waalwijkse en UnqstRAAtse couRant Jitgaan tijdens de Kerstdagen El Mas A top prettige Uerstbagen Heemkundekring Onsenoort koopt boerderij Fellenoord in Drunen Musis Sacrum Gemeenschapshuis OMEGA de echo van het zuiden Najaarscursus spreekvaardigheid Rhetorica in Waalwijk afgesloten Apollo Tax«ndria-iar Lido fram meubelen ?i. Ë- g. ti' Berg en Pal Romantica Soranq- Capelle een NIEUWJAARSADVERTENTIE VAN MIL AijJr Wooi>«- Monm 0eh@§m agent 077 Zeventien Alarm in de Pacific Toestand in Textiel» industrie Tilburg verslechterd Samen uit, samen thuis Bedreigde meisjes Win net ou keert terug Piraten van het recht Yuurproef van Ursus van Cwoptet® W""» Inrldtttof Capelle V 1 L VRIJDAG 22 DECEMBER 1967 88e JAARGANG No. 102 De tcho van het Zuióen 1878 Bureaus Grotestraa» >5 Waalwijk Tel 04160-2621 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8. tel. 04167-2002 ran. Tevens is er een gevreesde piraat op zee verschenen. De piraat schijnt niemand anders dan de indertijd ont snapte André die alleen maar wil vechten voor het recht in zijn land. Zondag 3 uur. Robert Perkins is in Hong Kong direkteur van 'n transportmaatschap pij, die als dekmantel dient voor het werk van een organisatie voor handel in en vervoer van verdovende midde len. Hét begint hem te vervelen een ondergeschikte rol te vervullen en probeert de machtigste man te wor den. Door zijn enorme zucht naar geld en macht deinst hij voor niets te rug maar maakt daardoor ook zijn grootste fouten. Zaterdag en maandag. De film „Zeventien" die vorige week overweldigend succes oogstte heeft men om die reden deze week ge prolongeerd. Vrijdag en zaterdag. Deze film gaat over een moedig man van de duizenden die in de oor log waren. Admiraal Hoskins die door zijn vooruitstrevende ideëen be roemd werd wordt gewond waardoor zijn been geamputeerd moet worden. Iedereen meent dat dat ook het einde van zijn carrière wordt. Zijn vrouw hoopt dat zelfs. Toch neemt hij geen ontslag maar gaat onverschrokken verder. Hij moet weer onderaan be ginnen, zijn vrouw is weer maanden alleen maar zij heeft intussen begre pen dat hij anders geestelijk volko men gebroken zou worden. Wanneer hij de hoogste top aangeboden krijgt weigert hij echter. Dinsdag en woensdag. Copains met zang van John Desma- res, van welk orkest in korte tijd is gebleken dat zij voor velen onmis baar voor een fijne dansavond zijn. In Kaatsheuvel heeft Club El Mas zondagavond The Sporadics weer 'ns gecontracteerd. Bar Taxandria heeft voor mensen met veel wensen de discotheek klaar staan en de dansvloer opengehouden. j Het Duke City Sextet zal met Bob i Smit zaterdagavond in het Lido zijn beste weer doen om de fans een fijne avond te bezorgen. 2e Kerstdag doen dat 's middags The Rowdies en des avonds The AU Stars. De Nederlandse Textielcombinatie in Tilburg, die twee jaar geleden de concurrentiestrijd aanbond met het Italiaanse textielcentrum Prato, is hierin niet geslaagd, zodat opnieuw een Tilburgs textielbedrijf genood zaakt is, zijn productie te staken. Ruim 15 wollenstoffenbedrijven in Tilburg zijn in de afgelopen 5 jaar geliquideerd en thans rijst de vraag, wie volgt? Door een groep onder auspiciën van de Federatie Nederlandse Wolin dustrie, onder voorzitterschap van Prof. dr. H. O. Goldschmidt, werd in 1965 besloten een onderzoek in te stellen naar de levensvatbaarheid van de strijkgarenseetor. Het rapport van deze groep had reeds lang klaar moe ten zijn. De oorzaken van deze ver traging zijn gebrek aan medewer king van een der betrokken bedrijven; onjuiste samenstelling van de onder zoekscommissie en het uitblijven van fondsen om het onderzoek te finan cieren. Voor Goldschmidt en zijn commis sie wordt het echter thans de hoogste tijd, want het klimaat waarin dit rap port moet worden ontvangen is de laatste weken snel verslechterd. Met j het uitblijven van maatregelen om de werkgelegenheid te herstellen zijn de 3200 werklozen in Tilburg niet ge baat. Zolang het rapport echter niet op tafel komt zullen deze maatrege len uitblijven. Dit is het standpunt van de Minister van Economische za ken De Block. Verder is het niet uit gesloten, dat de conclusie's van het rapport weinig opbeurend zullen zijn. Door het Gewestelijk Arbeidsbureau in Tilburg is onlangs berekend, dat de werkgelegenheid in de Tilburgse Wollenstoffenindustrie in de komen de jaren tot 1971 nog met 550 ar beidsplaatsen per jaar zal verminde ren. Daar het bijna niet ongunstiger kan, vraagt men zich af waarom nog langer de herindustrialisatie op te houden. BANKETBAKKERIJ Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk Wij wensen U Dank zij financiële bemiddeling van een bevriende relatie is de zeven- tiende-eeuwse boerderij Fellenoord, rustiek gelegen aan de noordelijke toegangspoort tot de Loonse en Dru- nense Duinen, volkomen onverwacht door de heemkundekring Onsen- oord, aangekocht. Wanneer het aan deze heemkundekring ligt, zal de ou de laat-gotische boerderij op korte termijn worden gerestaureerd en een nieuwe bestemming krijgen. t De boerderij is gebouwd rond 1650. Het grondplan is een combinatie van de Saksische en Frankische stijl. Niet alleen de leden van de kring zelf, doch ook vele liefhebbers van oude historische boerderijen is er alles aan gelegen, dat de „Fellenoord" behou den blijft. Voor het gemeentebestuur van Drunen, moet de aankoop wel als een soort „putsch" gekomen zijn. Nadat de vroegere bewoner, de heer J. van Wezel, een nieuw huis had be trokken werd Fellenoord onbewoon baar verk'aard en stond op de nomi natie te worden geamoveerd. Het Drunense gemeentebestuur staat derhalve nogal gereserveerd tegen over de plannen van de heemkunde kring. Op het Drunense gemeente huis wordt de historische waarde van de boerderij min of meer in twijfel getrokken. Bovendien wordt in twij fel getrokken of de heemkundekring straks een eventuele exploitatie van de boerderij wel zal kunnen waarma ken. Daarbij komt dan nog de vraag: zijn de aankoopprijs en de restaura tiekosten, die samen rond de 50 000 gulden zullen bedragen, niet te hoog. Ook hierover is bij het Drunense ge meentebestuur. twijfel gerezen. Mis schien dat een gesprek tussen het ge meentebestuur en de heemkundekring de oplossing brengt. De deur hier voor blijft open dus wie weet. JUWELIER Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij An toon Tie) en Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit Diad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht Deze film van Gérard Oury waarin Bourvil, de grote franse filmakteur, Louis de Funès en Terry Thomas de hoofdrollen vervullen, had in minder j dan drie maanden na de première, al leen al in Parijs meer dan 1 miljoen j bezoekers getrokken. Het is dan ook een kostelijke komedie, waarin alle j traditionele opvattingen over 'n „echt Franse komedie" zijn genegeerd. Het verhaal speelt zich af in de tweede wereldoorlog. Een Engelse bommen werper met 3 inzittenden wordt aan geschoten en de inzittenden besluiten het toestel snel met parachutes te ver laten. Nu wil het geval dat de com mandant in een zeehonden-bassin landt, Alan door het dak van de ope- j ra en Peter op de steiger van huis- j schilder Bouvet (Bourvil) die juist de j schilderskwast en pot ter hand had genomen om zich verdienstelijk te ma ken. Deze landing aan het begin van de film zit al boordevol lachmomen- ten, zodat men niet behoeft te raden wat het vervolg zal zijn. Donderdag t.m. dinsdag. Een kleine groep artiesten wordt door een storm overvallen waardoor zij genoodzaakt zijn in een geheim zinnig kasteel onderdak te vragen. In de groep zijn twee meisjes opgeno men welke worden aangeraden hun slaapkamer niet te verlaten. Een van de meisjes kan zich niet bedwingen en gaat de gang op. De volgende morgen vindt men haar dood in de tuin. Het andere meisje, Vera zal nu proberen om met behulp van haar nieuwste vriend kasteelheer Gabor 't vreemde raadsel op te lossen. Vrijdag 11 uur. Na de dood van zijn vader heeft Winnetou zich als levenstaak gesteld een duurzame vrede tussen het rode en blanke ras tot stand te brengen en de indianen te behoeden voor een even zinloze als machteloze strijd te gen hun onoverwinnelijke tegenstan ders. Dit strookt echter niet met de plannen van Bud Forrester, een ge wetenloze avonturier, die zijn duistere praktijken slechts dan kan uitoefenen wanneer onrust en chaos onder de in dianen heersen. Hierdoor krijgt Win netou het bijzonder moeilijk, zelfs al komt zijn beste vriend Old Shatter- hand hem te hulp. Ie en 2e kerstdag om 3 uur. Op oudejaarsnacht van 1660 wor de de Franse kolonisten in Fort Ca- rolina, die daar samen met hun gou verneur nieuwjaar vieren overvallen door de Spanjaarden. Slechts één feestvierder weet aan de moordende handen van de Spanjaarden te ontko men. Op zijn vlucht weet hij ook nog het 3-jarig dochtertje van de gouver neur te redden. Vijftien jaar later is de toenmalige verrader een gehate ti- De oersterke Ursus ontmoet de dochter van zijn koning. Zij zijn bei den zeer op elkaar gesteld maar Ur sus beseft dat hij als eenvoudige boer nooit meer kan zijn dan een trouwe dienaar voor zijn prinses. Door zijn moedige gedragingen in oorlogstijd krijgt hij echter toch de kans zijn prinses te veroveren. Aan de Roestelberg is er zondag normaal dansen met de Blue Birds als begeleiders. Tweede Kerstdag maakt men er iets echt feestelijks van met ook The Blue Birds als begeleidend orkest. In het Gemeenschapshuis is het za terdag dansen geblazen met de onvol prezen muziek van Unchained. Twee de Kerstdag zijn er The Sheridans om het kerstbal te verzorgen. Ook in Romantica is het zaterdag en zondag dansen op muziek van Les TILBURG FIUSPLEIN M-SS t*L UOM Busdiensten lgn 1 ■toppan voor da daur Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur Vrijdag 15 december j.l. was het weer zover dat de examens konden ivorden afgenomen voor de leergang Spreekvaardigheid- 'en Persoonlijk heidsvorming van de groep Waalwijk e.o. In tegenstelling tot andere gele genheden werden de examens van deze najaarscursus niet in Waalwijk doch in Tilburg afgenomen hetgeen men heeft gedaan om een zo groot mogelijk auditorium te verkrijgen dat absoluut noodzakelijk is om de cur sisten volledig te kunnen uittesten. Met uitzondering van één cursist hebben alle overige aan dit examen deelgenomen en heeft het Instituut Rhetorica uit Dordrecht opnieuw be wezen, dat het voor eenieder is weg gelegd om frank en vrij te leren spre ken in het openbaar en werd weer duidelijk het bewijs geleverd, dat het een onjuiste stelling is dat men zoge naamd talent moet hebben om dit te kunnen leren! Op dit zesde examen voor Waalwijk heeft de docent, de heer A. P. van Ierlant, weer het maxi male resultaat weten te behalen aan gezien alle deelnemers aan dit exa men met vlag en wimpel zijn ge slaagd. Gezien de enorme behoefte welke er is ontstaan naar dit niet in een KERKDIENSTEN Zondag 24 december: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 uur: Ds Re bel van Waspik; 2.30 uur: Ds G. Wursten. 'Geref. Kerk, Capelle, 9.30 uur 3 uur: ds De Boer van Giesenburg. Geref. Kerk, Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds W. R. Barkema. Geref. Gemeente Julianalaan, 9.30 en 3 u.: leesdienst. Eerste Kerstdag: Herv. Kerk Sprang, 9.30 uur: ds G. Wur sten. Geref. Kerk Capelle, 10 en 3 uur Geref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds A. van Asselt van Dordrecht. winkel te koop zijnde artikel, zal Rhe torica ook in 1968 weer met een nieuwe cursus van start gaan en reeds op maandag 8 januari en opnieuw in de sfeervolle zaal van Hotel Café Rest. „De Twee Kolommen". Ook deze leergang zal weer bestaan uit 17 praktische lessen en zal omstreeks medio mei weer nieuwe examens op leveren. Schriftelijk zijn er reeds di verse aanvragen voor deze cursus bin nengekomen waaronder thans ook di verse dames, zo meldt ons het Insti tuut. Met het resultaat van 1967 be looft ook het nieuwe jaar voor het vertrouwde Instituut Rhetorica weer 'n groot succes te worden. KERSTVIERING PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Sprang-Capelle van de Plat telandsvrouwen heeft in Zidewinde een zeer sfeervol Kerstfeest gevierd. De presidente van de afd., mevr. De Rooij, opende de avond met een bij dit feest passende speech. Als gast was uitgenodigd mevr. Koster uit Waalwijk, die een paar heel mooie kerst gedichten voordroeg. De avond werd verder opgeluisterd met het zangkoor onder leiding van mevr. Waverijn. Mevr. Florijn las een kerstverhaal voor, wat op de leden een die pe indruk maakte, nl. De Postbode. Het was een druk bezochte avond en eenieder ging in kerststemming naar huis. Geref. Gemeente Julianalaan, 9.30 en 3 u.: le"sdienst. Tweede Kerstdag: 9.30 uur: ds G. Wursten, Ned. Herv. Kerk. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dok ter K. van Tuijn, Vossenlbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. Eerste Kerstdag, door dokter Winkelman, tel. 04167-2350. Tweede Kerstdag, door dokter Van Tuijn, KERSTFEEST ZONDAGSCHOOL Maandag, eerste Kerstdag, 's avonds om 6 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk met de kinderen van de Zondagsohoolvereniging Kerstfeest gevierd worden, waarbij een en ander door de leerlingen zelf verzorgd zal worden. De ouders van de leerlingen wor den daarbij natuurlijk verwacht van hun be langstelling blijk te geven door het kerst feest bij te wonen. AUTOBOTSING Dinsdag rond het middaguur het ter hoogte van de Burg. Meijerstraat in de Kerkstraat te Sprang een autoibotsing plaats tussen een met grint geladen vrachtwagen van de heer de J. en een luxe wagen van slager N., waarbij de laatste auto zwaar be schadigd werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GEMEENTERAAD De vergadering van de raad van Sprang- Caoelle, die op 29 december zou worden gehouden, is verschoven naar vrijdag 5 ja nuari 1968. NEO-SPORTNIEUWS Nadat NEO j.l. zaterdag een gelijk spel behaalde in de uitwedstrijd tegen Wit-Zwart (2 - 2), speelt het eerste team van NEO a.s. zaterdag een thuiswedstrijd tegen Alte- na. Het is voor de NEO-jongens van groot belang dat zij, gezien de positie in het comDetitievoetbal, enkele vriendschappelijke wedstrijden spelen. We hopen dan ook dat vele supporters de NEO-jongens zullen ko- m*m aanmoedigen. De wedstrijd begint om half 3. P.V. „NOOIT GEDACHT" De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. v. Tilborgh op de Hogevaart hield zaterdag haar jaarlijkse duivententoonstel- ling, waarvoor grote belangstelling bestond. De keurmeester, de heer Selders, had een zware taak om de duiven te kunnen klasse ren, daar er bijzonder materiaal was inge zonden. Ook de bonnen voor jonge duiven en eieren waren zeer in trek, gezien de hoge bedragen die er voor werden gegeven. Wij willen de schenkers hartelijk dank zeggen voor hun medewerking. Ook degene die in natura hun bijdrage hebben geschonken. De prijzen werden als volgt behaald: Oude doffers: 1. W. Nieuwenhuizen; 2. G. Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0,30 p. mnd. (1 20 10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40 10 ct. inc.k.) f3.50 p. kwrt. p. post 4,bij girobeialing (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal ta-ief Telegram-adres „ECHO" :*Elf«T*ff 1*1:1 'n precisie horloge met internationale Omega-garantie COMPLETE COLLECTIE Rosenbrand; 3. C. Verhagen; 4. C. v. Til borgh; 5. A. Spiering; 6. A. M. de long; 7. A. v. Gooi; 8. J. IJpelaar; 9. J. Brok; 10. P. Blom. Oude duiven: 1. G. Rosenbrand; 2. E. Braspenning; 3. A. v. Gooi; 4. D. v. Oss; 5. de Meter; 6. C Verhagen; 7. I. Kra mer; 8. W. Nieuwenhuizen; 9. J. IJpelaar; 10. Nico Treffers. Jonge doffers: 1. D. v. Oss; 2. J. IJpe laar; 3. M. Roomer; 4. G. Rosenbrand; 5. A. M. de Jong; 6. A. v. Gooi; 7. D. v. d. Schans; 8. Leeggangers; 9. Nico Treffers; 10. A. Heibloem. Jonge duivinnenp 1. M. de Jong; 2. A. Tactor; 3. J. Spuibroek; 4. A. Spierings; 5. J. IJpelaar; 6. J. Brok; 7. J. v. Zeist; 8 Nico Treffers; 9. H. Spuibroek; 10. A. J. Ophorst. Het beste en mooiste viertal van alle liefhebbers was van de heer G. Rosenbrand lnet 366 pnt. 2e prijs per viertal: IJpe laar 365V2 punt; 3e prijs per viertal: C. Verhagen 365 pnt.; 4e prijs per viertal: A. v. Gooi, 365 punten; 5e prijs per viertal: Nico Treffers, 364 V2 punt. Voor iedere liefhebber per viertal wrs een prijs beschikbaar geste'd. Allen waren zeer voldaan over de k<mnis van de keur meester. De voorzitter, W. Nieuwenhuizen, dankte alle aanwezigen voor de prettige samenwerking en voor de grote belangstel ling. Het bestuur kan terugzien op een ge slaagde tentoonstelling. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Carola Yvonne Verona d v. W. D. Schapen donk en J. W. van Zeist; Johanna Adriana Maria d.v. G. A. Vos en G. G. M. Spie rings. Huwelijks -aangiften Johannes van Wijk en Cornelia A. Tim- mers. Huwelijken: J. J. M. van de Kerkhof en M. Hulst. Overleden: D. Sterrenburg, 65 jaar; A. A. van Peer w.v. Heurter, 75 jaar. Vertrokken: Adriaan C. de Raat naar 's Hertogenboseh. Ingekomen: Adriana C. Vermeulen van Tilburg; A. R. Zandvliet van Goirle. Te midden onder alles wat zich wijzigt, blijft een goede gewoonte bestaan: elkaar bij de jaarwisseling geluk te wensen. Daarom stelt onze krant dit jaar de mogelijkheid weer open tot het plaatsen van Geef uw annonce liefst spoedig op aan onze colporteurs, bijkantoor of hoofdkantoor „De krant van en voor de Lang straat" Grotestraat 205, WAALWIJK Telefoon 04160 - 2621 - 2746

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13