WAAlwijkse en lanqstRAAtse couRant „Groep van achttien" heeft principiële nota vastgesteld Raad Vlijmen vergadert donderdag I Shell Quick Service BL0EMEN00RD Schaakvereniging Waalwijk' wacht een zwaar seizoen OVERLEG TUSSEN KVP, AR EN CHU Show/ Vraagstukken Weduwe van spaargeld beroofd P. van Assen IN DE WEEK VAN bieden wij u bij doorsmeren en olie-ververeen een nieuwe, unieke service aan. Met behulp van elektronische testapparatuur brengen wij u kosteloos en zonder enige verplichting uwerzijds rapport uit over onderstaande punten van uw wagen. Ook als uw wagen nog niet aan doorsmeren en olie-verversen toe is, kunt u van deze „Tune-up"-service profiteren. Wij schrijven dan een tegoed-bon voor u uit! Grijp deze kans aan om een zuiver beeld van de toe stand van uw motor te krijgen. Maak telefonisch of mondeling een afspraak met ons. Leer uw wagen tot in de puntjes kennen. Leer onze service kennen! bougies compressie accu o contactpunten en contact- hoek hoge spanning, bobine en condensator ontsteking uitlaatgassen SHELL Geen proces voor „Mama" van „The Mama's and the Papa's" Goed voor de huid het gehele jaar door Nico Karp speelde 36 uur hammond orgel dohan Kaart in circusfilm „Adieu Filïppi" Krijgt Rotterdam balletgroep Nederlandse film in kleuren huidje altijd gaaf VRIJDAG 13 OKTOBER 1967 88e JAARGANG No. 82 06 "EcHo v<\n het Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) 1,30 p. lcwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,60 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 B .reaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" De drie delegaties uit de KVP, ARP en CHU (de zgn. „groep van achttien") hebben tijdens een in Den Haag gehouden vergadering, een algemene principiële nota de finitief vastgesteld. Deze nota is ge wijd aan de vraag, welke inhoud in deze tijd christelijke politiek moet hebben. Reeds eerder is mee gedeeld, dat de drie delegaties over de belangrijkste punten van de no ta „een grote mate van overeen stemming" hadden bereikt. Deze overeenstemming had in 't bijzonder betrekking op: „het doel van politiek is gestalte geven aan de samenleving. Het evangelie wil niet alleen de individuele mens vernieuwen, maar ook de samen leving als geheel. Het roept aldus een kritische instelling op ten aan zien van de inrichting van deze samenleving. Deze inrichting zal zo moeten zijn, dat alle mensen hun rechtmatige ontplooiïngs mogelijk heden krijgen. Geconstateerd werd, dat voor een politieke formatie niet a)leen een gezamenlijke intentie, maar ook een in hoofdzaken ge zamenlijk en duidelijk program, alsmede overeenstemming over de uitvoering daarvan onontbeerlijk zijn". Het rapport zal worden ge publiceerd, gelijktijdig met de zo genoemde deelrapporten, over de inkomens- en vermogensverdeling. Over de functie van het overheids gezag in de moderne samenleving, over de vredespolitiek mede in verband met de problematiek van de ontwikkelingslanden en over de ondernemingsstructuur. In de vergadering is, zo blijkt uit een na afloop van het beraad uit gegeven communique, uitvoerig stil gestaan bij enkele punten uit de algemene principiële nota. Daar door is de vergadering niet meer toegekomen aan de overige agenda punten. Daarvoor zijn twee nieuwe data afgesproken, n.l. 25 oktober en 6 november. Voor het rapport over de inkomens- en vermogens verdeling zullen voor de werkgroep enkele schriftelijke vraagstukken worden geformuleerd. Een voorlo pig rapport over de functie van het gezag in de moderne samenleving ligt ter tafel en zal ook in een der volgende vergaderingen aan de or de komen, aldus het communique. Meegedeeld is, dat „er een goede gedachtenwisseling is geweest. Het is duidelijk, zo werd daaraan nog toegevoegd, dat het tempo aanzien lijk omhoog gaat. Er wordt naar gestreefd, de reeds hierboven ge noemde punten van praktische po litiek programmatisch „zo snel mo gelijk rond te hebben". Tijdens afwezigheid van de 72- jarige weduwe M. Dierckx-Sloven te Ossendrecht, die zondagavond naar een verjaardagsfeestje van haar schoonzoon te Ossendrecht ge gaan was, hebben onbekenden in gebroken in haar woning en zeven duizend gulden in contanten plus twee spaarbankboekjes meegeno men. Voor al Uw BINNENSCHILDERWERK EN BEHANGWERK Boekelaerstr. 60, Waalwijk Tel. 04160 - 3945 Bedrijfsleider Verweij Schildersbedrijf Leerdam, Gorinchem, Waalwijk JUWELIER u; v A WAALWIJK STATIONSSTRAAT 34 TEL. 04160-4087 'n precisie horloge mei iniernaiionale Omega-garanlie COMPLETE COLLECTIE De raad van de gemeente Vlijmen komt donderdag 12 oktober in open bare vergadering bijeen. De agenda luidt 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot aankoop van een perceel grond, Haarsteegsestraat 76. 3. Voorstel tot aankoop van het pand Badweg 14. 4. Voorstel tot aankoop van een 4- tal percelen grond van de heer A. Th. Boom, Meliestraat 30, al hier ten behoeve van het bunga lowpark buitendijks. 5. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de zuid zijde van de Deken van Baarstr. 6. Voorstel tot verkoop van een perceel industrieterrein aan de noordzijde van de Nassaulaan aan de 's Hertogenbossche Staal constructie N.V. 7. Voorstel tot het garanderen van tijdige betaling van rente en af lossing van een door de heer H. P. W. Corvers, Frederik Hen driklaan 36 te 's Hertogenbcsch een onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldle ning. 8. Voorstel tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een door de heer Th. W. Klomp, Voorstraat 1, al hier, onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldle ning. 9. Voorstel tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een door de heer J. van Bijnen, wonende te Vlij men, Haarsteegsestraat 3a, on der verband van eerste hypotheek aan te gane geldlening. 10. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de panden Heidijk 45 en 47. 11. Voorstel tot vaststelling van een crediet t.b.v. de verbreding van de aan te leggen ruilverkave- lingsweg te Nieuwkuijk. 12. Voorstel tot wijziging van de or ganisatieverordening brandweer. 13. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe vergoedingsregeling voor het brandweerpersoneel. 14. Voorstel tot intrekking van de verordening op de heffing van 'n retributie voor spraakonderwijs. 15. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de hef fing van keurlonen. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling krediet ten behoeve van verbete ring verlichting ged. Pastoor van Akenstraat/ged. Pastoriestraat. 17. Voorstel tot beschikbaarstelling aanvullend crediet ten behoeve van uitbreiding U.L.O.-schcol. 18. Voorstel tot wijziging van de be groting. 19. Voorstel tot aankoop van en ver koop aan de Stichting Beheer Landbouwgronden van enkele percelen land. une 23 TOT EN MET 27 OKTOBER 1967 v; Bloemenoordplein 26 - Waalwijk - Telefoon 04160-2889 Schaakclub „Waalwijk" is met haar 16 leden één der kleinste Waalwijkse verenigingen. Tóch is zij er in 4 a 5 jaar tijds in geslaagd om tesamen met Schaakvereniging ,,De Vrije Pion" te Sprang-Capelle, in Brabant de reputatie te verwer ven van een club, waarmede terde ge rekening moet worden gehou den. De samenwerking tussen beide clubs, die aan vele andere Brabant se clubs tot voorbeeld is gesteld en ook inderdaad nagevolgd, resulteer de in 1965 in het behalen van het Kampioenschap van Brabant. Ook aan de zo pas begonnen com- ,pei)iti(e van de INooyd Brabantse Schaakbond wordt door „Lang straat" (de jfusienaam van „De Vrije Pion" en „Waalwijk") in de hoogste klasse deelgenomen. Tesa men met 8 andere tientallen, waar onder de beste teams uit Breda, Til burg, Eindhoven en Den Bosch, zal weer fel om het kampioenschap ge streden worden. Al gelukte het het vorige seizoen om, regelmatig met invallers spelend, een goede vijfde plaats te bemachtigen, tóch heeft „Langstraat" 1 zich dit seizoen niet direkt als doel gesteld op de eerste plaats te eindigen. Door fusies en promotie van sterke clubs is im mers de eerste klasse zodanig in sterkte toegenomen dat Langstraat' zijn seizoen heeft moeten afstem men op handhaving van het eerste- ktasserschapi. Intussen swordt /ge hoopt ,op aanmelding van nieuwe leden, die het eerste of het tweede tiental kunnen versterken. Naast „Langstraat" 1 speelt ook „Langstraat" 2 in de competitie. Dit team werd het vorig jaar onge slagen kampioen van klasse IV B en tracht nu zijn pas verworven 3e klasserschap te behouden. Inmiddels traden beide teams reeds één keer in het strijdperk: .Langstraat' 2 verloor zijn eerste wedstrijd tegen Rochade 1 te Til burg met 6'4. Als bij deze uit slag wordt overwogen, dat er het vorig seizoen nog een verschil van twee klassen bestond tussen deze teams (promotie van de één en de gradatie van de ander), dan kan de rest van de competitie tóch optimis tisch worden tegemoet gezien. .Langstraat' 1 bereikte tegen HSV 2 te Den Bosch een voorlopige gun stige stand van 54. Met nog één partij uit te spelen is dus een klei ne overwinning mogelijk. Overigens oefent SV .Waalwijk' iedere woens dag in Hotel „De Twee Kolommen". Aanvang 20.00 uur. LONDEN De zaak tegen Cass Elliott, het zwaarwichtige lid van de Amerikaanse popgroep „The Ma ma's and the Papa's", schijnt met een sisser af te lopen. De 24-jarige zangeres verscheen vrijdag in volle omvang voor een Engelse rechter, waar zij zei niet schuldig te zijn aan het haar ten laste gelegde: een verduistering van dekens en sleu tels van een Londens hotel en ver trek zonder haar rekening te be talen. Cass Elliott werd donderdag bij aankomst in Southampton gearres teerd toen zij in een van de drie Rolls Royces wilde stappen die de groep kwamen ophalen. Er werd toen flink aan juffrouw Elliott ge sjord, aan de ene kant door haar collega's aan de andere kant door een zestal potige politieagenten, die tenslotte de partij zangerestrekken wonnen. De Officier van Justitie zei tij- dens de rechtszitting, dat hij ervan afziet de zaak door te zetten, om dat hij een bevredigende verkla ring had ontvangen. Er scheen een misverstand in het spel geweest te zijn doordat de zangeres in de ver onderstelling had verkeerd, dat de rekening van het hotel al door iemand anders was betaald. Zij had haar fout onmiddellijk hersteld en beide partijen zagen in een rechtsgeding nu igeen heil meer. De rechter zal nog bekendmaken of hij met deze oplossing akkoord gaat. ZANDVOORT De voorspelling- van de 61-jarige Amsterdamse or ganist en pianist Nico Karp is uit gekomen, Hij voorspelde een maand geleden het record orgelspelen, dat met 34 uur en twee minuten op naam van de Amerikaan Harold Whittaker stond met twee uur te zullen verbeteren. Hij ving in het café-restaurant de „Kousenspael" in Zandvoort vrijdagochtend om negen uur pre cies aan met het spelen op een ham mondorgel en zonder enige onder breking speelde hij tot k'lokslag zaterdagavond negen uur, nadat om twee minuten over zeven reeds vaststond dat het record van de Amerikaan gebroken was. Er be stond voor deze prestatie van Nico Karp hij speelde meer dan 700 nummers in dit tijdvak van 36 uur gedurende elk uur van de dag en de nacht grote belangstelling. Het Amsterdamse jeugdtambour- korps Minerva bracht stadgenoot Karp kort na negen uur een muzi kale ovatie. UTRECHT „Het is mijn 13e rol in de speelfilm, maar het is een van de weinige keren dat ik daarin een serieuze rol speel. Ik vind het fijn nu ook eens ernstig te moeten zijn, want het publiek kent mij eigenlijk in hoofdzaak als grappemaker. Na tuurlijk is mijn rol als clown niet gemakkelijk maar gelukkig ken ik de aparte sfeer uit een circus." Dit vertelde acteur Johan Kaart in de winterresidentie van Circus Boltini in Soesterberg waar deze week de laatste opnamen worden gemaakt van de nieuwe circusfilm „Adieu Filippi", naar de roman van Blanke Gyselen. Van Nederlandse zijde spelen in deze film mee Johan Kaart, Sylvia Bakker, Benny Scheffer, de 13-jari- ge circuszoon Alberto Althoff en Antoinette en Josette Boltini. Uit België zijn afkomstig Wies Ander sen, Robert Marcel, Hfelene van Herck, Jan Cousens, Andrea Bar- mont en Robbe de Hert. Bovendien hebben nog drie Duitsers in deze film een rol gekregen. De eerste opnamen voor deze zwart-wit pro- duktie werden in augustus gemaakt De filmploeg heeft het reizende Cir cus Boltini op zijn tournee door België gevolgd en de film, die zich voornamelijk in en rond de woon wagens en de piste afspeelt, heeft hierdoor een eigen sfeer gekregen. ROTTERDAM In Rotterdam is een initiatief genomen tot vorming van een kleine balletgroep, zo heeft de Rotterdamse wethouder van Kunstzaken J. Reehorst meege deeld, De wethouder ziet een bal letgroep in het Rijnmondgebied met ruim een miljoen inwoners als een niet overbodige weelde, maar vraagt zich wel af of de gemeente de no dige subsidies zou kunnen geven gezien de financiële toestand. De kleine balletgroep zou tot taak krij gen instructieve démonstraties te geven. DEN HAAG In de Koninklijke Bibliotheek zijn deze week de eer ste opnamen gemaakt voor de Ne derlandse speelfilm in kleuren „Professor Columbus". Rob Houwer die 11 jaar in Duitsland werkte en de laatste 8 jaar een film- en televisieproduktiemaatschappij op bouwde, heeft thans ook een be drijf in Nederland. Hij maakte de film, waarvoor hij merendeels Ne derlandse acteurs en actrices heeft aangetrokken. P.OEDER-CREME- OLIE-ZEEP WAT MIJNHARDT MAAKT'(S GOE

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5