LIEFDE IN DE STORM BLOK VAN HEYST N.V. WAALWIJK Keurslageraanbieding van der Wiel Smidje Verholen en de veedieven van Texas leerbewerkers overleersnijders hulpkrachten voor diverse werkzaamheden overleersnijders stikkers - stiksters jongens en meisjes ter opleiding in de afdeling naar keuze DE KEURSLAGER UW VOORKEURSLAGER LI li 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 JANUARI 1968 6 Waalwijkse muziek school nu ook in Kaatsheuvel en Sprang-Capelle Tuinbouwstichting Waspik, Sprang-Capelle en 's Gravenmoer Waspik De K.V.P. en drs. Bogaers WEGENS PRODUCTIE-UITBREIDING KUNNEN WIJ VOOR DIRECT PLAATSEN LEDERWAREN SCHOENEN geldig tot 13 januari Rollette Fricandellen 500 gram 3.30 3 stuks 1.75 Gelderse schijven 3 stuks 1.28 WOENSDAG Kwaliteitsgehakt 500 gram 1.98 VOOR DE BOTERHAM Boterhamworst 150 gram 58 Bakje vleessalade 68 Stationsstraat 83a, Waalwijk Tel. 2884 Te koop: lederen jas TE KOOP Na de uitbreidingen van de Waal wijkse muziekschool in Drunen en Waspik heeft men nu ook aanslui tingen gevonden in de gemeente Sprang-Capelle en Kaatsheuvel. Met recht kan men nu dus stellen dat deze school een streekfunctie vervult. Ook in Sprang-Capelle en Kaats heuvel was de toeloop na de eerste wervingsactie beslist groot. Met het geven van lessen in Algemeen Muzi kale vorming aan kinderen van de lagere scholen blijkt de muziekschool in een grote behoefte te gaan voor zien. In Kaatsheuvel meldden zich al 75 kinderen. Hier zullen de lessen beginnen op zaterdag 13 januari. Ze worden gegeven in de Bemardus- school door de heer Boogaars uit Til burg. In Sprang-Capelle werden 70 leerlingen ingeschreven. Hier worden de lessen gegeven op woensdag, even door de heer Boogaars en ook hier gaat men nog deze week van start. Tijdens de eerste lessen kan men zich alsnog opgeven voor de cursus. Na dere informaties verstrekt de direc teur van de school, de heer Timm, tel. 0460-3890, die ook mondeling op de school te Waalwijk in de Wil- helminastraat is te bereiken. Tot heden heeft de gemeente Was pik 21.73.80 ha grond gereserveerd voor de inbreng in de stichting voor de ontwikkeling van de tuinbouw in de gemeenten 's Gravenmoer, Sprang- Capelle en Waspik. Ter vorming van het eerste bezit van genoemde stich ting overwegen de drie gemeenten op verzoek van de tuinbouwstichting alle voor dit doel bestemde gronden in eigendom over te dragen. Van de ge meente Sprang-Capelle kan in totaal 39.35.05 ha worden aangekocht- Waspik 'en Sprang-Capelle zijn beide bereid om de gronden tegen de aan schaffingswaarde, verhoogd met ge leden renteverlies over te dragen. Het is noodzakelijk dat vóór de te houden stemming voor de ruilverka veling 'Het Zuiderafwateringskanaal- De Beneden Dongen' over een be hoorlijk grondbezit kan worden be schikt. In het kader van deze ver kaveling kan dan worden getracht de gronden bijeengelegen te krijgen in die gebieden, welke als bijzonder ge schikt voor de vestiging van tuin- bouwcomplexen zijn aangewezen. Ter financiering van de investeringen zullen de gemeenten Waspik en Ca- pelle aan de stichting geldleningen verstrekken, nominaal gelijk aan het bedrag waarvoor elke gemeente gron den kunnen worden aangekocht. Rente 6Vt%, looptijd 25 jaar. De gemeente Sprang-Capelle zal dan een geldlening verstrekken van 317.000 gulden en de gemeente Waspik van f. 200.000, - De totaalprijs van de 21.73.80 ha grond, welke de ge meente Waspik aan de tuinbouwstich ting zal verkopen bedraagt f. 187.216,21. Het zal nog wel enkele jaren aan lopen eer de tuinbouwstichting haar doel kan gaan realiseren. Zolang nl. de buitenpolders nog boezemgebied van het Oude Maasje blijven zal de ruilverkaveling uitblijven en kunnen dus geen land- en tuinbouwbedrijven 1 in de buitenpolders worden gesticht. Voor 1972 zal er in de huidige si tuatie zeker geen verandering komen. BEGROTINGSTEKORT f. 46.612,40 Blijkens een pré-advies van burgemeester en wethouders van de gemeente Waspik aan de raadsleden vertoont de begroting voor het dienstjaar 1968 een tekort op de gewone dienst van f. 46.612,40. In de ver gadering van donderdag 11 januari a.s. zal deze begroting worden aangeboden en ter nader onderzoek iri handen van een com- sie uit de raad worden gegeven. Op de primitieve begroting van vorig jaar be droeg het tekort f. 139.932,49. Het aan merkelijke verschil in de tekorten van '67 en '68 moet worden gezocht in de uitke ringen van het gemeentefonds. Met uitslui ting van het voordelige solda van hoofdstuk XI, nl. (d.i. algemene uitkeringen en bij dragen) zou het tekort op de gewone dienst in vergelijking met '67 nog met 132.739,67 gulden zijn toegenomen. Dat de begrotings positie voor 1968 aanmerkelijk minder slecht is dan in 1967 moet dus worden gezocht in de uitkeringen van het gemeente fonds waaruit in vergelijking met vorig jaar een meerdere inkomst wordt geraamd van f. 226.059,76. VERGADERING HET ZUIDERAFWATERINGSKANAAL Tijdens een vergadering van de hoofd ingelanden van 't waterschap „Het Zuider afwateringskanaal werden de periodiek af tredende leden van het dagelijks bestuur, de heren G. Knaap en W. Heijmans, her kozen. De heer A. de Bont werd als voor zitter voor een periode van 6 jaar herkozen. De jaarwedde van de voorzitter werd ge bracht op f1.000, -die van de bestuurs leden op f. 400, -De rekening over het dienstjaar 1966 werd voorlopig vastgesteld. De inkomsten gaven een bedrag van f. 554.782,50 aan. De uitgaven bedroegen f. 577.230,86. Een nadelig saldo dus van f. 22.448,36. De waterschapslasten voor het 13e district werden verhoogd tot f. 36,- per ha. die van de overige districten werd gebracht op f. 40, - per ha. De begroting voor 1968 werd vastgesteld. De aangegeven inkomsten en uitgaven bedroegen 566.333 gulden. Vervolgens besloten de hoofdinge landen de rekening-courant overeenkomst met de boerenleenbank Waspik te verlen gen voor het jaar 1968. Het maximaal cre- diet bedraagt f. 200.000,Voor het on derhoud en zuivering van de waterlopen stelde de vergadering een crediet beschik baar om materiaal te kunnen aankopen. Ook in de toekomst zal mr A. van der Stee, naar alle waarschijnlijkheid de nieuwe KVP-voorzitter, afwijzend tegenover de radicaal drs P. Bogaers staan. Hij zette dat zondag in Den Haag uiteen bij het verslag van de gebeur tenissen in Baarn, die het scherpste conflict in de geschiedenis van de na oorlogse KVP hebben veroorzaakt. Mocht de heer Bogaers via een tegen- kandidatuur op 10 februari toch tot ondervoorzitter worden gekozen, dan is het „uitermate onwaarschijnlijk", dat mr Van der Stee voorzitter blijft. Persoonlijke verhoudingen spelen daarbij geen rol, vertelde mr Van der Stee. Het is alleen zo dat hij, als warme voorstander van de stroming- Aalberse, een homogeen bestuur ach ter zich wil hebben. „Ik kan een gro te inbreng van de radicalen waarde ren", verklaarde hij. „Maar als je frontstrijders gaat benoemen, heb je bij elke vergadering van het dagelijks bestuur veldbedden nodig". - In Loenen op de Rijksstraatweg bij het landgoed Overholland is zondagavond een personenauto met grote snelheid uit de bocht gevlogen, tegen een boom gebotst en in een sloot terechtgekomen. De bestuurder van de auto, J. Em mer (19) uit Amsterdam en mej. Th. Poppen (18) uit Hilversum zijn om het leven gekomen. FEUILLETON door Eleanor Elliot Canoll 25. I „Hoera"! riep hij met voorgewen de opgetogenheid, „kijk nu toch eens, wat ik gevonden heb! Nu hoe ven we niet bang te zijn, geen eten te vinden!" Hij was beladen met allerlei vruch ten. Gwynne ging naar hem toe en bekeek de ronde vruchten, die hij haar vol trots voorhield. „Wat zijn dat in vredesnaam?" vroeg ze, „ik heb ze nog nooit van mijn leven gezien!" „Vruchten van de broodboom", verklaarde hij, een vrucht haar voorhoudend. „Kijk eens naar die schil., volkomen gaaf. En er zijn er nog honderden te vinden. Ik heb zes of zeven volbeladen bomen ge teld. En ik heb een bron gevonden met het helderste water, dat je nog ooit gezien hebt. Ik weet verder ook zeker, dat ik verderop een ba nanenboom heb ontdekt, maar ik wilde je niet te lang alleen laten. We zullen van honger niet omko men, dat is alvast zeker". Ze bevoelde de vreemde vrucht aarzelend en keek hem aan. „Moeten die dingen soms net als aardappelen gekookt worden? Ik meen wel eens gelezen te hebben, dat de inboorlingen ze in gloeiende as roosteren". „Nou, dat gaat gemakkelijk ge noeg", zei Robin en haald uit zijn zak een zilveren sigarettenkoker, een aanstekertje en een zakmesje te voorschijn. Maar de aansteker werkte natuurlijk niet. Gwynne greep dadelijk naar het mesje. „Ik ben vroeger bij de padvin ders geweest", zei ze opgewonden, en ik geloof niet, dat ik heb verge ten hoe die vuur leerden maken. Ik geloof, dat ik het best zou kun nen doen nee, toch nietik zou een leren veter moeten hebben om.." „Nou, dat zal wel gaan", meen de Robin zijn gordel losmakend. „Wat zeg je hiervan?" „Prachtig! Maar ik heb er slechts een smal reepje van nodig". Vol bewondering keek de jonge man toe, hoe haar vaardige vingers een ingewikkeld werktuigje begon nen te maken. Ze moest allereerst twee gladde stokjes hebben, zei ze. Hij zocht die gauw voor haar op en sleep ze volgens haar aanwijzigin- gen af. Zijzelf sneed een reepje van de riem af en weigerde verder ge- H.bt U géén C.V., of gut U mkili Oigin «in hult Cm winter? Doe dit s-avonds of vdór U weggaat De hoofdkraan dicht Allo kranen open on gasgoyser volgen» Jg§| voorschriften aftappen. W.C. doortrokken en een handvol zout i afvoer. Aanmelden dagelijks tot 18.30 uur aan de fabriek. ST. Antoniusstraat 21 - Waalwijk of bij de heer J. Goedhart Putstraat 124 - Waalwijk Aanmelden dagelijks tot 18,30 uur aan de fabriek Grotestraat 84 - Waalwijk of bij de heer P. v.d. Wiel Emmalaan 13 - Vlijmen \\W JgS Aftapkraan openen, leiding aftappen v en aftapkraan weer sluiten. 'ss Daarna olie kranen waar dicht draaien. COp** VuOO *van 93. „Nou, hoe ging het? Bent U nog geslaagd?" vroeg de kampcomman dant, die onmiddellijk kwam aan rennen. „Tot mijn spijt niet", ant woordde smidje Verholen. „We heb ben geen spoor van koeien of die ven gezien. Alleen een paar sporen van autobanden. Eilaas, het betrof hier slechts de sporen van de oude vrachtwagen van een zekere Eze- chiël Bottenbrook. En die had al leen maar een stelletje zakken en kisten op zijn wagen voor het win keltje in Cowtown". „Een onschul dige lading dus", zei de comman dant. „Jammer, heel jammer. Maar ja, aan ons heeft het niet gelegen. Wij hebben ons best gedaan. En ik zou zeggen: als je nog eens een vliegtuig nodig hebt, mijn beste Verholen, wip dan rustig even langs Wij staan altijd tot je dienst". Zo nam smidje Verholen afscheid van die vriendelijke commandant, en onbewust van wat een tweetal boe ven met hem van plan waren, trap te hij de oude motorfiets weer aan. „Nu sne'1 terug naar de ranch", mompelde hij, gaf gas en stoof in een razende vaart over de weg. Maar langs die weg zaten ze, de schurken Platvink-Jantje en Franse Sjarl, helemaal aan het oog ont trokken achter een aantal flinke rotsblokken. „Een knalplekkie, hè?" gniffelde Jantje. „As die stomme Verhole daar nou strakkies langs komt, dan neme we hem gelijk en voorgoed effe te graze! Effe rustig mikke, en dan pief poef paf!" „Ja ja, even ruustiek mieken!" smaalde „Jij kunt alleen ruus- hij komt aanloop op Franse Sjarl. tiek mik, als zijn been! Maar veronderstel dat hij komt aanrijd in automobiel! Of op een velocipee de vapeur! 'n Stoom- fiets!" „Verdraaid! Daar hê-je een stoomfiets!" brulde Jantje, toen 'n oorverdovend geknal de stilte plot seling verscheurde. „Een kroote stofwolk en daarin een biesieklet de vapeur!" gilde Sjarl. „Skiet dan Jantje! Het is Verholen!" Jantje mikte en haalde de trekker over. holpen te worden. „Zoek jij maar liever wat dode takken bijeen", zei ze. „Die moten hier in de buurt in massa's te vin den zijn, maar denk er om, goed, droog hout!" „In orde, generaal!" Robin sloeg de hakken tegen elkaar en salueer de stram. Haar ogen volgden hem met een verdrietige uitdrukking. Was hij toch maar, wat ze indertijd van hem gedacht had in die eerste heerlijke dagen op „De Droom". Konden ze toch maar tot die eerste week teruggaan het gebeurde in Panama ongedaan maken! Maar dat ging niet. Al zouden ze maanden, of jaren, nog alleen op dit verlaten eiland zitten, dan nog zouden ze even vreemd als nu tegenover el kaar staan. Die diepe kloof bleef bestaan. Met een onderdrukte snik richtte Gwynne al haar aandacht weer op het maken van vuur. XIV SCHATTEN DER ZEE Een uur daarna zaten ze tegen over een fel brandend vuur en ge noten van de warmte. Hun kleren waren nog vochtig en buiten viel de regen in stromen neer en lekte door de spleten van het halfverga ne dak op hun hoofd. De brood vruchten vormden een smakelijk maal, waarvan beideh genoten. Ro bin ondernam nog een tocht naar de brond en kwam terug met kris talhelder water in de gebroken aarden kan. Ze spraken over alles en alles, behalve over zichzelf en hun moeilijke toestand. Ze maak ten gissingen over het ontstaan der hut waarin ze zaten. Robin meende, dat ze door jagers gebouwd moest zijn; de hut lag voor de vissers te ver van het water. Was dit het ge val, dan konden ze niet al te ver van de beschaafde wereld zitten, al hadden ze dan ook geen land in de omtrek kunnen ontdekken. Het weer klaarde op. Him horlo ges waren stil blijven staan, maar volgens de stand der zon, moest het naar hun mening, zowat vier uur in de namiddag zijn. Robin stelde voor langs het strand te gaan wandelen, en het meisje ging gretig op dit voorstel in. Nietsdoen in zijn nabije viel haar veel te zwaar. Ze voelde dat ze voortdurend bezigheid moest hebben. De hitte was nu geweldig. Het geleek meer op midden juli. vond Robin, dan op begin oktober. De zon drong door het dichte ge bladerte heen en brandde als ge smolten lood op hun hoofden. Geen zuchtje bracht enige koelte. Zelfs de zee was stil en spiegelglad en scheen de warmte terug te kaatsen En er was niets te zien, dan de strook zand langs het water, de wij de zee om hen heen en een stuk oerbos ten zuiden van hun verblijf dat ongekende gevaren verborg. Ro-. bin keek peinzend naar die wilder nis. Hij moest er achter zien te ko men wat er achter dat bos lag. Maar vandaag niet, dacht hij, toen hij zag hoe vermoeid Gwynne zich naast hem voortsleepte. Hij kon haar niet alleen laten en zij kon in die toestand niet mee op onderzoek gaan. MpWPIRT'. "s cï (Wordt vervolgd) z.g.a.n. maat 48-50, prijs f 100,-. Te bevragen: Besoijensestraat 35, Waalwijk, na 6 uur. Ik wil een kleine woning gaan betrekken naast het riante herenhuis met betrekkelijk grote in dustrieruimten, kantoor, wachtkamer, grote zol ders en siertuin. Kracht- en lichtstroom, water en gas, zelfs telefoonkabel aanwezig. Te koop is dit tegen een aanvaardbare prijs. Op goede buren en een rusitig bedrijf ben ik meer gesteld dan op een hoge koopprijs. In de onmiddellijke omgeving van een formi dabele uitbreiding van Waalwijk-Oost. Klerx van Herpt, Laageinde 82, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 6