wAALwrjkse en LanqstRAAtse couRant U Tiny Wijnen legt beslag op de Spar-Coupe 1967 U KUNT SPORTIEF GEKLEED GAAN Ruilverkaveling Binnenhei in Loon op Zand begonnen Jan Tuerlings benoemd tot Ridder in de orde van St. Silvester ALS DE HUISELIJKE GEZELLIGHEID Actie kindermunt WÊm VANWEGE GROTE VERDIENSTEN ALS KOORDIREKTEUR IN KAATSHEUVEL GESLAAGD TOERNOOI IN HAARSTEEG Grote keuze - Goede service - Topgarantie houden medaille ;+- Waardering Nederlands verlies is minimaal Cees van de Loo sterker dan Lamb, van Leur a.s. donderdag! GA MAAR EENS KIJKEN BIJ Doel We@! werk Belangstelling Eerste nationale Lido Cross ^ieuwkuijk MAANDAG 20 NOVEMBER 1967 88e JAARGANG No. 93 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdruk kern Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIEJJ£N Gironummer 1069687 Dit Dlad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd (1,20 10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) f3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenslraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (van onze verslaggever) Kaatsheuvel - Dat de nu 80-jarige Jan Tuerlings voor Kaatsheuvel grote verdiensten heeft, is iedereen bekend. Zestig jaar heeft hij zich op elk terrein voor de Kaatsheuvelse gemeenschap ingespannen. Dat dit vele werk ook gewaardeerd wordt, heeft de heer Tuerlings de laatste tijd wel ondervonden. Aan de ere medaille in goud, die burgemeester Van Erp hem bij zijn 80ste verjaar dag uitreikte, kon Jan Tuerlings zondagmiddag nog twee andere on derscheidingen voegen. Tijdens de feestdag van het kerkkoor „St. Ce cilia" deed pastoor P. van de Spij ker de mededeling, dat Jan Tuer lings Ridder in de Órde van St. Sil vester was geworden. Zangkoor voorzitter H. Bergmans mocht daar de gouden medaille van de St. Gre- goriusvereniging aan toevoegen. Tijdens de plechtige Eucharistie viering, 's morgens in de kerk, had pastoor Van de Spijker de grote verdiensten van de heer Tuerlings al geschetst. Naast de vele functies op maatschappelijk terrein, waar over wij onlangs uitvoerig publi ceerden, heeft Jan Tuerlings ook op kerkelijk terrein zijn sporen wel wel verdiend als directeur van het kerkkoor St. Cecilia. Pastoor Van de Spijker las de buil voor, waarin Paus Paulus de heer Tuerlings tot Ridder in de Orde van St. Silvester benoemde. Deze buil ging vergezeld van een schriftelijke gelukwens van Mgr. J. van Laarhoven, de vicaris- generaal van het bisdom. Nadat mevrouw Tuerlings haar man de hoge onderscheiding had opgespeld, had kerkkoor-voorzitter Bergmans nog een verrassing in petto. De St. Cecilia-vereniging had namelijk gemeend het gouden zan gersjubileum van de heer Tuerlings met de gouden medaille van de ver eniging te moeten belonen. „Onze vereniging is trots een man in haar midden te mogen hebben als u. Het zingen 'heeft in uw leven altijd een belangrijke plaats ingenomen. Met genoegen hebt u velen zingen ge leerd. Ons koor hebt u tot een van de beste uit de omgeving gemaakt"., Een apart felicitatiewoord richtte de heer Bergmans tot mevr. Tuer lings, die haar man zo vaak heeft moeten missen. Hij vroeg zich af of Mevrouw Tuerlings speldt haar man de draagmedaille, verbonden aan de onderscheiding Ridder in de Orde van St. Silvester, op. de jubilaris wel eens ooit thuis is geweest. Als dank bood hij mevrouw Tuerlings een boeket bloemen aan. De gouden jubilaris ontving van 't koorbestuur een gouden horloge. Dankbaar voor de vele zanglessen was ook mevrouw J. Wellens-Pep- ping, de voorzitster van 't dames zangkoor. Ook zij roemde de vele activiteiten van Jan Tuerlings. „Over tientallen jaren zullen we nog weten dat we onder Jan Tuer lings zongen". Mevr. Wellens bood een blijvende herinnering aan. De geheimzinnigheid die aan deze feestdag in café-restaurant De Steenbakker was voorafgegaan, had de heer Tuerlings, zoals hij in zijn dankwoord zei, getroffen. In de hul de zag hij de grootste beloning die men hem kon brengen. „Nu heb ik ondervonden hoe groot de waarde ring voor mijn werk is", aldus de heer Tuerlings, die er nog eens op wees dat men ook als directeur van een koor „hard" moet zijn, wil men succes oogsten. Daaraan heeft het St. Cecilia overigens niet ontbro ken. Nadat zowel het dames- als he renkoor 'n zanghulde had gebracht, volgde een drukbezochte receptie, waarop honderden de gouden jubi laris hun gelukwensen kwamen aan bieden. De harmonieën Euphonie en Apollo brachten later op de dag een serenade. De devaluatie van het Britse pond bezorgt Nederland geen direct verlies op de deviezenvoorraad. Dit in tegen stelling tot september 1931, toen De nederlandsche Bank veel sterling be zat op het moment dat Londen de gouden standaard losliet, waardoor 't po>nd sterk in waarde daalde. Neder land verloor toen 30 miljoen gulden. Gevraagd naar een eventueel nieuw verlies antwoordde de huidige bank- president dr J. Zijlstra droogjes: 'nul komma nul'. Zijn voorganger, dr Holtrop verklaarde, dat hij de deva luatie drie jaar lang had zien aanko men en dat de centrale bank al geen enkel pond meer bezat, toen hij in mei dit jaar met pensioen ging. De wereld heeft met begrip en sympathie gereageerd op het bericht van de devaluatie van het Engelse pond sterling. Dit was althans een troost voor premier Wilson die het afgelopen weekeinde gevallen is tot het dieptepunt in zijn politieke car rière. Met een devaluatie van 14,3 percent met de aanvraag van ruim 10 miljard gulden nieuwe buitenlandse steun en met krachtige beperkingen van de binnenlandse bestedingen heeft Groot-Brittanië onder Wilsons leiding op dramatische wijze het ope ratiemes gezet in de zieke economie. De bekendmaking van de maatregelen wordt internationaal gezien als een bekentenis, dat het land op te grote voet heeft geleefd en hoogmoedig orde op zaken moet stellen. Het eerste internationale lustrum- biljarttoernooi om de Spar-coupe '67, dat in het afgelopen weekeinde op voortreffelijke wijze door de biljart vereniging DES uit Haarsteeg werd georganiseerd is gewonnen door de van de feestelijke decemberavonden geaccentueerd mag worden, doe het dan met een KLOK. STAARTKLOK HANGKLOK TAFBLKLOK STOELTJESKLOK KOEKOEKSKLOK. leder inferieur vraagf om een eigen klok. Engelse tafelklok v.a. 127.50 ADVISEUR EN KLOKKENMAKER: Friese staartklok v.a. STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK 298.- Sl assal Ossenaar Tiny Wijnen. Zijn enige nederlaag leed Wijnen in de finale partij tegen Raymond Ceulemans uit België, die daardoor in matchpunten gelijk eindigde met Wijnen, doch dank zij het betere algemene gemid delde van de Ossenaar werd deze winnaar van de prachtige coupe. Voor de deelnemers - bijna alle maal internationale topspelers waren de problemen van het anker-kader 38-1 (op kleine tafel) hoofdzakelijk gebrek aan ruimte. Het best werden de moeilijkheden door Wijnen over wonnen, hoewel Ceulemans, de Bel gische grootmeester, weinig voor hem onderdeed. Bij dit tweetal bleef Henk Scholte ver achter. Het moyenne van Scholte was nl. bijna 50 procent lager dan dat van Wijnen. De enige niet internationale speler, die aan dit toer nooi meedeed was Kees van der Leo, oud lid van de organiserende vereni ging en thans lid van de biljartver eniging 't Zwaantje te Waalwijk. Van der Loo heeft een uitstekende in druk achtergelaten. Hij was de enige die kader 38-2 speelde en daar hij 't verstond om v. Leus te verslaan, ein digde de Waalwijker met een alg. ge middelde van 29,12 en een hoogste serie van 163 carambols op de voor laatste plaats, nog vóór v. Leur, die door het verliezen van de partij tegen Van der Loo genoegen moest nemen met de laatste plaats. De belangstel ling voor dit lustrum toernooi was groot en de uitslag was als volgt; Wijnen 2205 29 76,03 314 10 Ceulemans 2392 35 68,34 368 10 Scholte 2313 44 52,56 255 8 De Kleine 1734 39 44,44 235 6 Beekman 1792 46 38,95 186 5 v. d. Loo 1369 47 29,12 163 2 Van Leur 1582 58 27,27 92 1 LET OP óók in de winter U treft er de nieuwe snufjes in SPORTIEVE en VRIJETIJDSKLEDING voor dames- heren en kinderen. Bovendien, de prijzen zijn betaalbaar en U heeft er meteen een practlsch St, Nicolaas geschenk mee. STA7 ION STRAAT 51* WAAlWyK Damestruien - pantalons - kinder- en meisjestruien - pantalons - dames en kinderjacks - sweaters - herentruien enz. enz. VAN DE MEESTE ARTIKELEN EXCLUSIEVE ALLEENVERKOOP Het werk van de ,,Boerenapostel is werkelijkheid geworden. Het was 1961 toen de commissie voor ruil- in verkaveling van de z.g. Binnenhei, 't gebied van een 250 ha., gelegen tus sen de weg Loon op Z and-U denhout, de Zandleij en het uitbreidingsplan Molenwijk van Loon op Zand, meer bekend het gebied van de Molenstraat ën Moleneind, haar eerste werkzaam heden kon beginnen. Hier heeft Fra ter Constantius van het Fraterkloos ter te Loon op Zand met de heer A. v.d. Loo als voorz. de voorbereidende werkzaamheden verricht tot ontslui ting van het genoemde gebied, door een juiste ruilverkaveling toe te pas sen op basis van „vrijwilligheid" Bijzonder veel vergaderingen en be sprekingen zijn er geweest met de be treffende landbouwers, grondeigena ren, overheid e.d. om tot een goede oplossing te geraken. Op 24 oktober jl. kwam de ministeriële goedkeuring en op 31 oktober d.a.v. werd het werk aanbesteed. De strekking van deze ruilverka veling was om een betere wateront lasting te krijgen, want jaarlijks wa ren de sloten ontoereikend om 't water daar te verzetten, zodat meerdere ke ren een toestand van de oude „woes tenijen en moerassen" daar te beken nen was. Vervolgens om een betere kavelindeling te verkrijgen, daar het terrein erg versnipperd was, en ten slotte om een ontsluiting van het ge bied te krijgen door middel van mooie wegen. Om het plan te verwezenlijken zal in het gebied van „De Binnenhei" met de nieuwste machines 3400 meter openbare weg worden aangelegd, die een breedte van 8 meter zal hebben. Waterlopen vergen een lengte van 3 km, terwijl 5700 m. kavelsloten moe ten worden gegraven. Hiertegenover staat dat 7400 meter landbouwwegen de ons zo vertrouwde karresporen en binnenwegjes - moeten gaan ver dwijnen. In de waterloop aan de Mo lenstraat wordt een stuw voor de re geling van het water gebouwd. Thans zijn er 210 kavels in handen van 66 eigenaren. Na de verbetering zullen er 90 bedrijfskavels overblijven welke dan meer aaneengesloten delen zullen vormen, waarop de bedrijfs- uitvoering zal worden vergemakke lijkt. Bij de eerste spade die frater Con stantius verrichtte en het in bedrijf- stellen van de nieuwe grote graafma chine van de fa. De Koning uit Geu- deren was veel belangstelling zowel van gemeente Udenhout als van de gem. Loon op Zand. daar 't gebied in de beide gemeenten ligt. Vanzelfspre kend waren de besturen van 't Water schap De Zandleij, de Cultuur-Tech nische dienst, Het Staatsbosbeheer, De Grondmij. en de Boerenbond van Loon op Zand daar bij aanwezig. Na de officiële handelingen werd door frater Constantius en de heer Eiken boom in Hotel Bosch en Duin een uiteenzetting gegeven over deze ruil verkaveling. Het werk zal ongeveer in mei 1968 gereed kunnen zijn. A.C. Waalwijk organiseert op za terdag 2 december a.s. de eerste Nationale Lido Cross, aanvang 13.00 uur. De start van dit sportieve eve nement vindt plaats nabij het Café- Restaurant Lido. Het parcours, dat is uitgezet aan de bosrand van recreatieoord Het Hoefsven, heeft een lengte van 1500 meter. Voor de junioren is een baan uitgezet van 600 meter. Het gehele veld is op spikes te belopen. Er zijn tal van prijzen beschikbaar, zoals wisselbekers, medailles en luxe prij zen. Elke eerste tien aankomenden van ieder nummer ontvangt een fraaie medaille. De kleedgelegen heid is op het sportpark van W.S.C. aan de Olympiaweg. De inschrijvignen kunnen geschie den aan het secretariaat Mgr. Zwij- senstraat 13, Waalwijk, vóór 26 no vember. Het inschrijfgeld bedraagt voor senioren 1,voor junioren 0,75. Het programma ziet er als volgt uit: 13.00 uur 600 m. meisjes D 13.10 uur 600 m. meisjes C 13.20 uur 600 m. meisjes B 13.30 uur 1200 m. meisjes A 13.45 uur 1500 m. dames 14.15 uur 600 m. jongens D 14.25 uur 1200 m. jongens C 14.35 uur 3000 m. jongens B 14.55 uur 3000 m. jongens A 15.15 uur 6000 m. heren 14.00 uur 3000 m. niet KNAU-leden Aan de 3000 meter kunnen alle sportmensen deelnemen boven de 14 jaar. RIEL NIEUWKUYK 0—3 Een voor de rust van beide zij den goed gespeelde wedstrijd. Hoe wel Nieuwkuyk meer in de aanval was slaagde men er niet in te doel punten. Dat duurde tot 20 minuten in de tweede helft toen Van de Wa ter de bezoekers de leiding gaf. Riel ging na deze achterstand té fel spe len. Desondanks wist Van de Water nog tweemaal te scoren en de stand op 03 in het voordeel van Nieuw kuyk te brengen. I li

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 1