fiririitïwiiwffws FLINKE JONGEMAN WAALWIJK SIMCA w.s.c. s.s.c. CHEF, afd. Stikkerij f R00M-CH0C0LADE LETTERS f Het gouden zangersfeest van Jan Tuerlings Kerkkoor St. Jan vierde gezellig St. Cecilia-feest 23 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 NOVEMBER 1967 23 R.K.C. R.W.B. Baardwijk D.E.S.K. Vlijmense Boys N.E.O. Wit Zwart H.N.C. Vleeswarenbedrijf J. Merkx Schoenfabriek Mariam KMHC „Waalwijk" Sprang-Capelle Capelle Vrij h.-Capelle Loon op Zand Vlijmen Drunen msk A PROGNOSES VAN DE CLUBS Daar het eerste elftal a.s. zondag vrij is, kunnen we deze keer de aandacht eens richten op het twee de en derde elftal. Het tweede be gint komende zondag aan de tweede helft van de competitie en wel thuis tegen TOP. De wedstrijd in Oss werd destijds verloren met 21 en sindsdien heeft RKC maar een ver- liespunt opgelopen door een gelijk spel. RKC heeft momenteel de bes te kansen op het kampioenschap. Zij staan qua verliespunten boven TOP en De Valk en deze wedstrijd kan wel eens zeer maatgevend zijn voor het eindresultaat, hetgeen in houdt, dat de kampioen in Zeist mee uit mag gaan maken wie zich kampioen van Nederland mag noe men. Gezien de winning-mood en de zeer sterke gedachte op revanche moet voor RKC toch het maximum te behalen zijn Eveneens om 14.30 uur voetbalt het 3e en wel tegen de reserves van N'ieuwkuyk. Hier is de situatie zo, dat RKC, Haarsteeg en Nieuwkuyk qua verliespunten ge lijk staan. De wedstrijd in Nieuw kuyk werd toen een overwinning voor de thuisclub en aangezien RKc hierna geen wedstrijd meer verloren heeft, mag een redelijke kans op de overwinning niet uit gesloten worden geacht. De jeugd gaat naar RKTVV, dat in Waalwijk reeds met 130 verslagen werd. De positie aan de kop van de ranglijst zal zeker gehandhaafd blijven. Het eerste elftal gaat zondag op visite bij OJC in Rosmalen. Dit elf tal staat wat puntenaantal betreft gelijk met RWB, doch heeft 'n wed strijd minder gespeeld. Gezien het mooie resultaat van afgelopen zon dag durven wij aan te nemen, dat RWB in Rosmalen niet kansloos is. Het is trouwens hoognodig dat er ook eens in een uitwedstrijd suc ces wordt behaald, want wanneer de punten alleen maar thuis kun nen worden verzameld, dan kan er aan het einde van het seizoen wel eens van een „tekort" sprake zijn, met alle daaraan verbonden nare gevolgen. We zijn er daarom maar wat benieuwd naar of het zondag in Rosmalen eindelijk eens zal luk ken. Aanvang half drie. Vertrek 1 uur. Scheidsrechter is de heer H. J. van Eek. A.s. zondag speelt Baardwijk een thuiswedstrijd en krijgt men Bavel op bezoek. Door de schitterende overwinning op VOAB j.l. zondag die tevens haar eerste nederlaag leed, is Baardwijk de leider op en kele punten genaderd. Nu moet al les gedaan worden om de achter stand niet groter te maken, maar dan moet er zondag zeker gewon nen worden van Bavel. Deze pitti ge ploeg zal zeker geen gewillig slachtoffer zijn. Wij willen maar zeggen, dat hier weer voor de volle 100 pet. gewerkt moet worden, met inzet van alle krachten om weder om tot succes te komen. In de uit wedstrijd gingen twee kostbare punten verloren. Baardwijkers, jul lie kunnen dit weer goed maken door Bavel nu op eigen terrein te verslaan. Mocht Baardwijk even wel in de vorm verkeren zoals in de laatste wedstrijden, dan zijn we er van overtuigd dat de kans groot is dat de punten in Baardwijk blij ven. Dit laatste hopen we temeer ook omdat het publiek beslist een goede en spannende wedstrijd te wachten staat, een wedstrijd die om half drie begint en geleid wordt door de heer J. P. Rijckaert. Na de mooie overwinning, be haald in een goed gespeelde wed strijd van zondag j.l., gaan de WSC- ers trachten zondag a.s. een andere Tilburgse club op meer achterstand te zetten. Deze Tilburgse club is SET, een goede bekende uit de glo riejaren van beide verenigingen. SET, die tot op heden slechts 9 doelpunten tegen heeft, beschikt over een zeer sterke defensie en die zullen de Waalwijkers zondag heus niet hun gang laten gaan en trach ten door een overwinning de lei ders dicht te benaderen, wat WSC daartegen behoeft te doen is zeer logisch: met volledige overgave wederom hun tegenstanders bekam pen en geen enkele risico nemen, want de weg is nog lang. Doch be wust van hun taak, geloven wij dat er zondag minstens 1 puntje mee naar Waalwijk komt, maar zover zijn we nog lang niet, want het zal er heet aan toe gaan bij de tricolo res. De leiding is in handen van de heer J. Stoops. Frank van Riel, de linksbuiten van DESK ontving van de KNVB de uit nodiging voor de selectiegroep waar uit zondag a.s. het elftal geformeerd wordt dat in Vlissingen tegen een Zeeuws elftal speelt. We wensen Frank veel succes toe. In verband met de selectiewedstrijd te Vlissingen heeft DESK vrij ge kregen voor competitiewedstrijden. Mogelijk wordt nog een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld. Hierover is men nog in onderhan deling. De DESK-reserves spelen de derby tegen de rood-wit-blauwen uit Loon op Zand. In Loon werd het des tijds een puntenverdeling, wat zal het nu worden De hoofdklasse- jeugd krijgt TSC op visite. In Oos terhout werd het een flinke over winning. Na de mooie overwinning op Rood Wit in Sint Willibrord zien we deze wedstrijd belangstellend j tegemoet. Zondag is voor Vlijmense Boys een wedstrijd ingelast tegen Geldrop de ploeg die voor de Boys meerma len 'n struikelblok was. Vorig jaar wonnen zij in Vlijmen met 01. Doordat de Boys zich willen herstel len van de opgelopen nederlaag bij Brabantia zal het een spannende wedstrijd worden. Daar de Boys dit jaar op eigen terrein nog ongesla gen zijn zullen zij zeker trachten dit zondag te verwezenlijken, maar dan zal er flink aangepakt moeten worden. We zijn benieuwd met welk elftal de Boys zondag in het veld zullen komen. Supporters al len weer present. Aanvang 14.30 u. Het le elftal is a.s. zaterdag vrij gesteld van competitieverband. Toch staan er voor SSC zaterdag enkele belangrijke wedstrijden op het pro gramma. De reserves ontvangen n.l. VVN uit Klundert. Een zeer las tige tegenstander, doch de SSC-re- serves zullen alles op alles zetten om tot een overwinning te komen en zodoende veilig op de eerste plaats te blijven. SSC 3 ontvangt Sprang 4. Beide wedstrijden van gen aan om 14.30 uur. SSC 4 gaat op bezoek bij HNC 4. Ook deze wed strijd vangt aan om 14.30 uur. Na de verdiende overwinning van NEO opnieuw de leiding in haar afdeling. Het zal daarom zaterdag tegen SVV voor NEO een zware wedstrijd worden. De uitwedstrijd werd in Oosterhout door NEO ge wonnen en dit zal een goede sti mulans zijn voor NEO om met vol le krachtsinspanning te spelen. Er zal voor de talrijke supporters ze ker een goed resultaat worden be haald. De wedstrijd begint om half drie. Wit-Zwart speelt zaterdagmiddag om half drie tegen het sterke Sleeu- wijk. Eén van de belangrijkste wed strijden van deze competitie. Sleeu- wijk heeft een prachtige kans op het kampioenschap. Thuis wonnen de Sleeuwijkers met 40 van Wit- Zwart. De vraag is of Wit-Zwart zich andermaal door Sleeuwijk laat overtroeven. Winf Wit-Zwart deze wedstrijd, dan blijft het in ieder geval in de kopgroep. Vast staat dat het een zeer spannend duel wordt. Zeker is ook dat de ontmoe ting heel wat toeschouwers naar 't Wit-Zwart-terrein zal trekken. Alle overige elftallen van Wit-Zwart zijn vrij. HN'C moet zaterdag naar Zuili- chem, de ploeg tegen wie de Capel- lenaren thuis gelijkspeelden (00). Specialist in Varkenszult vraagt met spoed: van 16 jaar Aanmelden aan de fabriek van 9 2 4 uur: Roestenbergstraat 49, Kaatsheuvel -12 uur en van Mgr. Völkerstraat 37 A KAATSHEUVEL heeft plaatsingsmogelijkheid voor een Alleen zij gelieven te solliciteren, die op dit gebied een zeer goede ervaring heb ben en goed leiding kunnen geven. Sollicitaties dagelijks aan de fabriek, of na telefonische afspraak onder iu;. 04167 - 2389; na 8 uur: 2606 Zuilichem is vooral op eigen veld niet voor de poes. Maar als de HNC- ers spelen zoals tegen Brakel, kun nen zij wellicht met een gelijkspel of een kleine zege huiswaarts ke ren. HNC zou dan in een wat gun stiger positie komen, aangenomen althans dat Rust Roest in de thuis wedstrijd tegen Zwaluwse Boys ver lies lijdt. Verder wordt gespeeld: HNC 4—SSC '55 4 Zondag a.s. vindt in de competitie van de 3e klas A een uitermate, zo niet de belangrijkste, wedstrijd plaats om de leiding in deze afde ling. Nummer een, Waalwijk, en nummer twee, Liberty, spelen dan tegen elkaar op het Sportpark aan de Olympiaweg De stand aan de kop nu is: Waalwijk 9 7 1 1 15 Liberty 9 7 0 2 14 DES 9 6 0 3 12 Het zal wel duidelijk zijn wat de punten van deze wedstrijd voor bei de teams betekenen. Wie de beste papieren heeft is moeilijk te zeg gen. De 51 nederlaag in Dongen mogen we niet meerekenen, omdat de Waalwijkers sindsdien hebben laten zien, dat dat een grote mis stap moet zijn geweest. Als maat staf is het beter om de uitwedstrijd van beide teams bij DES aan te houden. De gastheren hebben het terreinvoordeel, wat nog iets groter wordt door de morele steun van de hele Waalwijkse hockeygemeen- schap, welke aanwezig zal zijn. Wil men er de 5I nederlaag toch nog bijhalen, dan is deze voor de gast heren een extra stimulans om re vanche te nemen. Laten we hopen op een sportieve wedstrijd, waaruit de ploeg die het beste hockey speelt als winnaar te voorschijn zal komen. Aanvang 14.30 uur. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Arnolda A M dv F J Nordmeijer-de Brui ne; Esther EMdv-LT Koolen-Kneepkens; Johanna C W dv W H A W van der Put- Vennix; Adriana W M dv W J Haarbosch- van Beers te Loon op Zand; Theodora J C H dv J M Kroot-van der Staak; Maria J A dv W J E Robben-van Esch; Maria J dv C C J H Hendriks-van Wijk te Heusden;. Roy H F zv M Kuis-IJpelaar; Theresia G M dv A J M Pulles-Stevens; Adrianus J H zv M T Maas-van de Wiel; Marinus zv D J de Rooij-Verduijn te Loon op Zand; Eli sabeth W dv P J van Zelst-Rozenbrand te Sprang-Capelle; Adrianus T M zv A E van der Lee-Bienkens te Heusden; Marcel zv H J Schonewdlle-Qssel te Heusden; Brenda M C dv J Hagenbeek-van den Biggelaar. Overlijden: Theodoras J Barkel, 68 j. echitg. W. J. van den Heuvel; Wilhelmina A S Bataille, 72 j.; Wilhelmus van Boekei, 78 j. echtg. J C Pennings. Huwelijken: G J H van Erve, 26 j. te Tilburg en G P E van Boxtel, 23 j. te Waalwijk; J J F van Wezel, 27 j. te Loon op Zand en C A G van Zeist 24 j. te Waalwijk; H L J M van de Wouw 23 j. te Loon op Zand en G G C Inpermann 22 j. te Waalwijk; PGM Schoenmakers 23 j. te Loon op Zand en M A Kooien 23 j. te Waalwijk. Huwelijks-aangiften: L H H Heijink 25 j. te Eindhoven en J A L Hendriks, 25 j. te Waalwijk; A F P Baijens, 27 j. en M W G van der Meijden, 26 j. beiden te Waalwijk; N G van Ger- wen, 22 j. en F J Brokken, 21 j. beiden te Waalwijk; N G van Laarhoven, 24 jaar te Loon op Zand en J T M van Daelen, 24 j. te Waalwijk; A A E J M de Leijer, 23 j. te Loon op Zand en C A H M Kort hout, 22 j. te Waalwijk; H J Sohoonus, 28 j. te Udenhout en H H M van Heesch, 22 j. te Waalwijk. Ingekomen: J R J Toorop van Hilversum; A Köseoglu van Turkije; G H Mulder en gezin van Heusden; A G van Drunen en gezin van Drunen; H H M van Nijnatten van Breda; S M Klaasse van Sprang-Capelle; H B Witteveen van Enschede; C J Boekhoudt en gezin van Tilburg; A M van Balkom van Helmond; J N A Jansen en gezin van Til burg; C W Döll en gezin van Breda; C J A C Jansen en echtg. van Tilburg; WCM van Gemert van Driebergen-R; E J C van den Dries van Tilburg. Vertrokken: VOOR HET ALLERHEERLIJKSTE AVONDJE ONZE BEKENDE met noten, met rozen, in wit-choc., melk of puur Een smaakvol Banketbakkerij VAN mil fg geschenk! Grotestraat 234 Waalwijk Tel. 2312 H Aktar naar Loon op Zand; C J Leijtens en gezin naar 's-Bosch; C A G van Zeist naar Loon op Zand; G P E van Boxtel naar Tilburg; H Egilmez naar Tiel; A Sazak naar Tiel; J P A M Zeegers naar Tilburg; J H C van Geel naar Rotterdam; B Ek- deni naar Loon op Zand; E Cavuslu naar 's-Bosdi; I Küdür naar 's-Bosch; J A Peels en gezin naar Zwijndrecht; T M F van; Weert naar 's-Hage. DOKTERSDIENST De doktersdienst zal a.s. zaterdagmiddag en zondag worden waargenomen door dok ter K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21 te Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. OPBRENGST COLLECTE De in de gemeente Sprang-Capelle ge houden collecte ten bate van het Protes tantse ziekenhuis te Den Bosch heeft f. 4630,- opgebracht. Sprang-Capelle be haalde hiermee het hoogste bedrag. KERKDIENSTEN Zondag 26 november. Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 u. ds P. van Wakeren van Schalkwijk. Geref. Kerk Capelle, 9.30 en 3 uur: ds G. van Duinen van Den Haag. Geref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds W. R. Barkema. LOMPENAKTIE Ten bate van het Hervormd Jeugdcen trum wordt a.s. zaterdag in Sprang een lompenaktie georganiseerd. De organisato ren verwachten dat eenieder hieraan mede werking zal willen verlenen en verzoeken een en ander reeds vooraf klaar te zetten. Alles is welkom. VOGELSHOW „DE VOGELVRIEND" De vogelvereniging „De Vogelvriend", gevestigd in café „Havenzicht" van de heer Ph. van Tilborgh, alhier, organiseert op vrijdag 24 en zaterdag 25 november a.s. een grote jubileumtentoonstelling. Liefhebbers van deze soort van sport is het bekend, dat op deze tentoonstelling kleurkanaries wor den tentoongesteld van de hoogste klasse. Vorig jaar werd door een lid der vereni ging de kampioenstitel behaald met 92 pun ten. Een ander lid is kampioen geworden in een andere plaats uit een collectie van 400 kleurkanaries, zodat dus de a.s. vogel show een der mooiste zal worden. Voor deze tentoonstelling zijn een groot aantal prij zen beschikbaar gesteld waaronder de jubi- leumprijs, welke beschikbaar is gesteld door het gemeentebestuur van Sprang-Capelle. Een bezoek van elke vogelliefhebber aan deze show is dus alleszins gerechtvaardigd. De tentoonstelling is vrijdag geopend van 19 tot 22 uur en zaterdag van 10 uur v.m. tot 22 uur. RECTIFICATIE In 't vorig nummer vermeldden wij, dat de zanguitvoering van „De Rozeknopjes" zou worden gehouden op vrijdag 24 novem ber a.s. Dit blijkt echter niet juist te zijn. Deze uitvoering wordt nl. gehouden op don derdag, 30 november a.s. 's namiddags om 7.30 uur in zaal De Ruijter, alhier. De postduivenvereniging 'Nooit Gedacht' is voornemens op 1 december 's avonds om 8 uur een ledenvergadering te houden in het clubhuis bij de heer C. v. Tilborgh aan de Julianalaan. Bespreking over de te hou den tentoonstelling enz. Degenen, die mee willen naar de tentoonstelling in Etten, kun nen zich deze avond nog opgeven, daar er plannen bestaan de reis per bus te maken. Deze tentoonstelling wordt gehouden op za terdag 2 december. Liefhebbers die duiven willen brengen voor Etten moeten dit doen op donderdagavond om 7 uur aan de Julia nalaan. „Nooit Gedacht" organiseert zelf een dui- venshow op vrijdag 15 en zaterdag 16 de cember in haar clubhuis bij de heer C. van Tilborgh. Voor deze show verwacht men weer als vanouds grote belangstelling. CRÈSCHE „Samen naar de Kerk" is het onderwerp dat de pastoor aansnijdt. Dit geldt vooral Aan de viering van het gouden zangers feest van de beer Jan Tuerlings is zondag een plechtige Eucha'ristie-viering aan voor afgegaan. Graag komen we op dit onder deel nog even terug. Zoals aangekondigd werd onder kundige leiding van de heer J. Nieuwenhuijsen uit Dongen door het ge mengd koor van de parochie de vierstem mige Missa Brevis in D-dur van Mozart op sublieme wijze uitgevoerd. De stampvolle kerk, waarin velen aanwezig waren - van buiten de parochie en en de plaats heeft met volle teugen genoten van een uitvoering in Mozart-stijl, die 't van enthousiaste koor al les eiste, maar ook alles kreeg. De heer Van Nienwenhuijzen toonde zich hier een dirigent, die Mozart ken weet hoe hij een koor leiden en bezielen kan. Het slot „Exsultate Justi" het beroemde a capel- la werk van Viadana, was een waardig ju bilea-slot van de Eucharistie-viering. Dat de zeexeerw. heer pastoor P. v. d. Spijker met zijn volle enthousiaste medewerking deze gouden viering meeleefde bewees hij in de toespraak, die hij na het evangelie tot de aanwezigen sprak. Hij sprak hierbij de hoop uit, dat de jubilaris, die met zijn familie voor in de kerk plaats genomen had, dat deze morgen zijn hart en zijn ziel zou mee zingen van dankbaarheid op de eerste plaats jegens God, die hein zovele jaren kracht en gezondheid, muzikaal talent, onverzadig bare ijver en nooit aflatende opofferings gezindheid voor zijn zangkoor heeft ingege ven. Hij hoopt dat zijn in New Zealand woonachtige kinderen over enige dagen iets zullen kunnen nagenieten van deze feeste lijke kerkdienst, die op film en band wordt opgenomen. Van hieruit ook aan hen onze hartelijke gelukwensen. Er zullen vandaag wellicht andere men sen zijn, die iets te zeggen hebben over de persoon, de werkkracht en de werklust van de heer Tuerlings op velerlei terrein in on ze gemeente, laat ik hem hier alleen, pu bliek, voor heel de parochie, danken voor alles wat hij geweest is indertijd als onder wijzer op onze St. Jansschool, maar vooral als zanger en als directeur van onze kerk koren: indertijd jongenskoor, mannenkoor, dameskoor en gemengd koor tot op heden. Hem danken, dat hij praktisch nooit in al die 35 jaren van zijn directeurschap, in al die 50 jaren van zijn lidmaatschap van het koor - ik zou durven zeggen - praktisch nooit één repetitie-avond, nooit een gezon gen dienst op zondag of door de week, bij huwelijk of uitvaart heeft verzuimd, als hij niet om wettige reden, omdat zijn plicht hem elders riep, daartoe verhinderd was. Dit is een prestatie, waartoe wellicht nooit iemand, maar waartoe de heer Tuerlings wel in staat is geweest en waarvoor hij dan ook de dank verdiend van heel de parochie, van heel de Kaatsheuvelse gemeenschap. De pastoor beëindigd zijn toespraak met 'n paar uitreiksels uit de mis van kerkwijding, die zaterdag gelezen werd en die hij in ver band brengt met de jubilaris en zijn gods dienstzin, uit de prefatie, de intredezang, 't epistel en de offrzang van die dag. voor de gehuwden, die thuis kinderen heb ben die niet lang alleen kunnen worden ge laten. Daarom is het plan opgevat om eens te proberen hoe een crèsche gaat werken voor de jonge kinderen, welke a.s. zondag 26 november voor het eerst bijeen zullen komen onder leiding van enkele dames in het Wit-Gele Kruis gdbouw. Hierdoor kun nen man en vrouw samen naar één H. Mis gaan. Deze gelegenheid is open om 8.45 en 10. - uur. De kinderen zullen zich met speelgoed kunnen vermaken. Meer aan dacht onder de H. Mis, als het kind goed verzorgd is 1 GRAMMOFOONPLAAT VAN SOPHIA Door de bemiddeling van het oud-lid van Sophia's Vereeniging, de heer Ant. van Leest, ook oud-inwoner van Loon op Zand, is bij de grammofoonplatenmaatschappij „Polidor" een langspeelplaat van de harmo nie Sophia gemaakt, enige weken geleden. De heer Van Leest was destijds saxopho nist en heeft zich weten op te werken tot dirigent en componist. Hij woont thans in Waalré en treedt meerdere keren op als jurylid bij de concoursen. De marsen die hier in het oultureel centrum zijn opgeno men zijn van deze oud Loonopzandenaar en dus door zijn harmonie gespeeld. Deze langspeelplaat zal voor het eerst ten ge hore worden gebracht in het cultureel cen trum op zaterdag 25 november om 8.15 uur, waarbij de ere-donateurs, donateurs en begunstigers aanwezig zullen zijn. Hopejijk zal de heer Van Leest - alias Toon de Smid - zelf ook in het centrum zijn, om dan de kennismaking te kunnen hernieuwen met Loon op Zand. Tevens zal de harmonie, de jeugdharmonie en de drumband van Sophia daar een concert ge ven, met als besluit een gezellige avond, verzorgd door het Sophia's Klein Orkest voor een dansje. Een echte Loonse zaterdag dus. ST. NICOLAAS In een circulaire huis aan huis is de route van de sinterklaasoptocht vermeld. Wij wil len er echter de nadruk op vestigen dat bij slecht weer dit kinderfeest afspeelt in het Cultureel Centrum op zondag a.s. De ou ders met hun kinderen zullen dan daar de Sint begroeten, maar dan hopen wij dat allen ook 'hartelijk medewerken, dat elk kind de gelegenheid krijgt De Sint een handje te geven, d.w.z. dat iedereen mee werkt de kinderen die staan te wachten naar voren te schuiven, opdat het C.C. niet in eens overbelast wordt. DOKTERSDIENST De doktersdienst op zaterdag 25 en zon dag 26 november a.s. zal .worden waarge nomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofd straat 4, tel. 04167-2550, Kaatsheuvel. ST. CECILIAFEEST Dinsdag heeft het parochieel kerkkoor haar jaarlijks St. Ceciliafeest gevierd. De dag begon met een samenkomst in Hotel Brands om 2 uur, waarna men vertrok naar het Bowlingcentrum Eindhoven. Om 7 uur arriveerde men weer in Loon om aan een heerlijke koffietafel aan te zitten. Pastoor Simons was in Eindhoven te gast, ook 's avonds in Hotel Brands. VOLLEYBALCLUB EVER READY Voor de 2e klasse speelde Ever Ready 3 tegen Spirit, 2-0 en Ever Ready 3 - De Vol- mer, 2-0. Door de twee overwinningen ne men zij een gedeelde 2e plaats in. De da mes van Ever Ready verloren de eerste wedstrijd van V.C.V. met 2 - 0 en wonnen van DOS 4 in de tweede klasse en staan nu op de derde plaats. Voor de vierde klasse speelden de dames van Ever Ready tegen Volmer 2, 2 - 0 en Ever Ready - Den Dungen werd 2 - 0. Programma: Voor de hoofdklasse speelt Ever Ready za terdag thuis om 5 uur n.m. tegen N.S.H. uit Hengelo en om 6.15 uur speelt Ever Ready 2 tegen Sarto 2 uit Tilburg. WIELRENNEN HOME TRAINER WEDSTRIJDEN Vrijdag a.s. worden in Schijndel Home Trainerwedstrijden gehouden, waar de grote favoriet uit Vlijmen, Nico Henskens, zal starten, recordhouder op de 1000 meter. Wie bij de eerste 10 rijdt komt 1 december weer terug in Schijndel waar dan ook Ama teurs deelnemen. Er zijn vele inschrijvin gen uit Vlijmen, o.a. W. Nicols en leden van de Zwaluw, Van Doorn, Van Wely, Van Bakel, Lokven, Hoofs en Maurix van Zoggel. KANARIEVER. „VOGELLUST" Vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 november hield de kanarievereniging „Vo- gellust" een onderlinge tentoonstelling in café De Witte in verband met het 3e lus trum. Er waren 45 klassen met ruim 200 vogels, die door de keurmeesters, mevr. v. Dijk, Putten; de heer Scharwachten, Amers foort en de heer Van Sohaijk uit Venlo wer den beoordeeld. Algemeen kampioen A werd C. de Gouw met zilver-bruin, 46 - 90 pnt.Stam kamp. zilver-bruin met 355 pnt.: C. de Gouw; P. A. v. d. Loo, koppelkamp. grote Par kieten; F. Fitters kampioen tropen; F. Fit ters met kuif N.G. stam 87 A. Schoenen met zilveren Lirard kampioen v.p.; A. F. van Son, beker, mooiste C met D wit, J. Profietthe; Jeugdkampioen: A. de Gouw, jr met goud-bruin en M. v. d. Lee jr met gras parkieten, kampioen D wit. Verdere belangrijke uitslagen: klasse 8 rood-brons 44-88; klasse 13: Goud Agaat 45-89, beker, G. de Gouw; 2e W. van Engelen 45-88; Klasse 32: Isabel, A. de Rouw, jr, 45-89, beker; Klasse 33: Goud Isabel, C. de Gouw sr, beker; Klasse 41: Zilveren Isabel, W. v. Veggel, 44-77, derby; Klasse 49: Oranje Rood, W. v. Engelen, 44-88 pnt.; Klasse 78: Exote x Exote, 89 pnt.; Klasse 87: A. J. Schoonens stam V.P., derby; Klasse 150: Tropische duiven, Fr. Fitters, 16-87. Na afloop werden de prijzen door de voorzitter, de heer W. v. Engelen uitge reikt. KRINGTENTOONSTELLING Zaterdag en zondag organiseert de post duivenvereniging „De Reisduif" een kring- tentoonstelling van de kleine kring. Hier aan zullen deelnemen: Drunen, Nieuwkuijk, Haarsteeg, Helvoirt en De Reisduif in café H. Boom-v. d. Wiel. Er zijn vele inschrij vingen binnengekomen. De duiven worden zaterdagmorgen gekeurd en zijn te bezich tigen vanaf zaterdagavond om 6 uur en zon dag de gehele dag. Er zijn fraaie prijzen te verdienen. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedge vallen, dienst dokter Verhaak. AGENDA Hoge Braken: Zaterdag 8.30 en zondag 6.15 uur: „Rio Conches". 14 jaar. Zondag 4 uur: „Batman". Alle leeftijden. Zondag 8.30 uur: „Kiss the Girls". INTOCHT ST. NICOLAAS Zondag a.s. zal St. Nicolaas met zijn knechten in Drunen en Elshout zijn officiële intocht houden. St. Nicolaas zal hierbij ver gezeld zijn van een groot aantal knechten. De goedheiligman zal om 1 uur in Elshout arriveren en na een rondrit door Elshout en de nieuwe wijken in Drunen om ca. 2 uur op het Raadhuisplein aankomen, waar hij door het gemeentebestuur zal worden ontvangen.' St. Nicolaas heeft voor deze ge legenheid zijn paard thuisgelaten en zal in een koets zijn rondrit door Drunen en Elshout maken. De organisatie van deze intocht is in handen van een speciaal co mité. Tijdens zijn rondgang zal St. Nico laas enkele malen halt houden om zich tus sen de kinderen te kunnen begeven. Zijn knechten hebben opdracht om tijdens deze tocht der kinderen te tracteren op peper noten. De stoet van St. Nicolaas zal worden opgeluisterd door de harmonie Drunen, de fanfare uit Elshout, de drumband uit Els hout en de drumband van S.H.J., alsmede de rijvereniging. Tijdens deze rondgang kunnen de kinderen ook tekeningen en ver langlijstjes aan zijn knechten en hem zelf geven. Maak een proefrit bij:«!r H. J. M. APPELS Automobiel- en Garagebedrijf N.V Laagemdsestoep 1 Waalwijk Tel. 04160 -2336 na 18.00 uur 4371 Dinsdag vierde het R.K. Kerk- i koor van de parochie St. Jan, het traditionele St. Ceciliafeest. Na een gezongen H. Mis in de kapel van het St. Theresiagesticht, die ook door het dameskoor van de parochie werd bijgewoond, begaven zangers en zangeressen zich naar Hotel „De Twee Kolommen", het feestlokaal van deze dag, waar de koffie werd geserveerd met gebak. Hier voegde ook de president, deken Maessen, zich bij het koor. De vice-president, de heer Jos v. d. Ven, sprak een kort welkoms woord en wenste allen een gezel lig St. Ceciliafeest. Na enkele uren aangenaam te hebben doorgebracht was voor de dag het feest voor de dames ten einde (deze zullen het Ceciliafeest nog eens apart vieren) 's Middags maakten de zangers een excursie naar het Cowa-bedrijf in Baardwijk, waar zij door de eige naar van dit bedrijf, de heer J. v. d. Ven en ziin staf, hartelijk wer den ontvangen in de cantine. Hier gaf de heer v. d. Ven een kort over zicht van Cowa N.V. Confectiebe drijf, vanaf de oprichting in 1937 tot heden. Een bedrijf waarvan de produktie is gestegen tot 1000 cos- tuums per week. De heer Van Til burg, een der leidende persionen van Cowa, gaf hierna een korte uit eenzetting van het produktieproces, zodat de zangers enigszins georiën teerd waren. Hierna werd onder deskundige leiding een rondgang gemaakt door het bedrijf dat in volle werking was en men enig inzicht kreeg van de werkwijze die bij Cowa wordt toegepast. Een en ander was buitengewoon interes sant en terug in de cantine was de ken Maessen dan ook de tolk van allen, toen hij de heer en mevrouw v. d. Ven dankte voor de uitnodi ging, hun fraaie bedrijf te bezoeken en voor de hartelijke ontvangst. Voor iedere zanger had de heer v. d. Ven nog een verrassing. Zeer tevreden werd de terugweg naar „De Twee Kolommen" aanvaard, waarna 'n gezellig borreluurtje 'n prima verzorgd diner volgde. De avond werd doorgebracht met zang en voordracht. De leiding was bij de heer De Bont ;in uitstekende handen en de avond was maar al te gauw om. Het St. Ceciliafeest van het kerkkoor van de parochie St. Jan is ook ditmaal weer uit stekend geslaagd.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 23