St. Nicolaas in Waalwijk m Burgemeester Teijssen opende opslag en douaneloods Frans Schilders Dames N.K.V. Loon op Zand op excursie bij Fa. Muskens Actie kindermunt Waalwijk heeft nu ook afdeling oudervereniging Het Zorgenkind 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 NOVEMBER 1967 7 Wethouder Vasi Heeswijk Overdekt zwembad a.s. donderdag 2 St. PlieoSaas bracht bezoek aan Kaatsheuvel Victorie voor de twee Tachos-teams in BrecSa CS mie schaakzege ©p Uden Tafeltennis Echtp* Oen Teuling- Heeren vierde gouden bruiloft KSVBHC „Waalwijk" Uitslagen KM BB district Waalwijk tweetal had valse Op zaterdag 18 november j.l. bracht St. Nicolaas, de grote kinder vriend, wederom zijn traditioneel bezoek aan Waalwijk. Evenals in 't verleden, hadden de Katholieke Jon ge Middenstanders de organisatie van de intocht weer voor hun reke ning genomen en uit het vlotte ver loop bleek, dat deze organisatie wederom in uitstekende handen was. Direct na de intocht in Me- demblik, vertrok de Sint naar Waal wijk, om daar om 14.30 uur met de fraaie boot de „Rodrigo da Triana" aan de oostkade van de haven te ar riveren. Vanaf de Sluis in de Waalwijkse haven, begaf de harmonie St. Cris- pijn zich eveneens aan boord, en onder de vrolijke tonen van dit ge zelschap werd het laatste eind naar de oostkade afgelegd. De belang stelling was groot, toen de Sint met zijn gevolg hier aan wal ging en z'n tocht door Waalwijk verder per au to aflegde, vergezeld door een groot aantal zwarte Pieten, terwijl de Zeeverkenners van de Andreas Zijl- mansgroep de boot via de sluis de haven inloodsten en daar afmeerden De tocht van St. Nicolaas en zijn zwarte Pieten door Waalwijk werd opgeluisterd door twee muziekge zelschappen, n.l. door de harmonie St. Crispijn en het Jachthoornkorps „Cornu Copiae", terwijl ook een aantal reclame-wagens meereden. Langs de route hadden zich hon derden belangstellenden opgesteld om de fleurige stoet met St. Nico laas als middelpunt, gade te slaan. Via Emmikhovensestraat, Grotestr., Stationsstraat, Wilhelminastraat en wederom Grotestraat, arriveerde de stoet op het Raadhuisplein, waar de Sint werd verwelkomd door loco burgemeester J. van Heeswijk met gemeentesecretaris Mr. Kuijpers, daar burgemeester J. Teijssen, we gens onvoorziene omstandigheden niet aanwezig kon zijn. Loco-burge meester Van Heeswijk vond het 'n grote eer om St. Nicolaas namens 't gemeentebestuur te mogen verwel komen en mede namens de bevol king de Sint te mogen danken voor zijn aanwezigheid in Waalwijk. Het Raadhuisplein zag zwart van de mensen, uiteraard voor het grootste gedeelte kinderen, die de grote kin dervriend hartelijk toejuichten, ter wijl de Zwarte Pieten met gulle hand pepernoten rondstrooiden. Met een driewerf „Leve St. Nicolaas" be sloot loco-burgemeester Van Hees wijk zijn welkomswoord, waarmede alle uit yolle borst instemden. St. Nicolaas dankte op zijn beurt het gemeentebestuur van Waalwijk voor de grandioze ontvangst en richtte zich vervolgens tot de kin deren. „Lieve kinderen van Waal wijk", aldus de H. Man, „het is thans weer een jaar geleden dat ik bij jullie geweest ben, en ik ben weer blij hier te zijn, want Waal wijk ligt mij na aan het' hart. Hij maande alle kinderen aan lief te zijn en beloofde allen een cadeau tje op zijn verjaardag 6 december. De stoute kinderen krijgen echter niets, doch die zijn er in Waalwijk gelukkig niet of niet veel", aldus St. Nicolaas. Het gemeentebestuur van Waal wijk zou hij willen vragen mede te willen werken aan de realisering van een overdekt zwembad, waar aan in deze gemeente grote behoef te is, aldus de H. Man, die er overi gens niet aan twijfelde of het ge meentebestuur zou zijn verzoek ze ker in ernstige welwillende overwe ging willen nemen. Na deze plech- V S LET OP St. Nicolaas tijdens zijn intocht in Waalwijk tigheid trok de H. Man zich terug om enige rust te nemen, doch in het centrum bleef het nog lang een ge zellige drukte, waarbij de politie 't verkeer in goede banen wist te lei- den. Zondagmiddag rond een uur begon St. Nicolaas met z'n Zwarte Pieten vanuit het Missiehuis St. Antonius j z'n intocht te Kaatsheuvel. Gezeten op 'n fraaie schimmel reed de goed- I heiligman via de Hoofdstraat, Peper- 1 straat, Gasthuisstraat, Julianastraat, Mgr Völkerstraat, Hoofdstraat, Pe perstraat, Markt door het centrum van de plaats. In de grote stoet, wel ke hem daarbij vergezelde bevonden zich de harmonie St. Jande jeugd drumband van de Kaatsheuvelse gym nastiekvereniging, verkeer sbrigadier- tjes en 'n groot aantal leerlingen op pony of paard van de manege van De Efteling. De belangstelling, vooral van de zijde van de jeugd, was zoals altijd bijzonder groot. Na zijn rondgang werd de Sint door het gemeentebe stuur voor het gebouw van Openbare Werken ontvangen, waar hij plaats nam onder een baldakijn. Burgemees ter L. van Erp heette hem hier van harte welkom hij de aanvang van het grote kinderfeest in Nederland. Hij was verheugd dat het organiserende comité er in geslaagd was bij deze blijde intocht zo'n fraaie stoet te for meren ter ere van de Sint. Over de Kaatsheuvelse jeugd kon burgemees ter Van Erp over het algemeen niets dan goeds zeggen, al vond hij het jammer dat ze met hun, kleine vinger- tics bij herhaling moesten peuteren aan de maquette van het gemeente huis. Wijzend cp de vlotte vorderin gen met de bouw van dit laatste, sprak de burgemeester al zijn ver wachting uit, dat hij St. Nicolaas het volgend jaar, zij het aan de buiten kant, van dit nieuwe riante gebouw zou kunnen ontvangen. Na de sint ge dankt te hebben voor zijn komst naar Kaatsheuvel, richtte deze zich in het bijzonder tot de jeugd, waarhij hij in uitzicht stelde dat hij persoonlijk in de scholen de prijzen zou uitreiken aan de winnaars van de tekenwed strijd, die het comité voor de kinde- Vrijdag j.l. werd in de Herman Broerenschool te Waalwijk 'n druk bezochte vergadering gehouden van de Kath. Oudervereniging „Het Zor genkind". Het betrof hier de oprichting van een afdeling Waalwijk en Omstre ken. Dat het actie-comité hiermee midden in de roos had geschoten, bleek wel uit het groot aantal (plm. 100) ouders van zorgenkinderen dat aanwezig was. De vergadering werd voorgezeten door de heer Pelkmans, die zich verheugd toonde zo velen aanwezig te zien. Gezamenlijk overleg en ge zamenlijke actie kan de taak van de ouders van gehandicapte kinderen aanmerkelijk verlichten, aldus in 't kort samengevat de inleidende woor den van de heer Pelkmans. Hij stelde ook de andere leden van het actie-comité aan de verga dering voor: mevr. v. Loon, even eens uit Waalwijk, mevr. Rombouts uit Waspik en de heer v. d. Velden uit Drunen. De heer v. Leeuwen berg, soc. paedagoog en mej. Hoff- mans, maatschappelijk werkster te Waalwijk, hebben uit hoofde van hun functie daadwerkelijk aan de totstandkoming van deze oprich tingsvergadering meegewerkt. De heer Pelkmans gaf daarna 't woord aan de heer v. Gooi, voor zitter van de katholieke vereniging „Het Zorgenkind". Deze zette o.a. uiteen hoe noodzakelijk het is dat ouders van gehandicapte kinderen leren aanvaarden en de plicht zien om alles te doen om voor hun kind het best mogelijke te bereiken en dat alleen in georganiseerd verband en door onderling contact optimale mogelijkheden kunnen worden be reikt. Na de woorden van de heer Van Gooi kreèg de heer Teuiings, di recteur van de vereniging, 't woord. Het voornaamste punt dat door hem 1 werd behandeld, was de inwerking- j treding van de wet inzake de zware geneeskundige risico's per 1 janua ri aanstaande. Hij benadrukte, dat j alle internaatskinderen hieronder j zullen vallen en dat iedereen pre mie zal dienen te betalen (0,4%). Verder werden door hem nog enke le practische mogelijkheden behan- handeld betreffende vacanties en dergelijke. Na de pauze werden door diverse aanwezigen vragen gesteld, waaruit bleek dat er toch echt wel proble men leven bij de ouders van gehan dicapte kinderen die om een oplos sing vragen. De heer v. Gooi meende dat het moment nu wel aangebroken was om tot oprichting van de nieuwe af deling te besluiten en stelde de ver gadering voor het actie-comité tot voorlopig bestuur te benoemen, waarmee de vergadering van harte instemde. De heer Pelkmans dankte tot slot de aanwezigen voor hun opkomst en speciaal de heren v. Gooi en Teu iings van het hoofdbestuur voor hun heldere uiteenzettingen en bena drukte nogmaals dat het actie-comi té zich aldus slechts als voorlopig bestuur wenst te zien en dat zo spoedig mogelijk langs democrati sche weg tot verkiezing van een be stuur dient te worden overgegaan. ren van de laagste klassen der lagere scholen en de kleuters had georgani seerd in verband met het St. Nico- laasfeest. Circa 800 tekeningen wa ren hiervoor ingezonden, die door de heren Stokman en Van Dam van de levensschool waren 'beoordeeld en waarvan er 50 voor 'n bekroning in aanmerking kwamen. De 10 best ge slaagden waren van: Karin Klis, Ja- coline Klis, Marian Damen, Liesbeth Dingemans, Gerard van Dongen, Ar no Klis, Sedat Horoz, Martin v. Box tel, Mariëtje Lucassen en Jeroen v. d. Eijnde. In Breda is het de twee herenteams van Tachcs weer gelukt om de volle winst uit het handbalvuur te slepen. De Tachc'S-junioren moesten aantre den tegen de vrij sterke tegenstander SOA uit Breda. 'Een fel en enthou siast openingsoffensief van SOA had tot resultaat dat de Waalwijkcis met 2-0 achter kwamen te staar,. De Tachosschutters H. Schuwer cn G. Hamers maakten echter vrij snel de stand op 2 - 2. In het verdere ver'oon van de wedstrijd ging de strijd gelijk matig op. Het bleek dat het enthou siasme van Tachos een duidelijk te genwicht vormde voor het iets tech nischer maar wat mat spelende SOA. De eindstand (13-10 in het voordeel van Tachos) werd tsnsHtte bereikt na gced werk van vooral Gijs Hamers, Hen Schuwer en de grote animator en technicus Jan Boom, De heren-senio ren van Tachos moesten dan cm 2 u. in het- strijdperk treden togen het Kaatsheuvelse DESK. Na overwinning van het sterke Velccitrr, in de Taxandria-sporthal is het ock deze keer weer gelukt zich do meer dere te tonen. Voor de rust bestond het spel van beide kanten nog uit een voorzichtig aanvallen en sterk verde digen. De eindstand 7-4 .werd here'1 door Tachosdoe'punton van Kees v°n Dishoeck (I), Kees Verhoeven (1), Hans van Mierlo (1) en Ton Coppcns (4). Na 2 gelijke spelen is Langstraat I" er in zijn derde competitiewedstrijd in geslaagd een forse overwinning te behalen. In ren uitwedstrijd werd .ODI 1" te Uden verslagen met IV2- 8V2. Niettegenstaande de duidelijke uit slag hadden de meeste partijen een spannend verloer). „ODI" wist dan ook lange tijd de schade te beperken tot een achterstand van 2 - 1In de middenspelfase echter moesten de meeste ODI-spelers de eer aan hun tegenstanders laten: uit de laatste 7 partijen, die tot een beslissing kwa men, scoorden zij slechts een halve punt. Voor „Langstraat" wonnen: D. Pullens, J. Nijdam, M. Goudberg W. Goedhart, C. Ouirijns, P. Koijsten cn J. Groothuis. In remise eindigden de partijen van T. Pullens, M. de Wit en A. van Blade). Taxandria 2—TTVW 1 5—5 Het is het eerste team van TTVW niet gelukt beide punten mee naar Waalwijk te brengen. Het dubbel dat door het team nog nooit ver loren ging werd nu door Taxandria gewonnen, enerzijds door de falen de aanval van B. Wijkmans, ander zijds door het slechte serveren van R. van Veldhoven. Overigens won v. Veldhoven alle drie zijn partijen. Wijkmans won een partij evenals B. Hurk mans, die nog steeds niet op toeren kan komen. TTVW 2LUTQ 5 2—8 Het 2e team gaat het momenteel niet voor de wind. Zaterdag verloor het voor eigen publiek van Luto 6. Sj. Paulides won een partij evenals B. de Peffer. C. Dekkers verloor alle drie zijn partijen. Zaterdag j.l. vierde het echtpaar A. den Teuling-Heeren uit het stads deel Besoyen hun gouden huwelijks feest. De gouden bruidegom is 78, de br dd is 80 jaar. Het gouden echt paar is gezegend met 6 kinderen en 17 kleinkinderen. In de parochiekerk van O.L. Vr. Onbevlekt Ontvangen droeg pastoor Verbiesen 's morgens een plechtige H. Mis op van dank baarheid op en werd het gouden paar door pastoor Verbiesen toegesproken. 's Morgens had in café Leenheers een druk bezochte receptie plaats, waar velen het gouden paar en hun familie kwamen complimenteren. On der hen was ook burgemeester J. Teijssen en pastoor J. Verbiesen. Ook het bestuur van de Aannemersbond „De Langstraat, waarbij de bruide gom is aangesloten kwam feliciteren. Ook St. Nicolaas liet deze gelegen heid niet voorbijgaan om, nu hij dien dag juist in Waalwijk was, even het receptielokaal binnen te stappen cm de heer en mevrouw den Teuling hartelijk geluk te wensen. Dit bezoek werd natuurlijk op hoge prijs gesteld. Om ongeveer 4 uur in de namiddag bracht de harmonie St. Crispijn het gouden paar een klinkende serenade. Er waren veel bloemen en cadeauA, zodat deze dag voor het echtpaar Den Teuling-Heeren onvergetelijk is ge worden. Met het doorknippen van een lint, I opende burgemeester Teijssen van Waalwijk zaterdag j.l. de grote toe- j gangsdeur van de nieuwe opslag- en douaneloods van de firma Frans Schilders aan de Zomerdijkweg aan de Waalwijkse haven. i Voor deze officiële opening was veel belangstelling. Burgemeester J. Teijssen was vergezeld van de ge meentesecretaris Mr Kuijpers en van wethouder Van Laack. De heer Frank Schilders, heette de aanwezigen wel kom in het bijzonder de gemeentelij ke autoriteiten en gaf vervolgens in zijn welkomswoord alle eer voor het totstandkomen van deze 30 x 50 m. hal aan zijn vader, die helaas de vol tooiing van zijn levenswerk niet meer mocht beleven, daar hij voor die tijd overleed. Ock voer zijn moeder had de heer Schilders de grootste waarde ring voor haar aandeel in de totstand koming van deze nieuwe loodsen. Hij hoopte dat thans een einde zou zijn gekomen aan de moeilijke werkom standigheden, waardoor het interna tionaal transportbedrijf van de firma Frans Schilders zijn klanten nog be ter dan voorheen zal kunnen helpen. In zijn toespraak memoreerde burge meester Teijssen het bescheiden begin van Schilders-Transportbedrijf in '34. Met veel toewijding, daad en stuw kracht is het bedrijf in 33 jaar tijd uitgebouwd tot een internationaal ex peditiebedrijf met vaste klanten en met een vast kwantum goederen. De burgemeester noemde de opslag en douaneloods de kroon op 't werk van 33 jaar en sprak de hoop uit, dat deze opening slechts een mijlpaal zal zijn in een grote toekomstige groei. De adjunct-directeur, de heer H. A. van Asperen van de handelsfirma js.u'- i- nn M A Het is juist een mooie tijd om nu een excursie te houden voor de dames van het NKV afd. Loon op Zand voor een meubelshow. Donderdagavond gingen maar liefst 76 dames-leden per bus naar Kaatsheuvel om zich daar te laten voorlichten in de meubelzaak van de Fa, Muskens. De hele directie en verkoopstaf met hun dames waren daar om de bezoe kers welkom te heten en met hen kennis te maken omtrent de juiste voor lichting bij de aankoop van meubelen, vloerbedekking en vitrage. Na ontvangst werden de dames getrakteerd op koffie met gebak, waarna ieders zijns weegs ging in deze grote zaak, om in een vrij gesprek met de verkopers) $ters) van gedachte te wisselen. Er werd ook gesproken over de vraag en het aanbod in de meubelindustriewat de markt brengt, over er kende handelaren, over woninginrichting en interieurverzorging. Tijdens de show werd een gratis verloting gehouden met vele mooie prijzen a 1 bij het naar huis gaan waren de tassen gevuld met folders, monsters en boeken over wat deze firma brengt. Namens de handel werden nog vele cadeautjes aangeboden. Namens de afdeling NKV-Vrouwenorganisatie sprak mevr. Siegenthaler een woord van dank aan de firmanten, die de dames op zo'n uitzonderlijke wijze hadden ontvangen. Van zelfsprekend zijn hier ook de nodige be stellingen voor St. Nicolaas gedaan. Het nuttige werd dus met het aange name verenigd. Het hoogste herenelftal van KMHC is er in geslaagd Oirschot een gede cideerde nederlaag toe te brengen en daardoor de naaste concurren ten een slag voor te blijven. In de eerste 35 minuten was OHC zeker niet de mindere der Waalwijkers, wier doel dikwijls in het grootste gevaar kwam. Desondanks kon V. Bergmans zijn ploeg toch naar een voorsprong schieten, maar luttele minuten voor rust kwam Oirschot op gelijke voet. Na de thee bleek duidelijk, dat KMHc over een be tere conditie en spelinzicht be schikte. R. Petit scoorde 21 uit een strafcorner en twee bijzonder mooie doelpunten van Th. Schapen donk completeerden de uitslag. Het was maar goed voor de Oirschotse heren dat zij na rust het geluk aan hun zijde hadden, want anders had de eindstand er nog wat overtui gender uitgezien. Een matige eer ste helft en een zeer goede tweede van de Waalwijkse heren, die zon dag a.s. Liberty in Waalwijk ont vangen en dan moeten bewijzen de sterkste te zijn in hun afdeling. Andere uitslagen: Heren: Waalwijk 2Den Bosch 30 MEP 6— Waalwijk 3 7—1 Waalwijk 4Weredi 5 32 Pelikaan 5Waalwijk 5 03 Dames: Waalwijk 1Breda 1 12 Push 3Waalwijk 2 04 Stemmler-Imex te Hilversum felici teerde de heer Schilders en zichzelf als vertegenwoordiger van de firma met de grootste opslag, met de nieu we hal. Hij hoopte dat zijn firma in staat zou zijn, zoveel goederen aan- en te verkopen, dat een spoedige uit breiding noodzakelijk zou zijn. Er is trouwens aan de haven van Waalwijk nog plaats genoeg, aldus de heer Van Asperen. In de hal is ondergebracht een kantoor voor het internationaal tran sportbedrijf en tevens kantoren voor mensen van in- en uitklaring. Ook is er een kantoor voor een douanebe ambte. Verder bevat de hal ongeveer 1500 m2 opslagruimte voor transito goederen, terwijl aan de kant van de haven nog een omheinde ruimte is van 1300 m2, ivaar ook douane goe der en kunnen worden opgeslagen. Van de 5000 m2, die het bedrijf van de gemeente Waalwijk heeft gekocht, ligt nog 750 m2 braak. Rondom het gehele complex Jopen wegen, terwijl de achterkant in de ha ven uitmondt, zodat schepen onmid dellijk hun lading bij de douaneloods kunnen lossen. Talrijke bloemstuk ken waren bij de opening van zater dag evenzovele bewijzen van belang stelling en sympathie. Klasse Cl libre Ons Genogen 1't Zwaantje 1 27 Nooit Volleerd 2HBS 1 27 't Vosie' 1BSV 1 54 BSV 2—OOG 1 9—0 HMS 1Nooit Volleerd 1 27 Klasse C 2 BVO 1—HMS 2 OOG 2—WIK 1 't. Zwaantje 2Keesje 1 KOT E 1—'t Vosje 2 Centraal 1OG 2 Klasse C 3 't Vosie 3—KOT W 2 KNA 1—HMS 3 OOG 3—HBS 2 KOT E 2—BVO 2 Klasse C 4 Keesje 3OG 3 HBS 3—KOT E 3 't Vosje 4—KOT W 3 OOG 4Centraal 2 KNA 2—BSV 3 KOT E 4—BVO 3 5—4 7—2 4—5 1—8 5—4 3—fi 7—2 7—2 9—0 7—2 3—6 5—4 2—7 2—7 5—4 Voorwedstrijden 3e klasse libre, aant car. 100. Op donderdag 23 november, vrijdag 24 november en zaterdag 25 novem ber zullen in de clublokalen van de biljartvereniging BSV (Ad v. Crcm- voirt), biljartvereniging Ons Genoe gen Passier) en biljartvereniging HLS (Nieuwe Vaart 36 Spr.-Car.elle) voorwedstrijden worden gespeeld 3e klasse libre. Aantal carambols 100 van het district Waalwijk van de KNBB. Op biljart 1 (Ad v. Crcmvoirt) spelen: Th. Timmermans van „Centraal", H. Pelders van BVO, H. Rombouts en L. v. Hilst van Ons Genoegen. P. v. Laarhoven van OOG, P. Brok van WZVH en A. Verhoeven van biljart ver. 't Zwaantje. Op biljart 2 (J. Passier) spelen: L. v. Lieshout van KNA. T. Witters van HMS, J. van Hoof N. Volleerd, A. Lommers van KOT (E), I. van Geenen van OOG. Op biljart 3 (Nieuwe Vaart 36, Spr.- Capelle) G. v. Veldhoven OOG, J. v. d. Heu vel van BVO, I. de Jong en J. T He- laar van Ons Genoegen, P. v. Blsdel van WZVH en M. Heurlings van 't Zwaantje. Van deze deelnemers zul len er 7 geplaats worden in de finale gerekend naar winstpunten en gemid delde. De finalewedstrijden zullen worden gespeeld op 7, 8 en 9 decem ber a.s. in het clublokaal van de bil jartvereniging KOT (E), café C. van Oorschot, Heusdenseweg 16, Els- hout. NAMEN Twee in Den Haag aangehouden Noren worden er van verdacht in heel Europa auto's gestolen te heb ben De zaak kwam door een toe val aan het licht. Zij werkten o.a. met vervalste namen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3