Burgemeester L. v. Erp opende aardgas-voorlichtingscentrum Kaatsheuvel Burg. Mr. L. Schweitzer opende sporthal in Viijmen „De Echo van het Zuiden" 7 JtÏÏ P. Timmermans van der Wiel KEURSLAGER AANBIEDING f* X Til DE KEURSLAGER UW VOORKEURSLAGER een f' 'v V. ALS EXTRA REKLAME met legklare rug voor slechts 13,- per stuk 8 8 Overzichtelijk Ongevallen Goed tehuis gezocht autobezitter Faillissements- veiling te Tilburg hulp in de huishouding Koelstra kinderwagen zit/slaapkamer zit- en slaapkamer ABONNEERT U OP DIT BLAD Antoon Tielen UW GEZINSBLAD GOEDERENHANDEL Burg. Smeelelaan 51 Waalwijk Tel. 2481 GELDIG VAN 11 T/M 16 SEPTEMBER KOOP KEURSLAGERZEGELS 40 pet. SPAARRENTE R in de maand, Rundervlees op zijn best. Runderlappen 500 gram 3.98 Schoudercarbonade 500 gram 2.78 Biefstuk tartaar 3 stuks 1.98 WOENSDAG Kwaliteitsgehakt 500 gram 1.98 VLEESWAREN-AANBIEDING Gebraden Varkensvlees 100 gram 98 Berliner leverworst 1 50 gram 83 Stationsstraat 83a, Waalwijk Tel. 2884 LIEFDE IN DE STORM De toonzaal van het Gemeentelijk meester L. van Erp opende dit Gasbedrijf in Kaatsheuvel. Burge expositiecentrum donderdag Onmiddellijk nadat de gemeente raad van Loon op Zand donderdag avond zijn vergadering had beëin digd, begaf deze zich met burge meester L. v. Erp naar de voorma lige schoenfabriek van Schalken van Vugt aan de Hoofdstraat, waar in verband met de komst van het aardgas een voorlichtingscentrum is ingericht, hetwelk door de burge meester officieel werd geopend. In zijn welkomstwoord merkte de directeur van het gemeentelijk gas bedrijf, de heer N. A. H. Steffen, op, dat het doel van de tentoonstel ling veel uitgebreider is dan het in formeren en oriënteren van de be zoekers op het gebied van de gas fornuizen en dat met name ook een belangrijke plaats is ingeruimd voor de gasverwarminig. Hij wees verder DE BEJAARDENREIS 1967 Het comité dat de 18e bejaarden- reis organiseert, hield vrijdag jl. een vergadering om de reisplannen nader uit te werken. Het doel van de reis was nl. vastgesteld een middag in het amusante Bobbejaanland te Lichtaart bij Kasterlee in België. De envelop pen-actie is dank zij de activiteit van de meereizende bejaarden weer een succes geworden, dochtot he den kan het comité de touwtjes nog niet aan elkaar krijgen. In de circu laire die uitging vóór dat de bijdrage van de burgerij werd opgehaald is ge sproken over een bedrag van kosten van f. 15, - per persoon. Maar het totaal van de bijdragen plus de sub sidie van gemeentewege in aanvulling van het eventueel tekort zijn niet toe reikend om de reis te kunnen finan cieren. Het comité blijft hopen op een verrassing van particuliere zijde, van een instelling of bedrijf, dat sympa thiek staat tegenover de actie, die reeds 17 maal achtereen zo'n groot succes geweest is. De comité-leden en de Boerenleenbank aanvaarden in grote dank elke steun, die wordt aan geboden om de plannen tot uitvoering te kunnen brengen, zonder dat de co mité-leden zelf voor een tekort ver antwoordelijk worden gesteld. Niet minder dan 224 bejaarden hebben zich voor deelname aangemeld. De bijdrage van de burgerij en de mee reizende bejaarden bedraagt in totaal f. 2250, - Dit om een kijkje te ge ven voor welke puzzel het comité nog staat. op de talloze mogelijkheden van vuilnisverbrandingsovens tot barbe- ceu en gaslantaarn. Burgemeester Van Erp had veel waardering voor het praktisch en gezellig ingerichte voorlichtingscen trum en benadrukte de samenwerr king tussen de overheid en het par ticuliere bedrijfsleven, die deze ex positie hadden mogelijk gemaakt. Hij was van mening dat nu ieder een wel doordrongen zal zijn van de veiligheid van gas-apparaten en daarom, achtte hij ook de tijd gun stig om zich te bezinnen op de meest goedkope en efficiënte wijze van verwarming. Op deze tentoonstel ling, waar men zich objectief kan laten voorlichten, diende de man zijn vrouw te vergezellen. Echtpa ren, die nieuwe toestellen willen aanschaffen, zullen dit zoveel mo gelijk samen moeten doen en daar mee heeft men met de openingstij den van dit informatie-centrum ook rekening gehouden. De burgemees ter merkte op, dat de aanschaf van nieuwe toestellen voor niemand on- overkomenlijke financiële moeilijk heden hoeft op te leveren en de in woners behoeven zich echt niet te schamen wanneer zij van een ge spreide betaling gebruik willen ma ken van de diensten van de regio nale volkskredietbank. Het voorlichtingscentrum is niet alleen zeer fraai ingericht, maar vooral de tentoonstelling is zeer overzichtelijk ingericht. Men vindt er een groot assortiment gashaar den; er is een speciale afdeling voor keukentoestellen, zoals gasfornui zen, kookplaten, gasplateaux e.d. Er is een vaste voorlichtingsstaf, bestaande uit drie dames, die per manent aanwezig zijn, terwijl zij bij grote drukte bij hun werkzaamhe den zullen worden geassisteerd door gemeentepersoneel. Zij zullen de bezoekers (sters) uitvoerig inlichten over alle zaken, het aardgas betref fende. Om een regelmatig bezoek te bereiken, zullen de verbruikers sektor voor sektor worden opgeroe pen om hun wensen kenbaar te ma ken met betrekking tot de ombouw of inruil van gas-apparaten. Een echtpaar met 4 kinderen, die op fietsen op de Vledderweg richting Stadskanaal reden, zijn zaterdag avond door een busje aangereden. Het echtpaar, de 45-jarige S. van der Burg uit Musselkanaal en zijn 43-ja- rige echtgenoot, was op slag dood. De drie- en zesjarige zoontjes die bij hen achter op de fiets zaten moesten met ernstige verwondingen in het zie kenhuis in Groningen worden opge nomen. Twee kinderen, die voorop reden, liepen geen letsel op. Het on geluk gebeurde, toen de bestuurder van het busje bij het naderen van een tegenligger, het zonder lichten fiet sende gezin, te laat opmerkte. De bus kwam in de sloot terecht. De bestuur der ervan, P.K. uit Oude Pekela werd door de politie aangehouden als ver dacht van rijden onder invloed. Voorts kwamen er auto-ongelukken voor bij Roermond, Hilversum, Er- meloord, Hoofddorp, De Meern, Til burg, Breda, Vught en Eindhoven. - Bij een orkaan in Martinique zijn 13 mensen om 't leven gekomen; een trein werd geheel door 't wa ter ingesloten. Zaterdag heeft burgemeester Mr. L. M. N. Schweitzer van Vlijmen de in deze gemeente tot stand geko men sporthal officieel geopend. De opening werd bijgewoond o.m. door de gedeputeerde voor de Brabantse recreatie Ir. H. J. M. Steenbergen. In zijn openingswoord wees bur gemeester Schweitzer op de achter stand van zijn gemeente aan over dekte recreatiegelegenheid. De ge meente beschikte tot dusver voor haar 11.700 inwoners over zegge en schrijven een gymnastiekzaal van 20q m2 en het gemeentebestuur is derhalve uitermate verheugd, dat Vlijmen nu de beschikking krijgt over een nieuw groot gymnastiek lokaal met een oppervlakte van 448 m2, dat tevens geschikt is voor de beoefening van de meeste zoge naamde indoorsporten. „Deze gymzaal", aldus de burge meester, „is een enorme stap voor uit en wij zijn dan ook enorm dankbaar". De burgemeester dank te hierna G.S. en de heer Van Gel deren. adviseur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten-, archi tect Buenen en aannemer Vaessen, de Nederlandse sportfederatie, die uit de Totogelden 40.000',- ter be schikking stelde en de sportraad, die het openingsprogramma heeft voorbereid en hiervan de leiding heeft. Hierna kwam een balletdan seresje de burgemeester een blauwe bal aanbieden, die Vlijmens eerste burger akelig precies door een korf balmandje gooide. Dit sportief ge baar was tevens de officiële ope ning en het teken voor enkele met schoensmeer zwartgeverfde danse resjes de „Missa Louba" uit te voe ren. Na het optreden van de ver eniging voor muzikale vorming en het ballet gaf de Gymnastiek- en sportvereniging Vlijmen een keuri ge demonstratie turnen. Hierna le verden wielerenthousiasten van de Zwaluw op hometrainers een zwoe gend gevecht met de wijzer en de snelheidsmeter. Het Vlijmens optreden werd za terdag besloten met badmintonde- monstraties van GSV, terwijl za terdagavond het Belgische Hörmann Hoevoc Waterschei en het Amster damse AMVJ een volleybaldemon stratie verzorgden. Zondag werd 't feestprogramma voortgezet met bad minton van GSV gevolgd door rit mische gymnastiek van de KPJ- dames van Groot-Vlijmen, Vlijmen- se Judowedstrijden, damesvolleybal van Ever Ready, terwijl een plaat selijke tennisderby tussen SKV- Vliedberg het feestprogramma van zondag besloot. Met -grote vr'eugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje HARRY C. H. W. v. Oers- A. J. C. v. Oers- v. d. Ven Lilian Waalwijk, 10 sept. 1967 Stationsstraat 118 voor een jonge BOXER 6 maanden oud. Jan de Rooystraat 3 Waalwijk JONGEMAN, wonend in Waalwijk, werkend in Gorinchem, zoekt om tegen betaling mee te rijden. Adres: v. Lovenlaan 26 Waalwijk G. RUDOLF BUDDEMEIJER gerechtsdeurwaarder, Tuin straat 42 - 46, Tilburg, zal op dinsdag 12 september des middags 2 uur, op ver zoek van de curator in het faillissement van de firma „de Meubelboxer", Fabriek straat 22 te Tilburg (nabij Station tussen Stationstraat en Noordstraat) a contant publiek verkopen de gehele voorraad winkelgoederen, waaronder 6 bankstellen, 20 eethoeken, 6 Siwa wasautomaten, 6 Si- wa centrifuges, 6 Ignis koel kasten 130 ltr. 3 id. Frimatic 160 ltr, 2 gaskookplaten 4- pits Beckers, 25 div. tafels, 50 stoelen, 50 diverse Smyr na en andere vloerkleden, salontapijtjes, Totalia en Un derwood tel/rekenmachine, Hannovera electr. kasregis ter, diverse koper en tin, gordijnen enz. enz. Voorts een AUSTIN BESTELWAGEN 1960, een FIAT 1500 personenauto 1963. Kijkdag maandag 11 sept van 3 tot 8 uur in het pand Fabriekstraat nr. 22. GEVRAAGD voor 2 of 3 halve dagen per week. Liefst voor de middag. Kloosterweg 9, Waalwijk tel. 2402 TE KOOP hoog model, kleur: blauw wit. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD onigemeubeld, met stook- en kookgelegenheid in Sprang- Capelle of omgeving. Brieven onder nr. 6188 aan het bureau van dit blad. HEER vraagt met pension. Brieven onder nr. 6187 aan het bureau van dit blad. GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES HANDELSDRUKWERK Waalwijkse Stoomdrukkerij Grotestr. 205, Waalwijk Voor zetfouten in telefonisch op gegeven advertenties wordt géén redncde of herplaatsing gegeven. De Administratie van „De Echo van het Zuiden" NYLON-TEGELS FEUILLETON door Eleanor Elliot Canoll 2. „Dat we een pleziertje (willen doen, omdat ze nog een verre ver wante van ons is". Onzeker kwam hij naar haar toe. „Ik kom hier om juffrouw Came ron af te halen", zei hij bedacht zaam. „Is u soms. „Gwynne Cameron. in eigen persoon", gaf ze vrolijk ten ant woord. „Dan moet u mijnheer Lee zijn, want die zou me komen afha len." Zijn witte tanden schitterden haar tegen en zijn blauwe ogen twinkel den. „Juist, Robin Lee, om u te dienen. U Moet weten, ik dacht 'n verpleegster in uniform aan te tref fen". Hij nam haar keurige costuum van haar schattige bruine hoedje tot haar leuke bruine schoenen met 'n snelle blik op. Een schilderijtje in goudoker, dacht hij. Grote flu weelachtige bruine ogen, een ge zichtje als van gesneden oud ivoor, waarin alleen de mond een kleu rige plek vormde. Krulletjes van roodbruin haar onder het nauw sluitende hoedje uit. Dat een „rus tig schepseltje?" Dit meisje herinnerde hem veel eer aan een teer beeldje van Fra- gonard. In al zijn zes en twintig jaar was Robin Lee nog nimmer zo onder de indruk gekomen. „Als u klaar bent zullen we gaan", zei hij. Hij ging haar voor naar een wachtende auto, waarin haar kof fers reeds waren gezet. Gwynne stapte in en keek ach terom naar het grimmige, grauwe gebouw, dat twee jaar lang haar tehuis was geweest. Het witgemut- ste hoofdje van Sue Dalton keek uit een der bovenvensters. Ze wees op Robin Lee, die juist instapte en grinnikte ondeugend, als wilde ze zeggen: „Nou, wat heb ik je ge zegd? Je hebt de éne en enige im mers al ontmoet?" Gwynne kreeg heel even 'n kleur tje. toen ze haar aandacht weer op de jonge man naast haar richtte. En terwijl de wagen door de stille straat gleed, zag hij dat kleurtje komen en verdwijnen, opwinding over het aanstaande reisje, meende hij. „Al eens eerder een zeereisje ge maakt?" vroeg hij. Nog nooit", antwoordde het meisje lachend, „nog nooit verder gebracht dan met de veerboot naar Oakland en terug naar San Fran cisco. Dat is al wat ik aan land- en zeereizen gemaakt heb. Ik kan me nauwelijk voorstellen, dat ik nu een echte zeereis ga maken. Mijn nicht Inez beweert, dat ze een ver pleegster nodig heeft, maar omdat ik pas leerling-verpleegster ben, klinkt dit nogal onwaarschijnlijk. dat ze mij daarvoor zou uitkiezen, bedoel ik". „Misschien voelt mevrouw Ro gers, dat ze meer zal hebben aan opwekkend gezelschap, dan aan vakkundige verpleging", amtwoord- de hij glimlachend. „Dat is met ze- I nuwaohtige mensen vaak het geval'. Er lag duidelijk een complimen tje in opgesloten. En in de blik, haar 'door hem toegeworpen, ont dekte ze 'n duidelijke bewondering. Gwynne dacht echter voornamelijk na over de naam, waarmee hij Inez genoemd had. Hij kon wel niet goed met de Maitlands bekend zijn, vond ze, anders zou hij geweten hebben, dat 'haar nicht zich niet meer me vrouw Rogers, doch juffrouw Miat- land liet noemen. Ze was er benieuwd naar, of hij ook mee op reis ging. In het kort briefje door Inez gezonden had ze geschreven, dat mijnheer Robin Lee van de Maitland Import Company, Gwynne aan het ziekenhuis zou ko men afhalen om haar naar 't jacht te brengen. Het was dus best mogelijk, dat hij, ondanks zijn witte flanelen broek en zeilpet, toch niet bij het reisgezelschap behoorde. Die ge dachte bezorgde haar een heel klein schokje. Hij was zo innemend! Ze voelde zich al zo heel en al op haar gemak bij die jongeman, die zijn vriendelijke ogen nauwelijks van haar afwendde. „Is het een .groot gezelschap", vroeg ze. „Ik heib nog niet gehoord, wie er meegaan. Ik weet nog ner gens van af". „Neen, het is, gezien de grootte van het schip, slechts een klein ge zelschap. „Behalve de kapitein en de bemanning hebben we mijnheer en mevrouw Maitland, mevrouw Rogers, Dr. Julian Faiust, de huis dokter en tevens huisvriend u en ikzelf. We zouden gemakkelijk 20 passagiers kunnen herbergen. Maar Ambrose vond hef beter, met het oog op de toestand van zijn dochter het gezelschap klein te houden". Hij kende hen dus wel intiem! Hij noemde haar vrij bejaarde ach terneef bij zijn voornaam. Maar 't voornaamste was, dat hij meeging. Gwynne voelde zich een beetje be schaamd erover, dat ze daarom zo in haar schik was. Wat dwaas en kinderachtig toch, zich zo opgeto gen te voelen over het vooruitzicht, drie maanden in gezelschap te zijn van een man, die ze nog geen half uur 'kende „Ik heb de vrouw van mijn neef Ambrose nog nooit gezien", babbel de ze verder, om het gesprek aan de gang te houden. „Als ze in het ziekenhuis op bezoek kwam, had ik nooit dienst. Maar de andere zus ters zeggen, dat ze een buitenge woon mooie vrouw is. Ik vind het soms zo'n grappig idee, dat mijn vrij bejaarde neef nog getrouwd is meteen meisje". „Nou, zo moet u haar toch niet noemen, dunkt me", grinnikte Ro bin Lee. „U moet weten, dat ze mijn tante is en aangezien ik haar dus heel mijn leven gekend heb, zou ik moeilijk een meisje in haar kunnen zien. Maar dat neemt niet weg, dat tante Meg een schat is en ik weet zeker, dat u haar graag zult mo gen lijden. Dat doet trouwens ieder een". Dit bracht Gwynne een poosje tot zwijgen. Wat wist ze toch weinig van haar verwanten af! Ze voelde zich bijna een vreemde in de fami liegroep, waarin ze zou komen te verkeren. Het enige, wat ze had horen vertellen was, dat neef Am brose met een rijke weduwe ge trouwd was, jaren jonger dan hij zelf, maar verder was ze vrijwel een vreemde voor haar. Ze wierp een zijdelingse blik op Robin Lee, toen deze zich wat voor over 'bootg, om tegen de chauffeur te zeggen, dat hij een stillere straat moest inslaan. Ze bestudeerde zijn scherp besneden gelaat. Wat had hij een prachtige rechte neus! Een neus was ,zo'n belangrijk deel van 't gezicht, voond Gwynne. Ze had al tijd 'n beetje 'n hekel aanhaar eigen wipneusje. En zijn brede vierkante kin, zijn mooigevormde mond, zelfs de onregelmatige manier waarop zijn haren langs zijn slapen groei den, was in haar ogen iets vol maakts. Robin Lee! Een fijne naam! Ze dacht aan een oud liedje, dat ze haar moeder vaak had horen zingen. Onwillekeurig kwamen de woorden haar in haar gedachten. Waar is de vreugde en vrolijkheid. Die het leven een hemel op aar de maakten? Och, met jou zijn ze weggevlucht. Robin Adair. Voor de anderen rhocht hij Robin Lee heten, zij zou altijd aan hem denken als aan die Robin Adair van dat oude liedje. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 8