't Vosje is nu moderne café-bar-dancing geworden Baardwijk Zigo niet laat zich door verrassen: 0-3 WSC moet op eigen terrein veer laten tegen Waspik: 0-2 Zr. Magdalena Pulles viert gouden professiefeest RKC levert knappe prestatie door UNA gelijkspel af te dwingen St. Nicolaassurprise SUPERCO-OPS 5ÜÜ Vlijmense Boys trekt in streekderby tegen RWB aan langste eind AANWINST VOOR BAARDWIJK Gelukkige zege van Berkdijk op Nieuw kuijk; 1-0 i DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 DECEMBER 1967 Druk bezochte receptie White Boys- Be Ready 1—1 uitsluitend dinsdag 5 december in alle gram Haast u - want de voorraad is beperkt 1 Drunen Sprang-Capelle Kleur-kanarie- tentoonstelling De Vogelvriend in Sprang-Capelle VERGADERING BOERENLEENBANK Uno Animo en Axel delen gelijk op: 1—1 „i Onder grote belangstelling werd donderdag de geheel gemoderniseerde café-bar-dancing ,'t Vosje' heropend. Deze reeds 200 jaar bestaande zaak, werd de laatste jaren herhaaldelijk verbouwd. Sinds de heer en mevrouw Heeren-Pullens hier de scepter zwaai en werd achter het oude bestaande pand en hierop aansluitend een grote moderne zaak met een oppervlakte van ca. 100 m2 gerealiseerd. Via een tussenzaaltje komt men in deze zaal, aan het einde waarvan een binnen- doel is gebouwd, die echter verbor gen is achter een ingenieuze vouw wand, waarachter de doelen kunnen worden opgezet. Deze binnendoeïen zijn ontworpen door de leden van de handboogschut terij „Eendracht Maakt Macht". Bin nenkort zal deze binnendoel in ge bruik worden genomen. In het be staande café is een prachtig buffet geplaatst, terwijl over het geheel niet minder dan 250 lichtpunten zijn aan gebracht, die zorgen voor een warme, intieme sfeer, mede door de fraaie vloerbedekking die hierin een groot aandeel heeft. Ook het oude gilde van Baardwijk St. Ambrosius, is reeds 200 jaar in deze zaak gehuisvest. Het café werd uitgebreid met een -ruimte waarin vroeger de toiletten, een opkamertje en een kelder waren ondergebracht. De ruimte die hier door vrijkwam werd benut voor de bouw van een grote moderne bar. Het gehele interieur is ontworpen door de Tilburgse binnenhuisarchitect de heer Mommers, terwijl de werkzaamheden werden verricht door de heer Heeren zelf,, die hierbij werd geassisteerd door zijn broer en enkele anderen. De naam ,'t Vosje' is unaniem aan de naam Pullens. De ouders en voor ouders van mevrouw Heeren-Pullens hebben steeds hun stempel gedrukt op deze zaal, die een geliefd uitgaans- punt was en is, hoofdzakelijk van de bewoners van het stadsdeel Baard wijk. Ook de heer en mevrouw Heeren- Pullens mogen zich in die belangstel ling verheugen, hetgeen merkbaar was tijdens de receptie, die j.l. donderdag White Boys is er niet in geslaagd op eigen terrein Be Ready uit Hank van zich af te schudden. Wel kwam -White Boys het eerst tot scoren. En kele minuten voor rust - kon Faro n.l. een aanval volgens het boekje afronden. Be Ready scoorde nog voor rust een tegendoelpunt; 11. In de tweede helft was er een maxi- mum aan spanning, maar doelpun ten kwamen er niet meer uit. Be scherpschutters van White Boys werden te zeer bewaakt. werd gehouden. Velen kwamen het echtpaar en hun kinderen feliciteren met de heropening van hun mooie zaak. We zagen o.a. het bestuur van de Katholieke Vrouwen-organisatie RVO, enkele bestuursleden van de Gymnastiekver. „Kunst en Kracht", afd. volleybal, bestuursleden van het district Waalwijk van de KNBB, za kenrelaties en vrienden, kennissen en familieleden van het echtpaar en vele anderen w.o. Past. Oomens van de Bernadetteparochie. Er waren vele fraaie bloemstukken en geschenken in velerlei vorm, als evenzovele blij ken van belangstelling en vriendschap jegens de sympathieke familie Hee ren-Pullens, die trots kunnen zijn op hun mooie zaak, die door zéér velen zal worden gewaardeerd en die te recht een aanwinst mag worden ge noemd voor het stadsdeel Baardwijk. In een van beide zijden goed ge speelde wedstrijd, heeft Baardwijk op grandioze wijze een 30 over winning weten te behalen op Zigo. Toen om half drie de goed leidende scheidsrechter voor het begin blies, werd het een op- en neergaand spel, waarbij Baardwijk tot aan de rust de beste kansen kreeg. :Na 7 minuten volgde een goede voorzet van Ad. Mulders, doch mid- voor Mosselveld miste de bal en ging deze kans verloren. Even later was het de linksbinnen van Zigo die een goed schot loste en door v. Geenen werd gestopt. Dan was het Ad: Mulders die een keihard schot loste, waarbij de keeper van Zigo de bal niet kleurvast had, v. Helvert was er direct bij en met een be heerst rollertje gaf hij de doelman het nakijken; 01. Er volgde eén gevaarlijke aanval van Zigo, waar bij achterspeler Braat vrij onver wacht terugspeelde op de keeper, maar v. Geenen wist erger te voor komen. Na nog enkele corners die niets opleverden, kreeg Baardwijk nog enkele doelrijpe kansen, doch door treuzelen gingen deze verlo ren. lEFSTUK 3.98 Het blijkt dat de vrijwel uit jon ge spelers bestaande WSC-ploeg de druk van lijstaanvoerder niet heeft kunnen verdragen, want na de wed strijd tegen Ons Vios, waarin zij met kop en schouders boven hun tegenstanders uitstaken, hebben zij het nu gepresteerd twee nederlagen in successie te incasseren tegen min der hoog geklasseerden. Vooropge steld dat de nederlaag tegen Waspik volkomen is verdiend, mogen de Waalwijkers als excuus aanvoeren dat zij twee hunner beste spelers moesten missen, hun rectsback door militaire dienst en hun rechtsbin nen die zij reeds na 5 min. moesten prijsgeven na een tackle met een blauw-witte verdediger, en met een grote kniewonde naar het zieken huis moest worden vervoerd. Om half drie trapte Verschuren voor Waspik af. Direct vielen de C3b£i In het Moederhuis van „de doch ters van Onze Lieve Vrouw van het H. Hart" aan de Bredaseweg te Til burg zal de eerw. zuster M. Magda lena, i.d.w. Johanna P. M. Pulles, haar gouden professiefeest gaan vie ren op zondag 10 december a.s. Deze zuster is voor vele Waalwijkers geen onbekende. Op die dag zal om 11 uur een H. Mis van dankbaarheid in de kapel van het klooster worden opge dragen, waarbij alle familieleden aan wezig zullen zijn. In de namiddag is er een receptie van 2 - 3 uur, waarbij ongetwijfeld deze kloosterlinge menigeen nog zal kunnen ontmoeten, om haar geluk wensen aan te bieden. Zuster Magda lena (Johanna Pulles) werd geboren in 1895 uit rasechte Waalwijkse ou ders (Pulles-van Es) en trad in 1916 in bij genoemde congregatie. Op 21 november 1917 heeft zij haar eeuwige gelofte afgelegd te Tilburg. Na haar Tilburgse periode werd zij overge plaatst naar Overdinkel waar zij de zorg voor de kleuters op zich nam. Opnieuw kwam zij weer naar Tilburg, om daarna als overste haar stand plaats in te nemen in de plaatsen Overloon, Hapert, weer Overloon en Riel. Op de Brabantse tijd volgde overplaatsing naar Klazinaveen, Rijs (Fr.) en Giesbeek en daarna weer naar Tilburg, waar de zuster nu meer rust heeft gevonden. Ondanks haar 72-jarige leeftijd is zij nog bijzonder vitaal en geniet een goede gezond heid. Moge deze feestdag voor deze 'KS-S,: Magdalena Pulles jubilerende kloosterzuster een glorie dag worden. Dit laatste geloven we zeer zeker! Daar zorgen de fa milieleden en de zusters wel voor. De vernieuwing van het Moederhuis aan de Bredaseweg nadert zijn voltooiing en met de bouw leven vanzelfspre kend alle zusters daar mee. De kapel van O.L. Vrouw is ook vanaf de straat bereikbaar en is altijd open voor iedereen die even tot zichzelf wil keren; een bewijs dat deze liefde zusters veel hebben te betekenen in de gemeenschap van Tilburg en de plaatsen waar zij hun kloosters heb ben. De gouden kloosterzuster zij hartelijk gefeliciteerd met dit mooie gedenkwaardige feit. blauw-witten fel aan en we begre pen al gauw dat dit spelbeeld tot het einde zou duren, want de WSC- ers gaven de blauw-witten te veel gelegenheid om in te grijpen, door te kort spel en met heel wat minder inzet als we de laatste tijd van de oranje-zwarten gewend zijn. Steeds weer kwamen de gasten met harde verre passes voor de veste van De Mare, die wel eens bofte en de hulp kreeg van de paal. Niet dat de WSC- aanvallen minder talrijk waren, doch waren zeker niet gevaarlijk, mede doordat de Waalwijkers hun elftal moesten wijzigen na het ver trek van Aarts, die vervangen werd door v. Bergen. Zonder meer noe menswaardigheden, behalve soms iets te hard spel waartegen niet werd opgetreden, brak de rust aan met dubbelblanke stand. Na rust meenden we althans een wakker geschud WSC te zien. Alles wees er op, doordat de Waalwijkers feller op de bal zaten en hun tegen standers minder kans gaven tot aan vallen, doch na 10 minuten was ook dit enthousiasme getemperd en viel men weer in het tik-tak-spel van voor de rust, dus kwam Waspik weer aan bod, met dit keer ernsti ger gevolgen. Na 15 minuten een doorspeelbal die van richting werd veranderd, zodat de blauw-witte midvoor de bal geheel ongestoord, tergend langzaam, over de doellijn kon brengen; 01. Wederom zagen we toen hierna een hard werkend WSC, dat probeerde de achterstand weg te werken, maar aangezien het verband geheel uit de voorhoede was en midvoor v. Oudheusden een dubbele dekking genoot, hierbij voegend het nogal eens vergeten 'n schot te lossen, bleef het gewenste resultaat uit. Anders ging het aan de overzijde; in de 30e minuut na rust werd de bal hard naar de WSC-helft geplaatst, naar de geheel buitenspel staande blauw-witte aan valler, doch alle protesten van spe lers en grensrechter ten spijt, moest dit ook maar een doelpunt zijn; 02. Minder gelukkig waren de WSC-ers toen even later Sj. v. d. Steen op enkele meters voor de doellijn door drie spelers over de lijn werd gewerkt; op deze over treding had de arbiter geen straf maat. Bij het eindsignaal incasseer de WSC haar tweede nederlaag van dit seizoen en verloor tevens de eerste plaats op een punt achter stand op TAC. Een verdiende, doch onnodige nederlaag. RECEPTIE HARMONIE DRUNEN Zaterdagavond hield de Harmonie Dru nen in de zaal van Gez. Elshout een recep tie ter gelegenheid van het feit dat zij 12 november j.l. op het concours in Heesiwijk, de eerste prijs behaalden met het hoogste aantal punten en daarbij tevens een pro motie naar de superieure afdeling. De be langstelling voor deze receptie was overwel digend. Besturen van de harmonie- en fan fare-korpsen uit practies de gehele Lang straat waren aanwezig, alsmede het bestuur van de federatie. Uit eigen gemeente was aanwezig het gemeentebestuur, de geeste lijkheid en besturen of vertegenwoordigers Na rust een fel aanvallend Zigo, maar stopper H. Leijtens en zijn mannen wisten het te klaren. Na 'n kwartier was1 het W. v. d. Steen die de bal keurig aan de vrijstaande v. Helvert gaf, die er mee langs de lijn vandoor ging en met een beheerst schot gaf hij de Zigo-doelman voor de tweede maal het nakijken; 02. Nu bouwde Zigo weer aan een aan val en het keiharde schot van de linksbinnen belandde tegen de lat. Maar zij kwamen terug. Goed kee perswerk van v. Geenen wist doel punten te voorkomen. Zigo kreeg even buiten het strafschopgebied nog een vrije trap te nemen, die niets opleverde. Er waren nog en kele minuten te spelen toen v. Hel vert de bal te pakken kreeg, deze goed voor doel plaatste, en het was Wilhelm die de Zigo-doelman voor de derde maal het nakijken gaf. Di rect daarna kwam het einde van deze sportief gespeelde wedstrijd. UITSLAG VERLOTING „LOOFT DEN HEER" Onder politietoezicht had vrijdagavond de trekking plaats van de door de zangvereni ging „Looft den Heer", bij haar zilveren jubileum uitgeschreven verloting. Voor prij zen, zie advertentie elders in dit blad. HERV. MANNENVERENIGING De Ned. Herv. Mannenvereniging 'Trof fel en Zwaard' komt a.s. woensdagavond half 8 in het Jeugdcentrum in vergadering bijeen. Door de 'heer Van den Hoven zal gesproken worden over het volk Israël (2e deel). BURGERLIJKE STAND Geboorten: Leendert z.,v. N. Versluis en A. de Rooij; Gerard Johannes z.v. D. de Rooij en M. J. Mandemakers; Pieter Cornelis Nicolaas z.v. J. A. Vos en N. Hoogstraten; Elisabeth Wilhelmina d.v. P. J. van Zeist en J, C, Rozenbrand. Huwelijken: A. J. J. Smits en H. P. Verduijn. Overlijden: G. Dekker, 63 jaar; J. Bogers e.v. Broeks, 71 jaar; T. Snijders, 70 jaar. Vertrokken: A. J. A. van Oosterhout, e.v. de Gruijter naar Sliedrecht. Ingekomen: L. A. M. Smits e.v. Brok van Tilburg. De eerste thuiswedstrijd na lange tijd van RKC is een redelijk succes geworden. Tenslotte kunnen beide ploegen vrede hebben met het re sultaat, hoewel toch gesteld mag worden dat, gezien het spel in de tweede helft, RKC wat meer ver diend had dan het nu bereikte ge lijke spel. Wat de wedstrijd boven dien aantrekkelijk maakte, was het vele schieten van de beide teams, terwijl hier tevens de beide goals uit voortkwamen. Na een zeer goe de beginperiode van UNA, namen zij dan ook terecht een 10 voor sprong. RKC wist 5 minuten later al gelijk te komen. Na de rust had RKC wel het beste deel van 't spel, maar er werd door beide partijen niet meer gescoord. De eerste aanval was voor UNA, zonder succes echter. Aan de ande re kant gaf De Werd een goede kop bal, die over ging. Fietelaars van UNA probeerde het met een ver schot, maar het ging naast. Twee corners van UNA stichtten voor 't RKC-doel wel gevaar, maar de si tuatie werd geklaard. Een gevaar lijke doorbraak van Bruurmijn le verde niet het gewenste resultaat op, doordat keeper Sleddens de bal greep. Goede combinaties wisselden elkaar steeds af, maar het laatste beslissende tikje ontbrak iedere keer èn bij RKC èn bij UNA. Schutter bij uitstek bij UNA, Dielissen, gaf een strak schot, doch v. d. Anker was patraat. Na 25 minuten wns hij echter toch kansloos bij een schot van Fietelaars en dat betekende 10 voor de gasten. RKC kreeg hierna enkele goede kansen en het was De Werd die na 5 minuten met een afstandschot de gelijkmaker achter Sleddens deponeerde. Een goede combinatie over rechts leek veel gevaar te gaan opleveren, maar voordat Passier gevaarlijk kon wor den, had Sleddens de bal reeds te pakken. Met een schot van De Werd dat juist over de kruising van paal en lat ging, brak de rust aan. Na de rust speelde RKC van het begin af beter dan UNA, maar de kansen werden niet benut. De eer ste kans kreeg De Vaan; hij stond in goede positie, doch de bal ging net over. Een vrije trap, genomen door Bruurmijn, kwam in handen van doelman Sleddens terecht. UNA probeerde aan de andere kant door Franssen verandering in de stand te brengen; zijn schot ging echter naast. Doelman v. d. Anker redde goed bij een schot van Dielissen en ook meteen aan de andere kant moest Sleddens in actie komen. De laatste fase van de strijd werd heel spannend en we dachten RKC op een gegeven moment te zien scoren, maar de boogbal kwam niet in het verlaten doel terecht, doch juist er naast. Een schot van de bijna op de achterlijn staande De Vaan werd door een van de UNA-backs uit het doel gekopt. Enkele corners in de laatste minuten leverden wel veel gevaar, maar geen doelpunten op. Enfin, hopenlijk tegen Sparta thuis volgende week meer succes. Verdere uitslagen: RKC 3Raamsdonk 2 22 RKC-jeugdNAC-j eugd 4—4 VOOR AL UW DRUKWERK als: geboortekaartj es, ondertrouwkaarten en -brieven, visitekaartjes, verenigingsdrukwerk enz., kunt U steeds terecht op: Jan de Rooijstraat 12, Sprang. Eveneens opgave van adver tenties en abonnementen op dit blad. VOLLEYBAL SPRANG-CAPELLE Afgelopen zaterdag zijn beide teams van Explosie '67 naar Tilburg gegaan om met een zo goed mogelijk resultaat weer naar Sprang-Capelle terug te keren. Het heren team is hierin op spectaculaire wijze ge slaagd. Er werd gespeeld de wedstrijd Automedon 2 - Explosie '67. Het beloofde een zeer spannende strijd te worden, daar het ging om de nummers 1 en 2 van de vierde klas heren B. In de eerste set zag het er echter niet naar uit, dat het span nend zou warden, want plotseling keek Explosie '67 tegen 11-2 achterstand aan. Maar toen begon het team haar naam waar te maken en via een aantal uitstekende aan vallen, waarbij zeker de .namen van de heren Versteeg en Oerlemans genoemd moeten worden, werd deze set met 13-15 gewonnen, wat op zich. een mooie prestatie is. Het verzet van Automedon 2 was toen gebroken en ook deze set werd door Ex plosie '67 gewonnen, nl. 5 - 15. Het heren team staat nu met hetzelfde Automedon 2 op een gedeelde eerste plaats, iemer met 4 gewonnen en 1 verloren partij. Het damesteam is er echter niet inge- slaagd met winst naar huis terug te kerên, hoewel de .dames zich uitstekend hebben verweerd tegen Theresia 3. Ook zij zetten een 13-8 achterstand om in een gewonnen set, nl. 13 -15. Zij waren echter niet op gewassen tegen Theresia 3 en verloren de 2e en 3e set dan ook met 15 - 8 en 15 - 7. Wij hopen, dat het damesteam het er in de rest van de competitie beter afbrengt, dan het tot nu toe gedaan heeft. Wanneer wij van deze wedstrijd een verslag moeten maken, dan zou den wij kunnen zeggen: dit is een wedstrijd van gemiste kansen ge weest. Zowel voor Vlijmen als voor RWB. Vlijmense Boys heeft vóór de rust sterk op de aanval gespeeld en heeft meer geluk gehad om tot doel punten te komen. Na ongeveer 10 minuten werd het van prakties alke vereniging. Er werden hartelijke woorden gesproken, terwijl diver se sprekers hun woorden ook vergezeld de den gaan van geschenken en goede wensen. Burgemeester Stieger zei trots te zijn op Je Harmonie Drunen, speciaal nu hij hier mede een corps in zijn gemeente had ge kregen, dat uitkwam in dé hoogste, n.l. superieure afdeling. Burgemeester Stieger, die vergezeld was van de beide wethouders en de gemeentesecretaris, de heer P. Els- hout, deed zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk onder couvert. Naarmate de receptie vorderde ging deze over in een gezellig samenzijn, waarin nog lang werd nagepraat over het behaalde succes en over alles wat met het muziekleven te maken heeft. DE EDELZANGERS De vogelvereniging „De Edelzangers" hield in de zaal van café Dominique een onderlinge tentoonstelling. Op deze onder linge tentoonstelling waren zeer veel vogels aangevoerd en de keurmeesters hadden han den Vol werk om de kweek-resultaten te beoordelen. De belangstelling voor deze tentoonstelling van de zijde van het publiek was ook behoorlijk groot. De loterij-uitslag vindt men elders in dit 10, doordat doelman Avontuur in het spekgladde doelgebied achteruit viel en de ingeschoten bal over hem heen in het doel terecht kwam RWB kwam terug en bouwde goede aanvallen op, maar de Vlijmense verdediging gaf geen krimp. De voorhoede van Vlijmen, vooral over links, was en bleef gevaarlijk zeker met afstandschoten. Uit een van deze schoten kwam het tot 20, doordat een ingeschoten bal via de doelpaal toch nog in het doel ver dween. Eenzelfde situatie op het Vlijmense doel bracht voor RWB niet hetzelfde meevallertje. Na de rust zagen we een beter RWB en de hoop voor de RWB-sup- porters groeide met het verloop van de strijd mee, op een beter resul taat. De jeugdige Konings had wel bijzonder veel pech, daar zijn scho ten na goed werk tweemaal de lat scheerden of door de doelman tot corner werden gewerkt. Ook een open scoringskans werd door v.d. Gouw jammerlijk gemist. RWB bleef aanvallen, maar wat men ook probeerde, geen doelpunt. Huub Bruurmijn, die de bal mooi vrij had gemaakt, werd door de keeper ten val gebracht; geen meevallertje voor RWB, hoewel het toch een zui ver geval van een strafschop zou zijn geweest. Vlijmen, dat zijn aan valsdrift van voor de rust al lang kwijt was, miste bij doelman Avon tuur ook een open kans. Hoewel RWB met alle macht en open aan vallen van alles probeerde om de eer te redden, lukte dit niet. Kampioen E.K. '67: Th. Soeterboek, 91 punten; Rer. kampioen EK '67: Joh. Snij ders 90; 1. Jubileum kampioen: J. Rutters 88; 2. J. Timmermans 87; 3. J. Paans 87; 4. Th. Soeterboek 86; 5. L. v. Zutphen 84; 6. W. Okkers 83; A. Hoevenaars 83; 8. Fl. van Tilborgh 83; 9. C. Groeneveld 83; 10. J. v. d. Hoven 83 punten. Ie prijs stam 4 vogels: Th. Soeterboek 360 pnt.; Ie prijs stam 2 vogels: Th. Soeterboek 179; 2e prijs: stam 2 vogels: Joh. Snijders 179; 3, prijs stam 2 volgels: Jan Paans 175 punten. Vetstof, le prijs 1 vogel: J. Snijders 89 pnt.; 2e prijs 1 vogel: Th. Soeterboek 88; 3e prijs 1 vogel: J. Snijders 88 punten. Pigment, le prijs 1 vogel: Th. Soeterboek 90; 2, prijs 1 vogel 89; 3e prijs 1 vogel: W. 'Okkers 88 punten. Derby, le prijs 1 vogel: J. Rutters, 87 punten; 2, prijs 1 vogel: W. Okkers 87; 3e prijs, 1 vogel: J. Paans 87; 4e prijs, 1 vogel: T. v. Tilborgh 86; 5e prijs, 1 vogel: J. v. d. Hoven 85 punten. Geel: le prijs 1 vogel: J. v. d. Hoven 85; 2e prijs, 1 vogel: C. Groeneveld 84; 3e prijs, 1 vogel: 'C. Groeneveld 84. Overjarig: le prijs, 1 vogel: Joh. Snijders 90; 2e prijs 1 vogel: Th. Soeterboek 87; 3e prijs 1 vogel: J. Timmermans 86 punten. Open klas: le prijs 1 vogel: H. Metzke 88; 2e prijs, 1 vogel: F. v. Tilborgh 87; 3e prijs, 1 vogel: J. Rosenlbrand 86 punten. Bastaarden, le prijs 1 vogel: J. Paans 87; 2e prijs 1 vogel: J. Paans 87 punten. Op donderdag 21 december a.s. 's avonds om 8 uur zal de Coop Boerenleenbank te 's Grevelduin-Capelle in het café van de heer Pruijssers aan de Wendelnesseweg 3 te Sprang-Capelle een algemene vergade ring houden. Na de opening en voorlezing van de notulen komt een voorstel van het ibestuur ter tafel, tot ontbinding en fusie met de Coöp Raiffeisenbank Langstraat- West W.A. Hierna volgt rondvraag en slui ting. Nu DESK 'n vrije zondag had en Berndijk dus de alleenheerschappij op voetbalgebied met bovendien de be langrijke en interessante ontmoeting tegen Nieuwkuijk, kon er ondanks 't naargeestige en gure weer van een redelijke belangstelling op de Kege laar gesproken worden. Veel genoe gen zullen deze bezoekers echter niet beleefd hebben, met uitzondering dan van de Berkdijk-aanhang, dat haar favorieten er in deze middelmatige wedstrijd in zag slagen de volle winst in de wacht te slepen. Het enige doelpunt kwam in de 60e minuut tot stand, toen de overi gens uitstekend leidende scheidsrech ter 'n fout van 'n Nieuwkuijk-verde- diger wel iets te zwaar bestrafte met een strafschop, waardoor Berkdijk 'n aardig Sinterklaar-presentje toege schoven kreeg, hetwelk met graagte werd geaccepteerd en benut. Voor het overige was het een wedstrijd, waarin Nieuwkuijk over het algemeen domi nerend optrad, maar de afwerking liet veel te wensen over omdat de Nieuwkuijkse schutters hun vizier slecht afgesteld hadden. Bovendien gunde de Berkdijk-achterhoede haar tegenstanders geen centimeter vrij heid. In de 15e minuut kreeg Nieuw kuijk bovendien de eerste tegenslag te verwerken, toen haar aanvoerder met 'n ernstig beenletsel van het speel veld gedragen werd, hetgeen 'n aan merkelijke verzwakking betekende voor haar achterhoede. Het verdere verloop van de wedstrijd werd ont sierd door harde charges aan beide zijden, hetgeen tegen het einde van de wedstrijd nog in een handgemeen dreigde te ontaarden. Gelukkig kwam het niet zo ver en met bovenvermelde uitslag kon de scheidsrechter het ein de aankondigen, waardoor de thuis club wel iets meer kreeg dan het ver diende. De thuisclub heeft kennelijk pa tent op het gelijkspel. Ook zondag is Uno en Axel niet verder geko men dan een broederlijke strijd. Al hoewel Uno de gehele wedstrijd door sterker was, is het niet gelukt de meerdere van Axel te zijn. De strijd werd gekenmerkt door de vele corners, maar dit zegt uit eindelijk zo weinig. De achterhoede van Axel was verbijsterend goed en hun keeper stak in een perfecte vorm, waardoor Uno's aanvallen steeds strandden. De rust ging in met 00. Na de rust een verwoede strijd van beide partijen, waarbij Axel's linksbuiten uit een voorzet van rechts meteen op doel schoot, 01. Een kwartier voor einde is viermaal geprobeerd te scoren, maar ook dit bleef steeds maar tegen- lopen. De laatste keer stond Wim v. Dongen dicht bij de goal en knalde er de gelijkmaker in, 11. Inderdaad heeft Uno Animo heel veel kansen gehad, doch het geluk was niet aan haar zijde. In elk ge val een goede partij voetbal hebben zij de Loonse supporters laten zien. Verdere uitslagen: Uno Animo 3SET 3 32 Willem II5Uno Animo 4 24 SVG4—Uno Animo 5 1—1

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3