wAAlwijkse en UnqstRaatse couRant Uitgaan in het weekend Apollo m BI RAIFFEISENBANK lemeenschapshuis lissis Sacrum Lid» Romantica El Mas Berg en Dal I Soos L'Ecurie organiseert zaterdag feestelijke „ouderavond" The Terror Jl met meer dan 1300 vestigingen spaarbank en alle bankzaken Plsy-girl KOMPL. MET SCHOENEN IN DIVERSE MERKEN EN PRIJZEN Show! VIJF JAAR GELEDEN EERSTE SOOSAVOND Burgem. Teijssen opent feest incident op Cyprus De verknipte melk boer Nikki, de wilde hond van het noorden Agent 3S3-Paspoort naar de hel I¥ieis]es langs de weg <^eMaurant cllotel ^Derwici lÜaalwLjk Old Shatterhand Billy Clausen vestigt in Haarlem nieuw wereldrecord piano spel Stationsstraat 51a tel. 04160-3350en2817 WAALWIJK Japanse film in Amsterdam Zondag voor de leden Record disc-jockey' verbeterd De VRIJDAG 3 NOVEMBER 1967 88e JAARGANG No. 88 o van het Zuióen Uitgever ÏVaalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) 0,3C p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 B jeaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" In 1957 ontbrandt op Cyprus de strijd tussen de Cypriotische terro risten en de Engelsen. De als pro- Engels bekend staande Dr Andros heeft een jong Cyprisch meisje in zijn huis dat jarenlang in Amerika woonde en terug was gekomen omdat zij de oude cultuur bestudeerde van Cyprus. Zij ontdekt echter dat Dr Andros niet zo pro-Engels is als hij zich voordoet. Dit veroorzaakt span ningen en gevaar voor Juno. Zij heeft meer een steun in de persoon van McGuire die duidelijk pro-Engels is en bovendien verliefd is op Juno. De anderen zijn voor haar niet te ver trouwen. Dr Andros heeft ondertus sen ook nog eens laten weten dat men haar zoekt om haar te vermoorden, enkel omdat zij de Guerilla-leider heeft gezien in het huis van Dr An dros. Zaterdag, maandag en dinsdag. Norman Wisdom, de Engelse ko miek van allure, heeft in deze film de naam Norman Pitkin gekregen en deze oefent het beroep uit van melk boer. Doch door hem zo maar een melkboer te noemen zonder meer, zou hem niet alle eer geven die hem toe komt. Hij is meer dan dat. Hij is de enige melkboer die Mr Grimsdale in dienst heeft. En wie verdraagt dage lijks de aanblik van een half ont waakte, en nog niet geschoren Mr Grimsdale, Norman Pitkin. En wie stopt Nellie met een warme kruik in zijn eigen bed als pijnen en angsten haar kwellen - en te beden ken dat Nellie voor een paard nogal groot is? Norman Pitkin. Dit zijn nog maar enige van de ontelbare dolle si tuaties waarin Norman komt te ver keren. Wel een aanwijzing dus dat deze film van a tot z geladen is met gags die lachsalvo's ontketenen. Donderdag, vrijdag en zondag. André Duvalier, een officier uit 't Franse leger, is verdwaald en door uitputting raakt hij bewusteloos. Hij komt bij in een grot waar hij verzorgd wordt door een oude ietwat vreemde vrouw die met een grote havik en een knecht genaamd Gustav al jaren daar woont. Hij herinnert zich plotseling dat hij voor hij bewusteloos werd een meisje zag aan het strand dat onna tuurlijk mooi was. Dezelfde dag dat hij bijkomt ziet hij haar weer maar steeds is zij zo verdwenen. Elij gaat op onderzoek uit en komt tot enkele zeer lugubere ontdekkingen. Vrijdag 11 uur. Nikki, een wilde hond uit het noor den, zwerft maanden door Canada voordat hij voor het eerst na zijn be vrijding weer gevangen wordt geno men. Als kleine hond was hij het ei gendom van Trapper Dupas, maar door een ongelukje raken zij elkaar kwijt. Dupas is in tussentijd eigenaar geworden van een bedrijf, heeft men sen in dienst en een daarvan weet Nikki gevangen te nemen. Deze man is het ook die ruzie zoekt met Dupas en die Nikki gebruikt om Dupa's on schadelijk te maken. Doch Nikki her kent zijn vroegere baas nog en geeft onmiddellijk blijk van vriendelijkere gevoelens dan zijn nieuwe baas. Zondag 3 uur. „De Organisatie" is de naam van een gevreesde privé-spionage-onder- neming, die overal ter wereld afdelin gen heeft, welke betrokken zijn bij allerlei soorten industriële, politieke en militaire spionage. Wie de leider is van deze bijzondere gevaarlijke or ganisatie blijkt een goed bewaard ge heim. Men noemt hem Mr A. en zijn werkwijze schept zoveel onrust dat de Amerikaanse en Russische geheime diensten besluiten om samen te wer ken teneinde „De Organisatie" te torpederen. Dat zij een zwaar karwei op te knappen krijgen is wel duide lijk. Donderdag, vrijdag en zondag. Het meisje langs de weg is Elsie, ze is knap en leidt een avontuurlijk leventje van nietsdoen en liften. Meestal zijn het welgestelde heren, die de goedgeklede en knappe Elsie ean lift geven. Een van deze heren gaat echter verder dan enkele kilo- i meters rijden en dan het portier weer STAM BN HUB W Meer dan 1300 vestigingen van de Raiffeisenbank een vertrouwde instelling. Ook in uw omgeving er één. O Zaterdagavond als altijd het Duke City Sextet met Bob Smit, die zijn bekende en onbekende liedjes ten ge hore zal brengen. Zondagmiddag The Rowdies uit Waalwijk, die nogal enkele naamge noten blijken te hebben, doch die een geheel eigen stijl handhaven. The All Stars treden dan tenslotte zondagavond op met Frank Scott. The Sound Specials, de groep met veel fans in Brabant, zal zaterdag avond het bal muzikaal verzorgen. 5^et Specialiteiten eötaurant aan de i£angótraat De sfeervolle omgeving waar U met familie en vrienden dineert. Het adres waar Uw recepties en diners, zakelijk of privé, hun juiste omlijsting vinden en slagen. Levert voor Uw huiselijke feestjes voortreffelijke koude schotels in alle prijsklassen. Grotestraat 208 Tel. 04160 - 2330 Het internationaal erkende hotel, waar U Uw vrienden en relaties met een gerust hart kunt onder brengen. open. Hij nodigt haar uit een week end te logeren in zijn buitenhuis waar hij altijd heenvlucht, wanneer het jachtige leven hem teveel wordt. Het is de eerste maal dat hij daar niet al leen heen gaat en hij doet dat dan ook in een hopeloos verliefde bui. Elsie is het echter alleen om geld te doen en daar komen niet alleen het oude heertje maar ook enkele jonge knapen achter, die allerlei beloftes toegezegd krijgen van Elsie maar die nooit bewaarheid zullen worden. Vrijdag en zaterdag. Eva Renzi in de rol van een zeer veel gevraagd fotomodel, die de ene dag in Parijs zit en de volgende dag op de Bermuda-eilanden. Zij blijft nergens langer dan enkele dagen in welke zij dan ook heel wat mannen harten kan „breken". Dat is het be gin van de film en zal dan gelukkig eindigen, want één mannenhart blijft tenslotte gespaard. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Lex Barker ofwel Old Shatterhand krijgt het zeer moeilijk. Met behulp van zijn vrienden Sam Hawkins en Winnetou moet hij zien te bewijzen dat de overvallen, die veelvuldig voorkomen niet door de Apachen, maar door de Comanches worden uit gevoerd. De Comanc'hen kunnen het echter niet zonder hulp gedaan heb ben, want hoewel zij nogal te keer kunnen gaan, nooit zouden zij, zoals nu wel het geval is, telkens 2 Apa chen-indianen dood op de plaats van de overval achterlaten. Zondag 3 uur. Zondagmiddag de traditionele dans- middag aan de Roestelberg, met als vanouds „The Blue Birds" uit Kaats heuvel. Zaterdagavond treden de sensatio nele The Shoes op in het Gemeen schapshuis. The Shoes, die dinsdag avond op de Belgische televisie veel succes oogstten met hun top-hit ,Na- nan-na". Zondagavond treden dan The Tramps weer op. Zondagavond van 7 tot 11.30 uur heeft El Mas „Set-back" op het po dium in Zaal Van Dun. „Set-Back", de groep wiens populariteit snel aan het stijgen is. Be 43-jarige Haarlemse pianist entertainer Billy Clausen heeft het wereldrecord pianospelen-aan-een- stuk-door, dat sinds 21 april 1966 met 34 uur op naam stond van de Amerikaanse musicus Herald D. Whitacker, verbeterd en gebracht op 34 uur, twee minuten en 15 se conden. Zaterdagmorgen om tien uur klon- ken in het Haarlemse café-restau rant Dieben de eerste noten door de zaal. Het café was voor deze bij zondere gelegenheid het gehele weekeinde open. Een jury was aan wezig om er op toe te zien, dat de pianist zich aan de regels hield. Aanvankelijk had het in de bedoe ling van de heer Clausen gelegen het 14 dagen geleden in Zandvoort gevestigde record orgelspel van 36 uur, gevestigd door de 61-jarige or ganist Nico Krap, te verbeteren met twee uur. Toen 't zondagavond dui delijk werd, dat de heer Clausen in zijn opzet zou slagen (na 33 uur speelde hij volgens omstanders nog even fit als toen hij begon, alleen had hij wat last van kramp in zijn vingers), deed hij een bijzonder lof felijke geste ten opzichte van zijn Nederlandse collega. Na 34 uur en ruim twee minuten stopte hij vijf minuten en maakte vervolgens de 38 uur (tot zondagavond 12 uur) vol. Daarmee had hij wel het we reldrecord pianospelen verbeterd, maar zijn collega bleef in het be zit van zijn wereldrecord orgelspel. „Ik kreeg tijdens mijn recordpo ging zoveel respekt voor mijn oude re collega, dat ik hem deze gewel dige prestatie niet wilde ontnemen" aldus zei een glunderende Billy Clausen na afloop. Opmerkelijk is, dat de heer Clau sen slechts enkele malen bekende wijsjes heeft moeten herhalen. Hij speelde alles uit zijn hooofd en z'n repertoire bleek uit enkele honder den nummers te bestaan. (Van onze verslaggever) WAALWIJKHet komende week einde is het precies vijf jaar ge leden dat club du disque „l'Ecurie" voor de eerste maal ging draaien. Dit feit heeft het bestuur van de jongerensociëteit aangegrepen om de ouders van leden eens met de soos kennis te laten maken. Dat gebeurt komende zaterdag. Dan is er een speciale avond georganiseerd voor de ouders van de leden, oud leden en genodigden. Burgemeester J. Teijssen zal zaterdagavond om negen uur deze lustrumavond ope nen. Met dit gebaar toont Waal- wijks eerste burger aan, het werk van l'Ecurie voor de jeugd te waar deren. De organisatoren Jan van Lier, Henk van Helvoirt, Frans Eibers en Frans van den Hoven begrijpen dat de muziek die normaal uit de l'Ecurie disco-bar ten gehore wordt gebracht, niet door alle ouders ge waardeerd wordt. Daarom is zater dagavond de discotheek aan de „smaak" van de gasten aangepast. De beatplatèn hebben plaats moe ten maken voor de klassieke En gelse wals etc. Voorafgaande aan deze feest avond houdt l'Ecurie een gezellig- Gedurende de maand november zal het filmmuseum in Amsterdam een tiental film vertonen van de Japanse regisseur Kon Ichikawa. De direktie is tot dit initiatief geko men, omdat de belangstelling voor Japanse films in Nederland steeds groter wordt. Zij leidt dit af uit het succes van de manifestaties, die 't filmmuseum reeds eerder aan de Japanse films en filmers heeft ge wijd. Niettemin worden in de Ne derlandse bioscopen sporadisch Ja panse films gedraaid. Deze retro spectief van een decennium film produktiviteit van de Japanse re gisseur is reeds in de filmmusea in New York, Londen, Parijs, Stock holm en Kopenhagen onder grote belangstelling gepresenteerd. Soos „l'Ecurie" gevestigd in „De Gecroonde Leersse" heidsautoritje van ca. 12 km. De rit wordt uigezet door „AC Hunenrij- ders" uit Drunen. Voor de ralley- liefhebbers zal dit „grappenritje" ongetwijfeld veel stof tot nakaarten opleveren. De start is om half acht 's avonds. Verder bestaat er de mo gelijkheid om op deze avond een hazepeper-maal te gebruiken. Hier voor is de naast de sooszaal gele gen vergaderzaal ingericht tot een gezellig restaurant, dat evenals de soos vanaf 8 uur geopend is. Het deelnemen aan de ralley is uiteraard vrij. Tijdens deze speciale soosavond zullen voorts enkele l'Ecurie-leden een aantal moderne dansen demonstreren. Het bestuur hoopt dat veel ouders aan de uit nodiging gevolg geven. Hun be langstelling zal voor de soos onge twijfeld een ruggesteun betekenen. Vandaar dat men het gebaar van burgemeester Teijssen, om deze avond te openen, ook zo bijzonder waardeert. De zondag is voor de leden. Iede re bezoeker ontvangt een gratis consumptie, terwijl elke 25e l'Ecu- rie-bezoeker een platenbon of een andere verrassing ontvangt. Op de ze feestavond, die als slot van het eerste lustrum-feest geldt, zullen ook de allernieuwste dansen wor den geïntroduceerd. Omdat de be langstelling voor de soosavonden steeds overweldigend is heeft het bestuur besloten voortaan ieder weekeinde te „draaien". Afwisselend zal dat iedere maand <>P zaterdag- of zondagavond zijn. Het is de Driebergenaar Chris v. d. Schoot (21) gelukt het Europese record „Disc-Jockey" te verbeteren en te brengen op 30 uur. De vorige recordhouder was de heer A. Nijkamp uit Breda, wiens record hiermede met 5 uur werd geslagen. Vanaf vrijdagavond 6 uur tot zaterdagavond 12 uur heeft de nlieuwe recordhouder in de zaa>l „De Prins van Oranje" zijn plaat jes aan een stuk aan elkaar gepraat, gadegeslagen door tieners en twens uit de wijde omgeving.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 17