wAaLwijkse en UnqstRMtse couRant Vier jubilarissen gehuldigd op Ceciliafeest Clemens-parochie Sportvissers verenigd in de „Koningsvliet tö D<lfflP0bevrij<lf :orm meubelen AUG. PIJNENBURG Zweedse groep Gals en Pais in maart naar Grand Gala De miljonair is binnen van Mountie Piet Rambergen i A. G. van de Voort N.V. DE 1ANGSTRAAT EN LAND VAN HEDSDEN EN ALTENA Cassettes, kandelaars, roomstelien, bloemvaasjes, etc. Show! Bouwpakketten Sinferklaasrit „de Hunetirakkers" j in Drynen was groot succes van Complets Wonang- inrichtiBjg JUWELIER HORLOGER De bande-leden ti vetmeet VRIJDAG 24 NOVEMBER 1967 88e JAARGANG No. 94 vnuuAu iiuvuiKiJiiiv ioui De ucho vai> het Zuióen Uitgever Waatwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit olad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28-)- 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1.20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40 10 ct. inc.k.) (3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr van Beurdenstraat 8. tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Voor de kerkzangers van de St. Clemensparochie is het traditionele Ceciliafeest, dat j.l. maandag werd gevierd, een uitzonderlijke feestdag geworden. Dat uitzonderlijke zat hem allereerst in hef feit dat 4 ju bilarissen op waardige wijze wer den gehuldigd en daarnaast in het gevarieerde programma dat een spe ciale commissie uit de zangers voor deze dag had opgesteld. Na de gebruikelijke Cecilia-mis om 9 uur, waarin door koor en so listen zeer goed werd gezongen, verenigden de zangers, alsmede de echtgenoten van de 4 jubilarissen zich op de pastorie, waar pastoor Vos zich een gul gastheer toonde. Hier werd allereerst het woord ge voerd door de voorzitter van de St. Gregoriusvereniging, Prof. Hertema. Deze huldigde de jubilarissen om hun trouw en toewijding bij de op luistering van de eredienst. Het moge dan waar zijn dat bij de re cente verwinningen in de kerk het monopolie van de kerkkoren door broken is en [men de (gelovigen meer aandeel geeft in zangen en ge beden. maar een kerkkoor behoeft zich nog lang niet overbodig te voe len. Het blijft onmisbaar bij tal van gelegenheden. De landelijke Gregoriusvereniging wilde de verdiensten van deze ju bilarissen waarderen door hen te onderscheiden met de ere-medaille van deze vereniging en hen het daarbij behorende diploma uit te reiken. Spreker hoopte dat deze on- BUREAUS, HANG- en LEG- t KASTEN, SERVIESKASTEN. Hout-, Board- en Triplexhandel Grotestraat 389, Waalwijk tel. 3246 Kreitenmolenstraat 105 <j|- Udenhout tel. 596 derscheiding naast een mooie her innering, ook een aanmoediging zou zijn om hun krachten zo lang mo gelijk aan het koor te blijven geven. Ook de echtgenoten van de jubila rissen werden door spreker in zijn dank- en huldebetuiging betrokken, Zij mochten een fraai boeket bloe men en een cadeautje in ontvangst nemen. Zoals we reeds eerder ver meldden, betrof het hier de huldi ging van de heren M. Thijssen, F. Lombarts en W. Buys, die 40 jaren en de heer J. v. d. Ven, die 25 jaren aan het koor verbonden zijn. De jubilarissen werden vervol gens nog toegesproken door mevr. Kemps, voorzitster van het dames koortje, die de jubilarissen met 'n rokertje en een fraaie corsage ver eerde. Pastoor Vos bracht dank en hulde namens het kerkbestuur, waarbij hij elke jubilaris een ge schenk onder couvert aanbood, ter wijl de heer W. v. d. Mee als vice- voorzitter van het koor namens al le zangers 'n felicitatiewoord sprak. De heren M. Thijssen en J. v. d. Ven vertolkten tenslotte de dank van de jubilarissen voor de hulde betuiging. Voor hen zou dit een on vergetelijke herdenking blijven. Na een spontaan „Lang zullen ze le ven" begaf het gezelschap zich naar café L. vah Cromvoirt, waar men een paar uurtjes in gezellig samen zijn doorbracht. Om 1 uur vertrok men met de „Musa"-touringcar naar Eindhoven, waar een bezoek werd gebracht aan het bekende „Evolu- on". Vervolgens werd naar Restau rant „Eldorado" in Vught gereden, waar het gezelschap een welver zorgd diner werd aangeboden. Tij dens de busrit en gedurende het borreluurtje dat aan het diner voor afging heerste er een vrolijke stem ming en waren de koren en soli niet van det lucht. Na het diner bracht de bus het gezelschap naar het Ca sino in Den Bosch, waar de opvoe ring van de opera „Butterfly" van Puccinni werd bijgewoond. Op de thuisreis werd nog gezellig een een poos vertoefd in café Klerks 'ie Drunen, Iedereen was het er over eens dat het een uitzonderlijk ge slaagde feestdag was geweest, die bij alle zangers, maar speciaal bij de 4 jubilarissen. De juniorenafdeling van de A.C. De Hunenrijders te Drunen, de zeven „Hunenrakkers" kunnen terugzien op een bijzonder geslaagde Sinterklaas- rit die als eerste door deze jonge autosporicnthousiastelixgen in op- drexhi van de goedkeiligman werd georganiseerd. Weliswaar hielden de ouderen ,De Hunenrijders" een oog je in het zeil, maar ingrijpen hoefden deze niet, zo goed was een en ander georganiseerd. Door het behalen van de nodige stempels, die gezamenlijk vormden: „Dag Sinterklaasien" (was Swieber- tje er soms bij?) konden winstpunten behaald worden. Het hccgste aantel behaalden: 1. Rob Engels met 548 winstpunten: 2. Tradie van de Wielen met 541 winstpunten; 3. Tonnefce van Alebeek met 529 winstpunten; 4. Ellen Pcs- kens met 520 winstpunten; 5. Leonie de Klerk met 519 winstpunten Langs en in en om Drunen voeren de route kwamen de jeugdige kaart lezers via allerlei leuke en soms wel ingewikkelde opdrachten, langs zwar te Pieten (9 stuks) aan de finish bij café-bar Dominique te Drunen, al waar Sint Nicolaas voor iedere navi gator een prijs had. De Hunenrak kers, onder leiding van Frans van Delft, (zou het een zoon van Dré van Delft kunnen zijn?) hebben bewezen hun mannetje en (1) vrouwtje te kun nen staan op dit gebied. In het grote gebied van het Land van Heusden en Altena en de Lang straat is voor de sportvissers werk zaam 'n federatie van hengelsportver enigingen, bij welke federatie thans als lid zijn aangesloten de verenigin gen Visscherslust, Maar Geduld Heb ben en De Vrolijke Vissers te Waal- ivijk, De Parelvissers te Drunen, Vis- sers Geduld te Nieuwkuijk, Haar steeg te Haarsteeg, De Hut te Vlij men en Altijd Beet te Vught. Met de andere verenigingen in dit gebied zijn contacten gaande en gehoopt wordt, dat ook die verenigingen lid van de federatie zullen worden. Met het bestuur van het Water schap „De Maas- en Diezepolders" zijn gesprekken gaande, omdat dit bestuur de bevoegdheid heeft het vis recht in het door haar beheerde ge bied te verpachten en in principe is de toezegging gedaan, dat de fede ratie bedoeld visrecht zal kunnen pachten. Voor de sportvissers in dit gebied daarom het grote voordeel te gen een lage contributie via de ver eniging, waarvan zij lid zijn, van het vele viswater te kunnen profiteren. De algemene vergadering van de fe deratie bepaalde, dat deze contributie voor het jaar 1968 slechts één gul den per persoon zou bedragen, met dien verstande, dat als mocht blijken dat deze gulden te veel zou zijn en de federatie met een lagere contribu tie voldoende zou hebben, dat deze contributie dan ook zou worden ver- neus, keel,borst van vastzittend slijm laagd. Het dagelijks bestuur van de federatie is in de algemene ledenver gadering met twee leden uitgebreid en het ligt in de bedoeling in een komende vergadering nogmaals twee bestuursleden te kiezen, zodat dan 'n bestuur van 7 personen alle werk zaamheden voor de sportvissers zal kunnen klaar maken. Het is natuur lijk duidelijk dat de federatie aan alle sportvissers in het gebied de gelegen heid wil bieden van al het viswater een prettig gebruik te maken, maar dan moet de vereniging waarvan zij lid zijn ook bij de federatie zijn aan gesloten. Het secretariaat van de fe deratie is gevestigd te Drunen aan 't adres Kastanjelaan 5 en de bestuurs leden zijn gaarne bereid gevraagde in lichtingen te verstrekken. TILBURG P1U 8PLEIN t8-S3 tot SSOM Busdiensten lfjn S «a ■toppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur Om onze cliëntèle nog een beter overzicht te bieden van onze collectie hebben wij al onze verzilverende artikelen ondergebracht in ons filiaal achter onze reeds bestaande zaak, aparte ingang WILLEM II STRAAT 100 Bij aankoop van een dames-o( herenhorloge kopen wij Uw oude horloge terug voor f 10.- ongeacht de staat waarin Uw oude horloge zich bevindt. Alle sieraden boven f30.- zijn gedurende 2 jaar gratis tegen verlies of diefstal verzekerd. HEUVELSTRAAT 61 WILLEM II-STRAAT 100 TILBURG Dit vrolijke lied uit de eerste eigen Mounties-show „De man zon der hoofd" werd zaterdag 14 okto ber j.l. door de AVRO uitgezonden met als resultaat dat diverse carna valsverenigingen de AVRO opbel den omdat ze dit lied als hun car navalsschlager hadden gekozen, 's Maandags daarop werd de plaat al gereleased door Dureco op het Omega-label met als B-kant „Zeg het met bloemen" en nu valt de plaat regelmatig te beluisteren via alle radiozenders en vele juke boxen. Het succes wat deze 36-jarige Piet Bambergen (die met zijn vrouw en twee kinderen op een riante woon boot onder de rook van Haarlem woont) nu heeft is niet maar zo maar gekomen. Samen met Fred Plevier vormde hij al jarenlang het duo „De Mounties" maar toen zij eenmaal gevraagd werden voor de Rudi Carrel TV-shows, werden zij opeens populair. Zij hebben vele shows gemaakt en menigeen zal zich nog wel enkele van hun dwaze parodieën weten te herinneren. Sinds twee jaar werkt hij nu sa men met René van Vooren en zijn nu als De Mounties een van de meest gevraagde varieténummers. Een erkenning van hun populariteit is het stripverhaal „De man zonder hoofd", hun eigen TV-show, welke iedere maand een nieuwe afleve ring zal hebben in het AVRO-pro- gramma. Vele liedjes zullen in de loop van de komende maanden in „De man zonder hoofd" gepresenteerd wor den en het verschijnen van een langspeelplaat zal niemand verba zen, hierop zal ongetwijfeld ook Piet's eerste single „Toen kwam er een bui" en „Kindjes kopen" uit de Carrel TV-show te beluisteren zijn. Al met al een voor de Mounties verheugende ontwikkeling die zij na zoveel jaren hard werken echt wel verdiend hebben. Er is een gezegde, dat iets te maken heeft met een krans en wijn, de Engels man zegt: „You can't keep a good man down Het is daarom in dit geval moeilijker om deze drie zeer begaafde meisjes en drie dito jongens uit de publiciteit te houden, dan andersom. Zij vormen de Zweedse vocalgroup GALS PALS en er is niets wat hen tegen kan houden, niet in Zweden, niet internationaal. Toen hun eerste plaat op de Zweedse markt verscheen werden out- en insiders ontzettend enthousiast. Want was het niet zo, dat ais je een paar jaar eerder met dezelfde ideeën kwam, iedereen je had uit gelachen? Het idee alleen al om een Zweedse vocalgroup op Amerikaans peil te brengen en dan nog verkopen op diezelfde Amerikaanse markt ook Uiteraard, we hadden vertrouwen in GALS PALS, maar dat zij nog eens één van de top vocalgroups bij radio en T.V. zouden worden, enfin het is werkelijkheid geworden. Zij startten in '63, het sextet ver zorgde niet alleen achtergrondjes bij popartiesten, maar werden bij alle mogelijke TV-uitzendingen gevraagd. Op een gegeven ogenblik werd hen geadviseerd zich meer te specialise ren, een naam te vinden, waardoor ze als act in de komende TV-shows konden optreden. Uit het niets ont stond de naam Gals en Pais en na de eerste TV-show stond de telefoon bij Metronome Zweden roodgloeiend. Het onmiddellijke resultaat was een E.P. welke met spoed naar de States werd gestuurd. Het antwoord van een grote mu ziekuitgeverij was even vreemd als bemoedigend: „Start working, learn us to sing!" Vanaf dat ogenblik ging het snel naar de top. Niet alleen, dat zij in heel Europa hebben op getreden als vocalgroup, zij hebben intussen ook een grote naam als act. Ook zijn zij vaak de muzikale hersenen achter menig TV-pro- gramma, of dat nu shows zijn of satirische programma's. De reden van hun veelzijdigheid ligt in het feit, dat zij stukvoor stuk acteurs zijn: dit komt individueel tot uiting, maar sterker nog als groep. Bekijken we de groep nader, dan ontmoeten we in de eerste plaats Pia Lang, een glashelder sopraan en dito ogen. Ulla Hallin, tweede sopraan, switcht vaak met Pia, maar in feite is zij toch meer dan de co- médiante van de groep. Kerstin Bagge, alt, vroeger lerares, die waarschijnlijk haar leerlingetjes op het ogenblik met stomheid zou slaan indien zij haar waanzinnige tap- dance-show zou demonstreren. Lars Bagge, getrouwd met Kerstin, speel de de laatste 12 jaar in bekende Zweedse big-bands, is een fantas tische pianist, maakt arrangemen ten voor de groep en fungeert als muzikale leider. Hij [luistert het liefst naar John Coltrane, Bill Evans Ray Charles en uiteraard goede big bands. Lars Bagge .was de laatste 3 jaar muziekleraar op een meisjes internaat (fijna job, vrklaart hij zelf). Svante Thuresson is de uit smijter, hij brengt de soul in de groep en maakte een go.ede start als solist, om als tweede te eindi gen tijdens het Eurovisie Song Fes tival '66. De derde zanger is Beppo Grasman, veel gevraagd arrangeur in het pop-genre. Hij fungeert als komische gimmick' op de Bühne. U weet nu met wie u te maken heeft. Beluister daarom op deze fan tastische LP „Cast your fate to the Wind, The alley cat song en I left my heart in San Francisco. Dat het hier om superbe klasse gaat komt wel het sterkst tot uiting door het verzoek van de CCGC om te trach ten deze groep te boeken voor het komende Grand Gala in maart '68. Voor die tijd kunt u ze mono/stereo beluisteren op de Metronome DLP 12502. Juwelier - Horloger Heuvelstraat 94 Tilburg

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13