RKC weet bij Concordia SVD één punt weg te slepen: 2-2 SSC herstelt zich goed tegen Kozakken Boys: 3-3 WSC levert knappe prestatie door zege op leider Hilvaria Waspik behaalt grootse zege op Oirschot Vooruit Vlijm. Boys weet overwicht te benutten tegen Reus. Sport Woudrichem te sterk voor hard werkend NE0: 3-0 I g95 475 995 975 VROOM DREESMANN White üoys en D&issense Boys gei ijk: 1—1 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 OKTOBER 1967 7 A.C. Waalwijk atleten verbeteren in Apeldoorn drie Waalwijkse records Vier doelpunten van Paul Smits Zes doden bij auto-race in Las Palmas Staat leent 250 miljoen Recordoogst suikerbieten Extra voordeel, geldig vanaf woensdag en zolang de voorraad strekt. Door de nederlaag van Middel burg tegen Vlissingen en het gelijke spel van RKC in Den Boscli, is de positie van RKC er zeker niet op achteruitgegaan. De Spechten be haalden zondag hun eerste overwin ning en delen nu de laatste plaats met Concordia SVD. De wedstrijd, gespeeld tussen Concordia en RKC, is van een matig gehalte geweest. De verdedigingen overheersten, en de strijd speelde zich dan ook voor namelijk af op het middenveld. Doordat het tempo de hele wed strijd nu niet bepaald hoog lag, was het voor de kleine duizend toe schouwers nu niet bepaald een in teressante wedstrijd om te zien. Concordia nam beide keren 'n voor sprong. De tweede goal van RKC echter kwam net op tijd; de neder laag dreigde. Een vrije trap, geno men op links, kwam bij G. de Vaan, die tussen een wirwar van spelers de bal in het Concordia-doel depo neerde. De aftrap werd niet meer verricht. Concordia was het eerst gevaar lijk via links en bij een volgende aanval kreeg-v. d. Putten een goe de kans, die hij echter naast schooit. Een goede voorzet van rechts ging net voor het doel langs. RKC begon nu ook aan te vallen en een lichte Het ging er in Waspik-Boven bij de wedstrijd White BoysDussense Boys zo'n 20 minuten behoorlijk fors tegen aan. Een ingeschoten bal ging juist naast de paal in het zijnet, waarop de scheidsrechter in eerste instantie een doelpunt voor Dussen toekende. Toen hij op verzoek van de White Boys-spelers zich ter plaat, se beter kwam oriënteren, herriep hij vanzelfsprekend zijn beslissing. Dussense Boys konden deze tegen valler kennelijk maar moeilijk ver kroppen. De sfeer werd er niet be paald beter op, maar tegen 't einde kwamen de gemoederen tot rust. De openingstreffer kwam op naam van Piet Kuyten, die succes had toen de bal al vier keer was inge schoten, maar telkens door de ver dediging werd gekeerd. Vijf minu ten voor tijd kwam Dussen aan de gelijkmaker. White Boys kreeg ove rigens veruit de meeste kansen, maar het ontbrak hen aan de juiste afwerking. paniek ontstond er in de Concordia- verdediging. Een door RKC geno men vrij trap werd door debutant J. Verhoofstad te zacht ingeschoten. Een solo van v. Grinsven eindigde naast het doel en een corner van RKC had ook niet het gewenste re sultaat. In de 20e minuut een ver schot van v. Grinsven, dat over doelman Eekels heen in het doel verdween; 10, RKC kreeg hierna de kans van de dag in een scrimmage. Tot drie-, viermaal toe werd getracht de bal in het doel te trappen, maar even zovele malen werd de bal geretour neerd. Enige minuten later was het dan toch raak, toen op een voorzet van de Vaan, H. Bool laag inkopte en keeper P. Janssen geen schijn van kans gaf; 11. Door RKC wer den nu enkele gevaarlijke aanval len opgezet, die echter zonder re sultaat bleven. Tot de rust bleef het zo. Na de rust bleek A. Duquesnoy vervangen door L. v. Heumen. Con cordia kwam sterk opzetten en had toch wel het initiatief. RKC verde digde echter bekwaam en had des alniettemin geluk toen v. Grinsven tegen de paal schoot. Van Heumen had enkele keren het geluk niet aan zijn zijde. Na een half uur spelen was het Tames die, nadat de RKC- verdediging was blijven staan voor terecht buitenspel, scoorde. Protes ten hielpen niet. De strijd werd wat vinniger en Concordia leek de zege te gaan behalen, totdat in de laatste halve minuut de gelijkmaker viel. Volgende week heeft RKC vrijaf. RKC 2De Spechten 2 31 Right 'Oh 2—RKC 3 1—3 RKC 5White Boys 3 11 RKC-jeugdRood Wit-jeugd 60 De met zoveel spanning toegemoet geziene wedstrijd tegen Kozakken Boys uit Werkendam is geëindigd in een gelijkspel. De SSC-ers heb ben deze middag laten zien, dat zij toch wel in staat zijn om doelpun ten te maken. Nadat scheidsrechter IJzendoorn het beginsignaal heeft gegeven is het SSC, dat direct tot de aanval overgaat doch goed in grijpen van Blokland voorkomt er ger. Deze speler geeft de bal direct door naar zijn voorhoede waar KI. van den Heuvel al klaar staat om de SSC-defensie op zijn deugdelijk heid te verkennen, maar hij moet constateren dat deze waterdicht is. Toch is het Kozakken Boys dat het eerst tot succes komt. Een fout in de SSC-verdediging geeft rechts buiten T. v, d. Heuvel de kans om zijn club de leiding te geven en hij grijpt deze kans met beide handen aan. Geenszins ontmoedigd door dit onverwachte succes van de Werken dammers blijft SSc goed aanval len en het is vooral van der Schans die enkele goede schoten afvuurt, maar tot doelpunten komt het niet. Gelet echter op het goede aan- valsspel van SSC zit er voor SSC een doelpunt in de lucht. Dit doel punt komt in de 14e minuut. Den Rooijen krijgt een vrije trap te ne- Overtuigd van het belang van deze ontmoeting, hebben zondag j.l. 11 WSC-ers zich met een élan en geestdrift in de strijd geworpen, dat het een lust was om te zien. Geen beton-voetbal (iets wat WSC overi gens vreemd is), doch met zuiver voetbal en het nodige enthousiasme. Overigens hetzelfde over de gast heren, agressief, maar eerlijk en sportief tot de laatste minuut. Het leeuwenaandeel van dit succes komt zeker doelman en aanvoerder De Mare toe, die de groen-witte aan vallers tot wanhoop bracht met zijn rust en laconiekheid, en dat één doelpunt voldoende was om deze wedstrijd te winnen, bleek wel, want de WSC-defensie was weder om potdicht en wederom werd geen doelpunt toegestaan. Om half drie trapte Hilvaria af en ging direct op bezoek bij WSC; dit offensief duurde 10 minuten, in welke minuten De Mare zich direct door twee safe's te verrichten liet aantekenen, dat er door Hilvaria die middag goed gewerkt zou moe ten worden om tot scoren te komen. Na de eerste 10 minuten was WSC geacclimatiseerd en ontkwam het groen-witte doel met kunst en vlieg werk aan doorboring, doch verder dan 5 corners kwam ook WSC niet. De tegenstoten van Hilvaria waren ook niet zonder gevaar en vooral de linkervleugel eiste speciale aan dacht op. Doch de kans van de wed strijd kwam 10 minuten voor rust, toen Alewijn op enkele meters al leen voor de Hilvaria-doelman hard in zijn handen schoot. Met dit als sluitstuk van betekenis, werd er ge rust. Na de thee wederom twee aan el kaar gewaagde tegenstanders met wederzijdse doelrijpe kansen, doch De Mare plukte enkele malen de bal van de voeten van de groen-wit te midvoor, of stompte enkele ko gels over de lat. Aan de overzijde hetzelfde spelbeeld, zodat beide par tijen elkaar in evenwicht hielden tot 20 minuten voor het einde Aarts een vrije trap keurig voor het Hil- varia-doel plaatste en de oerharde en goed gerichte kopstoot van v. Oudheusden betekende 10 voor WSC, wat later ook de einduitslag zou blijken te zijn. Doch voor het zover was, zou de WSC-verdediging zich nog al van de goede zijde moe ten laten zien door 3 vrije trappen op de rand van het strafschopge bied, zodat het er op ging lijken (althans buiten de lijn) dat 't nog gelijk zou worden. Degenen die daar zeggenschap in hadden, dach ten er anders over en bij het eind signaal stormden een groot aantal WSC-supporters het veld op om hun vreugde niet onder stoelen of ban ken te steken. Uit de handdrukken die tussen de beide teams werden gewisseld bleek, dat dit het einde was van een harde, doch eerlijke en sportieve wedstrijd, waaraan ie der met genoegen terugdenkt. men die hij goed lanceert naar links buiten Kuijsten die zich geen mo ment bedenkt en met een goede kopstoot de stand op 11 brengt. Goed gesteund door de harde wind is de aanvalsgolf van SSC niet te stuiten. Maar het steeds krachtig ingrijpen van de toch niet zo sterke Werkendamse verdediging voorkomt erger. Bij vele SSC aanvallen weet de verdediging van de Boys niets anders te doen dan hard aan de noodrem te trekken en zodoende diverse hoekschoppen moest toe staan. De enkele aanvallen van Ko zakken Boys zijn ook niet altijd van gevaar ontbloot en in de 30e mi nuut moet doelman Treffers daad werkelijk optreden om een doel punt te voorkomen. Enkele minu ten later weet SSC toch de verdien de voorsprong te bemachtigen. Uit een goede aanval, ingeleid door het middenduo Van der Schans en Den Rooijen, over rechts weet Van den Broek met een mooi doelpunt de stand op 21 te brengen. Lang heeft SSC deze voorsprong niet ge had, want reeds in de 36e minuut weet de actieve KI. van den Heu vel de partijen weer op gelijke hoogte te brengen. Maar ook Ko zakken Boys hebben niet veel ple zier van deze gelijke stand. In de 43e minuut wordt een der SSC-voor- waartsen in het beruchte gebied ten val gebracht en dat ontgaat de goed leidende arbiter IJzendoorn niet en hij wijst dan ook onverbiddelijk naar de witte stip. De toegekende strafschop wordt door Den Rooijen keurig benut en brengt SSC weer aan de leiding. Met de stand 3-^2 gaat de rust in. Na de hervatting zijn de eerste aanvallen voor de Boys en bij een dezer aanvallen weet H. Lagrouw op keurige wijze redding te bren gen. Even later zien wij een fraaie aanval van SSC waarbij Faro en Van der Schans betrokken zijn maar de bal wordt overgeplaats. Kozak ken Boys die nu enkele goede aan vallen opbouwen znen deze in rook opgaan. In de 13e minuut zien wij D. v. d. Heuvel een voorzet van z'n rechtsbuiten T. v. d. Heuvel net overkoppen. Toch zullen de Wer kendammers tot succes komen zij het uit een strafschop. Bij een aan val in de 13e minuut wordt KI. van den Heuvel naar de mening van de scheidsrechter niet op de juiste ma nier van de bal gewerkt en hij kent de Boys een strafschop toe, die door Zwets in een doelpunt om gezet wordt. De reserves van SSC blijven op het goede pad voortgaan en nu was het DEB te Breda, dat in eigen huis een 50 nederlaag te incasseren kreeg. In deze wedstrijd was het Spierings die een groot aandeel had in deze royale SSC-overwinning. SSC-ers bij geselecteerden. De SSC-spelers Treffers, Faro, Smits en Lagrouw behoren tot de geselecteerden in de laatste oefen wedstrijd van het Zuidelijk zater dagmiddag elftal, die op woensdag avond a.s. wordt gespeeld op het terrein van de v.v. „Sleeuwijk" te Sleeuwijk. Aanvang 8 uur. A.C. Waalwijk '66 ging zaterdag 14 oktober met 14 atleten naar Apel doorn om aldaar deel te nemen aan de laatste baanwedstrijden van dit seizoen. A.V. '34 organiseerde deze wedstrijden op hun prachtige, rond om in de bossen gelegen atletiek- accomodatie. Dit nam niet weg dat de harde wind toch spelbreker werd en zodoende van veel invloed was op de tijden. Toch werden weer 3 Waalwijkse records verbeterd, n.l. door Maria Mahieu op de 80 m. meisjes C 11.6 seconden. Truus de Ruiter versprin gen meisjes B 4.82 meter. Jan Bou- man 1000 m. in 3 min. en 4 sec. Peter v. d. Geld leverde 'n pracht prestatie op de 800 m. heren CD; hij won onbedreigd in 2 min. 3 sec. Verder nog twee overwinningen op de 100 m. voor Jozef Mahieu en Antoon Verhoeven, resp. 100 meter jongens B in 12.6 en heren CD in 12.1. A.C. Waalwijk kan met trots te rugzien op een goed, eerste, baan- seizoen en hoopt door een gedegen win tertraining volgend jaar met nog meer successen terug te komen. Het winterseizoen zal worden gevuld met crossen en veldlopen, waar over nadere berichten volgen. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Finale 80 m. meisjes C 2. M. Mahieu 11.6 nieuw record 5. L. Schagen 12.2 Finale 100 m. meisjes B 2. N. Demmers 13.9 3. W. Demmers 14.1 5. A. Demmers 15.1 Verspringen meisjes B 3. T. de Ruiter 4.82 m., nieuw record 5. W. Demmers 4.59 m. 8. E. Klein 4.22 m. 12. A. Demmers 3.82 m. Finale 100 m. jongens B 1. J. Mahieu 12.7 4. F. van Dijk 13.0 6. G. van Esch 14.0 Finale 100 m. heren CD 1. A. Verhoeven 12.1 1000 m. jongens C 2. J. Bouman 3.04, nieuw record 8. C. Broumels 3.16 800 m. jongens B 2. J. Mahieu 2.06.8 6. F. van Dijk 2.22.0 8. G. vhn Esch 2.35.8 800 m. heren CD 1. P. v. d. Geld 2.03 4. A. Verhoeven 2.12.2 7. P. Broumels 2.17.2 Ter elfder ure moest de aanvals- linie van Waspik voor de uitwed strijd tegen Oirschot gewijzigd wor den, doordat Jan Broeders niet van de partij kon zijn. Piet Smits (Wzn) zou als rechtsbuiten het elftal com pleteren, Kees Smits verhuisde naar de linkervleugel en tussen hen in moesten Willy Vervoort en Paul Smits (Lzn.) opereren. Het bleek een goede formatie. Het spel van dit aanvalskwartet had beslist inhoud. Een verdiende 24 overwinning was het resultaat. Tegen de wind in gestart, kwam er halverwege de eerste helft een aanval van Waspik over rechts. Piet Smits lanceerde Paul Smits en de openingstreffer was een feit. Uit een vrije trap die door een Waspik-, verdediger van richting werd ver anderd, kwam Oirschot vlak voor rust naast Waspik; 11. Een doel- worsteling, waarbij de bal enkele malen werd ingeschoten, bracht Oir schot kort na de hervatting op 21. De sfeer die vanaf de aftrap deze wedstrijd begeleidde groeide nu naar 'n climax. Het talrijke publiek roerde zich gewelidg. Hieruit moest Oirschot de krachten putten om door te stoten. De verdediging van Zes toeschouwers werden gedood en 18 gewond toen bij een autorace in Las Palmas een wagen bij een poging om een overstekend meisje te ontwijken, over de afrastering in het publiek vloog. De wagen die op de tribune nog enkele malen omsloeg, doodde 5 toeschouwers terwijl een levensge vaarlijk gewonde op weg naar een ziekenhuis overleed. Zes van de achttien gewonden verkeren in le vensgevaar. De coureur Raul San chez Gil, die op het moment van het ongeluk met een snelheid van bijna 180 kilometer reed, kwam met de schrik vrij. Het overstekende meisje bleef eveneens ongedeerd. Vlijmense Boys kreeg flinke te genstand van Reusel Sport, die haar tekortkomingen goed wilde maken met fors spel. Vlijmen begon goed, vanaf de aftrap ging de bal op het doel van Reusel Sport. Rechtsbui ten Oremans gaf een goede voor zet en Ekels schoot in: 10. Een ieder dacht dat Vlijmen deze mid dag een grote overwinning zou ha len. Met man en macht ging Reusel Sport in de aanval, maar de Boys achterhoede, die twee invallers tel de voor v. Diepstraten en Parijs, deed haar best en zette met verre trappen de voorhoede aan het werk. Enkele schoten van v. d. Burg en Ekels hadden beter lot verdiend. Reusel Sport kwam weer gevaar lijk opzettten, de bal werd tegen een speler van Reusel geschoten en veranderde van richting en de kee per van de Boys werd gepasseerd: 11. Onder stromende regen werd verder gespeeld en de Boys werden weer gevaarlijk. De bal komt bij K. van O verdijk die onhoudbaar in schiet: 21, en met deze stand is het rust. Na de rust probeerde Reusel Sport met man en macht de gelijkmaker te forceren, dit lukte niet al te best. Een speler van Reusel Sport maak te het de scheidsrecher dikwijls lastig en had steeds commentaar. Tegen deze speler had de scheids rechter wel wat strenger op kunnen treden. De Boys gingen door en de bal kwam bij v. d. Burg, deze gaf een goede voorzet en het was K. v. Overdijk die de stand op 3—1 bracht en de zege veilig stelde. Reu sel Sport zette nog alles op alles en zelfs moest een achterspeler van de Boys de bal uit het verlaten doel koppen. De Boys deden aan de andere kant hetzelfde, waar ook 'n achterspeler de bal uit het verla ten doel moest koppen. Een goed genomen corner bracht ook geen succes en zo kwam het einde en de Boys hielden de puntjes thuis. Waspik stak echter weer in grootse vorm, en hield het sterk aanvallend Oirschot bijzonder goed in bedwang. De tegenstoten van Waspik waren veel gevaarlijker. Met verrassende combinaties drong Waspik regelma tig flitsend het vijandelijk doel bin nen. Het was alsof de achterstand de blauw-witten inspireerde tot grotere daden. En inderdaad, vanuit de 21 achterstand kwam Waspik terug. Willy Vervoort ondernam 'n rush en trok de bal voor het doel. Vallend kopte Paul Smits de gelijk maker in; 22. Een voorzet van K. Smits luidde het derde doelpunt in en weer wat het de attente P. Smits die de roos trof. Schoten van Willy Vervoort en Piet Smits tegen de lat brachten 't zelfvertrouwen van Oir schot aan het wankelen. De vierde treffer, weer van het hoofd van Paul Smits, betekende de definitie ve overwinning voor Waspik; 24. Om nog een stuk van het om vangrijke begrotingstekort voor '67 te dekken, gaat de minister van Fi nanciën een lening van 250 miljoen gulden uitschrijven. Hij biedt 614 percent rente. Nederland is bezig de grootste oogst aan suikerbieten binnen te halen die het ooit heeft gekend. Door het gunstige zomerweer is de hoeveelheid bieten enorm gegroeid. De aanvoer naar de suikerfabrieken is ook bijzonder vroeg op gang ge komen. De totale oogst wordt ge schat op minimaal 5,12 miljoen ton en als het meeloopt zelfs 5,4 miljoen ton bieten. Het oude record staat op naam van 1960 met 5 miljoen ton. Ook het suikergehalte in de bie ten is toegenomen. Het wordt ge schat op 15%16 percent. Op grond ervan kan 'n totale suikeropbrengst van 685 a 755 miljoen kilo (vorig jaar 520 miljoen) worden verwacht. Nederland heeft hier veel te veel aan. De Euromarkt-regeling, waar onder de huidige bietencampagne voor het eerst valt, garandeert ons land slechts voor 575 miljoen kilo suiker een vaste opbrengstprijs. Er moet dus worden gerekend op een overproduktie van 110 tot 180 mil joen kilo. Volgens ir J. Eshuis, directeur van de Centrale Suiker Mij., zullen de Nederlandse telers voor de over produktie 100 miljoen gulden min der inkomsten ontvangen dan wan neer ook deze hoeveelheid onder de garantieprijs zou vallen. Immers, volgens de EEG-regeling moet de gehele overproduktie worden geëx porteerd, dus buiten de Euromarkt worden afgezet. De talrijke NEO-supporters heb ben j.l. zaterdag een matig spelend NEO in Woudrichem met 30 zien verliezen van een zeer goed spelend Woudrichem. Bijna, de gehele wed strijd was de thuisclub sterker. De Woudrichem-spelers combineerden beter dan de NEO-lui die slechts sporadisch tot goede acties kwamen. De eerste helft, is duidelijk voor de thuisclub. Ondanks dat het de wind tegen heeft komt aanval op aanval op het NEO-doel. In de be ginfase weet de Sprangse achterhoe de de vijandelijke aanvallen nog goed op te vangen en weg te wer ken. Maar naarmate de wedstrijd vordert, wordt de druk groter en na 18 minuten komt het eerste doel punt. Een gevaarlijke aanval van links, een voorzet, waarbij Huib v. Straten de bal weet te bemachtigen en een hard schot van hem dat in het doel verdwijnt: 10. De eerste gevaarlijke aanval" van NEO komt pas na een 25-tal minuten als P. Paulides een hard schot lost. Maar de Woudrichem blijft aanhouden en in de 3G'e minuut van de eerste helft is het weer Van Straten die weet te scoren: 20. De hoop die vele NEO-supporters hadden, dat Sprang nu (met de wind tegen) in de tweede helft beter zou gaan spe len, werd niet vervuld. Weer staat de NEO-achterhoede onder grote druk en M. Spierings moet zelfs twee maal uit het doel koppen om goals te voorkomen. Het lijkt er toch op dat de NEO-achterhoede nu beter standhoudt en dat de aanval beter gaat draaien. Piet Paulides weet zelfs te scoren, maar dit doel punt wordt terecht wegens hands afgekeurd. Keeper Vos. die vooral in de tweede helft enkele prachtige reddingen doet, wordt in de 40e minuut door een kopbal van A. van Tek toch weer verslagen: 30. De wedstrijd loopt nu op een einde en bij het laatste fluitsignaal kan Woudrichem terugzien op een zeer goede wedstrijd en op een verdien de 30 overwinning. "'«liliptif*ig'iiiiig y''iL iiiimi Tinneroy meisjesjurkje in diverse frisse kleuren. Maten: 116-140. Maat 140 16.95 Speciaal voor de hele kleintjes (maten: 92-110)in een leuk gerend modelletjè. Maat 92 Kleuterpantalon van Draion in diverse mooie Schotse ruitdessins. Heerlijk zachte voering. Maten: 92-116 Zuiver wollen V-halspullover met vlot ticketzakje. Diverse kleurenkombi- naties. Maten: 116-164. Maat 164 13.90. Maat 116 Jongenssweater van zware kwaliteit velours. Verschillendefraaie kleuren. Door onopvallende schoonheidsfoutjes zeer voordelig. Maten: 98-167. Maat 167 10.75. Maat 98 DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG - HELMOND

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7