waaL wijk se en lAnqstRAAtse couraiu NIEUW VOORSTEL CITY-PLAN WAALWIJK BEGIN VOLGEND JAAR AAN DE ORDE levensverzekering PREMIE-SPAARPLAN DR00GG0ED certinaQ; Voor jou, mijn vrouw. voor jou een Certina A. van Buggenum WAALWIJK De Kroon heeft, zoals inmiddels reeds bekend is geworden, goedkeuring onthouden aan het uitbreidingsnlan in onderdelen „Centrum" van Waalwijk, beter bekend als het vorig jaar ontvouwde Cityplan. Burgemeester J. Teijssen deelde donderdag avond in de raadsvergadering mee dat het hier niet om de beleidsvraag maar om de rechtsvraag ging. Het plan was goedgekeurd door G.S. Een van de belang hebbende had echter een bezwaarschrift ingediend op grond waarvan de Kroon zich van goedkeuring moet onthouden. Na Nieuwjaar zal het college van B. en W. met een nieuw voorstel op tafel komen. Met de pla nologische dienst van de provincie is contact opgeno men om zo spoedig mogelijk met een nieuw voorstel te komen. Geruime tijd werd er gedebatteerd over de Oranjeschool, waarvan de plafonds moeten worden vernieuwd. Deze school is pas zes jaar oud. De meeste raadsleden vonden het dan ook vreemd dat nu reeds tot vernieuwing moet worden overgegaan. Burge meester Teijssen verduidelijkte dat bij de bouw be zuinigd moest worden. Dit wreekt zich nu. De andere agendapunten leverden weinig problemen op. Ook het krediet van f 1.199.274, - voor de openbare verlich ting, gas, water en elektriciteit ondervond weinig weerstand. Debat over koop van containers Tarieven haven Oranjeschool omdat het vandaag 12!/2 jaar geleden is. Omdat het voor ons geen kwestie van volhouden is, maar van liefhebben. En niet de jaren tellen, maar elke seconde... Omdat bij een nieuwe tijd een nieuw horloge hoort. Omdat jij altijd nieuw voor mij blijft. STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK Stortplaats Verhoog Uw Profiteer vasi het W. Timmermans en Zonen Noodzakelijk Onderwijs Dud G.S.-lid IVIr Th. Heere overleden PulSes-üeesbeen ANWB plaatst naamborden bij provincie-grens Geen conflict tussen Johnson en HfScNamara Philips schakelt ©ver van uur- op weeklonen nam afscheid van AIVIRO-Waalwijk MAANDAG 4 DECEMBER 1967 88e JAARGANG No. 97 vad het Zuiöen Uitgever Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit Dlad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) 1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) f 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractad verten ties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Raad verontrust over noodzakelijk herstel aan de Oranjeschool (Van onze verslaggever) Het voorstel om een krediet van 13.760,- beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van 20 laadkisten ten behoeve van de dienst gemeente werken ontlokte bij de heer Brouwer de vraag waarom in het verleden geen grotere voorraad containers is aange kocht. Dit zou volgens het raadslid aanmerkelijk voordeliger zijn geweest. Dit was, zo deelde de burgemeester mee, indertijd niet mogelijk geweest wegens een kredietbeperking. Wet houder Van Heeswijk merkte nog op dat de raad indertijd een aantal con tainers van het lijstje had geschrapt. De heer Van Eijl wees er op dat het toen ging om 20 containers die in woonwijken zouden worden geplaatst. De raad oordeelde dit toen niet juist. „Goedkeuring aan de aanschaf van containers ten behoeve van de bedrij ven hebben wij nooit onthouden"al dus de heer Van Eijl. De inrit van het terrein van de ge meentewerken in de Stationsstraat wordt verbeterd. Dit zal het aanzicht van deze voor Waalwijk-centrum zo- belangrijke straat aanmerkelijk verbe teren. Een doorn in het oog van de heer De Kort is het gebouw Thalia in deze straat. Hij stelde voor dit voormalige café zo snel mogelijk af te breken. Burgemeester Teijssen zeg de toe hier binnenkort met een uit voerig plan over te komen. Een formidabel bedrag vond men het krediet van 1.199,274,- dat ge vraagd werd voor de uitvoering van de derde fase van de openbare ver lichting, gas-, water- en elektriciteits voorziening in het plan Groenewoud. Dit ontlokte bij enkele raadsleden de opmerking: „Waar komt 't geld van daan". Bezuinigen was echter niet mogelijk. Daar was ook de heer Van Eijl van overtuigd. Hij zag een mo gelijkheid om 28.000,- te besparen door watermeters te laten vervallen en een vast tarief te stellen. Dit ge beurt reeds in enkele grote gemeenten in ons land, waaronder Amsterdam en Rotterdam. De heer Dercksen vond dit radicale plan nog niet zo gek. In de algemene beschouwingen zal men hier nader op terugkomen. Wethouder Van den Hoven zegde toe het probleem met de direkteur Van 't waterbedrijf te bespreken. De wethou der was verheugd dat de drie bedrij ven (gas, water en elektriciteit) tot positieve bedrijfresultaten waren ge komen. „Waarom hebben we angst om deze tarieven te verhogen", vroeg de heer Dercksen bij de behandeling van het voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing van haven- en kadegeld. De heer Smits wilde de ta rieven juist zo laag mogelijk houden om de haven zo aantrekkelijk moge lijk te maken. Burgemeester Teijssen was het hier wel mee eens. „Voorlo pig moeten we nog de nodige zorg vuldigheid in acht nemen. De haven moet nog geïntroduceerd worden". De tarieven die voor 5 jaar werden vastgesteld kunnen overigens ook tus sentijds worden verhoogd, in Cuyck en Oss worden geen kadegeld en ge vraagd omdat in die steden geen per manente bezetting aanwezig is. Om voorzieningen te treffen aan het plafond van de Oranjeschool aan het Oranjeplein vroegen B. en W. 'n krediet van f 12.110,-. De meeste raadsleden vonden het bevreemdend dat een school die nog geen zes jaar 18 kft. goud. Met briljanten f 1795. voor al die momenten dat je het beste wilt geven. ZONDER DAT HET U IETS KOST Makelaars in Assurantiën Grotestraat 341, Waalwijk Tel. 04160 - 4131 geleden gebouwd is, nu al van een nieuw plafond moet worden voorzien. De heer Smits had een onderzoek in gesteld en was daarbij tot de conclu sie gekomen dat het dak lekkages vertoonde, terwijl ook de plafondhou ders technisch onjuist waren neerge hangen. De heer Smits deed het col lege een goedkopere oplossing aart de hand. Ook wilde hij weten of er geen verhaal mogelijk was bij archuekt en aannemer. Daarmee waren de heren Meijs en Verhoeven het eens. Dezelfde vraag had ook bij het col lege geleefd, toen het schoolbestuur het verzoek om financiële medewer king stuurde. Uit een rapport van de architekt blijkt echter dat destijds enige bezuinigingen moesten worden doorgevoerd. Een goedkopere con structie was toen noodzakelijk en dit wreekt zich nu. De burgemeester wees er op dat als geen financiële mede werking wordt verleend, er niets ge beurd en de situatie alleen maar ver slechterd. Dan moéten straks nog duurdere voorzieningen worden ge- I troffen. De heer Teijssen benadrukte i nogmaals dat de nu geconstateerde fouten samenhangen met de toen noodzakelijke bezuinigingen. Iiij zeg de toe het voorstel van de heer Smits nader te bekijken, waarna de raad het gevraagde krediet verleende. De School voor Individueel Onder wijs krijgt binnenkort een permanent gebouw. Dit deelde burgemeester Teijssen mee naar aanleiding van vra gen van enkele raadsleden toen het voorstel om een krediet van 15.000,- gulden voor uitbreiding van de school met twee klassen aan de René dé Clercqstraat aan de orde was. Het nieuwe gebouw dat waarschijnlijk uit 12 klassen zal bestaan biedt plaats aan alle voor dit onderwijs in aan merking komende kinderen, ook uit de omgeving. De vergoedingen voor het kleuter-, lager- en uitgebreid la- geronderwijs werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Na een langdurige ziekte is jl. don derdag in het ziekenhuis te Tilburg mr Th. H. A. M. Heere overleden. Mr Heere zou eind december van dit jaar 65 geworden zijn. Hij ivas oud burgemeester van Raamsdonk en oud lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Mr Th. Heere was gedurende 31 jaren lid van Provinciale Staten van Noord-Brabant en vanaf 1946 tot '66 lid van Gedeputeerde Staten van die provincie. Als Gedeputeerde beheerde hij de portefeuille van waterstaat. In deze sector werd Mr Heere gecon fronteerd met belangrijke ontwikke lingen op het gebied van de water schappen; in zijn bestuursperiode daalde het aantal waterschappen in Noord-Brabant van 200 tot 80. Bij zijn afscheid als Gedeputeerde, eind mei 1966, werd hem de provincie penning in zilver toegekend. VOOR Tot lid van de commissie van ad vies en bijstand voor de vaststelling van straatnamen werd de heer Lou- iverse (PvdA.) benoemd, die de heer Vermeer opvolgt. Verder werden er een aantal gronden aangekocht en bouwterreinen verkocht. Enige dis cussie ontstond er nog over de aan koop van een perceel van ruim 2 ha. in de buitenpolder van Waalwijk. Door het afgraven ontstaat hier een put die de gemeente wil gebruiken voor het storten van huisvuil. Aan 'n dergelijke stortplaats bestaat volgens het college grote behoefte. De heer Smits was het hier niet mee eens en wilde geld toe hebben voor het vol storten van de put. Na wat heen en weer gepraat werd het voorstel aan vaard. De overige agendapunten gin gen vlot onder de hamer door. De komende jaren zal de ANWB ongeveer 200 provincienaamborden plaatsen. Dit is mede een gevolg van het gunstig onthaal, dat de rivier naamborden hebben gekregen. Met de wegbeheerders, rijks-, provinciale en gemeentelijke overheden en water schappen wordt thans overlegd over de uitvoering nadat het plan voor de provincienaamborden door hen met graagte was ontvangen. De borden, die 1,20 meter lang en 50 cm breed zijn, komen bij de be langrijkste wegen, die de provincie grens snijden, te staan. De borden zijn wit, waarop in donkerblauwe let ters 't woord „provincie" en denaam van de juist binnengereden provincie staan, verlucht met het provinciewa pen in de officiële kleuren. Amerikaanse regeringsfunctiona rissen beijveren zich speculaties over de beweegredenen van Robert Mc Namara om van het Pentagon naar de Wereldbank te verhuizen, te ont zenuwen. Woordvoerder Phil Goulding van het ministerie van Defensie noemde be richten over conflicten tussen de mi nister en de militaire leiders „volko men onwaar" en „onzin". Toen McNamara overigens offici eel bekendmaakte dat hij het aanbod om president van de Wereldbank te worden had aanvaard, sprak hij niet over de talrijke geruchten over me ningsverschillen tussen hem, presi dent Johnson en de militaire leiders. Hij betuigde zijn grote erkentelijk heid jegens het staatshoofd voor zijn voortdurende steun en vriendschap, maar zei ook al enige tijd het gevoel te hebben, dat „de benoeming van 'n frisse kracht nuttig zou zijn". De vakbonden voeren al enige tijd besprekingen bij Philips NV om te komen tot een integratie van de ar beidsvoorwaarden van handarbeiders en beambten. Een commissie van werkgevers- en werknemersvertegenwoordigers werkt aan een classificatiesysteem, terwijl een andere commissie inmiddels klaar is met het bestuderen van de moge lijkheden om de secundaire arbeids voorwaarden te integreren. Bij Phi lips zal men in het kader van de ko mende integratie uiterlijk op 1 april 1968 al overgaan van uur- op week lonen. Ook zal mén proberen over te schakelen op maandlonen. Per 1 april volgend jaar worden namelijk de nieuwe Philips-cao's van kracht. MOEDER MET 2 KINDEREN VERONGELUKT Bij een frontale botsing tussen een personenwagen en een autobus op de provinciale weg Venlo-Helden in de gemeente Maasbree zijn zaterdagmid dag drie personen uit één gezin om het leven gekomen: de bestuurster van de personenauto, de 22-jarige Marijke Hobbelen uit Venlo, haar 24- jarige broer Frans en hun 56-jarige moeder, meivr. C. Hobbelen-van der Laar. De heer Hobbelen wordt sinds enige tijd in een Venloos ziekenhuis verpleegd. Bij een inhaalmanoeuvre botste de wagen op de linkerweghelft tegen een autobus van de Zuid-Oos- ter, waarvan de inzittenden met de schrik vrijkwamen. Slechts één per soon liep enkele onbetekenende schrammen op. Wegens zijn benoeming tot direk teur van de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. in Bergen op Zoom nam de heer A. H. J. J. van Buggenum, tot heden direkteur van de Rotter damse Bank N.V. te Waalwijk, tij dens een druk bezochte receptie, don derdagmiddag in Hotel Verwiel, af scheid van zijn vele relaties in Waal wijk en omgeving. Zoals bekend fusioneerden geruime tijd geleden de Nationale Amsterdam se en Rotterdamse Bank die beiden vestigingen hadden in Waalwijk. In de afgelopen maanden heeft men ook in Waalwijk die fusie uitgewerkt, het geen resulteerde in vergroting van 't pand aan de Grotestraat en het vrij komen van het pand in de Mr. van Coothstraat. Naast het beschikbaar zijn van twee gebouwen waren er ook twee volledige bezettingen van kan toorpersoneel en twee direkteuren n.l. de heer J. de Waal (Amsterdamse Bank) en A. van Buggenum (Rotter damse Bank). Met de benoeming van de heer v. Buggenum in Bergen op Zoom is de ze kwestie thans opgelost. De heer J. de Waal is thans direkteur van de Amro-bank te Waalwijk. Zeer velen kwamen donderdagmiddag afscheid nemen van de heer Van Buggenum, die in zijn 8-jarig direkteurschap in Waalwijk vele relaties kweekte. Naast zeer velen uit het bedrijfsleven was ter receptie ook burgemeester J. Teijs sen en wethouder K. van Laak aan wezig, alsmede Drs. C. Smits, secre taris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk. Na afloop van de receptie, werd het personeel in de gelegenheid gesteld afscheid te nemen van de heer v. Buggenum.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 1