wAAlwijkse en UnqstRaatse couRant SPORT SPORT STERREN SPREKEN Desk stuurt Middelburg met lege handen naar huis: 2-1 cunen Actie kinderman! RKC dwingt Vlissingen in eigen huis gelijkspel af: 0-0 Baardwijk krijgt aansluiting bij koploper dankzij overwinning op Voab SSC in alle opzichten de meerdere van Amstelveen: 4-2 DROOGGOED PULLES HEESBEEN MAANDAG 20 NOVEMBER 1967 88e JAARGANG No. 93 H.N.C. Wit Zwart Ook dit jaar St. NicoSaas met Zwarte Piet a.s. donderdag! Vlij me use Boys Ou® Animo blijft meetel lest door zege ep Roosendaal Volleybal De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. JLnc.k.) 0,36 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k'.) 1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 B jeaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" 'r 9 Bondscoach George Kessler heeft zes spelers uitgenodigd de plaatsen in te nemen van de Ajaxcieden die niet in aanmerking wensen te komen voor de landenwedstrijd tegen Rusland op 29 november in Rotterdam. Het zijn Pe ter Kemper (PSV), Henk Wery (DOS), Theo Pahlplatz (FC Twente Lambert Maasen (ADO), Miel Pijs (Sparta) en Piet Romein (Feyenoord). Ajax-trainer Rinus Michels vindt de beslissing van zijn pupillen om zich niet beschikbaar te stellen voor het nationale elftal dom. - o - Voor de Columbiaanse wielersport is de Ronde van Mexico een groot suc ces geworden. Alvaro Pachon, Co- lunbia's toprenner ging zaterdag in Mexico City als tweevoudig winnaar over de streep van deze 2190 km lange ronde. Hij werd eerste in het algemeen klassement en in het berg- klassement. Bovendien legde de Co lumbiaanse ploeg beslag op de eerste plaats in het ploegenklassement. Re ne Pijnen werd derde. Joop Ziete- melk en Ger Harings bezetten in de eindrangschikking de 16e en 42e plaats. - o - Rudi Altig en Sigi Renz hebben in de nacht van zaterdag op zondag de zes uur durende ,,Nach der revanche" gewonnen. Het West-Duitse koppel legde 252,574 kilometer af en had een ronde voorsprong op een groep van vier koppels van wie Peter Post en Fritz Penninger op de 4e plaats eindigden. - o - Tijdens een bijeenkomst van de ge neesheren van de internationale wie- Ierunie de UCI is in Brussel vastge steld welke laboratoria de analyses voor de controle op het gebruik van stimulerende middelen in de wieler sport mogen verrichten. De laborato ria zijn die van Parijs, Rome en Gent. -o- v In het gemeentelijk sportcentrum in Breda, stonden zondag voor de derde maal cle ploegen van de katholieke turnbonden van Nederland en Zwit serland tegenover elkaar. Het team van de KNBG won deze ontmoeting met 245.15 tegen 243.05 punten en deed daarmee de balans over de drie wedstrijden in het voordeel van Ne derland overslaan. Ondanks het stop pen van Vic Holten en vertrek van Pierre Maton bleek de Nederlandse ploeg weer op een redelijk peil ge bracht te zijn. HNCBrakel 22 HNC lanceerde al in het begin van de wedstrijd enkele gevaarlijke aanvallen. Een prachtig schot van Kees Mandemakers stompte kee per Vos over de lat. Aan de andere kant nam Brakel met een kopbal van Grandia de leiding 01. En wat later was het van Balen die de stand op 02 bracht. HNC her stelde zich goed. André Snijders kopte de bal uit een door Henk Pruijssers genomen hoekschop op fraaie wijze in het Brakelse doel. 12. Na de rust was de thuisclub lang in de aanval. Een door rechts half ingeschoten bal verraste kee per Vos en het was 22, In de laat ste fase kwam Brakel nog opzetten maar het bleef bij een gelijk spel. PTT Tilburg—HNC 2 1—2 AltenaWit Zwan 12 Spannende wedstrijd, waarin voor de rust niet werd gedoelpunt. In de 25e minuut gaf Dorresteijn Wit Zwart de leiding 01. Tien mi nuten later was het gelijk 11 toen linksachter Scheffers scoorde. Kort voor 't einde kwam Wit-Zwart door Jan de Rooij op 12. Wit Zwart 2—ONI 2 2—0 DESK heeft zondag met 'n slechte gewoonte, 'en laten we hopen voorgoed, afgerekend door het thuislegioen teleur te stellen. Men is er namelijk in ge slaagd middels uitstekend voetbal landskampioen Middelburg met lege han den naar huis te sturen. De ongeveer 2000 belangstellenden hebben kunnen genieten van 'n wedstrijd, rijk aan spanning en opwindende momenten. De Middelburgers demonstreerden 'n degelijke spelopvatting, waren snel in hun goed opgebouwde combinaties, maar maakten over het algemeen de fout om deze te kort te houden. Dat DESK tegen zulke ploegen eveneens tot goed voetbal weet te komen, werd deze middag opnieuw bewezen. Alleen liep het in de voorhoede allemaal niet zo gesmeerd, althans bij vlagen, maar over het algemeen deed men weinig onder voor de tegenstander. De Kaatsheuvelse ploeg speelde bovendien met een hartverwarmend élan en waren daardoor over het algemeen gevaarlijker in hun aanvallen. DESK kwam in een gewijzigd elf tal in het veld. Lugters ontbrak op het appel. In zijn plaats had trainer Tausch Kees Laros opgesteld, die in het algemeen achter de voorhoede opereerde. Verder was v. d. Schans geblesseerd, maar Jos Soeterboek maakte zijn rentree en speelde nu zijn eerste wedstrijd van deze com petitie. Met Hans Muskens vormde hij het centrum van de verdediging en dat was voor de gevaarlijke Mid delburg-voorhoede een moeilijk te nemen barrière. Soeterboek was er vanaf het begin uitstekend in en het was beslist niet te merken dat hij zolang op non-actief had gestaan. Middelburg had aanvankelijk het initiatief en doelman Tausch kreeg al vrij gauw gelegenheid zijn han den uit de mouwen te steken. Na dat beide partijen zich over alle linies hadden afgetast, ontstond het. eerste gevaarlijke moment voor het Middelburg-doel, dat door Kreté werd belaagd. Dezelfde speler trof even later met een schot uit een moeilijke hoek doelman But op zijn weg. Een fraaie aanval van de rech tervleugel der gasten werd door Herman Damen, zij het ten koste van een corner onderbroken. In de 15e minuut werd de donkere Pen- tury door De Vos met een gave pass in de vrije ruimte gespeeld en de rechtsbuiten verzuimde niet deze kans te benutten: 0—1. DESK bleef het antwoord niet schuldig en goed gesteund door het duo Voogd-Da- men kwam vooral de linkervleugel op toeren. De razendsnelle Fr. van Riel werd een groot gevaar voor het duo Coppejan-Groenewegen, want wanneer hij aan de bal was dreigde er onmiddellijk gevaar. Er was echter te weinig mankracht in de DESK-voorhoede om zijn voor zetten af te ronden. Toen dit op een gegeven moment wel zo was, lie pen C. Soeterboek en Kreté elkaar in de weg om een volkomen open kans doeltreffend af te ronden. Door hun ijver belandde de bal nu over het Zeeuwse doel, waar een eenvoudig tikje voldoende zou zijn geweest voor de gelijkmaker. In de 30e minuut kwam deze echter toch op het scorebord dank zij een fraaie voorzet van Herman Damen op het hooofd van C. Soeterboek. Deze be roerde de bal als het ware even met zijn kuif, waardoor doelman But uit positie was en via de paal rolde het leder terdegen langzaam in het Middelburg-doel: 11. DESK ont ketende hierna een heftig offensief, mede omdat deze treffer de Zeeu wen even van de kook had gebracht. Een fraaie aanval van het duo H. Damen-Kreté besloot de eerste met een schot naast het doel, dat even later opnieuw in gevaar kwam bij een schot van Fr. van Riel. Tenslot te liet doelman But nog een keer de bal glippen, echter zonder nade lige gevolgen. In de tweede helft was de kwa liteit toch wel iets minder, althans in het eerste kwartier. Een schoon- houdt ZITTING in onze zaak op woensdag 22 november en woensdag 29 november van 2 tot 4 uur. Alle moeders (of vaders) met kinderen zijn welkom. heidsfoutje van de DESK-verdedi- ging brachi Pentury vrij voor kee per Tausch, die het schot slechts ten dele keerde doch met een snel le reactie toch nog uit het doel wist te slaan. Even later schoot Vogel in het zijnet, maar ook Voogd zocht het doel op de verkeerde plaats uit een voorzef van C. Soeterboek. Bij een gevaarlijke uitval van DESK redde de Middelburg-defensie ten koste van een corner vodr de toe stormende Soeterboek. Geleidelijk aan kreeg DESK nu een overwicht, mede dank zij het oprukken van de achterspelers Verwijst en Van We zel en het waren opnieuw v. Riel en Soeterboek die verwarring sticht ten voor het Zeeuwse doel, dat en kele benauwde momenten door maakte. Ongeveer een kwartier voor het «inde plaatste C. Soeterboek een hoge bal in de Middelburgdoelmond waar de plotseling opduikende Kre té doelman But wist, te verrassen. DESK bleef nog even doordrukken en er waren drie Middelburgers no dig om de in het midden oprukken de Fr. van Riel klem te zetten en het scoren te beletten. Geleidelijk aan schakelde DESK over op de de fensie, waardoor de Middelburgers aan een slotoffensief konden be ginnen, dat hen weliswaar diverse corners, doch geen doelpunten op leverde. zodat het einde kwam met een verdiende zege. Scheidsrechter Gout had geen moeilijke dag, want de wedstrijd werd in een uitsteken de verstandhouding gespeeld. LET OP Zondag speelde Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen Woenselse Boys. Veel supporters waren van de partij. De Boys pakten vanaf 't begin goed aan en zetten 't doel van Woensel onder zware druk dat met moeite stand wist te houden. Ook Vlijmen sloeg de aanvallen goed af. De voorhoede kreeg goede kansen maar de schutter ontbrak. Woensel deed het beter en uit een goede aanval maakte de midvoor geen fout en schoot onhoudbaar in. 10. De Boys antwoordde met en kele goed aanvallen, maar de scho ten waren slecht gericht. Eenmaal redde de Vlijmense doelman fraai. Even later kwam er weer een goede aanval en de linksbuiten kreeg een goede kans en gaf de Boys-doelman geen kans. 20. De Boys kwamen weer opzetten maar het lukte niet en met deze stand kwam de rust. Na de rust kwam Woensel nog be ter in de aanval en de Vlijmense doelman rrioest enkele malen goed redden. Tegen het einde kwamen de Woenselse Boys zelfs op 30. De Boys gingen nu nog fel in de aanval maar het bleef bij de 30 stand. RKC heeft het in een goede wed strijd gepresteerd om Vlissingen op 0-0 te houden. Vlissingen stond met Sparta aan de kop van de ranglijst en het is daarom des te meer een prestatie van RKC. In het veld wa ren zij zeker niet de mindere van Vlissingen en grote periodes van 't spel hadden zij zelfs een overwicht. Wanneer echter beide ploegen voor het doel verschenen, dan was het alsof de aanval stokte en ze niet verder meer konden. Dit gold even eens voor Vlissingen. dat vergele ken bij enkele jaren terug toch wel in kwaliteit is achteruit gegaan. RKC speelde een van de beste wed strijden van het seizoen tot nu toe en misschien met wat meer geluk, had er zelfs een overwinning inge zeten. De beide ploegen kunnen ech ter met het resultaat nu bereikt, zeer tevreden zijn. Bovendien mag vermeld worden, dat scheidsrechter Van Bezooyen de wedstrijd op een keurige en rustige manier leidde, waartoe hem ook alle gelegenheid werd geboden. De eerste aanval was voor RKC en wel via P. de Werd, die een aan val van links doeltreffend probeer de af te ronden. Bruurmijn loste hierop ook een goed schot, dat ech ter net naast ging. Aan de andere kant kreeg Stro de kans van de dag, maar inplaats van de bal zachtjes in het net te deponeren, knalde hij nu over. Een goed schot van P. de Werd bracht doelman Bos in actie, die dit probleem kundig oploste. Baardwijk is steviger bij de kop lopers gekomen door een fraaie ze ge op VOAB. Deze wedstrijd heeft alles gebracht wat de toeschouwers er van konden verwachten. Vooral voor de rust zeer goed spel, doel punten en volop spanning. Wat het eerste betreft, Baardwijk liet vooral vóór de rust goed voetbal zien; dit bewijst ook de ruststand, n.l. 14 voor Baardwijk. Het begin was aan beide zijden zeer fanatiek, maar echte kansen Stationsstraat 2- Telefoon 2809 -4, Waalwijk Alhoewel de SSC-ers j.l. zater dagmiddag niet OP volle toeren draaiden is men er toch in geslaagd een zeer verdiende 42 overwin ning te behalen op Amstelveen. Na dat scheidsrechter Schouwenars 't sein had gegeven tot de aftrap Was het direct SSC dat tot de aanval overging. Het bleek direkt al, dat de SSC-ers zich de betere toonden, want hei, bleef het meest in de aan val. In de 5e minuut werd de bal op keurige wijze toegespeeld naar Den Rooijen. Deze lanceerde met 'n goede pass Van den Broek en uit diens keurige voorzet kon Faro zijn club de leiding geven. Hoewel de Vrijhoevenaren diverse hoekschop pen mochten nemen kon men de voorsprong niet vergroten. En zoals meer gebeurt komt het succes dan aan de andere zijde. Een goede aan val van Amstelveen werd door Ver burg op keurige wijze met een doel punt afgerond en de stand was 11. Geenszins ontgoocheld door deze onverwachte tegenslag gingen de SSC-ers gevaarlijk ten aanval. Toch zou het nog duren tot de 40e mi nuut alleer de SSC-ers weer kon den juichen. Bij een goed opgezet te aanval ontstond er verwarring in de achterhoede van Amstelveen en uit een scrimmage wist Faro SSC opnieuw naar de leiding te schieten 21. Hoewel Amstelveen trachtte weer naast de Vrijhoevenaren te ko men kwam het succes weer aan de zijde van SSC. De Vrijhoevenaren wisten in de 43e minuut weer keu rig ten aanval te trekken. Via v. d. Schans en Den Rooijen kwam de bal bij de naar rechts gezwenkte Faro en uif zijn voorzet kon Kuijs- ten het leer achter doelman Van Vliet plaatsen om SSC zodoende 'n verdiende 31 voorsprong te ge ven, Met Amstelveen in de aanval werd door scheidsrechter Schouwe naars de rust aangekondigd. SSC had een mooie 3—1 voorsprong en toch zou deze voorsprong nog gro ter geweest zijn indien de voorhoe de iets meer attenter had gespeeld. Want zowel Kuijsten als Van den Broek hebben enkele goede kansen gemist. In de tweede helft was het weer SSC dat terstond alles op de aan val zette. In de 15e minuut wist doelman Treffers op fraaie wijze redding te brengen toen Van den Heuvel zeer hard inschoot. Enkele minuten Hater was het Van der Schans die gevaar stichtte in de Amstelveense defensie, maar zijn schot ging over. Succes kon Amstel veen boeken in de 24e minuut. Een gevaarlijke aanval geleid door Wee- ly bracht de bal bij v. d. Heuvel die op zijn beurt met een goed schot de stand op 32 bracht. SSC pakte de zaken nu veel harder aan. Aanval op aanval werd onderno men op het heiligdom van v. Vliet, maar hun schoten gingen over of werden goed opgevangen door doel man v. Vliet. Toch was iedereen ervan overtuigd dat een doelpunt voor SSC niet zou uitblijven. Daar voor waren hun aanvallen te ge vaarlijk. In de 42e minuut kwam de bal bij Kuijsten terecht, deze om speelde enkele Amstelveners, maar in het strafschopgebied werd hij onderuit gehaald, zodat een goe de scoringskans voor hem verloren ging. Maar de goed leidende scheids rechter had deze overtreding goed gezien en kende SSC terecht een strafschop toe. Den Rooijen wist deze toegekende strafschop op keu rige wijze achter doelman v. Vliet te plaatsen en zodoende de stand op 42 te brengen. Amstelveen gaf zich in de laatste minuten nog niet gewonnen en het was v. d. Schans die, nadat de verdediging van SSC reeds was geslagen op de doellijn redding te brengen. Dit was wel het laatste wapenfeit uit deze fair ge speelde wedstrijd waarbij SSC met 4—2 aan het langste eind trok. De reserves van SSC wisten in St. Annaland bij WHS een keurig gelijkspel te behalen: 11. SSc 3 wist in de uitwedstrijd tegen SCO eveneens een gelijkspel, 11, af te dwingen. waren er voor het eerst nog niet. In de 8e minuut volgde 'n corner, die, goed genpmen door Mosselveld, voor doel kwam, waar Mulders klaar stond om de bal keurig in het doel te plaatsen. Hierna ondernam Voab direct een aanval, die echter werd gestuit door een der achterspelers van Baardwijk, waaruit een vrije trap ontstond even buiten 't straf schopgebied. In de mening dat de bal achter zou gaan, bleven de Baardwijkers staan en met een flit sende beweging plaatste de links buiten van VOAB de bal langs de verbaasde doelman v. Geenen. Na een kwartier spelen kreeg Ad. Mul ders de bal keurig aangespeeld, zet te deze op zijn beurt prima voor en het was Mosselveld die met een prima schot de keeper het nakijken gaf; 12. Baardwijk, dat nu steeds in het offensief was, had met zijn veelvuldig schieten geen geluk, daar paal en lat in de weg stonden. In de 25e minuut kreeg v. Helvoirt vanaf het middenveld de bal aangespeeld, passeerkneede tgoedlbekqjebgvbgk passeerde enkele tegenstanders, gaf daarna de bal over aan Ad. Mul ders, die de stand op 13 bracht. Vijf min. voor rust kreeg Baard wijk nog een vrije trap te nemen, die echter op niets uitliep. Even daarna kwam VOAB gevaarlijk op zetten, doch deze aanval werd door Verdonk keurig afgeslagen. Een mi nuut later kreeg Baardwijk ander maal een corner te nemen, die weer tot corner werd gewerkt. Uit deze VOOR laatste corner kwam de bal prima voor doel en bracht Mosselveld de stand op 14. Dan was het rusten. Na rust was direct te zien dat VOAB zich zo maar niet gewonnen gaf en zette een hevig offensief in, dat in de eerste minuut leidde tot een doelpunt; 24. Baardwijk trok zich nu in de verdediging terug. Na ongeveer een half uur werd Ver donk vervangen door P. v. d. Vel den, die zijn taak naar behoren ver vulde. Nadat v. Geenen nog 'n keer redding had gebracht, dachten we Ad. Mulders te zien scoren. Ook v. Helvoirt kreeg nog een goede kans, doch het lukte niet. In de laatste 5 minuten kwam Baardwijk nog ge ducht opzetten, maar Mosselveld en B. v. Cromvoirt hadden evenmin geluk met hun schoten, zodat 't ein de kwam met een verdiende over winning voor Baardwijk. Ook het 2de elftal stelde niet te leur en won van Willem II3 met 2—1. Aan de andere kant was het v. d. Anker die zich ook niet onbetuigd liet. De strijd speelde zich voorna melijk op het middenveld af, waar RKC zich toch wel de betere ploeg toonde. Bovendien werd er een zeer hoog tempo gespeeld, dat door RKC zeer goed gevolgd werd. Met dub- belblanke stand ging de rust in. Na de rust was het eerst H. Pas sier die keeper Bos op de proef stelde, maar de doelman van het Nederlands amateurelftal was op zijn post. Een goede actie, opgezet via links, kwam terecht bij H. Bruurmijn, maar dat leverde ook niets op. Goed doorgaan van G. Sü- oss, die later vervangen zou worden door G. de Vaan, betekende bijna de openingstreffer, maar in de daar opvolgende scrimmage wist Bos de bal toch nog te pakken te krijgen. Toen H. Passier h'ët even later ook weer eens probeerde, had hij geen geluk. Het spel speelde zich nu nog meer af dan in de eerste helft op het middenveld en we mogen toch wel stellen dat RKC hierbij echt de betere ploeg wel was. Voldoende stootkracht in de voorhoede verhin derde echter een overwinning. RKC kwam nog goed weg bij een gevaar lijke terugspeelbal. Na nog enkele goede aanvallen van RKC-zijde, dachten we Vlissingen te zien sco ren, maar op een meer dan fenome nale wijze werd de bal door v. d. Anker uit het doel gehaald. Wijg- man en Huizer bij Vlissingen pro beerden nog tot scoren te komen, maar alles werd door de achterhoe de, die zeer goed speelde, opgelost. Er kwamen aan beide zijden nog wel enkele kansen, maar gescoord werd er niet meer. Volgende week is RKC in ver band met de schouwdag van Zuid I vrij. Het tweede elftal, dat eveneens in Vlissingen speelde, wist de volle winst met 31 weg te halen en blijft hierdoor mede aan de kop van de ranglijst. Ook het jeugdelftal bleef op het zegepad en nu was Longa met 41 het slachtoffer. En wat dacht u van het resultaat van RKC 17? Dit elftal heeft 6 wed strijden gespeeld, er 6 van gewon nen met de sprekende doelcijfers: 1170. Afgelopen zaterdag wonnen zij nog met 230. Verdere uitslagen: Waspik 4RKC 5 14 White Boys 3RKC 4 22 Uno Animo is op de goede weg, na driemaal gelijk te hebben ge speeld heeft de club uit Loon op Zand zondag een overwinning we ten te boeken. Beide partijen waren goed tegen elkaar opgewassen. Uno was echter wat sterker, hetgeen ook in de punten tot uiting is gekomen. Vijf minuten voor rust is de links buiten van Roosendaal vrij geko men en heeft het eerste doelpunt gemaakt: 10. Wel had Uno Ani mo nog veel mooie kansen gehad om naast Roosendaal te komen, doch zij bleven onbenut. Na rust een zelfde spelbeeld en 10 minuten voor het einde maakte Wim van Dongen, uit een doorbraak en 'n mooi schot, de stand gelijk: 11. Na 5 minuten werd Gerrit van Lier gehaakt, het geen Roosendaal een strafschop kostte. Deze werd door J. v. Wan- rooij in een doelpunt omgezet: 12. Hiermede ging een gelukkig Uno van het veld, wetende dat zij deze overwinning verdiend verworven had Zondag 26 november zal een ingelaste wedstrijd worden gespeeld. Het zal een belangrijke wedstrijd gaan worden: Uno AnimoLonga. Er is maar een ding voor te zeg gen, en dat is: „Houwen zo". Longa staat nu op gelijke hoogte n.l. met 12 punten, doch heeft één wedstrijd meer gespeeld dan Uno Animo, Bei de ploegen hebben 4 maal gewon nen en 4 maal gelijkgespeeld. SPRANG-CAPELLE Zaterdag trokken zowel het dames als het herenteam van Explosie '67 naar Tilburg voor het spelen van een wedstrijd. De heren konden on- verrichterzake terugkeren, aange zien hun tegenstanders, de Sparta nen, niet kwamen opdagen. Het da mesteam, hoewel het technisch be ter speelde, moest toch haar meer dere erkennen in het damesteam van Sarto. In drie sets werd verlo ren.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5