WAALWIJK Gilde St. Ambrosius - Loon op Zand heeft ook handboog Drie bedrijven volledig door brand verwoest Bond plaatst als jubileumgeschenk 40 telefooncellen op parkeerplaatsen particuliere pensions kamers te huur Garage De Bie in Sprang-Capelle dealer van Russische merken ANWB TELT EEN MILJOEN LEDEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 OKTOBER 1967 6 F. J. C. M. Smits AFWEZIG Vrouwenorganisatie N.C.B. afcL Waalwijk Eiield Marïa-Moeder- dag Zilveren jubilaris bij Van Gent Co. gehuldigd K.O.B. Waalwijk— Heusden viert 25 oktober feest Tafeltennis Onenigheic! in KVP-hestuur AVRO schorst Van der Zee Jongen liep met deurknop in rug Donatie voor Deelerwoud Telefooncellen WAALWIJK een goede Solex leren jas KAMEK VAN KOOPHANDEL VERGADERT WOENSDAG Op woensdag 18 oktober komt de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Waalwijk in openbare ver gadering bijeen. De agenda, die een 10-tal punten omvat, vermeldt o.m. de benoeming van leden in de com missie Dongemond, de samenstelling van de Kamer in de periode 1968- 1972, de werkgelegenheidsnota van de provincie Noord-Brabant, de nieuwe drank- en horecawet en fi nanciën. Tandarts van 20 oktober tot en met 4 november Plaatselijke collegae en coll. in Drunen, Kaatsheuvel en Sprang-Capelle nemen tijdens spreekuren waar voor spoed gevallen. UITSLAG JEUGDTOTO W.S.C. Deze week een kleine daling in de inzet van de W.S.C.-jeugdtoto, misschien zouden wij kunnen zeg gen een aanloop naar de 1000, Want dat er een keer dit bedrag be haald zal worden, daar is de Jeugd commissie van W.S.C. van over tuigd. De inzet was: ƒ824,80 en de prij zen zijn alle drie buiten Waalwijk gevallen. De eerste prijs, groot 123,72, viel in Tilburg bij de heer G. v. Dijk in de Goirkestraat 19 met 824,71. De tweede prijs, groot ƒ82,48, is geraden met 824,70 door de heer L. de Haan, Wendelnesseweg 13 uit Sprang-Capelle. De derde prijs, groot f 41,24, is eveneens in Sprang-Capelle terecht gekomen en wel bij de heer D. Vos, Kerkstraat 108, met 824,60. De komende week weer 't groene toto-formulier. De prijswinnaars kunnen him prij zen na a.s. woensdag 18 oktober af halen bij G. van de Ven, Antonius- straat 89, Waalwijk. Doet U ook mee aan de Jeugdfoto van W.S.C.! Gun deze jongens ook hun voetbal- pret, en werk mee aan de 1000,. inzet. SCHAAKVERENIGING „WAALWIJK" Zaterdag werd de partij H. v. d. BeukenP. Kuysten uit de wed strijd HSV II (Den Bosch)—Lang straat I uitgespeeld. P. Kuysten ver loor de partij, waarmee de totaal- uitslag op 55 werd bepaald. A.s. zaterdag speelt Langstraat I een thuiswedstrijd tegen het sterke eerste tiental van Breda. Aanvang: 14.30 uur in Hotel „De Twee Ko lommen". In de eerste ronde om het per soonlijk kampioenschap van Waal wijk en omstreken werden de vol gende partijen gespeeld: A. v. BladelJ. Nijman 01 J. Hol—D. Pullens 0—1 W. GoedhartM. de Wit 10 De afd. Waalwijk van de Katho lieke Vrouwenorganisatie van de N.C.B.hield in de afgelopen week een zeer geslaagde Maria-Moeder- dag. In de St. Clemenskerk te v.m. Baardwijk om 19.00 uur door de Geestelijk Adviseur, de Weleerw. heer Dekkers, een plechtige H. Mis opgedragen. Onder deze H. Mis werd na het Evangelie door mevr. v. Bladel- Klijn een „Moedergebed" uitgespro ken, dat diepe indruk maakte. Na de H. Mis wachtte de leden in de zaal van Café ,,'t Vosje" een door mevr. Heeren-Pullens zeer verzorgde kofietafel, die alle eer wer aangedaan. Onder leiding van Adviseur Dekkers werd hierna ge discussieerd over verschillende ac- tuële onderwerpen. Zo goed als alle leden namen aan deze leerzame dis cussie deel. Het volgende punt van de agenda bevatte mededelingen van het be stuur omtrent het 40-jarig bestaan van de Gewestelijke Vrouwenorga nisatie van de N.C.B., dat in juni van het volgend jaar zal worden gevierd. Op voorstel van 't bestuur werd besloten hieraan deel te ne men. Eveneens werd besloten deel te nemen aan de naaiwedstrijd die in Den Bosch zal worden gehouden en aan de Verdiepingsdagen in de „Guldenberg" te Helvoirt. De voorzitster, mevr. v. Loon- Pullens, sprak tenslotte een dank woord en sloot deze vruchtbare ver gadering met de christelijke groet. BRAND IN GARAGE Twee jongens gewond Vrijdagavond ontstond een begin van brand in de garage van de fa milie v. d. B. aan de Beatrixstraat te Waalwijk. Twee zoons, resp. 17 en 25 jaar, die bezig waren de ga rage op te ruimen, wilden daarbij verf uit een omgestoten bus verwij deren door er een lucifer bij te hou den. Dit lukte niet zo best en daar om goten zij er wat benzine over, met als gevolg dat er een brandje ontstond, waardoor beide jongens ernstige brandwonden opliepen aan gezicht en handen. Dr. Langemeijer verleende eerste geneeskundige hulp. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch behoefde geen dienst meer te doen, daar de brand inmid dels was geblust. In de garage werd enige schade aangericht. In verband met zijn zilveren ju bileum bij Van Gent Co. N.V. te Waalwijk van de heer A. J. Ales- sie, chef van de afdeling Stamperij in dit bedrijf, werd deze medewer ker vrijdagavond in de kantine door directie en personeel gehul digd. De jubilaris was vergezeld van echtgenote en kinderen. De eerste spreker was de directeur van de United Shoe Machine-Corporation, waarvan Van Gent Co. een on derdeel is. De heer A. E. van de Lely, die in zijn huldigingswoord zei, slechts te kunnen putten uit de periode sinds 1 januari 1966, toen beide bedrijven fusioneerden. „Uw afdeling, de metaalwarensectie", al dus de heer Van de Lely, „is er een waarvan wij veel verwachten. Bij de voorbereidingen belangrijke ver anderingen aan te brengen in het machinepark, waarmee wij thans ernstig bezig zijn, heb ik veel met u te doen gehad en ik heb u dan ook leren kennen als een man met een enorme inzet en werkkracht, met verantwoordelijkheidsgevoel en plichtsbesef. Juist door de omschakeling wordt ér veel van het personeel gevraagd en daarnaast moet er nog rekening worden gehouden met de verande ringen in het artikelenpakket van de metaalafdeling, die direct op uw werkkring betrekking heeft. We konden echter steeds op uw mede werking rekenen en daarvoor zijn wij u dankbaar". Nadat de directeur de jubilaris de zilveren medaille met oorkonde van de Ned. Mij. voor Handel en Nij verheid had overhandigd, bood hij namens de directeur een enveloppe met inhoud aan, terwijl de echtge note van de jubilaris fraaie bloe men en een grote doos bonbons in ontvangst mocht nemen. Hij sprak tenslotte de hoop uit dat de jubila ris nog vele jaren zijn krachten aan het bedrijf zal kunnen geven. Ook bedrijfsleider De Rooij had niets dan lof voor de capaciteiten van de jubilaris, waarmee het pret tig is samen te werken. Het personeel bood de jubilaris, naast hartelijke gelukwensen, een fraaie parapluiestandaard aan, ter wijl de chef van de Cambreur-af- deling, de heer W. v. Hemert, hem een schilderij aanbood. Men bleef hierna nog geruime tijd in feestelijke stemming bijeen, on der het genot van een glaasje en een rokertje, nadat allen de jubila ris nog persoonlijk hadden kunnen feliciteren. Voor de heer Alessie en zijn gezin werd het een onvergete lijke dag. AANRIJDING Op de hoek Zanddonkweg-Tuin- straat had j.l. donderdag een aan rijding plaats, tussen een personen auto bestuurd door G. v. B. uit Oos terhout en een bestelauto bestuurd door G. V, uit Waalwijk. De aan rijding ontstond omdat v. B. geen voorrang verleende aan G.V.. Laatst genoemde werd door de aanrijding zodanig gewond dat Dr. van Len- nep, die eerste hulp verleende, hem naar het ziekenhuis liet overbren gen. Beide voertuigen werden flink beschadigd. VROUWENBEWEGING VAN HET N.K.V. afdeling: Waalwijk Woensdagavond 18 oktober a.s. is in de zaal van de Theresiasdhool in de Wilhekninastraat, ingang bij de rolschaatsenbaan, een bijeenkomst, waarvoor is uitgenodigd mejuffr. P. Sohaminée, diëtiste van het Wit- Gele Kruis in Noord-Brabant. Zij zal een lezing houden over: Goed eten en slank blijven. Op maandagavond 30 oktober a.s. is er een voorlichtingsbijeenkomst over aardappelen: aardappelen de basis van ons eten. Deze demonstratie wordt gehou den in „Lido" 's avonds om 8 uur. U hoeft er niet naar toe te lopen, maar kunt met een bus. Deze zal om half 8 staan in de Victoriestraat/ hoek Putstraat en dan naar het An- toniusplein rijden, om daar 5 min. later, dus vijf over half 8 de andere dames op te halen, die daar in de buurt wonen. Deze avond wordt met de afdelingen van Kaatsheuvel en Loon op Zand samen gehouden. Op woensdag 25 oktober a.s. zal de afdeling WaalwijkHeusden in het Gemeenschapshuis te Baardwijk een feestelijke bijeenkomst houden in verband met 3 jubilea in het be stuur en het 70-jarig bestaan der afdeling. De voorzitter, de heer H. Peters, bekleedt 20 jaar een bestuursfunc tie, de penningmeesteresse, mej. A. Wagemakers 12y2 jaar, terwijl de heer M. Joosen 10 jaar secretaris is. Het ligt in de bedoeling de jubi larissen een cadeau aan te bieden en het bestuur dacht dat het zinvol zou zijn de cadeaus niet zonder meer uit de kas te betalen, doch de leden hiervoor ieder persoonlijk een kleine bijdrage te laten geven, door storting van ƒ2.— op gironummer 1081889 t.n.v. C. J. van Roy, Julia- nastraat 24 te Waalwijk. Ook zij, die onverhoopt niet in de gelegen heid zijn deze feestavond te bezoe ken, kunnen uiteraard, indien zij dit wensen, betrokken worden bij het aanbieden van de cadeaus, door eveneens 2.over te maken. Tijdens de feestavond zullen de leerlingen van de Past. v. Haaren- school optreden en tevens een con ferentie met o.a. Brabantse humor. De avond begint om 17.30 uur. WIM KLIJN VERVAARDIGDE SGRAFETTO Door de Waalwijkse kunstenaar Wim Klijn is voor de kerk van Moeder Gods te Roosendaal een fraaie sgrafetto vervaardigd. Het kunstwerk heeft een oppervlak van 17 vierkante meter en is aange bracht in de Maria-kapel. Het stelt voor: Maria als middelares tussen Verlosser en mensen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: plastic regenkapje, da- mesbril, beige handtas, herenhorlo ge, gouden armband, regenjas met capuchon, bos sleutels. Verloren: bankbiljet van 100, trouwring, verzekeringsbewijs van bromfiets, vuilnisbak, bos sleutels, bromfietsplaatje, blauw turnpak, paardenhoofdstel, herenpolshorloge, zakagenda, steunzool. PERSOONLIJK KAMPIOEN SCHAP 5e KLASSE LIBRE district Waalwijk K.N.B.B. Op 19, 20 en 21 oktober a.s. wordt in het clublokaal van de B.V. ,,'t Vosje", café M. Heeren, Laegeinde 52 te Waalwijk, de finale 5e klas libre gespeeld. De deelnemers zijn: J. Wijnman en P. v. Wanrooij, Cen traal; B. de Peffer en M. Eekels, H.B.S.; A. Pullens, B.V.O.; J. Bruijs- tens, K.O.T. w. De eerste ronde is als volgt: 7 uur: J. WijnmanP. v. Wanrooij 7.45 uur: J. BruijstensB. de Peffer 8.30 uur: M. Eekels—»A. Pullens Het verdere programma wordt na iedere ronde vastgesteld volgens 't A.V.-systeem. TTVW 1—RIEL 2 10—0 Bij de start van de tafeltennis- competitie is TTVW er in geslaagd een eclatante overwinning in de wacht te slepen. Riny van Veldho ven begon de wedstrijd met een mooie overwinning. Vooral de tech niek van hem was geweldig. Bert Wijkmans compenseerde dit gebrek door vechtlust zo ook B. de Peffer. Het dubbelspel gewonnen door Van Veldhoven-B. Wijkmans kenmerkte zich door de prachtige samenwer king. Al met al een prachtige over winning voor deze jonge vereni ging, die voor de eerste maal in de competitie uitkomt. TTVW 2—RKC 3 8—2 'In de goed verwarmde en ver lichte zaal van de heer Timmermans is ook het tweede er in geslaagd te winnen. De derby tegen RKC heeft veel spanning gebracht en goed ten nis te zien gegeven, waarin B. Hurkmans opviel door 3 overwin ningen. Maar ook H. van Veldho ven en Sj. Paulides speelden een zeer goede wedstrijd. SPRANG-CAPELLE Donderdag middag heeft burgemeester M. van Prooyen het nieuwe garagebedrijf De Bie officieel geopend. Garage De Bie is dealer van de Russische merken Jalta, Scaldia en Volga. Van „witte-pomp-houder" is de heer De Bie, die ook een administratiekan toor heeft, gegroeid naar garage houder met een goed geoutilleerd bedrijf. Achter het benzinestation is een nieuwe bedrijfshal verrezen waarin de allernieuwste apparatuur er borg voor staat dat elke auto mobilist goed en vakkundig gehol pen wordt. Een wagen in de goedkope prijs klasse is de Jalta, een tweedeurs, vier persoons wagen met een 900 cc viercilinder luchtgekoelde V4 kopklepmotor, die goed is voor een top van 100 km. Uniek is de verwarmingsinstallatie die onafhan kelijk van de motor werkt. Zelfs de rugleuningen zijn neerklapbaar en om te bouwen tot slaapbanken. De wagen wordt voor 3775 com pleet afgeleverd met o.m. een grote set gereedschap, waaronder looplam pen, bougies etc. In de middenklasse is de Scaldia een ruime 4-5 persoonswagen, die goed is voor een top van 125 km. Deze robuuste wagen, is naar Oost- Euroflese maatstaven gebouwd om vele jaren in een bar klimaat op slechte wegen dienst te doen. De Scaldia is dan ook uitgerust met 'n enorme krachtige verwarmingsin stallatie berekend op Noordpoolkou- de. De metalen radiateur-jalouzie is van binnen uit te bedienen. De wa gen is, naar Europese maatstaven berekend, wat stug. Vier dubbel- werkende hydraulische schokbrekers zorgen voor de vering. De wagen heeft vier versnellingen met stuur- schakeling. Evenals alle Russische wagens is ook de Scaldia uitgerust met slaapbanken. Een ruime 6 persoonsauto, die ook onder het dealerschap van garage De Bie valt, is de Volga. Voor zijn prijs 8525, bijzonder luxe uitge voerd met slaanbanken, dubbelto- nige hoorn, klok, sigarenaansteker en achteruitrij lampen. Evenals de Scaldia is de Volga ook in combi- natiewiagen uitvoering verkrijgbaar. De show die garage De Bie in dit weekeinde van deze auto's hield, werd bijzonder druk bezocht. Het Gilde St. Ambrosius is thans zo ver dat zij haar onderafdeling voor de hangboog heeft opgericht. Zondag heeft zij om half drie een korte op tocht gehouden met de eigen gilde en de gasten St. Sebastiaan uit Oistei- wijk, Eendracht Maakt Macht uit Waaluiijk en Sonora uit Haaren, door het dorp. Bij aankomst op de hand- boogbanen werd aam, de burgemeester van Loon op Zand, L. v. Erp, een vendelhulde gebracht, nadat de eed van trouw was hernieuwd nan de overheid, door de vendeliers van St. Sebastiaan Oisterwijk. Hierop volgde de opening van de schietbaan doorje burgemeester door het lossen van het eerste schot op de blazoen. Vervolgens deed dat de hoofdman van het gilde, de heer Ver hulst en de beschermheer, Jhr Ver- heijden uit Zeist. De burgemeester zei dat hij plezier had in de plannen van het gilde St. Ambrosius; hier door werd een culturele zaak in het dorp weer tot werkelijkheid gebracht. Het gildebestuur bracht hij dan ook dank voor deze aangelegenheid. Het gildewezen draagt veel bij tot het ken merk van het dorp of gemeente. „Het eerste schot dat gelost zou worden, zou er een zijn om de vriendschap in de gilde en toekomstige schutterij te bevorderen. Hoofdman Verhuist beantwoordde de burgemeester. De gilden St. Hubertus, Loon op Zand en St. Jan te Kaatsheuvel gaven door aanwezigheid van hun bestuur harte lijk uiting van medewerking; hetgeen zeer op prijs werd gesteld. De wed strijd van het handboogschieten had het volgende resultaat: Eendracht Maakt Macht, Waalwijk I, 405 punten; Haaren I, 337; Een- Het partijbestuur van de Katholie ke Volkspartij is er zaterdag op een vergadering in Baarn niet ingeslaagd te komen tot een eensgezind advies aan het „parlement" van de KVP- partijraad, dat op 8 en 9 december in Arnhem moet beslissen over de par tijvernieuwing. Wel was men het er over eens zij het om uiteenlopende motieven - dat gestreefd moet wor den naar samenwerking met ARP en CHU. Maar over de vraag, opgewor pen door de KVP-radicalen, of de christelijke partijen dan niet met PvdA en D '66 zouden moeten pro beren nauw samen te werken, viel 't partijbestuur in drie minderheden uit een. dracht Maakt Macht, Waalwijk II, 332; St. Sebastiaan, Oisterwijk I, 251; Eendracht Maakt Macht, Waal wijk III, 227; Haaren II, 141; Loon op Zand, St. Ambrosius I, 86; Loon op Zand, St. Ambrosius II, 38 pun ten. Door de heer Verhulst werden aan de deelnemende gilden en schutte rijen de herinneringsschilden uitge reikt onder zeer toepasselijke bewoor dingen. Namens het Gilde St. Sebas tiaan te Oisterwijk werd door hoofd man Masuger een wisselbeker ter be schikking gesteld voor de aanstaande wedstrijden, welke in het voorjaar zullen worden gehouden. Het Gilde St. Ambrosius heeft deze geste dank baar aanvaard en zal trachten aan deze wedstrijd deel te nemen. De oprichting van de handboog- doel heeft toch wel wat in het dorp betekend, want één der overlevende leden van de „vroegere" handboog Salm Salm was toch nog op het ter rein aanwezig en heeft het bloed voe len kruipen; het was de heer Erans van Tilborg. Dit is zeer gewaardeerd ■door het bestuur van het organiseren de gilde. Het algemeen bestuur van de AVRO heeft televisie-directeur Siebe van der Zee geschorst, hangende een onder zoek naar zijn relatie met de radiato- renfabriek Van Heijst. Onderzocht wordt of de integriteit van de AVRO intern en extern belangrijke schade is toegebracht. Britse doktoren begrepen maar niet waarom de 13-jarige jongen zo'n last van rugpijn had en waarom hij zo'n dikke blauwe plek onder een rugge- wervel had zitten. De jongen, die erg dik was voor zijn leeftijd, was enkele maanden ge leden met zijn fiets tegen een auto gereden en had toen wat blauwe plek ken en een wondje in zijn rechterzij opgelopen. De wond genas, maar hij hield klachten en een blauwe plek in zijn rug. Tenslotte werd hij doorge licht, waarbij er iets vreemds in zijn rug bleek te zitten. Hij werd geope reerd en de chirurgen vonden de hele deurknop van het portier van de auto, waar hij tegenop gereden was, in zijn rug. De deurknop was door zijn zii het lichaam binnengedrongen en had zich vandaar naar de rug gewerkt, al dus een Britse medische publikatie. Zondagmorgen om ongeveer kwart over zes ontdekte de bewakingsdienst van het op enige afstand gelegen AKU-concern het vuur. Intussen was ook de congierge van de Danlan wak ker geworden door een lawai in de breihal. Toen hij ging kijken sloegen de vlammen al metershoog uit de hal. De brandweer van Emmen stond in het begin voor een bijna hopeloze taak. Aangewakkerd door een straffe westenwind joegen de vlammen door het nog nieuwe fabriekscomplex. Dik ke zwarte rookwolken kronkelden ve le honderden meters de lucht in. Om liggende fabrieken dreigden eveneens door de brand te worden aangetast. De brandweren van Nieuw-^mster- dam en Klazinaveen en de bedrijfs brandweer van de AKU beperkten zich er toe deze gebouwen nat te hou den waarin ze maar gedeeltelijk slaag den. De bedrijven van de N.V. Touw- import EMKA en van de N.V. Jong man konden niet worden gered en veranderden evenals de Danlonfa- briek in een puinhoop. De schade in die fabrieken wordt geschat op 5 miljoen gulden. De Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond ANWB heeft dezer dagen zijn miljoenste lid geboekt. Aangezien de Toeristenbond zijn leden werft op di verse plaatsen - bijkantoren, wegenwachtstations e.d. - en bij diverse func tionarissen - wegenwachten, propagandisten etc. - zowel mondeling als schrif telijk kan onmogelijk worden vastgesteld wie het miljoenste lid is. Daarbij komt dat periodiek ook leden bedanken. Het inboeken van nieuwe leden geschiedt overigens met een - het laatste jaar - gemiddelde frequentie van drie leden per twee minuten (werktijd). De ANWB is van me ning, dat noch door het lot, noch op welk andere kunstmatige wijze ook een van de nieuwe leden als mil joenste lid moet worden aangewe zen. Ter gelegenheid van, het bereiken van het miljoenste lid zal de ANWB voor het Nederlandse volk en met name voor de weggebruikers tele fooncellen voor openbaar gebruik plaatsen op ca 40 daarvoor 't meest in aanmerking komende parkeer plaatsen langs de autosnelwegen. Tevens geeft de Bond een donatie van 50.000 gulden aan de Vereni ging tot Behoud van Natuurmonu menten in Nederland als bijdrage in de recente aankoop van het Dee lerwoud. Deze laatste gift is afkomstig uit het in 1958 ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de ANWB ge vormde P. F. Zimmermanfonds. Uit dit fonds kunnen bepaalde schen kingen worden gedaan aan instel lingen op het gebied van natuur- en stedeschoon, recreatie enz. wanneer daarmede de ANWB bijzonder sym pathieke doeleinden worden nage streefd. Uit de ervaringen op de wegenstations is de ANWB geble ken, dat automobilisten tijdens hun reis vrij frequent behoefte hebben aan telefonische verbindingen. Wel iswaar wordt in deze behoefte langs de autosnelwegen voor een djeel voorzien door telefoons, die aanwe zig zijn in de benzinestations, de wegrestaurants en de wegenwacht stations, doch al deze voorzieningen liggen veelal op zo grote onderlin ge afstanden, dat zij beslist niet kunnen voldoen aan de potentiële behoefte. Daar de ANWB al sinds jaren het grote belang van meer communicatiemogelijkheden langs de weg onderkent en propageert, heeft de Bond gemeend de gemeen schap, en de weggebruikers in het bijzonder, geen grotere dienst te kunnen bewijzen dan thans ter ge legenheid van het bereiken van het miljoenste lid voor hen deze mo gelijkheden te vergroten. Het betreft binnenkort te plaats telefooncellen, waarvan het aantal binnen 2 a 3 jaar zal worden uit gebreid tot de geplande veertig. Het ligt in de bedoeling van de ANWB de eerste telefooncel te in stalleren en een parkeerplaats aan de nieuwe Zuiderzeeautoweg bij Nij kerk, die ver van alle bebouwing verwijderd ligt. De cellen zullen in nauwe samenwerking met de PTT Gedurende een jaar zullen de 1180 personeelsleden van de zondag door brand verwoeste Danlonkousenfa- briek in Emmen hun loon of salaris krijgen doorbetaald. Binnen dat jaar hoopt de directie met de herbouw van het bedrijf klaar te zijn, zodat alle mensen dan weer aan het werk kun nen. Dit deelde de directeur van het concern, de heer L. van Straaten, zondagavond mee na een eerste ori ëntatie over de mogelijkheden. De schade van de brand die zondag de hele dag heeft gewoed, is voorlopig geraamd op 35 miljoen gulden. Of t nieuwe gebouw op dezelfde plaats komt is nog niet zeker. Vanmorgen zal de Raad van Commissarissen hier over een beslissing nemen. Vast staat in elk geval dat de Danlon in Emmen zal blijven. STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTERHOUT, WAALWIJK Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen Heusden, Kaatsheu vel, Loon op Zand. Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik, Soc. Pedagoog J Leeuwenberg, Grotestraat 238, Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. worden geplaatst, doch duidelijk herkenbaar zijn als ANWB-object. Zij zullen worden voorzien van de nieuwe PTT-dubbeltjesautomaat, zo dat men in het gehele land iedereen telefonisch kan bereiken. Voor de aanleg van een eerste serie van de ze telefooncellen heeft de ANWB een bedrag van 100.000 gulden uit getrokken. Zolang de autosnelwegen nog niet van praatpalen zijn voorzien, zul len deze telefooncellen daarvoor 'n beperkt vervanging kunnen vormen aangezien men uiteraard ook bij on geval of pech telefoons de nodige hulo kan inroepen. Wanneer het praatpalenprobleem eenmaal is op gelost moeten de telefooncellen wor den beschouwd als een voorziening voor algemene communicatiedoel einden los van een praatpalennet, dat aléén zal dienen voor alarme ringsdoeleinden. TE KOOP en een Paul Krügerstraat 1 Waalwijk BEDRIJF TE WAALWIJK zoekt en voor haar buitenlandse arbeidskrachten. Brieven onder nr. 6224 aan het bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 6