Teach-in over arbeid, bedrijf en toekomst was groot succes A. Maas van b.v. 't Centrum kampioen derde klas libre Hervormde Kerk in Waalwijk is monument voor stad en streek Raad Loon op Zand werkte agenda in haëf uur af 180 GEÏNTERESSEERDEN IN HERMAN BROERENSCHOOL ZONDAG 29 OKTOBER ERE-DIENST PLEIDOOI VOOR BEHOUD APOLLO-THEATER DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 OKTOBER 1967 Kees v. d. Loo neemt het op tegen o.a. Wijnen, Ceulemans en Scholten KNBB - district Kaatsheuvel Seizoendaüffig werkloosheid blijft achterwege Drunen Waspik Garantieregeling BBA WAALWIJK - De Teach-in, georganiseerd door Bedrijfsapostolaat en Gras duinen, behoort tot het verleden. De aula van de Herman Broerenschool verleende vrijdagavond gastvrijheid aan circa 180 geïnteresseerden uit alle leeftijdscategorieën en bedrijfsgroeperingen, die o.l.v. de zeer bekwame ge spreksleider, de heer Annegarn (stafdocent aan de Sociale Academie te Sit- tard) 'en met assistentie van een 6-koppig panel, getuigden gelukzoekers te zijn in de meest goede zin van het woord. Deze Teach-in was veeleer een getuigenis van goede wil, dan een uitlaatklep van gifgassen, hoe vreemd en zalvend dit ook moge klinken. De gespreksleider ging uit van een ideaal bedrijf. Vanuit dit standpunt stelde hij: VAN WIE IS HET BEDR1JF - Een bedrijf is van de gemeenschap van de maatschappij - Het gebeurt te vaak dat bedrijven toebehoren aan personen die toevallig qua kapitaal de wind in de zeilen hadden. Wat luillen we nu: medezeggen of mede- beslissen? - Medezeggenschap is gegroeid uit tekortkomingen. Als de positie van de werknemer rooskleurig is, maakt hij zich nergens druk over, wanneer ech ter het zijden draadje mee gaat spre ken, eist hij plots medezeggenschap. De ondernemingsraad is vaak een on dervoed en dus onmondig instituut. De raad moet veel goede informatie krijgen, zelfs over datgene wat bin nen de directie besproken wordt. WAT VERWACHTEN WE IN HET BEDRIJF VAN ELKAAR Er was met name een grote be hoefte aan een goede introductie. Een arbeider wil niet alleen weten wat hij moet doen, maar bovenal waarvoor. Het gebeurt nog te vaak dat mensen in een bedrijf alleen maar een plavuis staan te verslijten. Het onderwijs zou meer bedrijfsge richt moeten zijn. Een juiste intro ductie; één week kennismaking en bestudering van de werkkring, één week werken, en tenslotte het uitwis selen van ervaringen alsook het door spreken met de bedrijfsleiding. Deze visie ontlenen wij aan de heer Buys, panellid en vertegenwoordiger van de vakorganisatie. HOE VERWACHT JE IN HET IDEALE BEDRIJF LOON NAAR PRESTATIE Hoe kun je een prestatie beoorde len en belonen? Men voelt voor een evenwijdige werk kring: als de zaak goet gaat, maakt de werkgever winst, dat houdt tevens in dat de werknemer mee moet pro fiteren in de vorm van meer loon. Studie wordt teveel overschat: eer we 5 jaren verder zijn komen we lom perds tekort! De opmerking dat de overheid te gemakkelijk mensen min- dervalide verklaart, ontlokte bij de Aan het invitatie-bïljarttournooi an kerkader 38/1 dat de B.V. DES te Haarsteeg van 17 tot en met 19 no vember a.s. organiseert, zal, naast di verse bekende cracks in deze spelsoort o.a. Tiny Wijnen en Lambert v. Leur, beiden uit Oss, Henk de Kleine uit Mierlo-Hout, Henk Scholte uit Eind hoven, Flip Beekman uit Amsterdam en Raymond Ceulemans uit Grobben- donk. Ook de Waalwijker Kees van der Loo zal hieraan deelnemen. Om de moeilijkheid voor de deel nemers groter te maken besloten de organisatoren om de spelsoort 38/1 te veranderen in ankerkader 38/1. Een zware opgave voor de Waalwijker, die voor de eerste maal zal worden gecon fronteerd met de topbiljarters van Nederland en België w.o. de meer voudige Europese en Wereldkampi oen Raymond Ceulemans. De heer v. d. Loo is oud-lid van de organiserende vereniging en thans lid van de Waalwijkse B.V. 't Zwaan tje. Kees van der Loo kan gezien wor den als een der topbiljarters van het district Waalwijk van de K.N.B.B. Een andere Waalwijkse crack, Henny de Ruyter, was vrijdagavond op de televisie te zien in een internationaal sportprogramma vanuit de sporthal te Breda waar hij een partij driebanden speelde tegen de Belgische matador Raymond Ceulemans. Een bewijs dat Waalwijk op het gebied van de bil- jartsport een woordje meespreekt. In de wedstrijden te Haarsteeg wensen we in ieder geval onze plaatsgenoot Kees van der Loo het meest denkbare succes toe. heer Sprong (panel-lid) de opmer king, dat de overheid teveel gezien wordt als een orgaan dat alle steken moet oprapen. De overheid moet po sitief blijven, maar ook persoonlijk initiatief moet opgeld doen. Iemand was de Stichting van de Arbeid voor uit door te pleiten voor 'n vrije loon vorming. Dan kan iedereen naar pres tatie beloond worden. Dan wordt er uit een bedrijf gehaald wat er in zit. Vrije loonvorming kan dan wel eens betekenen: doorbelonen tot iemand zich op zijn 40e jaar kapot werkt. VERSTEVIGING VAN BESTAANSZEKERHEID Werknemer én werkgever moeten iedere dag zeggen: ik mag vandaag nog werken, wat 't morgen zal zijn, moet ik maar afwachten. Bestaans zekerheid groeit als men hart voor de zaak heeft (werknemer moet b.v. pro beren materiaalverlies te voorkomen). Misschien kan de werkgever een vol ledige inzet aan het eind van het jaar belonen? Bestaanszekerheid d.w.z. in zet van beide zijden. Toen aalmoezenier Van Berkel ge spreksleider en panel dankte voor hun bereidwilligheid, wees de klok reeds over 12. Een spontaan applaus en bloemen voor de heer Annegarn. De prachtige aula stroomde langzaam leeg. Het Bedrijfsapostolaat en Gras duinen kunnen terugzien op een zeer geslaagde avond, waar bijna iedereen voelde waar in de bedrijfswereld de schoen wringt, maar waarbij de grote moeilijkheid blijkt de remedie te vin den om de schoen te verruimen. De ziekteverschijnselen van onze maat schappij kennen we, maar over het medicijn bestaat een grote onduide lijkheid. Enerzijds denkt men aan een alles-of-niets methodiek, anderzijds voelt men meer voor een rustkuur. Diegenen die deze teach-in organi seerden en voorbereidden verdienen woorden van hulde. Daar zullen ze evenwel niet om verlegen zitten. Ze wilden enkel een gesprek op gang brengen. Hun hoop is, dat er verder gesproken wordt, dat er positief ge handeld wordt. In een zeer spannende strijd is het afgelopen weekeinde in café L. Snoeren gestreden om het kampioenschap 3e klas van het district Kaatsheuvel. Vanaf de eerste partij wist A. Maas uit Loon op Zand de leiding te nemen, op de voet gevolgd door de heer G. Smits van K.O.T., die het in de derde ronde zelfs tot remise wist te brengen tegen de sterk spelende Maas van 't Centrum. Zo bleef dit tot in de vijfde ronde. Toen kreeg de strijd een geheel ander beeld. In de zesde ronde moest eerst G. Smits de punten afstaan aan J. van Dongen van NAS, die hierbij zijn eerste en later ook bleek zijn enigste partij mee wist te winnen in de daar direct opvolgende partij A. Maas - H. v. d. Velden ging laatstgenoemde zeer goed van start en speelde zijn tegen stander in enkel beurten 25 car. voor. Maar zijn tegenstander gaf zich nog niet gewonnen, want in de 37e beurt was hij hem weer benaderd tot op 2 caramboles, 85 - 87, toen werd het voor beide spelers een zenuwslo pende partij totdat H. v. d. Velden in de 45e beurt zijn 100 caramb. wist vol te maken en zijn tegenstander op 96 car. liet staan. Met nog een ronde te spelen werd maandag begonnen met 4 kampioenscandidaten, nl. de heren A. Maas met 9 pnt., G. Smits met 9, H. v. d. Velden met 8 en Th. Soeterboek van Ons Genoegen even eens met 8 punten. Nadat P. v. Wan- rooy van Poedelvrees had gezegevierd over J. van Dongen werd begonnen aan de eigenlijke strijd. H. v. d. Vel den gaf P. Steenlage van Ons Ge noegen geen enkele kans en wist in 21 beurten zijn partij van 100 car. vol te maken. Hiermede behaalde hij niet alleen het hoogste partijgemid delde van 4.76, maar schakelde hij ook de heer Soeterboek uit voor de kampioenstitel, want hierdoor werd 't alg. moyenne van H. v. d. Velden on bereikbaar voor Soeterboek, die op zijn beurt een einde maakte aan de ilusies van G. Smits, die hierdoor op de 4e plaats belandde. Met nog alle hoop voor de heer Van der Velden werd hierna begonnen aan de finale partij A. Maas - L. v. Laarhoven. Laatstgenoemde stelde alles in 't werk om zijn clubgenoot v. d. Velden aan het kampioenschap te helpen maar mooi is nimmer waar. Met de stand 47 - 20 in de 13e beurt was het voor Van Laarhoven vechten tegen de bier kaai en zat de heer Maas op fluweel, ofschoon Van Laarhoven zich nog niet gewonnen gaf, kwam hij nog even gevaarlijk opzetten tot de stand 78 - 97 maar in de 29e beurt maakte Maas een einde aan alle twijfel en werd op verdienstelijke wijze niet al leen kampioen, maar promoveerde eveneens naar de 2e klasse. Hierna was het districtsvoorzitter, J. v. d. Kaa, die namens het districts- bestuur de kampioen kwam felicite ren en de bondsmedaille kwam uitrei ken. Maar alvorens daartoe over te gaan sprak hij allereerst een woord van dank tot de organiserende vereni ging, voor hun keurige van de wed strijden. Verder aan de heer en me vrouw Snoer en-V an Dun voor het prima verzorgde materiaal. Vervolgens maakte hij de einduit slag bekepd met het gebruikelijke woordje tot iedere deelnemer. Waar na de voorzitter van de organiserende vereniging Poedelvrees, de heer A. Koenen, een woord van dank sprak tot de deelnemers voor hun sportieve medewerking, welke 't werk van zijn leden aanzienlijk heeft vergemakke lijkt en bood hij namens zijn leden de kampioen een bloemstukje aan en de overige deelnemers een rokertje, ter wijl de kampioen nog een fles Schie dammer van de hospes in ontvangst mocht nemen. Daarna liet het ieder een zich goed smaken aan de keurig verzorgde koffietafel, waar de heer P. v. Laarhoven met zijn bekende melodie, zowel de organisatie als zijn mede-deelnemers dank bracht, waar na tot sluitingsuur nog gezellig werd nagebabbeld. De eindstand is; 1. A. Maas, 't Centrum 11 - 3.02 2. H. v. d. Velden, Euphonia 10 - 2.61 3. Th. Soeterboek, Ons Genoegen 10 - 2.22 4. G. Smits, KOT 9 - 2.55 5. P. v. Wanrooy, Poedelvrees 6 - 2.34 6. P. Steenlage, Ons Genoegen 4-2.32 7. P. v. Laarhoven, Euphonia 4-2.27 8. J. v. Dongen, NAS 2 - 2.02 Hoogste serie: A. Maas met 25. Hoogste partijgemiddelde: H. v. d. Velden met 4.76. Hoogste Algemeen gemiddelde: A. Maas met 3.02. A.s. zaterdag en maandag gaat de land'scompetitie van het district van start. N'iet minder dan 29 teams nemen hieraan deel. Elke deelne mer heeft zijn wedstrijdprogramma ontvangen, welke in december en januari wordt onderbroken voor de Persoonlijke Kampioenschappen 2e. Ie en hoofdklasse De uitslagformu lieren moeten uiterlijk dinsdags 's avonds volledig ingevuld bij de wedstrijdleider zijn ingestuurd. De betrokken wedstrijdleiders zijn: Klasse Cl: J. Kemmeren, Hi'lse- straat 23: Klasse C2: M. de Kort, Frans Halsstraat 25: Klasse C3: M. Zeebregts, Fred. Hendrikpark 28: Klasse C4: P. v. d. Velden, v. Dey- selstraat 18. K.N.B.B. DISTRICT KAATSHEUVEL Wijzigingen in opstellingen en te maken De geregistreerde arbeidsreserve van mannen bedroeg aan 't einde van de maand september 65.800 en was daarmee gelijk aan die aan het begin van de maand, zo deelt het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid mede. Het feit dat zich in de maand september geen wijziging in de omvang van de werkloosheid heeft voorgedaan, is de resultante van een daling met 2900 onder invloed van het seizoen en een stijging met hetzelfde aantal door andere factoren. Na uitscha keling van de seizoeninvloeden liep de werkloosheid derhalve op met 2900, namelijk van 87200 eind au gustus tot 90100 aan het eind van de verslagmaand. De openstaande vraag naar man nelijk personeel daalde van 48200 tot 43900, welke daling slechts ten dele seizoenmatig van aard is. Voor het seizoen gecorrigeerd liep dit cij fer terug van 42500 tot 40600. Het aantal werkloze vrouwen steeg met 800 ten opzichte van eind augustus en bedroeg aan het eind van de verslagmaand 8100. Deze ontwikkeling kan geheel in verband worden gebracht met het seizoen, hetgeen niet geldt voor de daling in de vraag naar vrouwelijk perso neel, welke slechts ten dele hieraan kan worden toegeschreven. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar H. Thomassen-Grefte uit de Torenstraat herdacht vrijdag het feit, djt zij 50 jaar getrouwd waren. Door de buurtbewoners was een comité gevormd dat vóór een passende viering had zorggedra gen. In een feestelijke stoet reed het gou- dén paar met familie en buurtbewoners naar de St. Lambertuskerk waar een plech tige H. Mis werd opgedragen. In de na middag was er een druk bezochte receptie in café Elshout. Hier waren ondermeer ook de oud-buurtbewoners uit de Badhuisstraat, waar het gouden paar jaren heeft gewoond. Namens het gemeentebestuur waren er wethouder van Gorcum en gemeentesecre taris Elshout. Ook de buurt was aanwezig. Fr werden vele cadeaus aangeboden. In de avonduren bracht de harmonie Drunen een seunade. In een feestelijke eredienst zal op zondag 29 oktober a.s. het 350-jarig bestaan van het kerkgebouw van de Ned. Herv. Kerk Waalwijk-Centrum worden herdacht. Deze kerk is een van de bekendste monumenten van Waalwijk. Tijdens strooptochten van krijgsbenden, die in die tijd regelma tig Den Bosch belegerden en ook de omgeving van Waalwijk plunderden, sneuvelde in 1580 de toren van de Waalwijkse kerk en tevens een deel van de kerk. De fundamenten van de toren zijn later nog teruggevonden. In 1609 werd een begin gemaakt met het herstel van de zwaar bescha digde kerk. Dit karwei werd in 1617 voltooid, welk jaartal nog op de wes telijke gevel staat aangegeven. Welis waar werd de kerk niet in de zuivere bouworde opgetrokken, maar zij vol deed toch uitstekend aan de eisen. Bij gebrek aan financiën moest echter de opbouw van de toren achterwege blij ven. De huidige klokketoren werd toen wel gebouwd en was van een zo degelijke constructie, dat ze de klok ken kon dragen. Direct na dat herstel kreeg de kerk alweer te lijden, nu onder het geweld van de krijgsbenden van Prins Frede- rik Hendrik. Nadat Ds. Jeremias Echius van Besoyen tevergeefs pogin gen had aangewend het gebouw be schikbaar te krijgen voor zijn gerefor meerde geloofsgenoten werd in 1648 de kerk bij de Vrede van Munster door Schout Cornelius Buijs aan de Hervormden toegewezen. Ook het katholieke bevolkingsdeel dat altijd de vrije beschikking had gehad over het gebouw moest met ingang van 1648 echter eveneens omzien naar huisvesting elders. Slechts twee jaar tallen in de naliggende jaren trekken tenslotte in de historie van de tegen woordige Hervormde Kerk de aan dacht n.l. 1754 toen de kerk maar net gespaard bleef bij een bijzonder felle brand, die een. belangrijk deel van Waalwijk vernielde en 1789 toen de katholieke gemeenschap - tevergeefs - pogingen aanwendde het gebouw te rug te krijgen. Ondanks het feit dat de kerk Her vormd bezit is, moet toch worden ge zegd dat het eigendomsrechtzich een beetje verder uitstrekt. De fraaie kerk is Waalwijks bezit. Het is een van de fraaiste sieraden in stad en streek. Bijna dagelijks kan men be langstellenden bij of in de kerk aan treffen, die iets meer willen weten over historie en gebouw zelf. Een his torie die zo nauw met die van Waal wijk is verweven. DAMESKOOR In de Bartholomeusparochie te Waspik is een dameskoor in oprichting om in de toe komst de kerkdiensten in de week te ver zorgen zoals rouw- en trouwdiensten. Er hebben zich al 32 dames voor dit koor op gegeven. Tot 15 oktober bestaat er voor hen die hiervoor belangstelling hebben de gelegenheid zich aan te sluiten. Ben briefje met naam en adres en de aanduiding „da meskoor" in de brievenbus van de secretaris van het kerkkoor, de heer Kuysters (boe renleenbank) is voldoende. VERGADERINGEN VAN WINKELIERS EN MIDDENSTAND De winkeliersvereniging van Waspik ver gaderde in café Montens. Ondermeer werd besloten dit jaar weer een winkelweek te organiseren. De vorm waarin deze actie wordt gegoten zal nog nader worden uit gewerkt. Twee aftredende bestuursleden, t.w. de heren C. Roovers en H. Kuyten werden door de vergadering herkozen. Ook de middenstandsvereniging kwam in verga dering bijeen. Tijdens deze bijeenkomst werd een uiteenzetting gegeven over het werk van Santos. Tevens werd besloten tot het maken van het jaarlijkse uitstapje van de leden. In de donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Loon op Zand, heeft de heer L. Hornman in verband met een in gekomen verzoek van de eigenaar van het Apollo-theater, de heer J. Smit te Kaatsheuvel, tot afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting, een pleidooi gehouden voor deze exploitant tot behoud van zijn thea ter. Uit de voorliggende begroting was volgens hem gebleken dat dit bedrijf economisch niet sterk stond. Aangezien Kaatsheuvel zich steeds meer ontwikkelde als toeristenplaats, meende hij hierin een basis te ziern voor een gunstige beslissing. Bij gebreke van enige andere re creatie na 's avonds zeven uur, zou het zijns inziens een klap beteke nen wanneer dit bedrijf zou verdwijnen. Bovendien was het gevaar n iet denkbeeldig dat de exploitant om betere bedrijfsresultaten te be komen, zcu teruggrijpen tot films waarvan de kwaliteit sterk zou te ruglopen, hetgeen ook zijn invloed zou hebben op de geestelijke volks gezondheid. Hij drong er derhalve op aan, dat B. en W. betrokkene tegemoet zouden komen. De heer Van Nieuwstadt wees er op dat pas een vermindering van vijf procent was goedgekeurd. Burgemeester Van Erp zegde toe het verzoek nader in studie te ne men. Aangezien de diverse voorstellen, welke de agenda bevatte, geen ge legenheid tot discussie boden en in een hoog tempo onder de hamer doorgingen, kreeg de vergadering in een half uur haar beslag. Alvorens men tot de rondvraag overging, deed burgemeester Van Erp eerst nog een prettige mededeling. In Loon op Zand zullen namelijk 20 premiewoningen worden gebouwd, waarmee op 1 november a.s. zal worden gestart. Dit is mogelijk ge worden, dank zij de goede samen werking en verenigde inspanning van de woningstichting Loon op Zrfnd, bouwbedrijf en bewoners van de Tuinstraat. De woningen kunnen dan in de eerste helft van 1968 wor den betrokken. Burgemeester v. Erp merkte op, dat het aanvankelijk in de bedoeling had gelegen de pre- miewoningen zowel in Kaatsheuvel als Loon op Zand te bouwen. Van regeringswege werden echter voor Kaatsheuvel geen premies toege kend. Het plan van de Woningstich ting was aanvankelijk om vijf wo ningen te bouwen aan de v. Horne- 'straat te Loon op Zand, dan zestig in Kaatsheuvel en vervolgens nog eens vijftien aan de Tuinstraat te Loon op Zand. De moeilijkheid was, caramboles in de Landscompetitie van het district: Kaatsheuvel die fiedenavond van start gaat. Bij de biljartvereniging 't Cen trum wordt toegevoegd de heer Hoeseri met 58 te maken caramboles. Voor de vereni ging H.K.S. geld de volgende wijziging en opstelling in klasse C 1. HKS I G. Snoeren 206 car.; W. Man- demakers 110 car.; A. Snoeren 98 car. In klasse C II; HKS II J. Rombouts 70 car. L. v. d. Wouw 64 car.; J. Vermeu len 64 car.; G. Musters 58 car.; Chr. van Wanrooy 58 car. In klasse C IV; HKS III H. Timmer.-. 48 car.; L. Snoeren 48 car.; T. van Wan rooy 48 car.; B. Hoevenaars 48 car.; A. Verboven 48 car. Alle verenigingen worden vriendelijk .er- zocht hiervan goede nota te nemen. dat in deze laatste straat nog wo ningen en grond aangekocht moes ten worden en vervolgens ontruimd en afgebroken. In een hearing van de woningstichting met de eigenaars hiervan, zegde deze laatsten echter hun volle medewerking toe. Dit was voor burgemeester v. Erp aanlei ding de betrokken eigenaars, de wo ningstichting en het bouwbedrijf te danken voor de vlotte gang van zaken. De heer Beerens vroeig naar aan leiding van het voorstel tot 't vast stellen van de garantieverlenings regeling voor de verkoop van wo ningwetwoningen aan de nieuwe voorwaarden wat meer ruchtbaar heid te geven. De voorzitter was het hiermee eens. Hij merkte op, dat aan ad- spirant-kopers, waarvan de aan vraag in het verleden om bepaalde redenen werd afgewezen, geadvi seerd is opnieuw een aanvraag in te dienen. Ieder geval zal op zich worden bekeken. Er zijn bepaalde objecten, o.a. te saneren huizen, die niet voor verkoop in aanmerking komen. B. en W. vinden het echter beter niet van te voren te bepalen welke panden dit zijn. In verband met een verzoek om subsidie van de vereniging tot be strijding van het alcoholisme, merk te de heer Beerens op, ongerust te zijn door de als paddestoelen uit de grond rijzende café's en dergelijk soort gelegenheden en vroeg daar om om een beperkt vergunningsbe- leid. De voorzitter zegde toe dat de nieuwe Drank- en Horecawet ter dege zal worden bekeken, alvorens van bepaalde faciliteiten gebruik kan worden gemaakt. Het voorstel om het straatgedeel- te, gelegen loodrecht op en ten noorden van de Mgr. Völkerstraat te Kaatsheuvel, de naam „Deken van den Brekelstraat" te geven, vond de heer F. Elshout niet geluk kig. Hij meende dat straten alleen genoemd moesten worden naar mensen die voor plaats, streek of land iets betekend hadden. Hij meende dat Deken van den Brekel hier niet toe gerekend kon worden. Burgemeester v. Erp repliceerde dat de heer Elshout hier een hard woord sprak. Hij merkte op, dat Deken van den Brekel zich in de periode van 1934 tot 1954 als pas toor van .de parochie St. Jan vol doende naam had verworven door deze parochie waardig door de oor log te koersen en er dus alle aan leiding was als naamgever van een straat^- in aanmerking te komen, waarna hij met een forse klap van de hamer dit agendapunt als afge daan beschouwde. Het grote meerderheid zagen de leden van de vorderingscommissie ingevolge de Woonruimtewet, mej. C. v. Veldhoven en de heren J. v. Gastel, Fr. Elshout, C. Klijn en E. den Nieuwenboer, hun mandaat voor een jaar verlengd. Aan 't bestuur van de Ulo-school Pius X te Kaatsheuvel werd mede werking verleend voor uitbreiding van de school met drie lokalen. Ook het voorstel tot het aangaan van 'n vaste geldlening ten bedrage van 1.112.000,met de Bank voor Ne derlandse Gemeenten, ontmoette geen bezwaar. Bij de rondvraag wees de heer L. Hornman op het gevaar van af waaiende takken aan de Beuken laan te Loon op Zand, hetgeen met de najaarsstormen voor de deur, volgens hem zeker niet onderschat mag worden. „Nu kom je op 't ter rein van een heerlijkheid, dat in z'n totaliteit overigens niet zo heerlijk is", aldus burgemeester v. Erp, die er aan toevoegde dat men hier be scheiden zou moeten zijn en bij het aantonen dat er gevaar is ontstaan, met de ambtsketen zou moeten op treden. Hij vond het overigens jam mer dat het zo moest aflopen met deze „gotische kathedraal in groen". De heer Elshout vroeg er bij de BBA op aan te dringen, bij de sa menstelling van de aanstaande nieu we dienstregeling de -busdiensten door het nieuwe gedeelte Pannen hoef te leiden. De burgemeester vond dit geen eenvoudige zaak en vrijwel niet te doen. „De lijnen van de BBA vervangen het spoor en zijn geen stads- of, dorpsdiensten. Met al die omleidingen door zulke wijken ben je wel gesjochten, als je de trein in Tilburg of Den Bosch moet halen", aldus de voorzitter. De heer Elshout vroeg of het dan niet mogelijk zou zijn de bussen om het uur daarvoor in te schakelen, zoals o.a. ook in Waalwijk gebeurt. Dit laatste beloofde de burge meester nader te zullen bekijken.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3