waalwijkse en UnqstRAAtse couRAnt 2 bijkantoren van Boerenleenbank woensdag officieel geopend Ajax eervol ten onder in Madrid Administratie van Langstraatse scholen wordt centraal verzorgd UW SPECIAALZAAK veRwiel's LeöeRWARenhuis NIEUWBOUWPLANNEN VOOR HOOFDKANTOOR AAN MARKT IN VERGEVORDERD STADIUM Ontwikkeling biedtde beste sortering HANDSCHOENEN PARAPLUIE3 DAMESTASSEN ADMINISTRATIEKANTOOR PER I OKTOBER INGEBRUIK GENOMEN Bestuur Burgemeester „Bank vervult voor velen onmisbare taak" L. Keetels, direkteur benoemd +5 Studie Overval op bestelauto Plannen voor reuzenwerf Waar zijn in Waal wijk de postbussen te vinden Loon op Zand Voor Waalwijk, Drunen, Waspik en Heusden Instemming VRIJDAG 13 OKTOBER 1967 88e JAARGANG No. 82 van Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week i-iosse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) /0,3C p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 B' jeaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Woensdagmiddag heeft burgemeester J. Teijssen de twee nieuwe bijkantoren van de plaatselijke Boerenleenbank officieel geopend. Een uitzonderlijke gebeurtenis in de geschiedenis van de bank. Drs F. Bakx, directeur van de Coöp. Centrale Boerenleenbank in Eindhoven zei dat in zijn organisatie de opening van een tweelingkantoor" nog niet was voorgekomen. In zijn openingstoespraak, tijdens een bijeenkomst in Hotel Verwiel, schetste burgemeester Teijssen de stormachtige ontwikkeling van de bank in de laatste tien jaar. De 10.200 spaarders in Waalwijk zijn daar een sprekend voorbeeld van. Buregmeester Teijssen wees er op dat de Boerenleenbank een onmisbare taak vervult, ten dienste van velen, in de gemeenschap. Vooral ten opzichte van de woningbouw heeft de bank zich de laatste jaren door financiering bijzonder verdienstelijk gemaakt. Het gemeentebestuur juicht de ingebruik neming van de kantoren aan het Bloemenoordplein en in de Baardwijkse- straat dan ook van harte toe. De enorme groei van de bank maakt in Waalwijk-centrum ook een nieuw bankgebouw noodzakelijk. Zo als bekend bestaan er al geruime tijd nieuwbouw plannen. Dis A. Bierings, direkteur van het district West-Bra bant van de Coöperatieve Boeren leenbank bracht gisteravond tijdens de koffietafel in Hotel Verwiel deze nieuwbouwplannen weer eens ter sprake. Hij vertelde ons dat de nieuw bouw wordt aangepast aan het City- plan. De bank komt praktisch op de zelfde plaats als het huidige hoofd kantoor aan de markt. De besprekin gen met het' gemeentebestuur zijn nu zo goed als rond. Verwacht wordt dan ook, dat bin nen niet al te lange tijd de definitieve plannen voor 'ri nieuw hoofdkantoor op tafel komen. Dat zal ook nodig zijn voor een snelle afwikkeling van de bankzaken. Binnen vijf jaar zullen in Waalwijk de bankzaken recht streeks via een computer worden af gewerkt. Een ruim gebouw is dan noodzakelijk. Dat de Boerenleenbank zich in Waalwijk een grote naam heeft ver worven bleek wel uit het grote aan tal aanwezigen tijdens de openings plechtigheid. Naast burgemeester Teijssen waren ook de wethouders Van Heeswijk, Van den Hoven en Van Laak aanwezig. Verder zagen wij de heer J. Kobben, direkteur ge meentewerken, drs C. Smits, secreta ris Kamer van Koophaiidel, J. de Kort, voorzitter Waalwijks Belang; de oud-kassier W. van der Mee en de pastoors Lam en Vos. De president van de Raad van Toezicht, de heer J. van der Mee vond het verheugend dat er zoveel belangstelling voor de opening van deze twee bijkantoren bestond. „Van daag wordt de schijnwerper op de Boerenleenbank geplaatst. Een bank die als een instelling voor het verle nen van landbouwerskredieten is uit gegroeid tot een bank die alle dien sten verricht". De heer Van der Mee was het gemeentebestuur dankbaar dat het zo bereidwillig had meege werkt aan de nieuwbouw plannen. Ook het personeel, dat steeds met zoveel toewijding heeft gewerkt ver gat de heer Van der Mee niet. Bij zonder de heer L. Keetels, kassier, werd op de voorgrond geplaatst. Vanwege zijn grote verdiensten voor de bank had de Raad van Toezicht en het bestuur besloten de heer Keetels met ingang van woensdag te benoe men tot direkteur. Een mededeling die door de aanwezigen met applaus werd begroet. Burgemeester Teijssen wees er in zijn toespraak op dat de Boerenleen bank zijn naam de laatste jaren voor bij is gegroeid. ,,Het is geen bank meer voor de boeren, maar voor ie dereen die bankzaken te verrichten heeft. Als we terugdenken aan de be ginjaren dan is er veel veranderd. De bank is bijgebleven. Iedereen doet nu bankzaken en daarvan profiteert de Boerenleenbank voor een groot deel mee. De periode van boer en tuinder is achter de rug. Een nieuw tijdperk is aangevangen. De cijfers tonen dui delijk de ontwikkeling van de Waal- wijkse Boerenleenbank aan", aldus de burgemeester die bijzonder dank baar was voor de medewerking die de bank steeds aan de financiering van woningen heeft gegeven. Drs F. Bakx, directeur van de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank in Eindhoven noemde de tot standkoming van de twee nieuwe bij kantoren het resultaat van het plaat selijk initiatief. „De ontwikkeling van de bank is in versnelde tred gebleven met de ontwikkeling van de gemeente. Er is dan ook sprake van een vrucht bare wisselwerking tussen bank en mmm i Het nieuwe bijkantoor van de Boe renleenbank aan het Bloemenoord plein, dat woensdagmiddag officieel door burgemeester J. Teijssen ge opend werd. streek. De reactie op de veranderin gen van de laatste tijd zijn een duide lijk bewijs van vitaliteit. Nog geen 10 jaar geleden waren we voornamelijk op agrarisch gebied werkzaam. Vroe ger was de bank gehuisvest in kleine kantoortjes. Nu beschikken we in praktisch iedere plaats over riante bankgebouwen. De naam van onze bank is een begrip geworden. Ook in de stad". „In Waalwijk hebben we vanmid dag een nieuwe mijlpaal bereikt. Het zal een grote voldoening zijn voor de heer W. van der Mee sr. dat hij dit als oud-kassier mag meemaken". De heer Bakx wees speciaal op de taak van de Boerenleenbank voor het Mid den- en kleinbedrijf. Bij de Coöpe ratieve Bank zijn 600 plaatselijke banken met 1000 vestigingen aange sloten. Deze banken beschikken sa men over een inleg van 4,5 miljard gulden. Hiervan is 2,5 miljard uit gezet in eigen plaats. 1 miljard daar van is bestemd voor de financiering van woningen. Hieruit blijkt dat de bank ook op dit gebied een grote taak heeft. Drs Bakx wees er op dat de laatste maanden meer spaargelden zijn ingelegd dan ooit tevoren. In de eerste negen maanden van dit jaar is 't spaartegoed met ruim 59% geste gen ten opzichte van dezelfde periode van het vorig jaar. Ook op het terrein van het girale be talingssysteem kan de Boerenleenbank volgens de heer Bakx een grote rol spelen. Hierdoor kan een nieuwe cliëntenkring worden verkregen. Spe ciaal voor deze groep, de houders van gezinsrekeningen, gaat de Boeren leenbank de financiering voor wonin gen uitbreiden. Deze cliënten kunnen een hypotheek tot 90% krijgen. De heer C. Pullens, sprekend na mens de NCB afdeling Waalwijk, was trots dat de bank, uit een boe- ren-organisatie verrezen, zo goed was gegroeid. ,,Dit is verkregen door het vertrouwen dat men in u stelt". De heer W. ban der Mee, oud-kassier en ex-president van de Raad van Toe zicht was blij als oud-collega in de vreugde van deze twee openingen te delen. ,,De bank heeft zich ontwik keld tot een instelling die tot de grootsten van ons land gerekend mag worden"De secretaris van de Kamer van Koophandel, drs C. Smits, zei in zijn felicitatietoespraak dat er door het Waalivijkse bedrijfsleven een stu die wordt gemaakt om de salarisbeta lingen per bank te doen. „De meeste werknemers hebben hierbij de wens te kennen gegeven het geld via de Boerenleenbank te ontvangen. Een duidelijk bewijs van de betekenis van Uw bankorganisatie" Na het officiële gedeelte in Hotel Verwiel bezocht het gezelschap de 2 nieuwe bijkantoren in de Baardwijk- sestraat en aan 't Bloemenoordplein. Beide panden werden door burge meester Teijssen geopend. Tot besluit van deze voor de plaatselijke Boeren leenbank zo belangrijke dag werd de genodigden in Hotel Verwiel een lunch aangeboden. Drie gangsters hebben woensdag morgen een snelle overval gepleegd op een geparkeerde bestelwagen van Van Gent en Loos. Zij maakten een geldtrommel met ruim 100.000 gul den buit. De hele actie, die op de De Ruyterkade te Amsterdam plaats vond, duurde nauwelijks 30 secon den. De overvallers droegen vermoe delijk pruiken en valse snorren. Zij reden in een auto met een vals ken teken. Twee jaar geleden werd door ,,Real Madridde Europacup-droom van Feyenoord in het Bernabeustadion te Madrid ruw verstoord en ook woens dagavond j.l. werd na 120 minuten voetbal een andere Nederlandse kam pioen „Ajax" de weg naar de volgen de ronde van het toernooi om de Europabeker versperd. Ajax echter aanvankelijk met een 5-3-2-systeem zwaar verdedigend spelend, heeft de Spaanse kampioens- ploeg heel wat meer moeilijkheden bezorgd dan Feyenoord twee jaar ge leden. Vooral toen tegen het slot van de tweede helft, Henk Groot met een schitterende kopstoot de partijen op gelijke voet bracht 1-1 hebben de 60-duizend supporters van Real Ma drid zeer zeker angstige momenten meegemaakt. Ajax had in deze perio de een overwicht, doch dit leverde geen doelpunten op en toen in le 10e minuut van de verlening Veloso, na een solo, met een strak schot scoorde, maakte dit schot een einde aan de Amsterdamse illusie. Maar Ajax speelde een uitstekende wedstrijd. Enkele grote scheepswerven in Nederland zijn van plan te zamen een reuzenwerf te bouwen, die uitgerust wordt met twee dokken van een half miljoen ton. Mogelijk tot een miljoen ton. De werf komt in de Europoort aan de mond van de Waterweg. Hiermee is een antwoord gekomen op de aan kondiging van de scheepsbouwer Verolme die enkele weken geleden de bouw van 2 reuzendokken bekend maakte. De samenwerkende werven zijn: de Rijn-Schelde-groep (waarin opgenomen de Rotterdamse Droog dok Mij en Mij „De Schelde") te Rotterdam, de NDSM te Amsterdam en Wilton-Feyenoord te Schiedam. Modieuze Volop keus in de sportieve suède tassen in diverse modekleuren. Grotestraat 264 WAALWIJK Hoewel in Waalwijk nogal wat postbussen zijn geplaatst is het ve len, en zeker hen die pas in onze gemeente zijn komen wonen, meest al onbekend, waar deze postbus sen zich bevinden. Ten behoeve van onze lezers hebben we daaromtrent aanvrage gedaan bij de direkteur van het Hoofdpostkantoor, de heer Bokstael, die gaarne bereid was ons de plaatsen van de postbussen in Waalwijk te verstrekken. Deze zijn geplaatst: Hoekeinde 397; Laageinde 52; Stationsstraat 127; Past. Kuypersstraat 20 (tevens postagentschap); Burg. Moonenlaan hoek Kerkstraat; Grotestraat 65; Mr. van Coothstraat (bij Timtur) Loeffstraat 67 (tevens postagent schap); Burg. Smeelelaan, Burg. v. Heijstlaan; Kloosterweg; Liefrinck- straat 16; hoek Mgr. Prinsenstraat; Molenstraat 4 (tevens postagent schap). Met uitzondering van de bus die aan de Kloosterweg is geplaatst, is de laatste lichting, die aansluiting geeft op het nachtpostnet om 7 uur. De direkteur van het Postkantoor van Waalwijk verzocht ons te wij zen op de herhaaldelijk voorkomen de vernielingen en baldadigheden, die plaats hebben in de hal van het hoofdpostkantoor, die dag en nacht voor het publiek geopend is. Er werden reeds meermalen ruiten vernield en deuren beschadigd o.a. van de zich daar bevindende tele fooncel. Mocht hierin geen veran dering kom, dan zou dit mogelijk tot gevolg kunnen hebben, dat de deu ren van de hal van het postkantoor 's nachts voortaan zouden moeten worden gesloten, waardoor de ge hele Waalwijkse bevolking zou wor den gedupeerd. Waarschijnlijk zijn deze vernielingen het werk van jeugdige baldadigen. -4 WANDELCLUB De leden van de wandelclub van de Stichting Jeugdbelangen LODUKA hebben zondag weer deelgenomen aan de tochten van de club Brabants Glorie te Tilburg. Bij de 10 km plaatsten zij zich op de 11e plaats van de 45. Bij de 15 km was Loon op Zand de 23e van de 36 deelnemers. Fa. BRUURS IS UITGEBREID De Fa. A. Bruurs heeft zaterdag zijn nieuwe pand ingericht aan het Oranjeplein nr. 6. Dit huis is pas leeggekomen en daar in heeft deze firma haar speelgoederen reeds ondergebracht voor het a.s. St. Nico- laasseizoen. In de Willibrordusstraat gaat de verkoop van huishoudelijke en elektri sche artikelen gewoon door. BILJARTEN De competitie van het biljarten in Loon op Zand is beëindigd. De stand is nu: 1. Centrum I, 283 punten; 2. Brandaris I, 272 pnt.; 3. Centraal I, 269 pnt.; 4. Bran daris II, 252 pnt.; 5. Vriendenkring, 229 pnt; allen uit 8 gespeelde wedstrijden. De vereniging Het Centrum I heeft dit keer voor de tweede maal de wisselbeker in ont vangst mogen nemen. In de periode van 25 november tot 24 december a.s. zal het persoonlijk kampioenschap van Loon op zond worden verspeeld tussen de deelne mers die aan de Loonse competitie hebben deelgenomen. De wedstrijden hebben weer plaats in de vier clubtehuizen van de ver enigingen. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De administratie van praktisch alle lagere scholen, B.L.O.. ULO-scholen en vormingsinstituten uit Waalwijk, Drunen, Waspik en Heus- den wordt sinds vorige week centraal verzorgd door het administratiekantoor van de Stichting Schooladministratie De Langstraat"Deze stichting is in het begin van dit jaar tot stand gekomen op initiatief van Deken P. Maessen en pastoor M. Lam. Na een lange periode van voorbereiding heeft het bureau per 1 oktober zich gevestigd in het voormalige administratiekantoor van het ziekenhuis aan de Grotestraat. Met de leiding van het bureau is de heer G. van Zutphen belast, die wordt geassisteerd door mevrouw Mulders. De heer Van Zuphen (32) was waarnemend gemeentesecretaris in Eemnes, speciaal belast met onder wijszaken. Mevrouw Mulders ver zorgt reeds enkele jaren de schoolad ministratie in de St. Antoniusparo- chie. De taak van het bureau bestaat uit het verzorgen van de schooladmi nistraties van de aangesloten bestu ren. In de toekomst zal deze admini stratie betrekking hebben op 5000 leerlingen en ruim 150 leerkrachten. Het bureau draagt geen r.k. predi kaat, zodat bijzondere scholen van andere levensbeschouwingen even eens bij het bureau terecht kunnen. Het idee om een administratiekan toor op te richten is vooral ontstaan omdat de steeds ingewikkelder wor dende voorschriften met betrekking tot school- en salaris-administratie 't dringend gewenst maakten de school hoofden van deze taak te ontlasten. In verschillende plaatsen in Neder land kent men reeds een dergelijk bu reau. Zo ook in Vught waar Deken Maessen de werking hiervan heeft meegemaakt. Hij was dan ook de gro te animator om in Waalwijk en de streek tot een dergelijk kantoor te komen. In het voorlopige stichtingsbestuur hebben zitting de heren M. van Eijl, Ant. C. op 't Hoog, J. Swart, drs J. Rosendaal en W. van Yelsen. De heer Van Velzen gaat speciaal als ad viseur voor de schoolbesturen en schoolhoofden optreden. Tijdens een bijeenkomst van de schoolbesturen uit Waalwijk, Drunen, Waspik en Heus den is afgesproken dat uiterlijk op 1 december een definitief bestuur zal worden samengesteld. De kandidaten hiervoor worden aangewezen door de verschillende besturen. De verantwoordelijkheid voor de beleidsvoering blijft bij de schoolbe sturen. Het bureau heeft een zuiver uitvoerende taak. Uiteraard kan door de besturen wel advies in beleidsza ken worden gevraagd aan het bureau. Met de overneming van de admini straties zal ongetwijfeld nog enige tijd gemoeid zijn. Bijzonder eervol kan de toestemming gezien worden die men verkregen heeft om het Bu reau voorwat de salarisadministratie betreft aan te mogen sluiten bij het CASO-project. Dit project wordt ge leid door vertegenwoordigers van het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen en door leden van de ka tholieke en christelijke onderwijssec toren. Per 1 november gaan twee proefmaanden in, om dan in januari bij dit CASO project aan te sluiten. Het administratiekantoor van de „Stichting Schooladministratie De Langstraat" is tijdelijk gehuisvest in het voormalige kantoor van de eco noom van het ziekenhuis aan de Gro testraat. Zo spoedig mogelijk zal een definitieve behuizing worden gezocht in een van de vertrekken van het leeg gekomen ziekenhuis. Door de inspecties, de gemeente lijke en overige overheden wordt dit Langstraatse initiatief zeer toege juicht. Door deze concentratie zal de administratie aan duidelijkheid (uni formiteit) winnen. Hierdoor zullen ook die cijfers kunnen worden ver kregen die nodig zijn om een behoor lijk financieel beleid voor het onder wijs in de regio te kunnen plannen. De schoolhoofden zijn van een zware taak verlost en kunnen zich volledig aan hun pedagogische taak wijden.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 21