Vrijdagavond wordt in Herman Broerenschool in Waalwijk teach-in gehouden LIEFDE IN DE STORM Plaatwerkers Leerling plaatwerkers Lassers van der Wiel Waalwijk SIMCA 1961 FLINKE JONGEMAN Machinefabriek Wed. Joh. Verhulst en Zonen n.v. z'nfijnst! DE KEURSLAGER UW VOORKEURSLAGER 'HET HEEFT GEBLAZEN" Autogeen en electrisch in de maand... 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 OKTOBER 1967 8 Over bedrijf, arbeid en toekomst Vier vragen Voor iedereen Waspik Loon op Zand Hockey Goede resultaten x atleten „A.C. Waalwijk" Te koop: Technische Handelsonderneming T.N.W. tijdelijke hulp huishoudster of meisje Te koop: vraagt voor directe indiensttreding geldig van 2 tot 7 oktober met keurslager garantie Runderlappen 500 gram 3.98 Mager hachévlees 500 gr. 1.98 Braadworst 500 gram 2.18 Slavinken 3 stuks 1.28 WOENSDAG Gehakt 500 gram VOOR DE BOTERHAM Mager pekelvlees 100 gr. Gekookte lever 100 gram 1,98 85 78 Stationsstraat 83a, Waalwijk Tel. 2884 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - ,,Het heeft geblazen". Onder deze naam wordt komende vrijdagavond in de aula van de Herman Broerenschool de eerste teach-in van Waalwijk gehouden. Het thema waarover wordt gediscussieerd is „bedrijf, arbeid en toekomst". De organisatoren, het Bedrijfsapostolaat en werkgroep Grasduinenhopen door het creëren van deze bijeenkomst een dienst aan de samenleving te be wijzen. Een positieve bijdrage waarna men later nog eens teruggrijpt. Voor deze teach-in een voor Waalwijk geheel nieuwe vorm van samen praten - verwacht men veel belangstelling. Zowel van werk gever en werknemer. Dat is ook nodig om het gestelde doel te kun nen bereiken. Het waren de Grasduiners, die na de laatste tocht met het idee kwamen om een teach-in te organiseren. Al lang had men in deze wergroep naar een bredere opzet gestreeft. Men ziet deze teach-in als een kans, voor iedereen zijn mening te getuigen. Ieders opinie kan waardevol zijn. De organisatoren zien het echter niet als een discussie-bijeenkomst. Aalmoezenier Van Berkel van het Bedrijfsapostolaat noemt 't een soort markt, waarop iedereen zijn „koop waar" kan aanprijzen. Men vertelt aan elkaar wat men denkt over aller lei zaken. Om het spel goed te kun nen spelen is een gespreksleider no dig, die het woord uitdeelt. Voor de Waalwijkse teach-in heeft men de heer J. Annegarn, stafdocent aan de Sociale Academie aangetrokken. De heer Annegarn is in De Langstraat een bekend figuur, hij was in Kaats heuvel ondermeer direkteur van de Levensschool. De heer Annegarn wordt bijgestaan door een panel, dat is bedoeld om het gesprek voedsel te geven. Het kan ten behoeve van een vruchtbaar ge sprek, advies en toelichting verschaf fen. Het is echter geen forum; meer een soort lopende encyclopedie, waar na de gespreksleider en de mensen in de zaal kunnen grijpen. Het panel be staat uit de heren Cloïn, Dongen (werkgever), Boekholt, Eindhoven, werkmeester; A. Grootswagers, Kaatsheuvel (werknemer); A. Buys, Tilburg (NVV); J. Spronk Waalwijk, direkteur Arbeidsbureau en J. Israël (direkteur Middenstands Bank). Aan deze teach-in is een voorbe reiding van ruim een maand aan voorafgegaan. In deze periode heeft men advies ingewonnen bij personen uit allerlei geledingen binnen de be drijfswereld. De titel (arbeid-bedrijf- toekomst) heeft men in vier dagen toegespitst. Vragen die door de in leider, de heer Annegarn) in een kor te team-omgrenzirj.g aan de orde worden gesteld. De vragen zijn: van wie is het bedrijf, wat verwachten we in het bedrijf van elkaar, hoe ver wacht je in het ideale bedrijf loon naar prestatie te ontvangen, hoe kan ik mijn bestaanszekerheid verstevi gen. Bij deze vier vragen kunnen nog allerlei onderwerpen aan de orde ko men. Aalmoezenier Van Berkel vindt het belangrijk om als neutrale fi guur - de mensen in en rondom het bedrijf de kans te bieden om van el- kaars mening kennis te nemen. „Dit lijkt ons een dienst aan de ge meenschap. Vaak weet men zo weinig van eikaars ideeën, verwachtingen, zorgen, moeilijkheden, problemen, te leurstellingen, etc. Men leeft dikwijls langs elkaar heen, misschien wel on gewild. Bij een betere communicatie kunnen vaak zoveel moeilijkheden voorkomen worden! Belangrijk zal wel zijn, dat men met een positieve instelling komt. Persoonlijke beledin- gingen zijn dan ook niet ter zake. Het lijkt ons waardevol, dat men na afloop verrijkt met eikaars opinies naar huis gaat. Misschien wordt het wel een openbaring! Het is niet no dig, dat men het allemaal eens wordt; de praktijk is ook niet zo. Maar ho pelijk gaat het gesprek na afloop la ter door; en misschien dat men dank zij deze meningsuitwisseling dan el kaar gemakkelijker vindt", aldus aal moezenier Van Berkel. Deze teach-in raakt eigenlijk ie dereen, op welke plaats men ook staat binnen het bedrijfsleven van hoog tot laag. Het is een vrijblijvende mogelijkheid om te beluisteren wat er allerwege leeft en tevens om kennis te geven van eigen inzicht. Iedereen, die het serieus neemt met zijn werk, zijn toekomst 'en het bedrijf, zou de ze kans niet mogen missen. De deur staat dan ook gratis open voor iedere belangstellende. Men begint pas om 9 uur, om ieder een de kans te geven op tijd aanwezig te kunnen zijn. Tenslotte is het ook RIKCONCOURS De tweede speeldag van het rikconcours door de Vrolijke Rikkers in café Van den Broek georganiseerd, is er weer verwoed strijd geleverd door ruim 40 spelers uit Waspik en de omtrek. Na het opmaken van de balans werden de eerste 10 plaatsen be zet door G. Roozenlbrand, Raamsdonk; 2. G. v. d. Ley, Waspik; 3. C. Ripzaad, W.; 4. C. Zwaans, W.; 5. D. Lightvoet, Raams donk; 6. B. van Helvert, Raamsdonk; 7. C. Rekkers, W.; 8. H. Langermans, W.; 9. M. van Leeuw, Raamsdonk; 10. M. van Erp, Raamsdonk. Het algemeen klassement wordt nu aange voerd door G. Roozenbrand met 420 pun ten; 2. M. van Erp, 379 p.; 3. C. Ripzaad, 329 p.; 4. C. Rekkers, 316 p.; 5. B. van Helvert, 298 punten. De volgende speeldag is zaterdag 7 oktober. 173 DONORS De afdeling Waspik organiseerde een donoravond in de jongensschool. Van de 198 opgegeven personen werden er 175 ge registreerd. De organisatoren en Roode Kruisstaf waren bijzonder tevreden. Men kreeg voldoende hulp van een uitgebreide staf medewerkers. FEUILLETON door Eleanor Elliot Canoll 7. En dat erkende ze nu zelf met een huivering van opgetogenheid-dodelijk verliefd! De voorspelling van Sue Dalton was bewaarheid geworden. Gwynne herinnerde zich nog goed de laatste woorden van haar vriendin: „Je zult de éne en enige wel gauw ontmoeten!" Op dat ogenblik keek Ambrose Mait- land het meisje aan en vroeg zich af hoe die stralende uitdrukking in haar ogen en die gloeiende blos op haar wangen getoverd was. IV Een geheim verbond Enige avonden later scheen er geen einde aan het diner te komen. Het was begonnen met cocktails door een hofmeester onder veel klinkende ge luidjes aan het buffet geschud en bij elke gang was een andere wijn geser veerd. Het eindigde met kleine glaasjes li keur, maar nog steeds toonde het ge zelschap geen neiging, van tafel op te staan. Sigarettenrook zweefde in blauwige slierten door het vertrek. Inez rookte uit een lang, uit jade ge sneden pijpje, blies nu en dan kringe tjes en drong er bij Robin plagend op aan, haar dit na te doen. Hij keek een beetje misnoegend om zich heen en werd onrustig. Dat was ook het geval met Maitland, die ten slotte zijn stoel achteruitschoof, zijn dikke hand op de schouder van zijn vrouw legde en naar haar koele, stug ge gelaat keek. „We mochten er vanavond wel een feestje van maken, lieve", verklaar de hij met zijn zware, te luide stem. „Wat denk je van een paar robbertjes bridge en daarna een echt fuifje? Ik zal Wang tegen middernacht voor een fijn soupeetje laten zorgen, caviaar, oesters en champagne. En intussen spelen wij met ons viertjes. Jij en ik tegen Inez en Faust, goed? De jonge lui kunnen zich, als we klaar zijn met spelen wel weer bij ons voegen. Is dat iedereen naar de zin?" Hij keek gemoedelijk de tafel rond, bezorgd om het iedereen aangenaam te maken. Inez doofde haar sigaret in een asbakje en stond op. „Op zo'n mooie avond kaarten?" vroeg ze schril, „ik niet, vadertje. Laat u mij er maar buiten. Ik heb tot nog toe in mijn hut opgesloten geze ten en snak naar wat frisse lucht. Robin zei je daarnet niet, dat het Zuiderkruis vanavond te zien is? La ten we samen een poosje aan dek gaan en die lui hier laten bridgen zo- een ongezochte kans om nader kennis te maken met het werk van het be drijfsapostolaat, op volkomen vrijblij vende basis. Voor het bedrijfsaposto laat lijkt het een prachtgelegenheid tot opiniepeiling, om zodoende later vandaaruit beter met het werk te kunnen aansluiten bij de concrete no den en behoeften van het concrete bedrijfsgebied WANDELCLUB LODUKA De Wandelclub van de stichting Jeugd- belangen LODUKA heeft zondag deelge nomen aan de wandeltochten, uitgeschreven door wandelclub VIOS uit Amerzode. Op de 10 km werd Loon op Zand met 624 pun ten 18e van de 25 deelnemers. Op de 15 km werd zij lie met 637 punten van de 22 deelnemers. Zondag a.s. zullen de wande- laarsfsters) weer meedoen aan de tochten van 10 en 15 km in Tilburg aan de Herfst- vandeling van Brabants Glorie. GOUDEN BRUILOFT Reeds is het buurtcomité werkzaam in de Kloosterstraat voor de a.s. gouden bruiloft van het echtpaar A. Boons en M. Dielen. De dag van dit feest zal zijn 20 november OPRICHTING VOGELVERENIGING Zaterdag heeft in zaal Echo der Duinen de oprichtingsvergadering plaats gehad van een vogelvereniging. Men is van start ge gaan met al reeds 15 vogelliefhebbers die zich als lid aansloten. Wellicht zullen er nog meer volgen. Zij, die zich voor de ge plande vergadering van 14 oktober a.s. melden behoeven géén entreegeld te beta len. De vereniging beoogt de vogelliefheb bers het kweken van diverse vogels te be vorderen, voor te lichten en het houden van tentoonstellingen e.d. De plannen zijn reeds besproken. Het voorlopig bestuur bestaat uit de heren C. van Gompel, voorzitter; Tiny van Loon en M. Leermakers. ST. AMBROSIUSGILDE De leden van het St. Ambrosiusgilde hebben zaterdag hun jaarvergadering ge houden. De opkomst kon veel beter zijn geiweest. De plannen voor de statiedag van a.s. zaterdag zijn: 8.45 uur: in de zaal; 9 uur: H. Mis voor levende en overleden leden; daarna weer naar de zaal terug voor een bespreking over de handboogdoel. In de middag is het bij goed weer om 2.30 uur schieten op de doel, om het aan te le ren. Om 5 uur verzamelen in de zaal om dan om 6 uur een kleine rondwandeling te maken. Om 7 uur koffietafel en bal met ouderwetse dansen. De nederlaag van vorige week schijnt de Waalwijkse ploeg niet uit cadans gebracht te hebben: een klin kende overwinning (50) op MM He 1 uit Middelburg was het re sultaat. KMHC stratte overdonde rend en na 10 minuten scoorde dinksbinnen De Jongh heel handig het openingsdoelpunt. Rechtsbin nen Petit, dikwijls goed combine rend met debutant M. Schapendonk scoorde na 15 minuten nummer 2 en even later de derde treffer op fantastische wijze. Bij deze stand bracht de rust aan. Na de hervat ting kon Middelburg zich even ont worstelen aan de druk van KMHC, maar de gehele Waalwijkse defen sie maakte een rustige indruk. Vooral Kruyssen en van Dongen waren naast de constant spelende van Helvoirt en Rötgers en de zich in de tweede helft goed herstellen de van Daal bij vlagen grandioos en ook doelman Hoffmans weerde zich, indien nodig, voortreffelijk. Naarmate de wedstrijd vorderde nam KMHC wederom het heft in handen en R. Petit scoorde nummer vier (strafpush) en nummer vijf. een schot van de Jongh uit 'n voor zet van de razendsnelle Bergmans rakelings naast kwam het einde van deze wedstrijd, waarin KMHC ruimschoots de baas bleef over een sympathieke, zij het niet sterk spe lende ploeg. -Voor de Waalwijkse dames wordt het erg oppassen; de Langstraatse derby tegen DES ging met 42 verloren en dit betekent de rode lantaarn. Ook de heren reserves blijven op het goede pad: 50 was de uitslag tegen Forward en A. So- mers scoorde de hattrick. Met 14 atleten ging A.C. Waal wijk zondag 1 oktober jl. naar Den Haag. „Vlug en Lenig" en „Trek vogels combinatie" organiseerden hier groots opgezette atletiekwed strijden. Niet minder dan 650 atle ten namen aan deze wedstrijden deel. De prachtige sintelbaan nodig de tot snelle tijden uit, doch de har de wind, die de lopers tegen had den, liet dit niet toe. Uit de resultaten blijkt wel, dat de jonge atleten van A.C. Waalwijk zich met de besten kunnen meten. Jozef Mahieu boekte een prachtige overwinning op de 3000 meter jon gens B, tijd 9.36.6, een nieuw Waal wijks record. Bij de finale 80 meter meisjes B, wist Nellie Demmers be slag te leggen op de 2e plaats in 11 sec., en Willie Demmers 4e in 11,4 sec. Op de 600 m. meisjes C werd Maria Mahieu 2e in 1.51.8, 'n nieuw Waalwijks record. Ook nog een Waalwijks record voor Fons v. Dijk op de 1000 m. jongens B in 2.56.6. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 80 m. meisjes B: 2. N. Demmers 11.0; 4. W. Demmers 11.4 600 m. meisjes C: 2. M. Mahieu 1.51.8; 3. E. Klein 1.53.2; 7. L. Schagen 2.01.3 60 m. jongens D: 4. J. Demmers 9.0 (serie 8.7); 1000 m. jongens B: 4. F. v. Dijk 2.56.6; 8. B. van Esch 3.08.2; 10. G. v. Esch 3.10.1 3000 m. jongens B: 1. J. Mahieu 9.36.6 200 m. heren C: 3. A. Verhoeven 24.7 (serie 24.4) Te bevragen: Baardwijksestraat 169, Waalwijk Tuinstraat 30, Waalwijk Wij vragen: 16 18 jaar voor alle voorkomende werkzaamheden. Aanmelden na 6 uur: Kloosterweg 21, Waalwijk GEVRAAGD wegens ziekte: in de huishouding. Mevr. Maris Nieuwevaart 16, Capelle GEVRAAGD voor dag en nacht. Zeer hoog loon. Mevr. Janssens-Kitslaar Vughterweg 15, Den Bosch. Aanmelden: Pensmarkt 22 - 24 Den Bosch een Interno KOLENCONVECTOR 611 6611 KEUKENKACHEL Kerkstraat 127 Waalwijk Aanmelden op ons kantoor Elzenweg 1 - Waalwijk Telefoon 04160-2721 veel ze maar willen. Gwynne zal mijn plaats wel innemen. Ze speelt uitste kend contract-bridge. Dat heeft ze me zelf verteld. Roepen jullie ons, als de fuif begint, luidjes?" Ze stak haar hand door Robin's arm en nam hem mee naar het dek. Het ging heel gemakkelijk. Er zat voor Gwynne wel niets anders op, dan met mevrouw Maitland en de he ren naar de salon te gaan, waar de kaarttafel al klaar stond. Gwynne had nooit van kaarten ge houden en nu had ze er meer dan ooit een hekel aan. Het viel haar moeilijk, haar teleurstelling te verbergen. Ze waagde dan ook tegen te pruttelen: „Heus ik ken er niets van. Ik heb vroeger een heel klein beetje auction- bridge gespeeld, maar dat is al zó lang geleden, dat ik..." De blonde vrouw met haar ijzige koele ogen viel haar in de rede. „We zijn geen van allen bijzonder goede spelers, lieve kind. We zullen je niet bevitten, als je fouten maakt. Jij moet maar met mijn man spelen tegen dokter Faust en mij. Ik weet zeker, dat Ambrose het heel prettig vindt, jou tot partner te hebben, want hij is erg op je gesteld". Er zat iets kwaadaardigs in die op merking, waarvan Gwynne rilde. Stil letjes zette ze zich neer op de stoel tegenover haar neef en schikte de kaarten, die ze kreeg. Er scheen geen einde aan de avond te komen. Gwynne speelde op goed geluk af en wist zelf niet goed, hoe ze speelde. Haar gedachten waren niet bij de kaarten, maar buiten in de koele, fluwelen duisternis, waar ze zo naar verlangde. Ze stikte bijna in de rokerige salon. Ze moest er verscheidene malen aan herinnerd worden, wat troef was. De beide heren deden dat gemoede lijk, maar mevrouw Maitland, wier blik het meisje tot op haar ziel scheen te doorgronden, deed het vinnig en hatelijk. Nu en dan drong de heldere, parelende lach van Inez, door die van Robin beantwoord, tot hen door. Telkens deze saaie avond het begin van een hele reeks? Waren de geluk kige uren met Robin LeeRobin Adair voor haar... altijd afgelopen? Eindelijk wierp Ambrose Maitland zijn kaarten gebelgd neer. „Laten we maar uitscheiden", zei hij, we hebben vanavond geen geluk Gwynne. Die twee gehaaide spelers hebben ons er voortdurend tussen. Arm kind het was toch eigenlijk een schandaal, dat we je tot spelen heb ben gedwongen, terwijl je er een he kel aan hebt. Ik beloof, dat ik niet meer zo zelfzuchtig zal zijn". „Och, ik weet zeker, dat Gwynne je graag een pleziertje doet", zei me vrouw Maitland met nadruk en een vinnige blik op het meisje. „Als ze de volgende keren maar een beetje oplet, wat ze doet, leert ze het heus gauw genoeg". „Och, ze kan immers alles leren", merkte dokter Faust glimlachend op, „als u wilt, zal ik u graag een paar lessen in contract-bridge geven, juf frouw Cameron. Gwynne was wel ge noodzaakt te zeggen, dat ze het heel prettig zou vinden. Neef Ambrose was bezig een bediende opdracht te geven, het souper in de eetzaal op te dienen. Inez speelde een schitterende sonate van Chopin. „Luister nu toch eens", zei Mar garet, haar hand op de arm van haar man leggend, „dat klinkt weer als vroeger, is het zo niet? Ik heb je wel gezegd, dat Robin haar al die zenu wen totaal zou doen vergeten. Laten we nog even wachten met het souper, Ambrose. Je moet muziek nooit voor iets zo prozaisch als eten onderbre ken". Ze begaven zich allen naar de sa lon, waar gespeeld werd en van die gelegenheid maakte Gwynne gebruik de gang naar haar hut in te lopen. Ze had de deur bijna bereikt, toen ze vlugge voetstappen achter zich hoor de en, zich omkerend, Robin haastig naderbij zag komen. Wacht eens even", riep hij, „waar gaat U heen? U laat het fuifje toch niet schieten, wel?" Hij stond voor haar met smekende blauwe ogen en uitgestrekte hand. Nog steeds drong de muziek van Inez tot in de gang door. „Ik moet wel", zei Gwynne", ik heb zo'n barstende hoofdpijn en... 't is al zo vreselijk laat". „Die hoofdpijn kan ik me voorstel len", zei hij medelijdend. „U hebt de hele avond in zo'n verstikkende rook gezeten, dat het wel niet anders kan. Het was zo heerlijk aan dek en... ik miste onze wandeling zo". Haar ogen verhelderden. Hij had haar dus gemist! „Ik ook", gaf ze ronduit toe". De rooksalon was zo benauwd en muf en... ik heb zo'n hekel aan kaarten". Robin nam haar hand in de zijne en drukte die hartelijk. „Dat geldt voor ons allebei", glim lachte hij. „Ik vind het zo'n ver schrikkelijk tijdverlies. Laten we ho pen, dat ze u niet nog eens zo'n af grijselijke avond bezorgen". Gwynne giechelde. „Ik denk niet, dat ze het nog eens zullen doen... neef Ambrose zeker niet. U had zijn gezicht eens moeten zien, toen ik op een slag, die toch al voor hem was nog een troef gooide! Hij was wan hopig!" (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 8