er nog in een aparte hal honderden machines vin den, zowel voor de leder- als de schoenfabricage geschikt. Van minder importantie in dit ge heel, maar juist in Parijs door z'n aanwezigheid bijzonder belangrijk, zijn de afdelingen lederwaren, acces soires, fournituren, etalagemateriaal, lederen kleding, handschoenen, verf- en chemische stoffen. In z'n totali teit zo'n 600 stands, verzameld in di verse gebouwen binnen het expositie park bij Porte de Versailles. De Nederlandse inzending in de sector leder is van veel importantie. Binnen dit geheel valt de gecombi neerde stand van de Nederlandse le derfabrikanten op. Gezamelijk expo seren Kon. Lederfabriek „De Am- stel" uit Waalwijk, Bern. Pessers uit Tilburg, Keunen uit Eindhoven, Hulshof uit Lichtenvoorde, Willem Vos uit Tilburg en Hoevenaars Van de Noort uit Gilze. In dit gezelschap zijn de inzendin gen van de lederfabrieken Keunen en Hulshof nieuw. In het verleden trad genoemde combinatie in Parijs altijd met vier inzendingen naar voren. In Pirmasens stond men de laatste maal met drie bedrijven. De aanwezigheid van nu zes bedrijven maakt de keuze mogelijk groter. Als eenling treedt de Kon. Lederfabriek Oisterwijk uit de gelijknamige plaats naar voren. Met de blikvanger „Brabantia" lokt dit bedrijf haar afnemers uit de hele we reld. In de directe omgeving kan men deze naam nogmaals tegen komen. Daar exposeert de firma Bernier- Flotex, die de lederfabriek Oister wijk vertegenwoordigt in Frankrijk. Ook komt men er de naam en een kleine inzending van Lederfabriek Mombers uit Waalwijk tegen. Van Nederlandse zijde werd in '54 de spits afgebeten door 'De Gelderse' uit Waalwijk. In een stand bracht men voorheen de afdelingen leder en garnituren. Voor het eerst werden beiden dit jaar gescheiden gepresen teerd. Uiteraard kan men dan in Pa rijs diverse handelmaatschappijen nog PARIJS - Aan de Semaine Inter nationale du Cuir nemen 27 firma's uit ons land deel. In de sector ruwe huiden zijn er Argolanda Handel Maatschappij N.V. uit Rotterdam, Heijbroek en Co's Handel Maat schappij N.V. uit Amsterdam, Kauf- mann uit Rotterdam, Inhuma N.V. uit Rotterdam, A. Schroeder Handel Mij. N.V. uit Rotterdam, Sadesa N.V. uit Rotterdam en Transmarinde uit Rotterdam. De volgende Lederfabrieken en handelmaatschappijen zijn er Kon. De Amstel uit Waalwijk, G. J. de Gast uit Almelo, Gelderse Leder mij. N.V. uit Waalwijk, Hoevenaars Van de Noort uit Gilze, Van Hoorn's Handel Maatschappij uit Waalwijk, Hulshof uit Lichtenvoorde, Keunen uit Eindhoven, Kon. Lederfabriek Oisterwijk, Willem Vos en Co. uit Tilburg, Bern. Pessers uit Tilburg. In de schoenhal vindt men Aero uit Dongen, Timtur uit Waalwijk, Panto- lux uit Bunschoten, Ned. Schoenunie Bloch en Stibbe-Hollandia uit Waal wijk en Anita uit Waalwijk. In de machinesector vindt men tenslotte de firma's Aerendonk uit Tilburg en C. van Dorst uit Rijen. WAALWIJK - Deze week wordt begonnen met de bouw van 't VVV- kantoor annex reisbureau op het V. Op de bovenste foto de voorgevel van het VV-kantoor, gezien van af de Grotestraat. Aan de achter zijde komt een dergelijke gevel voor het reisbureau Ruys en Co. Onder: Een platte grond van het gebouw. Het donkere gedeelte is de hal met aan de voor- en achter zijde de entree. St. Jansplein. Zoals bekend, heeft de gemeenteraad enige maanden ge leden een krediet van 12.000,be schikbaar gesteld voor de bouw van dit kantoor. Het wordt een demon tabel gebouw van 25 m2, dat in het verlengde van Bakkerij v. Mill in de Grotestraat wordt gebouwd. Het zal twee auto-parkeerplaatsen om vatten. Het gebouw kent twee gescheiden ruimten, waarvan er één door de VVV (Waalwijks Belang) en één door het Reisbureau Ruys Co. zal worden benut. Er komt een hal, van waaruit de bezoekers beide ba lies kunnen bereiken. De ingang van hat VVV-kantoor is aan de Grotestraat geprojecteerd, die van het Reisbureau aan de achterzijde. Het ligt in de bedoeling om het pand medio oktober officieel te ope nen. Als Waalwijks Belang eenmaal de beschikking heeft over dit kan toor in het centrum van de stad, zullen de werkzaamheden als VVV ook beter ter hand kunnen worden genomen. Het ontbreken van een eigen home is voor de vereniging altijd een grote handicap geweest. Het VVV-kantoor annex Reisbu reau betekent voor Waalwijk, met zijn 22.000 inwoners, een welkome aanwinst. De stad en omgeving hebben voor de vreemdeling veel te bieden. Wij denken hier met name aan het prachtige natuurschoon in de onmiddellijke omgeving, 't uniek gelegen recreatieoord met alle ge legenheid voor aktieve en passieve recreatie en wellicht in de toekomst aan het zich ontwikkelende water toerisme. Het verstrekken van in formaties over Waalwijk en omge ving kan nu in een hiertoe geëigen de en verantwoorde accomodatie gebeuren. Dat kan alleen maar sti mulerend werken op het bezoek aan de gemeente. vinden, zowel in de sectoren ruwe huiden, als leder, chemische stoffen enz., die er allemaal met een eigen stand zijn of deel uitmaken van een groter geheel. Een kleine berekening leert, dat zo'n negenhonderd firma's op de een of andere manier in Parijs vertegen woordigd zijn. Vierendertig landen zijn vertegenwoordigd. Een grotere verscheidenheid dan in het verleden ooit het geval was. Ook het Oost blok is goed vertegenwoordigd. Steeds meer trekt men naar Parijs om zich daar te oriënteren op de Wester se markt. In die enorme hal met stands van schoenfabrikanten slechts 3 Neder landse bedrijven. Er zijn de N.V. Knoek en Ros uit Bunschoten, Anita Waalwijk en Bloch en Stibbe - Hol- landia uit Waalwijk. Met z'n drieën voor het eerst naast elkaar verenigd. De N.V. Knoek en Ros herbergt de collecties van Timtur - Waalwijk en Pantolux - Bunschoten. Partner is ook nu weer Aero uit Dongen. Na een afwezigheid van enkele jaren is ITol- landia weer terug. is een vriend, een raadgever! voor het zakenleven in Waalwijk en de hele Langstraat voor het gezin, want iedereen leest hem voor sport, die zo veelzijdig is in deze streek. Ontvang „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" als een graag geziene gast In samenwerking met Riedinger Textil-Aktiiengesellschaft showde stoffenhandel Chr. van Oversteeg vrijdag in de Kakatoe-bar een uit gebreide collectie stoffen. De „mo dellen-parade" trok veel publiek en in de intieme sfeer van de Kaka- toebar kwamen de stoffen goed tot hun recht wat ook niet in het minst te danken was aan lady-speaker mevr. T. M. Reijners. Riedinger heeft in zijn winter collectie vooral de nadruk gelegd op de kleuren. Vaak contrasterend, warme en vrolijke kleuren en zon der de onrust die de kleurencom binaties vorig jaar teweeg brachten. Daarnaast heeft Riedinger zijn col lectie op zijn modestromingen ge richt; voor de jongere vrouw en Vandaag viert het (echtpaar H. Konings-Hesselbert, wonende Jan v. Riebeekstraat 2, zijn gouden hu welijksfeest. De bruidegom is 72, de bruid 70 jaar oud en beiden genie ten nog een uitstekende gezondheid. De bruidegom werd geboren 20 ja nuari 1895 te Nieuwer Amstel. De bruid in Baardwijk op 28 septem ber 1898. Hun huwelijk werd ge zegend met 2 dochters en een zoon, die hun ouders negen kleinkinderen schonken. Tijdens de oorlog 1914-1918 kwam de bruidegom als militair naar de sOhoenenstad. Hier leerde hij zijn vrouw kennen en bleef vanaf die tijd in Waalwijk woonachtig. Na zijn diensttijd was de bruidegom achtereenvolgens werkzaam bij dè firma Sneep, waarvoor hij met een paard en wagen brood bezorgde bij de firma Delhaij te Waalwijk, op welke looierij hij in de machine kamer werkte. Het vak van brood bezorger trok hem echter meer aan en als zodanig was hij achtereenvol gens werkzaam bij Gouttiere te Waalwijk en later bij bakkerij van Mill-van Sprang. Na die tijd was hij werkzaam bij van Gent en Co. in de stanzerij om hierna weer in het bakkervak te belanden bij de heer J. Sars in de Stationsstraat. Zijn laatste werk kring was bij Bloch Stibbe-Hol- landia te Waalwijk waar hij tot zijn 70e jaar in de bijtuigkamer werk zaam was, toen hij het welletjes vond en het bijltje er bij neerleg de, om van een welverdiende rust te gaan genieten. Hedenmorgen werd de feestdag ingezet met een plechtige H. Mis in de St. Antoniuskerk, opgedragen door Pastoor Lam. die tevens het gouden bruidspaar toesprak. Na de H. Mis vertrok het gouden paar met hun familie naar de feest zaal bij de heer J. Passier in de St. Antoniusstraat waar van 13.30 uur tot 15.00 uur een druk bezochte re ceptie werd gehouden en veel bloe men en geschenken werden aangebo den en de dag verder feestelijk werd doorgebracht, 's Avonds bracht de harmonie St. Crispijn het gouden echtpaar een serenade. Al met al is he;t voor het gouden paar en zijn fa milie een onvergetelijke dag gewor den. De Hoogovens in IJmuiden zijn door de bewindvoerders van v. Heyst in Den Haag benaderd voor overna me van deze radiatorenfabriek. Hoogovens heeft het aanbod in stu die. Ook andere Nederlandse bedrij ven zijn gepolst voor overname van Van Heyst. - Bij het vocalisten-congres in Den Bosch is gering talent naar voren gekomen. Er is slechts één gou den medaille uitgereikt. - Twee Arabieren zijn omgekomen en 16 raakten gewond, toen de ge vechten tussen nationalistische groeperingen in Aden weer op laaiden. Voor het eerst werden mortieren en bazooka's gebruikt bij de gevechten die zich voorna melijk afspeelden in het district van sjeik Othman. In drie dagen tijd zijn er nu drie doden geval len en 25 gewond. tieners en daarnaast op de iets ou dere vrouw. Wat de stoffen betreft heeft Rie dinger de zuivere scheerwol in zijn collectie. Scheerwol overigens in Vele variaties, zowel ivoor japon nen, rokken enz. als voor mantels en deux-pieces. Synco-3 gaat ook steeds meer aan populariteit win nen. De samenstelling: polyester, acryl en wol elk een derde. De eigenschappen van deze stof zijn ongeveer dezelfde als die van zui vere wol al heeft men meer moge lijkheden wat de soepelheid, be werking en verwerking betreft. Ook hier spelen de diverse kleu rencombinaties weer een grote rol. Ook in deze collectie yersey in al zijn kwaliteiten. Toch legt Riedin ger de nadruk op de betere kwali teit wat uiteraard een pluspunt is. In het winterseizoen heeft men bij de yersey eveneens de nadruk op wol laten vallen. Wat men met de yersey al niet kan doen is welhaast onbeschrijfelijk. Juist door de wëef- motieven en ingeweven kleuren- kombinaties zijn de mogelijkheden nog groter geworden met dit veel gevraagde artikel. Naast de zijdeachtig glanzende Diolen-loft-yersey heeft men nu ook het meer sportieve „mat" effect. En de nieuwe kleuren komen bij Diolen-loft bijzonder tot uitdruk king. Voor cocktail- en avondkleding brengt Riedinger Silberlure in dio- len-loft en Synconit. Buiten de stof waren ook de mo dellen uit Burda zeer aantrekkelijk. De vele mogelijkheden kwamen hierdoor naar voren. Tevens bleek weer een nieuw modegrilletje haar intrede te hebben gedaan. Ver door gevoerde metaalgarneringen waar het ook maar enigszins kan schoten midden in de roos. Vooral het jeug dige publiek heeft haar hart op gehaald. Bijzonder veel succes had een combinatie bestaande uit lange wijde cape in paars, een japonnetje in de kleuren blauw-paars-groen en een Cleopatra-hoed wat het ge heel completeerde. Dit alles in Me- j rino-scheerwol. i Stoffenhandel Chr. van Oversteeg 1 heeft met deze collectie een goede show verzorgd waarop veel zo niet alle mogelijkheden met de diverse stoffen, de voor- en nadelen hun eigen plaatsje innamen. - De Gaulle heeft in Polen natuur lijk veel succes geoogst. Hij sprak hier ook van „vrij Polen" en be doelde, naar men zegt, vrij van Rusland. Bij BRUNA verschenen in de serie „Witte Beertjes": Nr. 1033 OVER HET EXISTEN TIALISME door Jean-Paul Sartre en in het Nederlands vertaald door Cas par Hendriks. In kort bestek vindt men in dit zeer handzame boekje de beginselen verduidelijkt waar het existentialisme op stoelt. Het zijn ge dachten die op een soort conferentie lezing naar voren werden gebracht en die nu hier zijn uitgewerkt. De oor spronkelijke titel luidt: Het existen tialisme is een humanisme. Het derde gedeelte van het boekje, het laatste deel, bestaat uit vragen die cp die conferentie gesteld en waarop Sartre een antwoord geeft. Stevige kost, duidelijk en helder gebracht. Nr. 989 TUSSEN DE RADEREN door Jean-Paul Sartre. In het Neder lands vertaald door C. L. de Ligt-v. Rossem. Een roman? Ja... of nee! Of... toch ja, maar in een vreemde vorm gegoten! Het is opgezet als een scenario, maar een scenario om gele zen te worden. In een klein land is Jean Aguerra door een revolutie aan de macht gekomen, maar op de top aangekomen kan hij zich slechts mer geweld handhaven en hij wordt een meedogenloze tiran, dié uiteindelijk zelf op zijn beurt door een revolutie ten val wordt gebracht en ter dood veroordeeld wordt. Het verhaal is eigenlijk niets anders dan de rechts zitting tijdens welke Jean Aguerra veroordeeld wordt; de „flash-backs" geven de voorgeschiedenis. De grote macht achter de schermen is echter noch de regering die omver werd geworpen, noch de tiran, noch de machthebbers die de tiran ten va! gebracht hebben, maar 't grote mach tige Oliesnyndicaat, dat het kleine land volkomen in zijn macht heeft. Nr. 990 DE DINGEN. Een verhaal uit de jaren 60 door Georges Perec. In het Nederlands vertaald door Dolf Verroen. Eigenlijk een zeer eenvoudig verhaal: Jeróme en Svlvie, twee studenten psychoso- ciologie, worden het sobere leven dat zij leiden beu en besluiten op zoek te gaan naar het „luxe" leven en zij blij ken het te vinden in een baan bij een reclamebureau. Dit leven blijkt op de duur echter zo leeg te zijn, dat ze het opgeven en als leraar en lerares trek ken ze naar Tunesië. Ondanks het heerlijke klimaat en het zalige wonen daar, missen ze er toch zo veel, dat ze weer naar Frankrijk terug trekken en er weer in het „luxe" leven te recht komen. Ondanks het simpele stramien een betoverend en fascine rend boekie door de vreemde stijl waarin het verhaal verteld wordt: 't wordt als het ware in één pauzeloze dreun opgelezen door een derde per soon, die een heel enkele keer eens een zinnetje aanhaalt, zoals dat ge- zegt is, maar het verhaal nergens tot een dialoog laat komen. Zeer interes sant! COPYRIGHT STUDIO. AVAN <L-75 75. „Wel s apperclemalleste enbikker t riep Jantje verbolgen uit. „Jij bent William G. Fox! Jij hebt Sjarl en mij same met de kist van meneer Blikmans overboord gesmete! We hadde wel kenne verdrinke, karon je! Als dat gebéurt was, dan had jij de levens van twee onschuldige jonges op je gewete gehad!" „Maar je bént toch niet verdronken!" lach- de Kaarttruc-Willem. „Ik wist im mers heel goed, dat [mijn makkers U onverwijld uit het natte element zouden opvissen om U gastvrij aan boord van het jacht op te nemen! Ge moogt ons zelfs wel dankbaar zijn, want eerst hebben wij U van de verdrinkingsdood gered! Vervol gens zetten wij U aan land en ga ven U geld voor de reis! Daarna redden wij U uit de gevangenis van Cowtown en nu nemen we U nog in dienst óók! Als dat geen mens lievend hulpbetoon is!" „Je wordt bedankt met je hulpbetoon", grom de Platvink-Jantje. „D'r zal wel weer wat achter zitte!" „Mijn baas zit er achter", lachte Willem, open de een deur en duwde de verbaas de boeven een werkkamer binnen. „Sapperdemallemolen! Van die vent hebbe we geen cent gehad, toen we bij New York wazze!" riep Jantje uit. „Ja ja", grijnsde David N. Ol- liewoed. „Jullie zijn dat fraaie stel amateurboeven, die wij uit zee op pikten, nietwaar? Nou, mannen.., misschien kan ik jullie hier wel ge bruiken. Het loon bedraagt tien dollar per week, kost, pensioen fonds, A.O.W. en vrijgezellenaftrek inbegrepen. Bovendien ontvangen jullie elk kwartaal een aandeel in de winst. We vormen samen de stichting „Eenheid", zie je. Teken dit contract en je krijgt gelijk een week voorschot". Nu waren de bei de heren tamelijk ongeletterd, maar desondanks slaagden ze er in om met inspanning van alle krachten een leesbare krabbel onder het schriftuur aan te brengen, zodat de overeenkomst gesloten was. Bege rig grepen ze vervolgens naar het voorschot en Jantje vroeg: „En waar bestaat ons werk nou in?" „Uit gehoorzamen en je brutale snuit houden", snauwde David N. Glliewoad. „Vooruit, Willem, laat ze de tent maar 'es zien".

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 6