Riolering en reconstructie straten in Sprang-Capelle in de raad Brabants zaterdagvoetbal V 975 2475 1875 975 VROOM DREESMANN NIEUW RAADSLID BEËDIGD DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 OKTOBER 1967 Beëdiging mevr. v. Suijlekom Subsidie Dank aan commissie Groene Kruis Opening Synode Bedrijft in Limburg zoekt 200 man Diversen Wit Zwart H.N.C. Auto-zwendel Utrecht in ■1 3 De ontwikkeling van de werkgelegenheid in de bouwnijverheid Extra voordeel, geldig vanaf woensdag en zolang de voorraad strekt. Naar aanleiding van de aan een 160 ingezetenen gezonden brieven, waarin B. en W. van Sprang-Capelle verzoeken in verband met de uit voering van de eerste fase van een stamriool en de plannen om ge lijktijdig tot reconstructie der straten over te gaan, had de heer A. S. Kuijsten schriftelijke vragen ingediend, waarop burgemeester Van Prooijen aan het einde van de openbare vergadering van vrijdagavond j.l. breedvoerig antwoordde. Wanneer tot uitvoering van de plannen zal worden overgegaan, kon de voorzitter niet zeggen: als het geld komt. De aan te kopen strookjes grond (wij maakten in ons blad van vorige week maandag reeds breedvoerig gewag van deze plannen) zullen eerst worden getransporteerd wanneer vast staat dat met de uitvoering van hetwerk kan worden begonnen en de grensafscheidin gen zullen in geen geval ook plaatsvinden vóórdat een en ander kan worden uitgevoerd. De gemeente is bereid zulks ter informatie van de betrokkenen om wanneer de achterkant van het trottoir niet aan sluit aan de voorgevel van de woning, dit uitsluitend vóór de woning tot de voorgevel gratis te betegelen tot b.v. 1 a V/i meter. Men wil zoveel mogelijk tegemoetkomen aan de wensen van de betrokkenen, aldus burgemeester Van Prooijen en hij wees daarbij ook op de mo gelijkheid tot het gratis door de gemeente doen aanbrengen van ver laagde inritten in de trottoirs. Maar de gemeente koopt geen grond naast een woning. Men wil zoveel mogelijk komen tot een straatbreed te van 12 meter, dus 6 meter rijweg, aan beide zijden lj/> meter fiets pad en aan beide zijden 1J4 meter trottoir. Aan de hand van tekeningen licht te de burgemeester de raad volle dig in omtrent de bedoeling hoe de reconstructie zal worden uitgevoerd en wees er op dat een en ander een belangrijke verfraaiing van de ge meente gaat betekenen, welke ech ter niet zonder medewerking van de ingezetenen uitvoerbaar is. De heer Winkelman wees er op, dat vele woningen zeer vochtig zijn, waar door de uitvoering van het Pb® 'n aanmerkelijke verbetering zal bren gen, omdat de afvoer van 't hemel water, dat nu tegen de gevels der woningen komt té staan, dan in de riolering afgevoerd wordt. De heer Kuijsten meende dat het schrijven bij de ingezetenen goed ontvangen is, maar men begreep de situatie niet. Hij hoopte dat de pers de no dige aandacht aan deze toelichting van de burgemeester zou willen schenken en dankte de burgemees ter voor zijn toelichting. De heer Heij wees nog op moge lijke moeilijkheden voor het ver keer in verband met de aanleg van het fietspad, maar de voorzitter wees er op, dat bij toepassing van gele strepen als aanduiding van 't fietspad, daarop auto's mogen wor den geparkeerd. Pe burgemeester kon nog meedelen dat reeds ruim twintig' ingezetenen Hun medewer king toezegden en het betreffende formulier inzonden. Nadat burgemeester v. Prooijen de vergadering had geopend de heer v. d. Made was met kennis geving afwezig legde het nieuw benoemde raadslid, mevr. v. Suijle. kom-Blom op haar plaats was voor een bloempje ter verwelko ming gezorgd in handen van de voorzitter de vereiste eden af, waar na hij haar welkom heette in de raad en wees er óp dat zij niet de eerste dame in de raad was, want een vorige zittingsperiode was zulks ook het geval, waaraan men goede herinneringen bewaarde. Zoals in 't gewone leven man en vrouw elkaar aanvullen, sprak de voorzitter de hoop uit dat zulks ook hier het ge val zou mogen zijn, in het belang van de bevolking en hij hoopte op een goede samenwerking- Nadat de notulen van de vorige vergadering zonder op- en/of aan merkingen waren goedgekeurd, kwamen de ingekomen stukken aan dé orde, waarbij de heer Genuit de reden van het college, wilde weten, waarom een adres aan de Raad der Europese Gemeenten met verzoek tót toetreding, het advies kreeg tot aanneming voor kennisgeving. Hij vroeg zich af of het niet wenselijk was tot zo breed mogelijke samen werking te komen. De voorzitter zei, dat het hier een nog jonge organisatie betreft die nóg niet tot daadwerkelijke resul taten is gekomen. Bovendien is de Vereniging van Ned. Gemeenten lid van deze Raad en tot voor kort be stond er nog enige conversie, die nu welis opgelost, zodat men nu tot taakverdeling zal kunnen ko men. B. en W. willen, eerst de ont wikkeling eens afzien en zien nu het belang van toetreding nog niet in. De heer Winkelman vroeg inlich tingen omtrent een verzoek van de Nationale Commissie tegen hét al coholisme om de mogelijkheden van de nieuwe Drank- en Horecawet te gebruiken ter bestrijding van het alcoholisme, waarop de voorzitter antwoordde, dat per 1 november een nieuwe drank- en horecawet in werking treedt, tervervanging van, die uit 1937, waarin de mogelijkheid wordt gegeven dat de gemeenteraad 'nadere eisen stelt op het gebied van de hygiëne en een hogere leeftijds grens vaststelt voor personen, Waar aan drank verkocht mag worden. B. en W. stellen zich voor, in de vergadering van oktober a.s. te ko men met voorstellen tot wijziging van de gemeentelijke verordening in deze. De heer De Vries merkte, naar aanleiding van het verzoek van het Humanistisch Verbond om subsi die in de kosten van geestelijke vorming, op, dat zijn voorganger er meermalen op gehamerd had sub sidie te geven en vroeg of het ad vies van het college om geen sub sidie te geven omdat op het terrein der geestelijke vorming van militai ren geen subsidie wordt verleend, afgeleid was van andere gemeenten. De voorzitter wees er op de zaak hier niet te verwarren, want hier wordt niet gevraagd om subsidie vocxr militaire tehuizen, maar voor geestelijke vorming ën de raad be sloot hiervoor aan geen enkele richting subsidie te verlenen. De heer De Vries wilde er toch een voorstel van maken, maar dat moest door twee leden worden ge steund. Mevr. v. Suijlekom wilde 't voorstel wel steunen en de heer Dekkers vroeg eerst om nadere uit leg, waarop de heer De Vries zei, dat het Hum. Verbond, op grond slag van niet kerkelijkheid die dienstplichtigen geestelijke vorming wil geven, die ze anders niet heb ben en wat door de overheid ook niet wordt gesteund, waarop de heer Dekkers zei, het met de voor zitter eens te zijn, dat de overheid zich niet behoort in te laten met de geestelijke vorming. Nadat de heer Winkelman nog had meegedeeld dat hij van zijn zoon wist dat zulks van militaire zijde goed wordt gedaan, ging de raad met het voorstel van B. en W. akkoord. Het voorstel tot wijziging van 't Algemeen Ambtenarenreglement de Arbeidsovereenkomstenvergoeding en de Wachtgeldverordening der ge meente, werd zonder opmerkingen goegakeurd. Bij de benoeming van leden der commissie van advies als bedoeld in art. 8 der Woonruimtewet 1947, werden de aftredende leden, die zich allen herkiesbaar hadden ge steld, herkozen, waarbij één stem blanco werd uitgebracht. Het be treft de dames mevr. S. G. Quirijns- Janson, mevr. E. Winkeknan-Mul- der en de heren A. P. de Raat, J. P. de Vos en G. P. Damen. De voorzitter maakte graag ge bruik van deze gelegenheid om de commissie dank te brengen voor 't vele belangrijke werk dat werd ge daan en was blij dat zich hiervoor mensen beschikbaar stellen en hun tijd en energie geven en hij ver zocht de heer De Vos de dank van de raad aan de commissie over te willen brengen. De heer De Vos dankte de raad voor de herbenoeming en vond het prettig als de commissie uit dezelf de mensen bleef bestaan, maar hoopte dat er nu eindelijk eens zo veel woningwetwoningen zouden worden toegewezen dat aan de be hoefte kan worden voldaan, want het lijkt nu vaak moeilijker te wor den als voorheen en hij deed een beroep op de raad om met nog meer energie bij de instanties aan te klop pen om meer woningen. De voorzitter wilde daartoe zijn best doen, maar wees er op dat de vooruitzichten wat dat betreft niet zo rooskleurig zijn, want er worden minder woningwetwoningen ge bouwd en hij meende dat het wen selijk is dat door particulieren meer woningen worden gebouwd. Bij het voorstel tot vaststelling van een nieuwe regeling betreffen de het verlenen van subsidie aan de plaatselijke afdeling van „Het Groe ne Kruis", zei de heer Genuit zich daarmee te kunnen verenigen, maar hij zou toch wel willen weten wat dit de gemeente méér gaat kosten. De voorzitter meende dat dit een bedrag van ca. ƒ800,zou belo pen. De heer Kuijsten had bezwaar s dat het consultatiebureau voor zui- nelingen én kleuters niet meer in 't Bondsgebouw zitting houdt, zodat de moeders door de regen naar het wijkgebouw moeten. De voorzitter zei, dat de arts niet meer bereid is in het Bondsgebouw zijn werk te verrichten, omdat het niet geschikt is en ook uit de an dere delen van de gemeente moet men naar het wijkgebouw. De heer De Vos vroeg of de ge meente, die als gemeenschap sub sidie geeft, ook voorwaarden mag stellen en meende dat men tekort komt wat de verzorging van baby's betreft, omdat het herhaaldelijk is voorgekomen dat moeders drie uur moesten wachten op de komst van de dokter, wat bezwaarlijk is met het oog op de voeding van de kin deren. De voorzitter zei, na eerst te heb ben opgemerkt dat het hier geen vergadering was van Het Groene Kruis maar een gemeenteraadsver gadering, dat het te waarderen is dat in het belang van de volksge zondheid deze taak door Het Groe ne Kruis ter hand genomen is en 't op de weg van de overheid ligt dit werk te steunen. De heer Winkelman had de heer De Vos met verbazing aangehoord en het verwonderde hem dat hij dit niet weet. Als dit zo zou zijn, noemt hij het een grote schande en hij be loofde onmiddellijk een onderzoek in te stellen. Wel vond hij het ook een groot bezwaar dat het consul tatiebureau alleen in Het Groene Kruis-gebouw wordt gehouden, vooral in de winter, want dan zou het kruikje van de zuigeling wel koud zijn en hij vond het de over weging waard in de afzonderlijke delen van de gemeente consultatie bureaus in te stellen, maar hij voeg de er aan toe dat Het Groene Kruis dan wel weer om subsidie zal ko men. De voorzitter vond d:e bezwaren wel wat overtrokken, waarop de heer Jac. Vos, wethouder, opmerk te dat beide heren (de voorzitter en Paus Paulus VI heeft in de Sint Pieter de eerste bisschoppensynode officieel geopend met de waarschu wing, dat grote gevaren de Kerk bedreigen door de anti-godsdiensti ge gerichtheid in het moderne den ken en de naturalistische denkwij ze bij sommige theologen en lera ren. In z'n openingsrede zei de paus, dat er meer waakzaamheid wordt geëist van hen die in Gods Kerk een leeropdracht hebben te vervul len. „De gevaren die de Kerk op 't ogenblik bedreigen, zijn talrijk. Het gaat hierbij niet alleen om de geva ren voortvloeiend uit de moderne ongodsdienstige mentaliteit, maar maar ook en vooral om die welke de Kerk van binnenuit bedreigen. Er zijn leraren en auteurs die de katholieke geloofsleer op een nieu we en moderne wijze pogen weer te geven, maar vaak komen deze pogingen neer op een aanpassing van de dogma's aan het denken en de taal van de wereld, in plaats van dat men zich houdt aan de normen van het kerkelijk leergezag. Op de ze wijze maken zij vrij baan voor de opvatting, dat men uit de ge- loofwaarheden die punten mag uit zoeken, welke op basis van persoon lijke en instinctieve voorkeur het meest aannemelijk zijn", aldus paus Paulus. De papierfabriek te Gennep heeft van de minister verlof gekregen om vanaf 1 januari 1968'een volcontinu- dienst in te voeren. De fabriek gaat haar industriële activiteiten uitbrei den door frisdranken te maken. De nieuwe besluiten houden in, dat het bedrijf in de toekomst nog 200 extra krachten gebruiken kan. dokter Winkelman) in het bestuur van Het Groene Kruis zitting heb ben en het dus wel ter plaatse kun nen brengen. De voorzitter zegde wel toe dat de ouders in het ver volg op tijd opgeroepen zullen wor den, zodat ze niet lang behoeven te wachten. Het voorstel inzake verpachting van landerijen en die tot aan- en verkoop van grond van de heer Nieuwenhuizen en aan de heer v. d. Schans, gingen vlot onder de hamer door, terwijl het voorstel tot ver koop van industrieterrein aan Auto- spuiterij Verboven te Kaatsheuvel enige discussie uitlokte. De heer Heij vroeg of het hier toch werkelijk een spuiterij betreft en geen slopersbedrijf, want de op pervlakte van 1696 m2 achtte hij voor een spuiterij wel groot. Met 'n sloperij is onze gemeente niet ge baat, merkte de heer Winkelman nog op. De voorzitter zei, uit een persoon lijk gesprek met de betrokkene te hebben begrepen dat het een auto- spuiterij met de nieuwste middelen zou worden. Wat de grootte betreft, zei de voorzitter, dat kavels worden verkocht en geen gedeelten daar van. De heer De Bie wilde weten waar om de heer Verboven in Kaatsheu vel wil vertrekken, maar de voor zitter zei, dat het bedrijf in Tilburg is gevestigd en de heer Verboven in Kaatsheuvel woont. Hij was be reid aan de voorwaarden toe te voe gen dat het in geen geval een slo perij mag worden, waarmee de raad zich kon verenigen. De overige punten gingen onder de voorzittershamer door, zonder op- of aanmerkingen: voorstel tot intrekking van het raadsbesluit tot verkoop van een perceel industrie terrein aan de heer Kop te Loon op Zand, voorstel tot overdracht van 18 woningwetwoningen aan de Wo- ningbouwstichting „Sprang-Capel le", voorstel tot het aangaan van 'n Vaste geldlening a ƒ300.000,en het aangaan van een kasgeldlening a 250.000,met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage (het laatste punt werd nög aan de agenda toege voegd) én het voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting en de be groting van het grondbedrijf voor 1967. Kogelvangers zorgde zaterdag in de eerste klas van de afdeling Bra bant voor een verrassing. De groen- witten uit Willemstad klopten het sterke Beatrix uit Den Bosch met 31. Met de rust leidde Kogelvan gers met 21. Ongeveer een kwar tier voor het einde viel de beslis sing in dit enerverende duel toen linksbuiten Gerrit de Wit met een prachtig schot de score op 31 bracht voor de club uit de West hoek. Kogelvangers staat nu met SSC 2 dat de plaatselijke uit wedstrijd tegen Sprang 2 met 12 won op de eerste plaats. Daarna volgen met één punt minder Bea trix, VVN en The Gunners. VVN ONI op eigen veld met 13. De vijfde nederlaag voor de club uit 's Gravenmoer. Knap werk leverde The Gunners door het op eigen ter rein altijd sterke WHS met 14 te verslaan. Tholense Boys had de han den vol aan The Gunners 2 in Bre da, maar slaagde er toch in met 'n 01 viktorie naar Zeeland terug te keren. DEB voor het eerst op volle sterkte bleef met 21 baas over het dit seizoen niet zo best draaiende BWR uit Roosendaal. In de tweede klas B leed Wit- Zwart 2 tegen PTT 2 in Breda de eerste nederlaag. De Capellenaren verloren met 2o ondanks het feit dat ze bijna de gehele wedstrijd sterker waren. JPS dat vorige week van Rust Roest 2 liet zich Wit-Zwart is bijna steeds in de aanval geweest, maar slaagde er te gen de zich fel werende Eindhove- naren niet in tot groot voetbal te komen. Had Wit-Zwart de fraaie kansen die het zich door uitstekend samenspel schiep allemaal benut, Rust Roest zou een heel wat gro tere nederlaag hebben geleden. Al kort na het begin kreeg Wit-Zwart een strafschop te nemen, maar kee per Brouwer keerde het schot van Ad Rosenbrand. Wat later ontsnap te Rust Roest aan een doelpunt toen Joop le Sage tegen de paal kogelde. De uitstekend spelende G. Dorresteijn bezorgde Wit-Zwart met een verrassend schot uit een .vrij moeilijke positie de leiding: 10. Bij een ogenschijnlijk ongevaarlij ke uitval lukte het Hoekstra kort voor de rust de stand op 11 te brengen. Direct na de rust drukte de thuisclub door. Met een prach tig boogschot van Joop le Sage kwam Wit-Zwart op 2—1. Daarna was het Gert jan Gerlach die met een goed gerichte center de score op 31 bracht. Wit-Zwart geloofde het toen verder wel. De strijd was beslist. Wühelmina leidde met de rust al met 20 door schoten van De Bruin. Kort na de hervatting liepen de Aal burgers door In 't Veld uit tot 30. HN'C kreeg bijna geen kans gevaar lijk te worden. De voorhoede van de Capellenaren was zwak. Ongeveer twee maanden geleden kregen de Utrechtse rechercheurs J. v. Dam en H. G. Middelweerd lucht van een omvangrijke interna tionale zwendel in gestolen auto's, die zij thans op het spoor zijn ge komen. Tot nu toe zijn er 6 Utrech ters en 8 Duitsers gearresteerd; 20 gestolen auto's met een totale waar de van 125 duizend gulden konden worden achterhaald. De hoofdzakelijk in Duitsland ge stolen auto's werden op slinkse wij ze in Nederland in de handel ge bracht. Aangenomen wordt, dat er op het ogenblik enkele honderden van diefstal afkomstige auto's in Nederland rijden. Hoewel in de komende dagen nog wel meer arrestaties zullen volgen, is de recherche het meest geïnte resseerd in de „grote ba-as" in Duits land, die aan het hoofd zou staan van deze autobende, die haar werk terrein over vele landen uitstrekt. thuis een punt ontnemen door ONI 2 (22). Niet best was ook het resul taat van SVV 2, dat met 03 de vlag moest strijken voor het er nu goed inkomende Beatrix 2. TSC klaarde het niet tegen het prima debuterende Sprang 3 (03). Maar WVO, de andere club uit Ooster hout, had het op zijn slofjes tegen het zwakke Good Luck 3 (50), UITSLAGEN le klas Tholense Boys 0 1 The Gunners 2- ONI—VVN Sprang 2SSC 2 KogelvangersBeatrix DEB—BWR WHSThe Gunners 2e klas B PTT 2Wit-Zwart 2 WVOGood Luck 3 TSC—Sprang 3 SVV 2Beatrix 2 JPS—ONI 2 3e klas E PTT (T)—JPS 2 Veerse BoysSprang 4 HNC 2—SSC 3 Wit-Zwart 3Good Luck 4 3e klas F SSC 4Wit-Zwart 4 Dussense BoysJPS 3 SCO 2Sprang 5 HNC 3Beatrix 4 1—2 3—1 2—1 1—4 2—0 5—0 0—3 0—3 2—2 2—4 1—0 2—2 1—5 3—3 5—1 5—1 2—2 Het Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid heeft een rapport, genaamd enkele gegevens betreffen de de ontwikkeling van de werkgele genheid in de bouwnijverheid"het licht doen zien, waarin in een voor woord prof. dr A. Hendriks direc teur van het instituut, opmerkt, dat de verantwoordelijkheid voor een op nieuw toenemen van de bouwwerk loosheid in de eerste plaats moet wor den gezocht bij de overheid. Het rapport, dat de ontwikkeling van de werkgelegenheid op korte en middellange termijn beziet, conclu deert dat de optimistische prognoses omtrent de ontwikkeling van de werk gelegenheid in de „nota betreffende een pluriform en expansief bouwbe leid" weinig of geen steun bieden voor een reële verkenning van de te verwachten ontwikkeling van de werkgelegenheid op korte en middel lange termijn. Het blijkt dat thans ge tracht zal worden de omvang en de samenstelling van de bouwproduktie in overeenstemming te brengen met de in de bouw toelaatbare werkloos heid. In zijn voorwoord zegt Prof. Dr Hendriks ook dat tegenover het van overheidszijde geschetste wenkende perspectief over het werken in de bouwnijverheid de werkelijke ontwik keling staat. De werkeloosheid in de bouw steeg in januari van dit jaar tot een maximum van circa 14 procent van alle arbeiders, die bij het bouw bedrijf betrokken zijn. In de afgelo pen zomer vond een daling plaats tot ongeveer 3 procent. Bij de bestude ring van de beschikbare gegevens blijkt, dat er een duidelijke verminde ring optreedt in de omvang van nieu we opdrachten, die aan architecten bureaus e.d. worden verstrekt, zo zegt het rapport bij bespreking van de ontwikkeling van de werkgelegen heid op korte termijn. Zuiver wollen jongensvest van een bekend merk. Heerlijk warm in het dragen. De knopen zijn van metaal. Verkrijgbaar in diverse mooie uni-kleuren. Maten: 98 t/m 152. Maat 1 52 14.75maat 98 Kleutermanteltje van wollen velours. Hooggesloten en voorzien van een war me stepvoering. Met parmantig loopsplit als grappig aksent. Diverse kleuren. Maten: 92-110 iy huv-ijjoi-mi l Kleuter- en meisjesjack van water afstotend nylon met Acryl binnenvoering. De rand langs de capuchon is van 'echt bont. In zeer aparte kleuren. Maten: 92-164. Maat 164 26.75; maat 92 VUII vul I L Jongenspullover met aangebreide boord en manchetten. Van praktisch Draion, dus makkelijk wasbaar en snel droog. Keuze uit diverse nieuwe najaarskleuren. Maten: 110 t/m 152. Maat 152 15.75maat 110' CM Ol ICl- DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG - HELMOND

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3