WAALWIJK Personenauto op overweg in Putstraat door trein gegrepen Citroen toont nieuwe modellen voor 1968 VERS Ml IE PEIS WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN LAATSTE NIEUWS Zilveren jubileum Jubileum Bezichtiging nieuwe ziekenhuis Gevonden en verloren Cjdbooitd-cLCLnkon2Lg^in^a.n d 2. gewond DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 SEPTEMBER 1967 hulpdienst waalwijk Dokter P. Lenglet viert zilveren artsenjubileum Secretaris géén burgemeester Kynologesiver. Waalwijk e.o. hield jaarvergadering Droppingsrit Warmte-meters in alle woningen wijkverwarming A.C. Waalwijk '66 Ned. Bond van oudstrijders Inbraken Aanrijding Bestuurster levensgevaarlijk DYANE, NIEUW TYPE Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2664 of 2126. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: vrijdagavond van 7.00 tot 8.00 uur. „MOEDERS VOOR MOEDERS" van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mej. J. M. Wilmont, Stationsstraat 112. STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Spreekuur directeur: 's woensdags van 2 - 3 en van 7-8 uur. Wilhelminastraat 4, tel. 3890. REGIONALE STICHTING KATH. GEZINSZORG LANGSTRAAT e-<>. Maatschappelijk werkster: R. M. Adriaansens, Hertog Janpark 9 tel. 2963. STICHTING PROTESTANTSE GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon, Westeinde 5, tel. 2449, b.g.g. 2331. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. BIBLIOTHEEK GEREF. KERK Ambrosiusw., hoek Mgr. Prinsenstr. Uitleningen: vrijdagavond 8-9 uur ingang: Mgr. Prinsenstraat CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan gen, Besoyensestraat 3, geopend op donderdag van 7.15 - 8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 J eugdbibliotheek Maandag 16.00-17.30 uur Dinsdag 16.00-17.30 uur Woensdag 15.00-17.30' uur Vrijdag 14.00-17.30 uur Iedere woensdag wordt er voorge lezen van 14.30 tot 15.00 uur. Volwassenen: Maandag 14.00-16.00 19.00-20.30 u. Dinsdag 14.00-16.00 Woensdag 19.00-20.30 u. Vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 u. Zaterdag 10.00-12.30 13.00-15.00 u. Tijdens de openingsuren is de lees zaal vrij toegankelijk. STEDELIJK SOCIAAL CARITATIEF CENTRUM Par. St. Clemens en H. Bernadette: Maatsch. werkster A. C. M. Hoff- mans. Bureau Loeffstraat 54, tel. 3410. Par. St. Jan en O. L. Vrouw: Maatsch. werkster M. A. M. Hoff- mans. Bureau Grötestraat 238. tel. 2882. Spreekuur in Besoyen in de Ber- nadetteschool: maandag van 4-5 uur Burg. Verwielstraat 2a. Par. St. Antonius: Maatsch. werker E. J. v. d. Stoop. Bureau Grotestraat 238. tel. 2882. Dinsdag 2-3 uur Muloschool, Hade- wychstraat, tel. 3412. STICHTING PROT. CHR. SOCIAAL PEDAGOGISCHE ZORG IN N.B. Soc. Pedagoge: Mej. T. M. Volkers, Odysseuslaan 27, Eindhoven, 'tel. 040-35275. Spreekuur: le donderdag van de maand in de Ireneschool, Molen straat, Waalwijk n.m. van 20.00 tot 21.00 uur. Boodschappen voor mej. Volkers worden in de Ireneschool aange nomen. STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTERHOUT, WAALWIJK Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen Heusden, Kaatsheu vel, Loon op Zand. Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik, Soc. Pedagoog J, Leeuwenberg, Grotestraat j238, Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. UITSLAG JEUGDTOTO WSC De tweede trekking van de Jeugd- toto heeft een nog beter resultaat op geleverd dan de eerste keer. Deze keer lag de inzet f. 140, - hoger, nl. f. 673,70. Voor de eerste prijs, groot f. 101,06, komt in aanmerking de heer J. de Bever uit Den Bosch, die de inzet precies geraden heeft. Voor de tweede prijs, groot f. 67,37, ko men 2 personen in aanmerking, t.w. de heer G. de Haas uit Sprang-Ca- pelle, geraden f. 673,60 en de heer A. Verschuren uit Waalwijk welke op f. 673,80 zat. De derde prijs, groot f. 33,69 komt terecht bij de heer J. v. d. Wiel uit Waalwijk, die de inzet op f. 673,90 gesteld had. De prijzen kunnen na woensdag 27 september a.s. worden afgehaald hij G. van de Ven, Antoniusstraat 89, Waalwijk. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". Op 9 oktober a.s. viert de heer P. J. A. Lenglet, arts te Arnhem, Julianalaan 100, zijn zilveren jubi leum als arts. Op die datum is het 25 jaar geleden dat hij in Utrecht zijn bevoegdheid als arts verwierf. Na een jaar als assistent te heb ben gewerkt in 'sHeerenberg, kwam hij in 1943 naar Waalwijk, waar hij 22 jaar heeft gewerkt. Twee jaar geleden heeft hij noodgedwongen om gezondheidsredenen afscheid van Waalwijk moeten nemen en is hij naar Arnhem gegaan om daar in een meer ambtelijke functie als arts te gaan werken. Het grootste gedeelte van zijn medische loop baan heeft dokter Lenglet ingezet voor de inwoners van Waalwijk. Voor velen van ons is zijn heldhaf tige houding op dolle dinsdag 5 sep tember 1944 onvergetelijk. Niet al leen was dokter Lenglet een ge liefd arts, maar ook op andere ter reinen heeft hij zich voor de ont wikkeling van Waalwijk ingezet. Zo was hij oprichter en tien jaar lang voorzitter van de Afdeling Langstraat van de St. Adelbertver- eniging, voorzitter van de Kunst kring en bekleedde hij talrijke an dere functies. Bij zijn afscheid werd hij door het gemeentebestuur be giftigd met de gouden eremedaille van de stad Waalwijk. In enkele streekbladen is vorige week melding gemaakt van de be noeming van mr H. Hennekes tot burgemeester van Nieuw Vosse- meer. De heer Hennekes wordt hier gemeentesecretaris van Waalwijk en secretaris van het stadsgewest genoemd. Mr Hennekes is echter al enkele maanden niet meer werk zaam bij de gemeente Waalwijk, waar hij evenmin gemeentesecreta ris was, doch ambtenaar in alge mene dienst. Ook was hij als amb tenaar aan het stadsgewest verbon den. Secretaris is nog altijd mr Kuijpers. Vrijdag j.l. was het 25 jaar gele den dat de heer Jan v. Haren uit de Besoij ensestraat te Waalwijk in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Naar aanleiding hiervan werd hij in tegenwoordigheid van zijn naaste familieleden en vele collega's in café Heemskerk te Besoij en gehul digd. Door de directeur van 't kan toor Den Bosch, waar de jubilaris momenteel werkzaam is, werd hij in waarderende woorden toegespro ken. Als stoffelijk blijk van erken telijkheid bood hij namens de hoofd directie een enveloppe met inhoud aan. Ook zijn collega's lieten zich niet onbetuigd en onderstreepten hun gelukwensen met geschenken en bloemen. De dag werd besloten met een uitstekend geslaagde feestavond in café Heemskerk. Donderdag hoopt de heer J. van de Houdt het heugelijke feit te her denken dat hij 40 jaar werkzaam is bij de Kon. Chroomlederfabriek De Arnstel. De heer Van de Houdt wordt donderdagmorgen door di- rektie en personeel gehuldigd. In haar clubhuis café ,,De Galgen- wiel" hield de Kynologenvereniging „Waalwijk en Omstreken" zondag 'n goed bezochte algemene ledenverga dering. Nadat de voorzitter, de heer B. de Koning" de vergadering had geopend en allen hartelijk welkom had geheten, volgde voorlezing van de notulen der vorige vergadering door secretaris N. A. van Wel. Deze notulen werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vast gesteld. In de kascontrolecommissie werden benoemd de heren Van Bok hoven en Wijkmans. Deze heren zul len op de a.s. jaarvergadering, die op 21 januari 1968 zal worden gehou den, verslag uitbrengen. Bij de rond vraag kwamen diverse punten ter sprake, o.m. het toelaten van honden op campings. Men verzocht het se cretariaat hierover contact op te ne men met de ANWB, hetgeen deze functionaris toezegde. De ringdres- suur maakte eveneens een punt van bespreking uit. De vergadering was van mening dat dit een onmisbare factor is, vóór dat men naar tentoon stellingen gaat. Daar de weersomstan digheden in ons land de komende maanden echter wel niet zo zullen zijn, dat men buiten kan oefenen, be sloot men voorlopig hiermede te wachten. De voorzitter dankte ten slotte voor de goede opkomst. De droppingsrit van de AMBC „De Vrolijke Brommers" te Waal wijk, die zondag jl. werd verreden is een groot succes geworden. Een groot aantal auto's, motoren en bromfietsen nam eraan deel. De uitslag was: Klasse auto's en motoren: 1. M. Pols, 2. A. Antonissen, 3. van Oostrum. 4. van Esch, 5. H. Doedel. Klasse bromfietsen: 1. Hendriks, 2. S. Timmermans, 3. T. van Rooy, 4. S. van Geenen, Na afloop werd de deelnemers een koffietafel aangeboden. WAALWIJK Donderdagavond krijgt de raad van Waalwijk onder meer het voorstel te behandelen om in alle aan de centrale wijkverwar ming aangesloten woningen warm temeters aan te brengen. In de ver. gadering van 5 september werd reeds een krediet beschikbaar ge steld voor het aanbrengen van warmtemeters in het plan Laagein de I. Hiermee is inmiddels reeds begonnen. Nu krijgen alle wonin gen deze meters. Het bestaande systeem van betaling van een vast bedrag ongeacht het verbruik en zonder verrekening achteraf, zal dan volledig komen te vervallen. Door een aantal bewoners van de woningwetwoningen, deel uitma kende van een complex van 100 wo ningwetwoningen in 't plan Baard wijk, is verzocht om de achterom- paden bij hun woningen van een betere verharding te voorzien. De aanwezige verharding van deze pad den bestaart uit sintels en gruis. B. en W. stellen de raad voor een kre diet te stellen voor het aanbrengen van een tegelhestrating. Uit deze voorziening zal een huurverhoging van 0,23 per week voortvloeien. Het bestuur van de Katholieke Stichting voor het lager en voorbe reidende lager onderwijs in de pa rochie H. Bernadette wil een nieuwe 2-klassige R.K. Kleuterschool stich ten. De school aan de Mr. Spren- ger van Eijkstraat biedt plaats aan 120 kleuters, terwijl de jaarlijkse aanmelding 150 bedraagt. Als gevolg van de aanbouw van nieuwe wonin gen in deze parochie dient rekening gehouden te worden met een toene ming van dit aantal, zodat 'n nieu we school alleszins gerechtvaardigd is. Zaterdagmiddag was het nieuwe ziekenhuis opengesteld voor het pu bliek. De kans om het gebouw vol ledig te bezichtigen is door velen aangegrepen. Ongeveer 2500 perso nen hebben van hun belangstelling blijk gegeven. Op vele punten ston den deskundigen klaar om de vele vragen te beantwoorden en hier is dan ook gratig gebruik van ge maakt. De reacties waren onver deeld gunstig en de ziekenhuisdirec tie heeft hiermede dan ook velen de kans gegeven om globaal een in druk te krijgen van de indeling en de werking van een ziekenhuis. Met groot succes heeft AC Waal wijk met 20 atleten deelgenomen aan de open West-Brabantse atle- tiekkampioenschappen. Deze wed strijden werden georganiseerd door Diomedon. Jammer was, dat de grasbaan in slechte konditie was, zodat geen snelle tijd'en konden worden gelopen. Toch werden weer twee Waalwijkse rekords verbeterd. Op de 80C' meter heren door An- toon Verhoeven in 2.08.7 en op de 60 meter meisjes C door Maria Ma- hieu in 8,9 sek. Vele ereplaatsen werden door de atleten van AC Waalwijk bezet, n.l. 4 eerste, 5 twee de en 5 derde plaatsen. Voor de eerste plaatsen zorgden Truus de Ruiter, verspringen; Jozef Mahieu, 400 meter; Jan Bouman 600 meter; Peter v. d. Geld, 800 meter. De ge detailleerde uitslagen zijn als volgt: 60 m. meisjes C: 3 M. Mahieu 8.9 (nieuw rekord). 80 m. meisjes B: 2 N. Demmers 1 ,0 (zelfde tijd als winnaar); 3 W. Demmers 11,2; 4 T. de Ruiter 11,5. Hoogspringen meis jes B: 5 T. de Ruiter 1.25 m.; 6 E. Klein 1.25 m.; 10 W. Demmers 1.15 m. Verspringen meisjes B: 1 T. de Ruiter 4.44 m.; 2 N. Demmers 4.41 m.; 5 W. Demmers 3.96 m.; 9 E. Klein 3.59 m.; 14 A. Demmers 3.41 m. Kogelstoten meisjes B: 3 E. Klein 7.55 m. 100 meter jongens B: 4 E. Rookus 12.6. 10o m. heren; 2 A. Ver hoeven 11.8. 400 m. jongens B: 1 J. Mahieu 55.4; 2 A. van Dijk 55.9. 400 m. jongens A; 5 P. v. d. Geld 55.7. 600 m. jongens C: 1 J. Bou man 1.33.4; 6 C. Broumels 1.48.2; 11 B. Gloudemans 2.00.8. 800 m. jongens B: 2 J. Knuist 2.17.8; 5 G. van Esoh 2.27.0. 8C'0 m. jongens A: 1 P. v. d'. Geld 2.04. 800 m. heren: 3 A. Verhoeven 2.08.7 (nieuw re kord). 3000 m. heren: 3 B. Kete laar 10.04.8. Kogelstoten jongens B: 7 E. Rookus 10.96 m. Discus jongens B: 8 E. Rookus 27.84 m. Hoogsprin gen jonfens C: 7 A. Leijtens 1.35 m. Hoogspringen jongens B: 4. B. van Esch 1.45 m. Gevonden: wit iglazen koralen ket ting, Siamese kat, herenportemon- naie met inh., klein hondje, blauwe kinderportemonmaie, bankbiljet, ro de step, grijsblauw kiruderbrilletje, groene parkiet, gouden kruisje, 4 militaire camouflagejassen, blauwe nylon regenjas in etui, zwarte re genjas, wieldop, 'damesbril m. bruin montuur, zilveren armband. Verloren: vuilnisemmer, gouden ring met 1 parel en 6 briljanten, donkere herenbril, zwarte poedel, jachthond, zwarte portemonnaie met inh., elektrische boormachine, brui ne portemonnaie, zwarte medaillon met foto's, herenbril, portemonnaie met inh., bruine boekentas, vellen leer, zwarte regenbroek, zwarte le ge boekentas, medaillon met twee medailles, rechter wit kinderschoen- tje, rode kater, rood driewielertje. De Ned. Bond van Oudstrijders organiseert weer contactavonden in de bovenzaal van „De Gecroonde Leersse", aanvang 8 uur. Op de vol gende datums zij deze avonden vast gesteld: donderdag 28 september, donderdag 12 oktober, donderdag 26 oktober, donderdag 9 november, donderdag 23 november, donderdag 7 december. Op deze avonden kan men schieten en kaarten. Op don derdag 21 december is er Wilddrive. Voor de contactavonden zal er we derom volgens een competitiesys teem worden gewerkt, waarbij van de zes avonden er vier zullen tel len. In Baardwijk is in de nacht van vrijdag op zaterdag maar liefst op vier plaatsen ingebroken. Door een raampje van de W.C. verschafte de inbreker (s) zich toegang bij de win kelier v. B. aan het Laageinde. Uit een niet afgesloten kassa in de win kel werd 120,meegenomen. Ook werd een bezoek gebracht aan de zaak van A. de R. aan het Laageinde en ook hier verschafte men zich toegang via een W.C.- raampje. De buit was hier een be drag aan geld en tevens boeken. Bij J. V. aan de Loeffstraat kwam men binnen door het vernielen van een glas-in-lood-raam aan de ach terzijde van het pand. Hier werd 45,ontvreemd. Tenslotte werd een bezoek ge bracht bij E. B., eveneens aan de Loeffstraat. Hier kwam de dader door een W.C.-raampje naar bin nen, doch hoewel verschillende ver trekken werden doorzicht, werd er niets ontvreemd. Tijdens het weekeinde is inge broken in het Dr. M o lier c oil eg e te Waalwijk. De ongewenste bezoe ker (s) heeft zich toeigang tot het gebouw verschaft door vernieling van enkele ruiten aan de achterzij de van het gebouw. De inbraak werd hedenmorgen geconstateerd, waarna de Waalwijkse recherche werd verwittigd, die onmiddellijk een onderzoek instelde. Ook in de St. Antoniusschool hebben ongenode gasten zich, door heit indrukken van een ruit aan de achterzijde van de school, toegang verschaft. Hier werd een klein be drag aan geld vermist en ook hier stelt de recherche een onderzoek naar in. Zondagavond om ongeveer 10.30 uur had op de kruising Baardwijk- sestraatv. Wielesteijnstraat een aanrijding plaa/ts tussen twee per sonenauto's, de een bestuurd door H. uit Kaatsheuvel, de ander door K. uit Tilburg. H. reed in zuidelijke richting over de Baardwijksestraat en draaide naar rechts de v. Wielesteijnstr. in. Hij nam echter de bocht te ruim en raakte daardoor met de linkervoor zijde de auto van K., die vanaf de v. Wielesteijnstraat de Baardwijkse straat in wilde rijden. De aanrij ding had echter alleen materiële schade als gevolg. Geaf U eens de moeite onie modelboeken van <§-eboottekaaltj<is te komen Inzien. Wij hebben een sortering van ruim 70 stuks In de fraaiste en modernste ontwer pen en uitvoeringen. Oatlooinps-kaattjet, Gtièettlouiokaaltan. en llUoeti, Goetllijthins-aankonlLpinpen, 73idptentjet e.?. kunnen wij U tonen in keuze van 120 modellen van prima uitvoering en In alle kwaliteiten en prijzen. Grotestraat 205 - WAALWIJK WAALWIJK Op de onbewaakte overweg in de Putstraat is vanmor gen omstreeks half twaalf 'n per sonenauto door een goederentrein gegrepen De bestuurster van de auto, de 34-jarige Th. Seuren uit Waalwijk werd hierbij levensge vaarlijk gewond. De personenauto, die met een ge ringe snelheid de overweg opreed, werd door de locomotief gegrepen en meegesleurd. De bestuurster heeft de trein, met 15 wagons die uit de richting Drunen kwam, pas op het allerlaatste moment gezien. De machinist van de trein reed met de gebruikelijke snelheid (25 km) over het baanvak. Voor het pas seren van de overweg had hij nog enkele malen een fluitsignaal ge geven. Mej. Seuren (onderwijzeres aan de Maria Koningin ULO) werd, na dat ter plaatse door drie artsen eer ste hulp was verleend, per ambu lance naar het St. Nicolaaszieken- huis vervoerd. Later is zij van daar- Het autojaar 1968 wordt door Ci- troën ingezet met meer nieuws dan men van dit merk gewend is. Het belangrijkste is de toevoeging van een nieuw type aan het program ma, de Dyane, die een plaats heeft gekregen tussen de 2cv en de Ami 6. Deze Dyane zal zonder twijfel een groot succes worden, want de wa gen heeft alle voordelen van de 2cv waarmee hij constructief zeer nauw verwant is, maar daarenboven heeft men door een aantrekkelijke en stijlvolle vormgeving en talrijke interessante details in de uitvoering, een wezenlijk nieuwe auto gebracht in deze prijsklasse. Nadat Citroën in de 2cv destijds als eerste heeft bewezen dat een kleine auto ruim en comfortabel kan zijn en voortreffelijke rij kwa liteiten kan hebben, heeft de fa briek deze eigenschappen in de la tere jaren nog regelmatig door kleine veranderingen geperfectio neerd. Voor d'e Dyane profiteerde men van alle ervaringen uit deze ontwikkelingsperiode. Er werden evenwel nieuwe, nog hogere eisen gesteld en ook hieraan is voldaan. Een geheel nieuwe carosserie biedt ook bij deze wagen een verrassend grote interieurruimte. Het dak is tot de eerste stand' van binnenuit te openen en kan van buitenaf tot geheel achter worden opgerold, zo dat men alle voordelen heeft van een echte cabriolet. De achterklep scharniert aan de bovenrand van 't dak waardoor voor de bagage een combinatiewagen-effect ontstaat zond'er dat dit het uiterlijk van de auto schaadt. Een motor van nieuw ontwerp heeft de zuinigheid en robuuste bouw van de 2cv maar is sterker en heeft een hoger toerental, zodat de topsnelheid van de Dyane daar boven ligt (100 km/u), een topsnel heid die op lange afstanden mag worden volgehouden. Een groot glasoppervlak, ruitewissers met een ruime reikwijdte, uitstekende rem men en homokinetische aandrijf- koppelingen geven de bestuurder 'n gevoel van veiligheid en vertrou wen. Het rij comfort wordt onder steund dooreen doeltreffende ge luidsisolatie. Natuurlijk heeft de Dyane, als alle Citroëns, voorwielaandrijving. Dit levert een wegvastheid op als van de 2cv en Ami 6 en maakt een vlak ke vloer in het interieur mogelijk, er is geen cardantunnel. Ondanks een lange reeks van technische wijzigingen, hadden de ID en DS series tot nu toe nog al tijd vrijwel hetzelfde uiterlijk as pect als de DS die in 1955 de auto wereld in opschudding bracht. Ci troën heeft dit onderwerp nu ook in principe gehandhaafd, maar door een ingrijpende verandering van het front en de motorkap zijn de nieuwe modellen onmiddellijk her kenbaar. Bii alle typen treft men thans 4 koplampen, waarvan 2 een normale taak hebben en de beid'e andere als verstralers dienst doen. Bij de DS Pallas zijn deze voorzien van jo- dium-gloeilampen. De DS Pallas heeft een buitengewoon interessan- uit naar het St. Elisabethziekenhuis in Tilburg vervoerd. De Volkswagen werd totaal vernield en is voor on derzoek naar het politiebureau ge bracht. De Waalwijkse gemeente politie onderzoekt samen met de Spoorwegrecherche dit ongeval. (Zwarte Beertjes nr 1091). Dit werk is een toneelspel in drie bedrijven door de Amerikaanse schrijfster Bar bara Garson en werd in het Neder lands vertaald" door Aad Nuis. Het is een scherpe satire op het Amerikaan se regeringssysteem en speciaal een satire op het beleid van de regering van het ogenblik, hetgeen overduide lijk blijkt uit de namen van de hoofd personen van het stuk, als daar zijn Lady Macbird en Macbird zelf, Heer MacNamara, Robert, Teddy enz. Te gelijk wil het ons doen denken aan Macbeth van Shakespeare. Ook Mac bird begint met een gejaagde samen spraak van drie heksen. De Ameri kaanse Barbara Garson vindt het Amerikaanse systeem van regeren en van aan de macht komen beslist niet het beste! Dat blijkt overduidelijk! MACBIRD O.S.S. 117 IN ZWEDEN (Zwarte Beertjes nr 1012). Dit spio nageverhaal van Jean Bruce werd in het Nederlands vertaald door W. Hoek. De trein, die Hubert Bonis- seur de la Bath naar Stokholm brengt, waar hij moet trachten achter de ge heimen te komen van een Russische spionagecentrum, is nog maar goed en wel in Zweden aan het rij den, of door het raam van zijn com partiment worden 3 schoten op hem afgevuurd. En dat is dan al op de eerste bladzijde van het boek. Een klein voorproefje van de vele moei lijkheden, die O.S.S. 117 te overwin nen zal krijgen. Natuurlijk slaagt hij er in de hem opgedragen taak tot een goed einde te brengen en wordt daar bij geholpen door een allemachtig schone Karin! te voorziening. Het tweede stel kop lampen draait bij deze wagen mee met de stuurbewegingen en werpt zo een lichtbundel in d'e richting die men gaat inslaan. Deze uitrus ting betekent de meest geperfectio neerde autoverlichting die momen teel op een seriewagen kan worden geleverd.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 6