De fccho van hei Zuiden Henny de Ruyter had grootste moeite met kunsthallen WAALWIJK Internationale biljartartiesten strijden om Spar-Coupe 1967 M. Brouwers onderscheiden met ere-medaille in brons Veel kwaliteit op expositie van ,De Sijs' in Kaatsheuvel li Sfl KOM BI "1 w MAANDAG 13 NOVEMBER 1967 88e JAARGANG No.91 Blessure Getuigen gezocht ongeval in Grotestraat L POLKA 507 Zilmeta GROTESTRflflT WAALWIJK Cees van der Loo tegen Ceulemans, Wijnen en Scholte Drie kerkzangers St. Clemens jubileren Prins Jul I opnieuw uitgeroepen tot Prins Carnaval J. Verwiel begraven Huis-aan-huis- verkoopactie speculaaspoppen in Waalwijk en Drunen Burgemeester verricht vrijdag afstoot Versnelling van wegenbouwprogram Uitslagen compe titiewedstrijden disir. Kaatsheuvel In het Gerrit Heeze-tournooi te Amsterdam hebben de lichte kunst- ballen de Nederlandse deelnemers danig parten gespeeld. Alleen de wereldkampioen Raymond Ceule- mans had het minste last van deze handicap en met het goed gemid delde van 1.333 wist hij ongeslagen dit tournooi te winnen. De Gerrit Heeze-beker kwam voor een jaar in het bezit van Jan Swee- ring, daar de trophee slechts door een Amsterdammer kan worden ge wonnen. Sweering had in 64 beur ten Herman Popeijus geklopt en was daardoor onbereikbaar gewor den voor v. Oosterhout en Lorist. De beste Nederlander was echter Jan Doggen, die met het moyenne van 0.813 op de derde plaats eindig de. Wat zijn moyenne betreft, werd dit alleen overtroffen door Cees v. Oosterhout, die met 0.847 zesde werd, omdat zijn slotpartij tegen Lorist in remise eindigde. Voor de 58-jarige Jan Sweering is het winnen van de Gerrit Heeze- beker een fraai succes. Sweering is thans aan zijn 42ste biljartseizoen bezig. Voor de Nederlandse driebanden- kampioen Henny de Ruyter, liep 't tournooi bijzonder ongelukkig af. De Waalwijker had wel het meest van de lichte ballen te lijden en dat niet alleen. Vlak nadat hij in de laatste ronde met een serie van 6 de partij tegen Jan Doggen leek te gaan winnen, ging hij door zijn H. de Ruyter door knie gezakt rechterknie en moest toezien hoe Jan Doggen de partij met een slot- serie van 6 uitmaakte, zodat de eindstand 5960 werd in het voor deel van Doggen. Henny de Ruyter werd naar het Binnengasthuis overgebracht, waar men constateerde dat hij kampte met een ontsteking van de ge wrichtsbanden. Later kwam hij strompelend bij de prijsuitreiking, die speciaal even was uitgesteld. Henny won geen enkele partij en eindigde met het voor hem teleur stellende gemiddelde van 0.764. Op donderdag 9 november 1967 omstreeks 14.15 uur, had in de Gro testraat nabij de Ned. Herv. kerk een aanrijding plaats tussen een wielrijdster en een vrachtauto. Bei de voertuigen rederi in westelijke richting over de Grotestraat. De wielrijdster, J. P. M. Goewie-Oo- men, wonende Noordstraat 44 te Waalwijk, wilde een rechts van de weg staande vrachtauto, bestuurd door J. P. Snijders, wonende Hoge Zandschel 31 te Kaatsheuvel, voor bij rijden. Op hetzelfde moment wilde de vrachtauto een links van de weg liggende inrit inrijden. Zij kwam hierna ten val en brak haar linkerpols. Getuigen van dit ongeval worden verzocht zich aan het bureau van politie te Waalwijk te vervoegen. ge: Een rijke sortering in étui's en cassettes. Laat nu reserveren. W (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De biljartliefhebbers uit De Langstraat kunnen het komende weekeinde in Haarsteeg hun hartje ophalen. Vrijdag, zaterdag en zondag wordt in de harmoniezaal een internationaal biljarttoernooi gehouden om de Spar-Coupe". Het is een toernooi met een crème van biljartartiesten. De Belgische matador Raymond Ceulemans gaat het op de kleine matchtafel, ankerkader 38-1, opnemen tegen Henk Scholte. Tiny Wijnen, Lambert van Leur, Henk de Kleine, Flip Beekman en de Waalwijker Cees van der Loo. In de kantine van het Timtur- bedrijf had donderdagmiddag de huldiging plaats van de heer M. Brouwers, wonende te Sprang-Ca- pelle, naar aanleiding van het feit dat hij 40 jaar geleden bij Timtur in dienst trad. De jubilaris werd met zijn fami lie in de voor deze gelegenheid feestelijk versierde kantine welkom geheten door de heer A. B. F. v. d. Pol, personeelchef van het bedrijf, die daarna het woord gaf aan de heer de Graaf, directeur van Tim tur N.V. U maakte, aldus de heer de Graaf, reeds op 14-jarige leeftijd kennis met het schoenenvak.' Toen u dus op 19-jarige leeftijd bij ons kwam, kende u dit vak reeds. Hij schetste de jubilaris als een man die niet opvalt, doch roemde zijn stugge doorzetten in zijn werk. Hoewel hij dit jaar enkele maanden ziek is geweest en nu pas op halve kracht draait, hoopte de directeur dat de jubilaris de laatste zes jaar in goede gezondheid zijn werk zal kunnen voltooien. Namens de direc tie bood de heer de Graaf een ge schenk onder couvert aan, alsmede een persoonlijk geschenk namens hem zelf. De dames familieleden ontvingen bloemen en de heren fa milieleden een cadeautje. Burgemeester Teijssen bracht de jubilaris hulde voor 't feit dat deze 40 jaar bij dezelfde firma werkzaam is geweest. U hebt in die 40 jaar, aldus de burgemeester, met het be drijf sschap meegewerkt en mee geleefd in een periode van aanpas singen in kwaliteit en mode. Uit de waarderende woorden van uw di recteur heb ik kunnen beluisteren dat u op uw eigen plaats beslist in breng hebt gehad in de evolutie en een van degenen bent geweest die door uw vakbekwaamheid het be drijf mede groot hebben gemaakt. Naast zijn persoonlijke gelukwensen Op het a.s. Ceciliafeest op 20 no vember a.s. van het Parochieel Kerkkoor van St. Clemens zullen de heren M. Thijssen, W. Buijs en Fr. Lombarts hun 40-jarig jubileum als kerkzanger vieren. De heer J. v. d. Ven zal op die dag zijn zilveren jubileum herden ken. De jubilarissen hebben zich voor het kerkkoor van St. Clemens vele verdiensten verworven en on telbare malen de kerkdiensten mee opgeluisterd. Het kerk- en koorbe- stuur zal op 20 november, tijdens het Ceciliafeest de verdiensten van deze trouwe kerkzangers zeer zeker weten te waarderen, een waarde ring die zij ruimschoots hebben ver diend. verheugt het burgemeester Teijssen dat hij de verheugende mededeling kan doen dat het H.M. de Koningin heeft behaagd de jubilaris te onder scheiden met de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, waarmee hij deze van har te feliciteert. Hierna speldde de burgemeester de onderscheiding op. Namens de bedrijfsleiding en het personeel, feliciteerde de heer M. Kemmeren, die de jubilaris 'n man noemde waarmee het prettig is sa men te werken en het werk dat hij doet ook goed en tot volle tevre denheid doet. Hij dankte hem voor de prettige samenwerking en bood hem namens Unischoen een ge schenk onder couvert aan, waarvan hij de inhoud naar eigen keuze kan besteden. De heer P. v. d. Hoven sprak na mens de jubilaris (zwager) 'n dank woord en deelde mee, dat deze van de bijdragen van het personeel een legstoel had gekocht, waarvan hij dikwijls gebruik hoopt te maken. Hierna kregen alle aanwezigen de gelegenheid de jubilaris persoonlijk geluk te wensen, waarna men nog geruime tijd, onder het genot van een glaasje en een rokertje, gezel lig bijeen bleef. Na een stormachtige vergadering 1 is Prins Jul 1 voor de 6e maal uit geroepen tot Prins Carnaval 1968 over het Kaaischijtersrijk. Waalwijk heeft dus weer een Prins. Met zijn raad van elf, zijn har en zijn Groot- schatbewaarder vertrok zijn hoog heid zaterdagavond vanaf café „De Molenvliet" in Baardwijk naar het Gemeenschapshuis, waar het gezel schap vorstelijk werd onthaald. Van daar ging het gezelschap naar zaal Romantica en vervolgens naar Jan Timmermans (zaal De Lindeboom) en tenslotte terug naar Ad v. Crom- voirt. In elke gelegenheid kon de voorzitter van de Carnavalsvereni ging, de heer C. M. van Daalen, medé namens het bestuur en de raad van Elf, de Prins voorstellen. De Prins sprak op zijn beurt de hoop uit dat de Waalwijkse jeugd zich zou willen verenigen en tij dens Carnaval 1968, zoveel mogelijk in groepsverband zou willen optre den. De Waalwijkse mensen, aldus Prins Jul 1, behoeven niet naar Den Bosch, Breda, Venlo of Maastricht te gaan om carnaval te vieren, want carnaval wordt ook in Waalwijk gevierd en daar moeten m.i. allen aan meewerken. In elk café moet een carnavalsvereniging komen en als dit gebeurt, zal Waalwijk pas een echte Carnavalsstad worden, zo besloot Zijne Hoogheid Prins Jul 1. Onder overweldigende belangstel ling had zaterdag j.l. de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van de heer J. P. M. Verwiel, bij leven di- rekteur van G. van Loon's Import N.V. in Waalwijk en Amsterdam en van Rosario Lederfabriek in Don gen, die woensdag j.l. in het Anto- niusziekenhuis te Utrecht op 32- jarige leeftijd overleed. Bij de plechtige H. Mis van Re quiem in de kerk van O. L. Vr. On bevlekt Ontvangen werd pastoor Verbiesen geassisteerd door een tweetal paters dominicanen uit Nij megen. Onder leiding van Fr. Wil- mont voerde het Parochieel zang koor op stichtende wijze de Gre goriaanse gezangen uit. Tijdens het H. Misoffer hield één der paters een treffende predikatie. De kerk was stampvol met familieleden, za kenrelaties, vrienden en kennissen van de overledene. Van gemeente wege bemerkten we de wethouders v. Heeswij k en van Laak en voorts nog zeer vele belangstellenden. N'a de Eucharistieviering in Be- soyen werd het stoffelijk overschot bedolven onder een bloemenschat, naar het R.K. Kerkhof van de pa rochie St. Jan te Waalwijk gebracht, waar het aan de schoot der aarde werd toevertrouwd. Dat hij ruste in vrede. Zaterdag 18 november a.s. zal er weer een huis-aan-huis verkoop- actie plaatsvinden van speculaas poppen. Deze actie wordt georgani seerd door leden der Gereformeer de Kerk van Waalwijk en Drunen en wordt ook in deze beide gemeen ten gelijktijdig gevoerd. De opbrengst is bestemd voor de aflossing der schuld van de Jeugd- gebouwen en Kerk aan de Ambro- siusweg te Waalwijk. Deze actie, welke thans voor de derde maal wordt gehouden, heeft reeds een be paalde goodwill bij de Waalwijkse en Drunense bevolking gekregen, mede dank zij de voortreffelijke kwaliteit speculaas welke aangebo den wordt. UITSLAG JEUGDTOTO W.S.C. Deze week heeft de Jeugdcom missie van WSC een gevoelige da ling van de inzet van de Jeugdtoto te incasseren gekregen. Op één na de laagste inzet. Ook bij deze toto beginnen de „laatste loodjes" zwaar te wegen; daarom vraagt de Jeugd commissie juist nu de volledige in zet van eenieder, die, zowel direct als indirect aan het slagen van deze toto meewerkt. Laat in de laatste twee trekkingen 17 en 24 nov. blijken dat wij de jeugd van WSC, want er komt heel wat bij kijken om de competitie en de toernooien draaiende te houden en dan nog niet te spreken over een St. Nico- laasfeest e.d., een warm hart toe dragen. De Jeugd zal u hiervoor dankbaar zijn. Deze week was de inzet 622,30 zegge: zes honderd twee en twin tig, dertig honderdste gulden. De eerste prijs, groot 93,35, gaat naar Waspik, naar de heer A. van Tilborgh, Havendijk 62, die er met 622,22 acht cent vandaan zat. De tweede prijs, groot f 62,23, is met 622,21 geraden door de heer A. Duquesnoy, Grotestraat 43, Waal wijk. De derde prijs, groot ƒ31,12, gaat naar mevr. M. Bergmans-de Louw. Besoij ensestraat 62A, Waalwijk, die er twaalf cent vandaan zat. Komende week weer het groene formulier. De prijswinnaars kunnen hur prijzen na woensdag a.s. 15 novem ber afhalen bij G. van de Ven, An- toniusstraat 89, Waalwijk. scheid van zijn diakenschap en werd bevestigd in het ambt van Ou derling-Kerkvoogd (vacature Bo nis). Men hoopt in de opengevallen ouderlingenplaats van de heer H. A. Schoondermark spoedig te kun nen voorzien. N.C.V.B. WAALWIJK EN OMSTREKEN De Vrouwenbond van de afdeling Waalwijk en Omstreken van de N.C.V.B. zal op woensdag 29 nov. a.s. in het Willem van Oranje Col lege een bijeenkomst houden, waar de heer J. W. Ooms zal spreken over het onderwerp: „Schrijver, waarom schrijft gij". Aanvang kwart voor acht. RIK- EN BARAKCONCOURS „ONS GENOEGEN" Op zaterdag 11 november werd in café De Heibloem bij de heer Jan Passier het rik- en barakcon cours geopend dat door de B.V. Ons Genoegen werd georganiseerd op 11 en 18 november. De stand na de eerste zaterdag (11 nov) is als volgt: Rikconcours: 1. H v. d Oever 116; 2. C. v. d. Sanden 115; 3. mevr. De Jong 81; 4. De Jong 72; 5. IJpelaar 64; 6. G. Wagemakers 62; 7. mevr. Passier 55; 8. B. de Peffer 55; 9. mevr. Ver donk 50; 10. Jan IJpelaar; 11. v. d. Wiel 47; 12. B. Pullens 33 pnt. Stand Barakconcours: 1 Th. Verdonk 90; 2. L. Pullens 89; 3. Jac. de Jong 87; 4. J. Passier 86 pnt. SCHAKEN In de strijd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Waal wijk en omstreken, gaat na 3 van de tien ronden W. Goedhart alleen aan de leiding. Hij behaalde 3 pun ten. Met slechts een half punt ach terstand staat B. Reiber op de 2de plaats. Uitslagen van de derde ronde: J. Nijman—W. Goedhart 0—1 D. PullensB. Reiber Vz M. GoudbergA. v. Bladel 10 J. Hol—M. de Wit 1—0 AGENDA Woensdag 8 uur repetitie Dames koor „Oef ening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Van der Loo, de enige niet ere- klasser, zal een niet te onderschat ten outsider zijn. In zijn geboorte plaats Haarsteeg weet hij zich on getwijfeld gesteund door een groot aantal supporters. Hij is de enige deelnemer die niet 38/1 doch de spelsooi't 37/1 zal spelen. De organisatoren, bestuursleden van de B.V. DES, hebben dit jaar veel werk gemaakt van het jubi leum „Sparcoupe-tournooi 1967" dat voor de vijfde maal wordt gehou den. In het verleden werd deze coupe steeds verspeeld onder hoofd klassers. Dit keer reikten de DES- bestuurders verder. Zij slaagden er in zeven topspelers naar Haarsteeg te halen om daar op de kleine ta fel een wat ongewone spelsoort te spelen. Het „Spar-Coupe" tournooi heeft hierdoor nog meer glans ge kregen. De biljartliefhebbers in De Langstraat krijgen hierdoor de kans internationale biljartartiesten aan het werk te zien. Het is dan ook VERKOOPDAGEN VAN DE HERV. VROUWENVERENIGING „LYDIA", BE SOI JEN Door bovengenoemde vereniging worden op vrijdag 17 november en zaterdag 18 november de verkoop dagen gehouden ten bate van een nieuw verenigingsgebouw. Vrijdag middag om 2.30 uur zal Ds. J. Vikn de opening verrichten. Ook 's avonds van 710 uur is er gelegenheid om de gemaakte goederen en velerlei artikelen te bezichtigen en te ko pen. Zaterdags is het gebouw Be soij ensestraat 3 ook geopend van 3 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. We hopen op een flinke be langstelling. Het gaat om een be langrijke zaak. De bouw van een nieuw verenigingsgebouw is zeer urgent. We willen nu reeds meedelen dat 24 en 25 november voor hetzelfde doel een speculaas-actie zal worden gehouden. een lofwaardig initiatief van de biljartvereniging DES. Een bewijs dat ook een „kerkdorp" een tour nooi kan organiseren dat af is. Een insider weet wat voor werk er no dig is, om dit te realiseren. Burgemeester mr. L, Schweitzer van Vlijmen hecht ook grote waar de aan dit biljartevenement, waar van een belangrijke propaganda voor deze vorm van sport, en re creatie uitgaat, zoals Vlijmens' eer ste burger in een voorwoord schrijft. Mr. Schweitzer zal vrijdagavond om 7 uur de afstoot verrichten van de partij tussen Henk Scholte en Henk de Kleine. Vrijdagavond worden er acht partijen gespeeld. Zaterdag be ginnen de partijen om 3 en om 8 uur. Zondag om 2 uur, waarna de finale om 5 uur verspeeld wordt. Daar de ,,Harmonie"-zaal slechts plaats biedt aan een beperkt aan tal bezoekers is er speciaal voor be zoekers van buiten Haarsteeg een voorverkoop. Kaarten kan men te lefonisch bestellen bij de heer Th. Vugts, 04108-2482. De regering maakte dinsdag een aanzienlijke versnelling van het we genbouwprogramma bekend ter be strijding van de werkloosheid buiten de randstad Holland. Van de 100 miljoen gulden, die voor de werkge legenheid ter beschikking komt, wordt 39 miljoen gebruikt voor de wegenbouw. Daarnaast kan Rijkswa terstaat 43 miljoen gulden gebruiken uit de extra-portie van nog eens 100 miljoen gulden, die het kabinet-De Jong onlangs voor dit doel uittrok. Een beeld uit de dames-hockeywedstrijd Forward - Waalwijk. Een aanval op het doel van Forward NED. HERV. GEMEENTE WAALWIJK-CENTRUM In een dienst van de Ned. Herv Gemeente Waalwijk-Centrum is af scheid genomen van Ouderling H A. Schoondermark, van Ouderling Kerkvoogd J. Bonis en van diakei H. C. Goudberg. In dezelfde diens werden twee nieuwe kerkeraadsle den in het ambt van diaken beves tigd, n.l. de heren A. G. K. K. Gou da, Venkelstraat 17 (vacature Goud berg) en J. M. Wuyten, Vondelsti 25 (vacature Wildeman). De heer J. Wildeman nam ai Voor de derde maal sedert haar 3- jarig bestaan organiseerde de vogel vereniging „De Sijs" te Kaatsheuvel een onderlinge tentoonstelling van kleurkanaries, exoten, postuurkana ries, parkieten en bastaarden, welke gezien haar omgeving en kwaliteit, met 'n nationale expositie op één lijn kan worden gesteld. De grote zaal van de Gildenbond was volledig in beslag genomen door bijna 600 vo gels, welke door 37 leden van deze actieve en florerende vereniging bij een ivaren gebracht en waarvan voor al de stammen een groot gedeelte uit maakten. Er waren namelijk 18 kanariestam- men. Bovendien was de gehele toneel ruimte herschapen in een prachtig in gerichte volière met circa 200 tropi sche vogels, waaronder wevers, wi- da's, kardinalen, fazanten enz., het geen 'n fantastisch mooie aanblik op leverde. Vrijdag, zaterdag en zondag was er gelegenheid om deze bijzonder geslaagde show te bewonderen en daar is dan ook druk gebruik van gemaakt. Ruim 2000 vogelliefheb bers, zowel van binnen als buiten de provincie, toonden hun belangstelling. Een met medewerking van de paters der H. Familie fraai uitgevoerde ca talogus diende hen daarbij tot lei draad. Ook burgemeester L. van Erp had volgaarne aan de uitnodiging ge volg gegeven en was vol bewondering voor wat het bestuur van „De Sijs" tot stand had gebracht. De beoordeling van deze vogels, een nauwkeurige bezigheid door uit sluitend bevoegde keurmeesters, ge schiedde wat betreft de kanaries door de heren J. Adolfsen uit Hil versum, H. Bakker uit Vught, Chr. de Groot uit Bergen op Zoom, en N. G. Tijsmans uit Amsterdam, en de tropenvogels door de heren G. Reu rink uit Bommel, A. Selders uit Et- ten en A. Verstraeten uit Ulvenhout, Een gehele dag hebben zij de vogels zitten beoordelen op kleur, conditie, bevedering, vorm, grootte en houding. Deze uitermate vakkundige mensen hadden niets dan lof voor de kwali teit van de bijeengebrachte verzame ling. De uitslag van deze keuring was als volgt: Kampioen kanaries enkeling M. Soeterboek, zilver Isabel, 90+ pun ten. Kampioen tropen, parkieten en hastaarten enkeling: A. Sommer, put ter kanarie., 90 punten. Kampioen stammen kanaries, vier vogels, G. IJpelaar, or. rood-Isabel, 360 pnt. Res. kampioen stammen kanaries, J. Grootswagers, zalm, 356 punten. Res. kampioen tropen, parkieten en bastaarden, A. Wijgerde, kneu-kana rie 90- pnt. Derby prijs: J. Groot swagers, 90 punten. Vijf beste vogels G. IJpelaar. Speciale clubkampioen bastaard-sijs, A. Wijgerde, 89 pnt. G. IJpelaar met 8 vogels, J. Groot swagers met 2 vogels, A. Wijgerde met 3 vogels, H. van Dijk met 2 vo gels, A. Kevenaar met 1 vogel en Br. Stanislaus met 1 vogel. HKS won vrij gemakkelijk van HGL 3 door Rombouts 2.69 en 2x Van Wanrooij 1.85 en 1.34. Damen redde de eer voor HGL. OJS 1 won eveneens van Brandaris. Hier zorg de Dekkers 3.65, Korvers 2.12 en v. Huiten 1,23 voor de punten. Nieu- wenhuizen 1.77 zorgde voor 2 pun ten voor Brandaris. Bij HGL 2 behaalde v. Boxtel 5.83 en v. d. Linden 2.32 de punten, ter wijl voor Ons Genoegen Vachts 2.90 en Kemmeren 1.75 voor de punten en het extra punt zorgde, 't Cen trum won door A. v. d. Velden 1.45, R. v. d. Velden 3.05 en Hoeben 2.23 van Poedelvrees 1, waar alleen v. Wanrooij 2.52 de eer redde. In de derde klasse C verloor Eupho- nia 2 kostbare punten bij Ons Ge noegen. Alleen P. van Laarhoven kwam met 3.23 tot winst, doordat zijn tegenstander niet verder kwam dan 49 carambols, was ook het ex tra punten voor Euphonia. Voor Ons Genoegen was het Zeebregts die als eerste met 1.27 de puntjes in de Wacht sleepte. Fr. Laros be haalde met 2.17 de volle winst. Th. Soeterboek was het die een dubbele eer aan v. Laarhoven moest laten. M. Laros bleef met 2.96 de baas over H v. d. Velden. In de ontmoe ting KTO 2—Nooit Volleerd 1 was het H. van Mook die weer met een moyenne van 5.00 de spits afbeet. L. Groenendaal kwam in de 4e klas nog eens goed voor de dag met 1.92 en wist met K. Koenen 1.23 en B. de Ronde 0.93 zeven punten te behalen voor Poedelvrees 3. Voor DJS was het M. de Kort 1.73 die zich niet uit het veld liet slaan. Bij NAS was het M. van Mier 1.10 die deze competitie niet van verlies wil weten. J. van Dijk 1.60 en Th. Lug- ters 1.45 zorgde ,voor de rest. A. Lammers moest met 1 car tekort, genoegen nemen van K. v. d. Lin den 0.95. Nooit Volleerd wist de punten thuis te houden.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5