DESK en Helmond lieten bezoekers van goed voetbal genieten WAALWIJK Rini van Bracht wint ongeslagen sterk bezet „Hoefijzer-toernooi' SSG defensie liet zich door Noordwijk voorwaartsen verrassen: 3-2 Vlijm. Boys in alle opzichten de meerdere van Budel: 2-0 Waspik wint duel met 2-1 in spannend van Doncten ZWAAR BEVOCHTEN ZEGE VAN DESK 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 SEPTEMBER 1967 7 -II Prestaties Finale Prijsuitreiking Beroepen-expositie in Arbeidsbureau Nieuwe ver- warmingsinstallatie in St. Jan-kerk Uno Animo geen partij voor Rood Wit White Boys—Breda 5-2 De ontmoeting HelmondDESK is een zeer enerverende strijd ge worden, waarin beide ploegen el kaar geen duimbreed toegaven. Vanaf de start was het een zoeken naar eikaars zwakke en sterke plek ken, waarbij al ras bleek, dat bij Helmond de rechtsbuiten de gevaar lijke man was. Aanvankelijk hadden de gasthe ren het initiatief, maar nadat dit offensief wat weggeëbd was, begon DESK, waarin stopper Soeterboek wegens een blessure verstek moest laten gaan, zich via haar linkervleu gel flink te roeren. De Dessers moesten echter al meteen ondervin den dat met name de rechtsback van Helmond zich niet ontzag om vaak zeer grof in te grijpen. Na 17 minuten spelen kwam de rechtsbui ten van Helmond vanaf de corner- lijn gevaarlijk naar binnen. Welis waar wist de DESK-verdediging hem de bal te ontfutselen, maar een hunner raakte daarbij zo in de ver drukking dat hij de bal in 't eigen doel plaatste; 10. De Dessers lie ten zich ondanks deze tegenvaller niet van de wijs brengen en. vooral de halfspelers Voogd en Damen ga ven hun voorwaartsen diverse ge vaarlijke passes door. Even voor 't afsluiten van de eerste helft resul teerde dit in de verdiende gelijk maker, toen bij een op rechts geno men corner de bal hoog voor het Helmond-doel belandde, waar Henk Lugters juist present was om voor een doeltreffende afwerking te zor gen; 11. In de tweede helft was DESK aanvankelijk flink in de aanval, maar de fel ingrijpende Helmond- verdediging gaf voorlopig geen krimp en dit gaf de Helmond-ploeg gelegenheid om geleidelijk het of fensief over te nemen. Nu kwam de DESK-verdediging onder zware druk te staan, maar het moet ge zegd worden dat de Dessers hun doel goed afschermden. Kees van V/ezel redde nog eenmaal van de doellijn en een schot dat van rich ting veranderd werd, kon de in pri ma vorm zijnde Tauseh nog net tot corner verwerken. Al stond DESK in deze periode dan zwaar te ver dedigen, hun uitvallen waren niet tegenstaande zeer gevaarlijk. Als Frank van Riel bij een dezer aan vallen, na een snelle combinatie, de bal via een tegenstander doorkrijgt en weet te doelpunten, keurt de ar biter dit glaszuivere doelpunt op aanwijzing van de Helmond-grens rechter wegens buitenspel af. Uit een snelle rush van Kees Soeter boek belandt de bal naast het Hel mond-doel. In de DESK-verdediging moet men Intussen verschillende keren aan de noodrem trekken, maar gelukkig gebuert dit wel op beheerste wijze. Bij een onverwach te DESK-aanval tikte Bert Voogd, die deze middag met Herman Da- men een prima partij vertolkte, de bal tussen enkele Helmond-verdedi gers door naar de in een mooie po sitie staande Kees Soeterboek, die keihard doelman Colen het nakij ken gaf; 12. Even later nam Henk Lugters de bal ineens op de wreef, waarbij de staander gebeukt werd, maar geen doelpunt. Met nog een minuut of zeven te spelen, namen de Dessers, vooral verdedigend, geen enkel risico meer en zo kwam het einde van een zwaar bevochten, maar beslist verdiende overwinning op Helmond, dat vorige week zo fraai gestart was. De zeer vele toeschouwers heb ben. van een zeer spannende wed strijd kunnen genieten en de Desk- ploeg heeft over de gehele linie zeer hard voor de overwinning gewerkt. DESK 2 speelde in Loon op Zand tegen Uno Animo met 11 gelijk, terwijl de DESK-jeugd zidh in de hoofdklasse fraai herstelde door op bezoek bij TSC met 51 te winnen. AMBC DE VROLIJKE BROMMERS WAALWIJK e.o. Op zondag 17 september a.s. or ganiseert bovengenoemde vereni ging een Trial (terrein-wedstrijd), waarvan de start plaats vind om ±10.3o uur v.m. aan de Roestel- berg. Verder organiseert zij op 23 en 24 sept. haar jaarlijkse drop- pingsrit voor auto's, motoren en bromfietsen. Gezien het jaarlijks steeds groter wordende aantal in schrijvingen voor d'eze rit, heeft het bestuur wederom moeten be sluiten de inschrijving te sluiten op woensdag 20 september 1967 te 20.00 uur Dus sportgenoten, die al eens aan deze rit hebben deel- lement behoeft te kennen, of sport- lement behoeft te kunnen, of sport vrienden die wel eens zo'n gezellig ritje willen mede maken kunnen zich opgeven bij het sekretariaat: Prof. Nolenslaan 57, Waalwijk (na 6 uur n.m.). Het inschrijfgeld voor deze rit is bepaald op 2,50 voor de leden en 4,voor niet-leden. U kunt zich ook na 6 uur telefo nisch opgeven. Het nummer is 3969. Het inschrijfgeld kunt U dan vol- Het door de biljartvereniging OOG, gevestigd in het café van de heer Hoevenaar, te Waalwijk georganiseerde biljarttoernooi om de Hoefijzertrofee, is in alle opzichten volkomen geslaagd. De ge speelde wedstrijden stonden op hoog niveau, de organisatie was per fect, terwijl het materiaal niets te wensen overliet. Ook de belang stelling tijdens de wedstrijden was groot. Het toernooi werd vrijdag avond geopend door de ere-voorzitter van het district Waalwijk, de heer Tom Burmanje, die namens de biljartvereniging OOG de deel nemers hartelijk welkom heette en zei er verheugd over te zijn, dat deze niet alleen uit het district Waalwijk van de KNBB afkomstig waren, doch tevens uit andere districten, waardoor de wedstrijden alleen maar interessanter zouden worden. Overigens staan de capaciteiten der deelnemers er borg voor, dat de houder van de trofee, de heer Berry van Cromvoirt een zware strijd wacht, aldus de heer Burman je, daar allen hun best zullen doen om Berry dit kleinood afhandig te maken. De heer Burmanje wenste alle deelnemers hierna het grootst mogelijke succes en hoopte dat het publiek getuige zal mogen zijn van sportieve-, vriendschappelijke- en hoogstaande wedstrijden en dat de De reis naar Noordwijk zal bij de SSC-ers nog lang in het geheugen blijven. In een wedstrijd waarin zij geenszins de mindere waren van de Noordwijkers, heeft men niettemin de punten in Noordwijk moeten la ten. De meest ongelukkige speler bij de SSC-ers was wel Hans La grouw, want deze speler was het die de Noordwijkers na een 01 achterstand met de rust, na de thee op een 21 voorsprong bracht. Men kan zich indenken wat er in 't hoofd van deze speler omging. Nadat hij op sublieme wijze stopper v. Peer had vervangen, kwamen door een ongelukkig toeval twee doelpunten van Noordwijk door fouten op zijn naam te staan. En dit had geheel niet behoeven te zijn, want doel man Treffers was deze middag in 'n dermate topvorm, dat hij de bei de ballen die door Lagrouw van richting werden veranderd, veilig had kunnen opvangen. Het pleitte echter voor de Vrijhoevenaren en zeer zeker voor Lagrouw, dat zij na deze zware tegenslag de moed niet lieten zakken. Integendeel, zij voer den het tempo omhoog, dat de Noordwijkers alle zeilen moesten bijzetten om voorlopig erger te voorkomen. Ook trainer Sterk van het Ned. Zaterdag-elftal was deze middag op het terrein van Noordwijk aanwezig en hij heeft kunnen waarnemen dat in dit SSC-elftal enkele goede krachten voor zijn Ned. zaterdag middag-elftal zitten. Jammer voor de heer Sterk, dat stopper v. Peer, voor wie hij ook speciaal was ge komen, wegens een blessure niet van de partij kon zijn. Van Peer moest de wedstrijd vanaf de tribune volgen. Toch kon de heer Sterk de namen noteren van Den Rooijen en doelman Treffers. Dit was de schra le troost voor de SSC-ers deze mid dag. Nadat scheidsrechter Wolters het sein tot aanvangen had gegeven, waren de eerste aanvallen voor SSC. Noordwijk, dat al spoedig merkte dat met dit SSC-elftal niet viel te spotten, ondernam ook en kele malen aanvallen op het heilig dom van doelman Treffers, maar hun aanvallen werden keurig weg gewerkt. In het eerste half uur was SSC duidelijk de meerdere van de Noordwijkers. In de 18e minuut kwam het eerste SSC-doelpunt. De bal kwam bij M. v. d. Schans, die keurig enkele Noordwijkers om speelde en dan een zeer hard schot afvuurde, dat de roos trof. SSC leidde met 10. De Vrijhoevenaren bemerkten dat zij geenszins de zwakkeren waren van dit toch ster ke Noordwijk en zij bleven constant ten aanval trekken. Even dachten i we Ad van den Broek, die goed was doorgebroken, te zien doelpunten, j doch hij werd ten val gebracht, zo dat deze kans voor hem verloren ging. De eerste speelhelft werd af gesloten met een verdiende 01 voorsprong voor de Vrijhoevenaren. Na de thee was het weer SSC dat de eerste aanvallen wist op te bou wen en reeds in de 4e minuut was het weer v. d. Broek die goed door brak, maar zijn schot ging naast. Even later kwam Noordwijk goed voor het SSC-doel, maar op sublie me wijze wist Treffers deze aanval onschadelijk te maken. De Noord wijkers werden nu heftig aange moedigd door hun supporters en bleven enkele malen gevaarlijk aan vallen. In de 18e minuut kwam de gelijkmaker. Een aanval over links, wederom door Breuring, werd on dernomen en er volgde een hard schot in de richting van doelman Treffers. Reeds dachten we de bal veilig door Treffers te zien opvan gen, doch Lagrouw veranderde het leder van richting en de bal rolde rustig in 't SSC-doel. De SSC-ers waren door dit tegenpunt geenszins ontgoocheld, maar wat zij ook pro beerden, zij zagen hun felle aanval len steeds afgeslagen. In de 23e mi nuut kwam Noordwijk weer gevaar lijk opzetten en weer wat het La grouw die de bal van richting deed veranderen en dit betekende ander maal een doelpunt voor Noordwijk, dat nu leidde met 21. Noordwijk bleef nu steeds gevaarlijk aanval len en bij een van deze werd de bal door Timmermans niet op de juiste wijze weggewerkt en kon v. d. Lip- pe doelman Treffers kansloos pas seren; 31. De Vrijhoevenaren stel den nu alles in het werk om zo mo gelijk nog op gelijke hoogte te ko men. Door Den Rooijen en Van der Schans goed (gesteund, wisten zij gevaarlijk door te dringen. In de 40e minuut kon stopper Marijt van Noordwijk niet anders doen dan de bal in het beruchte gebied met de hand keren en arbiter Wolters wees naar de witte stip. Op keurige wij ze werd de strafschop door Den Rooijen in een doelpunt omgezet. Het was nu 32 en een gelijk spel leek nog tot de mogelijkheden te behoren. Aan de juiste afwerking ontbrak het en het einde kwam dan ook met een 32 nederlaag. SSC 2 behaalde een verdiende 20 overwinning op Tholense Boys. De reserves van SSC doen het goed in hun afdeling. beste de erepalm zou mogen weg dragen. Met deze woorden verklaar de de ere-voorzitter van het district Waalwijk het Hoefijzertournooi voor geopend. Een tournooi dat geken merkt werd door uitstekend spel van alle deelnemers. Natuurlijk wa ren er ook uiblinkers. Reeds in de eerste partij exelleer- de Berry van Cromvoirt door met een serie van 420 carambols en een van 80 carambols zijn partij te win nen in 2 beurten en daardoor reeds direct zijn visitekaartje presenteer de en zijn tegenstander J. Passier kansloos liet. Er waren echter nog meer prestaties van formaat o.a. van Leo van Cromvoirt, die zijn partij in de eerste ronde tegen J. Damen uit Kaatsheuvel met een serie van 371 carambols beëindigde in 9 beurten. Berry van Cromvoirt haalde in de 3e ronde nogmaals een huzarenstukje uit door P. v. d. Loo uit Vlijmen met een slotserie van 411 carambols te verslaan in 7 beurten, terwijl hij in de vierde ronde met een slotfase van 265 ca rambols ook J. Damen geen schijn van kans gaf en de partij in 4 beur ten beëindigde. Er waren echter nog meer deelnemers die uitzonder lijke prestaties leverden, getuige de prachtige series van o.a. Rini van Bracht 229. 173. 149 en 131, van G. Roomer 370, 195 en 165, van J. Da men uit Kaatsheuvel 141, van P. v. d. Loo uit Vlijmen 105, 110 en 145. De finale ging tenslotte tussen Berry van Cromvoirt van BSV en Rini van Bracht van 't Zwaantje, die door Rini van Bracht werd ge wonnen, zodat de fraaie Hoefijzer trofee in andere handen overging n.l. jn die van Rini van Bracht, die zich kampioen van dit tournooi noe men mocht. Na afloop reikte de ere-voorzitter van het district Waalwijk de fraaie Hoef ijzer-wisseltrofee alsmede de overige prijzen aan de winnaars uit, met een toepasselijk woord tot elk van hen. Het verheugde de heer Burmanje bijzonder dat de eerste twee plaatsen in dit tournooi be haald waren door de twee jongste deelnemers, een bewijs dat de bil- jartsport een goede toekomst heeft. Dat deze twee jonge spelers beiden tot het district Waalwijk en de win naar van de trofee tot zijn eigen Van 18 tot en met 29 september a.s. zal in de kelders van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Waal wijk, onder de naam „Ontdekkings reis door Beroepenland" een beroe- pententoonstelling worden gehou den. De tentoonstelling beoogt het bij brengen van enig inzicht in de be- roepenwereld bij de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen. De leerlingen krijgen op deze tentoonstelling een rondlei ding vain anderhalf uur, terwijl ambtenaren van het bureau bij de geëxposeerde foto's tekst en uitleg zullen geven. vereniging 't Zwaanje behoorde stemt de ere-voorzitter tot grote vreugde. Hij was eveneens verheugd dat de deelname aan dit tournooi niet beperkt was gebleven tot spelers uit Waalwijk, doch dat ook spelers uit de omstreken van Waalwijk hadden deelgenomen, waardoor het tournooi aan aantrekkelijkheid zeer had gewonnen. Hij bracht tenslot te dank aan de deelnemers voor hun sportiviteit en vriendschap, de BV OOG voor de perfecte organisatie, de belangstellenden voor hun aan wezigheid en tenslotte de heer en mevrouw Hoevenaar, voor het be schikbaar stellen van hun prima materiaal. Met trots en grote vol doening kan de BV OOG op dit geslaagde tournooi terugzien. De eindstand was als volgt: 1 R van Bracht 2450 65 37,68 229 15 2 B. van Cromvoirt 3191 39 81,82 489 12 3 G. Roomer 2565 93 27,58 370 8 4 L. van Cromvoirt 2099 46 45,63 371 8 5 J. Damen 1373 118 11,63 141 6 6 J. Passier 332 87 9.56 84 4 7 Chr. de Looyer 1028 115 8,93 54 4 8 P. v. d. Loo 1673 93 17,98 145 0 Hoogste serie B. v. Cromvoirt 489. Hoogste partijgem. B. v. Cromvoirt 250.00. doen per giro. Het gironummer is 984173 t.n.v. secr. Auto,- motor- en bromfietsclub „DVB" Prof. Nolens laan 57, Waalwijk. Dit kan ook ge schieden tot en met woensdag 20 september. COMITÉ KINDERCARNAVAL Het bestuur van het centraal co mité kindercarnaval heeft de eer ste contacten voor het kindercarna val 1968 reeds gehouden. De kin- der-optocht wordt ieder jaar gro ter en het is voor het kleine comité zeer moeilijk om dat ieder jaar te verwezenlijken. Daarom is besloten het comité uit te breiden. Zij, die daar interesse voor hebben, zowel dames als heren, kunnen zich op geven bij: A. van Nunen, Putstraat 120, P, Mulders, Pustraat 20 en B. Vermeulen. Crispijnstraat 54 allen te Waalwijk. VROUWENBEWEGING NKV Op woensdagavond 13 september zal weer de eerste ledenvergade ring zijn van het nieuwe seizoen. Deze vergadering wordt gehouden in café ,,De Lindeboom". Er wordt ook een kinderoperette opgevoerd: Ali Baba en de rovers". De kin deren van de school van kle heer van de Heuvel zullen dit spelen. Aanvang 8 uur. KOORTJE ST. JAN Uit een aantal leerlingen van de St. Theresiaschool en de St. Petrus- scholen is een koortje gevormd dat o.l.v. de Eerw. Zusters en Broeders liederen instudeert, waarmede de mis van zaterdagavond in de St. Janskerk wordt opgeluisterd. Tijdens de H.H. Missen in het afgelopen weekeinde heeft deken Maessen van de parochie St. Jan zijn parochianen mededeling ge daan van de plannen van het kerk bestuur dezer parochie. De voor naamste mededeling was. dat er j een niéuwe verwarmingsinstallatie zal worden aangebracht, die op het aardgasnet zal worden aangesloten. Daardoor zal de kerk pas medio december voor het eerst verwarmd kunnen zijn. Vergaande plannen heeft het kerkbestuur ook met be trekking tot de zitplaatsen in de kerk. De banken en stoelen zul len worden vervangen door nieuwe stoeien. Deze zullen in halve cirkels in de ruimte onder de grote koepel worden opgesteld. Voor deze wijzi ging heeft de Bisschoppelijke bouw commissie reeds toestemming ver leend. Ook zullen in de kerk nog verschillende verbeteringen worden aangebracht. Verder zei deken Maes sen goede hoop te hebben dat binnen afzienbare tijd, zowel ten oosten van de kerk als ten zuiden ervan straten zullen worden aangelegd, die de Sta tionsstraat met de Wilhelminastraat zullen verbinden. N'a 40 jaar zal de kerk van St. Jan dan komen te lig gen zoals het hoort. De Vlijmense Boys speelden tegen Budel onder zeer grote belangstelling, want Budel is voor Vlijmen geen on bekende tegenstander. In het begin golfde het spel vlug op en neer. Vlij men kwam er wat beter in en maakte het de Budel-verdediging moeilijk, maar ze hield stand en wisten zelfs 't spel weer te verplaatsen 'en de Boys doelman (in goede vorm) moest veel werk doen. Budel probeerde het weer eens maar de bal werd corner gewerkt. De geno men corner werd door de Boys-doel man juist voor het hoofd van de mid- voor van Budel weggepikt. Vervol gens weer een snelle uitval van de Boys. Ekels rende mee naar voren, kreeg de bal goed aangespeeld, en een prachtig schot maakte 1 - 0 voor de Boys. Budel verhoogde hierna het tempo, oefende een zware druk uit op het doel van de Boys maar de ver dediging, en in laatste instantie de doelman, hield stand. De Boys kregen hierna nog enkele kansen maar de bal ging juist over of naast. Budel pro beerde alles om nog voor de rust ge lijk te maken, maar het lukte niet en met een 1-0 stand ging de rust in. Na de rust ging Budel snel van start, maar de Boys verdedigden sterk. Enkele goede schoten van Bu del werden door de Boys-doelman goed weggewerkt en de Boys voor hoede kwam weer in het offensief. Van Overdijk loste een goed schot, maar de doelman van Budel stond op z'n plaats en werkte weg. De wed strijd werd spannend. Budel om ge lijk te maken en de Boys om de over winning veilig te stellen. Budel slaag de hierin niet en de Boys kwamen 4 minuten voor het einde nog goed op zetten. Ekels rende door de Budel- veredediging, gaf een afgemeten pass aan K. van Overdijk die fraai inkop te, 2-0. De Boys-zege was veilig, hoe ook Budel zich nog even inspan de, om de eer nog te redden, wat zij ook verdiend hadden, maar het lukte niet. Het was 'n spannende wedstrijd van 2 gelijkwaardige ploegen. - Gibraltar heeft bij volksstemming vrijwel algemeen gestemd voor Engeland en tegen Spanje. Ac WAALWIJK '66 Wederom grote successen voor AC Waalwijk '66. Omdat in de na bije omtrek geen wedstrijden ge houden werden en ook omdat de atleten van AC Waalwijk hun krach ten wilden beproeven op een sin- telbaan, gingen zij zaterdag 9 sep tember j.l. naar Nijmegen. AC Nu- maga organiseerde deze wedstrijden op hun nieuwe sportakkomodatie. Door de aanhoudende regenbuien was de prachtige sintelbaan zeer zacht geworden. Opvallend snelle tijden konden hierdoor niet worden gerealiseerd. Toch werden door de atleten van Ac Waalwijk vijf Waal wij kse records gevestigd. Omdat 't aantal nummers voor de jeugdatle- ten zeer beperkt was hebben diver se jeugdleden aan de seniorenwed strijden deelgenomerv A-junior, Pe ter van de Geld werd in een prach tige race eerste bij de 800 m heren CD in 2.02,7. B-meisjes Nellie Dem- mers won de 10o m bij de dames C in 13,4 sec. Voor de Waalwij kse re cords zorgden: Truus de Ruyter, 200 m meisjes 29.2; Annie Ketelaar, 400 m dames 4e 73,3; Jos Demmers, 600 m 4e 1.53,3; Jozef Mahieu 880 m 2e 2.04,7; Ben Ketelaar 5000 m 4e 16.38,4. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 100 m dames C 1 N. Demmers 13,4; 2 W. Demmers 13.5. 200 m meisjes A 2 T. de Ruyter 29,2 (record); 4 E. Klein 30.5. Hoogspringen meisjes A: 2 T. de Ruyter 1.35 m; 3 E. Klein 1.25 m. 400 m dames D: 4 A. Ketelaar 73.3 (record) 600 m jongens D: 4 J. Demmers 1.53.3 (record). 80 m jongens C: 5 H. Stein 10.4; 6 G. Gloudemans 11.9. 200 m heren D: 3 A. Verhoeven 23.9 4 R. van Oyen 24.7. 800 m heren C: 1 P. v. d. Geld 2.02.7. 800 m jongens A: 2 J. Mahieu 2.04.7; 3 F. van Dijk 2.07.5. 5000 m heren D: B. Ketelaar 16.38.4; 5 J. Klerks 18.15.6. JEUGDTOTO „JUKRATA" De inzet was deze week 401,80. Ie prijs de heer Mulders. West einde, Waalwijk; de heer A. Vrij hoeven, Kamillestraat 3, Waalwijk en de heer A. Brouwers, v. Bercken- roaelaan 47, Waalwijk. Geraden 401,80. Zij ontvangen ieder f 20;09. 2e prijs de heer A, van Eeten, Putstraat 23, Waalwijk en de heer R. Jansen-Daclen, v. Berckenrode- laan 34. Waalwijk. Geraden 401,79 en 401,81. Zij ontvangen ieder 20,09. 3e prijs de heer J. Latijnhouwers, Heikampenweg 1, St. Oederode; de heer A. Teurlings, Grotestraat 38, Waalwijk en chauffeur van Turn hout, Dongen. Geraden 401,70 en 401,90. Zij ontvangen ieder f 6,70 Daar het de laatste maal is ge weest willen wij van deze gelegen heid gebruik maken alle medewer kers en deelnemers van harte te danken. Wij zullen trachten met de door U gegeven hulp het hoofd bo ven water te houden. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: grijze poncho, lap stof, portemonnaie, Lips-sleutel, gouden zegelring, kinderjasje handschoen, sleutels. Verloren: jack, paal, incassoboekje in tasje, kralensnoer, portefeuille, herenhorloge, gele step, b.b. 25,-, armbandje, 2 dameshorloges, wel penpet. Het is Uno Animo niet gelukt de winst mee naar huis te nemen. De inzet van dit seizoen was goed. De nederlaag heeft niet aan invaller doelman Jo Coomans gelegen die in bijzonder goede vorm was. De strijd ging gelijk op, zoals de ruststand (00) al deed vermoeden. Na de rust waren de gemoederen wat ver hit en nam de wedstrijd 'n wen ding. Na 3 minuten ging de eerste goal Uno voorbij. Opnieuw scoorde Rood Wit na 10 minuten. Driemaal is scheepsrecht gold ook hier na 30 minuten. Wat de tegenpartij wel gelukte ging bij Uno maar niet. De Uno-reserves hebben op eigen terrein de plaatselijke derby tegen het Kaatsheuvelse DESK gespeeld. Deze strijd is geëindigd met een ge lijkspel van 11. Ook in de wedstrijd White Boys Breda waren Piet Kuyten (3x) en Gerard Faro (2x) weer de goalget- ters. Het team van Waspik-Boven draaide weer voorbeeldig. De 40 voorsprong bij de rust was dan ook verdiend. Tweemaal scoorde Bre da na de hervatting tegen maar toen de thuisclub een vijfde treffer aan haar totaal toevoegde was de zaak wel beklonken. De toeschouwers die bij de wed strijd DongenWaspik de aftrap hebben gemist waren ook geen ge tuige van de openingstreffer door Waspik. Er waren n.l. slechts lut tele seconden nodig om Paul Smits te lanceren die meteen raak schoot: 01. Dongen wilde meteen revan che en zocht dit middels een fer me trap van Verbunt, maar doel man Rekkers van Waspik kon de bal juist over de lat tikken. Vlak erop moest Jos Smits een hard ingeschoten bal van de doel lijn wegkoppen, maar Waspik hield het initiatief in eigen handen. Cor Roos ondernam in de 10e minuut een rush over links, waarop hij de bal via de handen van de doelman van Dongen naar het net dirigeer de 02. Men ging er eens even voor zitten, want zo'n overture hield een belofte in. Een indirecte vrije trap in het strafschopgebied werd door Kees Smits keurig inge schoten, maar het doelpunt keurde de scheidsrechter af omdat de'bal, die döor Gor Roos aan Kees Smits werd toegespeeld geen omwenteling (een baan van 72 cm) zou hebben gemaakt. Uit dit succesje en uit 't doelpunt dat Dongen 3 minuten la ter maakte omdat de verdediging van Waspik even te lang werk had putte de thuisclub weer moed. Doel- rijpe kansen bleven echter spaar zaam omdat de aanvallen zelden of nooit volgens het boekje werden opgebouwd. Toch werd de twee de helft bijzonder spannend. Was pik zag n.l. geen kans haar meer derheid uit te drukken in doelpun ten. Dat kon ook moeilijk omdat het spel in deze tweede helft beslist te hard werd. Met beton voetbal trachtte Dongen een gelijkspel te forceren, waardoor de tweede helft een maximum aan spanning maar weinig fraais bood.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7