waalwrjkse en UnqstRAAtse couRanrt Meeste exposanten Micro-show dit jaar uit ledersector I BRAIFFEISENBANK I Nieuwe Simca 1100 met voorwiel aandrijving half november in Nederland Deelnemers Micro show 1967 J. Tausch OPEN OOG Spit, Spierpijn VAN 10-18 NOVEMBER OP PARKEERTERREINEN VAN DE EFTELING waar ruim f» 5 miljard wordt gespaard spaarbank en alle bankzaken j Streven naar permanent gebouw Verwarming ■RH Coupe Micro 1967 Gilde St. Ambrosius uit Loon op Zand opent 15 oktober bandboogschietbaan Soos „Piacevole" in Kaatsheuvel draait weer VRIJDAG 13 OKTOBER 1967 nijuiiu xo uuiuocn ia»/ 88e JAARGANG No. 82 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit olad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) 1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2*321 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever KAATSHEUVEL - De Micro-show is uitgegroeid tot een volwaardige nationale expositie voor de schoen- en lederindustrie. Dat blijkt elk jaar weer uit de stijging van het aantal bezoekers en deelnemers. Dit jaar nemen maar liefst 46 firma's deel aan deze lustrum Micro-show 1967, die van woensdag 15 tot en met zaterdag 18 november op de terreinen van De Ef teling wordt gehouden. Opmerkelijk is de groei van de groep leder. De voorzitter van liet organisatie comité, mr A. van Oldenbeek uit Waalwijk, vond de vooruit gang van deze groep een verheugend verschijnsel. Het modisch aspect op de Show komt hierdoor meer naar voren. De expositie wordt in vier hallen gehouden op het oostelijke verharde parkeerterrein van het natuurpark De Efteling, nabij de provinciale weg Waalwijk - Tilburg. In tegenstelling tot vorig jaar, toen men in het park de tenten had opgeslagen. Dit leverde nog al wat problemen op, met name voor het vervoer en de aansluitingen op het PNEM-net. De expositie is Voor de bezoekers vanaf de nabij ge legen parkeerterreinen direkt bereik baar. Nieuw is de houten voorgevel, die een halve meter voor de tenten wordt geplaatst. Hiermee is een rian tere entree bereikt. Het streven van het organisatie comité is een permanent gebouw te krijgen. Aan de plannen hiervoor wordt hard gewérkt. Het treffen van voorzieningen voor slechts vier da gen is een bijzonder kostbare zaak. Men verwacht dat een tentoon stellingsgebouw, dat ook voor andere doeleinden gebruikt kan worden en bij verschillende instanties beslist wel in trek zal zijn, in de toekomst zeker geldbesparend gaat werken. Het grote probleem van de voorgaan de jaren, de verwarming, is tot grote vreugde van het bestuur en tijdens de beurs zeker ook van de deelnemers, opgelost. T.H.O.B. Heating Service in Waalwijk stelde belangeloos 4 vol automatische luchtverwarmers be schikbaar, zodat men thans verzekerd is van een behaaglijk verwarmde, goed van zuurstof voorziene expo sitieruimte. De Micro-show 1967 heeft in dit lustrumjaar twee exposi- tiedagen minder dan de vier voor gaande jaren het geval was. Men tracht dit te compenseren door twee avonden de poorten pas om 10 uur te sluiten. Hierdoor is ook het personeel uit de bedrijven in de gelegenheid de ex positie, die geheel gratis is, te bezoe ken. De standhouders vinden het van groot belang om ook eens van ge dachten te kunnen wisselen met de mensen die met de materialen moeten werken. De 46 deelnemers zijn dit jaar over 39 stands verdeeld. De grootste groep exposanten zijn in de ledersector te vinden, namelijk 39,13 procent. De fourniturengroep neemt 36,95 procent in. Machines - door de beurs van Pirmaesens dit jaar te ruggelopen - 11,11 procent. De res terende expositieruimte wordt in be slag genomen door fabrikanten van chemische produkten (8,69 procent) en vakpers en firma's van verpak kingsmaterialen (4,12 procent). Het grootste gedeelte van de stands wordt door de Micro-show-organisatie inge richt. Hierdoor wordt een uniforme standbouw bereikt. Hoogtepunt van de Micro-show is elk jaar weer de uitreiking van de Coupe Micro. Ook dit jaar wordt de ze trofee uitgereikt door burgemees ter L. van Erp, na afloop van de ope ning, woensdagmorgen 15 november om 11 uur. Aansluitend hierop wor den de bekroonde modellen door de jury en de prijswinnaars nader toe gelicht aan de regionale- en vakpers. Alle ingezonden modelten worden permanent tijdens de beurs uitgestald in een aparte stand nabij de entree. Mr van Oldenbeek heeft voor dit jaar hoge verwachtingen van de in zenders. „Het modisch aspect blijkt steeds het sterke verkooppunt bij schoenen. Dit jaar hebben we dan ook een terugslag gezien in de verkoop van schoenen die niet modisch waren. Er hebben dit keer ook veel jonge - assistent - ontwerpers ingeschreven. Het staat vast dat hier bijzonder leu ke modellen uit te voorschijn komen. De Coupe Micro is voor de jonge ontwerper een stimulans. Alleen daar om al moeten we deze ontwerpwed strijd in stand houden. De modellen (vorig jaar 30) die betrekking hebben op de mode najaar 1968 worden beoordeeld door een deskundige jury. Voorzitter is de Waalwijkse ontwerper-fabrikant Jac. Bergmans, die wordt bijgestaan door ontwerper Wim Hornmann, A. Smit (hoofdinkoper Van Woensel - Den Haag), G. Pokorny (direkteur Euro- Holland) en H. Vesters (direkteur Anita - Waalwijk). Deze heren staan er borg voor dat de schoen op alle aspecten wordt beoordeeld. De Coupe Micro 1966 werd gewonnen door Chr. Bergmans. Zaterdag heeft het gilde St. Am brosius zijn teerdag gevierd die werd ingezet met een H. Mis voor de over leden leden in de parochiekerk. Pas toor Simons heeft in 'n korte predi katie de gezichten van de gildebroe- ders en de historische zilveren schil den glinsteren om hun mooie oude traditie's voort te zetten in deze mo derne maatschappij", zo zei hij o.m. Na de mis werd in de zaal een korte bespreking gehouden. In de na middag is op de nieuwe schietbaan geschoten en 's avonds werd 'n rond gang door enige straten gehouden. Om ca. 8 uur begon de koffietafel, welke werd gevolgd door een gezel lig bal. Tijdens de koffietafel richtte de hoofdman, de heer Verhulst, zich tot de leden en hun dames. Deze sta tiedag is een bijzondere geweest, want de leden waren het zeer goed eens over de plannen die in een ver gevorderd stadium zijn gekomen in verband met de op te richten „Hand boog van St. Ambrosius". Dit laatste zal geschieden op zondag 15 oktober a.s. om circa 2 uur. Dan zullen de schutters van Eendracht en reumatische pijnen wr ij ft U eveneens weg met mWA De deelnemers aan de Micro-show 1967, die van 15- 18 november, op de parkeerterreinen van De Efteling wordt gehouden, zijn Uitgeversmij. C. Misset N.V., Doe- tinchem; N.V. Uitgeversmij. De Gel derlander, Nijmegen; G. van Hees been, Waalwijk; P. Bolsius, import- Leder-export N.V., Drunen; Handels- ond. Van Delft-Gragtmans, Kaats heuvel; Van Hoorn's Handelmij. NV, Waalwijk; A. v. Helvoirt-De Nijs, Burgemeester Van Erp bij een van de stands op de Micro-show 1966. Rechts de voorzitter van het organisatiecomité, Mr A, van Oldenbeek. Waalwijk; N.V. Gelderse, Waalwijk; Gelderse Ledermij. N.V., Waalwijk; D. A. Boons Lederhandel, Kaatsheu vel; Handelmij. J. A. v. Oosterum N.V., Breda; N.V. Lema, Waalwijk; A. van Boxtel-Aussems, Kaatsheuvel; Louis Ververs Handelsond., Kaats heuvel; G. van Loon's Import Mij. N.V., Waalwijk; Lederfabriek H. Domen, Dongen; Louis v. Rooy, Hel- voirt; N.V. Nederl. Stcomlederfa- briek, Rijen; H. L. v. Leeuwen N.V., Waalwijk; N.V. Coleco, Waalwijk; Handelmij. Amstel-Gamma, Waal wijk; Leerotan N.V., Waalwijk; Jeli- nek-Holland N.V., Waalwijk; Van Oldenbeek en Smelt N.V., Waalwijk; Handelchemie-Futura N.V., Kaats heuvel; N.V. Condor Import-Export, Waalwijk; Stijger, Baggen Co., Amsterdam; J. Wildeman Co. C.V., Waalwijk; N.V. Lederfabr. L. Mombers, Waalwijk; P.A. Schrau- wers N.V., Dongen; N.V. Schut, Eer beek; N.V. SABA, Dinxperlo; Gebr. Veltman, Den 'Haag; Veren. Schoen- mach. Mij. N.V., Waalwijk; Paul Heinicke Nederland N.V., Drunen; Barbourgaren Nederland N.V., Am sterdam; Maicol Chemie N.V./Mai- burg N.V., Waalwijk; N.V. SOLOS, Waalwijk; A.C.E.C./DACO, Gent; Mach. Fabr. H. van Oversteeg, Sprang; Mij. Dr. van Roon en Co., Waalwijk; Van Beurden Machines N.V., Dongen; C. A. Schoenmakers, Kaatsheuvel; T.H.O.B. Heating Ser vice, Waalwijk; I. C. Mortier N.V., Waalwijk. leder ELDIA sieraad woratV&r- gezeld van een genummerd garantie-certificaat. Dit certi ficaat waarborgt zuiverheid, goede kleur en slijpsel van de diamant. Factoren, die de waar de bepalen. ELDIA diamanten sieraden zijn ontworpen door de beste goudsmeden en ver vaardigd uit 14 karaats goud. Vraagt uw juwelier- of hij u de ELDIA collectie wfl tonen. JUWELIER Grotestraat 231a, Waalwijk Telefoon 2625 Maakt'Macht uit Waalwijk, de gilde- broeders van St. Sebastiaan uit Ois- terwijk, de gildebroeders van St. Am brosius en van Sebastiaan uit Haaren, een optocht vormen en door het dorp trekken om dan het handboogdoel in de klokkenlaan te gaan openen met een wedstrijd. De handboog is voor Loon op Zand geen nieuws, doch een hervatting van het destijds opgeheven „doel". De opening zal een officieel tintje dragen, doch op een eenvoudi ge manier. Dan kan Loon op Zand ook weer eens een gildevertoon zien, want dat is zo lang geleden, dat dit heeft plaatsgehad (1949 en 1954). Als het weer wil meewerken zal het een mooie dag worden, want alles moet buiten geschieden. De leden van het gilde worden verzocht om half 2 in de zaal te zijn. GILDE ST. CRISPIJN Dit gilde heeft haar jaarlijkse teer dag op zaterdag 14 oktober a.s. Dan zal in de namiddag weer de rondgang plaatshebben met een koffietafel en bal. De muziek hier wordt verzorgd door het S.K.O.-orkest. Zondag 15 oktober gaat beat- en discobar „Piacevole" weer op volle toeren draaien, in de nieuwe inge richte grote zaal van Euphonia in Kaatsheuvel. Weken lang is het be stuur in de touwen geweest om al les toch maar op tijd klaar te kun nen hebben Het hele interieur is het resultaat van hun bedrijvige rechterhanden. En het resultaat van dit alles is dat zij nu eens heel wat anders wilde dan het gewone. Elk hoekje van de zaal is n.l. in een an dere stijl en wel zo dat de combina ties verrukkeluk uitkomen. De 35o leden van deze soos zul len zondagavond de zaal beslist wel volmaken. Disc-jockey Harry Brok en plaatsvervanger Jan v. d. Vel den zullen dan weer enkele honder den van de nieuwste platen kun nen draaien en er hun zegje bij zeggen. Op dit moment zijn zij zelfs ook al zover dat zij aan het onder handelen zijn voor een radio-opna me vanuit Kaatsheuvel. Harry Brok probeert ook al voor enkele grote primeurs te zorgen. Doordat hij in een groot hotel werkt te Amster dam waar topartiesten dagelijks hun intrek nemen is hjj in staat ex clusieve interviews af te nemen. Enkele weken terug is hij er in ge slaagd bij de Small Faces en The Kinks door te dringen waar zon dagavond op de soos exclusieve fo to's van zullen getuigen. Het plan is om de interviews op de band op te nemen om ze zo op de soos te kunnen afdraaien. Het bestuur bestaande uit Henny Brokx (voorz.), Jan v. d. Velden (secr), Sjaak Didden (penningm), en Ad Voogd en Frans Oosterwaal die de technische aangelegenheden verzorgen kan, nu de opening voor de deur staat tevreden zijn over 't voorbereidende werk. Het uiteinde lijke resultaat zal zondag pas naar voren komen wanneer de reakties van de leden en adspirantleden er uit komen. WEDEROM INGEBROKEN Op maandagavond werd in café ,,Het Vosje" en dinsdagavond in hei Gemeenschapshuis ingebrokenin de harten van de Mater Amabilisschool-meisjes. Naar aanleiding namelijk van de Vredes- week in Nederland waren de meisjes van de M.A.S. bij elkaar om samen te praten en te denken over de nood in de wereld. De heer Kleisterlee, lid van de tweede kamer, ivist de meisjes te bezielen met een boeiende inleiding. Hij heeft iets losgeslagen. Onderstaan de brief liegt er niet om en geeft ons te denken. Zeer geachte Heer Kleisterlee, Zoals u al wel gemerkt zult hebben, waren wij erg tevreden met uw aanwezigheid tijdens onze bijeenkomst over de vrede. We zouden het erg prettig vinden, als u in de Tweede Kamer zou willen zeggen, dat wij erg graag met wat minder loon genoegen willen ne men of wat meer belasting willen betalen om honger en ziekte in de wereld te bestrijden. Maar kan ons land nu niet wat minder uit geven voor zijn leger en het geld daarvoor in plaats besteden aan hulp aan arme landen? Er moet dan wel gezorgd worden, dat het geld in die landen goed besteed wordt. Volgens ons moet de regering niet alleen naar de arme landen kijken, maar ook de problemen in eigen land grondig aanpakken. We denken daarbij b.v. aam, de jeugdwerkeloosheid, die zo groot is. We hopen, dat u er in slaagt onze gedachten aan de juiste mensen te laten weten. Wij gaan in ieder geval er op uit om bij de juiste instantie in Nederland een project te vinden uit een of ander ont wikkelingsland, waarvoor we met z'n allen binnenkort iets gaan doen. We willen zo laten zien, dat we het echt ménen met de vrede in de wereld. Wij wensen u veel succes met uw werk! Met vriendelijke groet, M.A.S. Waalwijk. INHOIUND SIMIENHOB Ruim 5 miljard gulden, gespaard bij dé Raiffeisenbank door meer dan 2 miljoen spaarders. l WAALWIJK - Half november komt het nieuwste Simca-model, de Simca 1100, op de Nederl. markt. Op de autotentoonstelling in Parijs, het afgelopen weekeinde, heeft men kennis kunnen maken met deze jongste aanwinst van het Simca- Chrysler concern. De 1100 gaat de ruimte tussen de 1000 en de 1301/1501-serie opvul len. De wagen valt in de prijsklasse van rond de 6500,De technische conceptie van de Simca 1100 ver leent de wagen een geheel eigen persoonlijkheid, die hem onder scheidt van de andere Simca-model- len. Men is uitgegaan van een 1118 cc motor, die dwart voorin gemon teerd werd. De motor heeft een 5- maal gelagerde krukas en de mo derne wisselstroomgenerator. In het praktisch en smaakvol in gerichte interieur met gemakkelijke en ruim verstelbare stoelen, voelt men zich direkt thuis. De besturing is scherp en stevig, maar zonder 'n spoor van schokken of verzet tegen de sturende handen. Ook de uitste kende wegligging en de remmen: vóór schijfremmen, achter trommel- remmen, is een belangrijke bijdra ge aan de veiligheid. De wagen is slechts 15 cm. lan ger dan de populaire Simca-1000. Toch is er volop bewegingsvrijheid op de vier zitplaatsen. De achter bank kan neergeklapt worden, zo dat in een oogwenk een fraaie „combi" is verkregen. De wagen heeft een topsnelheid van 140 km. per uur. De acceleratie over 1 km. met staande start: 39,5 sec. Simca wordt in Waalwijk verte genwoordigd door H. Appels Auto mobielbedrijf N.V., Laageindsestoep. Voor Drunen en Heusden: Garage De Groot, Wijksestraat in Heusden.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9